Team Results Management
Team Mascot

Niobrara County HS

      Tigers - Lusk, WY

Event Records
Highlighter is active: an entry to show highlight options.

Mens

100 Meters
1.10Ryan Gilkey11.27aMay 132A East Regional Meet
2.12Logan Lamar11.78aMay 132A East Regional Meet
3.11Riley Ross12.67aApr 9Guernsey Invite
4.12Taten Gaukel12.74aMay 3Scott Hardy Memorial Trac..
5.10Kyle Anderson12.93aApr 23Upton Invitational Track ..
6.10Gunnar Eaton13.17aApr 8Dennis Zowada Invite
7.9Zach Vandeburg13.74aApr 22Douglas Track Invitationa..
8.10Kaden Gaukel13.91aMay 132A East Regional Meet
9.9Tracy Gaukel14.03aApr 8Dennis Zowada Invite
 
200 Meters
1.10Ryan Gilkey22.43aMay 132A East Regional Meet
2.11Riley Ross25.10aMay 132A East Regional Meet
3.11Eli Wagner26.20aApr 8Dennis Zowada Invite
4.10Kyle Anderson26.88aApr 15Burns Invite
5.9Zach Vandeburg26.97aMay 132A East Regional Meet
6.10Gunnar Eaton27.84aApr 8Dennis Zowada Invite
7.9Tracy Gaukel28.60aApr 23Upton Invitational Track ..
8.10Kaden Gaukel29.27aMay 132A East Regional Meet
9.9Alec Penfield29.82aApr 8Dennis Zowada Invite
 
400 Meters
1.10Traylin Bruegger57.79aApr 15Burns Invite
2.10Kyle Anderson59.35aMay 6SEWAC
3.9Tracy Gaukel65.76aMay 132A East Regional Meet
4.9Zach Vandeburg67.71aMay 132A East Regional Meet
5.10Gunnar Eaton78.08aMay 132A East Regional Meet
6.11Riley RossDNSMay 6SEWAC
 
800 Meters
1.10William Fish2:30.00May 3Scott Hardy Memorial Trac..
2.10Jacob Muir2:31.20May 3Scott Hardy Memorial Trac..
 
1600 Meters
1.10William Fish5:39.91aApr 22Douglas Track Invitationa..
2.10Jacob Muir5:52.14aApr 22Douglas Track Invitationa..
 
3200 Meters
1.10William Fish12:14.03aMay 132A East Regional Meet
2.10Jacob Muir12:33.35aApr 8Dennis Zowada Invite
 
110m Hurdles - 39"
1.10Traylin Bruegger17.47aMay 19WY WHSAA State 2A Meet
2.11Eli Wagner19.78aMay 132A East Regional Meet
 
300m Hurdles - 36"
1.10Traylin Bruegger42.63aMay 19WY WHSAA State 2A Meet
2.12Taten Gaukel45.77aApr 22Douglas Track Invitationa..
3.11Eli Wagner48.27aMay 3Scott Hardy Memorial Trac..
4.9Zach Vandeburg50.06aApr 8Dennis Zowada Invite
5.9Alec Penfield54.87aApr 23Upton Invitational Track ..
 
4x100 Relay
1.Relay Team 46.40aMay 3Scott Hardy Memorial Trac..
2.Riley Ross
Logan Lamar
Traylin Bruegger
Ryan Gilkey
46.59aMay 19WY WHSAA State 2A Meet
3.Ryan Gilkey
Traylin Bruegger
Riley Ross
Logan Lamar
46.62aApr 22Douglas Track Invitationa..
4.Ryan Gilkey
Logan Lamar
Riley Ross
Traylin Bruegger
46.84aApr 8Dennis Zowada Invite
5.Ryan Gilkey
Traylin Bruegger
Logan Lamar
Riley Ross
48.90aApr 15Burns Invite
 
