Season:
2024 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1994
1993
Indoor
2019
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Moises Bustos
12.20
(2.1)
PR
Apr 20
Bob Shaffer Track Classic
2.
11
Drayden Heisler
12.44
(1.1)
PR
Apr 20
Bob Shaffer Track Classic
3.
10
Nathan Powell
12.53
PR
Apr 13
Kays Ostrom Invitational
4.
10
Jose Estrada-Ruiz
12.64
(-.7)
PR
Apr 20
Bob Shaffer Track Classic
5.
10
*
Enrique Trinidad
12.90
PR
Apr 27
Carson High Varsity Invite
6.
10
Nicolas Casci
13.08
PR
Mar 26
Brian Lewis Invitational
7.
9
Luis Velasquez
13.40
(-1.1)
PR
Apr 20
Bob Shaffer Track Classic
8.
10
Oscar Espinoza-Juvenal
14.09
PR
Mar 26
Brian Lewis Invitational
9.
9
Finn Fralick
14.17
PR
Apr 13
Kays Ostrom Invitational
10.
11
Maverick Lucas
14.20
PR
Mar 26
Brian Lewis Invitational
11.
9
Dash Vastine
14.91
PR
Mar 8
Roy Crabtree Pirate Classic
200 Meters
1.
11
Ryder Hallenberg
25.01
PR
Apr 13
Kays Ostrom Invitational
2.
10
Moises Bustos
25.38
PR
Apr 13
Kays Ostrom Invitational
3.
10
Nathan Powell
25.85
PR
Apr 13
Kays Ostrom Invitational
4.
11
*
Drayden Heisler
26.02
PR
Apr 27
Carson High Varsity Invite
10
*
Jose Estrada-Ruiz
26.02
PR
Apr 27
Carson High Varsity Invite
6.
11
Asher Dambach
26.21
PR
Apr 13
Kays Ostrom Invitational
7.
9
Luis Velasquez
27.24
(-1.1)
PR
Apr 20
Bob Shaffer Track Classic
8.
10
Enrique Trinidad
28.13
Apr 13
Kays Ostrom Invitational
9.
9
Anselmo Arrieta-Villanueva
29.93
PR
Mar 8
Roy Crabtree Pirate Classic
10.
10
Oscar Espinoza-Juvenal
30.14
PR
Mar 26
Brian Lewis Invitational
11.
9
Dash Vastine
30.45
PR
Mar 8
Roy Crabtree Pirate Classic
400 Meters
1.
11
Ryder Hallenberg
54.34
PR
Apr 5
Colfax Invitational
2.
11
Asher Dambach
56.33
PR
Apr 20
Bob Shaffer Track Classic
3.
11
Robert Miller
58.95
PR
Mar 26
Brian Lewis Invitational
4.
10
Jack Brokaw
1:01.13
PR
Mar 26
Brian Lewis Invitational
5.
9
Anselmo Arrieta-Villanueva
1:02.98
PR
Mar 16
2nd Annual Sky Mote Memorial Invitational
6.
12
Roman Staniforth
1:03.30
Mar 26
Brian Lewis Invitational
7.
10
Ezra Schnierl
1:05.41
PR
Mar 8
Roy Crabtree Pirate Classic
8.
9
Dash Vastine
1:05.98
PR
Mar 16
2nd Annual Sky Mote Memorial Invitational
9.
9
Luis Velasquez
1:17.13
PR
Mar 8
Roy Crabtree Pirate Classic
800 Meters
1.
11
Robert Miller
2:16.03
PR
Apr 5
Colfax Invitational
2.
9
Delyan Steves
2:25.20
PR
Mar 8
Roy Crabtree Pirate Classic
3.
10
Jack Brokaw
2:27.60
PR
Mar 26
Brian Lewis Invitational
4.
10
Ezra Schnierl
2:28.75
PR
Mar 16
2nd Annual Sky Mote Memorial Invitational
5.
11
Asher Dambach
2:35.61
Mar 8
Roy Crabtree Pirate Classic
6.
11
Nicholas Miller
2:45.01
PR
Mar 26
Brian Lewis Invitational
1600 Meters
1.
9
*
Delyan Steves
4:54.23
PR
Apr 27
Carson High Varsity Invite
2.
9
Max Avril
5:02.23
PR
Apr 20
Bob Shaffer Track Classic
3.
11
Robert Miller
5:04.22
PR
Apr 20
Bob Shaffer Track Classic
4.
