Season:
2023 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
Indoor
2024
2023
2022
2019
2018
2017
2016
2015
2009
2008
2007
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Marcus Martin
11.14
PR
May 2
Waupun ECC Meet
2.
10
Roman Meyer
11.66
PR
May 2
Waupun ECC Meet
3.
11
Benjamin Semenske
11.85
PR
May 2
Waupun ECC Meet
4.
11
Jordan Allen
12.16
PR
May 2
Waupun ECC Meet
5.
10
Lucas Schmidt
12.30
Apr 11
Kewaskum ECC Quad
6.
12
Jacob Kasten
12.37
PR
May 2
Waupun ECC Meet
7.
10
Carson Reik
12.55
PR
May 2
Waupun ECC Meet
8.
10
Anthony Mish
12.65
May 2
Waupun ECC Meet
9.
9
Nathan Kabelowsky
12.71
PR
Apr 21
Carleton Sitz Invitational
10.
10
Josiah Wallk
12.82
May 2
Waupun ECC Meet
11.
9
Oliver Davison
12.96
Apr 18
ECC Quad @KML
12.
10
Christian Dix
13.05
PR
May 2
Waupun ECC Meet
13.
12
Dennis Gruber
13.09
PR
May 2
Waupun ECC Meet
14.
9
Braden Sprengel
13.32
PR
May 2
Waupun ECC Meet
15.
10
Nicholas Berth
13.46
PR
May 9
ECC Triangular @KML
16.
9
Promise Boe
13.60
PR
Apr 11
Kewaskum ECC Quad
17.
9
Caleb Hilgendorf
14.10
PR
Apr 11
Kewaskum ECC Quad
18.
9
Michael Koenig
14.40
PR
Apr 11
Kewaskum ECC Quad
19.
10
Peter Gliszinski
15.00
PR
Apr 11
Kewaskum ECC Quad
200 Meters
1.
12
Marcus Martin
23.06
May 16
East Central Conf Championship
2.
12
Ethan Sprengel
24.20
PR
Apr 11
Kewaskum ECC Quad
3.
12
Chris Khaosanga
24.42
PR
Apr 21
Carleton Sitz Invitational
4.
10
Roman Meyer
24.89
PR
Apr 21
Carleton Sitz Invitational
5.
10
Lucas Schmidt
25.08
May 16
East Central Conf Championship
6.
11
Jordan Allen
25.23
PR
May 5
Lutheran Invitational Track Meet
7.
9
Drake Schoemann
26.00
Apr 11
Kewaskum ECC Quad
8.
12
Jacob Kasten
26.10
PR
Apr 11
Kewaskum ECC Quad
9.
10
Nicholas Berth
26.44c
PR
May 2
Waupun ECC Meet
10.
12
Dennis Gruber
26.55
PR
May 9
ECC Triangular @KML
11.
12
Isaac Leong
27.20
Apr 11
Kewaskum ECC Quad
12.
9
Braden Sprengel
27.54c
PR
May 2
Waupun ECC Meet
13.
10
Anthony Mish
27.92
Apr 27
KML JV Invitational
14.
10
Christian Dix
28.05
PR
Apr 27
KML JV Invitational
15.
10
Brian Retzlaff
28.93
PR
May 9
ECC Triangular @KML
16.
10
Carson Reik
29.03
PR
Apr 27
KML JV Invitational
17.
9
Promise Boe
29.10
PR
Apr 11
Kewaskum ECC Quad
18.
10
Peter Gliszinski
30.40
PR
Apr 11
Kewaskum ECC Quad
19.
10
Giovanni Prus
30.99
PR
May 9
ECC Triangular @KML
20.
9
Caleb Hilgendorf
31.00
PR
Apr 11
Kewaskum ECC Quad
21.
9
Michael Koenig
31.40
PR
Apr 11
Kewaskum ECC Quad
400 Meters
1.
12
Joshua Anhalt
52.57
PR
May 16
East Central Conf Championship
2.
11
Evan Hadler
52.86
May 12
Hartford Invite
3.
9
Nathan Kabelowsky
55.45
PR
May 18
East Central Conf JV Championship
4.
10
Kyle Kieper
55.55
PR
Apr 18
ECC Quad @KML
5.
11
Eric Krause
58.76
PR
May 2
Waupun ECC Meet
6.
12
Piper Lickteig
59.23
PR
May 2
Waupun ECC Meet
7.
11
Josiah Arndt
1:00.83
PR
May 18
East Central Conf JV Championship
8.
