Season:
2024 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
So
Jake Mcentyre
10.56
(1.7)
PR
Apr 13
Tiffin Track Carnival 2024
2.
So
Korbyn Haley
10.89
(2.2)
PR
Apr 6
Marv Frye Invitational
3.
Jr
Carson Lehrer
11.10
(2.4)
PR
Apr 27
Ashland Alumni Open
4.
So
Gabe Harmon
11.48
(1.3)
Apr 13
Tiffin Track Carnival 2024
5.
Fr
Tyreese Clerveau
11.64
(.7)
PR
Mar 30
Tiffelberg Open
6.
So
Skyler Walker
12.44
Mar 23
Amy Adams Memorial Invitational
7.
Fr
Conor Trotter
12.50
(1.4)
PR
Apr 13
Tiffin Track Carnival 2024
200 Meters
1.
So
Jake Mcentyre
21.51
(1.4)
PR
Apr 13
Tiffin Track Carnival 2024
2.
So
Korbyn Haley
22.56
(1.3)
PR
Apr 6
Marv Frye Invitational
3.
Jr
Carson Lehrer
23.16
(1.3)
Apr 13
Tiffin Track Carnival 2024
4.
Fr
Tyreese Clerveau
23.32
(1.3)
PR
Apr 6
Marv Frye Invitational
5.
Fr
Tyreke Clerveau
23.55
(.6)
PR
Mar 30
Tiffelberg Open
6.
So
Gabe Harmon
24.05
(1.6)
Apr 13
Tiffin Track Carnival 2024
7.
Fr
Vova Herdman
24.13
(1.4)
PR
Apr 6
Marv Frye Invitational
400 Meters
1.
Fr
Vova Herdman
50.99
PR
Apr 6
Marv Frye Invitational
2.
Fr
Tyreese Clerveau
51.26
PR
Apr 13
Tiffin Track Carnival 2024
3.
Sr
Jalen Trammell
51.51
PR
Apr 27
Ashland Alumni Open
4.
Fr
Tyreke Clerveau
51.65
PR
Mar 30
Tiffelberg Open
5.
So
Hudson Black
53.71
Mar 23
Amy Adams Memorial Invitational
800 Meters
1.
Fr
Vova Herdman
1:54.73
PR
Apr 27
Ashland Alumni Open
2.
So
Hudson Black
1:57.15
PR
Apr 27
Ashland Alumni Open
3.
Sr
Nathan Jimenez
1:59.55
Apr 6
Marv Frye Invitational
4.
Sr
Trevor Hawkins
2:00.26
Mar 30
Tiffelberg Open
5.
Fr
Tyreke Clerveau
2:00.28
PR
Apr 27
Ashland Alumni Open
6.
Sr
Connor Ladd
2:01.75
PR
Apr 20
Mike Becraft Invitational
7.
Fr
Joe Brewster
2:05.11
PR
Apr 20
Mike Becraft Invitational
8.
Fr
Seth Kandel
2:06.60
PR
Mar 30
Tiffelberg Open
9.
Sr
Jalen Trammell
2:09.70
PR
Mar 30
Tiffelberg Open
10.
Fr
Eric Barber
2:15.13
PR
Apr 20
Mike Becraft Invitational
11.
Sr
Josh Fiorentino
2:18.41
Apr 20
Mike Becraft Invitational
1500 Meters
1.
Fr
Vova Herdman
3:59.53
PR
Mar 30
Tiffelberg Open
2.
Sr
Nathan Jimenez
4:04.96
Apr 13
Tiffin Track Carnival 2024
3.
Sr
Rick Cimino
4:13.76
Apr 20
Mike Becraft Invitational
4.
So
Hudson Black
4:14.24
PR
Apr 20
Mike Becraft Invitational
5.
Fr
Joe Brewster
4:20.66
PR
Apr 27
Ashland Alumni Open
6.
Sr
Trevor Hawkins
4:23.38
Mar 23
Amy Adams Memorial Invitational
7.
