Season:
2021 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
Indoor
2013
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Rory Smith
11.25
PR
Mar 12
Arl Bowie 27th Annual Volunteer Relays
2.
12
Keion Perdue
11.63
PR
Mar 12
Arl Bowie 27th Annual Volunteer Relays
3.
9
Jaeden Lester
11.84c
PR
Mar 4
CFB Invitational JV/V Boys
4.
9
James Miller
12.00
Apr 1
UIL 4A District 10 Track & Field Championship
5.
9
Jackson Harms
12.04c
PR
Mar 4
CFB Invitational JV/V Boys
9
Zachary Brydsong
12.04c
PR
Mar 4
CFB Invitational JV/V Boys
7.
10
Robert Owens
12.20
PR
Mar 12
Arl Bowie 27th Annual Volunteer Relays
8.
10
Cinsear Owens
12.39
PR
Apr 1
UIL 4A District 10 Track & Field Championship
9.
9
Juan Agudelo
12.51
PR
Apr 1
UIL 4A District 10 Track & Field Championship
10.
11
Donovan Carter
13.80
Mar 12
Arl Bowie 27th Annual Volunteer Relays
200 Meters
1.
12
Jordan Elie
22.95
PR
Apr 1
UIL 4A District 10 Track & Field Championship
2.
11
Akiim DeShay
24.02
Apr 1
UIL 4A District 10 Track & Field Championship
3.
9
Daniel Okoro
24.41
Apr 1
UIL 4A District 10 Track & Field Championship
4.
9
Jaeden Lester
25.54c
Mar 4
CFB Invitational JV/V Boys
5.
9
Zachary Brydsong
26.64c
PR
Mar 4
CFB Invitational JV/V Boys
6.
12
Mokom Kennedy
27.19
PR
Apr 1
UIL 4A District 10 Track & Field Championship
7.
9
Joel Choi
27.49
PR
Mar 12
Arl Bowie 27th Annual Volunteer Relays
8.
11
Donovan Carter
30.14c
Mar 4
CFB Invitational JV/V Boys
400 Meters
1.
12
Jordan Elie
51.64
PR
Apr 24
UIL 4A Region II
2.
12
Warren Barber
54.86
Apr 1
UIL 4A District 10 Track & Field Championship
3.
11
Akiim DeShay
57.24c
PR
Mar 4
CFB Invitational JV/V Boys
4.
9
Jackson Ky'Erick
59.42
PR
Apr 1
UIL 4A District 10 Track & Field Championship
5.
10
Robert Owens
1:00.64c
Mar 4
CFB Invitational JV/V Boys
6.
11
Matthew Jean-Francois
1:00.83
Apr 1
UIL 4A District 10 Track & Field Championship
7.
12
Mokom Kennedy
1:04.92
PR
Mar 12
Arl Bowie 27th Annual Volunteer Relays
8.
9
Joel Choi
1:05.44
PR
Mar 12
Arl Bowie 27th Annual Volunteer Relays
800 Meters
1.
12
Warren Barber
2:13.13
Apr 1
UIL 4A District 10 Track & Field Championship
2.
12
Fabian Gillyard
2:15.09
PR
Apr 1
UIL 4A District 10 Track & Field Championship
3.
12
Gerardo Wildt
2:27.20
PR
Apr 7
UIL 4A Area 09-10 Meet
4.
9
Pablo Hernandez
2:40.15
Mar 12
Arl Bowie 27th Annual Volunteer Relays
1600 Meters
1.
10
Alan Ramirez
5:23.22
Apr 1
UIL 4A District 10 Track & Field Championship
2.
12
Fabian Gillyard
5:33.03
PR
Mar 12
Arl Bowie 27th Annual Volunteer Relays
3.
9
Pablo Hernandez
5:40.42
PR
Apr 1
UIL 4A District 10 Track & Field Championship
4.
9
Ethan Kang
5:51.84
PR
Mar 12
Arl Bowie 27th Annual Volunteer Relays
300m Hurdles - 36"
1.
12
Rory Smith
42.29
PR
Mar 12
Arl Bowie 27th Annual Volunteer Relays
2.