10
Josiah Wallk
1:02.60
PR
Apr 11
Kewaskum ECC Quad
9.
10
Simeon Swiertz
1:03.17
PR
May 2
Waupun ECC Meet
10.
9
Kyle Nolte
1:03.70
PR
Apr 11
Kewaskum ECC Quad
11.
10
Brian Retzlaff
1:05.04c
PR
May 9
ECC Triangular @KML
12.
9
Promise Boe
1:06.41
PR
May 18
East Central Conf JV Championship
13.
10
Giovanni Prus
1:09.74
PR
Apr 18
ECC Quad @KML
14.
10
Peter Gliszinski
1:10.70
PR
Apr 11
Kewaskum ECC Quad
15.
9
Caleb Hilgendorf
1:15.40
PR
Apr 11
Kewaskum ECC Quad
800 Meters
1.
12
Joshua Anhalt
1:58.75
PR
May 5
Lutheran Invitational Track Meet
2.
12
Noah Micheel
2:10.17
PR
Apr 25
Washington County Invitational
3.
12
Piper Lickteig
2:10.36
PR
May 12
Hartford Invite
4.
12
Micah Vanderhoof
2:10.40
PR
May 25
WIAA D2 Sectional - Vincent
5.
12
Ethan Rodell
2:16.81
PR
May 2
Waupun ECC Meet
6.
10
Creighton Bublitz
2:17.98
May 9
ECC Triangular @KML
7.
11
Nathaniel Sterrenburg
2:21.60
Apr 11
Kewaskum ECC Quad
8.
10
Simeon Swiertz
2:25.32
PR
Apr 18
ECC Quad @KML
9.
9
Nicholas Pieper
2:26.13
Apr 27
KML JV Invitational
10.
11
Eric Krause
2:27.40
PR
Apr 11
Kewaskum ECC Quad
11.
10
Landon Pahmeier
2:36.68
May 9
ECC Triangular @KML
12.
10
Will Kesting
2:36.72
May 18
East Central Conf JV Championship
13.
10
Calaen Martin
2:44.64
May 9
ECC Triangular @KML
1600 Meters
1.
10
Kyle Kieper
4:38.29
May 16
East Central Conf Championship
2.
12
Noah Micheel
4:39.24
PR
May 12
Hartford Invite
3.
12
Joshua Anhalt
4:49.60
PR
Apr 11
Kewaskum ECC Quad
4.
12
Ethan Rodell
5:00.03
PR
May 16
East Central Conf Championship
5.
11
Nathaniel Sterrenburg
5:04.73
Apr 25
Washington County Invitational
6.
10
Simeon Swiertz
5:07.72
May 9
ECC Triangular @KML
7.
9
Nicholas Pieper
5:15.18
Apr 18
ECC Quad @KML
8.
12
Micah Vanderhoof
5:15.53
PR
Apr 25
Washington County Invitational
9.
12
Piper Lickteig
5:20.30
Apr 11
Kewaskum ECC Quad
10.
11
Eric Krause
5:42.68
Apr 18
ECC Quad @KML
11.
10
Will Kesting
5:44.71
May 9
ECC Triangular @KML
12.
10
Creighton Bublitz
5:55.5h
May 2
Waupun ECC Meet
13.
10
Landon Pahmeier
6:01.25
May 9
ECC Triangular @KML
14.
10
Calaen Martin
6:07.37
May 9
ECC Triangular @KML
3200 Meters
1.
12
Noah Micheel
9:58.02
PR
May 5
Lutheran Invitational Track Meet
2.
10
Kyle Kieper
10:23.70
Apr 11
Kewaskum ECC Quad
3.
11
Nathaniel Sterrenburg
10:43.80
Apr 21
Carleton Sitz Invitational
4.
9
Nicholas Pieper
11:00.51
May 18
East Central Conf JV Championship
5.
10
Simeon Swiertz
11:00.88
May 12
Hartford Invite
6.
12
Ethan Rodell
11:21.22
PR
Apr 25
Washington County Invitational
7.
11
Eric Krause
12:06.21
Apr 27
KML JV Invitational
8.
10
Creighton Bublitz
12:50.30
PR
Apr 18
ECC Quad @KML
9.
10
Landon Pahmeier
13:05.98
Apr 18
ECC Quad @KML
10.
10
Will Kesting
13:14.19
Apr 27
KML JV Invitational
11.
10
Calaen Martin
13:34.75
Apr 18
ECC Quad @KML
110m Hurdles - 39"
1.
12
Ryan Weed
16.00
PR
May 5
Lutheran Invitational Track Meet
2.
