Season:
2017 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
Indoor
2024
2023
2022
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Alex Popke
11.87
PR
May 5
Tider Invite
2.
10
Seth Heine
11.94
PR
Apr 22
Randy Lyons Invite
3.
11
Tyler Sheffield
11.97
May 13
Rock Valley Conference Meet
4.
10
Jose Villegas
12.12
PR
Apr 18
Whitewater/East Troy Dual
5.
9
Cody Gamble
12.38
May 18
Evansville F/S Meet
6.
9
Juan Cueller
12.44c
Apr 4
Jefferson/Whitewater Dual
7.
9
Jared Clapper
12.52
Apr 18
Whitewater/East Troy Dual
8.
11
Robbie Liberto
12.74c
Apr 25
Evansville/Whitewater Dual
9.
11
Brady Meudt
13.24c
Apr 11
McFarland/Edgerton/Whitewater
10.
9
Cody Rupke
13.28
May 18
Evansville F/S Meet
11.
9
Shawn Chan
13.34c
Apr 11
McFarland/Edgerton/Whitewater
12.
9
Justin Mitchell
13.84c
PR
Apr 11
McFarland/Edgerton/Whitewater
13.
11
Alex Mitchell
14.70
PR
Apr 18
Whitewater/East Troy Dual
200 Meters
1.
10
Seth Heine
23.78
PR
May 18
Evansville F/S Meet
2.
12
Logan Rasmussen
23.84c
PR
Apr 4
Jefferson/Whitewater Dual
3.
12
Matt Mattingly
24.14c
PR
Apr 25
Evansville/Whitewater Dual
4.
12
Mike Mattingly
24.56
May 9
Walworth County Invitational
5.
9
Juan Cueller
24.59
Apr 18
Whitewater/East Troy Dual
6.
10
Alex Popke
25.30
PR
May 2
Rock Valley North Meet
7.
12
Jo Yoo
25.54c
PR
Apr 25
Evansville/Whitewater Dual
8.
10
Jose Villegas
25.91
Apr 18
Whitewater/East Troy Dual
9.
11
Dalton Chenoweth
25.94
PR
Apr 18
Whitewater/East Troy Dual
10.
9
Cody Gamble
26.04c
Apr 25
Evansville/Whitewater Dual
11.
9
Jared Clapper
26.17
May 4
Badger JV Invitational
12.
9
Shawn Chan
26.22
May 11
Clinton Frosh Meet
13.
11
Robbie Liberto
26.42
May 22
WIAA D2 Regional
14.
11
Zach Gross
26.78
May 5
Tider Invite
15.
11
Brady Meudt
27.09
PR
Apr 18
Whitewater/East Troy Dual
16.
9
Cody Rupke
28.98
May 4
Badger JV Invitational
17.
11
Alex Mitchell
31.12
PR
Apr 18
Whitewater/East Troy Dual
400 Meters
1.
12
Logan Rasmussen
51.16
PR
Apr 28
Fort Invite
2.
12
Matt Mattingly
52.55
PR
May 13
Rock Valley Conference Meet
3.
12
Mike Mattingly
55.25
May 2
Rock Valley North Meet
4.
9
Juan Cueller
55.54c
Apr 25
Evansville/Whitewater Dual
5.
11
Jacob Korf
55.61
PR
May 9
Walworth County Invitational
6.
12
Connor Laue
57.64c
PR
Apr 25
Evansville/Whitewater Dual
7.
12
Jo Yoo
58.57
PR
Apr 22
Randy Lyons Invite
8.
10
Alex Popke
58.64c
PR
Apr 25
Evansville/Whitewater Dual
9.
11
Zach Gross
58.95
May 22
WIAA D2 Regional
10.
11
Dalton Chenoweth
59.18
PR
Apr 28
Fort Invite
11.
10
Daniel Soto
1:00.57
PR
Apr 20
Jefferson JV Invitational
12.
10
Jon Zheng
1:00.95
May 18
Evansville F/S Meet
13.
10
Carter Henry
1:02.43
Apr 20
Jefferson JV Invitational
14.
9
Shawn Chan
1:03.91
PR
May 4
Badger JV Invitational
400 Meters - Relay Split
1.
12
Logan Rasmussen
50.3h
PR
Apr 28
Fort Invite
2.
12
Matt Mattingly
52.4h
PR
May 22
WIAA D2 Regional
3.
9
Juan Cueller
53.1h
May 18
Evansville F/S Meet
4.
12
Mike Mattingly
53.6h
PR
May 22
WIAA D2 Regional
5.
10
Alex Popke
54.2h
PR
Apr 18
Whitewater/East Troy Dual
6.
10
Seth Heine
57.0h
PR
Apr 18
Whitewater/East Troy Dual
7.
12
Connor Laue
57.4h
PR
Apr 18
Whitewater/East Troy Dual
8.
9
Cody Gamble
57.8h
PR
May 18
Evansville F/S Meet
9.
11
Jacob Korf
58.1h
Apr 18
Whitewater/East Troy Dual
10.
11
Dalton Chenoweth
58.3h
PR
Apr 4
Jefferson/Whitewater Dual
11.
9
Jared Clapper
59.0h
PR
May 18
Evansville F/S Meet
12.
10
Daniel Soto
59.8h
PR
Apr 11
McFarland/Edgerton/Whitewater
13.
