Season:
2017 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
Indoor
2013
2012
2011
2010
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Jackson Gleeson
10.75
PR
Mar 10
Lancaster Meet of Champions
2.
11
Quincy Odom
11.09
PR
Mar 10
Lancaster Meet of Champions
3.
11
Jaquilis Coleman
11.18
PR
Mar 10
Lancaster Meet of Champions
4.
10
Dameon Dawson
11.27
(1.7)
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
5.
10
Tristyn Webb
11.48
Mar 10
Lancaster Meet of Champions
6.
12
Kennedy Brooks
11.53
Mar 30
Martin Invitational
7.
12
Eric Douglas
11.63
Feb 25
Lake Ridge Invitational
8.
11
Rives Grogan
11.76
Mar 4
Coppell Relays
9.
9
Dameon Gomes
11.79
(1.3)
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
10.
10
Josh Littleberry
11.93
PR
Feb 25
Lake Ridge Invitational
11.
11
Corbin Frederick
11.95
(-.1)
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
12.
9
Tomas Moquete
12.17
PR
Feb 11
Mansfield Crabtree Classic
13.
11
Gary Adams
12.19
PR
Feb 18
Legacy Bronco Relays
14.
10
Brian Otwori
12.42
PR
Mar 4
Coppell Relays
15.
11
Decorian Jones
12.43
PR
Feb 11
Mansfield Crabtree Classic
16.
10
Brandon Pressley
12.62
PR
Feb 25
Lake Ridge Invitational
200 Meters
1.
11
Jackson Gleeson
21.18
Feb 11
Mansfield Crabtree Classic
2.
12
Saiid Adebo
21.51
(1.3)
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
3.
11
Ziphion Reevey
22.49
PR
Mar 30
Martin Invitational
4.
11
Jaquilis Coleman
22.79
(2.6)
PR
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
5.
10
Tristyn Webb
23.04
(1.7)
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
6.
11
Quincy Odom
23.25
Mar 4
Coppell Relays
7.
10
Josh Littleberry
23.35
(.8)
PR
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
8.
12
Zack Morris
23.68
PR
Feb 25
Lake Ridge Invitational
9.
11
Corbin Frederick
23.85
PR
Mar 30
Martin Invitational
10.
10
Isaac Davis
24.07
PR
Feb 18
Legacy Bronco Relays
11.
10
Brandon Pressley
24.09
(1.7)
PR
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
12.
10
Dameon Dawson
24.26
Feb 18
Legacy Bronco Relays
13.
9
Dameon Gomes
24.39
Feb 18
Legacy Bronco Relays
14.
10
Kason Cooper
24.50
Feb 25
Lake Ridge Invitational
15.
10
Royce Robinson
24.61
PR
Mar 25
Summit Jaguar Relays
16.
9
Shawn Lewis
25.75
PR
Feb 11
Mansfield Crabtree Classic
17.
9
Jaylen Lewis
26.69
Mar 4
Coppell Relays
400 Meters
1.
11
Ziphion Reevey
49.21
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
2.
11
Jackson Gleeson
49.22
Mar 4
Coppell Relays
3.
12
Zack Morris
52.35
PR
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
4.
9
Jaylen Lewis
52.82
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
5.
10
Daniel Shulz
53.04
Mar 25
Summit Jaguar Relays
6.
11
Jaquilis Coleman
53.50
PR
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
7.
11
Jarrett Skaggs
54.65
PR
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
8.
10
Mikal Williams
56.65
Feb 18
Legacy Bronco Relays
9.
10
Tristyn Webb
56.84
PR
Feb 18
Legacy Bronco Relays
10.
9
Connor Stenftenagel
57.32
PR
Feb 18
Legacy Bronco Relays
11.
10
Nyles Burden
58.41
PR
Mar 25
Summit Jaguar Relays
12.
11
Stanley Alozie
58.56
PR
Feb 25
Lake Ridge Invitational
13.
10
Brian Otwori
59.46
PR
Feb 18
Legacy Bronco Relays
14.
10
Kwame Sarkodie
1:02.17
PR
Feb 25
Lake Ridge Invitational
15.
