Season:
2016 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2007
Indoor
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
8
Patrick Conti
13.46
PR
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
2.
8
Kian Carmichael
13.7h
PR
May 1
Wasmer Games
3.
4
Damon Ulle
14.46
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
4.
7
Jack Bush
14.76
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
5.
7
Matt Boepple
14.96
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
6.
5
Jimmy Mooney
15.20
May 13
Dioc of Cleveland Make Up Meet-Padua
7.
8
Emon Coyne
15.26
PR
Apr 2
Dioc of Cleveland Meet #1-Padua (Held April 26 at EC)
8.
6
Jake Wright
15.55
PR
Apr 24
Dioc of Cleveland Meet #27-Independence
9.
8
Michael Malloy
16.33
PR
Apr 2
Dioc of Cleveland Meet #1-Padua (Held April 26 at EC)
3
Tommy Mooney
16.33
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
11.
2
Alex Stiegele
16.1h
May 9
St. Bernadette Mini Meet
12.
2
Nolan Hura
16.2h
PR
Apr 25
St. Bernadette Mini Meet
13.
1
William Phillips
16.3h
PR
Apr 25
St. Bernadette Mini Meet
14.
3
Conner DeGrandis
16.75
PR
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
15.
3
Jack Phillips
17.06
PR
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
16.
2
Shane O'Leary
17.0h
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
1
Ronan Gauntner
17.0h
PR
May 7
Intramural Champs Program
18.
8
Sean Lavelle
17.34
PR
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
2
Bryan Vlosich
17.1h
PR
May 7
Intramural Champs Program
20.
3
Tim Gauntner
17.35
PR
May 8
Dioc of Cleveland Meet #34-Independence
21.
-
Joseph Wright
17.2h
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
22.
1
Brendan Certo
17.7h
May 9
St. Bernadette Mini Meet
23.
2
Max Reed
18.0h
PR
May 7
Intramural Champs Program
1
Anthony Defazio
18.0h
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
-
Patrick Myers
18.0h
Apr 25
St. Bernadette Mini Meet
26.
2
Peter Myers
18.1h
PR
May 7
Intramural Champs Program
2
Bryce Comeau
18.1h
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
28.
4
Danny Certo
18.72
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
29.
1
Brett Zatta
18.6h
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
30.
1
Sean McGee
18.7h
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
31.
-
Allan Stiegele
19.0h
Apr 25
St. Bernadette Mini Meet
32.
1
Owen McGee
19.1h
PR
Apr 25
St. Bernadette Mini Meet
33.
1
Jacob Degrandis
19.4h
PR
Apr 16
Intramural Champs Program
34.
1
Timothy Weiss
19.7h
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
35.
-
Ben Stefan
20.0h
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
1
Daniel Biondo
20.0h
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
2
Griffin Conway
20.0h
PR
Apr 25
St. Bernadette Mini Meet
38.
1
Christopher McGee
20.3h
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
-
Andrew Stiegele
20.3h
May 9
St. Bernadette Mini Meet
40.
3
Jack Stefan
20.72
PR
May 8
Dioc of Cleveland Meet #34-Independence
41.
1
Robert Fedor
21.0h
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
42.
-
Henry Defazio
21.1h
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
43.
1
Michael Carro
21.3h
PR
Apr 16
Intramural Champs Program
44.
2
Cameron Hyland
21.7h
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
45.
4
Anthony Biondo
22.0h
PR
May 7
Intramural Champs Program
46.
-
Jack Cousineau
22.1h
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
47.
-
Seamus Ginley
22.7h
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
48.
2
Ben Dawson
23.3h
PR
Apr 25
St. Bernadette Mini Meet
2
Brendan Hyland
23.3h
PR
Apr 25
St. Bernadette Mini Meet
50.
-
Charles Teeter
23.7h
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
-
Robert Vlosich
23.7h
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
52.
-
Ryan O'Leary
24.6h
PR
Apr 25
St. Bernadette Mini Meet
53.
1
Colman Neorr
27.7h
PR
Apr 16
Intramural Champs Program
200 Meters
1.
8
Patrick Conti
28.3h
PR
May 1
Wasmer Games
2.
8
Kian Carmichael
28.6h
PR
May 1
Wasmer Games
3.
4
Damon Ulle
30.30
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
4.
5
Jimmy Mooney
31.64
Apr 24
Dioc of Cleveland Meet #27-Independence
5.
6
Jake Wright
31.5h
PR
May 1
Wasmer Games
6.
