Season:
2016 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
Indoor
2023
2022
2016
2015
2013
2011
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Khalil Lacy
10.47
Apr 21
UIL 6A Area 9/10
2.
11
Ross Jennings
11.06
Feb 27
Coppell Cowboy Relays
3.
12
Steven Crowder-Jones
11.13
PR
Feb 27
Coppell Cowboy Relays
4.
11
Jacob Hanberry
11.15
PR
Feb 27
Coppell Cowboy Relays
5.
11
Kolby Bunch-Dennis
11.24c
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
6.
10
Alunte Tate
11.57
PR
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
7.
10
Jarek Broussard
11.64
PR
Feb 27
Coppell Cowboy Relays
8.
12
Noah Simonton
11.74c
PR
Mar 24
Creekview Mustang Relays
11
LaRobert Anderson
11.74c
PR
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
10.
9
Romeo Alexander
11.84c
PR
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
11.
12
Armondo Washington
12.07
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
12.
9
Parker Bender
12.14c
PR
Mar 24
Creekview Mustang Relays
13.
9
Copeland Salter
12.64c
Mar 24
Creekview Mustang Relays
14.
11
Zach Steger
21.11
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
200 Meters
1.
12
Khalil Lacy
21.32
(1.6)
PR
Apr 30
UIL 6A Region II (Fr-Sa)
2.
12
Steven Crowder-Jones
22.65
PR
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
3.
11
Kolby Bunch-Dennis
22.74c
PR
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
4.
11
Ross Jennings
23.01
PR
Feb 27
Coppell Cowboy Relays
5.
11
Jacob Hanberry
23.59
Feb 27
Coppell Cowboy Relays
6.
10
Alunte Tate
23.65
PR
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
7.
12
Noah Simonton
24.04c
PR
Mar 24
Creekview Mustang Relays
8.
10
Jrake Polk
24.75
Apr 1
Mesquite ISD Invitational
9.
12
T.J. Matkins
24.77
PR
Apr 1
Mesquite ISD Invitational
10.
10
Anthony Aldridge
24.92
Apr 1
Mesquite ISD Invitational
11.
10
Jarek Broussard
25.13
PR
Feb 27
Coppell Cowboy Relays
12.
9
Romeo Alexander
25.14c
PR
Mar 24
Creekview Mustang Relays
13.
11
Vladut Timciuc
25.64c
PR
Mar 24
Creekview Mustang Relays
14.
11
Trevor Ward
25.94c
PR
Mar 24
Creekview Mustang Relays
15.
10
James Anayaso
26.59
Mar 3
Richardson Invitational
16.
10
Asteway Nigussie
27.23
PR
Apr 1
Mesquite ISD Invitational
400 Meters
1.
10
Ricardo Alarcon
52.52
PR
Apr 21
UIL 6A Area 9/10
2.
11
Jalan Veasley
54.34
PR
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
3.
10
Mohab Hassan
55.44c
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
4.
10
Eric Lam
55.47
PR
Feb 27
Coppell Cowboy Relays
5.
12
T.J. Matkins
55.50
PR
Mar 19
Jesuit-Sheaner 52nd Annual Relays
6.
10
Chad Garrett
56.14c
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
7.
12
Jonathan Santos
58.62
PR
Feb 27
Coppell Cowboy Relays
8.
10
Amanuel Assibe
1:05.74
PR
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
800 Meters
1.
10
Henos Andebrhan
2:04.2h
Feb 27
Coppell Cowboy Relays
2.
11
Robiel Tesfai
2:07.69
PR
Mar 3
Richardson Invitational
3.
10
Trevor Hall
2:19.52
PR
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
4.
9
Eziah Johnson
2:19.64
PR
Apr 1
Mesquite ISD Invitational
5.
9
William Cetz
2:23.79
PR
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
6.
10
Amanuel Assibe
2:25.7h
PR
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
7.
9
Syamul Ahmed
3:20.58
Apr 1
Mesquite ISD Invitational
1600 Meters
1.
10
Henos Andebrhan
4:37.0h
Mar 24
Creekview Mustang Relays
2.
12
Ramon Aguilar
4:58.42
PR
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
3.
12
Ahmad Yehia
5:01.08
PR
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
4.
11
Robiel Tesfai
5:08.68
PR
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
5.