10
Ezra Schnierl
5:27.62
PR
Mar 16
2nd Annual Sky Mote Memorial Invitational
5.
11
Nicholas Miller
5:54.57
PR
Apr 13
Kays Ostrom Invitational
6.
12
Roman Staniforth
6:22.30
Mar 26
Brian Lewis Invitational
7.
12
Isaac Pacheco-Martinez
6:26.14
Mar 16
2nd Annual Sky Mote Memorial Invitational
3200 Meters
1.
9
*
Delyan Steves
10:58.00
PR
Apr 27
Carson High Varsity Invite
2.
9
Max Avril
10:59.66
PR
Apr 13
Kays Ostrom Invitational
3.
10
Ezra Schnierl
12:00.06
PR
Mar 16
2nd Annual Sky Mote Memorial Invitational
4.
11
*
Nicholas Miller
12:51.77
PR
Apr 27
Carson High Varsity Invite
300m Hurdles - 36"
1.
10
*
Jack Brokaw
47.43
PR
Apr 27
Carson High Varsity Invite
4x100 Relay
1.
*
Enrique Trinidad
Jose Estrada-Ruiz
Moises Bustos
Drayden Heisler
47.89
Apr 27
Carson High Varsity Invite
2.
Moises Bustos
Drayden Heisler
Jose Estrada-Ruiz
Nathan Powell
48.28
Apr 20
Bob Shaffer Track Classic
3.
Moises Bustos
Jose Estrada-Ruiz
Enrique Trinidad
Drayden Heisler
50.95
Mar 8
Roy Crabtree Pirate Classic
4.
Nicolas Casci
Nathan Powell
Maverick Lucas
Drayden Heisler
51.13
Mar 23
Valleys Relays Invite (8 Team Limit)
5.
Enrique Trinidad
Jose Estrada-Ruiz
Drayden Heisler
Luis Velasquez
53.28
Mar 16
2nd Annual Sky Mote Memorial Invitational
6.
Anselmo Arrieta-Villanueva
Nathan Powell
Dashiel Vastine
Finn Fralick
53.86
Mar 8
Roy Crabtree Pirate Classic
7.
Relay Team
59.07
Mar 26
Brian Lewis Invitational
4x200 Relay -
1.
*
Moises Bustos
Nathan Powell
Drayden Heisler
Ryder Hallenberg
1:39.44
Apr 27
Carson High Varsity Invite
2.
Relay Team
1:40.66
Mar 23
Valleys Relays Invite (8 Team Limit)
Moises Bustos
Enrique Trinidad
Jose Estrada-Ruiz
Luis Velasquez
1:40.66
Mar 23
Valleys Relays Invite (8 Team Limit)
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:55.54
Mar 23
Valleys Relays Invite (8 Team Limit)
Jack Brokaw
Asher Dambach
Ryder Hallenberg
Robert Miller
3:55.54
Mar 23
Valleys Relays Invite (8 Team Limit)
3.
Ryder Hallenberg
Jack Brokaw
Asher Dambach
Anselmo Arrieta-Villanueva
3:59.21
Apr 20
Bob Shaffer Track Classic
4.
*
Asher Dambach
Nicolas Casci
Robert Miller
Anselmo Arrieta-Villanueva
4:04.83
Apr 27
Carson High Varsity Invite
5.
Ryder Hallenberg
Anselmo Arrieta-Villanueva
Jack Brokaw
Robert Miller
4:09.73
Mar 16
2nd Annual Sky Mote Memorial Invitational
4x800 Relay
1.
Isaac Pacheco-Martinez
Robert Miller
Delyan Steves
Ezra Schnierl
9:36.36
Mar 26
Brian Lewis Invitational
2.
*
Robert Miller
Jack Brokaw
Anselmo Arrieta-Villanueva
Nicholas Miller
9:38.47
Apr 27
Carson High Varsity Invite
3.
Delyan Steves
Ezra Schnierl
Robert Miller
Isaac Pacheco-Martinez
9:52.96
Mar 23
Valleys Relays Invite (8 Team Limit)
Relay Team
9:52.96
Mar 23
Valleys Relays Invite (8 Team Limit)
4x1600 Relay
1.
