Season:
2015 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2008
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2013
2012
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Bronshaye Bolden
10.94c
PR
Jun 4
Lukes All Comers Meet
2.
-
Ardran Carr
11.04c
PR
Jun 4
Lukes All Comers Meet
3.
17-18
Anthony Hawkins
11.23
PR
Jun 25
Lukes All Comers Meet
4.
-
Caleb Chevis
11.24c
May 23
Hallmark Track Club
5.
-
Andrew Scott
11.38
PR
Jun 25
Lukes All Comers Meet
6.
-
Elijah Davis
11.54c
Jun 6
Start 2 Finish Invitational Track Club
7.
-
Kenan Haley
11.64c
May 9
Cedar Hill Blaze Track & Field Meet
15-16
Sterling Warren
11.64c
PR
May 30
Lancaster Lightning Tri City Classic
9.
17-18
Jamal McKinley
11.87
(-2.3)
PR
Jun 14
AAU Junior Olympics Southwest District Qualifier
10.
-
Josiah Castillo
11.94c
May 23
Hallmark Track Club
11.
-
Colby Chevis
12.34c
May 23
Hallmark Track Club
12.
-
Elijah Colbert
12.84c
May 30
Lancaster Lightning Tri City Classic
13.
13-14
Marvin Walford
12.94c
Jun 4
Lukes All Comers Meet
14.
-
Nygel Moses
14.44c
May 23
Hallmark Track Club
200 Meters
1.
10
Darien Porter
21.74
(1.2)
PR
Aug 4
AAU Junior Olympic Games
2.
-
Ardran Carr
22.04c
Jul 18
DeSoto Nitro Track & Field Meet
3.
12
Bronshaye Bolden
22.14c
Jun 4
Lukes All Comers Meet
4.
17-18
Jamal McKinley
23.19
PR
Jun 18
Lukes All Comers Meet
5.
-
Caleb Chevis
23.24c
Jun 4
Lukes All Comers Meet
6.
-
Andrew Scott
23.44c
PR
Jul 11
Lake Cities Track Club
7.
17-18
Anthony Hawkins
23.48
PR
Jun 18
Lukes All Comers Meet
8.
-
Jared Hamilton
23.54c
PR
Jun 4
Lukes All Comers Meet
9.
15-16
Sterling Warren
23.74c
Jun 4
Lukes All Comers Meet
10.
-
Elijah Davis
23.94c
Jul 11
Lake Cities Track Club
11.
-
Josiah Castillo
24.00
PR
Jun 4
Lukes All Comers Meet
12.
-
Kenan Haley
24.43
Jun 18
Lukes All Comers Meet
13.
-
Colby Chevis
25.34c
May 23
Hallmark Track Club
14.
-
Elijah Colbert
27.84c
May 23
Hallmark Track Club
15.
13-14
Marvin Walford
28.13
Jun 18
Lukes All Comers Meet
16.
-
Nygel Moses
29.64c
Jun 4
Lukes All Comers Meet
400 Meters
1.
12
Bronshaye Bolden
49.03
PR
May 16
Legendary Greater Southwest Meet
2.
-
Ardran Carr
49.44c
Jul 18
DeSoto Nitro Track & Field Meet
3.
15-16
Sterling Warren
50.93
Jul 5
AAU Junior Olympics Region 18 Qualifier
4.
-
Nigel Wilson
51.04c
PR
May 16
Tru Speed
5.
17-18
Anthony Hawkins
52.08
PR
Jun 25
Lukes All Comers Meet
6.
-
Kenan Haley
53.04c
May 9
Cedar Hill Blaze Track & Field Meet
7.
-
Josiah Castillo
53.34c
PR
May 2
Stealth Track Classic
8.
-
Caleb Chevis
53.47
Jul 5
AAU Junior Olympics Region 18 Qualifier
9.
-
Elijah Davis
54.96
Jul 18
TAAF Region 4 Track & Field Regional
10.
17-18
Jamal McKinley
55.60
PR
Jun 14
AAU Junior Olympics Southwest District Qualifier
11.