Fr
Seth Kandel
4:33.06
PR
Apr 20
Mike Becraft Invitational
1 Mile
1.
Sr
Connor Ladd
4:24.43
PR
Apr 6
Marv Frye Invitational
2.
Sr
Rick Cimino
4:36.17
PR
Apr 6
Marv Frye Invitational
3.
Sr
Trevor Hawkins
4:37.94
PR
Apr 6
Marv Frye Invitational
4.
Fr
Joe Brewster
4:43.59
PR
Apr 6
Marv Frye Invitational
5.
Sr
Josh Fiorentino
4:56.96
PR
Apr 6
Marv Frye Invitational
6.
Fr
Seth Kandel
4:57.56
PR
Apr 6
Marv Frye Invitational
5000 Meters
1.
Sr
Rick Cimino
14:54.57
PR
Apr 13
Tiffin Track Carnival 2024
2.
Sr
Connor Ladd
15:38.55
PR
Mar 23
Amy Adams Memorial Invitational
3.
Sr
Nathan Jimenez
15:58.25
Apr 20
Mike Becraft Invitational
4.
Sr
Josh Fiorentino
16:45.55
PR
Mar 30
Tiffelberg Open
5.
Fr
Joe Brewster
16:51.69
PR
Mar 30
Tiffelberg Open
10,000 Meters
1.
Sr
Josh Fiorentino
34:23.31
PR
Apr 13
Tiffin Track Carnival 2024
2.
Fr
Joe Brewster
35:31.49
PR
Apr 13
Tiffin Track Carnival 2024
110m Hurdles - 42"
1.
Fr
Carter Jones
16.63
(1.2)
PR
Mar 30
Tiffelberg Open
400m Hurdles - 36"
1.
Fr
Carter Jones
1:02.64
PR
Apr 27
Ashland Alumni Open
3k Steeplechase
1.
Sr
Connor Ladd
9:50.91
Apr 13
Tiffin Track Carnival 2024
2.
Sr
Rick Cimino
10:06.50
Mar 30
Tiffelberg Open
3.
Fr
Eric Barber
11:10.03
PR
Apr 27
Ashland Alumni Open
4x100 Relay
1.
Carson Lehrer
Jake Mcentyre
Tyreese Clerveau
Korbyn Haley
42.15
Apr 27
Ashland Alumni Open
2.
Carson Lehrer
Korbyn Haley
Gabe Harmon
Jake Mcentyre
43.13
Mar 23
Amy Adams Memorial Invitational
4x400 Relay
1.
Tyreke Clerveau
Korbyn Haley
Jake Mcentyre
Tyreese Clerveau
3:24.07
Apr 13
Tiffin Track Carnival 2024
2.
Tyreese Clerveau
Tyreke Clerveau
Vova Herdman
Hudson Black
3:28.19
Mar 30
Tiffelberg Open
3.
Trevor Hawkins
Connor Ladd
Joe Brewster
Rick Cimino
3:43.19
Apr 20
Mike Becraft Invitational
4.
Hudson Black
Nathan Jimenez
Seth Kandel
Josh Fiorentino
3:45.71
Apr 20
Mike Becraft Invitational
4x800 Relay
1.
Vova Herdman
Hudson Black
Trevor Hawkins
Nathan Jimenez
8:11.83
Apr 13
Tiffin Track Carnival 2024
Shot Put - 16lb
1.
So
Josiah Brown
14.37m
PR
Apr 27
Ashland Alumni Open
2.
So
Ethan Rieman
12.48m
Apr 6
Marv Frye Invitational
3.
Fr
Adam Kauble
12.20m
PR
Apr 6
Marv Frye Invitational
4.
Jr
Koen Hill
12.06m
Apr 27
Ashland Alumni Open
Discus - 2kg
1.
Fr
Adam Kauble
40.34m
PR
Apr 6
Marv Frye Invitational
2.
So
Josiah Brown
39.64m
PR
Apr 13
Tiffin Track Carnival 2024
3.