12
Keion Perdue
45.78
PR
Mar 12
Arl Bowie 27th Annual Volunteer Relays
4x100 Relay
1.
Relay Team
46.40
Apr 7
UIL 4A Area 09-10 Meet
2.
Akiim DeShay
Zachary Brydsong
Daniel Okoro
Robert Owens
47.36
Apr 1
UIL 4A District 10 Track & Field Championship
3.
9
Zachary Brydsong
Jaeden Lester
James Miller
Jackson Ky'Erick
51.96
Mar 12
Arl Bowie 27th Annual Volunteer Relays
4x200 Relay -
1.
Zachary Brydsong
Joel Choi
Robert Owens
Daniel Okoro
1:38.70
Apr 1
UIL 4A District 10 Track & Field Championship
2.
Relay Team
1:39.94
Apr 7
UIL 4A Area 09-10 Meet
4x400 Relay
1.
Warren Barber
Rory Smith
Alan Ramirez
Jordan Elie
4:03.23
Apr 1
UIL 4A District 10 Track & Field Championship
2.
Matthew Jean-Francois
Juan Agudelo
Jackson Ky'Erick
Mokom Kennedy
4:16.51
Apr 1
UIL 4A District 10 Track & Field Championship
3.
Relay Team
4:21.2h
Mar 4
CFB Invitational JV/V Boys
Shot Put - 12lb
1.
12
Tony Reader
39' 6
PR
Mar 12
Arl Bowie 27th Annual Volunteer Relays
2.
11
Kelen Battle-Williams
37' 6.5
Mar 12
Arl Bowie 27th Annual Volunteer Relays
3.
11
Andres Medina
36' 11.5
Apr 7
UIL 4A Area 09-10 Meet
4.
12
Jayden Lunkley
36' 4
Mar 12
Arl Bowie 27th Annual Volunteer Relays
5.
10
Devontray Jackson-Wheeler
33' 3
Apr 1
UIL 4A District 10 Track & Field Championship
6.
10
Javian Nwaeke
27' 4.75
Mar 4
CFB Invitational JV/V Boys
7.
9
Axel Fisher
26' 6
PR
Apr 1
UIL 4A District 10 Track & Field Championship
8.
9
Lukah Guzman
26' 0
PR
Mar 12
Arl Bowie 27th Annual Volunteer Relays
9.
9
Zachary Brydsong
25' 9
PR
Mar 12
Arl Bowie 27th Annual Volunteer Relays
10.
9
Kaden Van Steenburgh
24' 9
PR
Mar 4
CFB Invitational JV/V Boys
Discus - 1.6kg
1.
12
Jayden Lunkley
129' 3.5
PR
Apr 7
UIL 4A Area 09-10 Meet
2.
11
Kelen Battle-Williams
107' 6
Mar 12
Arl Bowie 27th Annual Volunteer Relays
3.
11
Andres Medina
101' 3
Apr 1
UIL 4A District 10 Track & Field Championship
4.
12
Tony Reader
86' 5.5
PR
Mar 4
CFB Invitational JV/V Boys
5.
9
Kaden Van Steenburgh
84' 2
PR
Mar 4
CFB Invitational JV/V Boys
6.
9
Zachary Brydsong
78' 9
PR
Mar 12
Arl Bowie 27th Annual Volunteer Relays
7.
10
Carlos Walden
76' 6
PR
Apr 1
UIL 4A District 10 Track & Field Championship
8.
9
Lukah Guzman
75' 0
PR
Mar 4
CFB Invitational JV/V Boys
High Jump
1.
12
Warren Barber
5' 8
Mar 4
CFB Invitational JV/V Boys
2.
9
James Miller
5' 6
Apr 1
UIL 4A District 10 Track & Field Championship
Pole Vault
1.
11
Jose Heraud-Rouillon
8' 0
PR
Apr 1
UIL 4A District 10 Track & Field Championship
Long Jump
1.
11
Akiim DeShay
20' 11
PR
Mar 4
CFB Invitational JV/V Boys
Womens
100 Meters
1.
12
Love Riley
12.90
PR
Apr 7
UIL 4A Area 09-10 Meet
2.
