Season:
2019 Outdoor
Outdoor
2222
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
Indoor
2024
2023
2022
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2010
2009
2008
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
55 Meter Dash
1.
12
Jordan Montgomery
6.65
PR
Mar 26
Pioneer Invitational
2.
9
Lucas Flom
6.99
PR
Mar 26
Pioneer Invitational
3.
9
Camden Foesch
7.18
PR
Mar 26
Pioneer Invitational
4.
11
Jack Garthwaite
7.23
PR
Mar 26
Pioneer Invitational
100 Meters
1.
12
Jordan Montgomery
11.00
PR
Jun 1
WIAA D2 State Track & Field Championships
2.
11
Nick Bansley
11.29
PR
Apr 16
Badger South Tri @ Oregon
3.
9
Lucas Flom
11.75
PR
May 3
Tider Invitational
4.
9
Camden Foesch
11.84c
PR
May 2
Warrior Outdoor
5.
9
JT Seagreaves
11.85
Apr 16
Badger South Tri @ Oregon
6.
11
Jack Garthwaite
11.91
PR
May 20
Regional Meet
7.
11
Michael Kundert
12.24c
PR
May 2
Warrior Outdoor
8.
11
Alex Barradas
12.51
Apr 16
Badger South Tri @ Oregon
9.
10
Austin Zettle
12.65
PR
Apr 16
Badger South Tri @ Oregon
10.
11
Julian Gruber
12.73
PR
Apr 16
Badger South Tri @ Oregon
11.
11
Kaden Klitzke
12.94c
PR
May 2
Warrior Outdoor
12.
9
Jake Blaser
13.14c
Apr 5
Mt. Horeb Quad
13.
10
Cody Brown
13.91
PR
Apr 16
Badger South Tri @ Oregon
14.
10
Brendan Swindle
13.93
PR
Apr 16
Badger South Tri @ Oregon
15.
11
Lee Gertsch
14.17
PR
Apr 16
Badger South Tri @ Oregon
16.
9
Alex Borowski
15.34c
PR
May 2
Warrior Outdoor
17.
9
Zander Coulthard
15.47
PR
Apr 8
Glendenning Invitational
200 Meters
1.
12
Jordan Montgomery
22.29
(1.4)
PR
Jun 1
WIAA D2 State Track & Field Championships
2.
11
Nick Bansley
23.37
PR
Apr 16
Badger South Tri @ Oregon
3.
9
JT Seagreaves
23.54
May 14
Badger South Conference Championship
4.
9
Camden Foesch
24.04c
PR
May 2
Warrior Outdoor
5.
9
Lucas Sathoff
24.11
Apr 8
Glendenning Invitational
6.
11
Michael Kundert
24.25
PR
May 20
Regional Meet
7.
11
Jack Garthwaite
24.72
PR
May 6
Redbird Invitational
8.
10
Cade Meyer
25.12
PR
Apr 16
Badger South Tri @ Oregon
9.
9
Lukas Broitzman
25.24c
PR
Apr 5
Mt. Horeb Quad
10.
10
Austin Zettle
25.54c
PR
May 2
Warrior Outdoor
11.
11
Shawn Sweeney
26.34c
PR
Apr 5
Mt. Horeb Quad
12.
11
Mason Seffrood
26.85
Apr 8
Glendenning Invitational
13.
11
Kaden Klitzke
26.86
PR
Apr 8
Glendenning Invitational
14.
11
Alex Barradas
27.06
Apr 16
Badger South Tri @ Oregon
15.
11
Patrick Rielly
27.14c
PR
Apr 5
Mt. Horeb Quad
16.
11
Lee Gertsch
28.54c
PR
Apr 5
Mt. Horeb Quad
17.
10
Cody Brown
29.64c
PR
May 2
Warrior Outdoor
18.
9
Alex Borowski
31.64c
PR
May 2
Warrior Outdoor
19.
9
Zander Coulthard
33.30
PR
Apr 8
Glendenning Invitational
400 Meters
1.
9
Lucas Sathoff
53.55
May 14
Badger South Conference Championship
2.
11
Dylan Fahrney
53.64
PR
May 10
Raider Invitational
3.
12
Jordan Montgomery
53.98
PR
Apr 16
Badger South Tri @ Oregon
4.
11
Jake Brower
54.40
PR
Apr 8
Glendenning Invitational
5.
11
Michael Kundert
55.23
PR
May 14
Badger South Conference Championship
6.
12
Gabe Witt
55.47
PR
May 20
Regional Meet
7.
11
Shawn Sweeney
55.97
PR
May 20
Regional Meet
8.
10
Trevor Rodebaugh
57.04
PR
Apr 16
Badger South Tri @ Oregon
9.
11
Trevor Boll
58.39
PR
May 3
Tider Invitational
10.
9
Alvin Buholzer
59.22
PR
May 10
Raider Invitational
11.
10
Austin Coulthard
59.74c
May 2
Warrior Outdoor
12.
9
Olin Thompson
1:01.00
PR
Apr 8
Glendenning Invitational
13.
11
Daniel Flom
1:02.18
PR
Apr 16
Badger South Tri @ Oregon
14.
12
Brennan Shelton
1:03.40
PR
Apr 16
Badger South Tri @ Oregon
15.
