Season:
2021 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2010
Indoor
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
8
Logan McGreer
12.33
PR
May 1
A-Town Showdown
2.
8
Joshua Fox
12.65
PR
Apr 27
Centennial JH Invite
3.
8
Cole Tiedeman
13.18
PR
Apr 27
Centennial JH Invite
4.
8
Aidan Cunningham
13.84c
PR
Apr 1
Friend Invitational
5.
8
Cayden Robotham
13.91
PR
Apr 27
Centennial JH Invite
6.
7
Sam Leichner
13.92
Apr 15
Raymond Central Quad
7.
7
Brennan Sokolik
14.75
Apr 15
Raymond Central Quad
8.
7
Truitt Ele
16.18
PR
Apr 15
Raymond Central Quad
200 Meters
1.
8
Logan McGreer
25.15
PR
Apr 15
Raymond Central Quad
2.
8
Joshua Fox
25.79
PR
Apr 15
Raymond Central Quad
3.
8
Aidan Cunningham
26.54c
PR
Apr 1
Friend Invitational
4.
8
Cole Tiedeman
27.10
PR
Apr 27
Centennial JH Invite
5.
8
Cayden Robotham
28.33
PR
Apr 15
Raymond Central Quad
6.
7
Brixon Meyer
29.58
Apr 15
Raymond Central Quad
400 Meters
1.
8
Logan McGreer
53.45
PR
May 15
Nebraska Championship Meet
2.
8
Cole Tiedeman
58.02
PR
May 7
ECNC JH Track Meet
3.
8
Joshua Fox
59.80
PR
May 7
ECNC JH Track Meet
4.
8
Aidan Cunningham
1:07.11
PR
Apr 27
Centennial JH Invite
5.
8
Garrett England
1:08.96
PR
Apr 15
Raymond Central Quad
6.
7
Brennan Sokolik
1:13.41
Apr 15
Raymond Central Quad
7.
7
Austin Sykes
1:13.64
PR
Apr 15
Raymond Central Quad
8.
8
Jaxyn Barret
1:17.57
PR
Apr 15
Raymond Central Quad
9.
7
Truitt Ele
1:23.00
PR
Apr 15
Raymond Central Quad
800 Meters
1.
8
Cole Tiedeman
2:26.48
PR
May 7
ECNC JH Track Meet
2.
8
Jaxyn Barret
2:44.12
PR
May 7
ECNC JH Track Meet
3.
7
Austin Sykes
2:45.56
Apr 27
Centennial JH Invite
4.
8
Christopher Burbach
2:46.6h
PR
Apr 1
Friend Invitational
5.
7
Chase Smith
2:50.35
Apr 27
Centennial JH Invite
6.
8
Bryson Leffers
3:16.90
PR
Apr 22
Seward County Invite
1200 Meters
1.
8
Cole Tiedeman
4:08.3h
PR
Apr 1
Friend Invitational
2.
7
Austin Sykes
4:28.0h
PR
Apr 1
Friend Invitational
3.
8
Colton Keller
6:01.3h
PR
Apr 1
Friend Invitational
1600 Meters
1.
7
Austin Sykes
6:14.30
PR
Apr 27
Centennial JH Invite
2.
7
Eli Wollberg
6:24.88
Apr 15
Raymond Central Quad
3.
8
Jaxyn Barret
6:46.84
PR
Apr 15
Raymond Central Quad
4.
8
Colton Keller
6:52.82
PR
Apr 22
Seward County Invite
100m Hurdles - 33"
1.
7
Jake Walters
20.13
PR
Apr 22
Seward County Invite
2.
8
Carson Frank
21.69
PR
Apr 22
Seward County Invite
3.
8
Tristen Boehle
22.30
PR
Apr 22
Seward County Invite
110m Hurdles - 33"
1.
7
Jake Walters
19.30
PR
May 7
ECNC JH Track Meet
2.
8
Aidan Cunningham
21.27
PR
May 7
ECNC JH Track Meet
3.
8
Carson Frank
22.27
PR
Apr 15
Raymond Central Quad
4.
8
Tristen Boehle
22.49
PR
Apr 15
Raymond Central Quad
110m Hurdles - 36"
1.
7
Jake Walters
19.44c
PR
Apr 1
Friend Invitational
2.
8
Aidan Cunningham
20.04c
PR
Apr 1
Friend Invitational
3.
8
Carson Frank
21.94c
PR
Apr 1
Friend Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
7
Jake Walters
20.24
PR
Apr 27
Centennial JH Invite
2.