7
Jack Bush
32.43
PR
Apr 24
Dioc of Cleveland Meet #27-Independence
7.
7
Matt Boepple
34.23
Apr 24
Dioc of Cleveland Meet #27-Independence
8.
2
Shane O'Leary
35.0h
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
9.
2
Bryan Vlosich
35.2h
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
10.
3
Tommy Mooney
35.62
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
11.
1
William Phillips
36.0h
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
12.
6
Jake Rintamaki
36.53
PR
Apr 24
Dioc of Cleveland Meet #27-Independence
13.
2
Alex Stiegele
36.4h
May 9
St. Bernadette Mini Meet
14.
-
Joseph Wright
37.0h
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
15.
3
Jack Phillips
37.49
PR
May 13
Dioc of Cleveland Make Up Meet-Padua
16.
2
Peter Myers
38.2h
PR
May 7
Intramural Champs Program
17.
1
Ronan Gauntner
38.5h
PR
Apr 16
Intramural Champs Program
18.
1
Jacob Degrandis
39.0h
PR
Apr 25
St. Bernadette Mini Meet
19.
8
Sean Lavelle
39.28
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
20.
1
Brett Zatta
40.0h
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
-
Patrick Myers
40.0h
PR
Apr 25
St. Bernadette Mini Meet
1
Brendan Certo
40.0h
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
23.
1
Sean McGee
40.4h
PR
Apr 25
St. Bernadette Mini Meet
24.
4
Danny Certo
41.39
PR
Apr 24
Dioc of Cleveland Meet #27-Independence
25.
2
Max Reed
41.4h
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
26.
1
Anthony Defazio
42.0h
PR
May 7
Intramural Champs Program
27.
-
Ben Stefan
42.6h
PR
Apr 30
Intramural Champs Program
28.
1
Owen McGee
42.7h
PR
Apr 25
St. Bernadette Mini Meet
29.
2
Bryce Comeau
44.0h
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
30.
1
Christopher McGee
45.0h
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
31.
1
Robert Fedor
46.0h
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
32.
-
Henry Defazio
46.4h
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
33.
2
Griffin Conway
46.9h
PR
Apr 30
Intramural Champs Program
34.
1
Michael Carro
47.0h
PR
Apr 30
Intramural Champs Program
35.
-
Allan Stiegele
49.5h
May 9
St. Bernadette Mini Meet
36.
-
Seamus Ginley
50.0h
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
37.
-
Ryan O'Leary
50.2h
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
38.
1
Timothy Weiss
50.7h
May 9
St. Bernadette Mini Meet
39.
3
Jack Stefan
51.16
PR
Apr 24
Dioc of Cleveland Meet #27-Independence
40.
-
Jack Cousineau
52.0h
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
41.
2
Cameron Hyland
53.0h
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
42.
-
Charles Teeter
55.5h
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
43.
2
Brendan Hyland
56.0h
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
44.
-
Andrew Stiegele
1:00.0h
May 9
St. Bernadette Mini Meet
300 Meters
1.
2
Max Reed
1:04.0h
PR
May 7
Intramural Champs Program
2.
1
Jacob Degrandis
1:05.2h
PR
Apr 30
Intramural Champs Program
3.
2
Shane O'Leary
1:07.8h
PR
Apr 23
Intramural Champs Program
4.
1
Brendan Certo
1:11.5h
PR
May 7
Intramural Champs Program
5.
2
Griffin Conway
1:21.1h
PR
Apr 23
Intramural Champs Program
400 Meters
1.
8
Patrick Conti
1:04.08
PR
Apr 24
Dioc of Cleveland Meet #27-Independence
2.
7
Matt Boepple
1:14.07
May 15
Dioc of Cleveland-Section C-Independence
3.
7
Jack Bush
1:14.09
Apr 24
Dioc of Cleveland Meet #27-Independence
4.
8
Emon Coyne
1:17.04
PR
May 8
Dioc of Cleveland Meet #34-Independence
5.
6
Jake Wright
1:17.33
PR
May 15
Dioc of Cleveland-Section C-Independence
6.
5
Jimmy Mooney
1:17.8h
May 21
Wildcat Classic
7.
6
Jake Rintamaki
1:21.4h
PR
May 1
Wasmer Games
8.
8
Michael Malloy
1:21.98
PR
Apr 2
Dioc of Cleveland Meet #1-Padua (Held April 26 at EC)
9.
2
Alex Stiegele
1:22.5h
Apr 16
Intramural Champs Program
10.