10
Royce Robinson
1:04.83
Feb 11
Mansfield Crabtree Classic
800 Meters
1.
12
Ryan Sterling
1:55.60
PR
Mar 25
Jesuit-Sheaner 53rd Annual Relays (F-Sa)
2.
12
Mark Sterling
2:02.98
PR
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
3.
11
Colby Adler
2:13.13
Feb 18
Legacy Bronco Relays
4.
10
Caleb Cobb
2:16.14
PR
Feb 25
Lake Ridge Invitational
5.
9
Taber Utterback
2:18.69
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
6.
12
Evan Munn
2:19.16
PR
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
7.
11
Robert McGuire
2:20.57
Mar 25
Summit Jaguar Relays
8.
11
Abe Morden
2:25.76
PR
Feb 18
Legacy Bronco Relays
9.
9
Gavin Seagraves
2:27.52
PR
Mar 4
Coppell Relays
10.
9
Paolo Pelusi
2:27.62
Feb 11
Mansfield Crabtree Classic
11.
9
John Youssef
2:27.71
Feb 25
Lake Ridge Invitational
12.
11
Jarrett Skaggs
2:30.16
PR
Mar 30
Martin Invitational
1600 Meters
1.
12
Ryan Sterling
4:28.33
PR
Mar 30
Martin Invitational
2.
10
Caleb Cobb
4:35.73
PR
Mar 10
Lancaster Meet of Champions
3.
12
Mark Sterling
4:37.63
PR
Feb 25
Lake Ridge Invitational
4.
11
Maximiliano Ramirez
4:40.62
PR
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
5.
10
Cody Tecklenburg
4:48.33
PR
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
6.
10
Leighton Fast
4:57.90
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
7.
11
Robert McGuire
5:23.67
Feb 18
Legacy Bronco Relays
8.
9
Adrian Lopez
5:25.94
Feb 25
Lake Ridge Invitational
9.
9
Paolo Pelusi
5:44.80
Feb 18
Legacy Bronco Relays
3200 Meters
1.
11
Colby Adler
10:17.04
Mar 4
Coppell Relays
2.
11
Maximiliano Ramirez
10:20.27
PR
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
3.
12
Mark Sterling
10:23.62
PR
Mar 4
Coppell Relays
4.
10
Cody Tecklenburg
10:38.45
PR
Mar 10
Lancaster Meet of Champions
5.
12
Ryan Sterling
10:39.67
Feb 11
Mansfield Crabtree Classic
6.
10
Caleb Cobb
10:43.25
Feb 25
Lake Ridge Invitational
7.
10
Leighton Fast
10:59.11
Mar 25
Summit Jaguar Relays
8.
9
Adrian Lopez
11:31.34
Feb 25
Lake Ridge Invitational
9.
9
Dario Rodriguez
11:32.78
Feb 18
Legacy Bronco Relays
10.
9
Taber Utterback
11:55.56
PR
Feb 18
Legacy Bronco Relays
11.
9
Velin Kojouharov
11:57.72
PR
Feb 18
Legacy Bronco Relays
12.
9
John Youssef
12:15.93
Feb 18
Legacy Bronco Relays
13.
11
Elmer Hernandez
12:29.43
PR
Feb 18
Legacy Bronco Relays
110m Hurdles - 39"
1.
11
Seun Ogunmekan
17.08
(.7)
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
2.
11
James Hardin
17.56
PR
Mar 4
Coppell Relays
3.
9
Auburn Dotson
17.97
(2.3)
PR
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
4.
10
Jaylen Hall
19.01
(2.3)
PR
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
5.
9
Qua'Meek Lord
19.19
(1.8)
PR
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
6.
9
Cole Rushing
19.38
Feb 18
Legacy Bronco Relays
300m Hurdles - 36"
1.
11
Seun Ogunmekan
44.22
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
2.
11
James Hardin
44.33
PR
Feb 18
Legacy Bronco Relays
3.
9
Qua'Meek Lord
46.22
PR
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
4.
11
Dajion Ballott
46.56
PR
Feb 25
Lake Ridge Invitational
5.
