Season:
2024 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2006
2004
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Zander Batty
11.45
PR
Apr 19
Eastern Utah championship
2.
11
Dace O'Bagy
11.46
PR
Apr 19
Eastern Utah championship
3.
12
Stryker Bullock
11.61
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
4.
11
Grant Gale
11.81
PR
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
5.
10
Joshua Scow
11.86
PR
Mar 6
Uintah Vs Timpanogos
6.
10
Cris Berson
11.88
PR
Apr 19
Eastern Utah championship
7.
12
Jed Vandewark
11.93
PR
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
8.
11
Mason Brown
12.05
(4.7)
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
9.
11
Camden Hawkes
12.13
(.5)
Apr 17
Big Red Underclassman
10.
10
Kingston Bullock
12.21
PR
Apr 19
Eastern Utah championship
11.
10
Jackson Wright
12.23
(.5)
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
12.
9
Cooper Shelton
12.51
(.5)
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
13.
12
Gavin Grady
12.52
(1.9)
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
14.
11
Jaron Heaton
12.53
(1.5)
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
15.
12
Nolan Nyberg
12.55
PR
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
16.
11
Treysen Colmenares
12.61
PR
Mar 6
Uintah Vs Timpanogos
17.
11
Austin Stratz
12.65
PR
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
18.
10
Andre White
13.62
(1.9)
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
19.
11
Bridger Montgomery
15.79
PR
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
20.
9
Tucker Thompson
15.89
(1.5)
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
200 Meters
1.
11
Grant Gale
24.02
(1.8)
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
2.
12
Stryker Bullock
24.07
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
3.
10
Joshua Scow
24.10
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
4.
11
Dace O'Bagy
24.28
PR
Mar 6
Uintah Vs Timpanogos
5.
12
Jed Vandewark
24.78
PR
Apr 19
Eastern Utah championship
6.
11
Camden Hawkes
24.80
(1.8)
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
7.
10
Cris Berson
25.09
PR
Apr 19
Eastern Utah championship
8.
10
Kingston Bullock
25.12
(1.5)
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
9.
10
Jackson Wright
25.64
(1.8)
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
10.
11
Brodie Anderson
26.09
PR
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
11.
10
Dallas McKay
26.31
(1.5)
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
12.
12
Gavin Grady
27.85
PR
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
13.
10
Bryton Smuin
28.08
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
14.
10
Isaac Ray
28.09
PR
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
15.
9
Rhett Van Oostendorp
28.33
PR
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
16.
9
Kamden Gleason
32.40
PR
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
400 Meters
1.
10
Joshua Scow
53.01
Mar 6
Uintah Vs Timpanogos
2.
11
Caleb Hadlock
54.89
PR
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
3.
11
Jaron Heaton
56.65
PR
Mar 30
2024 Strata Invitational
4.
11
*
Brodie Anderson
56.85
PR
Apr 24
Region 8 Uintah vs. Orem
5.
12
Slade Bowden
57.04
PR
Apr 19
Eastern Utah championship
6.
12
Jed Vandewark
57.19
PR
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
7.
11
Brendon Cook
57.92
PR
Apr 19
Eastern Utah championship
8.
12
Stryker Bullock
59.32
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
9.
10
Dallas McKay
1:00.20
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
10.
10
Isaac Ray
1:01.71
PR
Mar 30
2024 Strata Invitational
11.
10
Bryton Smuin
1:05.71
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
12.
9
Kamden Gleason
1:10.43
PR
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
800 Meters
1.
10
Heston Gowen
2:07.17
PR
Mar 30
2024 Strata Invitational
2.
12
Slade Bowden
2:08.66
PR
Apr 12
2024 Phoenix Invitational
3.
11
David Anderson
2:10.81
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
4.
10
Kade Richens
2:11.23
PR
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
5.
11
Caleb Hadlock
2:11.31
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
6.
11
Brendon Cook
2:20.43
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
7.
11
Brodie Anderson
2:21.82
PR
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
8.
12
Dax McKee
2:25.68
PR
Mar 30
2024 Strata Invitational
9.
10
Daniel Johnson
2:31.79
PR
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
1600 Meters
1.
11
David Anderson
4:42.66
Apr 12
2024 Phoenix Invitational
2.