11
Kaden Klitzke
1:04.96
PR
Mar 26
Pioneer Invitational
16.
9
Zander Coulthard
1:05.64c
PR
Apr 5
Mt. Horeb Quad
17.
9
Mitchell Rowe
1:06.45
PR
Apr 8
Glendenning Invitational
800 Meters
1.
11
Jake Brower
2:02.52
PR
May 14
Badger South Conference Championship
2.
11
Dylan Fahrney
2:05.37
PR
May 3
Tider Invitational
3.
12
Kyle Legler
2:08.08
PR
Apr 16
Badger South Tri @ Oregon
4.
9
Lucas Sathoff
2:09.67
May 10
Raider Invitational
5.
11
Trevor Boll
2:14.82
PR
May 6
Redbird Invitational
6.
9
Alvin Buholzer
2:16.53
PR
Apr 16
Badger South Tri @ Oregon
7.
9
Heath Huschitt
2:18.07
May 10
Raider Invitational
8.
12
Gabe Witt
2:20.7h
PR
May 2
Warrior Outdoor
9.
10
Alex Henry
2:24.12
PR
Apr 16
Badger South Tri @ Oregon
10.
11
Daniel Flom
2:31.73
Apr 8
Glendenning Invitational
11.
11
Shawn Sweeney
2:35.76
PR
Apr 16
Badger South Tri @ Oregon
12.
9
Zander Coulthard
2:54.42
PR
May 6
Redbird Invitational
1600 Meters
1.
12
Kyle Legler
4:34.27
PR
May 14
Badger South Conference Championship
2.
11
Dylan Fahrney
4:37.07
PR
May 6
Redbird Invitational
3.
11
Jake Brower
4:57.1h
PR
Apr 5
Mt. Horeb Quad
4.
9
Alvin Buholzer
4:58.73
PR
May 20
Regional Meet
5.
10
Alex Henry
5:00.45
PR
May 6
Redbird Invitational
6.
12
Brennan Shelton
5:18.53
May 3
Tider Invitational
7.
11
Trevor Boll
5:19.6h
PR
Apr 5
Mt. Horeb Quad
8.
11
Daniel Flom
5:28.4h
PR
Apr 5
Mt. Horeb Quad
9.
10
Caleb Bunker
6:38.5h
PR
May 2
Warrior Outdoor
3200 Meters
1.
12
Kyle Legler
9:50.75
PR
May 23
WIAA D2 East Troy Sectional
2.
10
Alex Henry
10:46.58
PR
May 3
Tider Invitational
3.
11
Dylan Fahrney
11:13.9h
PR
Apr 5
Mt. Horeb Quad
4.
9
Heath Huschitt
11:15.54
May 20
Regional Meet
5.
11
Trevor Boll
11:44.3h
PR
Apr 5
Mt. Horeb Quad
6.
9
Alvin Buholzer
11:44.8h
PR
Apr 5
Mt. Horeb Quad
7.
12
Brennan Shelton
11:53.77
PR
Mar 26
Pioneer Invitational
8.
11
Daniel Flom
12:04.79
PR
May 6
Redbird Invitational
55m Hurdles - 39"
1.
9
Jason Carpenter
9.04
PR
Mar 26
Pioneer Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
10
Trevor Rodebaugh
15.16
PR
May 23
WIAA D2 East Troy Sectional
2.
9
Jason Carpenter
16.55
May 20
Regional Meet
3.
11
Patrick Rielly
19.62
PR
Apr 26
Middleton Relays
300m Hurdles - 36"
1.
10
Trevor Rodebaugh
40.79
PR
May 10
Raider Invitational
2.
9
Jason Carpenter
43.43
May 14
Badger South Conference Championship
3.
11
Patrick Rielly
48.67
PR
Apr 26
Middleton Relays
4x100 Relay
1.
Camden Foesch
Nick Bansley
Lucas Flom
Jordan Montgomery
43.88
Jun 1
WIAA D2 State Track & Field Championships
2.
Nick Bansley
Lucas Flom
Camden Foesch
Jordan Montgomery
44.00
May 23
WIAA D2 East Troy Sectional
3.
Relay Team
44.87
May 6
Redbird Invitational
4.
Camden Foesch
Jack Garthwaite
Nick Bansley
JT Seagreaves
46.31
Apr 8
Glendenning Invitational
5.
9
Lukas Broitzman
Lucas Flom
Camden Foesch
Lucas Sathoff
47.37
Apr 16
Badger South Tri @ Oregon
6.
9
Lucas Flom
Camden Foesch
Lukas Broitzman
Lucas Sathoff
47.67
Apr 26
Middleton Relays
7.
Caleb Bunker
Julian Gruber
Aaron Ziolkowski
Jordan Montgomery
47.90
Apr 26
Middleton Relays
8.
Alex Barradas
Julian Gruber
Austin Zettle
Olin Thompson
48.34c
May 2
Warrior Outdoor
9.
Austin Zettle1
Lukas Broitzman1
Olin Thompson1
Jake Blaser
49.09
Apr 26
Middleton Relays
10.
Julian Gruber
Kaden Klitzke
Shaun Sweeney
Austin Zettle
49.42
Apr 8
Glendenning Invitational
11.