10
Jaylen Hall
46.70
PR
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
6.
9
Kaniell Codina
47.00
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
7.
9
Auburn Dotson
50.01
PR
Feb 11
Mansfield Crabtree Classic
8.
-
Luke Davis
50.18
PR
Mar 4
Coppell Relays
4x100 Relay
1.
Kennedy Brooks
Dameon Dawson
Saiid Adebo
Camereon Jones
41.47
Apr 29
UIL 6A Region I (F-Sa)
2.
Kennedy Brooks
Ziphion Reevey
Saiid Adebo
Camereon Jones
41.68
Apr 21
UIL 6A Area 03/04
3.
Relay Team
42.03
Feb 11
Mansfield Crabtree Classic
4.
Kennedy Brooks
Quincy Odom
Saiid Adebo
Jackson Gleeson
42.38
Mar 4
Coppell Relays
5.
Quincy Odom
Ziphion Reevey
Dameon Dawson
Jaquilis Coleman
43.17
Feb 25
Lake Ridge Invitational
6.
Kennedy Brooks
Camereon Jones
Saiid Adebo
Quincy Odom
43.21
Mar 25
Jesuit-Sheaner 53rd Annual Relays (F-Sa)
7.
Kennedy Brooks
Saiid Adebo
Jaquilis Coleman
Quincy Odom
43.24
Mar 30
Martin Invitational
8.
Rives Grogan
Tristyn Webb
Isaac Davis
Dameon Dawson
43.80
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
9.
Rives Grogan
Isaac Davis
Josh Littleberry
Tristan Webb
44.67
Feb 25
Lake Ridge Invitational
10.
Isaac Davis
Tristan Webb
Josh Littleberry
Dameon Dawson
44.75
Mar 4
Coppell Relays
11.
Dameon Dawson
Isaac Davis
Josh Littleberry
Tristyn Webb
44.89
Mar 25
Summit Jaguar Relays
12.
Rives Grogan
Dameon Gomes
Isaac Davis
Tomas Moquete
45.53
Feb 18
Legacy Bronco Relays
4x200 Relay -
1.
Kennedy Brooks
Ziphion Reevey
Camereon Jones
Saiid Adebo
1:24.47
May 13
TX UIL 6A State Championships (F-Sa)
2.
Kennedy Brooks
Quincy Odom
Camereon Jones
Saiid Adebo
1:26.32
Apr 29
UIL 6A Region I (F-Sa)
3.
Kennedy Brooks
Camereon Jones
Saiid Adebo
Quincy Odom
1:27.12
Apr 21
UIL 6A Area 03/04
4.
Quincy Odom
Jaquilis Coleman
Ziphion Reevey
Jackson Gleeson
1:27.72
Feb 25
Lake Ridge Invitational
5.
Quincy Odom
Kennedy Brooks
Saiid Adebo
Ziphion Reevey
1:29.87
Mar 4
Coppell Relays
6.
Dameon Dawson
Zack Morris
Jaquilis Coleman
Ziphion Reevey
1:30.64
Feb 18
Legacy Bronco Relays
7.
Josh Littleberry
Isaac Davis
Dameon Dawson
Tristyn Webb
1:31.70
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
Relay Team
1:31.70
Feb 11
Mansfield Crabtree Classic
9.
Josh Littleberry
Isaac Davis
Tristyn Webb
Dameon Dawson
1:31.88
Mar 30
Martin Invitational
10.
Dameon Dawson
Isaac Davis
Josh Littleberry
Tristyn Webb
1:31.91
Mar 25
Summit Jaguar Relays
11.
Dameon Gomes
Dameon Dawson
Josh Littleberry
Tristan Webb
1:34.28
Mar 4
Coppell Relays
4x400 Relay
1.
Ziphion Reevey
Ryan Sterling
Zack Morris
Camereon Jones
3:22.58
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
2.
Ziphion Reevey
Ryan Sterling
Zack Morris
Jackson Gleeson
3:23.31
Mar 4
Coppell Relays
3.
