Athletic.net Team Results Management
Team Mascot

Tumwater HS

    Thunderbirds - Tumwater, WA

|   |   Turn Highlighter On 

Mens

100 Meters
1.11Daniel Dickason11.75aApr 2Black Hills @ Tumwat..
2.10Griffin Shea11.85aApr 25Chehalis Activator's..
3.11Trevor Davis Jr11.93aApr 23Aberdeen, Tumwater @..
4.10Dominic Jones12.03aApr 30WF West @ Tumwater
5.12Lane Russell12.24aApr 23Aberdeen, Tumwater @..
6.9Kiel Morris12.73aApr 30WF West @ Tumwater
7.11Tyrus Snow12.74aApr 16Capital, Tumwater @ ..
8.9Tyler Greer12.82aMay 10Freshman Invitationa..
9.12Kyle Smith12.88aApr 2Black Hills @ Tumwat..
10.9Riley Yonek13.23aMay 10Freshman Invitationa..
11.11Anthony Just13.51aMay 7South Sound JV Champ..
12.10Cameron Hensley13.54aMay 7South Sound JV Champ..
13.9Tyler McClaughry13.61aMay 10Freshman Invitationa..
14.9Stafford Agnish14.60aApr 30WF West @ Tumwater
 
200 Meters
1.10Griffin Shea23.59aApr 30WF West @ Tumwater
2.11Daniel Dickason23.89aApr 30WF West @ Tumwater
3.12Lane Russell24.54cMar 21TBird Intersquad Jam..
4.11Tyrus Snow25.40aApr 2Black Hills @ Tumwat..
5.11Anthony Just26.77aApr 30WF West @ Tumwater
6.9Tyler Greer26.98aMay 10Freshman Invitationa..
7.9Tyler McClaughry27.17aMay 10Freshman Invitationa..
8.10Cameron Hensley27.70aMay 7South Sound JV Champ..
9.9Riley Yonek28.16aMay 7South Sound JV Champ..
10.9Stafford Agnish29.50aMay 10Freshman Invitationa..
 
400 Meters
1.10Griffin Shea52.19aMay 162A Evergreen Confere..
2.12Kyle Smith54.28aMay 950th Bob Shaner Invi..
3.10Andrew Dellsite55.03aApr 23Aberdeen, Tumwater @..
4.11Tyrus Snow56.11aApr 2Black Hills @ Tumwat..
5.9Evan Groat58.87aMay 10Freshman Invitationa..
6.11Anthony Just61.10aApr 16Capital, Tumwater @ ..
7.10Cameron Hensley61.53aMay 7South Sound JV Champ..
8.9Stafford Agnish67.53aMay 10Freshman Invitationa..
 
800 Meters
1.10Jonah Valler2:04.93aApr 19Oregon Relays Day 2
2.12Kyle Smith2:05.50aApr 18Mountain Invite
3.10Andrew Dellsite2:05.70aMay 162A Evergreen Confere..
4.12Dawit Mengistu2:07.81aApr 30WF West @ Tumwater
5.9Evan Groat2:09.90Apr 26Chehalis Activator's..
6.11Adam Dougherty2:19.82aMay 7South Sound JV Champ..
7.10Cole Holbrook2:24.57aApr 23Aberdeen, Tumwater @..
8.10Christopher Pham2:26.27aMay 7South Sound JV Champ..
9.10Noah Otto2:36.73aApr 23Aberdeen, Tumwater @..
10.10Seth Stauffer2:41.86aApr 2Black Hills @ Tumwat..
11.12Sheldon CorcoranNTApr 16Capital, Tumwater @ ..
12Carter GilmourSCRApr 30WF West @ Tumwater
12Brent KnutzenSCRApr 30WF West @ Tumwater
 
