Season:
2016 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Nathan Abrams
11.84
PR
Apr 28
Tom Callen Invite
2.
12
Matthew Abrams
11.89
Apr 21
Xavier Invitational
3.
12
Jacob Conrad
12.33
PR
May 23
WIAA D2 Regional - Valders
4.
9
Max Freund
12.72
Apr 28
Tom Callen Invite
5.
10
Brad Guell
12.81
PR
May 12
Plymouth JV Invite
6.
10
Drake Halbach
13.00
May 16
EWC Conference
7.
9
Breyden Bruns
13.29
May 23
WIAA D2 Regional - Valders
8.
10
Weston Reedy
13.44
PR
May 16
EWC Conference
9.
12
Blank William
14.36
PR
May 12
Plymouth JV Invite
200 Meters
1.
12
Nathan Abrams
23.76
PR
May 16
EWC Conference
2.
12
Nathan Wiley
23.93
PR
May 3
EWC Quad - Sheboygan Falls
3.
12
Ethan Hartwig
24.87
May 3
EWC Quad - Sheboygan Falls
4.
11
Devin Schisel
25.27
May 3
EWC Quad - Sheboygan Falls
5.
10
Oren Kestell
25.78
PR
May 12
Plymouth JV Invite
6.
9
Max Freund
26.58
PR
May 16
EWC Conference
7.
10
Casey Schrage
26.89
PR
Apr 28
Tom Callen Invite
8.
10
Weston Reedy
27.29
PR
May 23
WIAA D2 Regional - Valders
9.
11
Charlie Schnell
27.49
May 3
EWC Quad - Sheboygan Falls
10.
10
Drake Halbach
27.65
May 3
EWC Quad - Sheboygan Falls
11.
12
Blank William
27.74
PR
May 3
EWC Quad - Sheboygan Falls
12.
9
Breyden Bruns
28.32
May 19
EWC Frosh Soph
13.
9
Teddy Schnell
30.46
PR
May 19
EWC Frosh Soph
400 Meters
1.
12
Nathan Wiley
51.87
PR
May 16
EWC Conference
2.
10
Mitchell Ditter
57.44
PR
Apr 21
Xavier Invitational
3.
12
Corey Steffes
58.75
PR
May 3
EWC Quad - Sheboygan Falls
4.
12
Matthew Abrams
1:02.71
May 23
WIAA D2 Regional - Valders
800 Meters
1.
12
Corey Steffes
2:17.21
PR
Apr 21
Xavier Invitational
2.
10
Oren Kestell
2:22.49
PR
May 3
EWC Quad - Sheboygan Falls
3.
9
Teddy Schnell
2:23.59
May 12
Plymouth JV Invite
4.
12
Dylan Steffes
2:24.15
PR
May 16
EWC Conference
5.
11
Jacob Ramaker
2:24.20
PR
May 3
EWC Quad - Sheboygan Falls
6.
10
Colton Roepke
2:55.26
May 19
EWC Frosh Soph
1600 Meters
1.
9
Teddy Schnell
5:08.25
PR
May 19
EWC Frosh Soph
2.
9
Evan Petrie
5:29.03
PR
Apr 28
Tom Callen Invite
3.
12
Jacob Conrad
5:42.21
PR
May 3
EWC Quad - Sheboygan Falls
4.
10
Colton Roepke
6:12.46
May 19
EWC Frosh Soph
3200 Meters
1.
9
Evan Petrie
11:53.63
PR
May 23
WIAA D2 Regional - Valders
110m Hurdles - 39"
1.
12
Jacob Conrad
18.25
PR
May 16
EWC Conference
2.
10
Oren Kestell
20.23
PR
Apr 28
Tom Callen Invite
3.
11
Timur Abdygulov
21.27
PR
May 12
Plymouth JV Invite
4.
10
Casey Schrage
21.28
PR
May 6
Two Rivers Invite
5.
9
Breyden Bruns
21.75
PR
May 12
Plymouth JV Invite
300m Hurdles - 36"
1.
11
Timur Abdygulov
50.36
PR
May 23
WIAA D2 Regional - Valders
2.
9
Breyden Bruns
52.41
PR
Apr 28
Tom Callen Invite
4x100 Relay
1.
