Season:
2016 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2006
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Devin Pravetz
11.80
May 6
Nike/Henderson Invitational
2.
11
Douglas Gordon
12.50
PR
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
3.
12
Michael Recine
12.87
PR
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
4.
11
Zachary Giglio
12.96
PR
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
5.
10
Matthew Krajci
13.19
PR
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
6.
12
Benjamin Werner
13.39
PR
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
7.
10
Zachary Natoli
13.51
PR
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
8.
11
Christian Dagger
13.88
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
9.
12
Ryan Carson
14.29
PR
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
10.
12
Brendan Kelly
14.53
PR
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
200 Meters
1.
11
Devin Pravetz
23.69
PR
May 6
Nike/Henderson Invitational
2.
11
Zachary Giglio
26.09
PR
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
3.
12
Michael Recine
26.49
PR
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
4.
9
William Dowling
26.71
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
5.
12
Joseph Dwyer
26.96
PR
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
6.
10
Dominic Pulisic
27.14
PR
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
7.
9
Eric Brault
27.28
PR
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
8.
10
Matthew Krajci
27.35
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
9.
11
Christian Dagger
27.64
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
10.
10
Bryan Spinella
27.80
PR
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
11.
10
Zachary Natoli
28.57
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
12.
12
Ryan Carson
29.49
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
13.
12
Brendan Kelly
31.08
PR
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
400 Meters
1.
11
Devin Pravetz
52.72
PR
May 21
Eddy Games
2.
12
Lukas Hofbauer
55.10
PR
Apr 16
Suffolk Coaches Meet
3.
10
Brandon Vella
56.70
Apr 16
Suffolk Coaches Meet
4.
10
Dominic Pulisic
56.95
PR
Apr 16
Suffolk Coaches Meet
5.
12
Michael Recine
59.82
PR
Apr 16
Suffolk Coaches Meet
6.
10
Matthew Krajci
1:00.22
Apr 16
Suffolk Coaches Meet
800 Meters
1.
11
Marius Sidlauskas
2:00.09
PR
May 21
Eddy Games
2.
11
Matthew Blauvelt
2:01.02
PR
May 21
Eddy Games
3.
12
Tanner Quinn
2:08.39
PR
Apr 16
Suffolk Coaches Meet
4.
9
Kevin Cawley
2:18.23
Apr 16
Suffolk Coaches Meet
5.
12
James Bindert
2:18.54
PR
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
1600 Meters
1.
11
Matthew Blauvelt
4:31.02
May 26
Section XI Division Championships
2.
11
Marius Sidlauskas
4:31.88
Jun 3
Section 11 State Qualifier
3.
12
John Boyzok
4:42.68
PR
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
4.
11
Hunter Pitcoff
4:56.63
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
5.
9
Kevin Cawley
4:57.03
Apr 9
Suffolk Officials Meet-Boys
6.
10
Bryan Spinella
5:12.22
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
7.
9
Aidan Kennedy
5:30.15
PR
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
1 Mile
1.
11
Matthew Blauvelt
4:40.24
May 21
Eddy Games
2.
12
John Boyzok
4:47.57
PR
May 21
Eddy Games
3.
12
Tanner Quinn
4:58.53
PR
May 21
Eddy Games
4.
11
Hunter Pitcoff
5:16.28
PR
May 21
Eddy Games
3200 Meters
1.
9
Kevin Cawley
9:58.36
Jun 3
Section 11 State Qualifier
2.
12
John Boyzok
10:29.05
PR
Apr 16
Suffolk Coaches Meet
3.
10
Alex Martin
11:04.94
Apr 16
Suffolk Coaches Meet
110m Hurdles - 39"
1.
11
Elias Yacoub
18.11
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
2.
12
John Musumeci
18.58
PR
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
3.
11
Sotiri Georgakopou
19.86
PR
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
4.
11
Reese Lebit
20.85
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
5.
9
Thomas Fennell
21.83
Apr 9
Suffolk Officials Meet-Boys
400m Hurdles - 36"
1.
12
John Musumeci
1:02.40
PR
May 26
Section XI Division Championships
2.
11
Elias Yacoub
1:07.49
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
3.
9
Thomas Fennell
1:10.19
Apr 9
Suffolk Officials Meet-Boys
4.
11
Sotiri Georgakopou
1:15.04
PR
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
5.
11
Reese Lebit
1:15.10
PR
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
4x100 Relay
1.
Relay Team
47.08
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
2.
Devin Pravetz
Evan McCreesh
Brendan Volz
Salvatore Rizzo
48.12
May 26
Section XI Division Championships
3.
Salvatore Rizzo
Devin Pravetz
Andrew Baal
Brendan Volz
54.46
May 21
Eddy Games
4x400 Relay
1.