4x400 Relay
1.Traylin Bruegger
Riley Ross
Kyle Anderson
Taten Gaukel
3:42.25aApr 22Douglas Track Invitationa..
2.Kyle Anderson
Traylin Bruegger
Taten Gaukel
Ryan Gilkey
3:44.32aMay 2Best in the West Classic
3.Taten Gaukel
Traylin Bruegger
Kyle Anderson
Ryan Gilkey
3:44.60aMay 6SEWAC
4.Relay Team 3:52.91aMay 3Scott Hardy Memorial Trac..
5.Taten Gaukel
Eli Wagner
Kyle Anderson
Jacob Muir
3:52.95aApr 8Dennis Zowada Invite
6.Kyle Anderson
Taten Gaukel
Eli Wagner
Riley Ross
3:54.81aApr 23Upton Invitational Track ..
7.Taten Gaukel
Riley Ross
Kyle Anderson
Eli Wagner
DQApr 15Burns Invite
 
4x800 Relay
1.Jacob Muir
William Fish
Gunnar Eaton
Eli Wagner
10:40.19aMay 6SEWAC
2.William Fish
Jacob Muir
Gunnar Eaton
Zach Vandeburg
10:58.70aApr 23Upton Invitational Track ..
 
Shot Put - 12lb
1.12Taylor Molzahn45' 9.00Apr 22Douglas Track Invitationa..
2.10Jake Heil37' 9.50Apr 22Douglas Track Invitationa..
3.11Isaiah Richardson36' 6.50May 3Scott Hardy Memorial Trac..
4.9Clayton Williams35' 6.00Apr 22Douglas Track Invitationa..
5.10Kaden Gaukel27' 10.50Apr 8Dennis Zowada Invite
 
Discus - 1.6kg
1.12Taylor Molzahn144' 4.00May 3Scott Hardy Memorial Trac..
2.10Jake Heil120' 0.00May 3Scott Hardy Memorial Trac..
3.9Clayton Williams107' 7.00May 132A East Regional Meet
4.11Isaiah Richardson106' 7.00Apr 15Burns Invite
 
High Jump
1.9Alec Penfield6' 1.00Apr 23Upton Invitational Track ..
2.12Taten Gaukel5' 7.00Apr 23Upton Invitational Track ..
3.10Ryan Gilkey5' 3.00Apr 9Guernsey Invite
12Logan Lamar5' 3.00Apr 9Guernsey Invite
5.11Eli Wagner5' 1.00Apr 9Guernsey Invite
6.10Gunnar EatonNHApr 8Dennis Zowada Invite
 
Pole Vault
1.11Riley Ross12' 6.00May 19WY WHSAA State 2A Meet
2.10Kyle Anderson11' 0.00May 3Scott Hardy Memorial Trac..
3.10Jacob Muir9' 4.00May 6SEWAC
4.10William Fish8' 1.00Apr 22Douglas Track Invitationa..
 
Long Jump
1.12Logan Lamar22' 3.75May 132A East Regional Meet
2.10Ryan Gilkey19' 9.00Apr 8Dennis Zowada Invite
3.11Eli Wagner16' 11.00May 3Scott Hardy Memorial Trac..
4.9Alec Penfield15' 5.25Apr 22Douglas Track Invitationa..
5.10Gunnar Eaton14' 5.75May 132A East Regional Meet
6.9Tracy Gaukel14' 2.00May 3Scott Hardy Memorial Trac..
7.9Zach VandeburgNDApr 22Douglas Track Invitationa..
 
Triple Jump
1.12Logan Lamar43' 4.75Apr 9Guernsey Invite
2.10Ryan Gilkey40' 4.75May 3Scott Hardy Memorial Trac..
3.10Traylin Bruegger35' 10.75Apr 8Dennis Zowada Invite
4.11Eli Wagner33' 9.00Apr 22Douglas Track Invitationa..
 

Womens

100 Meters
1.9Samantha Eddy14.06aMay 132A East Regional Meet
2.10Miranda Gilkey14.43aApr 15Burns Invite
3.9Esmeralda Caldera14.72aMay 6SEWAC
4.9Kianna Blackburn14.73aApr 9Guernsey Invite
5.12Lexi Blackburn14.77aMay 132A East Regional Meet
6.9Baleigh Abbott15.49aApr 8Dennis Zowada Invite
7.10Makayla Waldock16.09aMay 132A East Regional Meet
8.9KaeLee Haney16.55aApr 8Dennis Zowada Invite
9.9Avy Emerson17.02aApr 22Douglas Track Invitationa..
 
