Season:
2014 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
Indoor
2020
2016
2013
2012
2011
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Matthew Barry
11.05
Mar 1
Midway Relays
2.
9
Marquee Satterwhite
11.30
PR
Mar 1
Midway Relays
3.
12
Trevio Washington
11.44
Mar 1
Midway Relays
4.
10
Joseph Ward
11.76
PR
Mar 1
Midway Relays
5.
10
Eric Clayburn
11.77
PR
Mar 1
Midway Relays
6.
11
Travis Fuller
11.88
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
7.
10
R.J. Rangel
12.13
PR
Mar 1
Midway Relays
9
Alex Phillips
12.13
PR
Mar 1
Midway Relays
9.
10
Trestan Wommack
12.19
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
10.
9
D.J. West
12.31
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
11.
11
Jaylon Vaughn
12.44
PR
Mar 1
Midway Relays
12.
9
Jacob Hawkins
12.45
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
13.
10
Al Shahul Ali
12.78
PR
Mar 1
Midway Relays
14.
9
Lynn Edwards
12.84
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
15.
10
George Jones
12.86
PR
Mar 1
Midway Relays
16.
9
Tirique Williamson
13.00
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
17.
9
Weston Baker
13.43
PR
Mar 1
Midway Relays
18.
9
Greg White
13.75
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
200 Meters
1.
11
Kahlil Haughton
22.33
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
2.
12
Zach Moore
22.71
PR
Mar 1
Midway Relays
3.
9
Marquee Satterwhite
23.26
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
4.
12
Trevio Washington
23.98
PR
Mar 1
Midway Relays
5.
10
Christian Davis
24.12
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
6.
10
D'Eric Alexander
24.57
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
7.
9
Jacob Hutto
24.68
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
8.
11
Travis Fuller
24.73
PR
Mar 1
Midway Relays
9.
9
Marcus Brooks
25.00
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
10.
9
Alex Phillips
25.04
PR
Mar 1
Midway Relays
11.
11
Ernest Landrum
25.29
PR
Mar 1
Midway Relays
12.
10
Al Shahul Ali
25.50
PR
Mar 1
Midway Relays
13.
11
Jaylon Vaughn
25.52
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
14.
9
D.J. West
25.59
PR
Mar 1
Midway Relays
15.
9
Jacob Hawkins
26.05
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
16.
10
George Jones
26.39
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
17.
9
Lynn Edwards
26.41
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
18.
10
Trestan Wommack
26.79
Mar 1
Midway Relays
19.
9
Weston Baker
27.89
PR
Mar 1
Midway Relays
20.
9
Greg Welch
28.90
PR
Mar 1
Midway Relays
400 Meters
1.
11
Kahlil Haughton
48.54
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
2.
12
Forest Smith
52.44
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
3.
11
Kevin Soto
53.66
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
4.
9
Adam Poynter
55.64
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
5.
10
Sam Painter
57.57
PR
Mar 1
Midway Relays
6.
9
Michael Sulak
58.30
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
7.
11
David Ash
58.36
PR
Mar 1
Midway Relays
8.
10
Caleb London
58.94
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
9.
10
Patrick Wardlaw
59.48
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
10.
9
Tendai Gee
1:00.95
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
11.
9
Hunter Williamson
1:02.35
PR
Mar 1
Midway Relays
12.
9
Eric Dungan
1:02.63
PR
Mar 1
Midway Relays
13.
10
Al Shahul Ali
1:03.77
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
14.
9
Zenji Reyes
1:07.60
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
15.
9
Patrick Porter
1:08.58
PR
Mar 1
Midway Relays
16.
10
Jordan Brooks
1:08.88
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
800 Meters
1.
11
Chris Wohlschlag
1:58.05
PR
Apr 15
UIL 5A Area 07-08 Meet
2.
11
Chris Wolschlag
2:03.29
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
3.
10
Cooper Nall
2:06.67
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
4.