-
Colby Chevis
59.44c
Jul 11
Lake Cities Track Club
12.
-
Andrew Scott
59.87
PR
Jun 25
Lukes All Comers Meet
13.
13-14
Marvin Walford
1:03.79
May 16
Legendary Greater Southwest Meet
14.
-
Elijah Colbert
1:07.14c
May 30
Lancaster Lightning Tri City Classic
15.
-
Nygel Moses
1:09.81
Jul 5
AAU Junior Olympics Region 18 Qualifier
800 Meters
1.
-
Nigel Wilson
1:59.25
Jul 5
AAU Junior Olympics Region 18 Qualifier
2.
-
Jared Hamilton
2:02.39
Jun 25
Lukes All Comers Meet
3.
15-16
Oscar Tolentino
2:07.88
PR
Jun 25
Lukes All Comers Meet
4.
15-16
Devin Rodriguez
2:14.74
Jul 5
AAU Junior Olympics Region 18 Qualifier
5.
-
Kaleb Castillo
2:15.14
Jun 20
USATF SW Association Junior Olympic Meet
6.
15-16
Davon Rodriguez
2:16.85
PR
Jun 14
AAU Junior Olympics Southwest District Qualifier
7.
-
Ardran Carr
2:19.59
Jun 25
Lukes All Comers Meet
8.
12
Bronshaye Bolden
2:21.00
PR
Jun 18
Lukes All Comers Meet
9.
-
Elijah Davis
2:24.70
PR
Jun 18
Lukes All Comers Meet
10.
-
Caleb Chevis
2:29.38
PR
Jun 18
Lukes All Comers Meet
11.
15-16
Christopher Hudson
2:32.47
PR
Jun 14
AAU Junior Olympics Southwest District Qualifier
12.
17-18
Anthony Hawkins
2:44.30
PR
Jun 18
Lukes All Comers Meet
13.
13-14
Marvin Walford
2:53.0h
PR
Jun 25
Lukes All Comers Meet
14.
-
Elijah Colbert
2:57.57
PR
Jun 25
Lukes All Comers Meet
1500 Meters
1.
15-16
Oscar Tolentino
4:17.28
PR
Aug 4
AAU Junior Olympic Games
2.
-
Jared Hamilton
4:18.85
Jul 5
AAU Junior Olympics Region 18 Qualifier
3.
-
Jaron Hamilton
4:20.28
Jul 5
AAU Junior Olympics Region 18 Qualifier
4.
15-16
Devin Rodriguez
4:27.15
Jul 5
AAU Junior Olympics Region 18 Qualifier
5.
-
Nigel Wilson
4:32.0h
Jun 6
Start 2 Finish Invitational Track Club
6.
15-16
Davon Rodriguez
4:36.53
Jul 5
AAU Junior Olympics Region 18 Qualifier
7.
-
Kaleb Castillo
4:40.69
Jun 20
USATF SW Association Junior Olympic Meet
8.
13-14
Dominic Rodriguez
5:08.27
PR
Jul 5
AAU Junior Olympics Region 18 Qualifier
9.
15-16
Christopher Hudson
5:11.66
PR
Jun 18
Lukes All Comers Meet
1 Mile
1.
15-16
Oscar Tolentino
5:01.32
PR
Jun 25
Lukes All Comers Meet
2.
-
Jared Hamilton
5:11.32
PR
Jun 25
Lukes All Comers Meet
3.
-
Nigel Wilson
5:14.72
Jun 25
Lukes All Comers Meet
3000 Meters
1.
15-16
Oscar Tolentino
9:36.49
Aug 8
AAU Junior Olympic Games (Day 8)
2.
-
Jaron Hamilton
9:44.58
Jul 5
AAU Junior Olympics Region 18 Qualifier
3.
15-16
Devin Rodriguez
9:51.08
Jul 5
AAU Junior Olympics Region 18 Qualifier
4.
15-16
Davon Rodriguez
10:02.60
Jul 5
AAU Junior Olympics Region 18 Qualifier
5.