200 Meters
1.9Kianna Blackburn29.98aApr 8Dennis Zowada Invite
2.9Samantha Eddy31.50aApr 23Upton Invitational Track ..
3.9Baleigh Abbott32.43aMay 3Scott Hardy Memorial Trac..
4.9Esmeralda Caldera33.09aMay 6SEWAC
5.10Makayla Waldock34.69aMay 132A East Regional Meet
6.11Elise Myer36.07aApr 8Dennis Zowada Invite
7.9Avy Emerson37.27aApr 22Douglas Track Invitationa..
 
400 Meters
1.9Kianna Blackburn71.75aMay 132A East Regional Meet
2.10Meghan Mosley74.46aMay 132A East Regional Meet
3.9Baleigh Abbott75.65aApr 22Douglas Track Invitationa..
4.11Elise Myer79.70aMay 3Scott Hardy Memorial Trac..
5.9Esmeralda Caldera80.24aApr 15Burns Invite
6.10Makayla Waldock84.08aMay 3Scott Hardy Memorial Trac..
 
800 Meters
1.10Jalyn McDaniel2:53.44aMay 132A East Regional Meet
2.9Makena Engelker3:03.06aApr 22Douglas Track Invitationa..
3.9Ashley Christianson3:06.68aApr 22Douglas Track Invitationa..
4.11Elise Myer3:11.90aMay 132A East Regional Meet
5.10Emma Ceaglske3:12.20aApr 22Douglas Track Invitationa..
 
1600 Meters
1.9Julianne Graham6:27.76aMay 19WY WHSAA State 2A Meet
2.10Jalyn McDaniel6:49.12aApr 8Dennis Zowada Invite
 
3200 Meters
1.9Julianne Graham13:32.04aMay 132A East Regional Meet
 
100m Hurdles - 30"
1.10Meghan Mosley21.90aApr 8Dennis Zowada Invite
 
100m Hurdles - 33"
1.9Taylor Gaukel17.52aMay 19WY WHSAA State 2A Meet
2.9Ashley Christianson22.31aMay 3Scott Hardy Memorial Trac..
 
300m Hurdles - 30"
1.10Miranda Gilkey48.33aMay 19WY WHSAA State 2A Meet
2.9Taylor Gaukel50.94aMay 19WY WHSAA State 2A Meet
3.10Meghan Mosley56.77aApr 8Dennis Zowada Invite
4.9Ashley Christianson64.31aApr 8Dennis Zowada Invite
 
4x100 Relay
1.Kianna Blackburn
Samantha Eddy
Taylor Gaukel
Miranda Gilkey
54.16aMay 6SEWAC
2.Kianna Blackburn
Taylor Gaukel
Meghan Mosley
Miranda Gilkey
54.63aApr 22Douglas Track Invitationa..
3.Kianna Blackburn
Meghan Mosley
Taylor Gaukel
Miranda Gilkey
54.81aApr 8Dennis Zowada Invite
4.Relay Team 54.86aMay 3Scott Hardy Memorial Trac..
 
4x400 Relay
1.Kianna Blackburn
Jalyn McDaniel
Julianne Graham
Taylor Gaukel
4:48.64aMay 6SEWAC
2.Relay Team 4:53.38aMay 3Scott Hardy Memorial Trac..
3.Kianna Blackburn
Jalyn McDaniel
Meghan Mosley
Taylor Gaukel
4:58.37aApr 22Douglas Track Invitationa..
4.9Taylor Gaukel
Ashley Christianson
Samantha Eddy
Kianna Blackburn
5:01.19aApr 8Dennis Zowada Invite
5.Kianna Blackburn
Meghan Mosley
Jalyn McDaniel
Taylor Gaukel
5:03.24aApr 15Burns Invite
 