Jr
Koen Hill
37.87m
Apr 13
Tiffin Track Carnival 2024
Javelin - 800g
1.
Fr
Simon Yochheim
41.43m
PR
Apr 27
Ashland Alumni Open
Pole Vault
1.
Fr
Conor Trotter
3.95m
PR
Apr 20
Mike Becraft Invitational
Long Jump
1.
Fr
Marcus Dixon
6.09m
(2.2)
PR
Mar 23
Amy Adams Memorial Invitational
2.
-
Jarion Hayes
5.00m
PR
Apr 13
Tiffin Track Carnival 2024
Triple Jump
1.
Fr
Marcus Dixon
12.29m
(1.8)
PR
Apr 13
Tiffin Track Carnival 2024
Hammer - 16lb
1.
Jr
Koen Hill
44.72m
PR
Apr 13
Tiffin Track Carnival 2024
2.
Fr
Adam Kauble
42.02m
PR
Mar 30
Tiffelberg Open
3.
So
Josiah Brown
33.95m
PR
Apr 13
Tiffin Track Carnival 2024
4.
So
Ethan Rieman
33.36m
PR
Apr 6
Marv Frye Invitational
Womens
200 Meters
1.
So
Kylie Cope
28.36
(1.4)
PR
Apr 6
Marv Frye Invitational
2.
Fr
Rylee Ritzhaupt
28.80
(.5)
PR
Mar 23
Amy Adams Memorial Invitational
3.
So
Riley Elliot
29.66
(3.5)
Apr 27
Ashland Alumni Open
400 Meters
1.
So
Kylie Cope
1:01.46
PR
Apr 6
Marv Frye Invitational
2.
Fr
Rylee Ritzhaupt
1:03.23
PR
Apr 13
Tiffin Track Carnival 2024
800 Meters
1.
So
Kylie Cope
2:20.89
PR
Mar 30
Tiffelberg Open
2.
Sr
Kenzie Fountain
2:28.15
Apr 27
Ashland Alumni Open
3.
Fr
Emily Pullano
2:34.19
PR
Apr 27
Ashland Alumni Open
4.
Sr
Caitlyn Mauger
2:36.24
Apr 20
Mike Becraft Invitational
1500 Meters
1.
So
Kylie Cope
5:15.71
PR
Apr 20
Mike Becraft Invitational
2.
Sr
Kenzie Fountain
5:16.22
PR
Mar 30
Tiffelberg Open
3.
Fr
Emily Pullano
5:28.54
PR
Apr 13
Tiffin Track Carnival 2024
4.
Sr
Caitlyn Mauger
5:29.43
Mar 23
Amy Adams Memorial Invitational
5.
Fr
Kenzie Smith
5:36.03
PR
Mar 30
Tiffelberg Open
6.
So
Maddy McCall
5:50.57
Mar 30
Tiffelberg Open
7.
So
Ana Henderson
5:54.91
PR
Apr 13
Tiffin Track Carnival 2024
8.
Jr
Leanndra Price
6:26.49
PR
Apr 13
Tiffin Track Carnival 2024
1 Mile
1.
Fr
Emily Pullano
6:03.86
PR
Apr 6
Marv Frye Invitational
5000 Meters
1.
Fr
Kenzie Smith
21:03.99
PR
Apr 6
Marv Frye Invitational
2.
So
Maddy McCall
21:13.22
PR
Apr 6
Marv Frye Invitational
10,000 Meters
1.
So
Maddy McCall
45:03.0h
PR
Apr 13
Tiffin Track Carnival 2024
100m Hurdles - 33"
1.
Sr
Olivia Bean
15.64
(2.3)
Apr 13
Tiffin Track Carnival 2024
2.
Jr
Lexi Wachtman
15.90
(1.7)
Apr 13
Tiffin Track Carnival 2024
400m Hurdles - 30"
1.
Sr
Olivia Bean
1:13.41
Apr 20
Mike Becraft Invitational
3k Steeplechase
1.
Sr
Caitlyn Mauger
12:30.72
Apr 13
Tiffin Track Carnival 2024
4x400 Relay
1.