Charlie Schnell
Brad Guell
Drake Halbach
Casey Schrage
48.99
May 26
WIAA D2 Sectional - Little Chute
2.
Mitchell Ditter
Brad Guell
Weston Reedy
Casey Schrage
49.25
Apr 28
Tom Callen Invite
3.
Max Freund
Brad Guell
Casey Schrage
Charlie Schnell
49.42
May 16
EWC Conference
4.
Brad Guell
Max Freund
Breyden Niec
Weston Reedy
49.54
Apr 21
Xavier Invitational
5.
Max Freund
Weston Reedy
Brad Guell
Charlie Schnell
49.70
May 6
Two Rivers Invite
6.
Drake Halbach
Oren Kestell
Casey Schrage
Max Freund
49.81
May 19
EWC Frosh Soph
7.
Max Freund
Brad Guell
Weston Reedy
Casey Schrage
50.24
May 3
EWC Quad - Sheboygan Falls
8.
Max Freund
Drake Halbach
Weston Reedy
Dylan Steffes
51.12
May 12
Plymouth JV Invite
4x200 Relay -
1.
Nathan Abrams
Ethan Hartwig
Nathan Wiley
Devin Schisel
1:33.72
May 26
WIAA D2 Sectional - Little Chute
2.
Matthew Abrams
Nathan Abrams
Oren Kestell
Weston Reedy
1:37.22
Apr 21
Xavier Invitational
3.
Nathan Abrams
Oren Kestell
Devin Schisel
Ethan Hartwig
1:37.46
May 16
EWC Conference
4.
-
Matthew Abrams
Nathan Abrams
Oren Kestell
Devin Schisel
1:37.93
Apr 28
Tom Callen Invite
5.
Matthew Abrams
Nathan Abrams
Ethan Hartwig
Devin Schisel
1:38.39
May 3
EWC Quad - Sheboygan Falls
6.
Brad Guell
Weston Reedy
Max Freund
Breyden Niec
1:43.50
May 19
EWC Frosh Soph
4x400 Relay
1.
Nathan Abrams
Devin Schisel
Ethan Hartwig
Nathan Wiley
3:29.60
May 26
WIAA D2 Sectional - Little Chute
2.
Matthew Abrams
Mitchell Ditter
Ethan Hartwig
Devin Schisel
3:34.34
Apr 21
Xavier Invitational
3.
Matthew Abrams
Devin Schisel
Ethan Hartwig
Nathan Wiley
3:36.23
Apr 28
Tom Callen Invite
4.
Matthew Abrams
Ethan Hartwig
Devin Schisel
Nathan Wiley
3:39.06
May 6
Two Rivers Invite
5.
Matthew Abrams
Patrick Hebl
Corey Steffes
Nathan Wiley
3:55.04
May 3
EWC Quad - Sheboygan Falls
6.
Nathan Abrams
Ethan Hartwig
Devin Schisel
Charlie Schnell
4:00.38
May 3
EWC Quad - Sheboygan Falls
7.
Brad Guell
Oren Kestell
Breyden Niec
Weston Reedy
4:07.03
May 12
Plymouth JV Invite
8.
Breyden Niec
Weston Reedy
Teddy Schnell
Casey Schrage
4:11.96
May 3
EWC Quad - Sheboygan Falls
4x800 Relay
1.
Nathan Wiley
Devin Schisel
Corey Steffes
Ethan Hartwig
8:45.97
May 16
EWC Conference
2.
Corey Steffes
Devin Schisel
Ethan Hartwig
Nathan Wiley
9:01.31
May 23
WIAA D2 Regional - Valders
3.
Ethan Hartwig
Jacob Ramaker
Devin Schisel
Corey Steffes
9:02.86
Apr 21
Xavier Invitational
4.
Ethan Hartwig
Corey Steffes
Nathan Wiley
Devin Schisel
9:12.00
May 6
Two Rivers Invite
5.
Evan Petrie
Jacob Ramaker
Charlie Schnell
Dlyan Steffes
9:53.72
May 3
EWC Quad - Sheboygan Falls
6.
Evan Petrie
Jacob Ramaker
Teddy Schnell
Dlyan Steffes
9:59.78
May 12
Plymouth JV Invite
Shot Put - 12lb
1.