9
Shawn Chan
1:01.0h
PR
Apr 25
Evansville/Whitewater Dual
14.
12
Jo Yoo
1:03.9h
PR
Apr 25
Evansville/Whitewater Dual
15.
10
Carter Henry
1:04.3h
PR
Apr 11
McFarland/Edgerton/Whitewater
16.
9
Andy Vo
1:05.3h
PR
Apr 11
McFarland/Edgerton/Whitewater
17.
10
Amaru Casas
1:05.5h
PR
Apr 11
McFarland/Edgerton/Whitewater
18.
11
Brady Meudt
1:05.8h
PR
Apr 4
Jefferson/Whitewater Dual
19.
10
Dakota Isbell
1:07.1h
PR
Apr 11
McFarland/Edgerton/Whitewater
20.
9
Cody Rupke
1:08.2h
PR
Apr 11
McFarland/Edgerton/Whitewater
800 Meters
1.
11
Jacob Korf
2:05.09
PR
May 22
WIAA D2 Regional
2.
12
Connor Laue
2:07.71
PR
May 9
Walworth County Invitational
3.
12
Matt Mattingly
2:12.75
May 2
Rock Valley North Meet
4.
11
Dalton Chenoweth
2:16.50
PR
May 13
Rock Valley Conference Meet
5.
9
Aidan Coburn
2:18.7h
PR
Apr 11
McFarland/Edgerton/Whitewater
6.
10
Daniel Soto
2:20.87
PR
May 9
Walworth County Invitational
7.
10
Amaru Casas
2:32.7h
PR
Apr 4
Jefferson/Whitewater Dual
8.
10
Carter Henry
2:33.3h
PR
Apr 4
Jefferson/Whitewater Dual
9.
10
Dakota Isbell
2:38.5h
Apr 4
Jefferson/Whitewater Dual
10.
9
Andy Vo
2:40.23
May 4
Badger JV Invitational
11.
9
Mason West
2:50.0h
PR
Apr 25
Evansville/Whitewater Dual
800 Meters - Relay Split
1.
12
Matt Mattingly
2:01.4h
PR
May 22
WIAA D2 Regional
2.
11
Jacob Korf
2:03.0h
PR
May 5
Tider Invite
3.
12
Connor Laue
2:05.5h
PR
May 22
WIAA D2 Regional
4.
12
Mike Mattingly
2:06.0h
PR
May 5
Tider Invite
5.
11
Dalton Chenoweth
2:17.0h
PR
Apr 8
Clinton Relays
6.
9
Aidan Coburn
2:18.0h
PR
Apr 4
Jefferson/Whitewater Dual
7.
10
Daniel Soto
2:23.0h
PR
Apr 4
Jefferson/Whitewater Dual
8.
10
Amaru Casas
2:35.0h
PR
Apr 25
Evansville/Whitewater Dual
9.
10
Dakota Isbell
2:36.0h
PR
Apr 25
Evansville/Whitewater Dual
10.
10
Carter Henry
2:52.0h
PR
Apr 25
Evansville/Whitewater Dual
1200 Meters - Relay Split
1.
9
Aidan Coburn
3:45.0h
PR
Apr 8
Clinton Relays
1600 Meters
1.
12
Connor Laue
5:02.8h
Apr 11
McFarland/Edgerton/Whitewater
2.
11
Jacob Korf
5:02.87
Apr 18
Whitewater/East Troy Dual
3.
9
Aidan Coburn
5:07.20
May 22
WIAA D2 Regional
4.
10
Daniel Soto
5:18.28
PR
May 22
WIAA D2 Regional
5.
9
Andy Vo
6:00.14
Apr 28
Fort Invite
6.
9
Mason West
6:10.96
PR
May 18
Evansville F/S Meet
1600 Meters - Relay Split
1.
11
Jacob Korf
5:04.0h
PR
Apr 8
Clinton Relays
3200 Meters
1.
11
Jacob Korf
10:38.1h
Apr 11
McFarland/Edgerton/Whitewater
2.
9
Aidan Coburn
11:29.79
May 18
Evansville F/S Meet
3.
9
Andy Vo
14:11.2h
PR
Apr 25
Evansville/Whitewater Dual
110m Hurdles - 39"
1.
11
Robbie Liberto
18.74c
Apr 4
Jefferson/Whitewater Dual
300m Hurdles - 36"
1.
11
Robbie Liberto
49.06
May 5
Tider Invite
2.
9
Cody Rupke
58.30
PR
Apr 18
Whitewater/East Troy Dual
4x100 Relay
1.
Matt Mattingly
Logan Rasmussen
Seth Heine
Tyler Sheffield
46.08
Apr 22
Randy Lyons Invite
2.
Jose Villegas
Tyler Sheffield
Cody Gamble
Seth Heine
46.85
May 5
Tider Invite
3.
Jared Clapper
Tyler Sheffield
Cody Gamble
Seth Heine
47.29
May 13
Rock Valley Conference Meet
4.
Jared Clapper
Jose Villegas
Cody Gamble
Seth Heine
47.31
May 18
Evansville F/S Meet
5.
Juan Cuellar Meza
Cody Gamble
Jose Villegas
Seth Heine
47.38
May 9
Walworth County Invitational
6.
Sashi Popke
Seth Heine
Juan Cuellar Meza
Matt Mattingly
47.40
Apr 8
Clinton Relays
7.