8
Tristen Boehle
22.26
PR
Apr 27
Centennial JH Invite
3.
8
Carson Frank
22.62
PR
Apr 27
Centennial JH Invite
195m Hurdles - 30"
1.
7
Jake Walters
33.84c
PR
Apr 1
Friend Invitational
2.
8
Tristen Boehle
35.64c
PR
Apr 1
Friend Invitational
3.
8
Christopher Burbach
38.64c
PR
Apr 1
Friend Invitational
200m Hurdles - 30"
1.
7
Jake Walters
32.99
May 7
ECNC JH Track Meet
2.
8
Tristen Boehle
34.66
PR
May 7
ECNC JH Track Meet
3.
8
Carson Frank
35.49
PR
May 7
ECNC JH Track Meet
200m Hurdles - 33"
1.
7
Jake Walters
31.17
PR
Apr 15
Raymond Central Quad
2.
8
Tristen Boehle
33.89
PR
Apr 15
Raymond Central Quad
3.
8
Carson Frank
33.95
PR
Apr 15
Raymond Central Quad
4.
7
Eli Wollberg
42.70
PR
Apr 15
Raymond Central Quad
300m Hurdles - 30"
1.
7
Jake Walters
54.03
PR
Apr 27
Centennial JH Invite
2.
8
Tristen Boehle
59.07
PR
Apr 27
Centennial JH Invite
3.
8
Carson Frank
1:01.70
PR
Apr 27
Centennial JH Invite
4x100 Relay
1.
Josh Fox
Sam Leichner
Aidan Cunningham
Logan McGreer
51.08
May 1
A-Town Showdown
2.
8
Josh Fox
Cayden Robotham
Aidan Cunningham
Logan McGreer
51.80
Apr 12
Milford Relays
3.
Josh Fox
Sam Leichner
Cayden Robotham
Aidan Cunningham
53.35
Apr 27
Centennial JH Invite
4x100 Throwers Relay - Throwers
1.
Sam Leichner
Carson Frank
Brennan Sokolik
Jake Walters
57.99
Apr 12
Milford Relays
2.
Joshua Cantrell
Lucas Brown
Matthew Underwood
Garrett England
1:03.95
Apr 12
Milford Relays
4x200 Relay -
1.
8
Aidan Cunningham
Cole Tiedeman
Josh Fox
Logan McGreer
1:49.54
Apr 12
Milford Relays
4x400 Relay
1.
8
Cole Tiedeman
Aidan Cunningham
Josh Fox
Logan McGreer
4:12.36
Apr 22
Seward County Invite
2.
8
Josh Fox
Garrett England
Cole Tiedeman
Logan McGreer
4:19.57
Apr 12
Milford Relays
3.
8
Josh Fox
Aidan Cunningham
Cole Tiedeman
Logan McGreer
4:22.73
Apr 15
Raymond Central Quad
4.
Josh Fox
Brennan Sokolik
Aidan Cunningham
Cole Tiedeman
4:23.52
Apr 27
Centennial JH Invite
5.
Cayden Robotham
Jake Walters
Christopher Burbach
Austin Sykes
4:26.03
May 7
ECNC JH Track Meet
6.
Relay Team
4:36.2h
Apr 1
Friend Invitational
4x800 Relay
1.
Jaxyn Barret
Brennan Sokolik
Austin Sykes
Christopher Burbach
10:59.98
Apr 27
Centennial JH Invite
2.
Brennan Sokolik
Chase Smith
Austin Sykes
Christopher Burbach
11:03.42
May 7
ECNC JH Track Meet
3.
Jaxyn Barret
Brennan Sokolik
Austin Sykes
Cole Tiedeman
11:06.20
Apr 15
Raymond Central Quad
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
7
Sam Leichner
Jake Walters
Brixon Meyer
Truitt Ele
2:21.93
Apr 12
Milford Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Brennan Sokolik
Austin Sykes
Christopher Burbach
Colton Keller
12:16.56
Apr 12
Milford Relays
4x55 Shuttle Hurdles - 33"
1.
Aidan Cunningham
Carson Frank
Tristen Boehle
Jake Walters
1:26.59
Apr 12
Milford Relays
Shot Put - 4kg
1.
8
Joshua Cantrell
39' 1.25
PR
Apr 22
Seward County Invite
2.
8
Mason Wisnieski
37' 10.5
PR
Apr 27
Centennial JH Invite
3.
8
Lucas Brown
31' 11.25
PR
Apr 22
Seward County Invite
4.
7
Matthew Underwood
31' 9.5
Apr 22
Seward County Invite
5.
