Season:
2022 Outdoor
Outdoor
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Indoor
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Shouta Sakamoto
11.30
(.6)
PR
Sep 11
Saitama Shinjin Novice North District
2.
10
Momoki Kameno
11.68
(1.0)
PR
Sep 11
Saitama Shinjin Novice North District
3.
12
Taichi Nakamura
11.85
(1.8)
PR
Apr 22
Saitama North Sogo Qualifying Meet
4.
12
Ryouhei Takeda
12.00
(.4)
PR
Apr 22
Saitama North Sogo Qualifying Meet
5.
10
Ryuuki Ishii
12.02
(-.1)
PR
Sep 11
Saitama Shinjin Novice North District
6.
12
Ryoutarou Nakanishi
12.38
(.2)
PR
Apr 22
Saitama North Sogo Qualifying Meet
200 Meters
1.
11
Shouta Sakamoto
22.83
(.6)
PR
Sep 24
Saitama Shinjin Novice Championships
2.
12
Yuu Kitano
23.38
(-.1)
PR
Apr 22
Saitama North Sogo Qualifying Meet
3.
10
Momoki Kameno
24.13
(.0)
PR
Sep 11
Saitama Shinjin Novice North District
4.
10
Shuntarou Saitou
24.29
(1.8)
PR
Sep 11
Saitama Shinjin Novice North District
5.
12
Taichi Nakamura
24.69
(.8)
PR
Apr 22
Saitama North Sogo Qualifying Meet
400 Meters
1.
12
Yuu Kitano
50.90
PR
Apr 22
Saitama North Sogo Qualifying Meet
2.
12
Kanade Oosawa
52.33
PR
May 11
Saitama Comprehensive - Kanto Qualifier
3.
11
Shouta Sakamoto
54.60
PR
Apr 22
Saitama North Sogo Qualifying Meet
800 Meters
1.
10
Tomoharu Seki
1:55.37
Sep 24
Saitama Shinjin Novice Championships
2.
11
Subaru Yokoyama
1:56.69
PR
Sep 11
Saitama Shinjin Novice North District
3.
11
Hiroto Kitabayashi
2:04.80
Apr 22
Saitama North Sogo Qualifying Meet
1500 Meters
1.
12
Akito Tanno
3:54.01
PR
Jun 19
North Kanto & South Kanto Regional InterHigh Championsh..
2.
11
Subaru Yokoyama
3:59.00
PR
Sep 11
Saitama Shinjin Novice North District
3.
10
Tomoharu Seki
3:59.50
Sep 11
Saitama Shinjin Novice North District
4.
12
Hirotarou Shimizu
4:02.37
PR
Apr 22
Saitama North Sogo Qualifying Meet
5.
11
Kouta Kumai
4:10.49
PR
May 11
Saitama Comprehensive - Kanto Qualifier
6.
10
Toshiya Hiraoka
4:12.11
Sep 11
Saitama Shinjin Novice North District
7.
12
Shinba Kawakami
4:20.14
PR
Apr 22
Saitama North Sogo Qualifying Meet
8.
10
Rentarou Yamashita
4:22.37
PR
Apr 22
Saitama North Sogo Qualifying Meet
9.
10
Hiroki Shirai
4:24.73
PR
Apr 22
Saitama North Sogo Qualifying Meet
10.
10
Yuuma Hirano
4:25.63
PR
Apr 22
Saitama North Sogo Qualifying Meet
11.
11
Souma Okidate
4:27.78
PR
Apr 22
Saitama North Sogo Qualifying Meet
12.
11
Haruki Mori
4:29.74
PR
Apr 22
Saitama North Sogo Qualifying Meet
13.
10
Taiyou Ichikawa
4:33.98
PR
Apr 22
Saitama North Sogo Qualifying Meet
14.
10
Sora Suzuki
4:34.21
PR
Apr 22
Saitama North Sogo Qualifying Meet
15.
10
Ryuusei Kodama
4:36.24
PR
Apr 22
Saitama North Sogo Qualifying Meet
16.
11
Riku Arakawa
4:47.80
PR
Apr 22
Saitama North Sogo Qualifying Meet
17.
11
Tsubasa Kakiuchi
5:12.31
PR
Apr 22
Saitama North Sogo Qualifying Meet
3000 Meters
1.
10
Eita Sekine
9:05.18
PR
Apr 22
Saitama North Sogo Qualifying Meet
2.