9
Jared Clapper
Juan Cuellar Meza
Cody Gamble
Justin Mitchell
48.50
May 11
Clinton Frosh Meet
8.
Cody Gamble
Seth Heine
Jared Clapper
Tyler Sheffield
48.51
May 2
Rock Valley North Meet
9.
Jose Villegas
Jared Clapper
Cody Gamble
Tyler Sheffield
48.71
Apr 28
Fort Invite
4x200 Relay -
1.
Juan Cuellar Meza
Sashi Popke
Seth Heine
Tyler Sheffield
1:34.24
May 25
WIAA D2 Sectional - East Troy
2.
Mike Mattingly
Matt Mattingly
Logan Rasmussen
Sashi Popke
1:34.28
May 9
Walworth County Invitational
3.
Mike Mattingly
Alex Popke
Juan Cuellar Meza
Seth Heine
1:35.38
May 13
Rock Valley Conference Meet
4.
Matt Mattingly
Mike Mattingly
Logan Rasmussen
Seth Heine
1:36.1h
Apr 25
Evansville/Whitewater Dual
5.
Tyler Sheffield
Cody Gamble
Seth Heine
Juan Cuellar Meza
1:37.32
May 5
Tider Invite
6.
Alex Popke
Seth Heine
Jose Villegas
Juan Cuellar Meza
1:38.58
May 18
Evansville F/S Meet
7.
Cody Gamble
Juan Cuellar Meza
Seth Heine
Ben Kloskey
1:41.38
Apr 8
Clinton Relays
8.
Jose Villegas
Juan Cuellar Meza
Jared Clapper
Cody Gamble
1:41.84
Apr 22
Randy Lyons Invite
9.
Jared Clapper
Cody Gamble
Robbie Liberto
Hwangjo Yoo
1:41.99
May 2
Rock Valley North Meet
10.
Relay Team
1:43.46
Apr 18
Whitewater/East Troy Dual
11.
Robby Liberto
Juan Cuellar Meza
Sashi Popke
Ben Kloskey
1:44.2h
Apr 4
Jefferson/Whitewater Dual
12.
9
Juan Cuellar Meza
Cody Gamble
Shawn Chan
Jared Clapper
1:44.9h
Apr 11
McFarland/Edgerton/Whitewater
13.
Shawn Chan
Alex Mitchell
Cody Rupke
Jon Zheng
1:47.96
May 4
Badger JV Invitational
14.
Jared Clapper
Alex Mitchell
Shawn Chan
Cody Rupke
1:54.56
Apr 20
Jefferson JV Invitational
4x400 Relay
1.
Matt Mattingly
Juan Cuellar Meza
Mike Mattingly
Logan Rasmussen
3:31.75
May 22
WIAA D2 Regional
2.
Matt Mattingly
Mike Mattingly
Juan Cuellar Meza
Logan Rasmussen
3:32.56
Apr 28
Fort Invite
3.
Matt Mattingly
Mike Mattingly
Logan Rasmussen
Sashi Popke
3:33.13
Apr 18
Whitewater/East Troy Dual
4.
Logan Rasmussen
Mike Mattingly
Alex Popke
Matt Mattingly
3:33.33
May 5
Tider Invite
5.
Matt Mattingly
Sashi Popke
Mike Mattingly
Logan Rasmussen
3:33.58
Apr 22
Randy Lyons Invite
6.
Matt Mattingly
Mike Mattingly
Sashi Popke
Logan Rasmussen
3:36.0h
Apr 11
McFarland/Edgerton/Whitewater
7.
Matt Mattingly
Mike Mattingly
Dalton Chenoweth
Logan Rasmussen
3:41.4h
Apr 4
Jefferson/Whitewater Dual
8.
Tyler Sheffield
Juan Cuellar Meza
Connor Laue
Jacob Korf
3:46.71
May 9
Walworth County Invitational
9.
Alex Popke
Cody Gamble
Jared Clapper
Juan Cuellar Meza
3:47.07
May 18
Evansville F/S Meet
10.
Jacob Korf
Connor Laue
Matt Mattingly
Aidan Coburn
3:53.3h
Apr 25
Evansville/Whitewater Dual
11.
Relay Team
3:55.63
Apr 18
Whitewater/East Troy Dual
12.
Ben Kloskey
Brady Meudt
Sashi Popke
Juan Cuellar Meza
4:02.1h
Apr 4
Jefferson/Whitewater Dual
13.
Aidan Coburn
Robert Liberto
Jo Yoo
Ben Kloskey
4:06.57
Apr 8
Clinton Relays
14.
Cody Gamble
Daniel Soto
Andy Vo
Shawn Chan
4:09.5h
Apr 4
Jefferson/Whitewater Dual
15.
Juan Casas
Carter Henry
Andy Vo
Dakota Isbell
4:26.7h
Apr 11
McFarland/Edgerton/Whitewater
4x800 Relay
1.
Jacob Korf
Mike Mattingly
Connor Laue
Matt Mattingly
8:14.05
May 25
WIAA D2 Sectional - East Troy
2.
Mike Mattingly
Connor Laue
Jacob Korf
Matt Mattingly
8:21.63
May 5
Tider Invite
3.
Matt Mattingly
Mike Mattingly
Connor Laue
Jacob Korf
8:28.80
May 13
Rock Valley Conference Meet
4.
Connor Laue
Matt Mattingly
Mike Mattingly
Jacob Korf
8:31.05
Apr 28
Fort Invite
5.