9
Oliver Davison
22.45
May 18
East Central Conf JV Championship
300m Hurdles - 36"
1.
12
Ryan Weed
41.25
PR
May 25
WIAA D2 Sectional - Vincent
2.
9
Oliver Davison
49.11
May 18
East Central Conf JV Championship
4x100 Relay
1.
Ethan Sprengel
Roman Meyer
Chris Khaosanga
Marcus Martin
46.71
May 2
Waupun ECC Meet
2.
Nathan Kabelowsky
Benjamin Semenske
Lucas Schmidt
Roman Meyer
46.97
May 16
East Central Conf Championship
3.
Nathan Kabelowsky
Roman Meyer
Chris Khaosanga
Jacob Kasten
48.20
Apr 11
Kewaskum ECC Quad
4.
Nathan Kabelowsky
Lucas Schmidt
Chris Khaosanga
Ethan Sprengel
48.23
Apr 18
ECC Quad @KML
5.
Relay Team
48.40
Apr 21
Carleton Sitz Invitational
6.
Drake Schoemann
Benjamin Semenske
Lucas Schmidt
Roman Meyer
48.75
May 12
Hartford Invite
7.
Benjamin Semenske
Roman Meyer
Jordan Allen
Jacob Kasten
48.83
May 5
Lutheran Invitational Track Meet
8.
Benjamin Semenske
Roman Meyer
Lucas Schmidt
Jacob Kasten
48.85
Apr 25
Washington County Invitational
9.
Anthony Mish
Drake Schoemann
Dennis Gruber
Isaac Leong
49.40
Apr 11
Kewaskum ECC Quad
10.
Anthony Mish
Carson Reik
Lucas Schmidt
Roman Meyer
49.83
Apr 27
KML JV Invitational
11.
Anthony Mish
Carson Reik
Benjamin Semenske
Roman Meyer
49.84
May 9
ECC Triangular @KML
12.
Anthony Mish
Carson Reik
Josiah Wallk
Isaac Leong
50.30
Apr 18
ECC Quad @KML
13.
Anthony Mish
Braden Sprengel
Christian Dix
Nicholas Berth
51.78
May 18
East Central Conf JV Championship
14.
Anthony Mish
Carson Reik
Benjamin Semenske
Jacob Kasten
51.98
May 2
Waupun ECC Meet
15.
Braden Sprengel
Josiah Wallk
Drew Vagnini
Josiah Arndt
52.60
Apr 27
KML JV Invitational
16.
Promise Boe
Caleb Hilgendorf
Christian Dix
Dennis Gruber
52.97
May 9
ECC Triangular @KML
4x100 Relay - Throwers
1.
Simeon Zarling
Daniel Biermann
Andrew Poehlman
Michael Sonnenberg
54.69
May 12
Hartford Invite
4x200 Relay -
1.
-
Ethan Sprengel
Chris Khaosanga
Evan Hadler
Marcus Martin
1:32.77
May 16
East Central Conf Championship
2.
Ethan Sprengel
Roman Meyer
Evan Hadler
Marcus Martin
1:34.35
May 5
Lutheran Invitational Track Meet
3.
Relay Team
1:34.60
May 25
WIAA D2 Sectional - Vincent
4.
Roman Meyer
Ethan Sprengel
Evan Hadler
Marcus Martin
1:35.81
May 12
Hartford Invite
5.
Nathan Kabelowsky
Benjamin Semenske
Drake Schoemann
Lucas Schmidt
1:41.86
Apr 18
ECC Quad @KML
6.
Lucas Schmidt
Jordan Allen
Drake Schoemann
Roman Meyer
1:41.93
Apr 27
KML JV Invitational
7.
Lucas Schmidt
Roman Meyer
Nicholas Berth
Jordan Allen
1:46.00
Apr 11
Kewaskum ECC Quad
8.
Nicholas Berth
Dennis Gruber
Drake Schoemann
Jordan Allen
1:48.32
May 9
ECC Triangular @KML
9.
Braden Sprengel
Anthony Mish
Christian Dix
Isaac Leong
1:48.33
May 9
ECC Triangular @KML
10.
Isaac Leong
Anthony Mish
Braden Sprengel
Dennis Gruber
1:48.84
Apr 18
ECC Quad @KML
11.
Nicholas Berth
Dennis Gruber
Christian Dix
Isaac Leong
1:48.89
May 18
East Central Conf JV Championship
12.