11
Desmond Lacy
2:13.80
Mar 1
Midway Relays
5.
9
Jaquavios Diggs
2:18.60
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
6.
9
Paul Rocha
2:20.34
PR
Mar 1
Midway Relays
7.
9
Peter Ferretter
2:29.02
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
8.
9
Jalen Perez
2:31.17
PR
Mar 1
Midway Relays
9.
11
Matthew Stevens
2:34.86
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
1600 Meters
1.
12
Christian Perez
4:40.53
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
2.
12
Josh Powers
4:48.43
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
3.
11
Mark Bell
4:56.93
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
4.
9
Ryan Day
4:58.44
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
5.
9
Paul Rocha
5:13.65
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
6.
9
Peter Ferretter
5:18.50
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
7.
9
Jacob Canter
5:41.24
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
8.
10
Cody King
5:46.17
PR
Mar 1
Midway Relays
9.
11
Matthew Stevens
5:47.24
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
10.
12
Austin Thompson
5:59.58
PR
Mar 1
Midway Relays
11.
9
Josh Martinez
6:20.84
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
12.
9
Grant Sury
6:32.91
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
3200 Meters
1.
12
Christian Perez
10:02.79
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
2.
12
Josh Powers
10:17.59
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
3.
9
Ryan Day
10:41.22
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
4.
11
Mark Bell
11:05.01
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
5.
9
Peter Ferretter
11:32.12
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
6.
9
Jacob Canter
12:15.98
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
7.
12
Jeffrey Smallwood
12:23.3h
PR
Mar 1
Midway Relays
8.
10
Cody King
12:40.77
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
9.
9
Cameron Russell
12:58.8h
Mar 1
Midway Relays
10.
9
Grant Sury
13:07.1h
Mar 1
Midway Relays
11.
12
Austin Thompson
13:24.71
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
12.
9
Josh Martinez
13:42.7h
Mar 1
Midway Relays
110m Hurdles - 39"
1.
10
Xavier Berry
15.10
Mar 1
Midway Relays
2.
11
Warren Abercrombie
15.99
Mar 1
Midway Relays
3.
11
Darius Tucker
16.54
PR
Mar 1
Midway Relays
12
Chase Wolf
16.54
PR
Mar 1
Midway Relays
5.
10
Adrian Head
16.95
PR
Mar 1
Midway Relays
6.
10
Steven Largent
18.15
PR
Mar 1
Midway Relays
7.
10
Zach Haverly
18.68
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
8.
9
Jeremy Rowe
18.99
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
9.
9
Matthew Rieger
19.69
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
10.
9
Chris Todd
20.86
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
300m Hurdles - 36"
1.
11
Warren Abercrombie
41.16
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
2.
10
Xavier Berry
41.61
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
3.
12
Chase Wolf
42.35
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
4.
11
Darius Tucker
43.94
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
5.
9
Chris Todd
47.06
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
6.
10
Zach Haverly
47.27
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
7.
9
Jeremy Rowe
47.40
PR
Mar 1
Midway Relays
8.
10
Steven Largent
47.70
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
9.
9
Matthew Rieger
48.67
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
4x100 Relay
1.
-
Matthew Barry
Zach Moore
Kahlil Haughton
Marcus Johnson
42.86
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
2.
-
Relay Team
43.11
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
3.
-
Marquee Satterwhite
D'Eric Alexander
Trestan Wommack
Artez Rhymer
45.83
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
4.
9
Marcus Brooks
Collin Keever
Tirique Williamson
Gage Smith
47.42
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
4x200 Relay -
1.
-
Relay Team
1:30.90
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
2.
-
Marquee Satterwhite
Eric Clayburn
Joseph Ward
Artez Rhymer
1:33.48
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
3.
-
Zach Moore
Matthew Barry
Marcus Johnson
Christian Davis
1:33.56
Mar 1
Midway Relays
4.