8
Carson Frank
29' 6.5
PR
Apr 12
Milford Relays
6.
8
Garrett England
28' 9
PR
Apr 12
Milford Relays
Discus - 1kg
1.
8
Joshua Cantrell
101' 5
PR
Apr 15
Raymond Central Quad
2.
8
Mason Wisnieski
94' 10
PR
May 7
ECNC JH Track Meet
3.
7
Matthew Underwood
76' 0
Apr 1
Friend Invitational
4.
8
Garrett England
75' 4
PR
Apr 27
Centennial JH Invite
5.
8
Carson Frank
72' 11
PR
Apr 22
Seward County Invite
6.
8
Ethan Schultz
69' 7
PR
Apr 22
Seward County Invite
7.
8
Lucas Brown
60' 10
PR
Apr 22
Seward County Invite
High Jump
1.
8
Aidan Cunningham
4' 8
PR
Apr 1
Friend Invitational
2.
8
Tristen Boehle
4' 6
PR
May 7
ECNC JH Track Meet
3.
8
Hunter Meyers
3' 10
PR
May 7
ECNC JH Track Meet
Pole Vault
1.
7
Austin Sykes
7' 0
May 7
ECNC JH Track Meet
2.
7
Truitt Ele
5' 6
PR
May 7
ECNC JH Track Meet
Long Jump
1.
8
Cayden Robotham
14' 9.25
PR
Apr 15
Raymond Central Quad
2.
8
Cole Tiedeman
14' 6.75
PR
Apr 15
Raymond Central Quad
3.
7
Brixon Meyer
13' 4.5
PR
May 7
ECNC JH Track Meet
4.
7
Jake Walters
12' 3.5
PR
Apr 22
Seward County Invite
5.
8
Christopher Burbach
12' 1
PR
May 7
ECNC JH Track Meet
6.
8
Jaxyn Barret
9' 4
PR
Apr 12
Milford Relays
7.
7
Justin Wisnieski
7' 11.5
PR
Apr 22
Seward County Invite
Triple Jump
1.
8
Tristen Boehle
30' 9
PR
May 7
ECNC JH Track Meet
2.
7
Brixon Meyer
27' 7
PR
Apr 12
Milford Relays
3.
8
Bryson Leffers
26' 10.5
PR
Apr 15
Raymond Central Quad
4.
8
Christopher Burbach
26' 6
PR
Apr 15
Raymond Central Quad
5.
7
Chase Smith
24' 4.75
PR
Apr 15
Raymond Central Quad
6.
-
Chase Small
23' 8
PR
Apr 12
Milford Relays
7.
8
Hunter Meyers
23' 6.5
PR
Apr 15
Raymond Central Quad
8.
8
Logan Schumacher
22' 7
PR
Apr 22
Seward County Invite
Womens
100 Meters
1.
7
Halle Dolliver
13.51
Apr 27
Centennial JH Invite
2.
8
Jessica Sandell
13.71
PR
May 1
A-Town Showdown
3.
7
Joesphine McGreer
14.19
PR
Apr 27
Centennial JH Invite
4.
8
Izzy Stenger
14.33
PR
May 1
A-Town Showdown
5.
8
Rachel Lannin
14.42
PR
May 7
ECNC JH Track Meet
6.
8
Marisah Gustafson
14.54
PR
Apr 15
Raymond Central Quad
7.
7
Grace Green
15.87
Apr 22
Seward County Invite
8.
7
Paige Wasterbuhr
16.00
PR
Apr 15
Raymond Central Quad
200 Meters
1.
7
Halle Dolliver
27.31
May 15
Nebraska Championship Meet
2.
8
Jessica Sandell
27.67
PR
May 15
Nebraska Championship Meet
3.
7
Joesphine McGreer
29.36
PR
May 1
A-Town Showdown
4.
8
Rachel Lannin
29.63
PR
May 7
ECNC JH Track Meet
5.
8
Izzy Stenger
29.75
PR
Apr 15
Raymond Central Quad
6.
7
Grace Green
32.48
Apr 22
Seward County Invite
7.
8
Anna Grace Christensen
32.65
PR
Apr 15
Raymond Central Quad
8.
7
Paige Wasterbuhr
33.40
PR
Apr 22
Seward County Invite
9.
7
Mady Wall
33.54
PR
Apr 15
Raymond Central Quad
10.
-
Sienna Swenson
34.03
PR
Apr 22
Seward County Invite
400 Meters
1.
7
Halle Dolliver
59.47
PR
May 15
Nebraska Championship Meet
2.