Dennis Gruber
Jordan Allen
Drake Schoemann
Jacob Kasten
1:51.53
May 2
Waupun ECC Meet
13.
Nicholas Berth
Anthony Mish
Christian Dix
Isaac Leong
1:54.47
May 2
Waupun ECC Meet
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:29.95
May 25
WIAA D2 Sectional - Vincent
2.
Evan Hadler
Ethan Sprengel
Ryan Weed
Joshua Anhalt
3:32.82
May 16
East Central Conf Championship
3.
Evan Hadler
Ethan Sprengel
Ryan Weed
Marcus Martin
3:32.95
May 5
Lutheran Invitational Track Meet
4.
Evan Hadler
Ethan Sprengel
Nathan Kabelowsky
Ryan Weed
3:35.44
Apr 25
Washington County Invitational
5.
Evan Hadler
Ryan Weed
Piper Lickteig
Joshua Anhalt
3:38.79
Apr 18
ECC Quad @KML
6.
Joshua Anhalt
Ethan Sprengel
Ryan Weed
Evan Hadler
3:42.80
Apr 11
Kewaskum ECC Quad
7.
Evan Hadler
Drake Schoemann
Nathan Kabelowsky
Ryan Weed
3:49.06
May 9
ECC Triangular @KML
8.
Drake Schoemann
Josiah Arndt
Oliver Davison
Nathan Kabelowsky
3:56.07
Apr 27
KML JV Invitational
9.
Eric Krause
Josiah Arndt
Oliver Davison
Nathan Kabelowsky
4:02.29
May 18
East Central Conf JV Championship
10.
Josiah Arndt
Kyle Nolte
Oliver Davison
Eric Krause
4:04.60
Apr 11
Kewaskum ECC Quad
11.
Oliver Davison
Josiah Arndt
Josiah Wallk
Micah Vanderhoof
4:06.54
Apr 18
ECC Quad @KML
12.
Eric Krause
Josiah Arndt
Josiah Wallk
Oliver Davison
4:12.02
May 9
ECC Triangular @KML
13.
Josiah Wallk
Promise Boe
Dennis Gruber
Nicholas Berth
4:26.95
Apr 27
KML JV Invitational
14.
Benjamin Semenske
Josiah Arndt
Josiah Wallk
Oliver Davison
4:34.83
May 2
Waupun ECC Meet
4x800 Relay
1.
Relay Team
8:16.21
Jun 3
WIAA D2 State Track & Field Championships
2.
Kyle Kieper
Micah Vanderhoof
Noah Micheel
Joshua Anhalt
8:29.39
May 12
Hartford Invite
3.
Kyle Kieper
Piper Lickteig
Micah Vanderhoof
Noah Micheel
8:33.27
May 16
East Central Conf Championship
4.
Noah Micheel
Piper Lickteig
Kyle Kieper
Joshua Anhalt
8:33.73
Apr 25
Washington County Invitational
5.
Kyle Kieper
Piper Lickteig
Noah Micheel
Joshua Anhalt
8:42.58
May 5
Lutheran Invitational Track Meet
6.
Piper Lickteig
Noah Micheel
Kyle Kieper
Joshua Anhalt
9:00.65
Apr 18
ECC Quad @KML
7.
Micah Vanderhoof
Nicholas Pieper
Ethan Rodell
Nathaniel Sterrenburg
9:19.10
Apr 11
Kewaskum ECC Quad
8.
Micah Vanderhoof
Ethan Rodell
Eric Krause
Nathaniel Sterrenburg
9:33.28
Apr 18
ECC Quad @KML
9.
Micah Vanderhoof
Simeon Swiertz
Nicholas Pieper
Nathaniel Sterrenburg
9:36.79
May 2
Waupun ECC Meet
10.
Nicholas Pieper
Landon Pahmeier
Creighton Bublitz
Eric Krause
9:49.53
May 9
ECC Triangular @KML
11.
Nicholas Pieper
Landon Pahmeier
Eric Krause
Creighton Bublitz
10:01.51
May 18
East Central Conf JV Championship
12.
Nicholas Pieper
Creighton Bublitz
Landon Pahmeier
Simeon Swiertz
10:08.39
Apr 27
KML JV Invitational
13.
Landon Pahmeier
Will Kesting
Creighton Bublitz
Eric Krause
10:08.70
Apr 11
Kewaskum ECC Quad
Shot Put - 12lb
1.
11
Simeon Zarling
48' 5.75
May 25
WIAA D2 Sectional - Vincent
2.
12
Daniel Biermann
41' 10.25
PR
May 12
Hartford Invite
3.