4x800 Relay
1.Jalyn McDaniel
Makena Engelker
Ashley Christianson
Julianne Graham
12:05.91aMay 6SEWAC
2.Relay Team 12:10.88aMay 3Scott Hardy Memorial Trac..
3.Jalyn McDaniel
Julianne Graham
Makena Engelker
Meghan Mosley
12:12.20aApr 22Douglas Track Invitationa..
4.Jalyn McDaniel
Makena Engelker
Meghan Mosley
Julianne Graham
12:12.91aApr 23Upton Invitational Track ..
5.Jalyn McDaniel
Meghan Mosley
Makena Engelker
Julianne Graham
12:31.95aApr 15Burns Invite
6.Julianne Graham
Emma Ceaglske
Jalyn McDaniel
Meghan Mosley
12:41.72aApr 8Dennis Zowada Invite
7.Lexi Blackburn
Ashley Christianson
Makena Engelker
Julianne Graham
12:57.90aApr 9Guernsey Invite
 
Shot Put - 4kg
1.12Rachel Lashmett31' 8.75Apr 9Guernsey Invite
2.11Marie Hendrickson30' 1.00Apr 9Guernsey Invite
3.10Reygan Molzahn27' 1.50Apr 8Dennis Zowada Invite
4.9Mackenzie Lyons26' 8.00Apr 8Dennis Zowada Invite
5.9Ashley Christianson25' 4.00Apr 22Douglas Track Invitationa..
6.10Makayla Waldock24' 8.00Apr 8Dennis Zowada Invite
7.12Lexi Blackburn24' 7.00Apr 8Dennis Zowada Invite
8.9KaeLee Haney23' 3.00Apr 8Dennis Zowada Invite
9.9Esmeralda Caldera22' 7.00Apr 8Dennis Zowada Invite
10.9Alli McEllroy16' 8.00Apr 8Dennis Zowada Invite
 
Discus - 1kg
1.12Rachel Lashmett94' 4.00Apr 15Burns Invite
2.11Marie Hendrickson90' 4.00Apr 8Dennis Zowada Invite
3.9Mackenzie Lyons88' 0.00Apr 15Burns Invite
4.10Reygan Molzahn79' 5.00Apr 8Dennis Zowada Invite
5.9KaeLee Haney69' 9.00Apr 23Upton Invitational Track ..
6.10Makayla Waldock68' 0.00Apr 23Upton Invitational Track ..
7.9Esmeralda Caldera52' 5.00Apr 22Douglas Track Invitationa..
8.9Alli McEllroy27' 9.00Apr 8Dennis Zowada Invite
 
High Jump
1.10Miranda Gilkey5' 2.00Apr 22Douglas Track Invitationa..
2.11Elise Myer4' 4.00Apr 23Upton Invitational Track ..
3.9Taylor Gaukel4' 2.00Apr 8Dennis Zowada Invite
4.9Makena Engelker4' 1.00Apr 22Douglas Track Invitationa..
5.12Lexi Blackburn4' 0.00Apr 23Upton Invitational Track ..
6.9Baleigh AbbottNHApr 8Dennis Zowada Invite
 
Pole Vault
1.10Jalyn McDaniel7' 8.00Apr 22Douglas Track Invitationa..
2.9Makena Engelker7' 2.00Apr 22Douglas Track Invitationa..
3.12Lexi Blackburn6' 9.00Apr 23Upton Invitational Track ..
4.11Elise Myer6' 7.00Apr 8Dennis Zowada Invite
 
Long Jump
1.10Miranda Gilkey14' 9.75Apr 9Guernsey Invite
2.9Samantha Eddy13' 10.25May 132A East Regional Meet
3.9Taylor Gaukel13' 2.25Apr 9Guernsey Invite
4.9Kianna Blackburn13' 1.00Apr 8Dennis Zowada Invite
5.10Emma Ceaglske12' 8.50May 3Scott Hardy Memorial Trac..
6.9Baleigh Abbott11' 3.50Apr 15Burns Invite
7.9Avy Emerson10' 2.25May 132A East Regional Meet
 
Triple Jump
1.10Miranda Gilkey34' 10.50May 6SEWAC
2.9Taylor Gaukel31' 2.00Apr 9Guernsey Invite
3.9Kianna Blackburn29' 6.00May 6SEWAC
4.10Emma Ceaglske26' 11.25May 3Scott Hardy Memorial Trac..
 

* = Recent improvement