Ziphion Reevey
Ryan Sterling
Jaquilis Coleman
Camereon Jones
3:25.63
Mar 25
Jesuit-Sheaner 53rd Annual Relays (F-Sa)
4.
Ryan Sterling
Jaquilis Coleman
Zack Morris
Ziphion Reevey
3:26.21
Mar 30
Martin Invitational
5.
Zack Morris
Ryan Sterling
Jaquilis Coleman
Ziphion Reevey
3:30.71
Feb 18
Legacy Bronco Relays
6.
Ziphion Reevey
Ryan Sterling
Jaquilis Coleman
Jackson Gleeson
3:31.90
Feb 25
Lake Ridge Invitational
7.
Relay Team
3:33.65
Feb 11
Mansfield Crabtree Classic
8.
Daniel Shulz
Jaylen Lewis
Mikal Williams
Josh Littleberry
3:34.52
Mar 25
Summit Jaguar Relays
9.
Daniel Shulz
Isaac Davis
Jaylen Lewis
Josh Littleberry
3:34.57
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
10.
Jaylen Lewis
Connor Stenftenagel
Josh Littleberry
Daniel Shulz
3:43.43
Feb 18
Legacy Bronco Relays
11.
Connor Stenftenagel
Brandon Pressley
Jaylen Lewis
Daniel Shulz
3:45.23
Feb 25
Lake Ridge Invitational
12.
Isaac Davis
Connor Stenftenagel
Jaylen Lewis
Daniel Shulz
3:52.62
Mar 4
Coppell Relays
4x1500 Relay
1.
Maximiliano Ramirez
Leighton Fast
Cody Tecklenburg
Colby Adler
32:00.0h
Aug 19
Timberview Wolves 6 Mile Relay
2.
Muliye Payson Hart
Chris Orosco
Zach Allison
Darian Robbins
35:23.0h
Aug 19
Timberview Wolves 6 Mile Relay
3.
9
Mario Lopez
Velin Kojouharov
John Joseph
Paolo Pelusi
37:12.0h
Aug 19
Timberview Wolves 6 Mile Relay
4.
Caleb Cobb
Robert McGuire
Julius McMillan
Cole Rubac
38:22.0h
Aug 19
Timberview Wolves 6 Mile Relay
5.
Mason Medina
Cooper Diaz
Josh Trujillo
Allen Ly
41:03.0h
Aug 19
Timberview Wolves 6 Mile Relay
6.
Taber Utterback
Luke Connet
Cecil Franklin
Cole Rushing
42:37.0h
Aug 19
Timberview Wolves 6 Mile Relay
7.
Brian Easter
Hayden Skaggs
Demosh Shrestha
Landen Cornatzer
46:02.0h
Aug 19
Timberview Wolves 6 Mile Relay
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Relay Team
3:42.88
Mar 10
Lancaster Meet of Champions
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Mark Sterling
Ryan Sterling
Max Ramirez
Zack Morris
11:04.43
Feb 18
Legacy Bronco Relays
2.
Relay Team
12:37.02
Mar 10
Lancaster Meet of Champions
Shot Put - 12lb
1.
11
Grayson Schramme
44' 9.75
Feb 18
Legacy Bronco Relays
2.
12
Daniel Ajibike
44' 0.5
PR
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
3.
11
Conner Parsons
42' 7
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
4.
11
Max Sweet
42' 1.5
PR
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
5.
10
Tyler Needham
40' 10
PR
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
6.
12
Donald Sanders
36' 2.5
PR
Feb 25
Lake Ridge Invitational
7.
11
Parker Carrillo
36' 1
PR
Feb 25
Lake Ridge Invitational
8.
11
Brenner Stahl
35' 4
PR
Mar 25
Summit Jaguar Relays
9.
9
Ryan Beckham
34' 4.25
Mar 4
Coppell Relays
Discus - 1.6kg
1.
11
Grayson Schramme
124' 3
PR
Feb 18
Legacy Bronco Relays
2.
12
Daniel Ajibike
120' 9
PR
Mar 4
Coppell Relays
3.
9
Ryan Beckham
116' 11
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
4.
9
Zach Angel
115' 7
Mar 25
Summit Jaguar Relays
5.