1
Ronan Gauntner
1:26.3h
PR
Apr 25
St. Bernadette Mini Meet
11.
3
Conner DeGrandis
1:26.6h
PR
May 21
Wildcat Classic
12.
4
Anthony Biondo
1:26.8h
PR
May 21
Wildcat Classic
13.
3
Tim Gauntner
1:27.08
PR
May 13
Dioc of Cleveland Make Up Meet-Padua
14.
2
Peter Myers
1:28.2h
PR
Apr 16
Intramural Champs Program
15.
1
Anthony Defazio
1:30.5h
May 9
St. Bernadette Mini Meet
16.
-
Joseph Wright
1:33.0h
PR
Apr 25
St. Bernadette Mini Meet
17.
1
Brett Zatta
1:33.6h
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
18.
4
Danny Certo
1:34.4h
PR
May 21
Wildcat Classic
19.
-
Patrick Myers
1:37.4h
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
20.
8
Sean Lavelle
1:37.5h
Apr 16
Intramural Champs Program
21.
1
Sean McGee
1:38.0h
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
1
Daniel Biondo
1:38.0h
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
23.
1
Owen McGee
1:39.0h
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
24.
1
Christopher McGee
1:39.1h
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
25.
-
Ben Stefan
1:41.2h
PR
Apr 16
Intramural Champs Program
26.
1
Michael Carro
1:51.4h
PR
Apr 30
Intramural Champs Program
27.
2
Brendan Hyland
2:04.0h
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
28.
-
Charles Teeter
2:06.0h
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
29.
-
Ryan O'Leary
2:10.4h
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
30.
-
Robert Vlosich
2:20.1h
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
31.
2
Griffin Conway
2:23.7h
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
800 Meters
1.
7
Jack Bush
2:56.56
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
2.
4
Damon Ulle
3:00.00
Apr 24
Dioc of Cleveland Meet #27-Independence
3.
2
Alex Stiegele
3:04.0h
PR
Apr 16
Intramural Champs Program
4.
3
Tommy Mooney
3:08.45
May 8
Dioc of Cleveland Meet #34-Independence
5.
4
Anthony Biondo
3:10.26
PR
May 8
Dioc of Cleveland Meet #34-Independence
6.
2
Peter Myers
3:11.0h
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
7.
7
Matt Boepple
3:11.24
May 8
Dioc of Cleveland Meet #34-Independence
8.
3
Tim Gauntner
3:11.85
PR
May 8
Dioc of Cleveland Meet #34-Independence
9.
2
Nolan Hura
3:12.0h
PR
Apr 25
St. Bernadette Mini Meet
10.
6
Jake Rintamaki
3:12.67
PR
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
11.
2
Bryan Vlosich
3:13.0h
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
12.
1
Anthony Defazio
3:14.0h
May 7
Intramural Champs Program
13.
8
Michael Malloy
3:17.63
PR
May 14
Dioc of Cleveland-District 3-Padua
14.
1
Ronan Gauntner
3:18.0h
PR
Apr 30
Intramural Champs Program
15.
3
Jack Phillips
3:19.28
PR
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
16.
-
Patrick Myers
3:28.3h
May 7
Intramural Champs Program
17.
1
Owen McGee
3:30.0h
PR
Apr 30
Intramural Champs Program
18.
4
Danny Certo
3:31.42
May 13
Dioc of Cleveland Make Up Meet-Padua
19.
1
Sean McGee
3:34.0h
PR
Apr 30
Intramural Champs Program
20.
1
Christopher McGee
3:40.0h
PR
Apr 30
Intramural Champs Program
1600 Meters
1.
7
Jack Bush
6:12.9h
May 1
Wasmer Games
2.
4
Damon Ulle
6:20.68
PR
May 8
Dioc of Cleveland Meet #34-Independence
3.
7
Matt Boepple
6:24.16
Apr 24
Dioc of Cleveland Meet #27-Independence
4.
6
Jake Rintamaki
6:27.88
PR
May 15
Dioc of Cleveland-Section C-Independence
5.
4
Anthony Biondo
6:28.7h
PR
May 21
Wildcat Classic
6.
3
Tommy Mooney
6:40.0h
May 21
Wildcat Classic
7.
3
Tim Gauntner
7:00.00
PR
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
8.
4
Danny Certo
7:27.4h
May 21
Wildcat Classic
9.
8
Sean Lavelle
8:37.2h
May 1
Wasmer Games
200m Hurdles - 30"
1.
6
Jake Rintamaki
41.05
PR
May 15
Dioc of Cleveland-Section C-Independence
200m Hurdles - 36"
1.