Dalton Chenoweth
Connor Laue
Jacob Korf
Mike Mattingly
8:49.68
Apr 22
Randy Lyons Invite
6.
Mike Mattingly
Dalton Chenoweth
Jacob Korf
Matt Mattingly
8:52.75
Apr 8
Clinton Relays
7.
Mike Mattingly
Jacob Korf
Aidan Coburn
Dalton Chenoweth
9:03.0h
Apr 11
McFarland/Edgerton/Whitewater
8.
Aidan Coburn
Dalton Chenoweth
Daniel Soto
Jacob Korf
9:06.03
May 2
Rock Valley North Meet
9.
Jacob Korf
Aidan Coburn
Daniel Soto
Dalton Chenoweth
9:08.6h
Apr 4
Jefferson/Whitewater Dual
10.
Aidan Coburn
Daniel Soto
Juan Casas
Dakota Isbell
10:00.29
May 18
Evansville F/S Meet
11.
Carter Henry
Dakota Isbell
Juan Casas
Daniel Soto
10:27.8h
Apr 25
Evansville/Whitewater Dual
12.
Juan Casas
Carter Henry
Dakota Isbell
Andy Vo
10:54.57
May 4
Badger JV Invitational
13.
Relay Team
11:15.54
Apr 18
Whitewater/East Troy Dual
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
9
Juan Cuellar Meza
Cody Rupke
Jared Clapper
Cody Gamble
1:44.95
May 11
Clinton Frosh Meet
SMR 1600m - [400-200-200-800]
1.
Ben Kloskey
Robert Liberto
Mike Mattingly
Dalton Chenoweth
4:18.95
Apr 8
Clinton Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Aidan Coburn
Mike Mattingly
Matt Mattingly
Jacob Korf
12:03.81
Apr 8
Clinton Relays
Shot Put - 12lb
1.
9
Justin Mitchell
40' 1
May 22
WIAA D2 Regional
2.
10
Arturo Franco
37' 10.5
Apr 25
Evansville/Whitewater Dual
3.
11
Tyler Sheffield
36' 0
PR
Apr 25
Evansville/Whitewater Dual
4.
10
Fabian Gonzalez
34' 10
PR
May 18
Evansville F/S Meet
5.
11
Alex Alvarez
32' 8
PR
May 22
WIAA D2 Regional
6.
10
Hunter Abramson
30' 11
May 18
Evansville F/S Meet
7.
11
Roth Wells
26' 1
Apr 25
Evansville/Whitewater Dual
Discus - 1.6kg
1.
9
Justin Mitchell
111' 8
May 11
Clinton Frosh Meet
2.
10
Arturo Franco
110' 7
May 18
Evansville F/S Meet
3.
10
Hunter Abramson
100' 5
PR
May 18
Evansville F/S Meet
4.
11
Alex Mitchell
91' 2
PR
Apr 18
Whitewater/East Troy Dual
5.
9
Shawn Chan
86' 10
PR
Apr 11
McFarland/Edgerton/Whitewater
6.
10
Fabian Gonzalez
81' 10
PR
May 18
Evansville F/S Meet
7.
11
Alex Alvarez
80' 11
PR
Apr 18
Whitewater/East Troy Dual
8.
11
Roth Wells
76' 6
Apr 18
Whitewater/East Troy Dual
High Jump
1.
12
Logan Rasmussen
5' 8
PR
Apr 25
Evansville/Whitewater Dual
12
Connor Laue
5' 8
PR
Apr 25
Evansville/Whitewater Dual
3.
10
Alex Popke
5' 4
PR
Apr 4
Jefferson/Whitewater Dual
4.
10
Seth Heine
5' 0
PR
Apr 18
Whitewater/East Troy Dual
Pole Vault
1.
10
Sashi Popke
12' 3
May 25
WIAA D2 Sectional - East Troy
2.
10
Alex Popke
11' 0
PR
May 13
Rock Valley Conference Meet
3.
11
Robbie Liberto
9' 6
PR
Apr 22
Randy Lyons Invite
11
Zach Gross
9' 6
PR
Apr 25
Evansville/Whitewater Dual
5.
9
Mason West
7' 0
PR
May 11
Clinton Frosh Meet
Long Jump
1.
12
Logan Rasmussen
22' 4
PR
May 25
WIAA D2 Sectional - East Troy
2.
10
Alex Popke
20' 5
PR
Apr 22
Randy Lyons Invite
3.
10
Sashi Popke
19' 3
May 22
WIAA D2 Regional
4.
11
Robbie Liberto
17' 10.25
PR
Apr 8
Clinton Relays
5.
9
Jared Clapper
17' 1
Apr 25
Evansville/Whitewater Dual
6.
10
Seth Heine
16' 0
PR
Apr 25
Evansville/Whitewater Dual
7.
10
Jon Zheng
15' 6.5
Apr 22
Randy Lyons Invite
8.
11
Brady Meudt
15' 5
PR
Apr 25
Evansville/Whitewater Dual
Triple Jump
1.
12
Logan Rasmussen
45' 5
PR
Apr 4
Jefferson/Whitewater Dual
2.
11
Brady Meudt
32' 5
May 22
WIAA D2 Regional
Womens
100 Meters
1.
10
Morgan Radaj
13.18
PR
May 13
Rock Valley Conference Meet
2.
