Season:
2013 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Indoor
2023
2021
2016
2013
2011
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Tristin Preston-Riley
11.14
PR
May 11
Class 4 District 8
2.
10
Kahluna Bouchard
11.24c
Mar 19
Staley/Liberty Duel
9
Faizol Bouchard
11.24c
Mar 19
Staley/Liberty Duel
4.
10
Nathan Bass
11.44c
Mar 19
Staley/Liberty Duel
5.
11
Trent McVey
11.61
PR
May 11
Class 4 District 8
6.
11
Greg Bolton
11.98
PR
Apr 19
William Jewell Relays
7.
9
Darion Thomas
12.41
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
8.
9
Nico Archuleta
13.02
PR
Apr 19
William Jewell Relays
9.
9
Jaran Brownlee
13.67
Apr 11
Blue Springs 9th Grade Invitational
10.
9
K Bowling
14.07
PR
Apr 19
William Jewell Relays
11.
10
Hassan Mohamed
14.30
PR
Apr 9
Belton JV Invitational
12.
9
Paul Henton
15.13
Apr 9
Belton JV Invitational
13.
9
Omar Abdullahi
15.14c
PR
Mar 28
Winnetonka 9th & 10th Invitational
14.
9
David Carnivale
16.98
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
200 Meters
1.
10
Nathan Bass
22.37
May 11
Class 4 District 8
2.
10
Kahluna Bouchard
22.84
May 11
Class 4 District 8
3.
10
Tristin Preston-Riley
22.94c
PR
Mar 28
Winnetonka 9th & 10th Invitational
4.
12
Diante Graves
23.68
Mar 28
Rusty Hodge Invitational
5.
11
Greg Bolton
24.24
PR
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
6.
11
Jackson Newman
24.44c
Mar 19
Staley/Liberty Duel
7.
9
Darion Thomas
25.33
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
8.
9
Connor McCullough
27.34c
PR
Mar 28
Winnetonka 9th & 10th Invitational
9.
10
Deontae Wilson
27.42
PR
Apr 19
William Jewell Relays
10.
9
Andrew Leippert
28.02
Apr 19
William Jewell Relays
11.
9
K Bowling
28.32
PR
Apr 9
Belton JV Invitational
12.
9
Ali Harb
28.72
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
13.
9
Paul Henton
29.74
Apr 19
William Jewell Relays
14.
9
Omar Abdullahi
30.82
PR
Apr 19
William Jewell Relays
400 Meters
1.
10
Kahluna Bouchard
52.35
Mar 28
Rusty Hodge Invitational
2.
11
Anthony Nixon
52.98
PR
Apr 12
Gary Parker Invitational
3.
11
Chris Abramovitz
55.10
PR
May 2
Mid 7 Suburban Conference Meet- White Division
4.
11
Trent McVey
55.33
Mar 28
Rusty Hodge Invitational
5.
11
John Goldsberry
57.64c
Mar 19
Staley/Liberty Duel
6.
9
Ryley Sweet
59.24c
PR
Mar 28
Winnetonka 9th & 10th Invitational
7.
9
Gore Pitia
59.50
Apr 9
Belton JV Invitational
8.
10
Deontae Wilson
1:00.64
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
9.
9
Connor Carmack
1:01.24
PR
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
10.
11
Greg Bolton
1:01.66
PR
Apr 9
Belton JV Invitational
11.
9
Alex Beilby
1:02.92
PR
Apr 11
Blue Springs 9th Grade Invitational
12.
9
Andrew Leippert
1:04.81
Apr 9
Belton JV Invitational
13.
9
Ali Harb
1:05.29
PR
Apr 19
William Jewell Relays
800 Meters
1.
11
John Goldsberry
2:05.07
PR
Apr 5
Jerry Crews
2.
11
Ryan Shackelford
2:07.87
PR
Apr 19
William Jewell Relays
3.
12
Ryan Shackleford
2:08.88
PR
Apr 12
Gary Parker Invitational
4.
12
Ryan Loftis
2:13.23
PR
May 2
Mid 7 Suburban Conference Meet- White Division
5.
