Season:
2015 Indoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2009
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
55 Meter Dash
1.
10
Devin Plate
7.23
Mar 27
JV Raider Invite
2.
11
Lars Schrader
7.36
PR
Mar 27
JV Raider Invite
3.
9
Jeremy Mansfield
8.33
PR
Mar 27
JV Raider Invite
60 Meter Dash
1.
10
Troy DeBruin
7.51
Apr 2
Oshkosh Frosh/Soph
2.
12
Jay-Ar Brouillard
7.54
PR
Mar 19
UW-Oshkosh Boys Small School Invite
3.
10
Devin Plate
7.73
Apr 2
Oshkosh Frosh/Soph
4.
9
Isaiah Vander Pas
8.56
PR
Apr 2
Oshkosh Frosh/Soph
5.
9
Jeremy Mansfield
9.02
PR
Apr 2
Oshkosh Frosh/Soph
6.
9
Alex Davids
9.30
PR
Apr 2
Oshkosh Frosh/Soph
200 Meters
1.
10
Troy DeBruin
26.45
PR
Mar 27
JV Raider Invite
2.
10
Mark Schmieder
28.02
PR
Mar 27
JV Raider Invite
400 Meters
1.
11
Parker Gloudemans
52.38
Mar 19
UW-Oshkosh Boys Small School Invite
2.
9
Charlie Hietpas
55.84
PR
Apr 2
Oshkosh Frosh/Soph
3.
10
Kyle Hietpas
56.15
PR
Mar 19
UW-Oshkosh Boys Small School Invite
4.
12
Tyler Brown
1:00.09
PR
Mar 27
JV Raider Invite
5.
10
Ryan Janssen
1:00.91
PR
Mar 27
JV Raider Invite
6.
12
Brett Langer
1:03.16
PR
Mar 27
JV Raider Invite
800 Meters
1.
12
Caden Sampson
2:05.18
PR
Mar 19
UW-Oshkosh Boys Small School Invite
2.
11
Chase Janssen
2:14.05
Mar 19
UW-Oshkosh Boys Small School Invite
3.
11
Mike Lancour
2:18.24
Mar 27
JV Raider Invite
4.
10
Austin Downing
2:33.52
PR
Apr 2
Oshkosh Frosh/Soph
5.
9
James Vandenberg
2:35.02
Apr 2
Oshkosh Frosh/Soph
6.
9
Tommy Clifford
2:47.46
PR
Apr 2
Oshkosh Frosh/Soph
7.
9
Tyler Clifford
2:48.85
PR
Mar 27
JV Raider Invite
1600 Meters
1.
11
Derek Hietpas
4:37.04
Mar 19
UW-Oshkosh Boys Small School Invite
2.
11
Mike Lancour
5:08.79
Mar 19
UW-Oshkosh Boys Small School Invite
3.
9
James Vandenberg
5:32.19
Apr 2
Oshkosh Frosh/Soph
4.
9
Mack Hooyman
5:46.72
PR
Mar 27
JV Raider Invite
3200 Meters
1.
11
Luke Sampson
10:04.33
PR
Mar 19
UW-Oshkosh Boys Small School Invite
2.
11
Patrick Joosten
11:38.36
PR
Mar 19
UW-Oshkosh Boys Small School Invite
3.
9
Mack Hooyman
12:28.93
PR
Mar 27
JV Raider Invite
4.
9
James Vandenberg
12:35.72
Mar 27
JV Raider Invite
55m Hurdles - 39"
1.
9
Charlie Hietpas
9.07
PR
Mar 27
JV Raider Invite
2.
10
Ryan Janssen
9.89
Mar 27
JV Raider Invite
60m Hurdles - 39"
1.
12
Tyler Brown
8.45
PR
Mar 19
UW-Oshkosh Boys Small School Invite
2.
9
Charlie Hietpas
9.74
PR
Apr 2
Oshkosh Frosh/Soph
4x160 Relay
1.
-
Alex Davids
Mark Schmieder
Jeremy Mansfield
Rheise Jackson
1:33.04
Mar 27
JV Raider Invite
4x200 Relay -
1.
-
Relay Team
1:39.52
Mar 19
UW-Oshkosh Boys Small School Invite
4x240 Relay -
1.
-
Troy DeBruin
Devin Plate
Mark Schmieder
Lars Schrader
2:10.29
Mar 27
JV Raider Invite
4x400 Relay
1.
-
Relay Team
3:40.00
Mar 19
UW-Oshkosh Boys Small School Invite
2.
-
Brett Langer
Charlie Hietpas
Mike Lancour
Ryan Janssen
4:00.90
Mar 27
JV Raider Invite
4x800 Relay
1.