9
Abby Grosinske
13.28
PR
Apr 18
Whitewater/East Troy Dual
3.
11
Morgan Wiedenhoeft
13.64
PR
Apr 18
Whitewater/East Troy Dual
4.
11
Miranda Reynolds
13.94c
Apr 11
McFarland/Edgerton/Whitewater
5.
9
Kali Mikulski
14.11
PR
Apr 18
Whitewater/East Troy Dual
6.
9
Brianna Tillett
14.54c
PR
Apr 4
Jefferson/Whitewater Dual
7.
12
Rebekah Schumacher
14.68
PR
May 2
Rock Valley North Meet
8.
9
Cassidy Pinkowski
15.07
May 11
Clinton Frosh Meet
9.
9
Allison Ceranske
15.51
PR
May 18
Evansville F/S Meet
10.
9
Maddie Arnett
16.14c
PR
Apr 4
Jefferson/Whitewater Dual
12
Anna Yeazel
16.14c
PR
Apr 25
Evansville/Whitewater Dual
12.
9
Emma VanDaele
16.23
PR
Apr 18
Whitewater/East Troy Dual
200 Meters
1.
11
Miranda Reynolds
27.43
PR
Apr 18
Whitewater/East Troy Dual
2.
10
Morgan Radaj
27.88
Apr 22
Randy Lyons Invite
3.
9
Abby Grosinske
28.14
May 2
Rock Valley North Meet
4.
9
Hailey Murphy
28.77
May 9
Walworth County Invitational
5.
11
Morgan Wiedenhoeft
28.92
PR
May 5
Tider Invite
6.
11
Ali Ketterhagen
29.73
PR
May 9
Walworth County Invitational
7.
12
Rebekah Schumacher
29.94c
PR
Apr 11
McFarland/Edgerton/Whitewater
8.
9
Kali Mikulski
30.46
PR
Apr 20
Jefferson JV Invitational
9.
9
Cassidy Laue
30.84
PR
Apr 28
Fort Invite
10.
9
Cassidy Pinkowski
31.07
PR
May 11
Clinton Frosh Meet
11.
12
Anna Yeazel
32.35
PR
Apr 18
Whitewater/East Troy Dual
12.
9
Allison Ceranske
32.83
PR
May 18
Evansville F/S Meet
13.
11
Grace Fanshaw
32.88
PR
Apr 18
Whitewater/East Troy Dual
14.
9
Maddie Arnett
32.89
PR
May 18
Evansville F/S Meet
15.
9
Grace Raupp
36.64c
PR
Apr 4
Jefferson/Whitewater Dual
400 Meters
1.
9
Hailey Murphy
1:04.71
PR
May 2
Rock Valley North Meet
2.
12
Rebekah Schumacher
1:06.51
PR
May 5
Tider Invite
3.
11
Ali Ketterhagen
1:08.45
May 9
Walworth County Invitational
4.
9
Jenna Lee
1:11.54c
Apr 4
Jefferson/Whitewater Dual
5.
9
Hailey Prager
1:13.42
PR
May 2
Rock Valley North Meet
6.
11
Grace Fanshaw
1:15.24c
Apr 25
Evansville/Whitewater Dual
7.
9
Allison Ceranske
1:16.82
PR
Apr 28
Fort Invite
8.
9
Maddie Arnett
1:18.71
PR
Apr 20
Jefferson JV Invitational
9.
10
Maribel Pena
1:18.73
PR
May 9
Walworth County Invitational
10.
12
Anna Yeazel
1:21.10
PR
Apr 28
Fort Invite
400 Meters - Relay Split
1.
11
Miranda Reynolds
1:03.2h
PR
Apr 22
Randy Lyons Invite
2.
12
Rebekah Schumacher
1:03.6h
PR
May 22
WIAA D2 Regional
3.
9
Abby Grosinske
1:04.0h
PR
May 22
WIAA D2 Regional
4.
9
Hailey Murphy
1:04.1h
PR
Apr 22
Randy Lyons Invite
5.
11
Ali Ketterhagen
1:06.8h
PR
May 22
WIAA D2 Regional
6.
10
Morgan Radaj
1:06.9h
PR
Apr 18
Whitewater/East Troy Dual
7.
11
Morgan Wiedenhoeft
1:13.5h
PR
Apr 4
Jefferson/Whitewater Dual
8.
9
Cassidy Laue
1:13.6h
PR
Apr 4
Jefferson/Whitewater Dual
9.
9
Cassidy Pinkowski
1:14.0h
PR
Apr 4
Jefferson/Whitewater Dual
10.
9
Jenna Lee
1:14.8h
Apr 4
Jefferson/Whitewater Dual
11.
9
Hailey Prager
1:16.3h
PR
Apr 11
McFarland/Edgerton/Whitewater
12.
9
Maddie Arnett
1:17.4h
PR
Apr 4
Jefferson/Whitewater Dual
13.
12
Anna Yeazel
1:18.0h
PR
Apr 4
Jefferson/Whitewater Dual
14.
11
Grace Fanshaw
1:19.0h
Apr 4
Jefferson/Whitewater Dual
15.
9
Allison Ceranske
1:19.5h
PR
Apr 4
Jefferson/Whitewater Dual
16.
12
Meghan Kehoe
1:24.8h
PR
Apr 4
Jefferson/Whitewater Dual
17.
10
Lea Caspar
1:26.7h
PR
Apr 4
Jefferson/Whitewater Dual
18.