1600 Meters
1.12Dawit Mengistu4:36.32aMay 950th Bob Shaner Invi..
2.10Jonah Valler4:41.57aApr 23Aberdeen, Tumwater @..
3.9Evan Groat4:47.14aMay 232A Dist 4 Championsh..
4.10Andrew Dellsite4:48.92aMay 950th Bob Shaner Invi..
5.12Carter Gilmour5:00.53aApr 23Aberdeen, Tumwater @..
6.10Cole Holbrook5:14.63aApr 23Aberdeen, Tumwater @..
7.12Sheldon Corcoran5:24.09aApr 2Black Hills @ Tumwat..
8.11Adam Dougherty5:34.60aApr 23Aberdeen, Tumwater @..
9.10Noah Otto5:47.49aMay 7South Sound JV Champ..
10.10Christopher Pham5:49.10Apr 25Chehalis Activator's..
11.10Seth Stauffer6:03.36aMay 7South Sound JV Champ..
12.12Brent KnutzenSCRApr 30WF West @ Tumwater
 
1 Mile
1.10Andrew Dellsite4:54.59aMay 354th Shelton Invitat..
 
3000 Meters
1.12Dawit Mengistu9:10.47aApr 19Oregon Relays Day 2
 
3200 Meters
1.12Dawit Mengistu9:56.00aMay 232A Dist 4 Championsh..
2.12Carter Gilmour10:57.92aMay 162A Evergreen Confere..
3.10Jonah Valler11:13.61aApr 23Aberdeen, Tumwater @..
4.10Cole Holbrook11:58.20aApr 16Capital, Tumwater @ ..
 
110m Hurdles - 39"
1.11Daniel Dickason16.36aApr 30WF West @ Tumwater
 
300m Hurdles - 36"
1.11Daniel Dickason40.98aApr 26Chehalis Activator's..
2.12Kyle Smith47.39aApr 2Black Hills @ Tumwat..
 
4x100 Relay
1.-Griffin Shea
Andrew Dellsite
Tyrus Snow
Trevor Davis Jr
45.60aMay 232A Dist 4 Championsh..
2.-Daniel Dickason
Tyrus Snow
Trevor Davis Jr
Griffin Shea
46.15aApr 16Capital, Tumwater @ ..
3.-Griffin Shea
Dominic Jones
Tyrus Snow
Trevor Davis Jr
46.40aMay 162A Evergreen Confere..
4.-Daniel Dickason
Chance Horvath
Korye Trejo
Trevor Davis Jr
48.02aApr 30WF West @ Tumwater
5.-Devon Shedd-Kirkland
Kody Berry
Anthony Just
Dominic Jones
49.56aApr 30WF West @ Tumwater
6.-Chance Horvath
Devon Shedd-Kirkland
David Wenzel
Korye Trejo
50.25aApr 2Black Hills @ Tumwat..
7.-Devon Shedd-Kirkland
Korye Trejo
Chance Horvath
David Wenzel
51.40aApr 16Capital, Tumwater @ ..
8.-Tyler McClaughry
Riley Yonek
Mikel Gomez
Evan Groat
52.51aApr 2Black Hills @ Tumwat..
9.-Tyler Greer
Cameron Hensley
Riley Yonek
Tyler McClaughry
53.70aApr 16Capital, Tumwater @ ..
10.-Mikel Gomez
Trevor Davis Jr
Griffin Shea
Lane Russell
DQApr 25Chehalis Activator's..
-Daniel Dickason
Chance Horvath
Devon Shedd-Kirkland
Korye Trejo
DQApr 23Aberdeen, Tumwater @..
-Cameron Hensley
Tyler Greer
Tyler McClaughry
Riley Yonek
DNSApr 23Aberdeen, Tumwater @..
-Daniel Dickason
Dominic Jones
Griffin Shea
Trevor Davis Jr
DNFMay 950th Bob Shaner Invi..
 