Alex Barradas
Austin Zettle
Olin Thompson
Jason Carpenter
51.40
Apr 26
Middleton Relays
4x200 Relay -
1.
Lukas Broitzman
Michael Kundert
Lucas Sathoff
JT Seagreaves
1:26.1h
Apr 5
Mt. Horeb Quad
2.
Nick Bansley
Lukas Broitzman
Lucas Flom
Camden Foesch
1:34.92
May 23
WIAA D2 East Troy Sectional
3.
Lucas Flom
Camden Foesch
Jack Garthwaite
Michael Kundert
1:35.96
May 10
Raider Invitational
4.
9
Lukas Broitzman
Lucas Flom
Camden Foesch
Lucas Sathoff
1:36.08
May 3
Tider Invitational
5.
Lukas Broitzman
Lucas Flom
Camden Foesch
Michael Kundert
1:36.40
May 14
Badger South Conference Championship
6.
Lucas Flom
Camden Foesch
Jack Garthwaite
JT Seagreaves
1:37.43
Apr 8
Glendenning Invitational
7.
Julian Gruber
Michael Kundert
Lukas Broitzman
Cade Meyer
1:39.26
Apr 8
Glendenning Invitational
8.
Lukas Broitzman
Lucas Flom
Kaden Klitzke
Olin Thompson
1:39.38
Apr 16
Badger South Tri @ Oregon
9.
Michael Kundert
Nick Bansley
Jack Garthwaite
Aaron Ziolkowski
1:40.94
Apr 26
Middleton Relays
10.
9
Lukas Broitzman
Carpenter Jason
Lucas Flom
Camden Foesch
1:44.51
Mar 26
Pioneer Invitational
11.
Jack Garthwaite
Lee Gertsch
Kaden Klitzke
Mason Seffrood
1:46.92
May 6
Redbird Invitational
12.
Relay Team
1:49.05
Apr 16
Badger South Tri @ Oregon
4x400 Relay
1.
Jake Brower
Dylan Fahrney
Lucas Sathoff
Michael Kundert
3:33.30
May 14
Badger South Conference Championship
2.
Dylan Fahrney
Jake Brower
Lucas Sathoff
JT Seagreaves
3:34.56
May 20
Regional Meet
3.
-
Jake Brower
Dylan Fahrney
Kyle Legler
Trevor Boll
3:44.56
Apr 26
Middleton Relays
4.
Aaron Ziolkowski
Austin Coulthard
Lucas Sathoff
JT Seagreaves
3:48.8h
Apr 5
Mt. Horeb Quad
5.
Aaron Ziolkowski
Michael Kundert
Lukas Broitzman
Shaun Sweeney
3:49.67
May 3
Tider Invitational
6.
Victor Vasquez
Trevor Boll
Austin Zettle
Shaun Sweeney
3:50.64
May 10
Raider Invitational
7.
Jake Brower
Trevor Boll
Alvin Buholzer
Mitchell Rowe
3:51.59
Apr 8
Glendenning Invitational
8.
Aaron Ziolkowski
Gabe Witt
Dylan Fahrney
Lukas Broitzman
3:51.60
Apr 8
Glendenning Invitational
9.
Dylan Fahrney
Alvin Buholzer
Jake Brower
Shawn Sweeney
3:56.51
Apr 16
Badger South Tri @ Oregon
10.
Gabe Witt
Austin Coulthard
Olin Thompson
Trevor Boll
3:57.15
May 6
Redbird Invitational
11.
Relay Team
4:02.53
Apr 16
Badger South Tri @ Oregon
12.
Gabe Witt
Shawn Sweeney
Austin Coulthard
Mitchell Rowe
4:07.43
Apr 26
Middleton Relays
13.
Dylan Fahrney
Aaron Ziolkowski
Buholzer Alvin
Michael Kundert
4:28.85
Mar 26
Pioneer Invitational
4x800 Relay
1.
Jake Brower
Lucas Sathoff
Gabe Witt
Alvin Buholzer
8:15.18
May 23
WIAA D2 East Troy Sectional
2.
Jake Brower
Lucas Sathoff
Kyle Legler
Dylan Fahrney
8:34.43
Jun 1
WIAA D2 State Track & Field Championships
3.
Kyle Legler
Jake Brower
Alvin Buholzer
Dylan Fahrney
8:36.09
May 3
Tider Invitational
4.
Kyle Legler
Dylan Fahrney
Jake Brower
Trevor Boll
8:39.56
Apr 26
Middleton Relays
5.
Trevor Boll
Jake Brower
Kyle Legler
Alvin Buholzer
8:50.96
May 14
Badger South Conference Championship
6.
Trevor Boll
Alvin Buholzer
Heath Huschitt
Gabe Witt
8:58.18
May 10
Raider Invitational
7.
Relay Team
9:06.0h
Apr 5
Mt. Horeb Quad
8.
Kyle Legler
Dylan Fahrney
Brennan Shelton
Alex Henry
9:13.42
Mar 26
Pioneer Invitational
9.
Alex Henry
Alvin Buholzer
Trevor Boll
Jake Brower
9:17.94
Apr 8
Glendenning Invitational
10.
Kyle Legler
Austin Coulthard
Alvin Buholzer
Alex Henry
9:24.2h
Apr 5
Mt. Horeb Quad
11.