10
*
Heston Gowen
4:43.42
PR
Apr 24
Region 8 Uintah vs. Orem
3.
10
Kade Richens
4:50.12
PR
Mar 28
2024 Alpha Invite
4.
12
Slade Bowden
4:57.54
Mar 30
2024 Strata Invitational
5.
11
Brendon Cook
5:00.63
PR
Mar 30
2024 Strata Invitational
6.
11
Caleb Hadlock
5:04.78
Mar 6
Uintah Vs Timpanogos
7.
12
Dax McKee
5:16.89
PR
Mar 30
2024 Strata Invitational
8.
11
Brodie Anderson
5:21.50
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
3200 Meters
1.
11
David Anderson
10:05.67
Apr 19
Eastern Utah championship
2.
10
Heston Gowen
10:20.11
Mar 28
2024 Alpha Invite
3.
10
Kade Richens
10:35.52
PR
Mar 28
2024 Alpha Invite
4.
11
Brendon Cook
11:39.67
PR
Mar 6
Uintah Vs Timpanogos
5.
12
Dax McKee
12:31.84
PR
Mar 30
2024 Strata Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
12
Jake Murray
16.19
Mar 6
Uintah Vs Timpanogos
2.
11
Drew Huber
17.63
PR
Apr 19
Eastern Utah championship
3.
9
Rhett Van Oostendorp
17.88
PR
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
4.
12
Nolan Nyberg
19.37
PR
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
5.
9
Parker Strasburg
20.61
PR
Apr 19
Eastern Utah championship
6.
12
Gavin Grady
21.33
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
7.
11
Kaysen Morrell
21.52
(1.6)
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
8.
10
Andre White
22.28
PR
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
9.
9
Carter Stewart
22.40
(1.6)
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
300m Hurdles - 36"
1.
12
Jake Murray
44.18
Mar 30
2024 Strata Invitational
2.
11
Dauson Gardiner
44.87
PR
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
3.
11
Drew Huber
45.45
PR
Mar 28
2024 Alpha Invite
4.
12
Nolan Nyberg
46.36
PR
Mar 16
Farm Bureau Invite
5.
9
Rhett Van Oostendorp
47.53
PR
Apr 19
Eastern Utah championship
6.
12
Jed Vandewark
48.82
PR
Mar 16
Farm Bureau Invite
7.
11
Kaysen Morrell
49.07
PR
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
8.
12
Gavin Grady
50.77
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
9.
11
Brodie Anderson
53.12
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
10.
9
Parker Strasburg
54.15
PR
Mar 30
2024 Strata Invitational
11.
10
Andre White
1:02.26
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
4x100 Relay
1.
Dace O'Bagy
Zander Batty
Grant Gale
Stryker Bullock
45.21
Apr 19
Eastern Utah championship
2.
Dace O'Bagy
Zander Batty
Jed Vandewark
Stryker Bullock
45.25
Mar 16
Farm Bureau Invite
3.
Dace O'Bagy
Joshua Scow
Jed Vandewark
Stryker Bullock
45.48
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
4.
Dace O'Bagy
Cris Berson
Mason Brown
Grant Gale
45.56
Apr 17
Big Red Underclassman
5.
Relay Team
46.42
Mar 28
2024 Alpha Invite
6.
Grant Gale
Cris Berson
Mason Brown
Joshua Scow
46.59
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
7.
Cooper Shelton
Grant Gale
Gavin Grady
Camden Hawkes
47.79
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
4x200 Relay -
1.
Dace O'Bagy
Zander Batty
Joshua Scow
Stryker Bullock
1:33.48
Apr 17
Big Red Underclassman
2.
Relay Team
1:34.46
Apr 12
2024 Phoenix Invitational
3.
Dace O'Bagy
Zander Batty
Grant Gale
Stryker Bullock
1:34.63
Mar 30
2024 Strata Invitational
4.
Dace O'Bagy
Camden Hawkes
Mason Brown
Stryker Bullock
1:36.67
Mar 16
Farm Bureau Invite
4x400 Relay
1.
Caleb Hadlock
Nolan Nyberg
Dauson Gardiner
Jake Murray
3:49.55
Mar 16
Farm Bureau Invite
2.
Caleb Hadlock
Jaron Heaton
Slade Bowden
Stryker Bullock
3:49.82
Apr 19
Eastern Utah championship
3.