4x400 Relay
1.-Andrew Dellsite
Evan Groat
Kyle Smith
Daniel Dickason
3:35.00aMay 232A Dist 4 Championsh..
2.-Andrew Dellsite
Evan Groat
Tyrus Snow
Kyle Smith
3:38.96aMay 162A Evergreen Confere..
3.-Andrew Dellsite
Kyle Smith
Anthony Just
Tyrus Snow
3:48.27aApr 2Black Hills @ Tumwat..
4.-Daniel Dickason
Andrew Dellsite
Adam Dougherty
Kyle Smith
3:48.51aApr 23Aberdeen, Tumwater @..
5.-Andrew Dellsite
Jonah Valler
Anthony Just
Kyle Smith
3:49.78aApr 12Tacoma Invitational
6.-Dawit Mengistu
Andrew Dellsite
Jonah Valler
Kyle Smith
3:53.19aApr 26Chehalis Activator's..
7.-Jonah Valler
Mikel Gomez
Carter Gilmour
Tyrus Snow
3:56.13aApr 30WF West @ Tumwater
8.-Andrew Dellsite
Anthony Just
Tyrus Snow
Jonah Valler
4:00.17aApr 16Capital, Tumwater @ ..
9.-Kyle Smith
Cole Holbrook
Mikel Gomez
Andrew Dellsite
4:00.18aApr 18Mountain Invite
-Andrew Dellsite
Anthony Just
Mikel Gomez
Kyle Smith
4:00.18aApr 18Mountain Invite
11.-Adam Dougherty
Cole Holbrook
Dawit Mengistu
Christopher Pham
4:05.18aApr 2Black Hills @ Tumwat..
12.-Adam Dougherty
Seth Stauffer
Cole Holbrook
Dawit Mengistu
NTApr 16Capital, Tumwater @ ..
 
DMR 1200-400-800-1600m
1.-Anthony Just
Jonah Valler
Sheldon Corcoran
Seth Stauffer
13:25.54aApr 12Tacoma Invitational
 
Shot Put - 12lb
1.11Adam Zimmerman44' 1.00Apr 30WF West @ Tumwater
2.11Daniel Dickason43' 1.00Apr 18Mountain Invite
3.12Chance Horvath42' 8.00May 162A Evergreen Confere..
4.12Korye Trejo37' 2.00Apr 23Aberdeen, Tumwater @..
5.10Carson Bogart36' 8.00Apr 2Black Hills @ Tumwat..
6.9Jaden Sanchez35' 2.00Apr 30WF West @ Tumwater
7.11Trevor Davis Jr34' 11.00Apr 30WF West @ Tumwater
8.9Issak McPhee34' 4.50May 7South Sound JV Champ..
9.10Luke Trahan33' 8.00May 7South Sound JV Champ..
 
Discus - 1.6kg
1.11Adam Zimmerman130' 7.00May 162A Evergreen Confere..
2.10Devon Shedd-Kirkland111' 1.00Apr 30WF West @ Tumwater
3.10Carson Bogart101' 1.00Apr 16Capital, Tumwater @ ..
4.9Issak McPhee82' 7.00Apr 30WF West @ Tumwater
 
Javelin - 800g
1.10Devon Shedd-Kirkland148' 8.00May 162A Evergreen Confere..
2.11David Wenzel143' 0.00Apr 2Black Hills @ Tumwat..
3.12Korye Trejo140' 2.00May 7South Sound JV Champ..
4.10Luke Trahan116' 10.00May 7South Sound JV Champ..
5.12Chance Horvath113' 5.00Apr 2Black Hills @ Tumwat..
6.10Riley Ford112' 8.00Apr 30WF West @ Tumwater
7.10Carson Bogart98' 2.00Mar 21TBird Intersquad Jam..
 
High Jump
1.12Lane Russell5' 8.00Apr 30WF West @ Tumwater
11Trevor Davis Jr5' 8.00May 232A Dist 4 Championsh..
3.10Blake Yost5' 4.00Apr 18Mountain Invite
4.9Jace Telloian5' 0.00Mar 21TBird Intersquad Jam..
10Dominic Jones5' 0.00Apr 2Black Hills @ Tumwat..
6.12Danny Ewing4' 10.00Apr 2Black Hills @ Tumwat..
12Philipp Minges4' 10.00Apr 2Black Hills @ Tumwat..
 