Austin Coulthard
Gabe Witt
Brennan Shelton
Shaun Sweeney
9:27.35
May 6
Redbird Invitational
12.
Daniel Flom
Austin Coulthard
Heath Huschitt
Gabe Witt
9:29.50
Apr 8
Glendenning Invitational
13.
Brennan Shelton
Gabe Witt
Daniel Flom
Austin Coulthard
9:50.3h
Apr 16
Badger South Tri @ Oregon
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Nick Bansley
Jack Garthwaite
Jordan Montgomery
Michael Kundert
1:41.98
Apr 26
Middleton Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
9
Camden Foesch
Lucas Flom
Lucas Sathoff
Alvin Buholzer
4:09.88
Apr 26
Middleton Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Brennan Shelton
Shawn Sweeney
Gabe Witt
Alex Henry
12:09.37
Apr 26
Middleton Relays
Shot Put - 12lb
1.
10
Caleb Bunker
40' 5.5
May 3
Tider Invitational
2.
12
Jordan Montgomery
33' 7
PR
Apr 26
Middleton Relays
3.
11
Julian Gruber
33' 3
PR
May 3
Tider Invitational
4.
11
Aaron Ziolkowski
32' 9
PR
Apr 16
Badger South Tri @ Oregon
5.
9
Kyle Black
24' 7
May 6
Redbird Invitational
6.
10
Brendan Swindle
23' 2
PR
May 2
Warrior Outdoor
7.
9
Logan Lindsey
22' 11
PR
May 6
Redbird Invitational
8.
9
Mitchell Rowe
21' 9
PR
Apr 8
Glendenning Invitational
Discus - 1.6kg
1.
11
Aaron Ziolkowski
97' 10
PR
Apr 16
Badger South Tri @ Oregon
2.
10
Caleb Bunker
95' 10
May 20
Regional Meet
3.
11
Julian Gruber
86' 5
Apr 16
Badger South Tri @ Oregon
4.
9
Kyle Black
74' 8
May 6
Redbird Invitational
5.
9
Mitchell Rowe
67' 6
PR
May 6
Redbird Invitational
6.
9
Logan Lindsey
63' 5
PR
May 6
Redbird Invitational
7.
9
Alex Borowski
41' 4
PR
Apr 8
Glendenning Invitational
High Jump
1.
10
Cade Meyer
6' 9
PR
Jun 1
WIAA D2 State Track & Field Championships
2.
9
JT Seagreaves
6' 4
PR
Apr 8
Glendenning Invitational
3.
9
Lukas Broitzman
5' 8
PR
May 14
Badger South Conference Championship
4.
9
Lucas Flom
5' 2
PR
Apr 5
Mt. Horeb Quad
9
Olin Thompson
5' 2
PR
Apr 5
Mt. Horeb Quad
Pole Vault
1.
11
Patrick Rielly
11' 0
PR
May 20
Regional Meet
2.
10
Austin Zettle
9' 0
May 10
Raider Invitational
9
Jake Blaser
9' 0
PR
May 10
Raider Invitational
Long Jump
1.
9
JT Seagreaves
20' 9.5
PR
May 14
Badger South Conference Championship
2.
12
Jordan Montgomery
19' 10.25
PR
May 14
Badger South Conference Championship
3.
9
Lucas Sathoff
19' 2.5
May 20
Regional Meet
4.
10
Trevor Rodebaugh
18' 10.5
PR
Apr 8
Glendenning Invitational
5.
11
Michael Kundert
16' 4
PR
Mar 26
Pioneer Invitational
6.
11
Jack Garthwaite
15' 8
Mar 26
Pioneer Invitational
7.
9
Olin Thompson
15' 6.5
PR
May 2
Warrior Outdoor
8.
11
Kaden Klitzke
15' 0.5
PR
May 2
Warrior Outdoor
9.
11
Mason Seffrood
14' 10.25
Apr 8
Glendenning Invitational
10.
9
Lucas Flom
13' 1.5
Apr 16
Badger South Tri @ Oregon
Triple Jump
1.
10
Cade Meyer
40' 7.5
PR
May 6
Redbird Invitational
2.
11
Aaron Ziolkowski
38' 4
PR
May 6
Redbird Invitational
3.
11
Jack Garthwaite
35' 8.5
PR
May 2
Warrior Outdoor
4.
11
Michael Kundert
35' 0.5
PR
Apr 26
Middleton Relays
5.
11
Mason Seffrood
28' 1
May 6
Redbird Invitational
Womens
55 Meter Dash
1.
12
Emma Sanders
8.37
PR
Mar 26
Pioneer Invitational
2.
10
Abby Price
8.46
PR
Mar 26
Pioneer Invitational
3.
9
Manal Mustafa
9.11
PR
Mar 26
Pioneer Invitational
4.
11
Grace Saunders
9.15
PR
Mar 26
Pioneer Invitational
100 Meters
1.
12
Cammi Ganshert
12.58
Jun 1
WIAA D2 State Track & Field Championships
2.
12
Emma Sanders
13.45
PR
May 3
Tider Invitational
3.
11
Cassi Gersbach
13.74
PR
Apr 16
Badger South Tri @ Oregon
4.
10
Megan Benzschawel
13.76
Apr 8
Glendenning Invitational
5.