15-16
Christopher Hudson
10:07.9h
PR
May 2
Stealth Track Classic
6.
-
Kaleb Castillo
10:52.4h
May 23
Hallmark Track Club
7.
-
Jared Hamilton
11:25.15
PR
Jun 25
Lukes All Comers Meet
8.
15-16
Joseph Meeks
11:37.11
PR
May 16
Legendary Greater Southwest Meet
110m Hurdles - 39"
1.
-
Ardran Carr
15.62
Jun 25
Lukes All Comers Meet
400m Hurdles - 36"
1.
-
Ardran Carr
52.76
PR
Aug 1
USATF National Junior Olympic Championships - Saturday
2k Steeplechase
1.
-
Jaron Hamilton
6:21.83
Jul 5
AAU Junior Olympics Region 18 Qualifier
2.
-
Jared Hamilton
6:25.58
PR
Jul 5
AAU Junior Olympics Region 18 Qualifier
3.
15-16
Oscar Tolentino
6:43.28
Jul 5
AAU Junior Olympics Region 18 Qualifier
4.
15-16
Devin Rodriguez
6:44.27
PR
Jul 5
AAU Junior Olympics Region 18 Qualifier
5.
15-16
Davon Rodriguez
6:59.76
Jul 5
AAU Junior Olympics Region 18 Qualifier
4x400 Relay
1.
17-18
Anthony Hawkins
Ardran Carr
Bronshaye Bolden
Kenan Haley
3:19.73
Jul 5
AAU Junior Olympics Region 18 Qualifier
2.
17-18
Anthony Hawkins
Ardran Carr
Bronshaye Bolden
Colby Chevis
3:25.63
Jun 14
AAU Junior Olympics Southwest District Qualifier
4x800 Relay
1.
17-18
Jared Hamilton
Jaron Hamilton
Kenan Haley
Nigel Wilson
8:25.32
Jul 5
AAU Junior Olympics Region 18 Qualifier
17-18
Jaron Hamilton
Nigel Wilson
Jared Hamilton
Kenan Haley
8:25.32
Jul 5
AAU Junior Olympics Region 18 Qualifier
Long Jump
1.
17-18
Anthony Hawkins
21' 5
PR
Jun 18
Lukes All Comers Meet
Triple Jump
1.
13-14
Marvin Walford
36' 11
Jul 5
AAU Junior Olympics Region 18 Qualifier
Womens
100 Meters
1.
15-16
Carli McDonald
12.24c
PR
May 23
Hallmark Track Club
2.
15-16
Jarina Williams
12.34c
Jun 4
Lukes All Comers Meet
3.
9
Jadah Walker
12.64c
Jul 11
Lake Cities Track Club
4.
-
Ariana Reed
13.43
PR
May 28
Luke's All Comers Meet
5.
-
Caitlin Chevis
13.54c
PR
May 9
Cedar Hill Blaze Track & Field Meet
6.
15-16
Adrena Alvarado
13.79
PR
Jun 18
Lukes All Comers Meet
7.
13-14
Alani Calahan
14.25
PR
Jun 25
Lukes All Comers Meet
8.
-
Rebecca Curie
14.34c
PR
Jun 4
Lukes All Comers Meet
9.
-
Tatum Evans
17.14c
PR
Jun 4
Lukes All Comers Meet
200 Meters
1.
15-16
Carli McDonald
25.44c
PR
Jul 18
DeSoto Nitro Track & Field Meet
2.
15-16
Jarina Williams
25.54c
Jul 18
DeSoto Nitro Track & Field Meet
3.
-
Ariana Reed
27.14c
PR
May 23
Hallmark Track Club
4.
9
Jadah Walker
27.24c
Jul 18
DeSoto Nitro Track & Field Meet
5.
-
Caitlin Chevis
27.74c
Jul 18
DeSoto Nitro Track & Field Meet
6.
15-16
Adrena Alvarado
28.56
PR
Jun 18
Lukes All Comers Meet
7.
13-14
Alani Calahan
31.26
PR
Jul 17
TAAF Region 4 Track & Field Regional
8.