-
Joseph Ward
Jaylon Moss
Eric Clayburn
Artez Rhymer
1:33.85
Mar 1
Midway Relays
5.
9
Gage Smith
Marquee Satterwhite
Collin Keever
Marcus Brooks
1:38.01
Mar 1
Midway Relays
6.
9
Tirique Williamson
Collin Keever
Marcus Brooks
Gage Smith
1:40.24
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
4x400 Relay
1.
-
Jordan Colvin
Christian Davis
Marcus Johnson
Kevin Soto
3:33.59
Mar 1
Midway Relays
2.
-
Chris Wolschlag
Marcus Johnson
Forest Smith
Jaylon Moss
3:36.86
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
3.
-
Jaylon Moss
David Ash
Artez Rhymer
Cooper Nall
3:43.69
Mar 1
Midway Relays
4.
-
Relay Team
3:44.39
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
5.
-
Artez Rhymer
Cooper Nall
Desmond Lacy
Caleb London
3:51.10
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
6.
9
Gage Smith
Chris Todd
Adam Poynter
Michael Sulak
3:59.17
Mar 1
Midway Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Jason Clements
46' 2
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
2.
11
Lenoy Jones
44' 9
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
3.
10
Zach Haverly
43' 2.5
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
4.
12
LaCharles Montgomery
40' 1.5
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
5.
10
Adrian Head
39' 7
PR
Mar 1
Midway Relays
6.
9
Malique Cooper
34' 8
PR
Mar 1
Midway Relays
7.
10
Brian Holiday
34' 5
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
8.
10
Drew Hughlett
34' 1
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
9.
9
Albert McGowan
32' 9.5
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
10.
9
Ed Jefferson
31' 11.5
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
Discus - 1.6kg
1.
12
Christian Beard
143' 0
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
2.
11
Andy Mills
128' 7
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
3.
10
Zach Haverly
123' 10
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
4.
10
Reece Anderson
116' 8
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
5.
10
Michael Garza
114' 6
Mar 1
Midway Relays
6.
12
LaCharles Montgomery
110' 1
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
7.
9
Ed Jefferson
93' 0
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
8.
11
Jarred Griffin
91' 4
PR
Mar 1
Midway Relays
9.
9
Wesley Tandy
91' 1
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
10.
9
Malique Cooper
71' 9
PR
Mar 1
Midway Relays
11.
9
Albert McGowan
63' 7
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
High Jump
1.
12
Jordan Colvin
6' 4
PR
Apr 26
UIL 5A Region I
2.
12
Forest Smith
6' 2
PR
Mar 1
Midway Relays
3.
9
Gage Smith
6' 0
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
11
Devontre Stricklin
6' 0
Mar 1
Midway Relays
5.
9
Collin Keever
5' 8
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
11
Jace Hawkins
5' 8
PR
Mar 1
Midway Relays
7.
9
Adam Poynter
5' 6
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
10
Caleb London
5' 6
PR
Mar 1
Midway Relays
9.
9
Marcus Brooks
5' 0
Mar 1
Midway Relays
Pole Vault
1.
11
Karter Amos
13' 6
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
2.
11
Cameron Mills
12' 6
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
3.
11
David Beggs
11' 6
PR
Mar 1
Midway Relays
4.
11
Nathan Ash
11' 0
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
5.
11
Kevin Pham
10' 6
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
12
Lyles Sherman
10' 6
Mar 1
Midway Relays
7.
10
Cooper Nall
10' 0
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
9
Nick Hickman
10' 0
PR
Mar 1
Midway Relays
9.
11
David Ash
9' 6
PR
Mar 1
Midway Relays
9
Bernardo de Alvo
9' 6
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
11.
9
Chance Sweet
8' 6
Mar 1
Midway Relays
9
Eric Dungan
8' 6
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Long Jump
1.
11
Devontre Stricklin
22' 3.75
Apr 26
UIL 5A Region I
2.