9
Mason Gundrum
37' 7.5
May 2
Waupun ECC Meet
4.
11
Chase Luehring
34' 8.5
May 9
ECC Triangular @KML
5.
12
Michael Sonnenberg
33' 4
Apr 18
ECC Quad @KML
6.
11
Andrew Poehlman
32' 10
Apr 18
ECC Quad @KML
7.
12
Drew Vagnini
32' 9
PR
Apr 11
Kewaskum ECC Quad
8.
11
Noah Hodges
29' 5
May 2
Waupun ECC Meet
9.
9
Aidan Grant
27' 6
PR
Apr 27
KML JV Invitational
10.
10
Anthony Mish
26' 0.5
PR
Apr 11
Kewaskum ECC Quad
11.
9
Josiah Wilson
23' 6.75
Apr 11
Kewaskum ECC Quad
Discus - 1.6kg
1.
12
Daniel Biermann
120' 3
PR
May 9
ECC Triangular @KML
2.
11
Simeon Zarling
116' 10
May 12
Hartford Invite
3.
11
Andrew Poehlman
104' 7
PR
May 9
ECC Triangular @KML
4.
11
Chase Luehring
102' 0
May 9
ECC Triangular @KML
5.
12
Michael Sonnenberg
85' 8
PR
May 2
Waupun ECC Meet
6.
11
Noah Hodges
83' 3
PR
Apr 27
KML JV Invitational
7.
9
Mason Gundrum
78' 9
Apr 27
KML JV Invitational
8.
9
Josiah Wilson
57' 7
Apr 27
KML JV Invitational
High Jump
1.
12
Ethan Sprengel
6' 0
PR
May 2
Waupun ECC Meet
2.
11
Benjamin Semenske
5' 8
Apr 11
Kewaskum ECC Quad
3.
9
Nathan Kabelowsky
5' 2
PR
May 18
East Central Conf JV Championship
4.
10
Josiah Wallk
4' 10
PR
Apr 27
KML JV Invitational
5.
9
Drake Schoemann
4' 8
PR
May 18
East Central Conf JV Championship
Long Jump
1.
12
Chris Khaosanga
19' 5.5
PR
Apr 21
Carleton Sitz Invitational
2.
9
Nathan Kabelowsky
18' 1
PR
Apr 11
Kewaskum ECC Quad
3.
10
Carson Reik
17' 3.25
Apr 18
ECC Quad @KML
4.
12
Jacob Kasten
17' 1
PR
Apr 18
ECC Quad @KML
5.
10
Roman Meyer
17' 0.5
PR
May 5
Lutheran Invitational Track Meet
6.
12
Ryan Weed
16' 9
Apr 11
Kewaskum ECC Quad
7.
12
Isaac Leong
16' 6.5
May 2
Waupun ECC Meet
8.
10
Anthony Mish
16' 6
May 2
Waupun ECC Meet
9.
9
Kyle Nolte
16' 4.5
Apr 11
Kewaskum ECC Quad
10.
9
Drake Schoemann
16' 1.5
PR
May 2
Waupun ECC Meet
11.
9
Braden Sprengel
14' 3.5
PR
May 18
East Central Conf JV Championship
12.
10
Brian Retzlaff
11' 10
PR
May 9
ECC Triangular @KML
Triple Jump
1.
12
Chris Khaosanga
39' 4
PR
May 25
WIAA D2 Sectional - Vincent
2.
10
Carson Reik
37' 4.5
PR
Apr 27
KML JV Invitational
3.
12
Isaac Leong
36' 1.5
Apr 27
KML JV Invitational
4.
9
Oliver Davison
32' 3
May 18
East Central Conf JV Championship
Womens
100 Meters
1.
12
Mayda Conrad
12.49
PR
May 2
Waupun ECC Meet
2.
9
Sydney Falkowski
13.24
PR
May 5
Lutheran Invitational Track Meet
3.
11
Rhianna Robinson
13.48
PR
May 12
Hartford Invite
4.
9
Nora Leitzke
14.23
PR
Apr 18
ECC Quad @KML
5.
11
Kaylee Zingsheim
14.35
PR
May 2
Waupun ECC Meet
6.
9
Chelsea Kasten
14.56
PR
May 2
Waupun ECC Meet
7.
11
Julia Wendt
14.69
PR
Apr 18
ECC Quad @KML
8.
10
Grace Steffens
14.81
Apr 18
ECC Quad @KML
9.
9
Natalie Justman
15.03
PR
May 2
Waupun ECC Meet
10.