Isaac Pacheco-Martinez
Robert Miller
Max Avril
Delyan Steves
21:43.87
Mar 26
Brian Lewis Invitational
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Relay Team
1:54.95
Mar 23
Valleys Relays Invite (8 Team Limit)
Enrique Trinidad
Moises Bustos
Jose Estrada-Ruiz
Anselmo Arrieta-Villanueva
1:54.95
Mar 23
Valleys Relays Invite (8 Team Limit)
Shot Put - 10lb
1.
9
Martin Palacio
24' 2.5
PR
Mar 8
Roy Crabtree Pirate Classic
2.
10
Oscar Espinoza-Juvenal
23' 10.5
PR
Mar 8
Roy Crabtree Pirate Classic
3.
9
Christian Wilkins
19' 3
PR
Mar 16
2nd Annual Sky Mote Memorial Invitational
4.
9
Javier Enriquez
17' 5.5
PR
Mar 16
2nd Annual Sky Mote Memorial Invitational
Shot Put - 12lb
1.
10
*
Nicolas Casci
38' 1
PR
Apr 27
Carson High Varsity Invite
2.
9
*
Martin Palacio
30' 2
PR
Apr 27
Carson High Varsity Invite
3.
10
*
Oscar Espinoza-Juvenal
29' 3.75
PR
Apr 27
Carson High Varsity Invite
4.
9
*
Javier Enriquez
23' 10
PR
Apr 27
Carson High Varsity Invite
5.
9
Anselmo Arrieta-Villanueva
21' 5.5
PR
Apr 20
Bob Shaffer Track Classic
6.
9
Christian Wilkins
19' 2
PR
Mar 23
Valleys Relays Invite (8 Team Limit)
Discus - 1.6kg
1.
10
*
Nicolas Casci
93' 9
PR
Apr 27
Carson High Varsity Invite
2.
9
Anselmo Arrieta-Villanueva
76' 6
PR
Apr 20
Bob Shaffer Track Classic
3.
10
Oscar Espinoza-Juvenal
75' 8
PR
Mar 16
2nd Annual Sky Mote Memorial Invitational
4.
9
Martin Palacio
75' 7.5
PR
Apr 13
Kays Ostrom Invitational
5.
11
Maverick Lucas
60' 10
PR
Mar 26
Brian Lewis Invitational
6.
9
Christian Wilkins
46' 0
PR
Mar 16
2nd Annual Sky Mote Memorial Invitational
7.
9
Javier Enriquez
44' 10
PR
Apr 20
Bob Shaffer Track Classic
8.
9
Luis Velasquez
41' 4
PR
Mar 8
Roy Crabtree Pirate Classic
High Jump
1.
10
Nathan Powell
6' 0
PR
Apr 20
Bob Shaffer Track Classic
2.
11
Ryder Hallenberg
5' 2
PR
Mar 16
2nd Annual Sky Mote Memorial Invitational
3.
10
Nicolas Casci
4' 10
Mar 26
Brian Lewis Invitational
4.
11
Maverick Lucas
4' 8
PR
Apr 20
Bob Shaffer Track Classic
Pole Vault
1.
9
Dash Vastine
7' 6
PR
Apr 20
Bob Shaffer Track Classic
Long Jump
1.
10
Nathan Powell
16' 10.5
PR
Apr 20
Bob Shaffer Track Classic
2.
11
Maverick Lucas
16' 5.5
PR
Apr 20
Bob Shaffer Track Classic
3.
9
Finn Fralick
15' 11
PR
Mar 23
Valleys Relays Invite (8 Team Limit)
4.
9
Dash Vastine
15' 9
PR
Apr 13
Kays Ostrom Invitational
5.
10
Jack Brokaw
14' 9
PR
Mar 23
Valleys Relays Invite (8 Team Limit)
6.
10
Nicolas Casci
14' 6.5
PR
Mar 16
2nd Annual Sky Mote Memorial Invitational
Triple Jump
1.
9
Dash Vastine
32' 1
PR
Apr 20
Bob Shaffer Track Classic
9
Finn Fralick
32' 1
PR
Apr 20
Bob Shaffer Track Classic
3.
10
Ezra Schnierl
31' 11.5
Mar 8
Roy Crabtree Pirate Classic
4.
11
Maverick Lucas
31' 0.5
PR
Apr 20
Bob Shaffer Track Classic
Womens
100 Meters
1.
10
Belinda Little
13.64
(-1.0)
PR
Apr 20
Bob Shaffer Track Classic
2.
10
Emma Silvern
14.13
(.6)
PR
Apr 20
Bob Shaffer Track Classic
3.