10
Trevor Hall
5:17.55
PR
Mar 3
Richardson Invitational
6.
9
Osvaldo Barbosa
5:30.05
Mar 3
Richardson Invitational
7.
9
Eziah Johnson
5:31.3h
PR
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
8.
9
Victor Njera
5:46.51
PR
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
9.
9
Kevin Hollingsworth
6:03.49
PR
Apr 1
Mesquite ISD Invitational
10.
9
Namin Rahman
6:06.22
PR
Apr 1
Mesquite ISD Invitational
11.
10
Jose Cararez-Mendoza
6:06.46
PR
Mar 3
Richardson Invitational
12.
9
Syamul Ahmed
7:30.13
PR
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
3200 Meters
1.
10
Henos Andebrhan
9:50.37
PR
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
2.
12
Ahmad Yehia
10:57.23
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
3.
10
Trevor Hall
11:01.6h
PR
Mar 24
Creekview Mustang Relays
4.
12
Ramon Aguilar
11:04.38
PR
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
5.
9
Osvaldo Barbosa
12:42.69
Apr 1
Mesquite ISD Invitational
6.
9
Victor Njera
12:46.58
PR
Apr 1
Mesquite ISD Invitational
7.
9
Kevin Hollingsworth
14:47.3h
PR
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
110m Hurdles - 39"
1.
11
Preston Semenuk
15.64c
(2.4)
PR
Mar 19
Jesuit-Sheaner 52nd Annual Relays
2.
12
Bo Hayes
17.72
PR
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
3.
9
Quentin Semenuk
19.49
Apr 1
Mesquite ISD Invitational
4.
9
Coriek Fields
21.30
Mar 3
Richardson Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
11
Preston Semenuk
39.85
PR
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
2.
12
Bo Hayes
44.27
PR
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
3.
9
Quentin Semenuk
47.94
Apr 1
Mesquite ISD Invitational
4.
9
Coriek Fields
52.47
Mar 3
Richardson Invitational
4x100 Relay
1.
Relay Team
42.26
Apr 21
UIL 6A Area 9/10
2.
Ross Jennings
Khalil Lacy
Steven Crowder-Jones
Dowdy Elazarig
42.45
Mar 3
Richardson Invitational
3.
Ross Jennings
Khalil Lacy
Steven Crowder-Jones
Manasseh Osei
42.63
Feb 27
Coppell Cowboy Relays
4.
Ross Jennings
Steven Crowder-Jones
Dowdy Elazarig
Jacob Hanberry
43.24c
Mar 24
Creekview Mustang Relays
5.
Romeo Alexander
Jarek Broussard
Kolby Bunch-Dennis
Jacob Hanberry
44.36
Feb 27
Coppell Cowboy Relays
6.
T.J. Matkins
Anthony Aldridge
Romeo Alexander
James Anayaso
45.84c
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
7.
Parker Bender
Anthony Aldridge
Romeo Alexander
James Anayaso
46.11
Apr 1
Mesquite ISD Invitational
8.
Parker Bender
Asteway Nigussie
Anthony Aldridge
Romeo Alexander
47.04c
Mar 24
Creekview Mustang Relays
4x200 Relay -
1.
Ross Jennings
Khalil Lacy
Steven Crowder-Jones
Dowdy Elazarig
1:29.55
Mar 3
Richardson Invitational
2.
Relay Team
1:30.22
Apr 21
UIL 6A Area 9/10
3.
Ross Jennings
Jacob Hanberry
Steven Crowder-Jones
Manasseh Osei
1:30.98
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
4.
Ross Jennings
Dowdy Elazarig
Steven Crowder-Jones
Noah Simonton
1:31.09
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
5.
T.J. Matkins
Anthony Aldridge
Jarek Broussard
Asteway Nigussie
1:36.9h
Mar 24
Creekview Mustang Relays
6.
Ross Jennings
Manasseh Osei
Steven Crowder-Jones
Jacob Hanberry
1:37.36
Apr 2
Nike Clyde Littlefield Texas Relays
7.
T.J. Matkins
Anthony Aldridge
Romeo Alexander
James Anayaso
1:37.9h
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
8.
Chad Garrett
Anthony Aldridge
Asteway Nigussie
Jrake Polk
1:38.36
Feb 27
Coppell Cowboy Relays
9.