10
Jack Schaben
2:15.56
Apr 19
William Jewell Relays
6.
11
Luke Lockhart
2:16.90
PR
Apr 9
Belton JV Invitational
7.
9
Cole Pfannenstiel
2:26.69
PR
Apr 19
William Jewell Relays
8.
10
Cooper Albers
2:27.0h
Mar 28
Winnetonka 9th & 10th Invitational
9.
9
Hunter Walters
2:28.16
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
10.
9
Clay Dorsel
3:05.45
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
11.
9
Troy Dorsel
3:09.73
PR
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
1600 Meters
1.
10
Cameron Schaefer
4:48.87
Apr 19
William Jewell Relays
2.
10
Chris Wood
4:49.51
May 11
Class 4 District 8
3.
10
Jack Schaben
4:58.72
PR
Apr 12
Gary Parker Invitational
4.
9
Jack Fraizer
5:11.08
Apr 11
Blue Springs 9th Grade Invitational
5.
9
Sam Pretz
5:16.85
Apr 11
Blue Springs 9th Grade Invitational
6.
10
Jack Schaeben
5:21.86
May 2
Mid 7 Suburban Conference Meet- White Division
7.
11
Luke Lockhart
5:22.0h
PR
Mar 28
Winnetonka 9th & 10th Invitational
8.
12
Dalton Sweet
5:26.4h
PR
Mar 28
Winnetonka 9th & 10th Invitational
9.
12
Cruz Esteban
5:44.89
PR
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
10.
9
Clay Dorsel
6:45.73
PR
Apr 19
William Jewell Relays
3200 Meters
1.
10
Chris Wood
10:10.58
Apr 5
Jerry Crews
2.
10
Cameron Schaefer
10:52.75
May 11
Class 4 District 8
3.
11
Luke Lockhart
11:13.26
PR
Apr 9
Belton JV Invitational
4.
9
Sam Pretz
11:19.43
Apr 19
William Jewell Relays
5.
9
Jack Fraizer
11:20.61
Apr 11
Blue Springs 9th Grade Invitational
6.
10
Jack Schaben
11:29.00
PR
Apr 12
Gary Parker Invitational
7.
9
Clay Dorsel
13:47.0h
PR
Mar 28
Winnetonka 9th & 10th Invitational
8.
9
Troy Dorsel
14:53.30
PR
Apr 19
William Jewell Relays
110m Hurdles - 39"
1.
11
Jackson Newman
15.49
May 18
Class 4 Sectional 4
2.
11
Trey Fowler
16.74
PR
May 11
Class 4 District 8
3.
9
Beau Baker
17.60
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
4.
9
Jacob Lewis
17.86
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
5.
10
Marquis McIntosh
18.30
PR
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
300m Hurdles - 36"
1.
11
Jackson Newman
40.15
May 18
Class 4 Sectional 4
2.
9
Faizol Bouchard
43.41
PR
May 11
Class 4 District 8
3.
9
Beau Baker
45.32
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
4.
11
Trey Fowler
47.22
PR
Mar 28
Rusty Hodge Invitational
5.
9
Jacob Lewis
48.44
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
6.
10
Marquis McIntosh
48.92
PR
Apr 19
William Jewell Relays
4x100 Relay
1.
-
Diante Graves
Tristin Preston-Riley
Faizol Bouchard
Nathan Bass
43.71
May 18
Class 4 Sectional 4
2.
-
Nathan Bass
Faizol Bouchard
Kahluna Bouchard
Diante Graves
43.81
May 11
Class 4 District 8
3.
-
Nathan Bass
Tristin Preston-Riley
Faizol Bouchard
Diante Graves
44.55
May 2
Mid 7 Suburban Conference Meet- White Division
4.
-
Relay Team
44.91
Apr 12
Gary Parker Invitational
5.
-
Kahluna Bouchard
Nathan Bass
Faizol Bouchard
Diante Graves
44.95
Apr 5
Jerry Crews
6.
-
Greg Bolton
Beau Baker
Austin Lewis
Darion Thomas
46.81
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
7.