Jaron Heaton
Dallas McKay
Brodie Anderson
Caleb Hadlock
3:50.88
Apr 17
Big Red Underclassman
4.
Slade Bowden
Brodie Anderson
Jaron Heaton
Heston Gowen
3:51.20
Mar 30
2024 Strata Invitational
5.
Relay Team
4:01.75
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
4x800 Relay
1.
Caleb Hadlock
David Anderson
Kade Richens
Slade Bowden
8:33.31
Apr 17
Big Red Underclassman
2.
Heston Gowen
Caleb Hadlock
Kade Richens
Slade Bowden
9:10.77
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Grant Gale
Gavin Grady
Brendon Cook
Heston Gowen
3:48.93
Apr 17
Big Red Underclassman
2.
Grant Gale
Cris Berson
Brendon Cook
Caleb Hadlock
3:50.82
Apr 19
Eastern Utah championship
Shot Put - 12lb
1.
11
Gideon Owen
45' 1
PR
Mar 30
2024 Strata Invitational
2.
12
Bridger Wallace
44' 4
PR
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
3.
12
Kelton Bingham
41' 8.5
PR
Apr 12
Farmington Phoenix Invitational
4.
11
JD Pickup
41' 2.5
PR
Apr 19
Eastern Utah championship
5.
12
Tyler McDonald
37' 2
PR
Apr 19
Eastern Utah championship
6.
9
*
Owen Workman
34' 10
PR
Apr 24
Region 8 Uintah vs. Orem
7.
9
*
Damien Mayes
29' 4
PR
Apr 24
Region 8 Uintah vs. Orem
8.
12
Jesse Aguilar
28' 1.5
PR
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
9.
9
Ryder Ottley
25' 9
PR
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
10.
11
*
Brodie Anderson
25' 5
PR
Apr 24
Region 8 Uintah vs. Orem
11.
12
*
Dax McKee
24' 7
PR
Apr 24
Region 8 Uintah vs. Orem
12.
11
*
Brendon Cook
24' 4
PR
Apr 24
Region 8 Uintah vs. Orem
13.
9
*
Tucker Thompson
21' 3
PR
Apr 24
Region 8 Uintah vs. Orem
Discus - 1.6kg
1.
11
Gideon Owen
145' 6
PR
Mar 30
2024 Strata Invitational
2.
11
JD Pickup
136' 2.75
PR
Apr 19
Eastern Utah championship
3.
12
Kelton Bingham
116' 2
PR
Apr 19
Eastern Utah championship
12
Tyler McDonald
116' 2
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
5.
11
Treysen Colmenares
111' 7
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
6.
12
Bridger Wallace
105' 0
PR
Apr 19
Eastern Utah championship
7.
9
*
Owen Workman
100' 7.5
PR
Apr 24
Region 8 Uintah vs. Orem
8.
11
Jacob Workman
87' 10
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
9.
11
Kolby Moore
86' 10
PR
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
10.
11
Tage Johnson
81' 3
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
11.
9
Damien Mayes
79' 7
PR
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
12.
9
*
Ryder Ottley
78' 7
PR
Apr 24
Region 8 Uintah vs. Orem
13.
12
Jesse Aguilar
75' 2
PR
Mar 30
2024 Strata Invitational
14.
10
Daniel Johnson
71' 10
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
15.
9
Tucker Thompson
61' 3
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
Javelin - 800g
1.
11
Treysen Colmenares
184' 4.5
PR
Apr 12
Farmington Phoenix Invitational
2.
12
Jed Vandewark
153' 0
PR
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
3.
11
JD Pickup
137' 10
PR
Apr 19
Eastern Utah championship
4.
11
Drew Huber
136' 4
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
5.
11
Gideon Owen
135' 10
PR
Mar 30
2024 Strata Invitational
6.
10
Daniel Johnson
131' 7
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
7.
11
Dace O'Bagy
126' 11
PR
Apr 12
Farmington Phoenix Invitational
8.
10
Oakley Shope
110' 0
PR
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
9.
11
Jacob Workman
99' 1
PR
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
10.
11
Kolby Moore
96' 0
PR
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
11.
11
*
Tage Johnson
78' 6
PR
Apr 24
Region 8 Uintah vs. Orem
12.