Lukas Hofbauer
Marius Sidlauskas
Devin Pravetz
John Musumeci
3:46.48
May 26
Section XI Division Championships
4x800 Relay
1.
Relay Team
8:55.33
Apr 16
Suffolk Coaches Meet
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Relay Team
3:54.82
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
Shot Put - 12lb
1.
12
Dominik Oramas
53' 1
May 21
Eddy Games
2.
12
Liam Hendricks
51' 0
PR
May 26
Section XI Division Championships
3.
11
Christopher J Perrier
43' 1
PR
May 26
Section XI Division Championships
4.
11
Christopher J Perr
42' 11.25
PR
Apr 9
Suffolk Officials Meet-Boys
5.
11
Christopher Perrier
41' 5
May 21
Eddy Games
6.
11
Kevin Murphy
41' 0
Apr 16
Suffolk Coaches Meet
Discus - 1.6kg
1.
12
Liam Hendricks
178' 0
PR
May 26
Section XI Division Championships
2.
12
Dominik Oramas
151' 8
PR
May 26
Section XI Division Championships
3.
11
Shaun DeGennaro
115' 9
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
4.
11
Kevin Murphy
110' 9
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
5.
12
Matthew Doherty
110' 1
PR
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
High Jump
1.
11
Daniel Claxton
6' 11
May 21
Eddy Games
2.
9
Paden Cerbone
5' 4
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
Pole Vault
1.
10
Alex Martin
10' 0
PR
Apr 9
Suffolk Officials Meet-Boys
Long Jump
1.
11
Daniel Claxton
20' 8.25
May 26
Section XI Division Championships
2.
9
Paden Cerbone
19' 2.5
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
3.
12
Evan McCreesh
18' 4.5
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
4.
12
Brendan Volz
18' 3.5
PR
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
5.
12
Joseph Dwyer
18' 1
PR
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
6.
12
Salvatore Rizzo
17' 9
PR
Apr 16
Suffolk Coaches Meet
7.
12
Aron Baal
17' 7
PR
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
8.
9
Thomas Fennell
17' 5.75
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
9.
9
William Musumeci
16' 10.5
PR
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
10.
10
Michael McCreesh
16' 8
PR
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
11.
12
Michael Abbassi
16' 4.5
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
Triple Jump
1.
12
Evan McCreesh
39' 4.5
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
2.
12
Brendan Volz
39' 3.5
PR
May 26
Section XI Division Championships
3.
9
Paden Cerbone
38' 0.25
May 26
Section XI Division Championships
4.
12
Salvatore Rizzo
35' 7.5
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
5.
10
Michael McCreesh
33' 6.5
PR
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
6.
11
Elias Yacoub
33' 5.5
PR
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
Womens
100 Meters
1.
9
Lauren Wozny
13.42
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
2.
9
Lauren Modzelewski
13.86
PR
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
3.
9
Sasha Young
14.04
PR
May 21
Eddy Games
200 Meters
1.
9
Lauren Wozny
28.23
May 21
Eddy Games
2.
9
Sasha Young
29.03
PR
May 21
Eddy Games
3.
10
Sara Welshimer
29.63
PR
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
4.
10
Giordana Scanni
30.60
PR
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
5.
9
Skylar King
30.64
PR
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
6.
9
Emma Hahn
30.92
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
7.
9
Emily Deaugustino
31.95
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
8.
10
Alex Thode
32.27
PR
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
400 Meters
1.
10
Sara Welshimer
1:04.73
PR
May 26
Section XI Division Championships
2.
9
Lauren Modzelewski
1:07.02
PR
May 26
Section XI Division Championships
800 Meters
1.
11
Louise Shaffer
2:37.57
PR
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
2.
11
Natalia Maticke
2:45.14
PR
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
1500 Meters
1.
9
Catherine Farrell
4:55.05
May 26
Section XI Division Championships
2.
10
Brooke Berroyer
4:56.19
PR
May 26
Section XI Division Championships
3.
8
Larisa Dorrian
5:06.10
PR
May 21
Eddy Games
4.
11
Georgina Stampelos
5:35.40
PR
May 7
St. Anthony's Invite
5.
10
Caitlin McSweeney
5:46.44
PR
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
1500m Racewalk
1.
12
Jainee Gabrielsen
7:50.40
PR
May 26
Section XI Division Championships
2.
9
Arianna Shaw
8:03.00
May 7
St. Anthony's Invite
3.
9
Olivia Rokosz
8:55.31
PR
May 26
Section XI Division Championships
4.
9
Lauren Silverman
10:03.05
PR
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
1600m Racewalk
1.