10
Christian Alvarado
107' 1
Mar 25
Summit Jaguar Relays
6.
11
Conner Parsons
96' 1
PR
Mar 10
Lancaster Meet of Champions
7.
10
Tyler Needham
89' 10
PR
Feb 11
Mansfield Crabtree Classic
8.
11
Max Sweet
85' 1
PR
Mar 4
Coppell Relays
9.
9
Cade Breedlove
77' 6
PR
Mar 4
Coppell Relays
High Jump
1.
11
Gary Adams
5' 8
PR
Feb 11
Mansfield Crabtree Classic
11
Imioan James
5' 8
PR
Mar 10
Lancaster Meet of Champions
3.
10
Brian Otwori
5' 6
Feb 11
Mansfield Crabtree Classic
4.
10
Jeremiah Ollison
5' 3
PR
Feb 11
Mansfield Crabtree Classic
5.
10
Kwame Sarkodie
5' 2
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
Pole Vault
1.
11
Dajion Ballott
14' 0
PR
Apr 21
UIL 6A Area 03/04
2.
10
Zach Miller
13' 6
PR
Mar 10
Lancaster Meet of Champions
3.
10
Jonah Whitlock
11' 0
Apr 21
UIL 6A Area 03/04
4.
9
Connor Stenftenagel
10' 3
PR
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
5.
11
James Hardin
10' 0
Feb 25
Lake Ridge Invitational
6.
9
Jared Hatch
9' 0
Mar 4
Coppell Relays
7.
9
Jackson Valdez
8' 6
PR
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
Long Jump
1.
11
Camereon Jones
20' 11.25
Apr 21
UIL 6A Area 03/04
2.
10
Kason Cooper
20' 8.5
Mar 10
Lancaster Meet of Champions
3.
11
Stanley Alozie
19' 1.5
PR
Feb 18
Legacy Bronco Relays
4.
9
Jason Cook
18' 11.75
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
5.
11
Jaquilis Coleman
18' 10.5
PR
Feb 18
Legacy Bronco Relays
6.
11
Gary Adams
18' 7
PR
Feb 25
Lake Ridge Invitational
7.
9
Shawn Lewis
18' 6
PR
Feb 18
Legacy Bronco Relays
8.
11
Ziphion Reevey
18' 2.25
PR
Feb 25
Lake Ridge Invitational
9.
9
Jayden Finney
17' 7.5
Mar 25
Summit Jaguar Relays
Triple Jump
1.
10
Kason Cooper
43' 2
PR
Mar 10
Lancaster Meet of Champions
2.
9
Jason Cook
39' 3
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
3.
11
Ziphion Reevey
37' 10
PR
Feb 18
Legacy Bronco Relays
4.
10
Tifi Davids
36' 10.25
Mar 30
Martin Invitational
5.
10
Royce Robinson
36' 2
Mar 4
Coppell Relays
6.
10
Dameon Dawson
35' 9.25
PR
Mar 25
Summit Jaguar Relays
7.
11
Stanley Alozie
34' 5
PR
Mar 25
Summit Jaguar Relays
8.
10
Decarlin Turner
34' 0.5
Feb 25
Lake Ridge Invitational
Womens
100 Meters
1.
10
Jillian Johnson
12.65
(2.0)
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
2.
10
Makiya Underwood
13.03
PR
Mar 25
Summit Jaguar Relays
3.
10
Cierra Edwards
13.36
(2.1)
PR
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
4.
10
Mikeala Williams
13.55
Mar 10
Lancaster Meet of Champions
5.
11
Kennedy Manley
13.65
Mar 10
Lancaster Meet of Champions
6.
10
Destiny Coleman
13.76
(3.0)
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
7.
10
I'Yana Phillips
13.87
(3.0)
PR
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
8.
10
Folasade Adeyosoye
14.23
(3.0)
PR
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
9.
9
Kaiya Bruton
15.41
PR
Feb 11
Mansfield Crabtree Classic
10.
11
Victoria Wells
16.05
PR
Feb 18
Legacy Bronco Relays
200 Meters
1.