11
Jace Hawkins
21' 6.25
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
3.
12
Jordan Colvin
21' 4
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
4.
10
Artez Rhymer
20' 2.5
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
5.
12
Stephon Free
20' 0.25
Mar 1
Midway Relays
6.
11
Keith Henson
19' 6.5
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
7.
9
Tirique Williamson
18' 10.25
PR
Mar 1
Midway Relays
8.
11
Travis Fuller
18' 2
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
9.
9
Gage Smith
18' 1.75
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
10.
9
Marcus Brooks
18' 0
Mar 1
Midway Relays
11.
9
D.J. West
17' 10.5
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
12.
9
Tendai Gee
16' 7
Mar 1
Midway Relays
Triple Jump
1.
11
Devontre Stricklin
47' 6
Apr 26
UIL 5A Region I
2.
12
Forest Smith
43' 7
PR
Mar 1
Midway Relays
3.
11
Darius Tucker
43' 2
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
4.
11
Keith Henson
43' 1.75
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
5.
11
Marcus Johnson
43' 1
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
6.
11
Jace Hawkins
41' 8.75
Mar 1
Midway Relays
7.
10
Xavier Berry
40' 9.5
Mar 1
Midway Relays
8.
10
Larry Parks
39' 7
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
9.
9
Marcus Brooks
38' 6.5
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
10.
9
Adam Poynter
38' 5.5
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
11.
9
Tendai Gee
37' 0
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
12.
10
Caleb London
35' 9.5
PR
Mar 1
Midway Relays
13.
9
Joseph Fields
33' 9.25
PR
Mar 1
Midway Relays
14.
9
Greg Welch
31' 9.25
PR
Mar 1
Midway Relays
15.
9
Zenji Reyes
31' 1.5
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
Womens
100 Meters
1.
10
Kaci Kemp
12.65
PR
Apr 15
UIL 5A Area 07-08 Meet
2.
9
Charity Lyons
12.73
PR
Mar 1
Midway Relays
3.
11
Utahna Garrett
13.00
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
4.
10
Tinesha Smith
13.61
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
5.
10
Kyra Jackson
13.63
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
6.
9
Jaslynn Allen
13.74
PR
Mar 1
Midway Relays
7.
10
Mykala Drysdale
14.01
Mar 1
Midway Relays
8.
11
Hannah Brown
14.80
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
9.
9
Abby Crawford
15.25
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
10.
10
Abigail Woodard
16.08
PR
Mar 1
Midway Relays
11.
12
Viviana Castillo
17.32
PR
Mar 1
Midway Relays
200 Meters
1.
9
Charity Lyons
26.86
PR
Mar 1
Midway Relays
2.
12
Erica Wallace
27.09
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
3.
11
Utahna Garrett
27.69
Mar 1
Midway Relays
4.
11
Desijrae Miller
27.70
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
5.
9
Lakyn Glasson
28.34
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
6.
9
Jaslynn Allen
28.60
PR
Mar 1
Midway Relays
7.
10
Mykala Drysdale
29.38
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
8.
11
Hannah Brown
30.70
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
9.
10
Keana McCray
31.47
PR
Mar 1
Midway Relays
10.
10
Abigail Woodard
33.75
PR
Mar 1
Midway Relays
11.
10
Lyric Stow
35.14
Mar 1
Midway Relays
12.
12
Viviana Castillo
35.19
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
13.
10
Maria Ovide
35.98
PR
Mar 1
Midway Relays
14.
9
Erica Mancha
36.40
PR
Mar 1
Midway Relays
400 Meters
1.
9
Toronica Duncan
1:03.97
PR
Mar 1
Midway Relays
2.
11
Desijrae Miller
1:06.76
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
3.
10
Amanda Pedriana
1:07.30
PR
Mar 1
Midway Relays
4.
11
Rae'Jean Perkins
1:10.18
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
5.
10
Sammi Landon
1:11.22
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
6.