12
Faith Koester
13.94c
PR
Apr 5
Mt. Horeb Quad
6.
11
Bri Seagreaves
14.05
PR
Apr 16
Badger South Tri @ Oregon
7.
11
Sabina Gonzalez
14.06
PR
May 6
Redbird Invitational
8.
10
Abby Price
14.07
Apr 16
Badger South Tri @ Oregon
9.
11
Grace Saunders
14.14c
PR
Apr 5
Mt. Horeb Quad
10.
9
Amber Meighan
14.64c
PR
Apr 5
Mt. Horeb Quad
11.
10
Jade Stauffacher
15.07
PR
Apr 16
Badger South Tri @ Oregon
12.
9
Kaylea Paulson
15.14c
Apr 5
Mt. Horeb Quad
13.
10
Kira Lambert
15.25
Apr 8
Glendenning Invitational
14.
9
Manal Mustafa
15.44c
PR
May 2
Warrior Outdoor
15.
10
Kathren McIntosh
17.24c
PR
May 2
Warrior Outdoor
200 Meters
1.
12
Cammi Ganshert
25.80
(2.4)
Jun 1
WIAA D2 State Track & Field Championships
2.
12
Faith Koester
27.79
PR
May 3
Tider Invitational
3.
11
Cassi Gersbach
28.10
PR
May 6
Redbird Invitational
4.
12
Emma Sanders
28.37
May 10
Raider Invitational
5.
10
Megan Benzschawel
28.41
May 6
Redbird Invitational
6.
11
Sabina Gonzalez
29.34c
PR
May 2
Warrior Outdoor
7.
11
Bri Seagreaves
29.53
PR
Apr 16
Badger South Tri @ Oregon
8.
9
Sierra McGuire
30.64c
PR
Apr 5
Mt. Horeb Quad
9.
10
Jade Stauffacher
31.44c
May 2
Warrior Outdoor
10.
9
Breanna Giasson
31.46
PR
Mar 26
Pioneer Invitational
11.
10
Cecily Burch
31.95
PR
Apr 8
Glendenning Invitational
12.
10
Kira Lambert
32.84c
Apr 5
Mt. Horeb Quad
13.
9
Manal Mustafa
33.04c
PR
May 2
Warrior Outdoor
14.
10
Barret Foulker
35.99
PR
Apr 8
Glendenning Invitational
15.
11
Makayla Harrow
36.14c
Apr 5
Mt. Horeb Quad
400 Meters
1.
12
Cammi Ganshert
1:01.14
PR
Apr 16
Badger South Tri @ Oregon
2.
9
Bri Lambert
1:06.09
May 10
Raider Invitational
3.
11
Grace Mathiason
1:07.39
PR
May 20
Regional Meet
4.
9
Alyssa Roelli
1:08.64c
PR
Apr 5
Mt. Horeb Quad
5.
9
Sierra McGuire
1:09.44
PR
May 6
Redbird Invitational
6.
11
Sabina Gonzalez
1:09.49
PR
May 6
Redbird Invitational
7.
9
Elly Wild
1:11.64c
PR
May 2
Warrior Outdoor
8.
9
Kaylea Paulson
1:12.34
PR
May 6
Redbird Invitational
9.
10
Anna Newcomer
1:12.64c
PR
Apr 5
Mt. Horeb Quad
10.
10
Lexi Diehl
1:15.34
PR
Mar 26
Pioneer Invitational
11.
9
Manal Mustafa
1:22.77
PR
Mar 26
Pioneer Invitational
800 Meters
1.
9
Alyssa Roelli
2:33.96
PR
May 3
Tider Invitational
2.
9
Bri Lambert
2:40.92
PR
May 6
Redbird Invitational
3.
10
Jazmyn Mader
2:43.27
PR
May 6
Redbird Invitational
4.
9
Ellery Bazley
2:43.41
PR
May 6
Redbird Invitational
5.
10
Jacie Hayes
2:47.01
PR
Apr 8
Glendenning Invitational
6.
9
Elsa Schaefer
2:53.98
PR
Mar 26
Pioneer Invitational
7.
12
Elise Smith
2:54.1h
May 2
Warrior Outdoor
8.
11
Grace Mathiason
3:07.50
Apr 16
Badger South Tri @ Oregon
9.
12
Erja Smith
3:16.24
Apr 16
Badger South Tri @ Oregon
1600 Meters
1.
9
Alyssa Roelli
5:38.92
PR
May 10
Raider Invitational
2.
10
Jaclyn Hayes
5:59.79
PR
May 3
Tider Invitational
3.
9
Ellery Bazley
6:26.54
PR
Apr 16
Badger South Tri @ Oregon
4.
10
Jazmyn Mader
6:27.92
PR
Apr 16
Badger South Tri @ Oregon
5.
12
Erja Smith
6:34.61
PR
May 10
Raider Invitational
6.
9
Kaitlyn Elgin
6:41.10
Apr 16
Badger South Tri @ Oregon
7.
12
Elise Smith
6:47.07
Apr 16
Badger South Tri @ Oregon
8.
9
Bri Lambert
6:55.07
PR
Apr 8
Glendenning Invitational
3200 Meters
1.
9
Alyssa Roelli
12:55.68
PR
Apr 26
Middleton Relays
2.
