Season:
2015 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2006
2005
2001
2000
1999
1998
1997
1995
1994
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1980
1979
1977
1973
1968
Indoor
2019
2016
2015
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Austin Gladden
11.46
(2.7)
PR
May 15
2A State Championships
2.
11
Marshal Dittman
12.05
PR
May 8
1A/2A District I-II Championships
3.
12
Austin Green
12.19
PR
May 8
1A/2A District I-II Championships
4.
11
Jean Arras
12.75
PR
Apr 24
Timberlake Invitational
5.
9
Wyatt Phillips
14.32
PR
May 8
1A/2A District I-II Championships
200 Meters
1.
11
Marshal Dittman
24.51
PR
May 8
1A/2A District I-II Championships
2.
10
Kyle Rauch
25.65
Apr 24
Timberlake Invitational
3.
12
Jacob Greer
26.06
PR
May 8
1A/2A District I-II Championships
4.
10
Stephen Davenport
26.28
Apr 11
Booster Invite
400 Meters
1.
12
Victor Grogan
55.81
PR
May 8
1A/2A District I-II Championships
2.
10
Kyle Rauch
56.80
May 8
1A/2A District I-II Championships
3.
12
Jacob Greer
58.31
May 8
1A/2A District I-II Championships
800 Meters
1.
12
Victor Grogan
2:12.25
May 8
1A/2A District I-II Championships
2.
12
Rayden Blair
2:26.67
Mar 21
Bonners Ferry Invite
3.
10
Stephen Davenport
2:30.93
Mar 28
Lumberjack Invitational
4.
9
Chad Dickerson
2:36.38
Apr 11
Booster Invite
1600 Meters
1.
12
Rayden Blair
4:58.92
May 8
1A/2A District I-II Championships
2.
9
Chad Dickerson
5:40.20
May 8
1A/2A District I-II Championships
3.
10
Ryker Silflow
5:42.52
PR
May 8
1A/2A District I-II Championships
4.
9
Trevor Fredericks
5:45.86
PR
May 8
1A/2A District I-II Championships
5.
11
Jacob Luchini
6:12.15
PR
May 8
1A/2A District I-II Championships
1 Mile
1.
12
Rayden Blair
5:07.19
PR
Apr 24
Timberlake Invitational
2.
9
Trevor Fredericks
5:50.12
PR
Apr 24
Timberlake Invitational
3200 Meters
1.
12
Rayden Blair
11:04.7h
PR
May 8
1A/2A District I-II Championships
2.
9
Trevor Fredericks
13:32.01
PR
Mar 21
Bonners Ferry Invite
3.
11
Jacob Luchini
14:19.00
Apr 18
Kootenai Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
10
Stephen Davenport
48.15
PR
Apr 24
Timberlake Invitational
2.
12
Austin Green
51.53
PR
Mar 28
Lumberjack Invitational
4x100 Relay
1.
Austin Green
Jacob Greer
Jean Arras
Austin Gladden
47.47
May 8
1A/2A District I-II Championships
Shot Put - 12lb
1.
12
Logan Feasline
53' 0.25
PR
Apr 30
Meet of Champions
2.
11
Johannes Padel
45' 1.5
PR
Apr 28
Lakeland Relays
3.
10
Ryker Silflow
33' 4
May 8
1A/2A District I-II Championships
4.
9
Wyatt Phillips
33' 0
PR
Apr 18
Kootenai Invitational
5.
9
Chad Dickerson
30' 9
Apr 18
Kootenai Invitational
6.
9
Devon Scott
28' 1
PR
May 8
1A/2A District I-II Championships
7.
9
Daniel Shepard
27' 3
PR
Apr 18
Kootenai Invitational
8.
9
Matt Koser
26' 9
PR
Mar 28
Lumberjack Invitational
9.
12
William Bill
25' 8
PR
Mar 28
Lumberjack Invitational
Discus - 1.6kg
1.
12
Logan Feasline
180' 2
PR
May 15
2A State Championships
2.
9
Wyatt Phillips
101' 9
PR
Apr 18
Kootenai Invitational
3.
10
Ryker Silflow
101' 7
Apr 18
Kootenai Invitational
4.
11
Johannes Padel
100' 2
PR
May 8
1A/2A District I-II Championships
5.
9
Matt Koser
82' 5
PR
Apr 24
Timberlake Invitational
6.
12
William Bill
63' 0
PR
Apr 18
Kootenai Invitational
7.
9
Devon Scott
61' 3
PR
Mar 28
Lumberjack Invitational
High Jump
1.
12
Jacob Greer
6' 0
PR
May 15
2A State Championships
2.
12
Austin Gladden
5' 8
Mar 14
Sweeney Invitational
3.