Kylie Cope
Kenzie Fountain
Caitlyn Mauger
Emily Pullano
4:23.47
Apr 20
Mike Becraft Invitational
Shot Put - 4kg
1.
Fr
Amelia Lewin
12.31m
PR
Apr 27
Ashland Alumni Open
2.
Sr
Morgan Sweat
11.53m
PR
Apr 27
Ashland Alumni Open
3.
So
Cheyanne Bean
10.74m
Apr 27
Ashland Alumni Open
4.
Jr
Reese Recker
10.18m
Apr 6
Marv Frye Invitational
5.
Fr
Kerryann Copenhaver
10.09m
PR
Apr 20
Mike Becraft Invitational
6.
Fr
Randi Wilson
9.35m
PR
Apr 27
Ashland Alumni Open
7.
Fr
Sarah D'Egidio
8.33m
PR
Apr 27
Ashland Alumni Open
Discus - 1kg
1.
Fr
Amelia Lewin
35.25m
PR
Apr 27
Ashland Alumni Open
2.
So
Cheyanne Bean
34.05m
PR
Mar 30
Tiffelberg Open
3.
Jr
Reese Recker
33.33m
Apr 27
Ashland Alumni Open
4.
Fr
Kerryann Copenhaver
27.58m
PR
Mar 23
Amy Adams Memorial Invitational
5.
Fr
Randi Wilson
26.20m
PR
Apr 13
Tiffin Track Carnival 2024
6.
So
Audrey Shope
25.45m
PR
Mar 30
Tiffelberg Open
7.
Fr
Sarah D'Egidio
17.99m
PR
Mar 30
Tiffelberg Open
Javelin - 600g
1.
Jr
Reese Recker
32.03m
Apr 27
Ashland Alumni Open
2.
Fr
Camille Lafferty
24.01m
PR
Apr 27
Ashland Alumni Open
3.
Sr
Kenzie Murray
22.73m
PR
Apr 20
Mike Becraft Invitational
High Jump
1.
Jr
Lexi Wachtman
1.55m
PR
Apr 13
Tiffin Track Carnival 2024
2.
Sr
Kenzie Murray
1.46m
PR
Apr 13
Tiffin Track Carnival 2024
3.
Fr
Rylee Ritzhaupt
1.45m
PR
Mar 23
Amy Adams Memorial Invitational
4.
So
Riley Elliot
1.40m
PR
Apr 13
Tiffin Track Carnival 2024
Pole Vault
1.
Sr
Kenzie Murray
2.96m
Mar 23
Amy Adams Memorial Invitational
2.
Fr
Camille Lafferty
2.70m
PR
Apr 20
Mike Becraft Invitational
Long Jump
1.
Jr
Lexi Wachtman
5.24m
(3.9)
Apr 27
Ashland Alumni Open
2.
Sr
Olivia Bean
5.17m
(1.6)
Apr 13
Tiffin Track Carnival 2024
3.
Sr
Ariana Coleman
5.00m
(.0)
Apr 6
Marv Frye Invitational
4.
So
Riley Elliot
4.43m
(.7)
PR
Mar 30
Tiffelberg Open
5.
Fr
Alexius Satterfield
3.27m
(1.5)
PR
Apr 6
Marv Frye Invitational
Triple Jump
1.
Sr
Olivia Bean
11.16m
(.8)
PR
Apr 27
Ashland Alumni Open
Hammer - 4kg
1.
Fr
Amelia Lewin
37.56m
PR
Apr 20
Mike Becraft Invitational
2.
Sr
Morgan Sweat
37.38m
Apr 27
Ashland Alumni Open
3.
Fr
Randi Wilson
34.99m
PR
Apr 20
Mike Becraft Invitational
4.
Fr
Kerryann Copenhaver
32.56m
PR
Apr 20
Mike Becraft Invitational
5.
So
Audrey Shope
26.24m
PR
Apr 27
Ashland Alumni Open
*Recent improvement