12
Tyler Stadler
47' 5
PR
Apr 21
Xavier Invitational
2.
10
Brad Guell
36' 0.5
May 6
Two Rivers Invite
3.
10
Drake Halbach
28' 0
PR
May 19
EWC Frosh Soph
Discus - 1.6kg
1.
12
Tyler Stadler
130' 7
May 23
WIAA D2 Regional - Valders
2.
10
Brad Guell
102' 5
May 23
WIAA D2 Regional - Valders
3.
12
Nathan Wiley
62' 2
PR
May 3
EWC Quad - Sheboygan Falls
4.
10
Casey Schrage
60' 6
PR
May 3
EWC Quad - Sheboygan Falls
High Jump
1.
10
Oren Kestell
5' 10
May 19
EWC Frosh Soph
2.
12
Jacob Conrad
5' 9
PR
May 23
WIAA D2 Regional - Valders
3.
10
Weston Reedy
4' 10
PR
May 12
Plymouth JV Invite
4.
9
Breyden Bruns
4' 8
Apr 21
Xavier Invitational
Pole Vault
1.
12
Patrick Hebl
11' 3
PR
May 23
WIAA D2 Regional - Valders
2.
12
Dylan Steffes
10' 3
PR
May 23
WIAA D2 Regional - Valders
3.
12
Dlyan Steffes
9' 6
PR
May 12
Plymouth JV Invite
4.
9
Max Freund
7' 6
May 12
Plymouth JV Invite
Long Jump
1.
12
Jacob Conrad
19' 5
PR
May 23
WIAA D2 Regional - Valders
2.
10
Oren Kestell
18' 6
May 12
Plymouth JV Invite
3.
12
Matthew Abrams
18' 2.5
Apr 21
Xavier Invitational
4.
11
Charlie Schnell
17' 6
May 16
EWC Conference
5.
11
Timur Abdygulov
15' 9
PR
May 12
Plymouth JV Invite
6.
12
Nathan Abrams
15' 7
May 3
EWC Quad - Sheboygan Falls
7.
9
Breyden Bruns
15' 0.75
May 3
EWC Quad - Sheboygan Falls
9
Evan Petrie
15' 0.75
PR
May 19
EWC Frosh Soph
Triple Jump
1.
11
Charlie Schnell
39' 0
PR
May 23
WIAA D2 Regional - Valders
2.
10
Oren Kestell
38' 7
Apr 21
Xavier Invitational
3.
9
Evan Petrie
34' 9.5
May 6
Two Rivers Invite
4.
10
Casey Schrage
31' 7.75
PR
May 19
EWC Frosh Soph
5.
11
Timur Abdygulov
30' 7.75
PR
May 12
Plymouth JV Invite
Womens
100 Meters
1.
10
Brady Faber
14.83
PR
Apr 28
Tom Callen Invite
2.
10
Alexa Guelig
14.84
May 16
EWC Conference
3.
9
Hailey Pickart
15.81
PR
May 12
Plymouth JV Invite
4.
9
Kayleigh Bonlander
16.13
May 12
Plymouth JV Invite
200 Meters
1.
12
Ilene Meyer
29.30
PR
Apr 28
Tom Callen Invite
2.
9
Hailey Pickart
32.63
PR
Apr 28
Tom Callen Invite
3.
9
Kayleigh Bonlander
33.75
PR
May 19
EWC Frosh Soph
800 Meters
1.
12
Wengi (Kate) Xiao
3:30.89
PR
May 16
EWC Conference
2.
12
Michelle Petrini
3:48.33
PR
Apr 21
Xavier Invitational
1600 Meters
1.
12
Carolyne Roepke
6:53.46
May 23
WIAA D2 Regional - Valders
2.
12
Gaby Utreras
8:03.08
PR
May 16
EWC Conference
3200 Meters
1.
12
Carolyne Roepke
16:02.18
PR
Apr 28
Tom Callen Invite
100m Hurdles - 33"
1.
12
Ashley Price
21.29
PR
May 23
WIAA D2 Regional - Valders
2.
11
Jolene Halbach
22.10
PR
Apr 28
Tom Callen Invite
3.
12
Michelle Petrini
22.35
PR
May 23
WIAA D2 Regional - Valders
300m Hurdles - 30"
1.