-
Austin Downing
Tyler Clifford
James Vandenberg
Mike Lancour
10:22.97
Mar 27
JV Raider Invite
Shot Put - 12lb
1.
10
Austin Rademaker
32' 9
Mar 27
JV Raider Invite
2.
9
Jacob Lehrer
29' 11.5
Mar 27
JV Raider Invite
3.
12
Hunter Grissman
27' 7.5
PR
Mar 27
JV Raider Invite
4.
9
Will Berens
23' 4.5
PR
Mar 27
JV Raider Invite
5.
10
Jackson Heiting
22' 1.5
PR
Mar 27
JV Raider Invite
High Jump
1.
10
Ryan Janssen
5' 6
Mar 27
JV Raider Invite
Pole Vault
1.
12
Tyler Brown
10' 0
PR
Mar 27
JV Raider Invite
Long Jump
1.
12
Scott Hietpas
21' 7.25
PR
Mar 19
UW-Oshkosh Boys Small School Invite
2.
11
Parker Gloudemans
20' 2.75
PR
Mar 19
UW-Oshkosh Boys Small School Invite
3.
10
Kyle Hietpas
18' 10.25
Mar 19
UW-Oshkosh Boys Small School Invite
4.
10
Troy DeBruin
18' 7.25
PR
Mar 27
JV Raider Invite
5.
10
Devin Plate
17' 10.75
Mar 27
JV Raider Invite
6.
9
Charlie Hietpas
17' 5
PR
Mar 27
JV Raider Invite
Triple Jump
1.
12
Scott Hietpas
42' 0.5
PR
Mar 19
UW-Oshkosh Boys Small School Invite
2.
10
Kyle Hietpas
41' 7.25
Mar 19
UW-Oshkosh Boys Small School Invite
3.
10
Devin Plate
35' 11.25
Apr 2
Oshkosh Frosh/Soph
4.
10
Troy DeBruin
33' 0
PR
Mar 27
JV Raider Invite
5.
10
Mark Schmieder
28' 9
PR
Mar 27
JV Raider Invite
Womens
55 Meter Dash
1.
12
Dominique Harris
8.79
Mar 27
JV Raider Invite
2.
9
Melina Bakken
8.85
PR
Mar 27
JV Raider Invite
3.
11
Adriana Lauer
11.06
Mar 27
JV Raider Invite
60 Meter Dash
1.
10
Tess Keyzers
8.55
Mar 31
UW-Oshkosh Girls Small School Invite
2.
9
Olivia Hermsen
8.73
PR
Mar 31
UW-Oshkosh Girls Small School Invite
200 Meters
1.
10
Tess Keyzers
29.51
Mar 27
JV Raider Invite
2.
11
Courtney Grams
29.84
PR
Mar 27
JV Raider Invite
400 Meters
1.
11
Courtney Grams
1:02.42
PR
Mar 31
UW-Oshkosh Girls Small School Invite
800 Meters
1.
12
Rebecca Gerrits
2:51.07
PR
Mar 27
JV Raider Invite
2.
9
Gracie Woelfel
2:52.60
PR
Mar 27
JV Raider Invite
1600 Meters
1.
9
Gracie Woelfel
6:14.87
PR
Mar 31
UW-Oshkosh Girls Small School Invite
55m Hurdles - 33"
1.
10
Amanda Battle
10.57
Mar 27
JV Raider Invite
60m Hurdles - 33"
1.
10
Amanda Battle
11.50
Mar 31
UW-Oshkosh Girls Small School Invite
2.
10
Lexi Bougie
13.08
PR
Mar 31
UW-Oshkosh Girls Small School Invite
4x160 Relay
1.
-
Melina Bakken
Olivia Hermsen
Dominique Harris
Tess Keyzers
1:35.95
Mar 27
JV Raider Invite
4x200 Relay -
1.
-
Relay Team
1:56.61
Mar 31
UW-Oshkosh Girls Small School Invite
4x240 Relay
1.
-
Courtney Grams
Dominique Harris
Olivia Hermsen
Melina Bakken
2:33.62
Mar 27
JV Raider Invite
Shot Put - 4kg
1.
10
Tess Keyzers
38' 4.25
Mar 31
UW-Oshkosh Girls Small School Invite
High Jump
1.
12
Erin Hurst
4' 4
PR
Mar 31
UW-Oshkosh Girls Small School Invite
Pole Vault
1.
12
Rebecca Gerrits
7' 0
Mar 31
UW-Oshkosh Girls Small School Invite
Long Jump
1.
9
Olivia Hermsen
14' 6
Mar 31
UW-Oshkosh Girls Small School Invite
2.
12
Dominique Harris
11' 10.25
PR
Mar 27
JV Raider Invite
Triple Jump
1.
9
Olivia Hermsen
28' 1.5
Mar 27
JV Raider Invite
*Recent improvement