8
Kian Carmichael
31.29
PR
Apr 2
Dioc of Cleveland Meet #1-Padua (Held April 26 at EC)
4x100 Relay
1.
Anthony Biondo
Danny Certo
Jimmy Mooney
Damon Ulle
1:06.60
Apr 24
Dioc of Cleveland Meet #27-Independence
2.
Anthony Biondo
Danny Certo
Damon Ulle
Jimmy Mooney
1:06.64
May 8
Dioc of Cleveland Meet #34-Independence
3.
Jimmy Mooney
Damon Ulle
Brendan Certo
Tommy Mooney
1:06.68
May 13
Dioc of Cleveland Make Up Meet-Padua
4.
Relay Team
1:07.4h
May 21
Wildcat Classic
5.
Conner DeGrandis
Tim Gauntner
Jimmy Mooney
Jack Phillips
1:11.62
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
Shot Put - 4lb
1.
4
Damon Ulle
24' 8
PR
May 21
Wildcat Classic
2.
4
Danny Certo
18' 11.5
PR
Apr 24
Dioc of Cleveland Meet #27-Independence
3.
4
Anthony Biondo
18' 1
PR
May 8
Dioc of Cleveland Meet #34-Independence
4.
3
Jack Stefan
17' 8.5
PR
May 13
Dioc of Cleveland Make Up Meet-Padua
5.
3
Tim Gauntner
14' 4
PR
May 8
Dioc of Cleveland Meet #34-Independence
Shot Put - 6lb
1.
7
Jack Bush
18' 7.25
PR
Apr 24
Dioc of Cleveland Meet #27-Independence
Shot Put - 8lb
1.
8
Kian Carmichael
30' 9
PR
May 8
Dioc of Cleveland Meet #34-Independence
2.
8
Emon Coyne
28' 0.5
PR
May 8
Dioc of Cleveland Meet #34-Independence
3.
7
Matt Boepple
20' 11.75
PR
May 8
Dioc of Cleveland Meet #34-Independence
4.
8
Michael Malloy
20' 0
PR
Apr 2
Dioc of Cleveland Meet #1-Padua (Held April 26 at EC)
Shot Put - 4kg
1.
8
Kian Carmichael
27' 6
PR
May 14
Dioc of Cleveland-District 3-Padua
2.
8
Sean Lavelle
23' 7
PR
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
3.
7
Matt Boepple
19' 1
May 15
Dioc of Cleveland-Section C-Independence
Javelin - 300g TJ
1.
2
Shane O'Leary
43' 4.75
PR
Apr 30
Intramural Champs Program
2.
2
Max Reed
37' 4.75
PR
Apr 30
Intramural Champs Program
3.
1
Brett Zatta
29' 6
PR
Apr 30
Intramural Champs Program
4.
1
Daniel Biondo
27' 4.75
PR
Apr 30
Intramural Champs Program
5.
2
Griffin Conway
24' 9.5
PR
Apr 30
Intramural Champs Program
6.
1
Michael Carro
16' 0
PR
Apr 30
Intramural Champs Program
Javelin - 800g
1.
2
Shane O'Leary
59' 3
PR
May 7
Intramural Champs Program
2.
2
Alex Stiegele
50' 2
PR
May 7
Intramural Champs Program
3.
2
Bryan Vlosich
49' 10
PR
Apr 16
Intramural Champs Program
4.
1
Ronan Gauntner
44' 4
PR
May 7
Intramural Champs Program
5.
2
Max Reed
43' 1
PR
May 7
Intramural Champs Program
6.
2
Nolan Hura
40' 10.75
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
7.
2
Bryce Comeau
37' 0
May 9
St. Bernadette Mini Meet
8.
1
William Phillips
36' 0
PR
Apr 16
Intramural Champs Program
9.
2
Griffin Conway
31' 9.5
PR
Apr 23
Intramural Champs Program
10.
-
Ben Stefan
31' 0
PR
Apr 16
Intramural Champs Program
11.
2
Peter Myers
28' 7
PR
Apr 16
Intramural Champs Program
12.
1
Timothy Weiss
24' 11
PR
Apr 16
Intramural Champs Program
13.
1
Daniel Biondo
24' 0
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
14.
2
Brendan Hyland
22' 6
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
15.
1
Brett Zatta
21' 8.5
PR
Apr 23
Intramural Champs Program
16.
1
Owen McGee
21' 6
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
17.