-
Rebecca Curie
31.78
(-6.1)
PR
Jun 14
AAU Junior Olympics Southwest District Qualifier
9.
-
Tatum Evans
39.24c
Jun 4
Lukes All Comers Meet
400 Meters
1.
15-16
Carli McDonald
58.44c
Jul 18
DeSoto Nitro Track & Field Meet
15-16
Jarina Williams
58.44c
May 2
Stealth Track Classic
3.
-
Ariana Reed
1:05.14c
PR
May 23
Hallmark Track Club
4.
9
Jadah Walker
1:07.04c
PR
May 9
Cedar Hill Blaze Track & Field Meet
5.
-
Caitlin Chevis
1:07.54c
PR
May 9
Cedar Hill Blaze Track & Field Meet
6.
15-16
Adrena Alvarado
1:07.55
PR
Jun 14
AAU Junior Olympics Southwest District Qualifier
7.
-
Trinity Colbert
1:09.14c
Jun 25
Lukes All Comers Meet
8.
13-14
Alani Calahan
1:17.01
PR
Jul 17
TAAF Region 4 Track & Field Regional
9.
-
Tatum Evans
1:35.64c
PR
Jun 20
Flower Mound Track Club
800 Meters
1.
15-16
Jarina Williams
2:32.27
Jun 18
Lukes All Comers Meet
2.
8
Cayla Bardere
2:33.99
Jul 17
TAAF Region 4 Track & Field Regional
3.
-
Trinity Colbert
2:45.87
Jun 14
AAU Junior Olympics Southwest District Qualifier
4.
-
Ariana Reed
2:58.0h
PR
May 23
Hallmark Track Club
5.
15-16
Carli McDonald
3:02.89
Jun 18
Lukes All Comers Meet
6.
-
Tatum Evans
3:25.8h
PR
Jul 11
Lake Cities Track Club
7.
9
Jadah Walker
3:57.60
Jun 18
Lukes All Comers Meet
1500 Meters
1.
8
Cayla Bardere
5:17.48
PR
Aug 4
AAU Junior Olympic Games
2.
-
Trinity Colbert
5:40.40
Aug 4
AAU Junior Olympic Games
3.
-
Emma Kurz
5:40.47
Jul 5
AAU Junior Olympics Region 18 Qualifier
1600 Meters
1.
8
Cayla Bardere
5:43.14
PR
Jul 17
TAAF Region 4 Track & Field Regional
2.
-
Trinity Colbert
6:29.52
PR
Jul 17
TAAF Region 4 Track & Field Regional
1 Mile
1.
8
Cayla Bardere
6:22.53
Jun 25
Lukes All Comers Meet
2.
-
Trinity Colbert
6:25.79
PR
Jun 25
Lukes All Comers Meet
3.
-
Emma Kurz
6:27.00
Jun 25
Lukes All Comers Meet
3000 Meters
1.
8
Cayla Bardere
11:49.73
Aug 8
AAU Junior Olympic Games (Day 8)
2.
-
Trinity Colbert
12:20.65
Aug 8
AAU Junior Olympic Games (Day 8)
3.
-
Emma Kurz
12:27.50
Jun 14
AAU Junior Olympics Southwest District Qualifier
3200 Meters
1.
8
Cayla Bardere
12:57.10
PR
Jul 17
TAAF Region 4 Track & Field Regional
2.
-
Trinity Colbert
13:36.4h
PR
Jul 11
Lake Cities Track Club
100m Hurdles - 33"
1.
-
Rebecca Curie
17.51
(-1.9)
PR
Jul 5
AAU Junior Olympics Region 18 Qualifier
2k Steeplechase
1.
-
Emma Kurz
8:12.62
Jul 5
AAU Junior Olympics Region 18 Qualifier
Long Jump
1.
15-16
Carli McDonald
18' 4
PR
Jun 18
Lukes All Comers Meet
2.
9
Jadah Walker
17' 2.75
Aug 4
AAU Junior Olympic Games
*Recent improvement