-
Beau Baker
Darion Thomas
Marquis McIntosh
Tristin Preston-Riley
47.54c
Mar 28
Winnetonka 9th & 10th Invitational
8.
9
Jaran Browlee
Jordan Brownlee
Nico Archuleta
Omar Abdullahi
47.70
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
4x200 Relay -
1.
-
Faizol Bouchard
Nathan Bass
Tristin Preston-Riley
Kahluna Bouchard
1:29.91
May 18
Class 4 Sectional 4
2.
-
Nathan Bass
Faizol Bouchard
Kahluna Bouchard
Diante Graves
1:32.56
May 11
Class 4 District 8
3.
-
Diante Graves
Cal Lawanson
Jackson Newman
Trent McVey
1:34.09
May 2
Mid 7 Suburban Conference Meet- White Division
4.
-
Relay Team
1:35.98
Mar 28
Rusty Hodge Invitational
5.
-
Beilby Alex
Marquis McIntosh
Cheston Seals
Trent McVey
1:40.45
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
6.
-
Beau Baker
Darion Thomas
Connor McCullough
Tristin Preston-Riley
1:41.1h
Mar 28
Winnetonka 9th & 10th Invitational
7.
-
Diante Graves
Trent McVey
Nathan Bass
TJ Molway
1:41.55
Apr 5
Jerry Crews
8.
-
Alex Banning
Aaron Leippert
R Aquino
Michael Kilpatrick
1:48.65
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
4x400 Relay
1.
-
Faizol Bouchard
Tristin Preston-Riley
Kahluna Bouchard
Anthony Nixon
3:38.97
May 2
Mid 7 Suburban Conference Meet- White Division
2.
-
Faizol Bouchard
Kahluna Bouchard
Tristin Preston-Riley
John Goldsberry
3:39.34
May 11
Class 4 District 8
3.
-
Relay Team
3:40.62
Apr 12
Gary Parker Invitational
4.
-
Faizol Bouchard
Kahluna Bouchard
John Goldsberry
Trent McVey
3:40.70
Apr 5
Jerry Crews
5.
-
Cruz Esteban
Ryley Sweet
Connor Carmack
Trent McVey
4:02.19
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
6.
-
Ryley Sweet
Jordan Prather
Owen Anderson
Ali Harb
4:06.6h
Mar 28
Winnetonka 9th & 10th Invitational
7.
-
Gore Pitia
Jordan Brownlee
Austin Bressman
Andy Leippert
4:09.41
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
4x800 Relay
1.
-
Cameron Schaefer
Chris Wood
Ryan Shackleford
John Goldsberry
8:41.52
Apr 5
Jerry Crews
2.
-
Relay Team
8:53.88
Mar 28
Rusty Hodge Invitational
3.
-
John Goldsberry
Ryan Loftis
Jack Schaben
Cameron Schaefer
8:55.56
May 11
Class 4 District 8
4.
-
Sam Pretz
Jack Schaeben
Chris Woods
John Goldsberry
8:59.97
May 2
Mid 7 Suburban Conference Meet- White Division
5.
-
Cooper Albers
Cruz Esteban
Luke Lockhart
Sam Pretz
9:16.64
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
6.
-
Jackson Reid
Luke Lockhart
Cooper Albers
Cruz Esteban
9:32.5h
Mar 28
Winnetonka 9th & 10th Invitational
Shot Put - 12lb
1.
12
Collin Heller
16.33m
PR
May 11
Class 4 District 8
2.
11
Dennis McKinney
14.76m
Apr 19
William Jewell Relays
3.
12
Hoinam Duong
14.66m
PR
May 11
Class 4 District 8
4.
10
Sidney Lawson
12.75m
Mar 28
Winnetonka 9th & 10th Invitational
5.
11
Chris Norton
11.86m
PR
Apr 24
Fort Osage Throwers Showcase
6.
9
Tyler Hern
11.71m
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
7.
10
Tim Warren
11.58m
PR
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
8.
-
Michael Simon
10.16m
PR
Apr 24
Fort Osage Throwers Showcase
9.
10
Kenny Marcinko
10.01m
Apr 9
Belton JV Invitational
10.
