Season:
2019 Indoor
Outdoor
2222
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2003
2000
1999
1997
1996
1995
1993
1992
1989
1988
1987
1985
1984
1983
1981
1980
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
55 Meter Dash
1.
12
Kevin Towns
6.66
PR
Feb 6
Eastern District Championship
2.
11
Tru Crenshaw
6.69
Feb 16
VHSL Region 3A
3.
12
Jabon Saunders
7.08
Dec 12
Eastern District Meet #1
4.
10
Xavier Church
7.10
PR
Feb 16
VHSL Region 3A
5.
9
Marcus Jones
7.30
PR
Jan 5
CNU's HS Showcase
6.
-
Lavell Jones
7.33
PR
Dec 12
Eastern District Meet #1
300 Meters
1.
12
Kevin Towns
36.96
PR
Dec 12
Eastern District Meet #1
2.
11
Tru Crenshaw
37.75
Feb 16
VHSL Region 3A
3.
9
Marcus Jones
39.03
PR
Dec 12
Eastern District Meet #1
4.
12
Tre Cuffee
41.15
PR
Jan 5
CNU's HS Showcase
5.
10
Xavier Church
42.62
PR
Dec 12
Eastern District Meet #1
6.
12
Ronyielle Whitehurst
43.55
PR
Jan 19
Atlantic Coast Indoor Invitational
500 Meters
1.
-
Paul Clark
1:22.37
PR
Dec 12
Eastern District Meet #1
2.
-
Ronnie Whitehurst
1:24.28
PR
Dec 12
Eastern District Meet #1
3.
-
Denzell Rountree
1:30.74
PR
Dec 12
Eastern District Meet #1
1000 Meters
1.
11
James Reap
3:24.41
Jan 5
CNU's HS Showcase
2.
10
Jacoby Jones
3:25.34
Feb 6
Eastern District Championship
1600 Meters
1.
11
James Reap
5:48.94
Dec 12
Eastern District Meet #1
2.
10
Jacoby Jones
5:50.93
PR
Jan 19
Atlantic Coast Indoor Invitational
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:35.98
Dec 12
Eastern District Meet #1
2.
Tru Crenshaw
Marcus Jones
Jabon Saunders
Kevin Towns
1:40.27
Feb 23
VHSL 3A State Championships
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:53.51
Jan 5
CNU's HS Showcase
4x800 Relay
1.
Relay Team
10:48.21
Jan 9
Eastern District Meet #2
Shot Put - 12lb
1.
12
Jabon Saunders
35' 1.5
Dec 12
Eastern District Meet #1
2.
9
Jerome Jones
33' 7.5
PR
Dec 12
Eastern District Meet #1
3.
-
Lavell Jones
27' 5
PR
Dec 12
Eastern District Meet #1
High Jump
1.
9
Marcus Jones
5' 8
PR
Dec 12
Eastern District Meet #1
Pole Vault
1.
12
Jason Dunn
9' 6
PR
Feb 16
VHSL Region 3A
Long Jump
1.
9
Marcus Jones
21' 1
PR
Dec 12
Eastern District Meet #1
2.
12
Kevin Towns
18' 7
PR
Dec 12
Eastern District Meet #1
3.
12
Jason Dunn
18' 0
PR
Jan 9
Eastern District Meet #2
Triple Jump
1.
9
Marcus Jones
39' 6
PR
Jan 9
Eastern District Meet #2
2.
12
Jason Dunn
36' 2.5
PR
Jan 9
Eastern District Meet #2
3.
12
Kevin Towns
34' 10
PR
Jan 5
CNU's HS Showcase
Womens
55 Meter Dash
1.
12
Shenequa Battle
7.07
PR
Feb 16
VHSL Region 3A
2.
9
Jhakeiba Barber
7.53
PR
Feb 23
VHSL 3A State Championships
3.
11
Aniya Few
7.75
PR
Feb 16
VHSL Region 3A
4.
10
Nigeria Flythe
7.97
PR
Feb 16
VHSL Region 3A
5.