Pole Vault
1.12Austin Calquhoun12' 0.00May 232A Dist 4 Championsh..
2.10Preston Calquhoun11' 0.00May 232A Dist 4 Championsh..
 
Long Jump
1.12Lane Russell22' 9.50May 162A Evergreen Confere..
2.11Trevor Davis Jr19' 6.00Mar 21TBird Intersquad Jam..
3.10Blake Yost18' 0.00Apr 25Chehalis Activator's..
4.10Griffin Shea17' 7.00Apr 12Tacoma Invitational
5.12Danny Ewing17' 6.00Apr 25Chehalis Activator's..
6.12Philipp Minges17' 2.00Apr 2Black Hills @ Tumwat..
7.10Dominic Jones16' 11.50Apr 2Black Hills @ Tumwat..
11Kody Berry16' 11.50Apr 30WF West @ Tumwater
9.9Jace Telloian16' 11.00Apr 30WF West @ Tumwater
10Devon Shedd-Kirkland16' 11.00Apr 2Black Hills @ Tumwat..
11.9Kiel Morris16' 4.00Apr 30WF West @ Tumwater
12.11Tyrus Snow16' 2.50May 7South Sound JV Champ..
13.9Jacob Kendall15' 4.00Apr 30WF West @ Tumwater
14.9Cameron Alonzo15' 1.50May 10Freshman Invitationa..
15.9Tyler Greer13' 5.50May 10Freshman Invitationa..
16.9Riley Yonek12' 10.00May 10Freshman Invitationa..
17.9Tyler McClaughry9' 5.50May 10Freshman Invitationa..
 
Triple Jump
1.12Lane Russell48' 7.50Jul 6Region 13 JO Champio..
2.11Trevor Davis Jr43' 6.00May 162A Evergreen Confere..
3.10Dominic Jones40' 4.00May 162A Evergreen Confere..
4.9Jace Telloian37' 6.50May 10Freshman Invitationa..
5.12Danny Ewing36' 10.00May 7South Sound JV Champ..
6.10Blake Yost35' 10.00Apr 30WF West @ Tumwater
7.9Kiel Morris35' 8.00Apr 30WF West @ Tumwater
8.11Kody Berry33' 6.00May 7South Sound JV Champ..
9.9Jacob Kendall26' 1.00Apr 2Black Hills @ Tumwat..
 

Womens

100 Meters
1.11Jamie Crews12.65awMay 314A, 3A & 2A State Ch..
2.12Brooke Feldmeier12.79aApr 25Chehalis Activator's..
3.9Codi Short13.59aMay 10Freshman Invitationa..
4.11Sharlee Fine13.60aApr 30WF West @ Tumwater
5.10Peyton Russell13.82aApr 23Aberdeen, Tumwater @..
6.10Anna Chartrey13.86aJun 6Washington State Mul..
7.9Sydney Smith14.11aMay 10Freshman Invitationa..
8.9Tasyana Thierry14.68aApr 16Capital, Tumwater @ ..
9.9Isabella Ruiz14.88aMay 10Freshman Invitationa..
10.11Andrea Senior15.25aApr 30WF West @ Tumwater
9Macayela Blackhorse15.25aApr 25Chehalis Activator's..
12.9Lauron Abrahamson15.96aApr 30WF West @ Tumwater
13.9Taylor Rhetts16.02aMay 10Freshman Invitationa..
14.9Kayla Hopkins16.19aMay 10Freshman Invitationa..
 