9
Jacob Advondet
9.68m
Apr 11
Blue Springs 9th Grade Invitational
Discus - 1.6kg
1.
11
Matt Wilks
36.22m
May 2
Mid 7 Suburban Conference Meet- White Division
2.
11
Virgil Woods
36.02m
May 2
Mid 7 Suburban Conference Meet- White Division
3.
11
Zach LeMunyon
33.91m
PR
Apr 5
Jerry Crews
4.
11
Chase Hudson
32.66m
Apr 19
William Jewell Relays
5.
-
Dalton Nelson
30.61m
PR
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
6.
10
Marcus Bell
30.07m
Apr 5
Jerry Crews
7.
9
Nick Hoover
29.08m
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
8.
9
Tyler Roades
28.30m
Apr 9
Belton JV Invitational
9.
-
Riley O'tolle
27.79m
PR
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
10.
-
Tyler Rhodes
27.51m
PR
Apr 24
Fort Osage Throwers Showcase
11.
9
Cole Garner
21.03m
PR
Apr 11
Blue Springs 9th Grade Invitational
12.
-
Adam Fitch
20.60m
PR
Apr 24
Fort Osage Throwers Showcase
High Jump
1.
9
Gore Pitia
1.78m
PR
May 2
Mid 7 Suburban Conference Meet- White Division
2.
10
Jordan Prather
1.73m
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
3.
9
Owen Anderson
1.68m
PR
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
4.
9
Jordan Brownlee
1.57m
PR
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
Pole Vault
1.
11
Jacob Johnson
3.51m
Apr 12
Gary Parker Invitational
11
Ashton Aldridge
3.51m
PR
May 2
Mid 7 Suburban Conference Meet- White Division
3.
11
Ezre Nguyen
2.74m
Apr 5
Jerry Crews
4.
9
Christian Kimberling
2.44m
PR
Apr 11
Blue Springs 9th Grade Invitational
5.
9
Alex Banning
2.29m
PR
Apr 11
Blue Springs 9th Grade Invitational
Long Jump
1.
11
TJ Molway
6.29m
Apr 12
Gary Parker Invitational
2.
10
Cheston Seals
6.23m
Apr 19
William Jewell Relays
3.
11
Cal Lawanson
6.04m
PR
Mar 28
Rusty Hodge Invitational
4.
11
Tyler Reynolds
5.85m
Mar 28
Rusty Hodge Invitational
5.
11
Trent McVey
5.56m
PR
Apr 5
Jerry Crews
9
Jaran Brownlee
5.56m
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
7.
9
Beilby Alex
5.37m
PR
May 2
Mid 7 Suburban Conference Meet- White Division
8.
9
Connor McCullough
5.36m
PR
Apr 11
Blue Springs 9th Grade Invitational
9.
9
Alex Banning
5.23m
PR
Apr 11
Blue Springs 9th Grade Invitational
10.
9
Alex Beilby
5.14m
PR
Apr 19
William Jewell Relays
11.
9
Austin Lewis
5.12m
PR
Apr 11
Blue Springs 9th Grade Invitational
12.
9
Nico Archuleta
5.05m
PR
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
13.
10
Deontae Wilson
4.84m
PR
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
Triple Jump
1.
11
Cal Lawanson
13.13m
May 2
Mid 7 Suburban Conference Meet- White Division
2.
10
Cheston Seals
12.73m
Apr 5
Jerry Crews
3.
11
TJ Molway
11.95m
PR
Mar 28
Rusty Hodge Invitational
4.
9
Alex Beilby
11.79m
PR
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
5.
9
Connor McCullough
11.16m
PR
Mar 28
Winnetonka 9th & 10th Invitational
6.
11
Tyler Reynolds
10.90m
Apr 19
William Jewell Relays
7.
9
Michael Kilpatrick
10.82m
Apr 11
Blue Springs 9th Grade Invitational
8.
10
Deontae Wilson
9.91m
Mar 28
Winnetonka 9th & 10th Invitational
Womens
100 Meters
1.
11
Iman Williams
12.66
PR
May 11
Class 4 District 8
2.
11
Jazmine Thompson
12.91
Mar 28
Rusty Hodge Invitational
3.