10
Camryn Johnson
1:13.34
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
7.
10
Kayla Whitehead
1:13.68
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
8.
11
Tina Tran
1:13.96
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
9.
11
Brittany O'Brien
1:19.92
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
10.
10
Maria Ovide
1:24.13
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
800 Meters
1.
12
Erin Illich
2:32.41
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
2.
12
Addy Denton
2:37.08
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
3.
10
Amanda Pedriana
2:40.07
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
4.
11
Tina Tran
2:50.71
PR
Mar 1
Midway Relays
5.
10
Camryn Johnson
2:56.21
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
6.
12
Ana Grdzelishvili
2:59.47
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
7.
11
Brittany O'Brien
3:12.66
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
8.
11
Hannah Elmore
3:15.28
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
9.
11
Dina Jasso
3:25.31
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
1600 Meters
1.
12
Addy Denton
5:49.69
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
2.
12
Erin Illich
5:58.97
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
3.
9
Becca Burke
6:14.39
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
4.
9
Mia Miller
6:23.13
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
5.
11
Breanna Salais
6:54.07
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
6.
11
Spencer Canter
7:21.58
PR
Mar 1
Midway Relays
7.
9
Lauren Dudley
7:32.36
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
8.
10
Mikaela Stokes
7:36.03
PR
Mar 1
Midway Relays
9.
9
Emma Mathis
7:39.95
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
10.
9
Lauren Morgan
8:05.72
PR
Mar 1
Midway Relays
3200 Meters
1.
12
Addy Denton
12:29.99
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
2.
9
Becca Burke
13:18.95
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
3.
9
Mia Miller
14:57.62
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
4.
11
Spencer Canter
15:50.0h
PR
Mar 1
Midway Relays
5.
9
Lauren Dudley
16:00.95
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
6.
11
Tina Tran
16:12.53
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
7.
10
Mikaela Stokes
16:24.88
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
100m Hurdles - 33"
1.
11
Kacey Cocker
16.36
PR
Mar 1
Midway Relays
2.
10
Sophia Vick
17.26
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
3.
9
Camryn Green
18.22
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
4.
10
Mattie Green
18.39
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
5.
9
Jayda Fullbright
19.14c
Mar 1
Midway Relays
6.
9
Sarah Warren
19.46
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
7.
9
Lakyn Glasson
19.60
PR
Mar 1
Midway Relays
8.
11
Jessenia Villegas
20.05
PR
Mar 1
Midway Relays
9.
10
Molly Majors
21.04c
PR
Mar 1
Midway Relays
10.
10
Enicia Dunston
21.70
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
300m Hurdles - 30"
1.
10
Sophia Vick
50.00
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
2.
11
Kacey Cocker
51.43
PR
Mar 1
Midway Relays
3.
9
Sarah Warren
52.39
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
4.
9
Jayda Fullbright
53.71
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
5.
11
Jessenia Villegas
54.00
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
6.
10
Mattie Green
54.06
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
7.
9
Camryn Green
57.48
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
8.
10
Enicia Dunston
58.53
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
9.
10
Molly Majors
59.91
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
4x100 Relay
1.
-
Utahna Garrett
Gena Smith
Desijrae Miller
Charity Lyons
49.43
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
-
Relay Team
49.43
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
3.
-
Jaslynn Allen
Lakyn Glasson
Kyra Jackson
Kayla Cocker
52.74
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
4x200 Relay -
1.
-
Relay Team
1:44.49
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
2.
-
Erica Wallace
Charity Lyons
Kaci Kemp
Gena Smith
1:45.12
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
3.
-
Utahna Garrett
Gena Smith
Kaci Kemp
Erica Wallace
1:48.46
Mar 1
Midway Relays
4.
-
Kayla Cocker
Rachel Rambeau
Allison Perry
Kyra Jackson
1:54.18
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
5.