1
Christopher McGee
19' 9.5
PR
Apr 23
Intramural Champs Program
18.
-
Seamus Ginley
19' 7.25
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
19.
1
Robert Fedor
19' 0
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
20.
1
Sean McGee
18' 7.25
PR
Apr 23
Intramural Champs Program
High Jump
1.
8
Patrick Conti
4' 4
PR
May 1
Wasmer Games
8
Kian Carmichael
4' 4
PR
May 1
Wasmer Games
Long Jump
1.
7
Jack Bush
12' 8.5
May 15
Dioc of Cleveland-Section C-Independence
2.
4
Damon Ulle
11' 9
PR
May 8
Dioc of Cleveland Meet #34-Independence
3.
6
Jake Rintamaki
10' 8
PR
May 1
Wasmer Games
4.
7
Matt Boepple
9' 3
Apr 2
Dioc of Cleveland Meet #1-Padua (Held April 26 at EC)
5.
2
Cameron Hyland
8' 8
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
6.
1
Michael Carro
8' 5
PR
Apr 16
Intramural Champs Program
7.
1
William Phillips
8' 3
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
-
Patrick Myers
8' 3
PR
May 7
Intramural Champs Program
1
Jacob Degrandis
8' 3
PR
Apr 16
Intramural Champs Program
10.
3
Tim Gauntner
8' 1.5
PR
May 13
Dioc of Cleveland Make Up Meet-Padua
11.
2
Nolan Hura
8' 1
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
12.
1
Ronan Gauntner
8' 0
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
-
Henry Defazio
8' 0
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
14.
3
Conner DeGrandis
7' 11.5
PR
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
15.
3
Tommy Mooney
7' 10.25
PR
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
16.
4
Danny Certo
7' 10
PR
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
17.
-
Ben Stefan
7' 7
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
18.
1
Daniel Biondo
7' 1
PR
Apr 16
Intramural Champs Program
19.
1
Timothy Weiss
7' 0
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
20.
1
Owen McGee
6' 7
PR
Apr 16
Intramural Champs Program
1
Anthony Defazio
6' 7
PR
May 7
Intramural Champs Program
1
Brett Zatta
6' 7
PR
Apr 16
Intramural Champs Program
23.
-
Joseph Wright
6' 6
PR
Apr 16
Intramural Champs Program
24.
2
Peter Myers
6' 5
PR
May 7
Intramural Champs Program
25.
2
Griffin Conway
6' 4
PR
Apr 16
Intramural Champs Program
26.
1
Colman Neorr
6' 0
PR
Apr 16
Intramural Champs Program
27.
1
Brendan Certo
5' 7
Apr 16
Intramural Champs Program
28.
-
Charles Teeter
5' 4
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
29.
1
Sean McGee
5' 2
PR
Apr 16
Intramural Champs Program
30.
1
Christopher McGee
5' 0
PR
Apr 16
Intramural Champs Program
31.
8
Patrick Conti
4' 6
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
32.
8
Kian Carmichael
4' 4
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
33.
1
Robert Fedor
4' 3
PR
Apr 25
St. Bernadette Mini Meet
Standing Long Jump
1.
6
Jake Rintamaki
6' 7.5
PR
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
2.
8
Michael Malloy
6' 2.75
PR
May 1
Wasmer Games
3.
4
Damon Ulle
6' 2
PR
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
4.
7
Matt Boepple
6' 0
PR
Apr 24
Dioc of Cleveland Meet #27-Independence
6
Jake Wright
6' 0
PR
May 1
Wasmer Games
6.
7
Jack Bush
5' 11.5
May 8
Dioc of Cleveland Meet #34-Independence
7.
3
Jack Phillips
5' 6.5
PR
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
8.
3
Tim Gauntner
5' 3.75
PR
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
9.
4
Anthony Biondo
5' 3.5
PR
Apr 24
Dioc of Cleveland Meet #27-Independence
10.
1
Brendan Certo
4' 10
May 7
Intramural Champs Program
11.
3
Conner DeGrandis
4' 7.5
PR
Apr 24
Dioc of Cleveland Meet #27-Independence
12.
4
Danny Certo
4' 3.75
May 8
Dioc of Cleveland Meet #34-Independence
13.
-
Ben Stefan
3' 6
PR
Apr 30
Intramural Champs Program
Womens
100 Meters
1.
8
Erin Krevis
14.59
PR
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
8
Sophia Piazza
14.59
PR
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
3.
8
Anne Kelly
14.72
PR
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
4.
4
Lily Rose Demaioribus
15.52
PR
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
5.