9
*
Tucker Thompson
73' 4
PR
Apr 24
Region 8 Uintah vs. Orem
13.
11
Bridger Montgomery
62' 0
PR
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
High Jump
1.
12
Nolan Nyberg
5' 8
PR
Apr 19
Eastern Utah championship
9
Parker Strasburg
5' 8
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
10
Zander Batty
5' 8
PR
Mar 6
Uintah Vs Timpanogos
4.
11
Dauson Gardiner
5' 4
PR
Mar 16
Farm Bureau Invite
9
Cooper Shelton
5' 4
PR
Apr 19
Eastern Utah championship
11
Austin Stratz
5' 4
PR
Mar 30
2024 Strata Invitational
7.
9
Ryder Ottley
5' 0
PR
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
11
Dash Downing
5' 0
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
9
Carter Stewart
5' 0
PR
Mar 6
Uintah Vs Timpanogos
10.
11
Kaysen Morrell
4' 10
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
11
Alfred Sheffer
4' 10
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
Long Jump
1.
10
Zander Batty
20' 4.75
PR
Apr 19
Eastern Utah championship
2.
12
Gavin Grady
18' 9.25
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
3.
11
Mason Brown
18' 8
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
4.
12
Nolan Nyberg
18' 7.25
PR
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
5.
9
Cooper Shelton
18' 1.75
PR
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
6.
11
JD Pickup
17' 9.5
PR
Mar 6
Uintah Vs Timpanogos
7.
11
Jaron Heaton
17' 8.75
PR
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
8.
11
*
Alfred Sheffer
17' 2.5
PR
Apr 24
Region 8 Uintah vs. Orem
9.
10
Cris Berson
17' 2.25
Apr 19
Eastern Utah championship
10.
11
Austin Stratz
16' 6.75
PR
Apr 19
Eastern Utah championship
11.
10
Oakley Shope
15' 10
PR
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
12.
9
Ryder Ottley
15' 6.75
PR
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
13.
11
Dash Downing
14' 8
PR
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
14.
9
Parker Strasburg
14' 3.75
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
Womens
100 Meters
1.
10
Aliysa Hunting
12.88
PR
Apr 19
Eastern Utah championship
2.
11
Joy Spencer
12.93
PR
Apr 19
Eastern Utah championship
3.
12
Jessica McKeachnie
13.40
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
4.
12
McKenzie Franks
13.43
PR
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
5.
9
Robyn Hodgkinson
13.52
(1.6)
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
6.
11
Elizabeth Peden
13.58
PR
Apr 19
Eastern Utah championship
7.
12
Kaylee Runolfson
13.81
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
8.
9
Cali Ivie
14.38
PR
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
9.
10
Alena Lytle
14.57
(.4)
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
10.
9
Alexis Anderson
14.71
PR
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
11.
10
Madelyn Sellers
14.80
PR
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
12.
9
Bailey John
14.94
PR
Mar 6
Uintah Vs Timpanogos
13.
9
Juliana Sagers
15.05
(2.1)
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
14.
12
Cassidy (Cassie) Halverson
15.10
PR
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
15.
10
Chloe Thompson
15.35
PR
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
16.
10
Emmalee Sellers
15.47
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
17.
9
Mavinee Young
15.74
(2.1)
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
18.
9
Emily Anderson
15.95
(2.9)
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
19.
10
Anayia Bryan
16.60
PR
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
20.
9
Brooke Millecam
17.18
PR
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
21.
9
Daicie Downing
18.63
PR
Mar 6
Uintah Vs Timpanogos
200 Meters
1.
10
Aliysa Hunting
26.72
PR
Apr 19
Eastern Utah championship
2.
11
Joy Spencer
27.44
PR
Apr 19
Eastern Utah championship
3.
9
Robyn Hodgkinson
27.51
(1.9)
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
4.
11
Elizabeth Peden
27.97
(1.9)
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
5.
9
Auklynd Jones
28.16
(.3)
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
6.
12
Kaylee Runolfson
28.24
Apr 19
Eastern Utah championship
7.
12
Jessica McKeachnie
28.75
Apr 19
Eastern Utah championship
8.
9
Bailey John
29.92
(-1.1)
PR
Mar 28
2024 Alpha Invite
9.
9
Alexis Anderson
30.20
(1.2)
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
10.