9
Arianna Shaw
8:40.28
May 14
Loucks Games
3000 Meters
1.
9
Catherine Farrell
10:48.97
May 26
Section XI Division Championships
2.
8
Larisa Dorrian
11:05.73
PR
May 26
Section XI Division Championships
100m Hurdles - 33"
1.
11
Deanna Farrell
17.61
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
2.
10
Victoria Walsh
17.87
May 21
Eddy Games
3.
11
Natalia Maticke
19.82
May 21
Eddy Games
400m Hurdles - 30"
1.
11
Deanna Farrell
1:08.93
May 26
Section XI Division Championships
2.
10
Victoria Walsh
1:10.80
PR
Jun 3
Section 11 State Qualifier
3.
11
Natalia Maticke
1:18.40
May 7
St. Anthony's Invite
4.
12
Jessica Martin
1:20.52
PR
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
5.
12
Madeline Amzler
1:48.94c
PR
Apr 16
Joe Brandi Relays
2k Steeplechase
1.
11
Leesa Peterson
8:34.40
PR
May 7
St. Anthony's Invite
4x100 Relay
1.
Lauren Wozny
Kylie Strzelczyk
Grace Young
Isabella Cuomo
52.41
May 21
Eddy Games
2.
Grace Young
Lauren Wozny
Kylie Strzelczyk
Isabella Cuomo
52.69
May 26
Section XI Division Championships
3.
Relay Team
54.00
May 7
St. Anthony's Invite
4.
9
Lauren Wozny
Isabella Cuomo
Sasha Young
Lauren Modzelewski
54.20
May 7
St. Anthony's Invite
4x400 Relay
1.
Isabella Cuomo
Natalia Maticke
Lauren Modzelewski
Sara Welshimer
4:17.90
May 21
Eddy Games
2.
Relay Team
4:22.50
May 7
St. Anthony's Invite
3.
Lauren Modzelewski
Isabella Cuomo
Deanna Farrell
Sara Welshimer
4:23.58
May 26
Section XI Division Championships
4x800 Relay
1.
Larisa Dorrian
Catherine Farrell
Louise Shaffer
Brooke Berroyer
9:50.67
Jun 3
Section 11 State Qualifier
2.
Brooke Berroyer
Louise Shaffer
Larisa Dorrian
Catherine Farrell
9:55.01
May 21
Eddy Games
3.
Larisa Dorrian
Catherine Farrell
Natalia Maticke
Louise Shaffer
10:07.93
May 26
Section XI Division Championships
4.
Relay Team
11:51.40
May 7
St. Anthony's Invite
4x1600 Relay
1.
Relay Team
23:16.6h
Apr 16
Joe Brandi Relays
Shot Put - 4kg
1.
12
Ally McFadyen
31' 11
May 7
St. Anthony's Invite
2.
10
Alexandra Colon
28' 2.5
PR
Apr 16
Joe Brandi Relays
3.
9
Kaitlyn Yurick
26' 5.5
Apr 16
Joe Brandi Relays
4.
9
Lauren Kelly
21' 10
Apr 16
Joe Brandi Relays
Discus - 1kg
1.
12
Ally McFadyen
105' 1
PR
May 14
Loucks Games
2.
10
Alexandra Colon
85' 8
PR
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
3.
9
Kaitlyn Yurick
84' 6
May 26
Section XI Division Championships
4.
9
Lauren Kelly
56' 10
Apr 16
Joe Brandi Relays
High Jump
1.
12
Jessica Martin
5' 2
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
2.
12
Daniella Gallego
4' 6
Apr 16
Joe Brandi Relays
Pole Vault
1.
11
Kylie Strzelczyk
10' 6
May 26
Section XI Division Championships
2.
10
Stephanie Rowe
7' 6
PR
May 26
Section XI Division Championships
3.
9
Emily Deaugustino
6' 0
Apr 16
Joe Brandi Relays
Long Jump
1.
11
Kylie Strzelczyk
15' 10
May 26
Section XI Division Championships
2.
9
Grace Young
15' 8
May 21
Eddy Games
3.
9
Isabella Cuomo
14' 9
May 21
Eddy Games
4.
9
Skylar King
14' 1.5
PR
Apr 16
Joe Brandi Relays
Triple Jump
1.
9
Grace Young
35' 9.5
Jun 3
Section 11 State Qualifier
2.
10
Victoria Walsh
35' 0
PR
May 7
St. Anthony's Invite
3.
8
Skylar Ulrich
31' 0.5
PR
May 7
St. Anthony's Invite
4.
8
Sarah Leonard
30' 11
PR
Apr 30
Bob Pratt Memorial Track & Field Invitational
*Recent improvement