Vladut Timciuc
James Anayaso
Asteway Nigussie
Jrake Polk
1:39.37
Apr 1
Mesquite ISD Invitational
10.
Parker Bender
Chad Garrett
Eric Lam
Mohab Hassan
1:39.6h
Mar 24
Creekview Mustang Relays
11.
Anthony Aldridge
Asteway Nigussie
Vladut Timciuc
Jrake Polk
1:42.51
Mar 3
Richardson Invitational
4x400 Relay
1.
Thomas McPherson
Ricardo Alarcon
Jalan Veasley
Preston Semenuk
3:33.22
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
2.
T.J. Matkins
Dowdy Elazarig
Jalan Veasley
Preston Semenuk
3:34.64
Feb 27
Coppell Cowboy Relays
3.
Thomas McPherson
Preston Semenuk
Ricardo Alarcon
Dowdy Elazarig
3:35.58
Mar 3
Richardson Invitational
4.
Relay Team
3:38.49
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
5.
Ricardo Alarcon
Henos Andebrhan
Dowdy Elazarig
Bo Hayes
3:39.1h
Mar 24
Creekview Mustang Relays
6.
Preston Semenuk
Ricardo Alarcon
Dowdy Elazarig
Thomas McPherson
3:40.35
Mar 19
Jesuit-Sheaner 52nd Annual Relays
7.
Anthony Aldridge
Chad Garrett
Mohab Hassan
Eric Lam
3:44.53
Apr 1
Mesquite ISD Invitational
8.
T.J. Matkins
William Cetz
Mohab Hassan
Asteway Nigussie
3:48.7h
Mar 24
Creekview Mustang Relays
9.
Anthony Aldridge
Asteway Nigussie
Mohab Hassan
Chad Garrett
3:53.15
Mar 3
Richardson Invitational
10.
Asteway Nigussie
Anthony Aldridge
Mohab Hassan
Trevor Hall
3:53.41
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
11.
Chad Garrett
Anthony Aldridge
Asteway Nigussie
Mohab Hassan
3:56.89
Feb 27
Coppell Cowboy Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Henos Andebrhan
Jalan Veasley
Robiel Tesfai
Ahmad Yehia
11:13.13
Mar 19
Jesuit-Sheaner 52nd Annual Relays
Shot Put - 12lb
1.
10
Darius Vann
35' 5
Mar 3
Richardson Invitational
2.
10
Adrian Garcia
33' 0.25
PR
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
3.
11
Jalan Veasley
31' 10
PR
Mar 24
Creekview Mustang Relays
4.
10
Dan Gold
31' 9
Apr 1
Mesquite ISD Invitational
5.
10
Xavier Balsingame
28' 8
PR
Mar 3
Richardson Invitational
6.
11
Zach Steger
17' 4.5
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
Discus - 1.6kg
1.
10
Dan Gold
101' 1
Apr 1
Mesquite ISD Invitational
2.
9
James Savage
86' 6
Mar 24
Creekview Mustang Relays
3.
11
Jalan Veasley
85' 10
PR
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
4.
10
Adrian Garcia
80' 0
PR
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
High Jump
1.
12
Thomas McPherson
6' 5
PR
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
2.
10
Chris Fields
6' 0
PR
Mar 24
Creekview Mustang Relays
10
Jrake Polk
6' 0
Apr 1
Mesquite ISD Invitational
4.
10
Ricardo Alarcon
5' 9
PR
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
5.
10
Mohab Hassan
5' 6
PR
Mar 3
Richardson Invitational
Pole Vault
1.
10
Caleb Clarke-Soles
10' 0
PR
Mar 3
Richardson Invitational
Long Jump
1.
10
Jarek Broussard
22' 4.75
(.6)
PR
Apr 30
UIL 6A Region II (Fr-Sa)
2.
10
Dowdy Elazarig
22' 1
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
3.
12
Khalil Lacy
21' 4
PR
Mar 24
Creekview Mustang Relays
4.
12
Manasseh Osei
20' 10.25
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
5.
12
Armondo Washington
19' 3.25
PR
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
6.
10
Chad Garrett
16' 4.25
Feb 27
Coppell Cowboy Relays
Triple Jump
1.