12
Libby Webb
15.12
Mar 8
Roy Crabtree Pirate Classic
4.
10
Rory Wallach
16.28
(-1.6)
PR
Mar 16
2nd Annual Sky Mote Memorial Invitational
200 Meters
1.
10
*
Belinda Little
28.61
PR
Apr 27
Carson High Varsity Invite
2.
11
Alexis Hallenberg
29.13
PR
Apr 5
Colfax Invitational
3.
12
Kaya Siig
29.73
Mar 26
Brian Lewis Invitational
4.
10
*
Emma Silvern
30.16
Apr 27
Carson High Varsity Invite
5.
10
Rory Wallach
33.84
(-2.7)
PR
Mar 16
2nd Annual Sky Mote Memorial Invitational
400 Meters
1.
11
Alexis Hallenberg
1:01.71
PR
Apr 13
Kays Ostrom Invitational
2.
12
*
Kaya Siig
1:08.10
Apr 27
Carson High Varsity Invite
3.
12
*
Marion Snideman
1:08.51
PR
Apr 27
Carson High Varsity Invite
4.
9
*
Hailey Gordon
1:08.61
PR
Apr 27
Carson High Varsity Invite
5.
10
Tessa Pierce
1:12.94
PR
Mar 26
Brian Lewis Invitational
800 Meters
1.
11
*
Alexis Hallenberg
2:26.40
PR
Apr 27
Carson High Varsity Invite
2.
12
Kalena Steves
2:33.71
Apr 20
Bob Shaffer Track Classic
3.
9
*
Hailey Gordon
2:44.83
PR
Apr 27
Carson High Varsity Invite
4.
9
Lily Cooper
2:48.89
PR
Mar 8
Roy Crabtree Pirate Classic
5.
10
Serafina Varisco
2:54.36
PR
Mar 26
Brian Lewis Invitational
1600 Meters
1.
12
*
Kalena Steves
5:40.48
PR
Apr 27
Carson High Varsity Invite
2.
11
Alexis Hallenberg
5:48.42
PR
Mar 16
2nd Annual Sky Mote Memorial Invitational
3.
10
Britta Johnson
5:52.68
Mar 26
Brian Lewis Invitational
4.
12
*
Marion Snideman
5:56.20
PR
Apr 27
Carson High Varsity Invite
5.
9
Hailey Gordon
6:17.01
PR
Apr 20
Bob Shaffer Track Classic
6.
10
*
Serafina Varisco
6:17.02
PR
Apr 27
Carson High Varsity Invite
7.
9
Lily Cooper
6:27.46
PR
Mar 8
Roy Crabtree Pirate Classic
3200 Meters
1.
12
Kalena Steves
12:42.90
PR
Apr 13
Kays Ostrom Invitational
2.
10
Niki Johnson
12:54.11
Mar 26
Brian Lewis Invitational
3.
12
Marion Snideman
12:55.95
PR
Mar 26
Brian Lewis Invitational
4.
9
Lily Cooper
13:15.59
PR
Mar 26
Brian Lewis Invitational
5.
9
*
Hailey Gordon
13:33.06
PR
Apr 27
Carson High Varsity Invite
100m Hurdles - 33"
1.
9
*
Lily Cooper
18.78
PR
Apr 27
Carson High Varsity Invite
300m Hurdles - 30"
1.
10
*
Britta Johnson
52.62
PR
Apr 27
Carson High Varsity Invite
2.
10
Niki Johnson
53.72
PR
Apr 20
Bob Shaffer Track Classic
3.
9
*
Lily Cooper
54.82
PR
Apr 27
Carson High Varsity Invite
4x100 Relay
1.
*
Libby Webb
Emma Silvern
Belinda Little
Lily Cooper
53.90
Apr 27
Carson High Varsity Invite
2.
Libby Webb
Emma Silvern
Kaya Siig
Belinda Little
54.23
Apr 13
Kays Ostrom Invitational
3.
Libby Webb
Emma Silvern
Belinda Little
Kaya Siig
54.24
Apr 20
Bob Shaffer Track Classic
4.
Lily Cooper
Emma Silvern
Belinda Little
Libby Webb
56.20
Mar 26
Brian Lewis Invitational
5.
Relay Team
58.22
Mar 23
Valleys Relays Invite (8 Team Limit)
Belinda Little
Emma Silvern
Libby Webb
Ellis Jacob
58.22
Mar 23
Valleys Relays Invite (8 Team Limit)
4x200 Relay -
1.