10
Jacie Hayes
12:58.39
PR
Apr 26
Middleton Relays
3.
10
Jazmyn Mader
13:20.76
PR
Apr 26
Middleton Relays
4.
10
Jaclyn Hayes
13:32.22
PR
May 10
Raider Invitational
5.
9
Kaitlyn Elgin
13:45.62
PR
May 6
Redbird Invitational
6.
9
Ellery Bazley
14:17.06
PR
Apr 8
Glendenning Invitational
7.
9
Elsa Schaefer
14:49.3h
PR
Apr 5
Mt. Horeb Quad
8.
12
Erja Smith
14:56.20
PR
May 6
Redbird Invitational
55m Hurdles - 33"
1.
10
Lexi Diehl
10.88
PR
Mar 26
Pioneer Invitational
2.
9
Kylie Miller
11.86
PR
Mar 26
Pioneer Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
11
Cassi Gersbach
15.82
PR
May 23
WIAA D2 East Troy Sectional
2.
11
Bri Seagreaves
17.70
PR
May 14
Badger South Conference Championship
3.
10
Megan Benzschawel
18.17
PR
May 3
Tider Invitational
4.
10
Lexi Diehl
18.24c
PR
May 2
Warrior Outdoor
5.
11
Auburn VonKaenel
19.94c
PR
May 2
Warrior Outdoor
6.
9
Kylie Miller
20.76
PR
Apr 8
Glendenning Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
11
Cassi Gersbach
47.27
PR
Jun 1
WIAA D2 State Track & Field Championships
2.
10
Megan Benzschawel
50.52
PR
May 14
Badger South Conference Championship
3.
9
Sierra McGuire
51.21
PR
May 14
Badger South Conference Championship
4.
11
Auburn VonKaenel
57.00
PR
May 6
Redbird Invitational
5.
10
Lexi Diehl
57.64c
May 2
Warrior Outdoor
6.
11
Sabina Gonzalez
58.11
PR
Apr 8
Glendenning Invitational
7.
9
Kylie Miller
1:02.16
Apr 8
Glendenning Invitational
4x100 Relay
1.
Emma Sanders
Faith Koester
Sabina Gonzalez
Cammi Ganshert
52.33
Apr 26
Middleton Relays
2.
Faith Koester
Megan Benzschawel
Sabina Gonzalez
Emma Sanders
52.49
May 23
WIAA D2 East Troy Sectional
3.
Abby Price
Megan Benzschawel
Grace Mathiason
Cassi Gersbach
53.59
Apr 26
Middleton Relays
Abby Price
Emma Sanders
Sabina Gonzalez
Faith Koester
53.59
May 3
Tider Invitational
5.
Abby Price
Cecily Burch
Manal Mustafa
Emma Sanders
53.72
Apr 16
Badger South Tri @ Oregon
6.
Sabina Gonzalez
Abby Price
Kira Lambert
Manal Mustafa
55.11
May 10
Raider Invitational
7.
Faith Koester
Emma Sanders
Grace Saunders
Manal Mustafa
55.34
May 6
Redbird Invitational
8.
Abby Price
Megan Benzschawel
Cecily Burch
Cassi Gersbach
55.94c
Apr 5
Mt. Horeb Quad
9.
Cecily Burch
Emma Sanders
Lexi Diehl
Abby Price
56.32
Apr 8
Glendenning Invitational
10.
Abby Price
Megan Benzschawel
Sabina Gonzalez
Emma Sanders
57.47
May 14
Badger South Conference Championship
11.
Grace Saunders
Makayla Harrow
Kajen Medenwaldt
Kira Lambert
59.48
Apr 8
Glendenning Invitational
12.
Kaylea Paulson
Barret Foulker
Kylie Miller
Manal Mustafa
1:00.35
Apr 26
Middleton Relays
13.
Relay Team
1:00.78
Apr 16
Badger South Tri @ Oregon
14.
Manal Mustafa
Jade Stauffacher
Auburn VonKaenel
Kira Lambert
1:01.04c
Apr 5
Mt. Horeb Quad
15.
Manal Mustafa
Barret Foulker
Grace Saunders
Makayla Harrow
1:01.54c
May 2
Warrior Outdoor
16.
Grace Saunders
Riley Hartwig
Emily Meritt
Chloe Bunker
1:02.35
Apr 26
Middleton Relays
4x200 Relay -
1.
Megan Benzschawel
Faith Koester
Emma Sanders
Cammi Ganshert
1:46.29
Jun 1
WIAA D2 State Track & Field Championships
2.
Emma Sanders
Cassi Gersbach
Faith Koester
Cammi Ganshert
1:47.54
May 23
WIAA D2 East Troy Sectional
3.
Emma Sanders
Megan Benzschawel
Sabina Gonzalez
Faith Koester
1:51.17
May 14
Badger South Conference Championship
4.
Emma Sanders
Faith Koester
Cassi Gersbach
Cammi Ganshert
1:52.1h
Apr 5
Mt. Horeb Quad
5.
Emma Sanders
Megan Benzschawel
Cassi Gersbach
Cammi Ganshert
1:52.29
May 3
Tider Invitational
6.
Emma Sanders
Sabina Gonzalez
Abby Price
Cammi Ganshert
1:54.11
Apr 26
Middleton Relays
7.