10
Dowdy Elazarig
45' 8
Mar 3
Richardson Invitational
2.
12
Armondo Washington
41' 1
PR
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
3.
10
Chad Garrett
40' 2.5
Mar 24
Creekview Mustang Relays
Womens
100 Meters
1.
10
Jia Anderson
13.32
Mar 18
Lakeview Centennial Patriot Relays
2.
9
Ciara Lee
13.33
PR
Mar 18
Lakeview Centennial Patriot Relays
3.
9
Jasiah Sims
14.13
PR
Apr 1
Mesquite ISD Invitational
4.
9
Kennedy Bentley
14.16
PR
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
5.
10
Dajana Thomas
14.17
PR
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
6.
9
Alona Hilton
14.24
PR
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
7.
9
Lydia Blackston
14.84c
PR
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
8.
9
Kimyanna Gaston
15.18
PR
Apr 1
Mesquite ISD Invitational
200 Meters
1.
11
Bria Johnson
26.90
PR
Mar 24
Prosper Dan Christie Relays
2.
9
Nikki Green
27.64c
PR
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
3.
10
Jia Anderson
28.12
Mar 3
Richardson Invitational
4.
9
Ciara Lee
28.33
PR
Mar 3
Richardson Invitational
5.
9
Sealan Ledat
28.45
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
6.
9
Kennedy Bentley
28.74c
PR
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
7.
9
Jasiah Sims
29.34
PR
Mar 18
Lakeview Centennial Patriot Relays
8.
9
Alona Hilton
29.53
PR
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
9.
10
Alondra Keller
29.83
Mar 3
Richardson Invitational
10.
9
An Trihn
29.98
PR
Mar 3
Richardson Invitational
11.
10
Dajana Thomas
30.15
PR
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
12.
9
Lydia Blackston
33.58
PR
Mar 18
Lakeview Centennial Patriot Relays
400 Meters
1.
9
Taylor Black
1:04.14c
PR
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
9
Sealan Ledat
1:04.14c
PR
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
3.
10
Alondra Keller
1:08.34c
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
4.
9
An Trihn
1:10.20
PR
Mar 3
Richardson Invitational
5.
12
Kyarah Jones
1:10.33
PR
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
6.
10
Eleanor McCabe
1:11.92
PR
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
7.
9
Nikki Green
1:12.62
PR
Mar 3
Richardson Invitational
8.
9
Jasiah Sims
1:13.01
PR
Mar 3
Richardson Invitational
9.
9
Alona Hilton
1:13.84
PR
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
10.
9
Ayisha Gonzalez
1:14.80
PR
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
11.
9
Lydia Blackston
1:20.75
PR
Mar 3
Richardson Invitational
800 Meters
1.
9
An Trihn
2:45.3h
PR
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
2.
9
Ayisha Gonzalez
2:51.78
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
3.
10
Eleanor McCabe
2:51.97
PR
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
4.
9
Taylor Black
2:54.98
PR
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
5.
9
Christian Aynalem
2:59.54
PR
Apr 1
Mesquite ISD Invitational
6.
10
Trang Pham
3:01.25
Mar 3
Richardson Invitational
7.
9
Myra Brown
3:17.39
PR
Mar 3
Richardson Invitational
1600 Meters
1.
9
Ayisha Gonzalez
6:28.54
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
2.
9
Christian Aynalem
7:05.96
PR
Apr 1
Mesquite ISD Invitational
3.
10
Trang Pham
7:10.46
Apr 1
Mesquite ISD Invitational
4.
9
Myra Brown
7:15.86
PR
Mar 3
Richardson Invitational
5.
9
Kathleen Cutting
7:25.31
PR
Mar 3
Richardson Invitational
6.
10
Jessica Winship
7:29.31
PR
Mar 3
Richardson Invitational
3200 Meters
1.
9
Ayisha Gonzalez
13:49.24
Apr 1
Mesquite ISD Invitational
2.
10
Trang Pham
14:33.49
PR
Mar 24
Prosper Dan Christie Relays
3.
9
Kathleen Cutting
16:19.91
Mar 3
Richardson Invitational
4.
9
Myra Brown
16:53.3h
PR
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
100m Hurdles - 33"
1.
