Season:
2021 Outdoor
Outdoor
2222
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2006
2004
1997
1994
1993
Indoor
2024
2023
2017
2016
2015
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
9
Diezel Wilkinson
11.80
Apr 16
GSL 2A #1 Clarkston at East Valley
2.
9
Brady Boykin
12.07
PR
Apr 30
GSL 2A #3 East Valley at Othello
3.
10
Jadon Kuhns
12.31
PR
Apr 30
GSL 2A #3 East Valley at Othello
4.
11
Marcos Marroquin
12.72
May 6
GSL 2A #4 Clarkston and East Valley at Shadle Park
5.
12
Colin Kramer
12.74
Apr 23
GSL 2A #2 East Valley at Rogers
6.
11
Terrill Sieker
12.82
PR
Apr 30
GSL 2A #3 East Valley at Othello
7.
9
Andrew Strawn
13.16
PR
Apr 23
GSL 2A #2 East Valley at Rogers
8.
10
Logan Swanson
13.34
PR
Apr 23
GSL 2A #2 East Valley at Rogers
9.
10
Tyler Rowell
13.57
PR
Apr 30
GSL 2A #3 East Valley at Othello
10.
10
Dylan Gamble
14.24
PR
Apr 23
GSL 2A #2 East Valley at Rogers
11.
12
Xavier Perez
14.42
PR
May 6
GSL 2A #4 Clarkston and East Valley at Shadle Park
200 Meters
1.
9
Brady Boykin
24.78
PR
May 15
GSL 2A Culminating Championship
2.
10
Jadon Kuhns
25.62
PR
May 6
GSL 2A #4 Clarkston and East Valley at Shadle Park
3.
11
Marcos Marroquin
25.96
PR
May 6
GSL 2A #4 Clarkston and East Valley at Shadle Park
4.
11
Terrill Sieker
26.40
PR
May 6
GSL 2A #4 Clarkston and East Valley at Shadle Park
5.
10
Logan Swanson
26.60
May 6
GSL 2A #4 Clarkston and East Valley at Shadle Park
6.
9
Andrew Strawn
26.88
PR
May 6
GSL 2A #4 Clarkston and East Valley at Shadle Park
7.
10
Tyler Rowell
27.41
PR
Apr 30
GSL 2A #3 East Valley at Othello
8.
9
Randy Bergman
27.95
PR
Apr 30
GSL 2A #3 East Valley at Othello
9.
9
Donavan Brown
28.06
PR
Apr 30
GSL 2A #3 East Valley at Othello
400 Meters
1.
12
Elijiah Montgomery
53.98
PR
May 15
GSL 2A Culminating Championship
2.
12
Colin Kramer
56.70
May 15
GSL 2A Culminating Championship
3.
11
Owen Zitek
1:00.17
Apr 23
GSL 2A #2 East Valley at Rogers
800 Meters
1.
12
Elijiah Montgomery
2:10.63
PR
May 6
GSL 2A #4 Clarkston and East Valley at Shadle Park
2.
11
Ethan Sheffler
2:16.61
PR
Apr 30
GSL 2A #3 East Valley at Othello
3.
11
Owen Zitek
2:24.60
Apr 16
GSL 2A #1 Clarkston at East Valley
4.
9
Donavan Brown
2:26.36
Apr 16
GSL 2A #1 Clarkston at East Valley
5.
10
Kolton Russell
2:31.25
Apr 23
GSL 2A #2 East Valley at Rogers
1600 Meters
1.
12
Elijiah Montgomery
4:59.00
May 6
GSL 2A #4 Clarkston and East Valley at Shadle Park
2.
11
Ethan Sheffler
4:59.55
Apr 16
GSL 2A #1 Clarkston at East Valley
3.
9
Donavan Brown
5:16.15
Apr 23
GSL 2A #2 East Valley at Rogers
4.
10
Kolton Russell
5:21.77
May 6
GSL 2A #4 Clarkston and East Valley at Shadle Park
3200 Meters
1.
11
Ethan Sheffler
10:33.69
May 15
GSL 2A Culminating Championship
2.
9
Donavan Brown
11:10.17
May 15
GSL 2A Culminating Championship
300m Hurdles - 36"
1.
10
Emanuel Coronel
50.67
May 6
GSL 2A #4 Clarkston and East Valley at Shadle Park
4x400 Relay
1.
Colin Kramer
Elijiah Montgomery
Owen Zitek
Brady Boykin
3:47.32
May 15
GSL 2A Culminating Championship
2.
Relay Team
3:48.15
May 6
GSL 2A #4 Clarkston and East Valley at Shadle Park
Shot Put - 12lb
1.
11
Cody Lewis
44' 9
May 15
GSL 2A Culminating Championship
2.
12
Devren Hautala
42' 2.5
PR
May 6
GSL 2A #4 Clarkston and East Valley at Shadle Park
3.