7
Joesphine McGreer
1:07.26
PR
Apr 27
Centennial JH Invite
3.
8
Jessica Sandell
1:07.33
PR
Apr 27
Centennial JH Invite
4.
8
Rachel Lannin
1:09.26
PR
Apr 22
Seward County Invite
5.
8
Izzy Stenger
1:10.12
PR
Apr 22
Seward County Invite
6.
7
Mia Larsen
1:13.04c
Apr 1
Friend Invitational
7.
7
Isabel Steiner
1:13.15
PR
May 7
ECNC JH Track Meet
8.
7
Paige Wasterbuhr
1:18.21
PR
Apr 15
Raymond Central Quad
9.
7
Emery Endicott
1:20.21
PR
Apr 15
Raymond Central Quad
10.
8
Ilianna Burgess
1:27.24
PR
Apr 15
Raymond Central Quad
800 Meters
1.
7
Halle Dolliver
2:32.16
PR
Apr 22
Seward County Invite
2.
7
Joesphine McGreer
2:43.70
PR
Apr 27
Centennial JH Invite
3.
7
Samantha Back
2:59.84
PR
Apr 27
Centennial JH Invite
4.
8
Autumn Saltzman
3:02.49
PR
Apr 15
Raymond Central Quad
5.
8
Meren Benischek
3:21.64
PR
Apr 15
Raymond Central Quad
6.
7
Shyann Sehi
3:26.02
PR
Apr 22
Seward County Invite
7.
7
Emery Endicott
3:28.18
PR
Apr 22
Seward County Invite
8.
8
Ilianna Burgess
3:35.93
PR
Apr 22
Seward County Invite
9.
7
Reva Small
3:40.87
Apr 22
Seward County Invite
1200 Meters
1.
7
Joesphine McGreer
4:23.0h
PR
Apr 1
Friend Invitational
2.
8
Meren Benischek
6:06.4h
PR
Apr 1
Friend Invitational
3.
7
Savannah Nordmeyer
6:13.7h
PR
Apr 1
Friend Invitational
1600 Meters
1.
7
Joesphine McGreer
6:14.73
PR
Apr 22
Seward County Invite
2.
7
Savannah Nordmeyer
7:32.22
PR
May 7
ECNC JH Track Meet
3.
8
Meren Benischek
7:39.00
PR
Apr 15
Raymond Central Quad
100m Hurdles - 30"
1.
8
Izzy Stenger
19.09
PR
May 7
ECNC JH Track Meet
2.
8
Anna Grace Christensen
19.89
PR
Apr 15
Raymond Central Quad
3.
7
Shea Frink
21.48
PR
Apr 22
Seward County Invite
4.
7
Kayla Prochnow
21.80
PR
Apr 22
Seward County Invite
5.
7
McKenna Powell
22.75
Apr 15
Raymond Central Quad
195m Hurdles - 30"
1.
8
Izzy Stenger
35.64c
PR
Apr 1
Friend Invitational
2.
8
Anna Grace Christensen
38.54c
PR
Apr 1
Friend Invitational
3.
7
McKenna Powell
46.24c
PR
Apr 1
Friend Invitational
200m Hurdles - 30"
1.
8
Izzy Stenger
33.43
PR
Apr 15
Raymond Central Quad
2.
8
Anna Grace Christensen
37.16
PR
Apr 15
Raymond Central Quad
3.
7
Shea Frink
38.44
PR
May 7
ECNC JH Track Meet
4.
7
McKenna Powell
38.88
May 7
ECNC JH Track Meet
5.
7
Kayla Prochnow
40.58
PR
Apr 15
Raymond Central Quad
300m Hurdles - 30"
1.
8
Izzy Stenger
55.11
PR
Apr 27
Centennial JH Invite
2.
8
Anna Grace Christensen
1:02.21
PR
Apr 27
Centennial JH Invite
4x100 Relay
1.
Izzy Stenger
Jessica Sandell
Joesphine McGreer
Halle Dolliver
53.06
May 15
Nebraska Championship Meet
2.
Izzy Stenger
Jessica Sandell
Rachel Lannin
Joesphine McGreer
55.56
May 1
A-Town Showdown
3.
Rachel Lannin
Grace Green
Marisah Gustafson
Anna Grace Christensen
59.77
Apr 22
Seward County Invite
4.
Relay Team
1:00.94c
Apr 1
Friend Invitational
4x100 Throwers Relay - Throwers
1.
Rachel Lannin
Grace Green
Marisah Gustafson
Anna Grace Christensen
1:00.11
Apr 12
Milford Relays
2.