11
Lauren Labrum
30.86
PR
Mar 6
Uintah Vs Timpanogos
11.
9
Cali Ivie
31.04
(.1)
PR
Mar 30
2024 Strata Invitational
12.
10
Alena Lytle
31.32
(1.2)
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
13.
10
Madelyn Sellers
31.38
PR
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
14.
10
Esther Davies
32.58
(1.0)
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
15.
9
Juliana Sagers
32.85
(.3)
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
16.
10
Emmalee Sellers
32.87
(.0)
PR
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
17.
9
Daicie Downing
33.16
PR
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
18.
10
Kesli Gleason
33.60
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
19.
10
Chloe Thompson
33.69
PR
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
20.
9
Emily Anderson
34.23
(.3)
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
21.
10
Anayia Bryan
34.25
PR
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
22.
10
Adaline Pettit
34.90
PR
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
23.
9
Mavinee Young
34.98
(1.0)
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
24.
9
Brooke Millecam
38.71
(.3)
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
400 Meters
1.
10
Aliysa Hunting
1:00.06
PR
Apr 19
Eastern Utah championship
2.
9
Auklynd Jones
1:03.65
PR
Mar 30
2024 Strata Invitational
3.
11
Elizabeth Peden
1:08.21
PR
Mar 30
2024 Strata Invitational
4.
9
Aydrian Bell
1:12.26
PR
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
5.
10
Alena Lytle
1:14.17
PR
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
6.
10
Kesli Gleason
1:15.43
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
7.
12
Daizy Wilson
1:16.10
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
8.
10
Esther Davies
1:20.19
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
9.
10
Britton Kutzen
1:20.88
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
10.
10
*
Ruby Glazier
1:22.76
PR
Apr 24
Region 8 Uintah vs. Orem
11.
9
Mariah Richardson
1:31.97
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
800 Meters
1.
12
Kate Slaugh
2:45.33
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
2.
9
Auklynd Jones
2:48.37
PR
Mar 28
2024 Alpha Invite
3.
10
Adaline Pettit
2:57.76
PR
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
4.
12
Bailey Dawson
2:58.99
PR
Apr 19
Eastern Utah championship
5.
9
*
Aydrian Bell
3:01.66
PR
Apr 24
Region 8 Uintah vs. Orem
6.
12
Kambri Gleason
3:17.00
Mar 6
Uintah Vs Timpanogos
7.
10
*
Genny Lee Huber
3:21.47
Apr 24
Region 8 Uintah vs. Orem
8.
9
*
Mariah Richardson
3:23.57
PR
Apr 24
Region 8 Uintah vs. Orem
1600 Meters
1.
12
*
Kate Slaugh
6:02.75
Apr 24
Region 8 Uintah vs. Orem
2.
12
Bailey Dawson
6:52.17
PR
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
3.
10
Britton Kutzen
7:08.37
PR
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
4.
9
*
Mariah Richardson
7:43.83
PR
Apr 24
Region 8 Uintah vs. Orem
5.
10
Ruby Glazier
7:58.67
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
3200 Meters
1.
12
Bailey Dawson
15:21.26
PR
Apr 19
Eastern Utah championship
100m Hurdles - 33"
1.
9
Bailey John
17.24
PR
Mar 6
Uintah Vs Timpanogos
2.
12
McKenzie White
17.56
PR
Apr 19
Eastern Utah championship
3.
11
Lauren Labrum
18.34
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
4.
10
Genny Lee Huber
19.48
(.1)
PR
Mar 30
2024 Strata Invitational
5.
10
Paisley Bell
20.27
PR
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
6.
12
Brinley Sampson
22.02
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
7.
10
Madelyn Sellers
22.80
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
8.
10
Emmalee Sellers
23.08
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
9.
10
Anayia Bryan
23.25
PR
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
10.
10
Chloe Thompson
23.40
(.0)
PR
Mar 30
2024 Strata Invitational
11.
10
Rebekah Ward
23.75
PR
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
300m Hurdles - 30"
1.
12
McKenzie White
51.13
PR
Apr 19
Eastern Utah championship
2.
11
Lauren Labrum
52.26
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
3.
12
Kaylee Runolfson
55.10
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
4.
9
Bailey John
57.83
PR
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
5.
10
*
Genny Lee Huber
58.73
PR
Apr 24
Region 8 Uintah vs. Orem
6.