9
Jade Davis
13.64c
Mar 11
Carrollton-FB ISD Relays
3.
11
Jaiden Leighton
13.75
Mar 25
Mesquite ISD Invitational
4.
9
Christina Mokom
14.09
PR
Mar 25
Mesquite ISD Invitational
5.
9
Mariyah Freeman
14.34c
PR
Mar 11
Carrollton-FB ISD Relays
6.
12
Simone Corbett
14.54c
PR
Mar 11
Carrollton-FB ISD Relays
7.
11
Trelynn Harris
15.13
Apr 1
UIL 4A District 10 Track & Field Championship
8.
9
Madeline Kennedy
15.95
Apr 1
UIL 4A District 10 Track & Field Championship
200 Meters
1.
12
Love Riley
27.74c
PR
Mar 11
Carrollton-FB ISD Relays
2.
9
Solae Smith
28.17
Apr 1
UIL 4A District 10 Track & Field Championship
3.
11
Jaiden Leighton
28.79
Mar 25
Mesquite ISD Invitational
4.
9
Christina Mokom
29.67
PR
Apr 1
UIL 4A District 10 Track & Field Championship
5.
10
Zenai Jethroe
29.82
PR
Mar 25
Mesquite ISD Invitational
6.
9
Neveah Watson
29.84
Apr 1
UIL 4A District 10 Track & Field Championship
7.
9
Alexis Simpson
31.34c
Mar 11
Carrollton-FB ISD Relays
8.
11
Trelynn Harris
32.40
Mar 25
Mesquite ISD Invitational
9.
9
Madeline Kennedy
33.74c
Mar 11
Carrollton-FB ISD Relays
400 Meters
1.
12
Love Riley
1:03.14c
PR
Mar 11
Carrollton-FB ISD Relays
2.
9
Mariyah Freeman
1:12.74c
PR
Mar 11
Carrollton-FB ISD Relays
3.
10
Victoria Holder
1:13.06
Apr 1
UIL 4A District 10 Track & Field Championship
4.
9
Madeline Kennedy
1:14.54c
Mar 11
Carrollton-FB ISD Relays
5.
11
Trelynn Harris
1:23.84c
PR
Mar 11
Carrollton-FB ISD Relays
800 Meters
1.
9
Rhadiya Bharmal
2:41.9h
PR
Mar 11
Carrollton-FB ISD Relays
2.
10
Abigail Kemokai
3:01.29
PR
Apr 1
UIL 4A District 10 Track & Field Championship
3.
9
Audrey Rude
3:15.2h
PR
Mar 11
Carrollton-FB ISD Relays
1600 Meters
1.
9
Rhadiya Bharmal
6:20.2h
PR
Mar 11
Carrollton-FB ISD Relays
100m Hurdles - 33"
1.
9
Joy English
18.34
Mar 5
DFW Relays
2.
12
Simone Corbett
19.34
PR
Apr 1
UIL 4A District 10 Track & Field Championship
3.
9
Callie Wilkerson
21.34c
Mar 11
Carrollton-FB ISD Relays
4.
10
Makaylah Turner
21.53
PR
Apr 1
UIL 4A District 10 Track & Field Championship
300m Hurdles - 30"
1.
12
Love Riley
45.83
PR
Apr 24
UIL 4A Region II
2.
9
Joy English
54.19
Mar 5
DFW Relays
3.
12
Simone Corbett
59.38
PR
Apr 1
UIL 4A District 10 Track & Field Championship
4.
10
Makaylah Turner
1:06.54c
Mar 11
Carrollton-FB ISD Relays
4x100 Relay
1.
Alexis Simpson
Jaiden Leighton
Jade Davis
Neveah Watson
51.78
Apr 1
UIL 4A District 10 Track & Field Championship
2.
Neveah Watson
Alexis Simpson
Love Riley
Jade Davis
52.32
Mar 25
Mesquite ISD Invitational
3.
Solae Smith
Love Riley
Aaliyah Johnson
Mariyah Freeman
52.64
Mar 5
DFW Relays
Relay Team
52.64
Apr 7
UIL 4A Area 09-10 Meet
5.