12
Anne Spearman
26.84
Feb 18
Legacy Bronco Relays
2.
10
Makiya Underwood
27.20
Feb 25
Lake Ridge Invitational
3.
10
Ashya Shaw
27.25
PR
Feb 25
Lake Ridge Invitational
4.
11
Chinna Ojimadu
27.42
(1.6)
PR
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
5.
10
Jillian Johnson
27.82
Feb 11
Mansfield Crabtree Classic
6.
10
Okunola Igbekoyi
28.17
(1.8)
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
7.
10
Cierra Edwards
28.25
PR
Mar 30
Martin Invitational
8.
10
Mikeala Williams
28.50
(.9)
PR
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
9.
10
I'Yana Phillips
29.78
PR
Mar 25
Summit Jaguar Relays
10.
10
Folasade Adeyosoye
30.50
Mar 4
Coppell Relays
11.
11
Samantha Alexander
30.66
Mar 25
Summit Jaguar Relays
12.
10
Kofoworola Akanbi
31.28
PR
Feb 25
Lake Ridge Invitational
13.
10
Destiny Coleman
31.53
Feb 11
Mansfield Crabtree Classic
14.
11
Victoria Wells
33.97
PR
Feb 18
Legacy Bronco Relays
15.
-
A. Loya
47.48
PR
Feb 18
Legacy Bronco Relays
16.
11
Victoria Loya
47.73
Feb 25
Lake Ridge Invitational
400 Meters
1.
10
Ashya Shaw
59.51
PR
Apr 21
UIL 6A Area 03/04
2.
11
Ariana Marquez
1:03.72
PR
Feb 25
Lake Ridge Invitational
3.
10
Makiya Underwood
1:04.33
PR
Mar 10
Lancaster Meet of Champions
4.
11
Samantha Alexander
1:09.27
PR
Mar 10
Lancaster Meet of Champions
5.
9
Kaiya Bruton
1:12.94
PR
Feb 18
Legacy Bronco Relays
6.
10
Okunola Igbekoyi
1:13.39
PR
Feb 18
Legacy Bronco Relays
7.
10
Kofoworola Akanbi
1:14.34
Feb 25
Lake Ridge Invitational
8.
10
Folasade Adeyosoye
1:15.76
PR
Feb 18
Legacy Bronco Relays
9.
11
Victoria Wells
1:19.26
PR
Feb 25
Lake Ridge Invitational
800 Meters
1.
11
Ariana Marquez
2:25.76
Mar 30
Martin Invitational
2.
10
Elizabeth Butzke
2:36.19
Feb 25
Lake Ridge Invitational
3.
11
Anara Ickes
2:36.54
Mar 4
Coppell Relays
4.
11
Hannah Allred
2:41.38
Mar 4
Coppell Relays
5.
10
Parneet Kaur
2:47.63
PR
Feb 11
Mansfield Crabtree Classic
6.
9
Katrina Wagner
2:49.37
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
7.
11
Megan Sheehey
2:50.51
Feb 18
Legacy Bronco Relays
8.
9
Samone Williams
2:54.12
Feb 25
Lake Ridge Invitational
9.
9
Mckenzie Farmer
2:54.80
PR
Feb 11
Mansfield Crabtree Classic
1600 Meters
1.
11
Hannah Allred
5:29.28
PR
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
2.
11
Anara Ickes
5:29.56
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
3.
11
Jenisse Williams
5:34.50
Mar 25
Summit Jaguar Relays
4.
10
Alyssa Ramirez
5:39.44
PR
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
5.
10
Elizabeth Butzke
5:45.22
Mar 10
Lancaster Meet of Champions
6.
11
Megan Sheehey
6:08.59
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
7.
9
Julia Bonner
6:19.98
Feb 25
Lake Ridge Invitational
8.
10
Meagan Lewis
6:24.38
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
9.
9
Katrina Wagner
6:32.43
Mar 25
Summit Jaguar Relays
10.
9
Samone Williams
6:46.08
Feb 18
Legacy Bronco Relays
11.
9
Mckenzie Farmer
6:49.10
PR
Feb 11
Mansfield Crabtree Classic
3200 Meters
1.