11
Jade Ericson
15.05
May 2
Waupun ECC Meet
11.
9
Mycheala Krueger
15.23
PR
May 2
Waupun ECC Meet
12.
9
Sadie Guild
15.50
PR
May 2
Waupun ECC Meet
13.
9
Reese Krenek
15.64
PR
May 2
Waupun ECC Meet
14.
11
Nicole Scheunemann
16.11
Apr 18
ECC Quad @KML
200 Meters
1.
12
Mayda Conrad
26.04
PR
May 25
WIAA D2 Sectional - Vincent
2.
9
Sydney Falkowski
26.73
May 25
WIAA D2 Sectional - Vincent
3.
12
Linnea Peterson
28.19
PR
May 2
Waupun ECC Meet
4.
10
Rachel Weed
28.44
PR
May 5
Lutheran Invitational Track Meet
5.
12
Kaitlyn Scheunemann
28.90
PR
Apr 21
Carleton Sitz Invitational
6.
11
Rhianna Robinson
29.51
PR
May 9
ECC Triangular @KML
7.
9
Grace Vanderhoof
30.66
May 18
East Central Conf JV Championship
8.
10
Grace Steffens
30.70
PR
Apr 18
ECC Quad @KML
9.
11
Julia Wendt
30.80
Apr 11
Kewaskum ECC Quad
9
Nora Leitzke
30.80
Apr 11
Kewaskum ECC Quad
11.
11
Kaylee Zingsheim
31.21
PR
May 18
East Central Conf JV Championship
12.
11
Jade Ericson
31.68
May 18
East Central Conf JV Championship
13.
9
Chelsea Kasten
31.81
PR
May 2
Waupun ECC Meet
14.
9
Natalie Justman
31.94
PR
May 18
East Central Conf JV Championship
15.
10
Ava Wendt
32.38
May 9
ECC Triangular @KML
16.
9
Mycheala Krueger
32.66
May 9
ECC Triangular @KML
17.
9
Sadie Guild
33.18
PR
May 18
East Central Conf JV Championship
18.
11
Nicole Scheunemann
33.70
Apr 11
Kewaskum ECC Quad
19.
9
Reese Krenek
34.22
PR
May 18
East Central Conf JV Championship
400 Meters
1.
12
Linnea Peterson
1:06.70
Apr 11
Kewaskum ECC Quad
2.
10
Ava Wendt
1:07.45
PR
May 12
Hartford Invite
3.
12
Allis Cain
1:08.50
PR
Apr 18
ECC Quad @KML
4.
11
Julia Wendt
1:10.29
May 12
Hartford Invite
5.
9
Grace Vanderhoof
1:12.11
PR
Apr 27
KML JV Invitational
6.
10
Grace Steffens
1:12.84
PR
May 5
Lutheran Invitational Track Meet
7.
11
Haven Rhode
1:14.62
PR
May 2
Waupun ECC Meet
8.
9
Nora Leitzke
1:17.40
PR
Apr 11
Kewaskum ECC Quad
9.
9
Reese Krenek
1:20.26
PR
Apr 27
KML JV Invitational
800 Meters
1.
11
Taylor Schwalenberg
2:34.80
Apr 21
Carleton Sitz Invitational
2.
11
Emma Henkel
2:44.90
PR
May 16
East Central Conf Championship
3.
12
Allis Cain
2:45.47
PR
May 16
East Central Conf Championship
4.
11
Lillian (Lilly) Hinz
2:52.28
PR
Apr 18
ECC Quad @KML
5.
11
Haven Rhode
3:03.37
May 5
Lutheran Invitational Track Meet
6.
9
Regan Kramer
3:13.64
Apr 27
KML JV Invitational
1600 Meters
1.
11
Taylor Schwalenberg
5:32.78
Apr 21
Carleton Sitz Invitational
2.
12
Allis Cain
5:55.85
PR
May 16
East Central Conf Championship
3.
11
Lillian (Lilly) Hinz
6:45.90
Apr 11
Kewaskum ECC Quad
4.
11
Emma Henkel
6:46.62
May 5
Lutheran Invitational Track Meet
5.
9
Regan Kramer
6:59.41
May 18
East Central Conf JV Championship
6.
11
Haven Rhode
7:15.25
May 16
East Central Conf Championship
3200 Meters
1.
11
Taylor Schwalenberg
12:05.52
PR
May 25
WIAA D2 Sectional - Vincent
2.
12
Allis Cain
13:34.31
PR
May 5
Lutheran Invitational Track Meet
3.