9
Grace Raupp
1:27.3h
PR
Apr 4
Jefferson/Whitewater Dual
800 Meters
1.
9
Jenna Lee
2:44.33
PR
May 18
Evansville F/S Meet
2.
10
Nicole Tomomitsu
2:48.5h
Apr 4
Jefferson/Whitewater Dual
3.
9
Hailey Prager
2:49.46
PR
May 13
Rock Valley Conference Meet
4.
11
Ali Ketterhagen
2:51.2h
PR
Apr 11
McFarland/Edgerton/Whitewater
5.
11
Grace Fanshaw
2:54.45
PR
May 13
Rock Valley Conference Meet
6.
10
Maribel Pena
3:00.49
PR
May 2
Rock Valley North Meet
7.
12
Anna Yeazel
3:15.28
PR
Apr 22
Randy Lyons Invite
800 Meters - Relay Split
1.
11
Allisan Barrett
2:37.4h
PR
May 13
Rock Valley Conference Meet
2.
12
Rebekah Schumacher
2:39.0h
PR
Apr 22
Randy Lyons Invite
3.
11
Ali Ketterhagen
2:40.2h
PR
May 22
WIAA D2 Regional
4.
10
Nicole Tomomitsu
2:44.0h
PR
Apr 11
McFarland/Edgerton/Whitewater
5.
9
Hailey Prager
2:45.0h
PR
Apr 8
Clinton Relays
9
Jenna Lee
2:45.0h
PR
Apr 11
McFarland/Edgerton/Whitewater
7.
11
Maribel Alvarez-Pena
2:48.0h
PR
Apr 28
Fort Invite
8.
11
Grace Fanshaw
2:57.0h
PR
Apr 8
Clinton Relays
9.
9
Hailey Murphy
3:02.0h
PR
Apr 25
Evansville/Whitewater Dual
1200 Meters - Relay Split
1.
9
Hailey Prager
4:30.0h
PR
Apr 8
Clinton Relays
1600 Meters
1.
11
Allisan Barrett
5:55.63
May 2
Rock Valley North Meet
2.
11
Maribel Alvarez-Pena
6:28.86
PR
Apr 22
Randy Lyons Invite
3.
9
Hailey Prager
6:28.90
PR
May 9
Walworth County Invitational
1600 Meters - Relay Split
1.
11
Allisan Barrett
6:17.0h
PR
Apr 8
Clinton Relays
3200 Meters
1.
11
Allisan Barrett
12:28.4h
Apr 11
McFarland/Edgerton/Whitewater
2.
9
Hailey Prager
14:03.73
PR
May 18
Evansville F/S Meet
3.
11
Maribel Alvarez-Pena
15:27.05
PR
Apr 18
Whitewater/East Troy Dual
100m Hurdles - 33"
1.
9
Cassidy Laue
19.33
PR
May 22
WIAA D2 Regional
2.
9
Hailey Murphy
20.35
Apr 18
Whitewater/East Troy Dual
3.
10
Lea Caspar
20.40
PR
May 18
Evansville F/S Meet
4.
9
Grace Raupp
23.04c
PR
Apr 25
Evansville/Whitewater Dual
5.
10
Lea Casper
23.44
PR
May 13
Rock Valley Conference Meet
300m Hurdles - 30"
1.
9
Hailey Murphy
52.04
May 22
WIAA D2 Regional
2.
9
Cassidy Laue
55.90
PR
May 22
WIAA D2 Regional
3.
10
Lea Caspar
1:01.39
PR
Apr 8
Clinton Relays
4.
9
Grace Raupp
1:05.07
PR
Apr 18
Whitewater/East Troy Dual
4x100 Relay
1.
Morgan Wiedenhoeft
Abby Grosinske
Morgan Radaj
Miranda Reynolds
51.73
May 13
Rock Valley Conference Meet
2.
Morgan Weidenhoeft
Abby Grosinske
Morgan Radaj
Miranda Reynolds
52.19
May 9
Walworth County Invitational
3.
Morgan Wiedenhoeft
Abby Grosinske
Morgan Radaj
Rebekah Schumacher
53.76
May 2
Rock Valley North Meet
4.
Miranda Reynolds
Brianna Tillett
Abby Grosinske
Morgan Weidenhoeft
53.80
Apr 8
Clinton Relays
5.
9
Abby Grosinske
Cassidy Laue
Kali Mikulski
Brianna Tillett
56.94c
Apr 4
Jefferson/Whitewater Dual
6.
Morgan Weidenhoeft
Cassidy Laue
Kali Mikulski
Brianna Tillett
57.60
Apr 28
Fort Invite
7.
9
Hailey Murphy
Cassidy Laue
Cassidy Pinkowski
Brianna Tillett
58.55
May 11
Clinton Frosh Meet
8.
9
Maddie Arnett
Allison Ceranske
Kali Mikulski
Cassidy Pinkowski
1:01.50
Apr 20
Jefferson JV Invitational
9.
9
Maddie Arnett
Cassidy Pinkowski
Emma VanDaele
Allison Ceranske
1:02.22
May 4
Badger JV Invitational
10.
9
Maddie Arnett
Allison Ceranske
Cassidy Pinkowski
Brianna Tillett
1:13.34c
Apr 25
Evansville/Whitewater Dual
4x200 Relay -
1.