200 Meters
1.12Brooke Feldmeier24.96aMay 314A, 3A & 2A State Ch..
2.11Jamie Crews26.93aMay 162A Evergreen Confere..
3.9Codi Short27.99aMay 10Freshman Invitationa..
4.10Peyton Russell28.00aApr 2Black Hills @ Tumwat..
5.11Sharlee Fine29.03aJun 6Washington State Mul..
6.9Sydney Smith29.06aMay 10Freshman Invitationa..
7.11Emma Furth30.33aJun 6Washington State Mul..
8.9Tasyana Thierry30.70aApr 30WF West @ Tumwater
9.9Isabella Ruiz31.35aMay 7South Sound JV Champ..
10.11Andrea Senior31.47aApr 30WF West @ Tumwater
11.9Tiana Cole32.17aApr 2Black Hills @ Tumwat..
12.9Macayela Blackhorse32.33aMay 7South Sound JV Champ..
13.9Kayla Hopkins34.67aApr 30WF West @ Tumwater
 
400 Meters
1.12Brooke Feldmeier55.83aMay 314A, 3A & 2A State Ch..
2.11Berhanie Knutzen63.70aApr 30WF West @ Tumwater
3.10Aislynn Hansen65.16aMay 162A Evergreen Confere..
4.11Jamie Crews65.36aApr 12Tacoma Invitational
5.9Codi Short65.56aMay 950th Bob Shaner Invi..
6.10Anna Chartrey68.44aJun 6Washington State Mul..
7.9Tiana Cole69.60aApr 2Black Hills @ Tumwat..
 
400 Meters - Relay Split
1.11Jamie Crews60.80May 314A, 3A & 2A State Ch..
2.11Berhanie Knutzen63.40May 232A Dist 4 Championsh..
3.9Codi Short63.70May 232A Dist 4 Championsh..
4.10Lauren Ericks64.80May 232A Dist 4 Championsh..
 
800 Meters
1.11Berhanie Knutzen2:23.71aApr 23Aberdeen, Tumwater @..
2.10Lauren Ericks2:29.15aApr 30WF West @ Tumwater
3.10Aislynn Hansen2:41.08aApr 2Black Hills @ Tumwat..
4.10Alex Bonner2:42.65aApr 23Aberdeen, Tumwater @..
5.11Sharlee Fine2:46.23aJun 6Washington State Mul..
6.12Sarah Myers2:56.09aApr 23Aberdeen, Tumwater @..
7.11Emma Furth3:06.81aJun 6Washington State Mul..
 
1500 Meters
1.11Berhanie Knutzen5:05.51aApr 19Oregon Relays Day 2
2.10Anna Chartrey6:10.74aJun 6Washington State Mul..
 
1600 Meters
1.10Lauren Ericks5:02.21aMay 314A, 3A & 2A State Ch..
2.11Berhanie Knutzen5:14.54aMay 314A, 3A & 2A State Ch..
3.10Alex Bonner5:32.71aApr 23Aberdeen, Tumwater @..
4.11Delaney Carleton6:12.57aApr 23Aberdeen, Tumwater @..
5.12Laureen Von Au6:13.11aApr 23Aberdeen, Tumwater @..
6.12Sarah Myers6:27.46aApr 23Aberdeen, Tumwater @..
 
1 Mile
1.10Lauren Ericks5:17.27aMay 354th Shelton Invitat..
2.11Berhanie Knutzen5:24.92aMay 354th Shelton Invitat..
 
3000 Meters
1.10Alex Bonner11:01.51aApr 19Oregon Relays Day 2
 
3200 Meters
1.10Alex Bonner11:46.29aMay 232A Dist 4 Championsh..
2.11Berhanie Knutzen12:25.65aApr 23Aberdeen, Tumwater @..
3.11Delaney Carleton13:10.62aMay 232A Dist 4 Championsh..
4.12Laureen Von Au14:04.43aApr 23Aberdeen, Tumwater @..
 
100m Hurdles - 33"
1.12Brooke Feldmeier14.45awMay 314A, 3A & 2A State Ch..
2.11Sharlee Fine17.16aJun 6Washington State Mul..
3.10Anna Chartrey18.52aJun 6Washington State Mul..
4.11Emma Furth19.10aApr 23Aberdeen, Tumwater @..
5.9Tiana Cole19.36aMay 10Freshman Invitationa..
 