10
Chloe Thompson
1:00.84
PR
Mar 30
2024 Strata Invitational
7.
10
*
Rebekah Ward
1:02.68
PR
Apr 24
Region 8 Uintah vs. Orem
8.
10
*
Anayia Bryan
1:04.15
PR
Apr 24
Region 8 Uintah vs. Orem
9.
12
Brinley Sampson
1:06.10
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
4x100 Relay
1.
Jessica McKeachnie
Joy Spencer
Robyn Hodgkinson
Aliysa Hunting
50.52
Apr 19
Eastern Utah championship
2.
Jessica McKeachnie
Joy Spencer
Elizabeth Peden
Aliysa Hunting
51.13
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
3.
Elizabeth Peden
Joy Spencer
Robyn Hodgkinson
Aliysa Hunting
51.59
Apr 17
Big Red Underclassman
4.
McKenzie Franks
Kaylee Runolfson
Joy Spencer
Jessica McKeachnie
52.22
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
5.
Kaylee Runolfson
Joy Spencer
Elizabeth Peden
Jessica McKeachnie
52.78
Mar 30
2024 Strata Invitational
6.
McKenzie Franks
Kaylee Runolfson
Alexis Anderson
Cali Ivie
54.51
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
7.
Cali Ivie
Elizabeth Peden
Juliana Sagers
Alexis Anderson
57.89
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
4x200 Relay -
1.
Kaylee Runolfson
Joy Spencer
Jessica McKeachnie
Aliysa Hunting
1:48.52
Apr 17
Big Red Underclassman
2.
Kaylee Runolfson
Joy Spencer
Elizabeth Peden
Aliysa Hunting
1:51.90
Apr 12
Farmington Phoenix Invitational
3.
Relay Team
1:51.94
Apr 12
2024 Phoenix Invitational
4.
Aliysa Hunting
Joy Spencer
Kaylee Runolfson
Jessica McKeachnie
1:52.67
Mar 16
Farm Bureau Invite
4x400 Relay
1.
Aliysa Hunting
Auklynd Jones
McKenzie White
Joy Spencer
4:26.92
Mar 30
2024 Strata Invitational
2.
Relay Team
4:30.82
Mar 28
2024 Alpha Invite
3.
Auklynd Jones
Elizabeth Peden
Lauren Labrum
McKenzie White
4:31.97
Apr 19
Eastern Utah championship
4.
Aliysa Hunting
Auklynd Jones
McKenzie White
Kaylee Runolfson
4:36.85
Mar 16
Farm Bureau Invite
4x800 Relay
1.
Kate Slaugh
Auklynd Jones
Aydrian Bell
Bailey Dawson
11:36.85
Apr 17
Big Red Underclassman
2.
Kate Slaugh
Bailey Dawson
Auklynd Jones
Aydrian Bell
11:43.99
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Elizabeth Peden
Robyn Hodgkinson
Auklynd Jones
Kate Slaugh
4:42.53
Apr 19
Eastern Utah championship
2.
Bailey John
Alexis Anderson
Elizabeth Peden
Genny Lee Huber
5:15.79
Apr 17
Big Red Underclassman
Shot Put - 4kg
1.
12
Lindsey Stewart
34' 4
PR
Apr 12
Farmington Phoenix Invitational
2.
12
Paityn Christensen
26' 8.5
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
3.
12
Rylee Crane
26' 6
PR
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
4.
12
Abby Morton
26' 4
Mar 28
2024 Alpha Invite
5.
12
Macey Miller
25' 7
PR
Mar 6
Uintah Vs Timpanogos
6.
11
Rielee Horrocks
25' 4
PR
Mar 6
Uintah Vs Timpanogos
7.
10
Paisley Bell
25' 2
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
8.
11
Emily Bake
22' 5
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
9.
11
Ashlynn Dillman
22' 4
PR
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
10.
9
Ashley Clark
21' 9.5
PR
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
11.
11
Brynli Taylor
20' 10
PR
Mar 6
Uintah Vs Timpanogos
12.
12
Cassidy (Cassie) Halverson
18' 7
PR
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
Discus - 1kg
1.
12
Rylee Crane
112' 2.25
PR
Apr 19
Eastern Utah championship
2.