10
Ryuusei Tsunoda
9:06.95
PR
Apr 22
Saitama North Sogo Qualifying Meet
3.
10
Naoki Takaoka
9:21.90
PR
Apr 22
Saitama North Sogo Qualifying Meet
4.
12
Ibuki Aoki
9:24.31
PR
Apr 22
Saitama North Sogo Qualifying Meet
5.
10
Taiyou Ichikawa
9:32.97
PR
Sep 11
Saitama Shinjin Novice North District
6.
10
Ryuusei Kodama
9:39.58
PR
Sep 11
Saitama Shinjin Novice North District
7.
11
Kuuta Imura
9:41.63
PR
Sep 11
Saitama Shinjin Novice North District
8.
10
JuUto Chino
9:44.97
PR
Apr 22
Saitama North Sogo Qualifying Meet
9.
11
Subaru Yokoyama
9:45.84
PR
Apr 22
Saitama North Sogo Qualifying Meet
10.
10
Yuuma Hirano
9:53.76
PR
Sep 11
Saitama Shinjin Novice North District
11.
11
Riku Arakawa
9:55.27
PR
Sep 11
Saitama Shinjin Novice North District
12.
11
Haruki Mori
9:58.74
PR
Sep 11
Saitama Shinjin Novice North District
13.
12
Shinba Kawakami
10:17.43
PR
Sep 11
Saitama Shinjin Novice North District
5000 Meters
1.
12
Akito Tanno
14:44.66
PR
May 11
Saitama Comprehensive - Kanto Qualifier
2.
11
Kotarou Osabe
15:00.60
May 11
Saitama Comprehensive - Kanto Qualifier
3.
12
Kousuke Matsumura
15:03.38
PR
Sep 11
Saitama Shinjin Novice North District
4.
12
Hirotarou Shimizu
15:18.44
PR
Sep 11
Saitama Shinjin Novice North District
5.
12
Nanase Ishii
15:29.16
PR
Sep 11
Saitama Shinjin Novice North District
6.
11
Tsubasa Kakiuchi
15:30.56
PR
Sep 24
Saitama Shinjin Novice Championships
7.
12
Daisuke Kurihara
15:31.51
PR
Sep 11
Saitama Shinjin Novice North District
8.
11
Kouta Kumai
15:43.38
Sep 11
Saitama Shinjin Novice North District
9.
12
Yuusaku Konno
15:51.73
PR
Sep 11
Saitama Shinjin Novice North District
10.
10
Ryuusei Tsunoda
15:55.58
PR
Sep 11
Saitama Shinjin Novice North District
11.
10
Eita Sekine
15:56.81
Sep 11
Saitama Shinjin Novice North District
12.
10
Naoki Takaoka
15:59.61
PR
Sep 11
Saitama Shinjin Novice North District
13.
12
Ibuki Aoki
16:21.82
PR
Sep 11
Saitama Shinjin Novice North District
14.
12
Yuuki Nishimatsu
16:34.34
PR
Sep 11
Saitama Shinjin Novice North District
15.
11
Souma Okidate
16:34.66
PR
Sep 11
Saitama Shinjin Novice North District
110m Hurdles - 42"
1.
11
Hiroto Nakayama
17.70
(1.0)
Sep 24
Saitama Shinjin Novice Championships
3k Steeplechase
1.
12
Kousuke Matsumura
9:50.32
PR
Apr 22
Saitama North Sogo Qualifying Meet
4x100 Relay
1.
Relay Team
44.45
May 11
Saitama Comprehensive - Kanto Qualifier
2.
Momoki Kameno
Shouta Sakamoto
Hiroto Nakayama
Ryuuki Ishii
44.90
Sep 11
Saitama Shinjin Novice North District
3.
Momoki Kameno
Shouta Sakamoto
Hiroto Nakayama
Shuntarou Saitou
44.94
Sep 11
Saitama Shinjin Novice North District
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:26.04
May 11
Saitama Comprehensive - Kanto Qualifier
2.
Kanade Oosawa
Yuu Kitano
Yuuma Hotta
Shouta Sakamoto
3:28.21
Apr 22
Saitama North Sogo Qualifying Meet
High Jump
1.
12
Yuuma Hotta
1.93m
PR
May 11
Saitama Comprehensive - Kanto Qualifier
Long Jump
1.
11
Hiroto Nakayama
5.89m
(-1.6)
May 11
Saitama Comprehensive - Kanto Qualifier
2.