11
Kameron Russell
38' 7
PR
May 6
GSL 2A #4 Clarkston and East Valley at Shadle Park
4.
12
Xavier Perez
32' 2.5
PR
Apr 30
GSL 2A #3 East Valley at Othello
5.
10
Kellin Weberg
32' 0
PR
May 6
GSL 2A #4 Clarkston and East Valley at Shadle Park
6.
10
Dylan Gamble
24' 11.5
PR
May 6
GSL 2A #4 Clarkston and East Valley at Shadle Park
Discus - 1.6kg
1.
11
Cody Lewis
129' 3
May 6
GSL 2A #4 Clarkston and East Valley at Shadle Park
2.
12
Devren Hautala
106' 8
Apr 23
GSL 2A #2 East Valley at Rogers
3.
12
Xavier Perez
88' 3
PR
May 6
GSL 2A #4 Clarkston and East Valley at Shadle Park
4.
11
Kameron Russell
83' 7
Apr 16
GSL 2A #1 Clarkston at East Valley
5.
10
Kellin Weberg
67' 8
PR
Apr 30
GSL 2A #3 East Valley at Othello
Javelin - 800g
1.
11
Owen Zitek
116' 8
Apr 23
GSL 2A #2 East Valley at Rogers
2.
10
Logan Swanson
98' 3
PR
Apr 30
GSL 2A #3 East Valley at Othello
3.
10
Dylan Gamble
93' 1
PR
Apr 16
GSL 2A #1 Clarkston at East Valley
4.
9
Andrew Strawn
91' 7
PR
Apr 23
GSL 2A #2 East Valley at Rogers
High Jump
1.
11
Terrill Sieker
5' 4
PR
Apr 23
GSL 2A #2 East Valley at Rogers
9
Diezel Wilkinson
5' 4
PR
Apr 16
GSL 2A #1 Clarkston at East Valley
Pole Vault
1.
9
Andrew Strawn
9' 0
May 6
GSL 2A #4 Clarkston and East Valley at Shadle Park
Long Jump
1.
9
Diezel Wilkinson
20' 2
Apr 16
GSL 2A #1 Clarkston at East Valley
2.
9
Brady Boykin
19' 7
Apr 16
GSL 2A #1 Clarkston at East Valley
3.
11
Jacob Coffin
19' 6.5
PR
Apr 16
GSL 2A #1 Clarkston at East Valley
4.
9
Randy Bergman
16' 4
PR
Apr 23
GSL 2A #2 East Valley at Rogers
5.
10
Emanuel Coronel
15' 2
Apr 16
GSL 2A #1 Clarkston at East Valley
6.
11
Terrill Sieker
14' 7
PR
Apr 23
GSL 2A #2 East Valley at Rogers
Triple Jump
1.
11
Jacob Coffin
38' 6.5
May 15
GSL 2A Culminating Championship
Hammer - 12lb
1.
11
Cody Lewis
89' 9
Apr 20
Blue Bear #1 (hammer series)
Womens
100 Meters
1.
10
Alex Stave
13.21
May 15
GSL 2A Culminating Championship
2.
9
Berlyn Stern
13.93
May 15
GSL 2A Culminating Championship
3.
12
Justice Standon
14.05
Apr 23
GSL 2A #2 East Valley at Rogers
4.
10
Shayla Smith
14.17
Apr 30
GSL 2A #3 East Valley at Othello
5.
11
Justus Anderson
14.62
Apr 23
GSL 2A #2 East Valley at Rogers
6.
9
Victoria Gotishan
14.82
PR
Apr 30
GSL 2A #3 East Valley at Othello
7.
9
Cassie Scoles
14.90
PR
May 6
GSL 2A #4 Clarkston and East Valley at Shadle Park
8.
9
Avy Phillpot
14.96
PR
May 6
GSL 2A #4 Clarkston and East Valley at Shadle Park
9.
12
Abbey Fleck
15.04
Apr 23
GSL 2A #2 East Valley at Rogers
10.
12
Jaime Ross
15.06
PR
Apr 16
GSL 2A #1 Clarkston at East Valley
11.
11
Miranda Carmona
15.15
PR
Apr 23
GSL 2A #2 East Valley at Rogers
12.
12
Denise Cousins
15.17
Apr 16
GSL 2A #1 Clarkston at East Valley
13.
9
Alexis Murphy
15.36
Apr 16
GSL 2A #1 Clarkston at East Valley
14.
9
Caitlyn Rew
15.59
Apr 23
GSL 2A #2 East Valley at Rogers
15.
11
Josilynne D'Angelo
15.74
Apr 23
GSL 2A #2 East Valley at Rogers
16.
12
Emma Harlan
16.17
PR
Apr 23
GSL 2A #2 East Valley at Rogers
17.