8
Grace Moley
15.99
Apr 24
Dioc of Cleveland Meet #27-Independence
6.
5
Hailey Moltz
16.26
May 13
Dioc of Cleveland Make Up Meet-Padua
7.
4
Marisa Cutter
16.35
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
8.
4
Marielle Wright
16.4h
PR
Apr 30
Lady Bruin Classic
9.
4
Anneliese Larsen
16.87
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
10.
3
Alyssa Ianiro
17.08
PR
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
11.
3
Adelaide McGee
17.51
PR
May 8
Dioc of Cleveland Meet #34-Independence
12.
2
Samantha Doty
17.5h
PR
Apr 25
St. Bernadette Mini Meet
13.
2
Maeve Lavelle
17.6h
Apr 25
St. Bernadette Mini Meet
14.
5
Lillian Hura
17.7h
PR
Apr 30
Lady Bruin Classic
15.
5
Maeve Kilroy
18.43
PR
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
16.
8
Ellie Gentzel
19.50
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
17.
6
Brooke Burich
19.76
PR
Apr 24
Dioc of Cleveland Meet #27-Independence
18.
5
Lauren Lenhard
20.1h
PR
May 21
Wildcat Classic
19.
2
Jane Lenhard
20.2h
PR
Apr 16
Intramural Champs Program
20.
2
Ellise Kinley
20.5h
PR
Apr 16
Intramural Champs Program
21.
3
Lily Green
21.14
PR
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
22.
-
Savannah Doty
21.6h
PR
Apr 25
St. Bernadette Mini Meet
2
Gianna James
21.6h
PR
Apr 16
Intramural Champs Program
24.
3
Ceili Neorr
21.88
PR
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
25.
3
Priya Jagtap
22.02
PR
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
26.
2
Ava Hendershot
21.8h
PR
Apr 30
Intramural Champs Program
27.
2
Madeline Cook
22.0h
PR
May 7
Intramural Champs Program
28.
2
Evelyn Foutty
25.3h
PR
Apr 16
Intramural Champs Program
29.
-
Anna Mae Makkos
26.0h
PR
Apr 25
St. Bernadette Mini Meet
30.
-
Caitlin Certo
37.0h
Apr 25
St. Bernadette Mini Meet
200 Meters
1.
8
Erin Krevis
28.53
PR
May 8
Dioc of Cleveland Meet #34-Independence
2.
8
Sophia Piazza
32.24
PR
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
3.
4
Lily Rose Demaioribus
33.1h
PR
May 21
Wildcat Classic
4.
8
Grace Moley
34.25
Apr 24
Dioc of Cleveland Meet #27-Independence
5.
4
Marielle Wright
34.6h
PR
Apr 30
Lady Bruin Classic
6.
4
Marisa Cutter
35.53
Apr 24
Dioc of Cleveland Meet #27-Independence
7.
5
Hailey Moltz
35.74
May 13
Dioc of Cleveland Make Up Meet-Padua
8.
3
Adelaide McGee
37.41
PR
May 13
Dioc of Cleveland Make Up Meet-Padua
9.
4
Anneliese Larsen
37.90
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
10.
3
Alyssa Ianiro
40.1h
PR
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
11.
5
Maeve Kilroy
40.6h
Apr 30
Lady Bruin Classic
12.
1
Amelia Hura
41.6h
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
13.
6
Brooke Burich
42.78
PR
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
14.
2
Gianna James
45.0h
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
15.
2
Ellise Kinley
45.7h
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
16.
5
Lauren Lenhard
46.15
PR
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
17.
3
Lily Green
46.84
PR
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
18.
2
Ava Hendershot
47.2h
PR
Apr 16
Intramural Champs Program
19.
8
Ellie Gentzel
47.53
Apr 24
Dioc of Cleveland Meet #27-Independence
20.
3
Ceili Neorr
51.31
PR
May 13
Dioc of Cleveland Make Up Meet-Padua
21.
3
Priya Jagtap
52.00
PR
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
22.
2
Madeline Cook
52.6h
PR
May 7
Intramural Champs Program
23.
-
Savannah Doty
1:21.0h
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
300 Meters
1.
2
Samantha Doty
1:11.4h
PR
May 7
Intramural Champs Program
2.
2
Ellise Kinley
1:19.3h
PR
Apr 30
Intramural Champs Program
400 Meters
1.
8
Erin Krevis
1:09.08
PR
May 8
Dioc of Cleveland Meet #34-Independence
2.
