Season:
2012 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2008
2007
Indoor
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Brady Montgomery
11.71
PR
Apr 4
District 7-A
2.
11
Shawn Roper
11.88
Apr 4
District 7-A
3.
11
Graham Wilson
11.94c
PR
Mar 30
Dalhart Classic
4.
10
Laramie Furgason
13.32
PR
Apr 4
District 7-A
200 Meters
1.
11
Brady Montgomery
23.76
PR
Apr 4
District 7-A
2.
11
Graham Wilson
24.58
PR
Apr 4
District 7-A
3.
11
Dusty Barrow
25.73
PR
Apr 4
District 7-A
4.
10
Teak Forney
25.92
PR
Apr 4
District 7-A
5.
10
Laramie Furgason
26.33
PR
Apr 4
District 7-A
400 Meters
1.
9
Andrew Bichsel
56.24c
PR
Mar 30
Dalhart Classic
2.
9
Clayton Pipes
59.76
Apr 4
District 7-A
1600 Meters
1.
10
Jacob Miller
5:33.19
Apr 4
District 7-A
3200 Meters
1.
10
Jacob Miller
12:24.56
Apr 4
District 7-A
4x100 Relay
1.
-
Relay Team
47.69
Apr 4
District 7-A
2.
-
Shawn Roper
Andrew Bichsel
Teak Forney
Dusty Barrow
47.84c
Mar 30
Dalhart Classic
4x200 Relay -
1.
-
Relay Team
1:40.90
Apr 4
District 7-A
2.
-
Dusty Barrow
Teak Forney
Andrew Bichsel
Shawn Roper
1:41.4h
Mar 30
Dalhart Classic
3.
-
Shawn Roper
Teak Forney
Andrew Bichsel
Dusty Barrow
1:43.74
Apr 4
District 7-A
Shot Put - 12lb
1.
12
Zac Bradley
39' 2.5
Apr 4
District 7-A
2.
9
Andrew Bichsel
36' 11
PR
Mar 30
Dalhart Classic
3.
12
Daniel Zumstein
33' 7
Apr 4
District 7-A
4.
10
Evan Putman
31' 1
PR
Mar 30
Dalhart Classic
Discus - 1.6kg
1.
12
Daniel Zumstein
128' 0
Mar 30
Dalhart Classic
2.
12
Zac Bradley
102' 0
PR
Mar 30
Dalhart Classic
3.
10
Evan Putman
86' 0
Apr 4
District 7-A
High Jump
1.
11
Casey Grange
6' 2
Apr 4
District 7-A
2.
11
Graham Wilson
5' 8
PR
Apr 4
District 7-A
Pole Vault
1.
9
Clayton Pipes
10' 0
Mar 30
Dalhart Classic
2.
11
Kyler Blodgett
9' 6
Apr 4
District 7-A
Long Jump
1.
11
Graham Wilson
18' 8.75
PR
Apr 4
District 7-A
2.
11
Brady Montgomery
18' 5
PR
Apr 4
District 7-A
3.
11
Shawn Roper
17' 2
Apr 4
District 7-A
4.
9
Andrew Bichsel
15' 11.25
PR
Apr 4
District 7-A
5.
10
Laramie Furgason
15' 5
PR
Apr 4
District 7-A
Triple Jump
1.
11
Graham Wilson
36' 10.5
PR
Mar 30
Dalhart Classic
Womens
100 Meters
1.
11
Torri Hughes
14.76
PR
Apr 4
District 7-A
2.
10
Ashton Standerfer
15.03
PR
Apr 4
District 7-A
3.
12
Chelsea Urbancyzk
15.36
PR
Apr 4
District 7-A
200 Meters
1.
9
Cassidy Crutchfield
29.74
PR
Apr 4
District 7-A
2.
11
Torri Hughes
30.73
PR
Apr 4
District 7-A
3.
12
Chelsea Urbancyzk
33.55
PR
Apr 4
District 7-A
400 Meters
1.
12
Autumn Witcher
1:07.94c
PR
Mar 30
Dalhart Classic
2.
9
Cassidy Crutchfield
1:11.85
Apr 4
District 7-A
3.
9
Michaela Wells
1:16.14c
PR
Mar 30
Dalhart Classic
800 Meters
1.
11
Ashley Parsley
2:50.67
PR
Apr 19
Russell Graham Memorial Reg Qual.
2.
9
Michaela Wells
3:07.37
PR
Apr 4
District 7-A
1600 Meters
1.
11
Ashley Parsley
6:01.82
PR
Apr 4
District 7-A
2.
12
Dusti Windsor
6:31.66
PR
Apr 4
District 7-A
100m Hurdles - 33"
1.
10
Ashton Standerfer
20.84c
PR
Mar 30
Dalhart Classic
2.
9
Macey Hendrick
21.31
PR
Apr 4
District 7-A
3.
12
Jaycee Smith
23.16
PR
Apr 4
District 7-A
300m Hurdles - 30"
1.
9
Macey Hendrick
1:02.21
PR
Apr 4
District 7-A
2.
10
Ashton Standerfer
1:06.44c
PR
Mar 30
Dalhart Classic
3.
12
Jaycee Smith
1:06.74c
Mar 30
Dalhart Classic
Shot Put - 4kg
1.
10
Felicia Miller
24' 2
PR
Apr 4
District 7-A
2.
9
Hanna Brainard
21' 7
Apr 4
District 7-A
Discus - 1kg
1.
10
Felicia Miller
79' 1
PR
Apr 4
District 7-A
2.
9
Cheyenne Davis
60' 5
Apr 4
District 7-A
3.
9
Hanna Brainard
59' 3
Apr 4
District 7-A
Long Jump
1.
9
Cassidy Crutchfield
13' 4.75
Apr 4
District 7-A
2.
9
Macey Hendrick
11' 8.75
PR
Apr 4
District 7-A
Triple Jump
1.
9
Cassidy Crutchfield
28' 4.75
Apr 4
District 7-A
2.
9
Macey Hendrick
22' 9.75
PR
Apr 4
District 7-A
*Recent improvement