Morgan Radaj
Abby Grosinske
Rebekah Schumacher
Miranda Reynolds
1:48.73
May 25
WIAA D2 Sectional - East Troy
2.
Morgan Radaj
Abby Grosinske
Hailey Murphy
Miranda Reynolds
1:49.61
May 13
Rock Valley Conference Meet
3.
Morgan Radaj
Miranda Reynolds
Abby Grosinske
Rebekah Schumacher
1:53.3h
Apr 25
Evansville/Whitewater Dual
4.
Abby Grosinske
Morgan Weidenhoeft
Rebekah Schumacher
Miranda Reynolds
1:55.15
Apr 8
Clinton Relays
5.
Morgan Radaj
Miranda Reynolds
Morgan Weidenhoeft
Rebekah Schumacher
1:55.66
Apr 28
Fort Invite
6.
Miranda Reynolds
Abby Grosinske
Morgan Radaj
Hailey Murphy
1:56.20
May 5
Tider Invite
7.
Miranda Reynolds
Morgan Weidenhoeft
Rebekah Schumacher
Abby Grosinske
1:56.8h
Apr 4
Jefferson/Whitewater Dual
8.
Cassidy Laue
Hailey Murphy
Morgan Weidenhoeft
Brianna Tillett
1:59.73
Apr 22
Randy Lyons Invite
9.
Relay Team
2:03.52
Apr 18
Whitewater/East Troy Dual
10.
9
Allison Ceranske
Cassidy Pinkowski
Maddie Arnett
Cassidy Laue
2:08.63
May 2
Rock Valley North Meet
11.
Cassidy Laue
Jenna Lee
Allison Ceranske
Lea Caspar
2:09.82
May 18
Evansville F/S Meet
12.
9
Maddie Arnett
Allison Ceranske
Grace Raupp
Cassidy Pinkowski
2:12.81
May 4
Badger JV Invitational
13.
9
Maddie Arnett
Allison Ceranske
Cassidy Pinkowski
Grace Raupp
2:18.1h
Apr 11
McFarland/Edgerton/Whitewater
4x400 Relay
1.
Hailey Murphy
Abby Grosinske
Ali Ketterhagen
Rebekah Schumacher
4:17.76
May 25
WIAA D2 Sectional - East Troy
2.
Abby Grosinske
Ali Ketterhagen
Hailey Murphy
Rebekah Schumacher
4:20.29
May 13
Rock Valley Conference Meet
3.
Rebekah Schumacher
Ali Ketterhagen
Miranda Reynolds
Hailey Murphy
4:22.98
Apr 22
Randy Lyons Invite
4.
Ali Ketterhagen
Hailey Murphy
Rebekah Schumacher
Morgan Radaj
4:25.73
May 5
Tider Invite
5.
Relay Team
4:26.59
Apr 18
Whitewater/East Troy Dual
6.
Morgan Radaj
Miranda Reynolds
Ali Ketterhagen
Rebekah Schumacher
4:27.6h
Apr 4
Jefferson/Whitewater Dual
7.
Rebekah Schumacher
Morgan Radaj
Hailey Murphy
Miranda Reynolds
4:29.69
Apr 28
Fort Invite
8.
Hailey Murphy
Morgan Radaj
Miranda Reynolds
Rebekah Schumacher
4:34.3h
Apr 11
McFarland/Edgerton/Whitewater
9.
Hailey Murphy
Rebekah Schumacher
Ali Ketterhagen
Jenna Lee
4:35.85
Apr 8
Clinton Relays
10.
Allisan Barrett
Cassidy Laue
Hailey Murphy
Jenna Lee
4:37.07
May 9
Walworth County Invitational
11.
Abby Grosinske
Cassidy Laue
Hailey Murphy
Morgan Weidenhoeft
4:44.9h
Apr 25
Evansville/Whitewater Dual
12.
Cassidy Laue
Morgan Weidenhoeft
Lea Caspar
Jenna Lee
5:06.3h
Apr 4
Jefferson/Whitewater Dual
13.
Hailey Murphy
Anna Yeazel
Grace Fanshaw
Meghan Kehoe
5:09.1h
Apr 4
Jefferson/Whitewater Dual
14.
Hailey Prager
Cassidy Pinkowski
Anna Yeazel
Lea Caspar
5:10.4h
Apr 11
McFarland/Edgerton/Whitewater
15.
9
Maddie Arnett
Allison Ceranske
Cassidy Pinkowski
Grace Raupp
5:18.4h
Apr 4
Jefferson/Whitewater Dual
4x800 Relay
1.
Ali Ketterhagen
Jenna Lee
Hailey Prager
Grace Fanshaw
10:54.38
May 25
WIAA D2 Sectional - East Troy
2.
Allisan Barrett
Ali Ketterhagen
Rebekah Schumacher
Jenna Lee
10:55.02
May 13
Rock Valley Conference Meet
3.
Rebekah Schumacher
Ali Ketterhagen
Grace Fanshaw
Hailey Prager
11:32.88
Apr 22
Randy Lyons Invite
4.
Jenna Lee
Nicole Tomomitsu
Grace Fanshaw
Hailey Prager
11:41.9h
Apr 11
McFarland/Edgerton/Whitewater
5.
Allisan Barrett
Jenna Lee
Ali Ketterhagen
Hailey Prager
11:42.22
May 5
Tider Invite
6.