300m Hurdles - 30"
1.12Brooke Feldmeier46.91aApr 30WF West @ Tumwater
2.9Tiana Cole51.36aMay 162A Evergreen Confere..
 
4x100 Relay
1.-Jamie Crews
Sydney Smith
Anna Chartrey
Sharlee Fine
52.16aMay 232A Dist 4 Championsh..
2.-Jamie Crews
Codi Short
Sharlee Fine
Anna Chartrey
52.21aApr 18Mountain Invite
3.-Jamie Crews
Sydney Smith
Sharlee Fine
Anna Chartrey
52.66aMay 950th Bob Shaner Invi..
4.-Jamie Crews
Codi Short
Sharlee Fine
Sydney Smith
54.65aApr 26Chehalis Activator's..
5.-Isabella Ruiz
Kayla Hopkins
Macayela Blackhorse
Tasyana Thierry
58.80aApr 23Aberdeen, Tumwater @..
6.-Andrea Senior
Kayla Hopkins
Isabella Ruiz
Macayela Blackhorse
60.56aApr 30WF West @ Tumwater
7.-Macayela Blackhorse
Taylor Rhetts
Isabella Ruiz
Kayla Hopkins
61.34aApr 2Black Hills @ Tumwat..
8.-Taylor Rhetts
Isabella Ruiz
Tasyana Thierry
Kayla Hopkins
61.94aApr 16Capital, Tumwater @ ..
 
4x200 Relay
1.-Sydney Smith
Lauren Ericks
Aislynn Hansen
Codi Short
1:53.67aMay 162A Evergreen Confere..
2.-Jamie Crews
Codi Short
Anna Chartrey
Sydney Smith
1:53.87aApr 16Capital, Tumwater @ ..
3.-Sydney Smith
Aislynn Hansen
Tasyana Thierry
Codi Short
1:54.79aMay 232A Dist 4 Championsh..
4.-Jamie Crews
Codi Short
Sydney Smith
Anna Chartrey
1:55.46aApr 12Tacoma Invitational
-Codi Short
Angela Mack
Sydney Smith
Jamie Crews
1:55.46aApr 12Tacoma Invitational
6.-Sydney Smith
Codi Short
Aislynn Hansen
Tasyana Thierry
1:55.93aMay 950th Bob Shaner Invi..
7.-Codi Short
Angela Mack
Sharlee Fine
Anna Chartrey
1:56.73aApr 2Black Hills @ Tumwat..
8.-Relay Team SCRApr 25Chehalis Activator's..
-Peyton Russell
Codi Short
Sydney Smith
Anna Chartrey
DQApr 25Chehalis Activator's..
 
4x400 Relay
1.-Lauren Ericks
Aislynn Hansen
Brooke Feldmeier
Berhanie Knutzen
4:12.29aMay 162A Evergreen Confere..
2.-Jamie Crews
Codi Short
Lauren Ericks
Berhanie Knutzen
4:13.40aMay 232A Dist 4 Championsh..
3.-Brooke Feldmeier
Codi Short
Aislynn Hansen
Lauren Ericks
4:22.92aApr 30WF West @ Tumwater
4.-Berhanie Knutzen
Codi Short
Jamie Crews
Lauren Ericks
4:28.87aApr 2Black Hills @ Tumwat..
5.-Anna Chartrey
Codi Short
Laureen Von Au
Tiana Cole
4:41.51aApr 18Mountain Invite
-Codi Short
Tasyana Thierry
Sydney Smith
Aislynn Hansen
4:41.51aApr 18Mountain Invite
7.-Berhanie Knutzen
Delaney Carleton
Alex Bonner
Aislynn Hansen
4:53.04aApr 16Capital, Tumwater @ ..
8.-Relay Team SCRApr 26Chehalis Activator's..
 