12
Jade Chernecke
16.29
Apr 16
GSL 2A #1 Clarkston at East Valley
18.
10
Rachel Hagood
16.85
PR
Apr 30
GSL 2A #3 East Valley at Othello
19.
12
Destiny Stanek-Boiles
18.31
PR
Apr 23
GSL 2A #2 East Valley at Rogers
20.
10
Jesse Nesbitt
26.81
May 6
GSL 2A #4 Clarkston and East Valley at Shadle Park
200 Meters
1.
10
Alex Stave
27.61
PR
May 6
GSL 2A #4 Clarkston and East Valley at Shadle Park
2.
12
Justice Standon
28.63
May 15
GSL 2A Culminating Championship
3.
11
Samantha Dorris
29.75
PR
May 15
GSL 2A Culminating Championship
4.
10
Larissa Katsel
30.47
PR
May 6
GSL 2A #4 Clarkston and East Valley at Shadle Park
5.
10
Shayla Smith
30.72
May 6
GSL 2A #4 Clarkston and East Valley at Shadle Park
6.
12
Jaime Ross
30.86
PR
Apr 30
GSL 2A #3 East Valley at Othello
7.
11
Justus Anderson
30.96
Apr 16
GSL 2A #1 Clarkston at East Valley
8.
9
Victoria Gotishan
31.60
PR
Apr 16
GSL 2A #1 Clarkston at East Valley
9.
12
Abbey Fleck
31.70
May 6
GSL 2A #4 Clarkston and East Valley at Shadle Park
10.
9
Alexis Murphy
32.09
PR
Apr 16
GSL 2A #1 Clarkston at East Valley
11.
9
Caitlyn Rew
32.83
May 6
GSL 2A #4 Clarkston and East Valley at Shadle Park
12.
10
Ruth Metge
34.04
PR
Apr 30
GSL 2A #3 East Valley at Othello
12
Emma Harlan
34.04
PR
Apr 23
GSL 2A #2 East Valley at Rogers
14.
10
Rachel Hagood
35.06
PR
Apr 30
GSL 2A #3 East Valley at Othello
15.
12
Destiny Stanek-Boiles
38.72
PR
Apr 23
GSL 2A #2 East Valley at Rogers
16.
9
Lily Sullivan
38.75
PR
May 6
GSL 2A #4 Clarkston and East Valley at Shadle Park
17.
10
Jesse Nesbitt
1:10.68
Apr 16
GSL 2A #1 Clarkston at East Valley
400 Meters
1.
9
Logan Hofstee
1:04.23
PR
May 15
GSL 2A Culminating Championship
2.
12
Mackenzie Allen
1:09.90
May 6
GSL 2A #4 Clarkston and East Valley at Shadle Park
3.
9
Victoria Gotishan
1:10.70
May 15
GSL 2A Culminating Championship
4.
10
Ruth Metge
1:13.04
PR
May 15
GSL 2A Culminating Championship
5.
11
Hannah Vetter
1:21.81
PR
Apr 16
GSL 2A #1 Clarkston at East Valley
800 Meters
1.
10
Abby Crossley
2:49.64
May 6
GSL 2A #4 Clarkston and East Valley at Shadle Park
2.
11
Sofia Ward
3:08.88
PR
May 6
GSL 2A #4 Clarkston and East Valley at Shadle Park
3.
11
Hannah Vetter
3:15.91
PR
May 6
GSL 2A #4 Clarkston and East Valley at Shadle Park
4.
11
Maria Carrillo
3:18.84
May 6
GSL 2A #4 Clarkston and East Valley at Shadle Park
5.
11
Ciara Mielke
3:18.91
Apr 23
GSL 2A #2 East Valley at Rogers
1600 Meters
1.
10
Abby Crossley
5:48.77
May 15
GSL 2A Culminating Championship
2.
11
Sofia Ward
7:21.51
PR
Apr 16
GSL 2A #1 Clarkston at East Valley
3200 Meters
1.
10
Abby Crossley
13:04.42
May 15
GSL 2A Culminating Championship
2.
11
Sofia Ward
15:02.10
PR
May 6
GSL 2A #4 Clarkston and East Valley at Shadle Park
100m Hurdles - 33"
1.
12
Jade Chernecke
18.03
May 15
GSL 2A Culminating Championship
2.
11
Sarah Payne
18.95
Apr 30
GSL 2A #3 East Valley at Othello
3.
12
Mackenzie Allen
19.14c
PR
Apr 16
GSL 2A #1 Clarkston at East Valley
4.
12
Jaime Ross
21.23
PR
Apr 30
GSL 2A #3 East Valley at Othello
300m Hurdles - 30"
1.
11
Sarah Payne
53.61
May 15
GSL 2A Culminating Championship
2.
12
Jaime Ross
54.01
PR
May 15
GSL 2A Culminating Championship
3.