11
Brittany Wagner
1:02.24
PR
May 16
EWC Conference
2.
11
Jolene Halbach
1:02.50
PR
May 23
WIAA D2 Regional - Valders
4x100 Relay
1.
Alexa Guelig
Brady Faber
Aubrey Kestell
Ilene Meyer
54.97
May 23
WIAA D2 Regional - Valders
4x200 Relay -
1.
Kayleigh Bonlander
Jolene Halbach
Hailey Pickart
Ashley Price
2:15.26
May 3
EWC Quad - Sheboygan Falls
4x400 Relay
1.
Alexa Guelig
Brady Faber
Ilene Meyer
Jolene Halbach
5:05.22
May 23
WIAA D2 Regional - Valders
2.
Brady Faber
Alexa Guelig
Jolene Halbach
Ilene Meyer
5:17.70
May 3
EWC Quad - Sheboygan Falls
4x800 Relay
1.
Brittany Wagner
Taylor Blanck
Carolyne Roepke
Wengi (Kate) Xiao
13:32.23
Apr 21
Xavier Invitational
2.
Taylor Blanck
Carolyne Roepke
Brittany Wagner
Wengi (Kate) Xiao
13:38.61
May 16
EWC Conference
3.
Taylor Blanck
Brittany Wagner
Wengi (Kate) Xiao
Carolyne Roepke
13:51.17
May 23
WIAA D2 Regional - Valders
4.
Brittany Wagner
Taylor Blanck
Kayleigh Bonlander
Michelle Petrini
14:09.42
Apr 28
Tom Callen Invite
5.
Taylor Blanck
Michelle Petrini
Carolyne Roepke
Gaby Utreras
14:25.81
May 6
Two Rivers Invite
Shot Put - 4kg
1.
12
Aubrey Kestell
32' 3.25
PR
May 23
WIAA D2 Regional - Valders
2.
11
Kylie Klenke
30' 4.25
May 23
WIAA D2 Regional - Valders
3.
9
Carmen Steffes
28' 4
May 19
EWC Frosh Soph
4.
11
Taylor Blanck
21' 9
PR
Apr 21
Xavier Invitational
5.
12
Michelle Petrini
18' 7.75
PR
May 12
Plymouth JV Invite
6.
12
Gaby Utreras
15' 5
PR
May 12
Plymouth JV Invite
Discus - 1kg
1.
11
Kylie Klenke
89' 7
May 6
Two Rivers Invite
2.
12
Aubrey Kestell
85' 7
PR
Apr 28
Tom Callen Invite
3.
9
Carmen Steffes
71' 9
May 19
EWC Frosh Soph
4.
11
Taylor Blanck
60' 6
May 3
EWC Quad - Sheboygan Falls
5.
12
Michelle Petrini
46' 3
PR
May 12
Plymouth JV Invite
6.
12
Gaby Utreras
40' 10
PR
May 12
Plymouth JV Invite
High Jump
1.
12
Aubrey Kestell
5' 0
PR
May 23
WIAA D2 Regional - Valders
2.
9
Carmen Steffes
4' 4
PR
May 23
WIAA D2 Regional - Valders
Pole Vault
1.
10
Alexa Guelig
8' 6
May 23
WIAA D2 Regional - Valders
2.
12
Ilene Meyer
7' 3
PR
May 23
WIAA D2 Regional - Valders
3.
12
Ashley Price
5' 6
PR
May 12
Plymouth JV Invite
Long Jump
1.
10
Brady Faber
14' 4.25
PR
Apr 28
Tom Callen Invite
2.
11
Brittany Wagner
13' 10.5
Apr 28
Tom Callen Invite
3.
9
Kayleigh Bonlander
12' 6.75
PR
May 6
Two Rivers Invite
4.
12
Carolyne Roepke
11' 7.5
PR
May 16
EWC Conference
5.
9
Hailey Pickart
10' 11.5
PR
May 19
EWC Frosh Soph
Triple Jump
1.
11
Brittany Wagner
32' 0.5
PR
Apr 21
Xavier Invitational
2.
10
Brady Faber
28' 4.5
PR
May 3
EWC Quad - Sheboygan Falls
3.
12
Carolyne Roepke
22' 8.5
PR
Apr 21
Xavier Invitational
*Recent improvement