8
Sophia Piazza
1:14.47
PR
May 8
Dioc of Cleveland Meet #34-Independence
3.
4
Marielle Wright
1:18.99
PR
Apr 24
Dioc of Cleveland Meet #27-Independence
4.
4
Lily Rose Demaioribus
1:21.91
PR
May 8
Dioc of Cleveland Meet #34-Independence
5.
5
Lillian Hura
1:24.6h
PR
May 21
Wildcat Classic
6.
4
Anneliese Larsen
1:25.14
Apr 24
Dioc of Cleveland Meet #27-Independence
7.
3
Adelaide McGee
1:27.29
PR
May 13
Dioc of Cleveland Make Up Meet-Padua
8.
5
Hailey Moltz
1:28.51
Apr 24
Dioc of Cleveland Meet #27-Independence
9.
5
Maeve Kilroy
1:28.4h
Apr 30
Lady Bruin Classic
10.
3
Alyssa Ianiro
1:30.29
PR
Apr 24
Dioc of Cleveland Meet #27-Independence
11.
2
Maeve Lavelle
1:30.9h
Apr 16
Intramural Champs Program
12.
6
Brooke Burich
1:37.02
PR
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
13.
8
Ellie Gentzel
1:41.84
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
14.
5
Lauren Lenhard
1:43.1h
PR
Apr 30
Lady Bruin Classic
15.
3
Ceili Neorr
1:52.08
PR
May 13
Dioc of Cleveland Make Up Meet-Padua
16.
3
Lily Green
1:55.54
PR
Apr 24
Dioc of Cleveland Meet #27-Independence
17.
3
Priya Jagtap
1:58.34
May 8
Dioc of Cleveland Meet #34-Independence
800 Meters
1.
8
Erin Krevis
2:49.73
PR
Apr 24
Dioc of Cleveland Meet #27-Independence
2.
8
Anne Kelly
2:50.81
PR
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
3.
5
Hailey Moltz
3:02.81
PR
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
4.
3
Adelaide McGee
3:24.27
PR
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
5.
5
Maeve Kilroy
3:25.84
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
6.
4
Anneliese Larsen
3:53.42
Apr 24
Dioc of Cleveland Meet #27-Independence
7.
8
Ellie Gentzel
3:59.23
Apr 2
Dioc of Cleveland Meet #1-Padua (Held April 26 at EC)
8.
3
Ceili Neorr
4:07.67
PR
May 8
Dioc of Cleveland Meet #34-Independence
9.
3
Lily Green
4:46.95
PR
May 8
Dioc of Cleveland Meet #34-Independence
10.
3
Priya Jagtap
4:47.38
PR
May 8
Dioc of Cleveland Meet #34-Independence
11.
6
Brooke Burich
7:24.00
PR
Apr 24
Dioc of Cleveland Meet #27-Independence
1600 Meters
1.
5
Maeve Kilroy
7:10.13
May 13
Dioc of Cleveland Make Up Meet-Padua
2.
3
Adelaide McGee
7:23.92
PR
May 8
Dioc of Cleveland Meet #34-Independence
3.
4
Anneliese Larsen
7:28.4h
PR
May 21
Wildcat Classic
4.
8
Ellie Gentzel
7:56.15
PR
Apr 24
Dioc of Cleveland Meet #27-Independence
5.
5
Hailey Moltz
8:04.60
PR
May 8
Dioc of Cleveland Meet #34-Independence
6.
6
Brooke Burich
8:06.8h
PR
Apr 30
Lady Bruin Classic
7.
3
Ceili Neorr
8:37.02
PR
Apr 24
Dioc of Cleveland Meet #27-Independence
4x100 Relay
1.
Hailey Moltz
Adelaide McGee
Anneliese Larson
Alyssa Ianiro
1:09.42
May 13
Dioc of Cleveland Make Up Meet-Padua
2.
Hailey Moltz
Lily Rose Demaioribus
Maeve Kilroy
Anneliese Larson
1:09.96
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
4x200 Relay -
1.
Relay Team
2:12.18
May 14
Dioc of Cleveland-District 3-Padua
Shot Put - 4lb
1.
4
Lily Rose Demaioribus
20' 1
PR
May 8
Dioc of Cleveland Meet #34-Independence
2.
4
Anneliese Larsen
15' 10
PR
May 13
Dioc of Cleveland Make Up Meet-Padua
3.
4
Marisa Cutter
13' 2.5
PR
Apr 24
Dioc of Cleveland Meet #27-Independence
4.