-
Kayla Cocker
Kyra Jackson
Allison Perry
Rachel Rambeau
1:55.20
Mar 1
Midway Relays
4x400 Relay
1.
-
Relay Team
4:09.93
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
2.
-
Erica Wallace
Gena Smith
Charity Lyons
Kaci Kemp
4:15.88
Mar 1
Midway Relays
3.
-
Allison Perry
Amanda Pedriana
Lakyn Glasson
Rachel Rambeau
4:29.32
Mar 1
Midway Relays
4.
-
Lakyn Glasson
Jaslynn Allen
Rachel Rambeau
Allison Perry
4:32.74
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
Shot Put - 4kg
1.
9
Ashlynn Gorrelle
30' 10.5
Mar 1
Midway Relays
2.
11
Shacoree Henderson
28' 11
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
9
Aliyah Parks
28' 11
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
4.
9
Nadia Hill
24' 0
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
5.
10
Katelyn Sober
23' 10
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
6.
9
Erica Mancha
22' 5.5
Mar 1
Midway Relays
7.
9
Aaliyah Petty
21' 9
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
8.
11
Anna Diaz
21' 7.5
PR
Mar 1
Midway Relays
Discus - 1kg
1.
9
Ashlynn Gorrelle
79' 11
Mar 1
Midway Relays
2.
9
Reggie Allen
78' 7
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
3.
9
Erica Mancha
74' 7
PR
Mar 1
Midway Relays
4.
11
Anna Diaz
64' 2
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
5.
10
Katelyn Sober
61' 4
PR
Mar 1
Midway Relays
6.
9
Aaliyah Petty
60' 9
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
7.
9
Madi Wagner
54' 10
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
High Jump
1.
9
Toronica Duncan
5' 2
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
2.
12
Madeline Garrett
4' 8
PR
Mar 1
Midway Relays
3.
9
Brianna Smith
4' 6
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
12
Brianna Rogers
4' 6
PR
Mar 1
Midway Relays
Pole Vault
1.
12
Stephanie Welch
8' 6
PR
Apr 15
UIL 5A Area 07-08 Meet
2.
10
Molly Majors
7' 0
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
3.
9
Becca Burke
6' 9
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
4.
9
Tori Williams
6' 6
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
9
Lasha Wineinger
6' 6
PR
Mar 1
Midway Relays
9
Annie Griesemer
6' 6
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
Long Jump
1.
12
Erica Wallace
16' 4.5
PR
Mar 1
Midway Relays
2.
9
Toronica Duncan
15' 5.5
PR
Mar 1
Midway Relays
3.
11
Kayla Cocker
15' 4
PR
Mar 1
Midway Relays
4.
9
Brianna Smith
15' 2.25
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
5.
11
Utahna Garrett
15' 1
Mar 1
Midway Relays
6.
10
Kyra Jackson
14' 6.75
Mar 1
Midway Relays
7.
11
Gena Smith
14' 4.75
PR
Mar 1
Midway Relays
8.
9
Jayda Fullbright
14' 1.75
Mar 1
Midway Relays
9.
10
Mattie Green
13' 9.5
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
10.
9
Camryn Green
13' 6
PR
Mar 1
Midway Relays
11.
9
Charity Lyons
12' 11.75
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
12.
9
Sarah Warren
12' 6.5
PR
Mar 1
Midway Relays
Triple Jump
1.
9
Allye Beth Deaton
33' 5
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
11
Kayla Cocker
33' 5
PR
Mar 1
Midway Relays
3.
9
Toronica Duncan
33' 3
Mar 1
Midway Relays
4.
10
Kyra Jackson
31' 9.5
PR
Mar 22
Waco ISD Invitational Track and Field
5.
12
Madeline Garrett
30' 11.75
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
6.
10
Mattie Green
28' 9.75
Mar 1
Midway Relays
7.
9
Camryn Green
28' 7
PR
Apr 5
UIL 5A District 08 Finals
*Recent improvement