12
Mackenzie Allen
54.90
Apr 23
GSL 2A #2 East Valley at Rogers
4x100 Relay
1.
Justice Standon
Denise Cousins
Samantha Dorris
Alex Stave
52.91
May 15
GSL 2A Culminating Championship
2.
Relay Team
53.13
May 6
GSL 2A #4 Clarkston and East Valley at Shadle Park
4x200 Relay -
1.
Justice Standon
Justus Anderson
Berlyn Stern
Logan Hofstee
1:54.71
May 15
GSL 2A Culminating Championship
2.
Relay Team
1:56.23
Apr 30
GSL 2A #3 East Valley at Othello
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:34.04
May 6
GSL 2A #4 Clarkston and East Valley at Shadle Park
2.
Mackenzie Allen
Jaime Ross
Logan Hofstee
Alex Stave
4:35.52
May 15
GSL 2A Culminating Championship
Shot Put - 4kg
1.
11
MacKenzie Weekly
38' 1
PR
Apr 30
GSL 2A #3 East Valley at Othello
2.
9
Lily Sullivan
32' 6
May 6
GSL 2A #4 Clarkston and East Valley at Shadle Park
3.
11
Lillias Estell
27' 7
Apr 23
GSL 2A #2 East Valley at Rogers
4.
9
Katie Payne
22' 0.5
PR
Apr 30
GSL 2A #3 East Valley at Othello
Discus - 1kg
1.
12
Hope Harrington
110' 5
PR
Apr 23
GSL 2A #2 East Valley at Rogers
2.
9
Lily Sullivan
85' 7
May 15
GSL 2A Culminating Championship
3.
11
MacKenzie Weekly
84' 5
May 15
GSL 2A Culminating Championship
4.
11
Lillias Estell
77' 8
May 6
GSL 2A #4 Clarkston and East Valley at Shadle Park
Javelin - 600g
1.
12
Hope Harrington
111' 5.5
PR
May 15
GSL 2A Culminating Championship
2.
12
Kacie Hayden
95' 8
PR
May 15
GSL 2A Culminating Championship
3.
11
Isabelle Downing
88' 0.5
May 15
GSL 2A Culminating Championship
4.
10
Nevaeh Mourin
84' 2
Apr 23
GSL 2A #2 East Valley at Rogers
5.
11
Sidney Joy
80' 11
PR
Apr 16
GSL 2A #1 Clarkston at East Valley
6.
11
Sarah Payne
78' 6
PR
May 15
GSL 2A Culminating Championship
7.
10
Jenna Browning
69' 0
PR
Apr 23
GSL 2A #2 East Valley at Rogers
8.
10
Jesse Nesbitt
15' 11
Apr 30
GSL 2A #3 East Valley at Othello
High Jump
1.
12
Denise Cousins
4' 10
Apr 23
GSL 2A #2 East Valley at Rogers
9
Avy Phillpot
4' 10
May 15
GSL 2A Culminating Championship
3.
11
Samantha Dorris
4' 8
Apr 23
GSL 2A #2 East Valley at Rogers
10
Larissa Katsel
4' 8
PR
Apr 23
GSL 2A #2 East Valley at Rogers
5.
11
Josilynne D'Angelo
4' 6
PR
Apr 23
GSL 2A #2 East Valley at Rogers
6.
12
Emma Harlan
4' 2
PR
May 6
GSL 2A #4 Clarkston and East Valley at Shadle Park
Pole Vault
1.
9
Olivia amen
8' 0
May 15
GSL 2A Culminating Championship
2.
11
Miah Bennett
7' 6
May 6
GSL 2A #4 Clarkston and East Valley at Shadle Park
Long Jump
1.
9
Lily Sullivan
13' 6.5
PR
Apr 16
GSL 2A #1 Clarkston at East Valley
2.
12
Mackenzie Allen
13' 0.25
PR
Apr 30
GSL 2A #3 East Valley at Othello
3.
9
Berlyn Stern
12' 3.5
PR
Apr 23
GSL 2A #2 East Valley at Rogers
Triple Jump
1.
12
Denise Cousins
32' 10
Apr 16
GSL 2A #1 Clarkston at East Valley
2.
11
Sarah Payne
29' 1.5
Apr 23
GSL 2A #2 East Valley at Rogers
3.
9
Lily Sullivan
27' 2
PR
Apr 16
GSL 2A #1 Clarkston at East Valley
Hammer - 4kg
1.
12
Hope Harrington
114' 1
PR
Jun 4
Washington State HS State Hammer Championship 2021
2.
11
MacKenzie Weekly
85' 0
PR
Apr 20
Blue Bear #1 (hammer series)
3.
9
Lily Sullivan
62' 2
Apr 20
Blue Bear #1 (hammer series)
*Recent improvement