Season:
2016 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2001
Indoor
2023
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2012
2010
2009
2003
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Jasiah Scott
11.60
Apr 14
Ufda Invite
2.
10
Wally Barros
11.76
Apr 14
Ufda Invite
3.
9
Rrig Falmngar
12.40
Apr 14
Ufda Invite
4.
9
Luke Wendorf
12.45
PR
Apr 14
Ufda Invite
5.
9
Levi Leach
12.60
PR
Apr 14
Ufda Invite
6.
11
Sawyer Brown
12.76
PR
Apr 14
Ufda Invite
7.
9
Jacob Johnson
13.00
PR
Apr 14
Ufda Invite
8.
9
Brendan Burke
13.50
PR
Apr 14
Ufda Invite
9.
9
Will Halstead
15.47
PR
Apr 14
Ufda Invite
200 Meters
1.
11
Jasiah Scott
23.44
Apr 14
Ufda Invite
2.
11
Sirrus Bier
24.17
PR
Apr 14
Ufda Invite
3.
10
Wally Barros
25.04
PR
Apr 14
Ufda Invite
4.
12
Paul Hughes
25.11
PR
Apr 14
Ufda Invite
5.
9
Levi Leach
26.19
PR
Apr 14
Ufda Invite
6.
9
Jacob Johnson
26.25
PR
Apr 14
Ufda Invite
7.
11
Fabian Geissler
26.38
PR
Apr 14
Ufda Invite
8.
11
Gunnar Schmidt
27.33
PR
Apr 14
Ufda Invite
9.
9
Dillon Biever
28.04
PR
Apr 14
Ufda Invite
10.
9
Ryan Mohr
28.25
PR
Apr 14
Ufda Invite
11.
9
Will Halstead
33.62
PR
Apr 14
Ufda Invite
400 Meters
1.
12
Paul Hughes
56.20
PR
Apr 14
Ufda Invite
2.
9
Bret VonRuden
58.81
PR
Apr 14
Ufda Invite
3.
11
Fabian Geissler
59.47
PR
Apr 14
Ufda Invite
4.
11
Gunnar Schmidt
1:02.36
PR
Apr 14
Ufda Invite
5.
9
Dillon Biever
1:03.07
PR
Apr 14
Ufda Invite
6.
9
Ryan Mohr
1:03.95
PR
Apr 14
Ufda Invite
7.
9
Chase Weaver
1:04.44
PR
Apr 14
Ufda Invite
800 Meters
1.
11
Caleb Pokorny
2:07.82
Apr 14
Ufda Invite
2.
9
Nick Stritchko
2:15.56
Apr 14
Ufda Invite
3.
9
Bret VonRuden
2:17.78
PR
Apr 14
Ufda Invite
4.
9
Sam Matias-Escalante
2:26.74
PR
Apr 14
Ufda Invite
5.
9
Chase Weaver
2:30.31
Apr 14
Ufda Invite
1600 Meters
1.
11
Caleb Pokorny
4:53.96
PR
Apr 14
Ufda Invite
2.
9
Nick Stritchko
5:04.42
PR
Apr 14
Ufda Invite
3.
11
Max Engh
5:06.95
Apr 14
Ufda Invite
4.
11
Kole Nelson
5:18.26
Apr 14
Ufda Invite
5.
9
Sam Matias-Escalante
5:34.70
PR
Apr 14
Ufda Invite
110m Hurdles - 39"
1.
11
Sirrus Bier
16.80
Apr 14
Ufda Invite
300m Hurdles - 36"
1.
11
Sirrus Bier
42.22
May 26
WIAA D1 Sectional - Holmen
4x100 Relay
1.
9
Jacob Johnson
Levi Leach
Rrig Falmngar
Luke Wendorf
48.42
Apr 14
Ufda Invite
4x200 Relay -
1.
Sirrus Bier
Luke Wendorf
Jasiah Scott
Paul Hughes
1:36.65
Apr 14
Ufda Invite
4x400 Relay
1.
Kole Nelson
Bret VonRuden
Sam Matias-Escalante
Chase Weaver
4:08.28
Apr 14
Ufda Invite
4x800 Relay
1.
Max Engh
Nick Stritchko
Caleb Pokorny
Kole Nelson
8:57.36
Apr 14
Ufda Invite
Shot Put - 12lb
1.
12
Kody Smith
36' 6.5
Apr 14
Ufda Invite
2.
11
Sawyer Brown
33' 9.75
Apr 14
Ufda Invite
3.
9
Brendan Burke
33' 8
PR
Apr 14
Ufda Invite
4.
12
Xaiver Baird
28' 11.5
PR
Apr 14
Ufda Invite
5.
11
Zach Sears
24' 10.5
PR
Apr 14
Ufda Invite
6.
12
Michael Rothlisberger
24' 7
Apr 14
Ufda Invite
7.
10
Tyler Uhls
23' 0
PR
Apr 14
Ufda Invite
8.
9
Will Halstead
15' 4
PR
Apr 14
Ufda Invite
Discus - 1.6kg
1.
11
Sawyer Brown
114' 1
PR
Apr 14
Ufda Invite
2.
12
Kody Smith
104' 7
Apr 14
Ufda Invite
3.
12
Xaiver Baird
88' 4
PR
Apr 14
Ufda Invite
4.
12
Michael Rothlisberger
88' 0
Apr 14
Ufda Invite
5.
9
Brendan Burke
85' 4
PR
Apr 14
Ufda Invite
6.
