Season:
2020 Indoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2003
1990
1989
1980
1979
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
55 Meter Dash
1.
12
Jasper Hill
7.02
Jan 15
Eastern District Regular Season Meet
2.
10
Raquan Mills
7.03
PR
Dec 14
CNU HS Winter Frolic
3.
10
Fabian Lewin
7.17
PR
Jan 15
Eastern District Regular Season Meet
4.
12
Erik McGraw
7.30
PR
Jan 15
Eastern District Regular Season Meet
5.
9
John Bodnar
8.19
PR
Feb 5
Eastern District Championship
300 Meters
1.
12
Jasper Hill
39.16
PR
Jan 23
Eastern District Meet #2
2.
10
Fabian Lewin
39.77
PR
Feb 22
VHSL Region 4A Indoor Championship
3.
11
Darius Elliott
40.07
Jan 19
VA Showcase
4.
12
Erik McGraw
40.30
PR
Feb 22
VHSL Region 4A Indoor Championship
5.
10
Danny Merritt
40.36
PR
Jan 23
Eastern District Meet #2
6.
9
John Bodnar
51.16
PR
Jan 23
Eastern District Meet #2
500 Meters
1.
11
Christopher Baker
1:11.68
PR
Feb 1
Suffolk Stars Invitational
2.
10
Jaime Mitchell
1:15.28
PR
Jan 11
CNU's HS Showcase
3.
12
Rhayquan Thomas-Jordan
1:18.06
PR
Jan 8
Eastern District Meet #1
4.
10
Fabian Lewin
1:19.57
PR
Feb 1
Suffolk Stars Invitational
5.
10
Richard Gosser
1:21.72
PR
Jan 8
Eastern District Meet #1
6.
-
Matthew Cross
1:25.78
PR
Jan 15
Eastern District Regular Season Meet
7.
10
Fernando Smith
1:27.15
PR
Feb 22
VHSL Region 4A Indoor Championship
8.
9
Cameron Morris
1:28.51
PR
Feb 22
VHSL Region 4A Indoor Championship
1000 Meters
1.
11
Christopher Baker
2:39.87
PR
Mar 3
VHSL Group 4A State Championships
2.
10
Jaime Mitchell
2:50.95
PR
Feb 5
Eastern District Championship
3.
12
Rhayquan Thomas-Jordan
3:00.44
PR
Jan 19
VA Showcase
4.
9
Kenny Ogburn
3:09.19
PR
Jan 15
Eastern District Regular Season Meet
5.
10
Richard Gosser
3:09.61
PR
Feb 1
Suffolk Stars Invitational
6.
-
Matthew Cross
3:18.58
PR
Jan 23
Eastern District Meet #2
7.
10
Fernando Smith
3:33.51
PR
Jan 11
CNU's HS Showcase
8.
9
Cameron Morris
3:38.62
PR
Jan 19
VA Showcase
1600 Meters
1.
11
Christopher Baker
4:56.29
PR
Feb 5
Eastern District Championship
2.
10
Jaime Mitchell
4:58.91
PR
Feb 1
Suffolk Stars Invitational
3.
12
Rhayquan Thomas-Jordan
5:01.38
PR
Feb 1
Suffolk Stars Invitational
4.
9
Kenny Ogburn
5:22.23
PR
Jan 11
CNU's HS Showcase
5.
10
Richard Gosser
5:28.34
PR
Jan 19
VA Showcase
6.
9
Cameron Morris
6:27.46
PR
Feb 5
Eastern District Championship
7.
10
Fernando Smith
6:34.99
PR
Jan 8
Eastern District Meet #1
3200 Meters
1.
11
Christopher Baker
11:17.35
PR
Jan 15
Eastern District Regular Season Meet
2.
12
Rhayquan Thomas-Jordan
11:18.70
PR
Jan 11
CNU's HS Showcase
3.
10
Jaime Mitchell
11:22.44
PR
Jan 23
Eastern District Meet #2
4.
9
Kenny Ogburn
11:39.19
PR
Feb 5
Eastern District Championship
5.
10
Richard Gosser
11:52.88
PR
Jan 11
CNU's HS Showcase
6.
-
Matthew Cross
12:16.44
PR
Jan 19
VA Showcase
7.
10
Fernando Smith
14:16.52
PR
Feb 5
Eastern District Championship
8.
9
Cameron Morris
14:48.99
PR
Feb 5
Eastern District Championship
55m Hurdles - 39"
1.