Makaylah Turner
Joy English
Asia Garrett
Christina Mokom
56.32
Apr 1
UIL 4A District 10 Track & Field Championship
6.
Makaylah Turner
Simone Corbett
Trelynn Harris
Asia Garrett
1:02.80
Mar 5
DFW Relays
4x200 Relay -
1.
Alexis Simpson
Jade Davis
Neveah Watson
Jaiden Leighton
1:53.81
Apr 1
UIL 4A District 10 Track & Field Championship
2.
Jade Davis
Alexis Simpson
Neveah Watson
Jaiden Leighton
1:54.79
Mar 25
Mesquite ISD Invitational
3.
Relay Team
1:55.83
Apr 7
UIL 4A Area 09-10 Meet
4.
Victoria Holder
Mariyah Freeman
Solae Smith
Aaliyah Johnson
2:01.23
Mar 5
DFW Relays
5.
Asia Garrett
Trelynn Harris
Christina Mokom
Makaylah Turner
2:08.35
Apr 1
UIL 4A District 10 Track & Field Championship
6.
Makaylah Turner
Simone Corbett
Trelynn Harris
Asia Garrett
2:15.89
Mar 5
DFW Relays
4x400 Relay
1.
Mariyah Freeman
Victoria Holder
Rhadiya Bharmal
Abigail Kemokai
4:37.41
Apr 1
UIL 4A District 10 Track & Field Championship
2.
Love Riley
Mariyah Freeman
Victoria Holder
Solae Smith
4:58.51
Mar 5
DFW Relays
3.
Relay Team
5:00.79
Apr 7
UIL 4A Area 09-10 Meet
4.
Mariyah Freeman
Christina Mokom
Victoria Holder
Madeline Kennedy
5:01.24
Mar 25
Mesquite ISD Invitational
5.
Simone Corbett
Christina Mokom
Audrey Rude
Madeline Kennedy
5:12.33
Mar 5
DFW Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Madeline Kennedy
Callie Wilkerson
Christina Mokom
Abigail Kemokai
5:34.55
Mar 5
DFW Relays
Shot Put - 4kg
1.
12
Aaliyah Johnson
33' 1
PR
Apr 24
UIL 4A Region II
2.
11
Makiah Floyd
27' 5
Mar 11
Carrollton-FB ISD Relays
3.
11
Journei Moore
25' 10
Mar 5
DFW Relays
4.
9
Jadyn Smith
23' 3
Apr 1
UIL 4A District 10 Track & Field Championship
5.
10
Sabriel Scuba
21' 3
PR
Apr 1
UIL 4A District 10 Track & Field Championship
6.
10
Bruno Bronwyn
19' 1.75
Mar 5
DFW Relays
7.
9
Callie Wilkerson
18' 1.5
Apr 1
UIL 4A District 10 Track & Field Championship
Discus - 1kg
1.
11
Journei Moore
80' 6
Mar 11
Carrollton-FB ISD Relays
2.
9
Jadyn Smith
74' 9
Apr 1
UIL 4A District 10 Track & Field Championship
3.
9
Miranda Covington
73' 6
PR
Apr 1
UIL 4A District 10 Track & Field Championship
4.
11
Makiah Floyd
71' 4
Apr 1
UIL 4A District 10 Track & Field Championship
5.
9
Callie Wilkerson
57' 8.5
Mar 11
Carrollton-FB ISD Relays
6.
10
Sabriel Scuba
57' 8
Mar 5
DFW Relays
7.
10
Bruno Bronwyn
56' 3
Mar 5
DFW Relays
High Jump
1.
12
Aaliyah Johnson
5' 3
PR
Apr 1
UIL 4A District 10 Track & Field Championship
Long Jump
1.
12
Aaliyah Johnson
16' 2.75
Apr 7
UIL 4A Area 09-10 Meet
2.
12
Love Riley
15' 8.5
PR
Mar 11
Carrollton-FB ISD Relays
3.
11
Trelynn Harris
12' 10.5
Apr 1
UIL 4A District 10 Track & Field Championship
4.
10
Victoria Holder
12' 2.75
Mar 5
DFW Relays
*Recent improvement