Faith Koester
Emma Sanders
Kaylea Paulson
Jade Stauffacher
1:55.95
May 10
Raider Invitational
8.
Sabina Gonzalez
Faith Koester
Kaylea Paulson
Breanna Giasson
1:57.96
Apr 8
Glendenning Invitational
9.
Sabina Gonzalez
Kajen Medenwaldt
Breanna Giasson
Emma Sanders
1:58.07
Apr 16
Badger South Tri @ Oregon
10.
Jade Stauffacher
Kaylea Paulson
Breanna Giasson
Kira Lambert
2:04.0h
May 2
Warrior Outdoor
11.
Emma Sanders
Sabina Gonzalez
Kaylea Paulson
Abby Price
2:05.53
Mar 26
Pioneer Invitational
12.
9
Sierra McGuire
Manal Mustafa
Kylie Miller
Kaylea Paulson
2:06.1h
Apr 5
Mt. Horeb Quad
13.
Grace Mathiason
Makayla Harrow
Jade Stauffacher
Kira Lambert
2:06.38
May 6
Redbird Invitational
14.
Kajen Medenwaldt
Makayla Harrow
Kira Lambert
Jade Stauffacher
2:07.0h
Apr 5
Mt. Horeb Quad
15.
Jade Stauffacher
Kira Lambert
Lexi Diehl
Sierra McGuire
2:09.04
Apr 16
Badger South Tri @ Oregon
16.
Auburn VonKaenel
Jade Stauffacher
Manal Mustafa
Barret Foulker
2:12.01
Apr 8
Glendenning Invitational
17.
Relay Team
2:12.38
Apr 16
Badger South Tri @ Oregon
18.
Barret Foulker
Kylie Miller
Makayla Harrow
Auburn VonKaenel
2:12.6h
May 2
Warrior Outdoor
4x400 Relay
1.
Sierra McGuire
Grace Mathiason
Emma Sanders
Cammi Ganshert
4:31.90
Apr 26
Middleton Relays
2.
Bri Lambert
Sierra McGuire
Sabina Gonzalez
Grace Mathiason
4:33.80
May 14
Badger South Conference Championship
3.
Grace Mathiason
Elly Wild
Kaylea Paulson
Sierra McGuire
4:33.81
May 20
Regional Meet
4.
Cassi Gersbach
Cammi Ganshert
Faith Koester
Megan Benzschawel
4:35.63
Apr 16
Badger South Tri @ Oregon
5.
Grace Mathiason
Elly Wild
Sabina Gonzalez
Anna Newcomer
4:36.44
May 10
Raider Invitational
6.
Faith Koester
Kajen Medenwaldt
Grace Mathiason
Alyssa Roelli
4:40.5h
Apr 5
Mt. Horeb Quad
7.
Kajen Medenwaldt
Kira Lambert
Anna Newcomer
Cammi Ganshert
4:44.67
Apr 8
Glendenning Invitational
8.
Jaclyn Hayes
Elly Wild
Anna Newcomer
Alyssa Roelli
4:44.78
May 6
Redbird Invitational
9.
Sierra McGuire
Kajen Medenwaldt
Sabina Gonzalez
Grace Mathiason
4:45.23
May 3
Tider Invitational
10.
Kaylea Paulson
Elly Wild
Bri Lambert
Anna Newcomer
4:47.7h
May 2
Warrior Outdoor
11.
Relay Team
4:52.20
Apr 16
Badger South Tri @ Oregon
12.
Elise Smith
Grace Saunders
Anna Newcomer
Ellery Bazley
4:52.74
Apr 26
Middleton Relays
13.
Bri Lambert
Sierra McGuire
Lexi Diehl
Jacie Hayes
4:56.68
Apr 8
Glendenning Invitational
14.
Jaclyn Hayes
Jazmyn Mader
Bri Lambert
Ellery Bazley
4:57.9h
Apr 5
Mt. Horeb Quad
Anna Newcomer
Abby Price
Cecily Burch
Jade Stauffacher
4:57.9h
Apr 5
Mt. Horeb Quad
16.
Kajen Medenwaldt
Anna Newcomer
Jazmyn Mader
Elly Wild
4:59.12
Mar 26
Pioneer Invitational
4x800 Relay
1.
Jacie Hayes
Ellery Bazley
Jazmyn Mader
Bri Lambert
10:45.65
May 14
Badger South Conference Championship
2.
Jaclyn Hayes
Jazmyn Mader
Ellery Bazley
Bri Lambert
10:47.28
May 10
Raider Invitational
3.
Bri Lambert
Ellery Bazley
Jazmyn Mader
Jaclyn Hayes
10:52.37
May 20
Regional Meet
4.
Alyssa Roelli
Jaclyn Hayes
Jazmyn Mader
Elsa Schaefer
11:14.9h
Apr 5
Mt. Horeb Quad
5.
Elise Smith
Erja Smith
Alyssa Roelli
Jaclyn Hayes
11:23.38
May 6
Redbird Invitational
6.
Jaclyn Hayes
Elsa Schaefer
Jazmyn Mader
Alyssa Roelli
11:30.94
Mar 26
Pioneer Invitational
7.