Allisan Barrett
Nicole Tomomitsu
Grace Fanshaw
Hailey Prager
11:43.29
Apr 8
Clinton Relays
7.
Allisan Barrett
Grace Fanshaw
Maribel Alvarez-Pena
Hailey Prager
12:02.6h
Apr 4
Jefferson/Whitewater Dual
8.
Maribel Alvarez-Pena
Grace Fanshaw
Hailey Prager
Ali Ketterhagen
12:03.81
Apr 28
Fort Invite
9.
Grace Fanshaw
Maribel Alvarez-Pena
Hailey Prager
Hailey Murphy
12:12.0h
Apr 25
Evansville/Whitewater Dual
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
9
Cassidy Pinkowski
Brianna Tillett
Abby Grosinske
Jenna Lee
2:10.86
Apr 8
Clinton Relays
2.
9
Cassidy Laue
Maddie Arnett
Emma VanDaele
Jenna Lee
2:15.71
May 11
Clinton Frosh Meet
SMR 1200m - [100-300-600-200]
1.
Grace Fanshaw
Allison Ceranske
Morgan Weidenhoeft
Maribel Alvarez-Pena
5:30.81
Apr 8
Clinton Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Nicole Tomomitsu
Cassidy Pinkowski
Hailey Prager
Allisan Barrett
15:08.06
Apr 8
Clinton Relays
Shot Put - 4kg
1.
12
Alyssa Nelson
30' 0
May 22
WIAA D2 Regional
2.
12
Sophia Elworthy
29' 7.5
PR
May 2
Rock Valley North Meet
3.
12
Kate Riemer
25' 11
PR
May 13
Rock Valley Conference Meet
4.
11
Payton Hintz
25' 1
PR
Apr 25
Evansville/Whitewater Dual
5.
11
Kylee Traylor
24' 6
PR
Apr 18
Whitewater/East Troy Dual
6.
10
Sarah Morales
23' 7
PR
Apr 18
Whitewater/East Troy Dual
7.
10
Anna Riemer
22' 5
Apr 25
Evansville/Whitewater Dual
Discus - 1kg
1.
12
Kate Riemer
82' 5
PR
May 5
Tider Invite
2.
10
Anna Riemer
82' 4
PR
Apr 18
Whitewater/East Troy Dual
3.
12
Sophia Elworthy
79' 2
PR
Apr 22
Randy Lyons Invite
4.
11
Payton Hintz
72' 8
PR
Apr 22
Randy Lyons Invite
5.
10
Sarah Morales
68' 3
PR
Apr 25
Evansville/Whitewater Dual
6.
11
Kylee Traylor
67' 6
PR
May 4
Badger JV Invitational
7.
12
Alyssa Nelson
61' 4
Apr 4
Jefferson/Whitewater Dual
High Jump
1.
11
Miranda Reynolds
5' 4
PR
May 13
Rock Valley Conference Meet
2.
9
Cassidy Laue
4' 8
PR
May 13
Rock Valley Conference Meet
3.
11
Ali Ketterhagen
4' 6
Apr 8
Clinton Relays
4.
10
Lea Casper
4' 2
PR
May 2
Rock Valley North Meet
5.
10
Lea Caspar
4' 0
PR
Apr 4
Jefferson/Whitewater Dual
11
Payton Hintz
4' 0
PR
Apr 18
Whitewater/East Troy Dual
11
Morgan Wiedenhoeft
4' 0
PR
Apr 25
Evansville/Whitewater Dual
Pole Vault
1.
10
Morgan Radaj
8' 0
PR
May 5
Tider Invite
2.
10
Nicole Tomomitsu
7' 6
PR
Apr 11
McFarland/Edgerton/Whitewater
3.
10
Maribel Pena
7' 0
PR
May 2
Rock Valley North Meet
4.
11
Maribel Alvarez-Pena
6' 6
PR
Apr 18
Whitewater/East Troy Dual
5.
9
Emma VanDaele
5' 0
PR
Apr 8
Clinton Relays
Long Jump
1.
9
Brianna Tillett
16' 1.5
PR
Apr 22
Randy Lyons Invite
2.
12
Rebekah Schumacher
15' 0.5
PR
Apr 22
Randy Lyons Invite
3.
9
Abby Grosinske
14' 11.5
PR
Apr 18
Whitewater/East Troy Dual
4.
9
Kali Mikulski
13' 9
PR
Apr 18
Whitewater/East Troy Dual
5.
12
Kate Riemer
13' 7
PR
May 9
Walworth County Invitational
6.
9
Maddie Arnett
12' 11
PR
May 4
Badger JV Invitational
7.
12
Meghan Kehoe
12' 5
Apr 22
Randy Lyons Invite
8.
9
Allison Ceranske
11' 11.25
PR
May 11
Clinton Frosh Meet
9.
12
Anna Yeazel
11' 8
PR
Apr 25
Evansville/Whitewater Dual
Triple Jump
1.
11
Ali Ketterhagen
33' 0.75
Apr 28
Fort Invite
2.
12
Anna Yeazel
29' 1
PR
May 22
WIAA D2 Regional
3.
12
Meghan Kehoe
26' 9
Apr 4
Jefferson/Whitewater Dual
4.
10
Lea Caspar
26' 8.5
PR
Apr 8
Clinton Relays
5.
9
Maddie Arnett
25' 9
PR
Apr 25
Evansville/Whitewater Dual
*Recent improvement