11
Lillian (Lilly) Hinz
14:15.18
Apr 21
Carleton Sitz Invitational
4.
11
Emma Henkel
14:34.08
PR
Apr 25
Washington County Invitational
5.
11
Haven Rhode
14:53.24
PR
Apr 21
Carleton Sitz Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
11
Haven Rhode
19.12
May 2
Waupun ECC Meet
2.
12
Kyra Schopper
19.50
PR
Apr 11
Kewaskum ECC Quad
3.
9
Chelsea Kasten
20.22
May 18
East Central Conf JV Championship
300m Hurdles - 30"
1.
12
Chloe Reuter
49.22
May 5
Lutheran Invitational Track Meet
2.
9
Chelsea Kasten
54.24
PR
Apr 21
Carleton Sitz Invitational
3.
11
Amanda Hillmann
55.49
PR
May 9
ECC Triangular @KML
4.
12
Kyra Schopper
1:00.07
Apr 18
ECC Quad @KML
4x100 Relay
1.
Rachel Weed
Rhianna Robinson
Linnea Peterson
Kaitlyn Scheunemann
54.56
May 12
Hartford Invite
2.
Rhianna Robinson
Rachel Weed
Julia Wendt
Kaitlyn Scheunemann
54.68
May 5
Lutheran Invitational Track Meet
3.
Relay Team
55.23
Apr 21
Carleton Sitz Invitational
4.
Rhianna Robinson
Rachel Weed
Nora Leitzke
Kaitlyn Scheunemann
55.44
Apr 18
ECC Quad @KML
5.
Julia Wendt
Natalie Justman
Grace Steffens
Nora Leitzke
58.01
May 18
East Central Conf JV Championship
6.
Julia Wendt
Natalie Justman
Grace Steffens
Jade Ericson
58.47
May 9
ECC Triangular @KML
7.
Nora Leitzke
Kaylee Zingsheim
Natalie Justman
Julia Wendt
58.61
Apr 27
KML JV Invitational
8.
Mycheala Krueger
Natalie Justman
Grace Vanderhoof
Jade Ericson
59.70
Apr 18
ECC Quad @KML
9.
Mycheala Krueger
Nicole Scheunemann
Kaylee Zingsheim
Jade Ericson
1:00.10
May 18
East Central Conf JV Championship
10.
9
Mycheala Krueger
Natalie Justman
Sadie Guild
Reese Krenek
1:01.80
Apr 11
Kewaskum ECC Quad
11.
Reese Krenek
Grace Steffens
Sadie Guild
Mycheala Krueger
1:01.94
Apr 27
KML JV Invitational
4x100 Relay - Throwers
1.
Amanda Hillmann
Cora Sloan
Elizabeth Seager
Kirsten Schopper
1:01.33
May 12
Hartford Invite
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:45.18
Jun 3
WIAA D2 State Track & Field Championships
2.
-
Chloe Reuter
Sydney Falkowski
Linnea Peterson
Mayda Conrad
1:47.98
May 5
Lutheran Invitational Track Meet
3.
Rachel Weed
Grace Steffens
Chelsea Kasten
Sydney Falkowski
1:57.11
Apr 27
KML JV Invitational
4.
Rachel Weed
Kaylee Zingsheim
Julia Wendt
Sydney Falkowski
1:59.99
May 18
East Central Conf JV Championship
5.
Grace Vanderhoof
Grace Steffens
Kaylee Zingsheim
Julia Wendt
2:01.45
May 9
ECC Triangular @KML
6.
Nora Leitzke
Natalie Justman
Kaylee Zingsheim
Julia Wendt
2:05.08
Apr 27
KML JV Invitational
7.
Grace Vanderhoof
Nicole Scheunemann
Kaylee Zingsheim
Jade Ericson
2:06.10
Apr 11
Kewaskum ECC Quad
8.
Grace Vanderhoof
Nicole Scheunemann
Kaylee Zingsheim
Julia Wendt
2:07.64
Apr 18
ECC Quad @KML
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:07.15
Jun 3
WIAA D2 State Track & Field Championships
2.
Chloe Reuter
Linnea Peterson
Sydney Falkowski
Kaitlyn Scheunemann
4:17.00
May 9
ECC Triangular @KML
3.
Chloe Reuter
Linnea Peterson
Kaitlyn Scheunemann
Sydney Falkowski
4:25.70
Apr 11
Kewaskum ECC Quad
4.
Chloe Reuter
Kaitlyn Scheunemann
Sydney Falkowski
Linnea Peterson
4:27.36
May 16
East Central Conf Championship
5.