12
Erik McGraw
8.74
PR
Feb 22
VHSL Region 4A Indoor Championship
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:39.67
Jan 19
VA Showcase
2.
Jasper Hill
Danny Merritt
Fabian Lewin
Erik McGraw
1:41.31
Feb 5
Eastern District Championship
4x400 Relay
1.
Christopher Baker
Jaime Mitchell
Jasper Hill
Rhayquan Thomas-Jordan
3:42.33
Feb 22
VHSL Region 4A Indoor Championship
2.
Relay Team
3:45.06
Feb 1
Suffolk Stars Invitational
3.
Christopher Baker
Jasper Hill
Jaime Mitchell
Rhayquan Thomas-Jordan
3:51.73
Feb 5
Eastern District Championship
4x800 Relay
1.
Relay Team
9:00.16
Jan 19
VA Showcase
2.
Christopher Baker
Jaime Mitchell
Kenny Ogburn
Richard Gosser
9:24.28
Jan 11
CNU's HS Showcase
3.
Richard Gosser
Kenny Gosser
Jaime Mitchell
Rhayquan Thomas-Jordan
9:31.36
Dec 14
CNU HS Winter Frolic
4.
Richard Gosser
Kenny Ogburn
Fabian Lewin
Fernando Smith
10:12.93
Feb 5
Eastern District Championship
Shot Put - 12lb
1.
10
Marcus Johnson
42' 1
PR
Feb 5
Eastern District Championship
2.
-
Xavier Barrett
40' 10
PR
Jan 8
Eastern District Meet #1
3.
12
Daniel Johnson
39' 2.5
PR
Jan 11
CNU's HS Showcase
4.
10
Roy Lawrence
35' 3
Feb 22
VHSL Region 4A Indoor Championship
Pole Vault
1.
10
Richard Gosser
10' 0
PR
Feb 22
VHSL Region 4A Indoor Championship
2.
10
Fabian Lewin
9' 0
PR
Feb 5
Eastern District Championship
3.
9
Kenny Ogburn
7' 6
PR
Feb 5
Eastern District Championship
Long Jump
1.
10
Jaime Mitchell
19' 5.75
Feb 22
VHSL Region 4A Indoor Championship
2.
12
Erik McGraw
17' 7.5
PR
Feb 22
VHSL Region 4A Indoor Championship
3.
12
Jasper Hill
17' 1.5
PR
Feb 1
Suffolk Stars Invitational
Triple Jump
1.
10
Jaime Mitchell
39' 10
Feb 5
Eastern District Championship
Womens
55 Meter Dash
1.
10
Dauntazia Greene
7.48
PR
Jan 15
Eastern District Regular Season Meet
2.
11
ShaMiyah Rufus
7.74
Jan 15
Eastern District Regular Season Meet
3.
9
Aisha Wike-Newsome
7.79
PR
Jan 15
Eastern District Regular Season Meet
4.
11
Zahria Shaw
7.90
PR
Jan 15
Eastern District Regular Season Meet
5.
10
Asiyah Clifton
8.21
PR
Feb 5
Eastern District Championship
6.
9
Makeia Wilkins
8.41
PR
Jan 23
Eastern District Meet #2
7.
12
Amari Gibson
8.77
PR
Feb 5
Eastern District Championship
8.
9
Haleigh Ruppert
9.45
PR
Jan 19
VA Showcase
300 Meters
1.
11
ShaMiyah Rufus
42.11
Mar 3
VHSL Group 4A State Championships
2.
10
Dauntazia Greene
44.05
PR
Jan 23
Eastern District Meet #2
3.
10
Ikai Booth
46.34
PR
Feb 5
Eastern District Championship
4.
9
Aisha Wike-Newsome
46.87
PR
Dec 14
CNU HS Winter Frolic
5.
9
Makeia Wilkins
48.32
PR
Feb 22
VHSL Region 4A Indoor Championship
6.
10
Asiyah Clifton
49.13
PR
Jan 23
Eastern District Meet #2
7.
9
Haleigh Ruppert
55.28
PR
Jan 23
Eastern District Meet #2
500 Meters
1.
11
ShaMiyah Rufus
1:19.93
PR
Mar 3
VHSL Group 4A State Championships
2.
12
TataYiana Young
1:27.43
PR
Jan 15
Eastern District Regular Season Meet
3.