3
Lily Green
12' 6
PR
May 8
Dioc of Cleveland Meet #34-Independence
5.
3
Adelaide McGee
9' 8
PR
May 13
Dioc of Cleveland Make Up Meet-Padua
6.
3
Ceili Neorr
8' 9.25
PR
May 8
Dioc of Cleveland Meet #34-Independence
Shot Put - 6lb
1.
5
Hailey Moltz
15' 0.25
May 8
Dioc of Cleveland Meet #34-Independence
2.
5
Lauren Lenhard
14' 1
PR
May 21
Wildcat Classic
3.
6
Brooke Burich
13' 11.75
PR
May 15
Dioc of Cleveland-Section C-Independence
4.
5
Lillian Hura
12' 8
PR
May 8
Dioc of Cleveland Meet #34-Independence
5.
5
Maeve Kilroy
12' 3
May 21
Wildcat Classic
Shot Put - 4kg
1.
5
Maeve Kilroy
10' 3.5
PR
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
Javelin - 600g
1.
-
Savannah Doty
21' 7
PR
May 7
Intramural Champs Program
2.
2
Gianna James
21' 0
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
3.
2
Evelyn Foutty
17' 5
PR
May 7
Intramural Champs Program
4.
2
Ava Hendershot
16' 1.25
PR
Apr 23
Intramural Champs Program
Long Jump
1.
4
Lily Rose Demaioribus
9' 4
PR
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
2.
5
Hailey Moltz
9' 1.5
Apr 30
Lady Bruin Classic
3.
2
Ellise Kinley
9' 1
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
4.
5
Maeve Kilroy
8' 9
PR
May 13
Dioc of Cleveland Make Up Meet-Padua
5.
4
Anneliese Larsen
8' 4
PR
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
6.
2
Maeve Lavelle
8' 2
May 9
St. Bernadette Mini Meet
7.
3
Alyssa Ianiro
7' 4
PR
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
8.
3
Ceili Neorr
7' 0
PR
May 13
Dioc of Cleveland Make Up Meet-Padua
9.
6
Brooke Burich
6' 10
PR
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
10.
2
Jane Lenhard
6' 9
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
11.
3
Adelaide McGee
6' 6.5
PR
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
12.
8
Ellie Gentzel
6' 6
PR
Apr 24
Dioc of Cleveland Meet #27-Independence
13.
1
Amelia Hura
6' 4
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
14.
2
Samantha Doty
6' 3
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
15.
2
Madeline Cook
5' 11
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
16.
5
Lauren Lenhard
5' 1
PR
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
-
Savannah Doty
5' 1
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
2
Ava Hendershot
5' 1
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
19.
-
Anna Mae Makkos
3' 8
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
20.
2
Evelyn Foutty
3' 7
PR
Apr 30
Intramural Champs Program
21.
2
Gianna James
2' 6
PR
Apr 16
Intramural Champs Program
Standing Long Jump
1.
8
Erin Krevis
6' 6
PR
Apr 24
Dioc of Cleveland Meet #27-Independence
2.
5
Hailey Moltz
6' 1.5
PR
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
Standing Vertical Jump
1.
4
Lily Rose Demaioribus
5' 7
PR
May 21
Wildcat Classic
Standing Long Jump
1.
4
Marielle Wright
5' 4.25
PR
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
Standing Vertical Jump
1.
3
Alyssa Ianiro
5' 1
PR
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
Standing Long Jump
1.
4
Marisa Cutter
4' 11.25
PR
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
Standing Vertical Jump
1.
4
Anneliese Larsen
4' 10
May 21
Wildcat Classic
5
Maeve Kilroy
4' 10
PR
May 13
Dioc of Cleveland Make Up Meet-Padua
Standing Long Jump
1.
3
Alyssa Ianiro
4' 9
PR
Apr 24
Dioc of Cleveland Meet #27-Independence
2.
3
Adelaide McGee
4' 7.75
PR
May 8
Dioc of Cleveland Meet #34-Independence
3.
6
Brooke Burich
4' 6
PR
Apr 24
Dioc of Cleveland Meet #27-Independence
Standing Vertical Jump
1.
8
Ellie Gentzel
4' 5.5
PR
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
2.
3
Priya Jagtap
4' 3
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
3.
3
Lily Green
4' 2
PR
Apr 17
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West
4.
5
Lillian Hura
3' 11
PR
Apr 30
Lady Bruin Classic
5.
-
Anna Mae Makkos
3' 0
PR
May 9
St. Bernadette Mini Meet
*Recent improvement