9
Kilee Kearns
14.16
PR
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
4.
9
Quincie Edwin
14.62
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
5.
9
Emily Wilkinson
15.42
PR
Apr 19
William Jewell Relays
6.
10
Jacqueline Beffa
16.18
Apr 9
Belton JV Invitational
7.
10
Anne Marie Taylor
16.35
PR
Apr 9
Belton JV Invitational
8.
9
Marissa Cassaway
16.94
PR
Apr 19
William Jewell Relays
9.
10
Tana Estaban
18.38
PR
Apr 19
William Jewell Relays
200 Meters
1.
11
Jazmine Thompson
25.20
May 11
Class 4 District 8
2.
11
Iman Williams
26.71
May 11
Class 4 District 8
3.
9
Taylor Mansker
29.43
PR
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
4.
11
Jouen Kori
29.88
May 2
Mid 7 Suburban Conference Meet- White Division
5.
9
Ifeoma Agali
30.09
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
6.
9
Quincie Edwin
30.40
Apr 19
William Jewell Relays
7.
9
Jordan Gilbert
31.71
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
8.
10
Jacqueline Beffa
32.18
PR
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
9.
9
Marissa Cassaway
35.94c
PR
Mar 28
Winnetonka 9th & 10th Invitational
10.
10
Tana Estaban
39.11
PR
Apr 9
Belton JV Invitational
400 Meters
1.
10
Haylee Thornton
1:06.67
May 2
Mid 7 Suburban Conference Meet- White Division
2.
11
Jouen Kori
1:07.76
May 2
Mid 7 Suburban Conference Meet- White Division
3.
9
Cambreana Arello
1:08.36
PR
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
4.
9
Maranda Bethard
1:10.24
PR
Mar 28
Rusty Hodge Invitational
5.
9
Taylor Mansker
1:12.79
PR
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
6.
12
Jazmine Kilpatrick
1:16.54c
Mar 28
Winnetonka 9th & 10th Invitational
7.
10
Jacqueline Beffa
1:22.28
PR
Apr 9
Belton JV Invitational
800 Meters
1.
11
Kiden Pitia
2:26.04
PR
May 18
Class 4 Sectional 4
2.
12
Haley Loftis
2:29.83
Mar 28
Rusty Hodge Invitational
3.
9
Maranda Bethard
2:46.66
May 11
Class 4 District 8
4.
9
Alexis Jensen
2:58.90
PR
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
5.
9
Samantha Haistings
3:19.12
PR
Apr 19
William Jewell Relays
1600 Meters
1.
9
Jenna Baker
5:56.27
May 11
Class 4 District 8
2.
9
Hannah Hall
6:01.40
Apr 19
William Jewell Relays
3.
9
Alexis Jensen
6:50.41
PR
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
4.
9
Samantha Haistings
7:05.95
PR
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
5.
9
Mary Keeney
7:15.0h
PR
Mar 28
Winnetonka 9th & 10th Invitational
3200 Meters
1.
9
Mikayla Spears
12:44.70
PR
Mar 28
Rusty Hodge Invitational
2.
9
Jenna Baker
13:01.27
Apr 12
Gary Parker Invitational
3.
9
Hannah Hall
13:46.46
Apr 19
William Jewell Relays
4.
9
Samantha Haistings
15:31.95
PR
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
5.
9
Alexis Jensen
15:43.78
PR
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
100m Hurdles - 33"
1.
11
Jazmine Thompson
15.48
May 11
Class 4 District 8
2.
11
Monique Townson
15.82
May 18
Class 4 Sectional 4
3.
9
Kamirah Brown
18.40
PR
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
4.
9
Quincie Edwin
19.52
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
5.
9
Anna Schuetz
21.66
PR
Apr 19
William Jewell Relays
6.
9
Mackenzi Thomson
30.13
PR
Apr 9
Belton JV Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
9
Kamirah Brown
54.93
PR
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
2.
9
Anna Schuetz
1:01.60
PR
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
3.
9
Mackenzi Thomson
1:14.74
PR
Apr 9
Belton JV Invitational
4x100 Relay
1.