11
Kouta Nakayama
5.82m
(2.5)
PR
Apr 22
Saitama North Sogo Qualifying Meet
3.
12
Daichi Tomomizu
5.57m
(2.4)
PR
Apr 22
Saitama North Sogo Qualifying Meet
4.
12
Kanade Oosawa
5.39m
(1.3)
PR
Apr 22
Saitama North Sogo Qualifying Meet
Womens
100 Meters
1.
10
Mana Oono
12.76
(1.1)
PR
Apr 22
Saitama North Sogo Qualifying Meet
2.
12
Tsukasa Kita
12.78
(1.1)
PR
Apr 22
Saitama North Sogo Qualifying Meet
3.
11
Yuna Okada
13.28
(.3)
PR
Apr 22
Saitama North Sogo Qualifying Meet
200 Meters
1.
10
Mana Oono
26.17
(1.0)
PR
Sep 11
Saitama Shinjin Novice North District
2.
11
Ayaka Suzuki
26.70
(1.0)
PR
Sep 11
Saitama Shinjin Novice North District
3.
11
Kaho Matoba
27.77
(1.0)
Sep 11
Saitama Shinjin Novice North District
400 Meters
1.
11
Ayaka Suzuki
1:01.23
PR
Sep 11
Saitama Shinjin Novice North District
2.
11
Shiho Fujisawa
1:03.59
PR
May 11
Saitama Comprehensive - Kanto Qualifier
3.
11
Kaho Matoba
1:03.93
Sep 11
Saitama Shinjin Novice North District
800 Meters
1.
11
Nami Tahara
2:35.30
PR
Sep 24
Saitama Shinjin Novice Championships
2.
10
Mai Tsunakawa
2:42.63
PR
Sep 11
Saitama Shinjin Novice North District
1500 Meters
1.
12
Ai Hoshino
4:48.33
PR
Apr 22
Saitama North Sogo Qualifying Meet
2.
12
Eri Tokuda
4:59.40
Apr 22
Saitama North Sogo Qualifying Meet
3.
11
Sayaka Kiyokawa
5:02.47
PR
Sep 11
Saitama Shinjin Novice North District
4.
11
Miyu Funamoto
5:04.28
PR
Sep 24
Saitama Shinjin Novice Championships
5.
10
Himari Takeda
5:10.86
Sep 11
Saitama Shinjin Novice North District
6.
11
Nami Tahara
5:19.44
Apr 22
Saitama North Sogo Qualifying Meet
7.
10
Mai Tsunakawa
5:20.83
PR
Apr 22
Saitama North Sogo Qualifying Meet
3000 Meters
1.
12
Rena Ishii
10:18.38
PR
May 11
Saitama Comprehensive - Kanto Qualifier
2.
12
Ai Hoshino
10:22.65
Apr 22
Saitama North Sogo Qualifying Meet
3.
12
Eri Tokuda
10:29.48
PR
Sep 11
Saitama Shinjin Novice North District
4.
11
Megumi Yamanaka
10:50.55
Sep 11
Saitama Shinjin Novice North District
5.
10
Himari Takeda
10:52.44
Sep 24
Saitama Shinjin Novice Championships
6.
11
Sayaka Kiyokawa
10:53.59
PR
Sep 11
Saitama Shinjin Novice North District
7.
11
Miyu Funamoto
10:55.49
PR
Sep 11
Saitama Shinjin Novice North District
4x100 Relay
1.
Mana Oono
Tsukasa Kita
Yuna Okada
Ayaka Suzuki
49.41
Apr 22
Saitama North Sogo Qualifying Meet
2.
Relay Team
49.51
Apr 22
Saitama North Sogo Qualifying Meet
3.
Kaho Matoba
Mana Oono
Yuna Okada
Ayaka Suzuki
51.45
Sep 11
Saitama Shinjin Novice North District
4.
Yuna Okada
Mana Oono
Kaho Matoba
Ayaka Suzuki
51.47
Sep 11
Saitama Shinjin Novice North District
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:08.32
May 11
Saitama Comprehensive - Kanto Qualifier
2.
Ayaka Suzuki
Shiho Fujisawa
Kaho Matoba
Mana Oono
4:10.97
Apr 22
Saitama North Sogo Qualifying Meet
High Jump
1.
10
Kazuki Iijima
1.35m
PR
Apr 22
Saitama North Sogo Qualifying Meet
*Recent improvement