Alyssa Roelli
Jacie Hayes
Jazmyn Mader
Anna Newcomer
11:33.8h
Apr 16
Badger South Tri @ Oregon
8.
Ellery Bazley
Elise Smith
Erja Smith
Bri Lambert
11:46.0h
May 2
Warrior Outdoor
9.
Kaitlyn Elgin
Jacie Hayes
Elise Smith
Jazmyn Mader
11:54.02
Apr 8
Glendenning Invitational
10.
Kaitlyn Elgin
Jaclyn Hayes
Elise Smith
Jazmyn Mader
12:19.55
Apr 8
Glendenning Invitational
11.
Elise Smith
Erja Smith
Kaitlyn Elgin
Bri Lambert
12:22.0h
Apr 5
Mt. Horeb Quad
12.
Elise Smith
Kaitlyn Elgin
Erja Smith
Ellery Bazley
12:30.48
Apr 26
Middleton Relays
13.
Relay Team
12:36.3h
Apr 16
Badger South Tri @ Oregon
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Auburn VonKaenel
Makayla Harrow
Jade Stauffacher
Elly Wild
2:14.12
Apr 26
Middleton Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Jade Stauffacher
Kira Lambert
Bri Lambert
Ellery Bazley
5:10.66
Apr 26
Middleton Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Jacie Hayes
Anna Newcomer
Jazmyn Mader
Alyssa Roelli
15:08.34
Apr 26
Middleton Relays
Shot Put - 4kg
1.
11
Chloe Bunker
39' 1
PR
May 3
Tider Invitational
2.
10
Riley Hartwig
38' 4
PR
May 6
Redbird Invitational
3.
12
Emily Meritt
30' 1
PR
Apr 26
Middleton Relays
4.
12
Emily Merritt
27' 8.5
PR
Apr 5
Mt. Horeb Quad
5.
11
Grace Saunders
26' 6
Mar 26
Pioneer Invitational
6.
9
Amber Meighan
24' 1.5
PR
Apr 8
Glendenning Invitational
Discus - 1kg
1.
11
Chloe Bunker
121' 8
PR
May 14
Badger South Conference Championship
2.
10
Riley Hartwig
99' 0
PR
May 10
Raider Invitational
3.
11
Grace Saunders
85' 7
Apr 5
Mt. Horeb Quad
4.
12
Emily Meritt
75' 1
PR
Apr 8
Glendenning Invitational
5.
12
Emily Merritt
73' 1
PR
Apr 5
Mt. Horeb Quad
6.
11
Makayla Harrow
65' 11
PR
Apr 8
Glendenning Invitational
7.
9
Amber Meighan
65' 3
PR
Apr 16
Badger South Tri @ Oregon
8.
11
Grace Mathiason
63' 6
PR
Apr 5
Mt. Horeb Quad
High Jump
1.
12
Faith Koester
5' 2
May 20
Regional Meet
2.
10
Megan Benzschawel
4' 10
Apr 5
Mt. Horeb Quad
3.
9
Kaylea Paulson
4' 4
Mar 26
Pioneer Invitational
9
Breanna Giasson
4' 4
PR
Apr 8
Glendenning Invitational
5.
10
Jade Stauffacher
4' 2
PR
Apr 8
Glendenning Invitational
6.
9
Elly Wild
4' 0
PR
Mar 26
Pioneer Invitational
Pole Vault
1.
10
Abby Price
8' 6
PR
May 20
Regional Meet
2.
11
Kajen Medenwaldt
8' 3
PR
May 20
Regional Meet
3.
9
Sierra McGuire
7' 6
May 10
Raider Invitational
4.
9
Kaylea Paulson
5' 0
PR
Apr 26
Middleton Relays
Long Jump
1.
11
Cassi Gersbach
16' 0.5
Apr 8
Glendenning Invitational
2.
11
Bri Seagreaves
15' 3.5
PR
Apr 5
Mt. Horeb Quad
3.
12
Faith Koester
15' 0
PR
May 3
Tider Invitational
4.
9
Breanna Giasson
14' 5.5
PR
May 2
Warrior Outdoor
5.
11
Grace Mathiason
13' 10.5
PR
Apr 26
Middleton Relays
6.
10
Megan Benzschawel
13' 9.25
PR
Apr 5
Mt. Horeb Quad
7.
10
Lexi Diehl
12' 5.25
Apr 5
Mt. Horeb Quad
8.
9
Kylie Miller
12' 3.5
PR
Apr 8
Glendenning Invitational
9.
10
Anna Newcomer
11' 7.25
PR
Apr 5
Mt. Horeb Quad
Triple Jump
1.
12
Faith Koester
33' 2
PR
May 6
Redbird Invitational
2.
11
Cassi Gersbach
33' 1.5
May 3
Tider Invitational
3.
11
Bri Seagreaves
32' 1
PR
May 6
Redbird Invitational
4.
9
Breanna Giasson
31' 2.5
PR
May 2
Warrior Outdoor
5.
11
Makayla Harrow
28' 4
Apr 8
Glendenning Invitational
6.
10
Megan Benzschawel
28' 0
PR
Apr 8
Glendenning Invitational
7.
10
Lexi Diehl
26' 3.5
PR
Apr 26
Middleton Relays
8.
9
Elly Wild
26' 3.25
PR
Apr 26
Middleton Relays
*Recent improvement