Chloe Reuter
Linnea Peterson
Sydney Falkowski
Taylor Schwalenberg
4:28.81
Apr 18
ECC Quad @KML
6.
Rachel Weed
Julia Wendt
Ava Wendt
Sydney Falkowski
4:40.21
Apr 27
KML JV Invitational
7.
Chelsea Kasten
Grace Steffens
Grace Vanderhoof
Ava Wendt
4:44.60
Apr 11
Kewaskum ECC Quad
8.
Chelsea Kasten
Rachel Weed
Grace Vanderhoof
Ava Wendt
4:49.09
May 18
East Central Conf JV Championship
9.
Chelsea Kasten
Grace Steffens
Nora Leitzke
Grace Vanderhoof
5:01.97
Apr 27
KML JV Invitational
10.
Taylor Schwalenberg
Lillian Hinz
Emma Henkel
Allis Cain
5:04.69
May 2
Waupun ECC Meet
4x800 Relay
1.
Taylor Schwalenberg
Lillian Hinz
Emma Henkel
Allis Cain
11:16.60
Apr 18
ECC Quad @KML
2.
Emma Henkel
Haven Rhode
Lily Hinz
Allis Cain
11:31.71
May 5
Lutheran Invitational Track Meet
3.
Emma Henkel
Haven Rhode
Lillian Hinz
Allis Cain
11:35.03
May 12
Hartford Invite
4.
Emma Henkel
Haven Rhode
Lillian Hinz
Taylor Schwalenberg
11:56.45
May 16
East Central Conf Championship
5.
Lily Hinz
Regan Kramer
Haven Rhode
Allis Cain
12:09.70
Apr 25
Washington County Invitational
Shot Put - 4kg
1.
11
Amanda Hillmann
34' 3
May 5
Lutheran Invitational Track Meet
2.
10
Cora Sloan
32' 3.5
PR
Apr 18
ECC Quad @KML
3.
11
Elizabeth Seager
30' 7
PR
May 9
ECC Triangular @KML
4.
11
Haylie Smith
25' 7
Apr 11
Kewaskum ECC Quad
5.
9
Amelia McQuinn
24' 9.5
Apr 27
KML JV Invitational
6.
9
Kirsten Schopper
24' 1.25
Apr 18
ECC Quad @KML
7.
9
Mollie Smith
16' 9.5
Apr 27
KML JV Invitational
Discus - 1kg
1.
11
Amanda Hillmann
106' 3
PR
May 25
WIAA D2 Sectional - Vincent
2.
10
Cora Sloan
96' 0
May 9
ECC Triangular @KML
3.
9
Kirsten Schopper
83' 1.5
PR
May 9
ECC Triangular @KML
4.
9
Amelia McQuinn
68' 9
PR
Apr 27
KML JV Invitational
5.
11
Elizabeth Seager
65' 2
Apr 11
Kewaskum ECC Quad
6.
11
Lillian (Lilly) Hinz
59' 3
May 9
ECC Triangular @KML
High Jump
1.
11
Amanda Hillmann
5' 0
Apr 18
ECC Quad @KML
2.
12
Allis Cain
4' 10
Apr 11
Kewaskum ECC Quad
3.
10
Cora Sloan
4' 2
PR
May 2
Waupun ECC Meet
4.
9
Sydney Falkowski
4' 0
PR
Apr 21
Carleton Sitz Invitational
Long Jump
1.
9
Sydney Falkowski
15' 9.5
May 5
Lutheran Invitational Track Meet
2.
12
Kaitlyn Scheunemann
15' 3
PR
May 9
ECC Triangular @KML
3.
9
Chelsea Kasten
14' 2
May 16
East Central Conf Championship
4.
11
Jade Ericson
13' 11
PR
May 9
ECC Triangular @KML
5.
11
Julia Wendt
13' 10.75
May 18
East Central Conf JV Championship
6.
10
Rachel Weed
13' 6
May 5
Lutheran Invitational Track Meet
7.
10
Ava Wendt
13' 3.5
May 18
East Central Conf JV Championship
8.
10
Grace Steffens
12' 7
PR
May 9
ECC Triangular @KML
Triple Jump
1.
11
Rhianna Robinson
34' 1.5
May 9
ECC Triangular @KML
2.
12
Kaitlyn Scheunemann
34' 1
PR
May 5
Lutheran Invitational Track Meet
3.
12
Kyra Schopper
29' 3
Apr 18
ECC Quad @KML
*Recent improvement