10
Alyssa Ramirez
11:58.45
PR
Mar 10
Lancaster Meet of Champions
2.
11
Anara Ickes
12:01.27
Mar 4
Coppell Relays
3.
11
Hannah Allred
12:05.12
PR
Mar 25
Summit Jaguar Relays
4.
11
Jenisse Williams
12:15.60
Mar 25
Summit Jaguar Relays
5.
10
Elizabeth Butzke
12:25.30
Mar 4
Coppell Relays
6.
11
Megan Sheehey
13:27.09
Feb 25
Lake Ridge Invitational
7.
10
Meagan Lewis
13:34.43
Feb 18
Legacy Bronco Relays
8.
9
Julia Bonner
13:42.19
Feb 18
Legacy Bronco Relays
9.
9
Alexa Bali
14:22.64
PR
Feb 18
Legacy Bronco Relays
10.
9
Macie Patterson
15:09.02
Feb 18
Legacy Bronco Relays
100m Hurdles - 33"
1.
12
Anne Spearman
14.15
PR
Mar 10
Lancaster Meet of Champions
2.
9
Madeleine Thornhill
18.95
(1.9)
PR
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
300m Hurdles - 30"
1.
12
Anne Spearman
46.51
PR
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
2.
10
Parneet Kaur
52.42
Feb 18
Legacy Bronco Relays
3.
9
Madeleine Thornhill
53.40
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
4.
12
Adrianne Thomas
55.60
Mar 25
Summit Jaguar Relays
5.
9
Maci Smith
1:06.67
PR
Feb 25
Lake Ridge Invitational
6.
9
Kaitlyn Weitzman
1:10.95
PR
Feb 11
Mansfield Crabtree Classic
4x100 Relay
1.
Cierra Edwards
Ashya Shaw
Makiya Underwood
Jillian Johnson
49.48
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
2.
Mikeala Williams
Ashya Shaw
Makiya Underwood
Jillian Johnson
49.57
Feb 18
Legacy Bronco Relays
3.
Madeleine Thornhill
I'Yana Phillips
Folasade Adeyosoye
Destiny Coleman
50.03
Mar 25
Summit Jaguar Relays
4.
Relay Team
50.04
Mar 10
Lancaster Meet of Champions
5.
-
Mikeala Williams
Ashya Shaw
Chinna Ojimadu
Makiya Underwood
52.57
Mar 4
Coppell Relays
6.
Okunola Igbekoyi
I'Yana Phillips
Folasade Adeyosoye
Destiny Coleman
54.23
Feb 18
Legacy Bronco Relays
7.
Okunola Igbekoyi
I'Yana Phillips
Folasade Adeyosoye
Madeleine Thornhill
55.59
Mar 4
Coppell Relays
4x200 Relay -
1.
Cierra Edwards
Chinna Ojimadu
Mikeala Williams
Makiya Underwood
1:48.36
Mar 30
Martin Invitational
2.
-
Mikeala Williams
Ashya Shaw
Chinna Ojimadu
Makiya Underwood
1:48.38
Feb 18
Legacy Bronco Relays
3.
Relay Team
1:48.40
Feb 11
Mansfield Crabtree Classic
4.
Mikeala Williams
Chinna Ojimadu
Cierra Edwards
Makiya Underwood
1:49.28
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
5.
Okunola Igbekoyi
I'Yana Phillips
Folasade Adeyosoye
Destiny Coleman
1:55.46
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
6.
Okunola Igbekoyi
I'Yana Phillips
Folasade Adeyosoye
Madeleine Thornhill
1:59.16
Mar 4
Coppell Relays
4x400 Relay
1.
Ashya Shaw
Makiya Underwood
Chinna Ojimadu
Ariana Marquez
4:08.09
Mar 30
Martin Invitational
2.
Ashya Shaw
Makiya Underwood
Ariana Marquez
Mikeala Williams
4:10.87
Mar 25
Summit Jaguar Relays
3.
Ashya Shaw
Makiya Underwood
Mikeala Williams
Chinna Ojimadu
4:16.67
Feb 18
Legacy Bronco Relays
4.