11
Bria Johnson
16.15
Mar 24
Prosper Dan Christie Relays
2.
12
Kyarah Jones
17.15
PR
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
300m Hurdles - 30"
1.
11
Bria Johnson
47.64
PR
Apr 21
UIL 6A Area 9/10
2.
12
Kyarah Jones
52.48
Apr 13
UIL 6A District 10 Championships(Finals)
4x100 Relay
1.
Bria Johnson
Ciara Lee
Jia Anderson
Madison Williams
51.17
Feb 25
Byron Nelson All Relays Meet
2.
Jiah Anderson
Nikki Green
Bria Johnson
Ciara Lee
51.39
Mar 18
Lakeview Centennial Patriot Relays
3.
Kennedy Bentley
Dajana Thomas
Ciara Lee
Bria Johnson
52.71
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
4.
Jasiah Sims
Nikki Green
Alona Hilton
Madison Williams
53.14c
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
5.
Relay Team
54.14
Mar 24
Prosper Dan Christie Relays
6.
Alona Hilton
Alondra Keller
Jasiah Sims
Kimyanna Gaston
57.46
Feb 25
Byron Nelson All Relays Meet
4x200 Relay -
1.
Bria Johnson
Madison Williams
Nikki Green
Sealan Ledat
1:51.48
Mar 3
Richardson Invitational
2.
Bria Johnson
Jia Anderson
Kennedy Bentley
Kyarah Jones
1:54.38
Feb 25
Byron Nelson All Relays Meet
3.
9
Kennedy Bentley
Alona Hilton
Sealan Ledat
Jasiah Sims
2:01.41
Mar 18
Lakeview Centennial Patriot Relays
4x400 Relay
1.
Taylor Black
Sealan Ledat
An Trihn
Trang Pham
4:27.5h
Apr 5
UIL 6A District 10 JV Meet
2.
An Trihn
Jia Anderson
Sealan Ledat
Taylor Black
4:32.44
Mar 3
Richardson Invitational
3.
Jiah Anderson
Taylor Black
Sealan Ledat
An Trihn
4:32.84
Mar 18
Lakeview Centennial Patriot Relays
4.
Relay Team
4:33.80
Mar 24
Prosper Dan Christie Relays
5.
Bria Johnson
Kyarah Jones
Sealan Ledat
An Trihn
4:36.70
Feb 25
Byron Nelson All Relays Meet
6.
Kyarah Jones
Bria Johnson
Eleanor McCabe
Sealan Ledat
4:40.62
Feb 12
Richardson HS Co-Ed Meet
7.
Ayisha Gonzalez
Alondra Keller
Eleanor McCabe
Trang Pham
4:45.57
Mar 3
Richardson Invitational
8.
Alona Hilton
Trang Pham
Ayisha Gonzalez
An Trihn
4:45.91
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
9.
Eleanor McCabe
Kyarah Jones
Sealan Ledat
Taylor Black
4:48.07
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
10.
Eleanor McCabe
Alona Hilton
Taylor Black
Trang Pham
4:48.25
Feb 25
Byron Nelson All Relays Meet
4x800 Relay
1.
Adamaris Dominguez
Trang Pham
Myra Brown
Taylor Black
12:32.99
Feb 25
Byron Nelson All Relays Meet
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
An Trihn
Kyarah Jones
Madison Williams
Sealan Ledat
4:59.61
Feb 25
Byron Nelson All Relays Meet
2.
Alondra Keller
Christian Ayualem
Adamaris Dominguez
Kimyanna Gaston
5:25.55
Feb 25
Byron Nelson All Relays Meet
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Ayisha Gonzalez
Eleanor McCabe
Kathleen Cutting
Myra Brown
16:45.00
Feb 25
Byron Nelson All Relays Meet
Shot Put - 4kg
1.
12
Asia Abron
44' 1.75
PR
Apr 21
UIL 6A Area 9/10
2.
12
Kyla Suber
35' 8.75
PR
Apr 1
Mesquite ISD Invitational
3.
9
Sarah Thames
26' 1
Mar 3
Richardson Invitational
Discus - 1kg
1.
12
Asia Abron
133' 0
PR
Apr 21
UIL 6A Area 9/10
Long Jump
1.
9
Sealan Ledat
14' 6.5
PR
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
*Recent improvement