*
Emma Silvern
Belinda Little
Lily Cooper
Kaya Siig
1:55.35
Apr 27
Carson High Varsity Invite
2.
Emma Silvern
Tessa Pierce
Belinda Little
Kaya Siig
1:57.96
Apr 20
Bob Shaffer Track Classic
3.
Relay Team
1:58.25
Mar 23
Valleys Relays Invite (8 Team Limit)
Belinda Little
Emma Silvern
Serafina Varisco
Rory Wallach
1:58.25
Mar 23
Valleys Relays Invite (8 Team Limit)
4x400 Relay
1.
Alexis Hallenberg
Kaya Siig
Kalena Steves
Britta Johnson
4:28.74
Apr 20
Bob Shaffer Track Classic
2.
*
Kalena Steves
Marion Snideman
Kaya Siig
Alexis Hallenberg
4:38.20
Apr 27
Carson High Varsity Invite
3.
Alexis Hallenberg
Kaya Siig
Marion Snideman
Tessa Pierce
4:40.99
Mar 26
Brian Lewis Invitational
4.
Alexis Hallenberg
Marion Snideman
Tessa Pierce
Kaya Siig
4:41.10
Mar 16
2nd Annual Sky Mote Memorial Invitational
4x800 Relay
1.
*
Alexis Hallenberg
Kalena Steves
Niki Johnson
Britta Johnson
10:07.85
Apr 27
Carson High Varsity Invite
2.
Alexis Hallenberg
Britta Johnson
Niki Johnson
Kalena Steves
10:26.22
Mar 26
Brian Lewis Invitational
3.
Alexis Hallenberg
Kalena Steves
Marion Snideman
Serafina Varisco
11:19.19
Mar 23
Valleys Relays Invite (8 Team Limit)
Relay Team
11:19.19
Mar 23
Valleys Relays Invite (8 Team Limit)
4x1600 Relay
1.
Kalena Steves
Niki Johnson
Alexis Hallenberg
Britta Johnson
24:04.42
Mar 26
Brian Lewis Invitational
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Relay Team
2:10.47
Mar 23
Valleys Relays Invite (8 Team Limit)
Belinda Little
Emma Silvern
Emma Ornelas
Ellis Jacob
2:10.47
Mar 23
Valleys Relays Invite (8 Team Limit)
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Marion Snideman
Serafina Varisco
Alexis Hallenberg
Kalena Steves
15:18.52
Mar 23
Valleys Relays Invite (8 Team Limit)
Relay Team
15:18.52
Mar 23
Valleys Relays Invite (8 Team Limit)
Shot Put - 4kg
1.
9
Sienna Hartman
27' 11
PR
Apr 20
Bob Shaffer Track Classic
Discus - 1kg
1.
9
Sienna Hartman
65' 2.5
PR
Apr 13
Kays Ostrom Invitational
2.
10
Tessa Pierce
59' 1.5
PR
Apr 13
Kays Ostrom Invitational
3.
10
Belinda Little
46' 7
PR
Mar 16
2nd Annual Sky Mote Memorial Invitational
High Jump
1.
12
Libby Webb
4' 6
Mar 8
Roy Crabtree Pirate Classic
Pole Vault
1.
12
Kaya Siig
9' 6
PR
Mar 8
Roy Crabtree Pirate Classic
Long Jump
1.
12
Libby Webb
15' 3
PR
Mar 26
Brian Lewis Invitational
2.
10
Emma Silvern
14' 1.5
PR
Apr 20
Bob Shaffer Track Classic
3.
12
Emma Ornelas
12' 7
PR
Apr 13
Kays Ostrom Invitational
4.
10
Tessa Pierce
10' 4.5
PR
Mar 23
Valleys Relays Invite (8 Team Limit)
5.
10
Rory Wallach
9' 11
PR
Mar 16
2nd Annual Sky Mote Memorial Invitational
6.
9
Ellis Jacob
9' 4
PR
Apr 13
Kays Ostrom Invitational
Triple Jump
1.
12
*
Libby Webb
31' 9.5
PR
Apr 27
Carson High Varsity Invite
2.
10
Niki Johnson
28' 9.5
PR
Apr 20
Bob Shaffer Track Classic
3.
10
Tessa Pierce
26' 4.5
PR
Apr 20
Bob Shaffer Track Classic
*Recent improvement