Parneet Kaur
Chinna Ojimadu
Ashya Shaw
Makiya Underwood
4:19.26
Feb 25
Lake Ridge Invitational
5.
Relay Team
4:22.44
Feb 11
Mansfield Crabtree Classic
6.
Ashya Shaw
Makiya Underwood
Parneet Kaur
Ariana Marquez
4:30.33
Mar 4
Coppell Relays
7.
Ariana Marquez
Samone Williams
Katrina Wagner
Megan Sheehey
4:52.11
Feb 25
Lake Ridge Invitational
8.
Okunola Igbekoyi
Julia Bonner
Mckenzie Farmer
Samone Williams
4:53.33
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
4x1500 Relay
1.
Anara Ickes
Jenisse Williams
Elizabeth Butzke
Hannah Allred
39:19.0h
Aug 19
Timberview Wolves 6 Mile Relay
2.
Katrina Wagner
Meagan Lewis
Ariana Marquez
Megan Sheehey
42:49.0h
Aug 19
Timberview Wolves 6 Mile Relay
3.
9
Macie Patterson
Samone Williams
Alexa Bali
Julia Bonner
45:16.0h
Aug 19
Timberview Wolves 6 Mile Relay
4.
9
Destiny Speltz
Samantha Paniagua
Kennedy Fast
Luisa Ramirez
48:46.0h
Aug 19
Timberview Wolves 6 Mile Relay
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Relay Team
4:28.01
Mar 10
Lancaster Meet of Champions
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Hannah Allred
Anara Ickes
Jenisse Williams
Parneet Kaur
13:15.49
Feb 18
Legacy Bronco Relays
2.
Relay Team
15:38.84
Mar 10
Lancaster Meet of Champions
Shot Put - 4kg
1.
10
Nia Wilson
34' 9
PR
Mar 30
Martin Invitational
2.
12
Khali Edwards
27' 7
PR
Mar 25
Summit Jaguar Relays
3.
9
Aramide Ogunmekan
26' 0.25
PR
Feb 11
Mansfield Crabtree Classic
4.
11
Kerstani Sanders
24' 7
Mar 25
Summit Jaguar Relays
5.
11
Jaylynn Harris
24' 6.25
Mar 25
Summit Jaguar Relays
6.
9
Brianna Long
23' 10
Mar 25
Summit Jaguar Relays
7.
10
Sarah-Grace Chen
23' 4
PR
Mar 4
Coppell Relays
Discus - 1kg
1.
9
Brianna Long
85' 4
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
2.
11
Kennedy Manley
84' 3
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
3.
10
Nia Wilson
81' 10
PR
Mar 25
Summit Jaguar Relays
4.
11
Kerstani Sanders
77' 2.5
Feb 11
Mansfield Crabtree Classic
5.
9
Aramide Ogunmekan
72' 4
PR
Mar 10
Lancaster Meet of Champions
6.
11
Jaylynn Harris
57' 11
Mar 25
Summit Jaguar Relays
High Jump
1.
10
Jillian Johnson
5' 8
Apr 21
UIL 6A Area 03/04
2.
10
Lauren Knight
5' 2
PR
Mar 10
Lancaster Meet of Champions
3.
12
Maryam Adeniyi
5' 0
Feb 11
Mansfield Crabtree Classic
4.
11
Kayla Ashman
4' 0
Feb 11
Mansfield Crabtree Classic
Pole Vault
1.
12
Adrianne Thomas
9' 3
PR
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
2.
11
Abby Dennis
8' 6
Mar 10
Lancaster Meet of Champions
3.
9
Amanda Mueller
7' 9
PR
Mar 10
Lancaster Meet of Champions
Long Jump
1.
10
Jillian Johnson
18' 1.5
PR
Feb 11
Mansfield Crabtree Classic
2.
10
Mikeala Williams
13' 3.5
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
Triple Jump
1.
10
Makiya Underwood
29' 9
PR
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
2.
10
Folasade Adeyosoye
28' 5.75
Apr 12
UIL 6A District 04 (Tu-W)
*Recent improvement