11
Tamia Yancy
1:31.69
Jan 23
Eastern District Meet #2
4.
-
Tamia Yancey
1:31.71
PR
Jan 8
Eastern District Meet #1
5.
10
Sydney McDonald
1:32.08
PR
Feb 1
Suffolk Stars Invitational
6.
9
Aisha Wike-Newsome
1:36.19
PR
Jan 23
Eastern District Meet #2
1000 Meters
1.
12
TataYiana Young
3:22.32
Jan 19
VA Showcase
2.
11
Tamia Yancy
3:35.87
Feb 22
VHSL Region 4A Indoor Championship
3.
11
ShaMiyah Rufus
4:11.67
PR
Jan 8
Eastern District Meet #1
4.
10
Sydney McDonald
4:28.42
PR
Feb 5
Eastern District Championship
1600 Meters
1.
12
TataYiana Young
5:46.04
PR
Feb 5
Eastern District Championship
2.
11
Tamia Yancy
6:11.75
Feb 22
VHSL Region 4A Indoor Championship
3.
10
Sydney McDonald
6:50.65
PR
Feb 5
Eastern District Championship
3200 Meters
1.
12
TataYiana Young
14:17.15
Jan 23
Eastern District Meet #2
55m Hurdles - 33"
1.
11
Zahria Shaw
8.70
PR
Mar 3
VHSL Group 4A State Championships
2.
10
Dauntazia Greene
8.99
PR
Feb 22
VHSL Region 4A Indoor Championship
3.
10
Imani Burrus
11.18
PR
Dec 14
CNU HS Winter Frolic
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:46.23
Mar 3
VHSL Group 4A State Championships
2.
ShaMiyah Rufus
Dauntazia Greene
Zahria Shaw
Aisha Wike-Newsome
1:47.70
Feb 22
VHSL Region 4A Indoor Championship
4x400 Relay
1.
Dauntazia Greene
ShaMiyah Rufus
Zahria Shaw
Aisha Wike-Newsome
4:14.31
Feb 22
VHSL Region 4A Indoor Championship
2.
Relay Team
4:17.67
Feb 1
Suffolk Stars Invitational
3.
Dauntazia Greene
ShaMiyah Rufus
Aisha Wike-Newsome
Zahria Shaw
4:20.22
Feb 5
Eastern District Championship
4x800 Relay
1.
TataYiana Young
Tamia Yancy
Sydney McDonald
Ikai Booth
11:03.29
Feb 5
Eastern District Championship
2.
Relay Team
11:08.75
Feb 1
Suffolk Stars Invitational
3.
TataYiana Young
Tamia Yancy
Ikai Booth
Sydney McDonald
11:41.24
Feb 22
VHSL Region 4A Indoor Championship
Shot Put - 4kg
1.
11
Kay Bynum
35' 8.25
PR
Jan 15
Eastern District Regular Season Meet
2.
11
Nevaeh Thompson
28' 5
PR
Feb 22
VHSL Region 4A Indoor Championship
3.
-
Avionna Bell
22' 7.25
PR
Jan 23
Eastern District Meet #2
4.
10
Amiyah Clark
21' 7.25
PR
Feb 5
Eastern District Championship
5.
12
Amari Gibson
19' 7
PR
Feb 5
Eastern District Championship
High Jump
1.
10
Dauntazia Greene
4' 10
PR
Jan 15
Eastern District Regular Season Meet
2.
11
Zahria Shaw
4' 8
PR
Jan 15
Eastern District Regular Season Meet
Long Jump
1.
11
ShaMiyah Rufus
16' 9.25
PR
Feb 5
Eastern District Championship
2.
11
Zahria Shaw
16' 7
PR
Jan 23
Eastern District Meet #2
3.
10
Dauntazia Greene
16' 5.5
PR
Jan 15
Eastern District Regular Season Meet
4.
10
Asiyah Clifton
13' 7.25
PR
Feb 5
Eastern District Championship
Triple Jump
1.
11
Zahria Shaw
37' 2.25
PR
Mar 3
VHSL Group 4A State Championships
2.
10
Dauntazia Greene
35' 8.25
PR
Jan 19
VA Showcase
3.
11
ShaMiyah Rufus
34' 10.5
PR
Feb 1
Suffolk Stars Invitational
4.
10
Asiyah Clifton
31' 8
PR
Feb 5
Eastern District Championship
*Recent improvement