10
Stephen Davenport
5' 4
May 8
1A/2A District I-II Championships
Pole Vault
1.
12
Austin Green
9' 6
PR
Apr 24
Timberlake Invitational
2.
11
Robert Bloomsburg
7' 0
Mar 28
Lumberjack Invitational
Long Jump
1.
12
Austin Gladden
20' 7
PR
May 8
1A/2A District I-II Championships
2.
11
Robert Bloomsburg
16' 6
PR
Mar 21
Bonners Ferry Invite
3.
12
Austin Green
15' 7
Mar 21
Bonners Ferry Invite
Triple Jump
1.
10
Stephen Davenport
36' 6.5
PR
Apr 28
Lakeland Relays
2.
12
Austin Green
35' 8
PR
Apr 30
Meet of Champions
Hammer - 16lb
1.
12
Logan Feasline
163' 3
PR
Apr 25
52nd Annual Mooberry Relays
Womens
100 Meters
1.
10
Morgan Suchoski
14.44
PR
May 8
1A/2A District I-II Championships
2.
9
Cassie Blankenship
14.68
PR
May 8
1A/2A District I-II Championships
3.
11
Samantha Mueller
15.01
PR
Apr 24
Timberlake Invitational
4.
10
Abby Huang
15.72
PR
May 8
1A/2A District I-II Championships
5.
11
Kadi Martin
16.79
PR
May 8
1A/2A District I-II Championships
6.
9
Elena Moore
16.87
PR
Mar 21
Bonners Ferry Invite
7.
12
Alixandra Reiss
20.09
PR
Mar 28
Lumberjack Invitational
200 Meters
1.
9
Cassie Blankenship
31.54
PR
May 8
1A/2A District I-II Championships
2.
10
Morgan Suchoski
31.83
Apr 18
Kootenai Invitational
3.
10
Liz Bloomsburg
33.17
Apr 24
Timberlake Invitational
4.
10
Abby Huang
33.24
PR
May 8
1A/2A District I-II Championships
5.
11
Samantha Mueller
35.04
PR
Mar 28
Lumberjack Invitational
6.
9
Elena Moore
35.41
PR
May 8
1A/2A District I-II Championships
400 Meters
1.
9
Cassie Blankenship
1:13.39
PR
May 8
1A/2A District I-II Championships
2.
10
Liz Bloomsburg
1:18.01
PR
Apr 18
Kootenai Invitational
800 Meters
1.
11
Brittney Jones
3:15.36
PR
May 8
1A/2A District I-II Championships
1600 Meters
1.
10
Emma Hofmaister
6:38.76
PR
May 8
1A/2A District I-II Championships
1 Mile
1.
10
Emma Hofmaister
6:32.79
PR
Apr 24
Timberlake Invitational
3200 Meters
1.
10
Emma Hofmaister
14:09.25
PR
Apr 24
Timberlake Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
11
Elexus Moore
18.86
PR
May 15
2A State Championships
2.
10
Abby Huang
20.76
PR
Apr 24
Timberlake Invitational
3.
11
Samantha Mueller
22.57
PR
Apr 18
Kootenai Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
11
Elexus Moore
54.51
Apr 11
Booster Invite
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
-
Cassie Blankenship
Morgan Suchoski
Abby Huang
Liz Bloomsburg
2:33.34
Mar 28
Lumberjack Invitational
Shot Put - 4kg
1.
10
Emma Hofmaister
24' 9.5
PR
Apr 11
Booster Invite
2.
9
Kaylee Nelson
23' 9
Apr 18
Kootenai Invitational
Discus - 1kg
1.
9
Kaylee Nelson
74' 7
PR
Mar 28
Lumberjack Invitational
2.
10
Emma Hofmaister
64' 11
PR
Mar 28
Lumberjack Invitational
3.
12
Keirstyn Toomey
50' 2
PR
May 8
1A/2A District I-II Championships
4.
12
Alixandra Reiss
27' 1
PR
Mar 21
Bonners Ferry Invite
High Jump
1.
11
Brittney Jones
4' 0
PR
Mar 14
Sweeney Invitational
10
Morgan Suchoski
4' 0
PR
Apr 11
Booster Invite
Pole Vault
1.
10
Morgan Suchoski
6' 6
May 8
1A/2A District I-II Championships
Long Jump
1.
10
Morgan Suchoski
13' 10.75
May 15
2A State Championships
2.
11
Kadi Martin
10' 3.5
May 8
1A/2A District I-II Championships
3.
12
Alixandra Reiss
7' 10
PR
Mar 28
Lumberjack Invitational
Triple Jump
1.
11
Elexus Moore
29' 7
PR
May 8
1A/2A District I-II Championships
2.
10
Morgan Suchoski
25' 0
Apr 24
Timberlake Invitational
*Recent improvement