-
Jazmine Stroman
8.71
PR
Jan 9
Eastern District Meet #2
6.
10
Jayvonna Smith
8.74
PR
Feb 6
Eastern District Championship
300 Meters
1.
12
Shenequa Battle
41.11
PR
Feb 23
VHSL 3A State Championships
2.
9
Jhakeiba Barber
44.19
PR
Jan 19
Atlantic Coast Indoor Invitational
3.
10
Dessaix McDonald
47.13
PR
Dec 12
Eastern District Meet #1
4.
10
Nigeria Flythe
47.35
PR
Jan 19
Atlantic Coast Indoor Invitational
5.
11
Aniya Few
48.62
PR
Jan 19
Atlantic Coast Indoor Invitational
6.
10
Nikiya Watson-Barnett
54.02
PR
Jan 5
CNU's HS Showcase
500 Meters
1.
-
Kelly Jackson
1:52.48
PR
Dec 12
Eastern District Meet #1
2.
10
Nikiya Watson-Barnett
1:52.52
PR
Feb 6
Eastern District Championship
3.
-
Danielle Spratley
2:21.49
PR
Dec 12
Eastern District Meet #1
55m Hurdles - 33"
1.
10
Dessaix McDonald
8.69
PR
Feb 23
VHSL 3A State Championships
2.
10
Ahziyah Corprew
10.11
PR
Feb 16
VHSL Region 3A
3.
10
Sheryce Romez
11.40
PR
Feb 16
VHSL Region 3A
4.
11
Diamond Wells
11.76
PR
Feb 6
Eastern District Championship
4x200 Relay -
1.
Dessaix McDonald
Shenequa Battle
Aniya Few
Jhakeiba Barber
1:46.61
Feb 23
VHSL 3A State Championships
2.
Relay Team
1:47.32
Feb 16
VHSL Region 3A
3.
Jhakeiba Barber
Shenequa Battle
Aniya Few
Dessaix McDonald
1:50.71
Dec 15
CNU Winter Frolic
4x400 Relay
1.
Dessaix McDonald
Shenequa Battle
Jhakeiba Barber
Aniya Few
4:31.13
Jan 5
CNU's HS Showcase
2.
Relay Team
4:53.17
Feb 16
VHSL Region 3A
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Jayvonna Smith
Jazmine Stroman
Sheryce Romez
Danielle Spratley
6:11.81
Jan 5
CNU's HS Showcase
Shot Put - 4kg
1.
11
Diamond Wells
27' 7.5
PR
Feb 6
Eastern District Championship
2.
10
Lahmi Shields-Whitfield
26' 10
PR
Dec 12
Eastern District Meet #1
3.
10
Jayvonna Smith
21' 3
PR
Feb 16
VHSL Region 3A
High Jump
1.
10
Dessaix McDonald
4' 8
PR
Feb 16
VHSL Region 3A
Pole Vault
1.
10
Dessaix McDonald
7' 6
PR
Jan 5
CNU's HS Showcase
10
Sheryce Romez
7' 6
PR
Feb 23
VHSL 3A State Championships
Long Jump
1.
10
Dessaix McDonald
16' 5
PR
Feb 23
VHSL 3A State Championships
2.
12
Shenequa Battle
16' 1
PR
Jan 9
Eastern District Meet #2
3.
10
Nigeria Flythe
13' 7
PR
Jan 19
Atlantic Coast Indoor Invitational
4.
10
Sheryce Romez
13' 4.25
PR
Jan 9
Eastern District Meet #2
5.
10
Nikiya Watson-Barnett
12' 7
PR
Jan 9
Eastern District Meet #2
Triple Jump
1.
11
Aniya Few
32' 11.5
Feb 16
VHSL Region 3A
2.
10
Dessaix McDonald
32' 10
PR
Dec 12
Eastern District Meet #1
3.
10
Sheryce Romez
28' 4.5
PR
Jan 9
Eastern District Meet #2
*Recent improvement