9
Ify Agali
Taylor Manskwer
Kilee Kearns
Cambre Arello
53.52
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
2.
9
Ify Agali
Kilee Kearns
Taylor Manskwer
Cambre Arello
54.14
May 2
Mid 7 Suburban Conference Meet- White Division
3.
-
Relay Team
56.35
Apr 19
William Jewell Relays
4.
-
Emily Wilkinson
Jacqueline Beffa
Quincie Edwin
Marissa Cassaway
1:00.42
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
5.
-
Emily Wilkinson
Jacqueline Beffa
Marissa Cassaway
Taylor Manskwer
1:02.64c
Mar 28
Winnetonka 9th & 10th Invitational
4x200 Relay -
1.
-
Relay Team
1:54.26
Mar 28
Rusty Hodge Invitational
2.
9
Ify Agali
Cambre Arello
Kilee Kearns
Kamirah Brown
1:54.96
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
3.
-
Emily Wilkinson
Jacqueline Beffa
Marissa Cassaway
Quincie Edwin
2:05.60
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
4.
-
Emily Wilkinson
Jacqueline Beffa
Taylor Manskwer
Marissa Cassaway
2:13.7h
Mar 28
Winnetonka 9th & 10th Invitational
4x400 Relay
1.
-
Maranda Bethard
Hannah Hall
Jouen Kori
Kiden Pitia
4:26.70
May 11
Class 4 District 8
2.
-
Maranda Bethard
Kiden Pitia
Haylee Thornton
Jouen Kori
4:30.20
May 2
Mid 7 Suburban Conference Meet- White Division
3.
-
Relay Team
4:35.22
Apr 19
William Jewell Relays
4x800 Relay
1.
-
Maranda Bethard
Hannah Hall
Mikayla Spears
Kiden Pitia
10:50.50
May 2
Mid 7 Suburban Conference Meet- White Division
2.
-
Relay Team
11:01.61
Mar 28
Rusty Hodge Invitational
3.
-
Maranda Bethard
Mikayla Spears
Kiden Pitia
Cheyanne Kitterman
11:18.60
Apr 5
Jerry Crews
Shot Put - 4kg
1.
11
Victoria Mitchell
11.63m
May 2
Mid 7 Suburban Conference Meet- White Division
2.
12
Ali Taylor
11.23m
PR
May 2
Mid 7 Suburban Conference Meet- White Division
3.
11
Allie McCracken
9.63m
May 2
Mid 7 Suburban Conference Meet- White Division
4.
9
Annie Raybourn
7.56m
PR
Apr 11
Blue Springs 9th Grade Invitational
Discus - 1kg
1.
12
Ali Taylor
42.04m
PR
May 2
Mid 7 Suburban Conference Meet- White Division
2.
11
Victoria Mitchell
36.96m
Apr 5
Jerry Crews
3.
11
Allie McCracken
28.70m
PR
May 2
Mid 7 Suburban Conference Meet- White Division
4.
10
Taylor Hartman
28.32m
PR
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
5.
9
Isabella Davis
24.51m
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
High Jump
1.
12
Becca Banning
1.57m
Apr 5
Jerry Crews
2.
9
Anna Schuetz
1.37m
PR
Apr 12
Gary Parker Invitational
3.
9
Jordan Gilbert
1.32m
PR
Apr 5
Jerry Crews
Pole Vault
1.
12
Britney Anderson
2.74m
Apr 12
Gary Parker Invitational
2.
11
Samantha LvValley
1.83m
PR
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
Long Jump
1.
11
Monique Townson
5.38m
May 18
Class 4 Sectional 4
2.
12
Marissa Preston
4.67m
Mar 28
Rusty Hodge Invitational
3.
9
Kilee Kearns
4.60m
PR
May 2
Mid 7 Suburban Conference Meet- White Division
4.
10
Anne Marie Taylor
4.14m
PR
May 7
Mid 7 JV Conference Meet
Triple Jump
1.
11
Monique Townson
11.66m
Apr 5
Jerry Crews
2.
12
Marissa Preston
10.26m
Mar 28
Rusty Hodge Invitational
*Recent improvement