9
Mitchel Nelson
76' 10
PR
Apr 14
Ufda Invite
7.
11
Zach Sears
54' 5
PR
Apr 14
Ufda Invite
8.
10
Tyler Uhls
47' 8
PR
Apr 14
Ufda Invite
9.
9
Will Halstead
44' 3
PR
Apr 14
Ufda Invite
High Jump
1.
11
Sirrus Bier
5' 10
May 26
WIAA D1 Sectional - Holmen
Long Jump
1.
10
Wally Barros
19' 6.75
PR
Apr 14
Ufda Invite
2.
9
Rrig Falmngar
17' 1.5
Apr 14
Ufda Invite
Womens
100 Meters
1.
10
Morgan Appel
14.26
May 3
Bruce Brewer Invite
2.
10
Rebecca Jenkins
14.55
PR
Apr 14
Ufda Invite
3.
11
Sarah VanKirk
15.01
PR
Apr 12
MVC/Coulee Invitational
4.
9
Sayde Barth
15.05
PR
May 3
Bruce Brewer Invite
200 Meters
1.
9
Angelyna Talsky
28.34
May 3
Bruce Brewer Invite
2.
9
Daphne Clemons
28.66
PR
Apr 14
Ufda Invite
3.
10
Danielle Fields
28.96
Apr 14
Ufda Invite
4.
11
Haley Bemis
30.25
Apr 12
MVC/Coulee Invitational
5.
10
Morgan Appel
30.97
May 3
Bruce Brewer Invite
6.
9
Sayde Barth
31.31
PR
Apr 14
Ufda Invite
7.
11
Sarah VanKirk
31.61
Apr 12
MVC/Coulee Invitational
400 Meters
1.
10
Danielle Fields
1:07.51
Apr 12
MVC/Coulee Invitational
2.
10
Morgan Appel
1:11.99
Apr 12
MVC/Coulee Invitational
800 Meters
1.
9
Taylor Winterton
2:25.21
PR
May 26
WIAA D1 Sectional - Holmen
2.
12
Devyn Kenworthy
2:44.36
PR
Apr 14
Ufda Invite
1600 Meters
1.
9
Taylor Winterton
5:31.15
PR
Apr 12
MVC/Coulee Invitational
2.
12
Devyn Kenworthy
6:00.27
PR
Apr 12
MVC/Coulee Invitational
3200 Meters
1.
9
Taylor Winterton
11:56.45
PR
Apr 14
Ufda Invite
100m Hurdles - 33"
1.
10
Madison Appel
20.33
PR
Apr 14
Ufda Invite
2.
9
Faith Woodman
21.07
PR
May 3
Bruce Brewer Invite
300m Hurdles - 30"
1.
11
Tori Hanson
53.00
PR
Apr 14
Ufda Invite
2.
10
Madison Appel
58.24
PR
May 3
Bruce Brewer Invite
4x100 Relay
1.
Relay Team
55.66
May 3
Bruce Brewer Invite
2.
Haley Bemis
Daphne Clemons
Rebecca Jenkins
Sayde Barth
56.59
Apr 14
Ufda Invite
3.
Haley Bemis
Daphne Clemons
Angelyna Talsky
Rebecca Jenkins
58.34
Apr 12
MVC/Coulee Invitational
4x200 Relay -
1.
Haley Bemis
Angelyna Talsky
Danielle Fields
Daphne Clemons
1:55.48
Apr 12
MVC/Coulee Invitational
2.
Relay Team
1:55.71
May 3
Bruce Brewer Invite
3.
Haley Bemis
Danielle Fields
Tori Hanson
Angelyna Talsky
1:55.73
Apr 14
Ufda Invite
4x400 Relay
1.
Angelyna Talsky
Danielle Fields
Devyn Kenworthy
Tori Hanson
4:37.43
Apr 12
MVC/Coulee Invitational
4x800 Relay
1.
Danielle Fields
Devyn Kenworthy
Angelyna Talsky
Taylor Winterton
10:31.80
Apr 14
Ufda Invite
2.
Relay Team
10:36.60
May 3
Bruce Brewer Invite
3.
Danielle Fields
Angelyna Talsky
Devyn Kenworthy
Taylor Winterton
10:36.62
May 26
WIAA D1 Sectional - Holmen
Shot Put - 4kg
1.
10
Alexis Getter
25' 2.75
Apr 14
Ufda Invite
2.
9
Armalyn Hedrick
15' 10.5
PR
Apr 14
Ufda Invite
Discus - 1kg
1.
10
Alexis Getter
74' 7
May 3
Bruce Brewer Invite
2.
9
Armalyn Hedrick
47' 6
PR
May 3
Bruce Brewer Invite
3.
9
Faith Woodman
36' 7
PR
Apr 12
MVC/Coulee Invitational
High Jump
1.
9
Faith Woodman
4' 6
May 3
Bruce Brewer Invite
Long Jump
1.
9
Angelyna Talsky
15' 6
May 3
Bruce Brewer Invite
2.
11
Haley Bemis
14' 11.25
Apr 12
MVC/Coulee Invitational
3.
9
Daphne Clemons
14' 1
PR
Apr 14
Ufda Invite
4.
9
Daphne Clemens
9' 6.25
May 3
Bruce Brewer Invite
Triple Jump
1.
11
Sarah VanKirk
30' 0.75
May 3
Bruce Brewer Invite
2.
10
Rebecca Jenkins
28' 6.75
PR
May 3
Bruce Brewer Invite
*Recent improvement