DMR 1200-400-800-1600m
1.-Tiana Cole
Alex Bonner
Tasyana Thierry
Delaney Carleton
14:51.39aApr 12Tacoma Invitational
 
Shot Put - 4kg
1.12Grace Workman30' 2.00May 162A Evergreen Confere..
2.12Brooke Feldmeier29' 10.00Apr 2Black Hills @ Tumwat..
3.11Emma Furth25' 11.02Jun 6Washington State Mul..
4.11Sharlee Fine24' 4.52Jun 6Washington State Mul..
5.10Anna Chartrey22' 4.50Jun 6Washington State Mul..
6.9Lauron Abrahamson22' 4.00Apr 30WF West @ Tumwater
 
Discus - 1kg
1.12Grace Workman117' 8.00May 162A Evergreen Confere..
2.9Isabella Najarro98' 8.00May 162A Evergreen Confere..
3.10Anna Chartrey63' 4.24Jun 6Washington State Mul..
4.9Lauron AbrahamsonSCRApr 2Black Hills @ Tumwat..
 
Javelin - 600g
1.12Brooke Feldmeier99' 7.00Apr 2Black Hills @ Tumwat..
2.10Anna Chartrey92' 9.78Jun 6Washington State Mul..
3.11Sharlee Fine74' 2.55Jun 6Washington State Mul..
4.9Kayla Hopkins63' 0.00Apr 30WF West @ Tumwater
5.9Tasyana Thierry61' 2.00May 10Freshman Invitationa..
6.9Isabella Ruiz60' 7.50May 10Freshman Invitationa..
7.11Emma Furth49' 1.37Jun 6Washington State Mul..
8.9Taylor Rhetts37' 6.00May 10Freshman Invitationa..
 
High Jump
1.11Emma Furth4' 8.00Apr 16Capital, Tumwater @ ..
2.11Sharlee Fine4' 3.18Jun 6Washington State Mul..
3.10Anna Chartrey4' 0.82Jun 6Washington State Mul..
 
Pole Vault
1.10Anna Chartrey10' 0.00May 232A Dist 4 Championsh..
2.11Samantha Jones9' 0.00May 162A Evergreen Confere..
 
Long Jump
1.10Peyton Russell18' 5.00May 950th Bob Shaner Invi..
2.11Emma Furth16' 9.50wMay 314A, 3A & 2A State Ch..
3.11Sharlee Fine16' 2.75May 162A Evergreen Confere..
4.12Brooke Feldmeier16' 0.50Apr 30WF West @ Tumwater
5.9Sydney Smith13' 11.75May 162A Evergreen Confere..
6.10Anna Chartrey13' 9.75Jun 6Washington State Mul..
7.9Tiana Cole12' 11.00May 10Freshman Invitationa..
8.9Macayela Blackhorse10' 5.00May 10Freshman Invitationa..
 
Triple Jump
1.10Peyton Russell39' 7.75wMay 314A, 3A & 2A State Ch..
2.11Emma Furth35' 0.50May 232A Dist 4 Championsh..
3.11Samantha Jones26' 5.50Apr 23Aberdeen, Tumwater @..
4.9Tasyana Thierry24' 6.00May 10Freshman Invitationa..
 
Hammer - 4kg
1.12Grace Workman135' 5.00Jun 1Washington State HS ..
 
Heptathlon Score
1.11Sharlee Fine3227Jun 6Washington State Mul..
2.11Emma Furth2680Jun 6Washington State Mul..
 
Decathlon Score
1.10Anna Chartrey4118Jun 6Washington State Mul..
 
  * = Denotes a recent improvement
Get your free Coach Account

Only coaches need an account to manage their team and register for meets. Everyone else can browse the stats without an account.


Are you a coach? Sign Up and start saving time.

All coach accounts are completely free.
Site Supporters gain extra features, such as team photos and advanced meet hosting features.