12
Lindsey Stewart
101' 9
Apr 19
Eastern Utah championship
3.
12
Abby Morton
85' 5.75
Apr 19
Eastern Utah championship
4.
11
Emily Bake
74' 11
PR
Mar 30
2024 Strata Invitational
5.
12
Macey Miller
71' 2
PR
Mar 6
Uintah Vs Timpanogos
6.
12
Paityn Christensen
70' 9
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
7.
11
Brynli Taylor
63' 4
PR
Mar 28
2024 Alpha Invite
8.
11
Chloe Glines
60' 11
PR
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
9.
11
Rielee Horrocks
58' 7
PR
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
10.
12
Sofie Sundberg
57' 6
PR
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
11.
10
*
Alena Lytle
50' 8
PR
Apr 24
Region 8 Uintah vs. Orem
12.
9
Kenna Dudley
43' 9.5
PR
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
13.
12
Madelen Vester
41' 10
PR
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
Javelin - 600g
1.
11
Chloe Glines
128' 5
PR
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
2.
12
McKenzie White
108' 8
PR
Apr 19
Eastern Utah championship
3.
11
Brynli Taylor
104' 11
PR
Mar 30
2024 Strata Invitational
4.
12
Cassidy (Cassie) Halverson
104' 1
PR
Apr 12
Farmington Phoenix Invitational
5.
12
Rylee Crane
103' 3
Apr 12
Farmington Phoenix Invitational
6.
12
Kaylee Runolfson
98' 9
PR
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
7.
11
Emily Bake
97' 10
PR
Apr 19
Eastern Utah championship
8.
11
Ashlynn Dillman
95' 7
PR
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
9.
10
Paisley Bell
94' 6
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
10.
11
Rielee Horrocks
91' 10
PR
Mar 6
Uintah Vs Timpanogos
11.
12
Macey Miller
90' 0
PR
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
12.
12
Ellecia Fairey
83' 7
Mar 16
Farm Bureau Invite
13.
9
Ashley Clark
75' 5
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
14.
9
Daicie Downing
63' 10
PR
Mar 30
2024 Strata Invitational
15.
9
Kenna Dudley
57' 3
PR
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
16.
9
*
Cali Ivie
55' 7
PR
Apr 24
Region 8 Uintah vs. Orem
17.
12
Madelen Vester
55' 0
PR
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
18.
9
Violet Wilson
51' 6
PR
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
High Jump
1.
12
Jessica McKeachnie
4' 9
Mar 30
2024 Strata Invitational
2.
9
Daicie Downing
4' 7
PR
Mar 16
Farm Bureau Invite
12
Lindsey Stewart
4' 7
Mar 16
Farm Bureau Invite
4.
11
Joy Spencer
4' 6
PR
Apr 10
Region 8 Payson vs. Uintah
5.
9
Aydrian Bell
4' 4
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
12
Ellecia Fairey
4' 4
Mar 6
Uintah Vs Timpanogos
10
Esther Davies
4' 4
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
8.
11
Lauren Labrum
4' 2
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
9.
12
*
Daizy Wilson
4' 1
PR
Apr 24
Region 8 Uintah vs. Orem
10.
12
Brinley Sampson
4' 0
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
11.
9
Violet Wilson
3' 10
PR
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
9
Bailey John
3' 10
PR
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
Long Jump
1.
11
Joy Spencer
15' 10
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
2.
12
Jessica McKeachnie
15' 3.25
(.0)
PR
Mar 28
2024 Alpha Invite
3.
12
McKenzie Franks
14' 11.25
PR
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
4.
12
McKenzie White
14' 3
Mar 6
Uintah Vs Timpanogos
5.
11
Lauren Labrum
13' 8.5
PR
Apr 17
Big Red Underclassman
6.
10
Esther Davies
12' 4.75
PR
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
7.
12
*
Daizy Wilson
11' 10.5
PR
Apr 24
Region 8 Uintah vs. Orem
8.
9
Alexis Anderson
11' 10
PR
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
9.
9
Juliana Sagers
10' 0.75
PR
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
10.
10
Aliysa Hunting
9' 11.5
PR
Mar 20
Region 8 Provo vs. Uintah
11.
9
*
Cali Ivie
8' 10
PR
Apr 24
Region 8 Uintah vs. Orem
*Recent improvement