Mady Wall
Brooke Rice
Mikiah Witzel
Jenna Schweitzer
1:07.61
Apr 12
Milford Relays
4x200 Relay -
1.
Izzy Stenger
Rachel Lannin
Halle Dolliver
Joesphine McGreer
1:57.39
Apr 12
Milford Relays
4x400 Relay
1.
Joesphine McGreer
Mia Larsen
Jessica Sandell
Halle Dolliver
4:40.93
Apr 12
Milford Relays
2.
Izzy Stenger
Marisah Gustafson
Mia Larsen
Rachel Lannin
4:48.51
May 1
A-Town Showdown
3.
Izzy Stenger
Mia Larsen
Isabel Steiner
Rachel Lannin
4:49.09
May 7
ECNC JH Track Meet
4.
Marisah Gustafson
Isabel Steiner
Mia Larsen
Rachel Lannin
4:49.77
Apr 27
Centennial JH Invite
5.
Relay Team
4:50.2h
Apr 1
Friend Invitational
6.
7
Kayla Prochnow
Paige Wasterbuhr
Isabel Steiner
Mia Larsen
5:11.90
Apr 22
Seward County Invite
7.
Rachel Lannin
Paige Wasterbuhr
Isabel Steiner
Mia Larsen
5:13.36
Apr 15
Raymond Central Quad
4x800 Relay
1.
Autumn Saltzman
Samantha Back
Mia Larsen
Rachel Lannin
11:27.90
Apr 27
Centennial JH Invite
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Izzy Stenger
Joesphine McGreer
Anna Grace Christensen
Rachel Lannin
2:10.86
Apr 12
Milford Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Autumn Saltzman
Mia Larsen
Samantha Back
Meren Benischek
12:53.46
Apr 12
Milford Relays
4x55 Shuttle Hurdles - 30"
1.
Anna Grace Christensen
McKenna Powell
Shea Frink
Izzy Stenger
1:27.16
Apr 12
Milford Relays
Shot Put - 4kg
1.
8
Jenna Schweitzer
29' 9
PR
Apr 27
Centennial JH Invite
2.
7
Mikiah Witzel
25' 1.5
Apr 27
Centennial JH Invite
3.
7
Mady Wall
23' 10
PR
Apr 22
Seward County Invite
4.
7
Samantha Back
21' 5
Apr 15
Raymond Central Quad
5.
7
Brooke Rice
16' 3.5
Apr 22
Seward County Invite
Discus - 1kg
1.
7
Mikiah Witzel
78' 9.5
May 7
ECNC JH Track Meet
2.
8
Jenna Schweitzer
75' 1
PR
Apr 27
Centennial JH Invite
3.
7
Samantha Back
56' 2
Apr 22
Seward County Invite
4.
7
Mady Wall
53' 5
PR
Apr 22
Seward County Invite
5.
7
Brooke Rice
41' 4
PR
Apr 15
Raymond Central Quad
High Jump
1.
8
Marisah Gustafson
4' 6
PR
Apr 27
Centennial JH Invite
7
Shyann Sehi
4' 6
Apr 12
Milford Relays
3.
7
McKenna Powell
4' 2
PR
Apr 1
Friend Invitational
4.
8
Rachel Lannin
4' 0
PR
Apr 12
Milford Relays
5.
8
Autumn Saltzman
3' 8
PR
Apr 15
Raymond Central Quad
8
Ilianna Burgess
3' 8
PR
Apr 15
Raymond Central Quad
Pole Vault
1.
8
Jessica Sandell
8' 0
PR
May 15
Nebraska Championship Meet
Long Jump
1.
7
Halle Dolliver
15' 5.5
PR
Apr 12
Milford Relays
2.
8
Marisah Gustafson
12' 7
PR
Apr 27
Centennial JH Invite
3.
7
Isabel Steiner
12' 2
PR
Apr 27
Centennial JH Invite
4.
7
Shyann Sehi
11' 7
PR
Apr 22
Seward County Invite
5.
8
Meren Benischek
11' 0
PR
Apr 22
Seward County Invite
6.
7
Shea Frink
9' 6
PR
Apr 15
Raymond Central Quad
Triple Jump
1.
8
Anna Grace Christensen
27' 1
PR
May 7
ECNC JH Track Meet
2.
7
Grace Green
25' 7
Apr 1
Friend Invitational
3.
7
McKenna Powell
25' 0
Apr 22
Seward County Invite
4.
7
Alaina Wilcox
22' 7
Apr 22
Seward County Invite
*Recent improvement