Season:
2024 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
Indoor
2016
2012
2011
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Ben Ngishu
11.18
(4.8)
PR
Mar 2
FW Country Day Invitational
2.
10
Charlie Bulaich
11.25
(4.8)
PR
Mar 2
FW Country Day Invitational
3.
11
Luke Eubanks
11.80
Feb 22
TVS Kickoff
11
Jimmy Rosell
11.80
PR
Apr 25
FWCD Last Chance Meet
5.
11
Sean Perryman
11.92
PR
Apr 25
FWCD Last Chance Meet
6.
11
Will Bekish
12.02
PR
Apr 25
FWCD Last Chance Meet
7.
10
Noah Seleny
12.08
(1.3)
PR
Mar 2
FW Country Day Invitational
8.
9
Campbell Barham
12.33
PR
Apr 25
FWCD Last Chance Meet
9.
11
Robert Masterson
12.38
PR
Apr 5
FW Christian Lena Nelson HS Relays
10.
9
Eche Anyadiegwu
12.65
PR
Apr 5
FW Christian Lena Nelson HS Relays
11.
12
Christian Bowman
13.73
PR
Mar 22
Brewer Ben Davis Relays
12.
11
Hudson Lewis
14.35
PR
Apr 25
FWCD Last Chance Meet
13.
10
Aydan Adkins
15.13
PR
Apr 25
FWCD Last Chance Meet
14.
11
Preston Barretto
15.93
PR
Apr 25
FWCD Last Chance Meet
15.
9
Brander Killion
16.46
PR
Apr 25
FWCD Last Chance Meet
200 Meters
1.
11
*
Ben Ngishu
22.89
(3.8)
PR
May 4
Southwest Preparatory Conference (SPC) Championships
2.
11
*
Hughes Bowerman
23.82
(.9)
PR
May 4
Southwest Preparatory Conference (SPC) Championships
3.
11
Sean Perryman
23.83
PR
Apr 18
Oakridge Invitational
4.
11
Luke Eubanks
23.89
PR
Mar 27
Cistercian Hawk Relays (Meet Full)
5.
11
Jimmy Rosell
24.35
PR
Apr 25
FWCD Last Chance Meet
6.
11
Owen Martin
24.45
PR
Mar 22
Brewer Ben Davis Relays
7.
11
Will Bekish
24.74
PR
Apr 25
FWCD Last Chance Meet
8.
9
Eche Anyadiegwu
24.77
PR
Apr 5
FW Christian Lena Nelson HS Relays
9.
10
Noah Seleny
25.40
(1.4)
PR
Mar 2
FW Country Day Invitational
10.
9
Dillan Parker-Richmond
28.41
PR
Apr 5
FW Christian Lena Nelson HS Relays
400 Meters
1.
11
Luke Eubanks
53.85
Apr 18
Oakridge Invitational
2.
11
*
Robert Masterson
53.97
PR
May 4
Southwest Preparatory Conference (SPC) Championships
11
Sean Perryman
53.97
PR
Apr 25
FWCD Last Chance Meet
4.
12
James Hart
55.69
PR
Mar 27
Cistercian Hawk Relays (Meet Full)
5.
10
Noah Seleny
58.59
PR
Apr 18
Oakridge Invitational
6.
9
William Lynch
1:02.68
PR
Mar 22
Brewer Ben Davis Relays
7.
12
Christian Bowman
1:16.19
Mar 2
FW Country Day Invitational
800 Meters
1.
12
John Mark Connally
2:04.73
Mar 27
Cistercian Hawk Relays (Meet Full)
2.
12
*
James Hart
2:06.75
PR
May 4
Southwest Preparatory Conference (SPC) Championships
3.
12
Reese Kennedy
2:13.24
PR
Apr 25
FWCD Last Chance Meet
4.
10
Jaxson Knight
2:17.53
Apr 5
FW Christian Lena Nelson HS Relays
5.
11
Robert Masterson
2:22.86
PR
Apr 25
FWCD Last Chance Meet
6.
9
William Lynch
2:27.36
PR
Apr 5
FW Christian Lena Nelson HS Relays
7.
10
Thomas Young
2:34.92
PR
Apr 18
Oakridge Invitational
8.
9
Graham Kennedy
2:42.65
PR
Apr 18
Oakridge Invitational
9.
12
Foster Good
2:45.45
PR
Apr 5
FW Christian Lena Nelson HS Relays
1600 Meters
1.
12
*
John Mark Connally
4:30.20
PR
May 4
Southwest Preparatory Conference (SPC) Championships
2.
12
*
Reese Kennedy
4:52.87
PR
May 4
Southwest Preparatory Conference (SPC) Championships
3.
12
James Hart
4:59.33
PR
Apr 25
FWCD Last Chance Meet
4.
10
Jaxson Knight
5:13.44
PR
Apr 25
FWCD Last Chance Meet
5.
9
Charlie Rosell
5:24.10
PR
Feb 22
TVS Kickoff
6.
9
Graham Kennedy
5:33.41
PR
Apr 18
Oakridge Invitational
7.
10
Thomas Young
5:45.28
PR
Apr 25
FWCD Last Chance Meet
8.
9
Nolan Callaway
6:09.59
PR
Feb 22
TVS Kickoff
9.
12
Foster Good
6:22.30
PR
Apr 25
FWCD Last Chance Meet
3200 Meters
1.
12
John Mark Connally
9:54.92
PR
Mar 22
Brewer Ben Davis Relays
2.
12
*
Reese Kennedy
10:44.99
PR
May 4
Southwest Preparatory Conference (SPC) Championships
3.
12
James Hart
11:04.03
PR
Apr 5
FW Christian Lena Nelson HS Relays
4.
9
Graham Kennedy
12:00.70
PR
Apr 25
FWCD Last Chance Meet
5.
10
Thomas Young
12:28.23
PR
Apr 25
FWCD Last Chance Meet
110m Hurdles - 39"
1.
10
Shiven Dave
22.31
PR
Mar 27
Cistercian Hawk Relays (Meet Full)
2.
11
Robert Masterson
23.72
PR
Feb 22
TVS Kickoff
300m Hurdles - 36"
1.
11
*
Will Bekish
43.53
PR
May 4
Southwest Preparatory Conference (SPC) Championships
2.
11
Beckett Drennan
51.48
PR
Apr 5
FW Christian Lena Nelson HS Relays
4x100 Relay
1.
*
Ben Ngishu
Luke Eubanks
Sean Perryman
Charlie Bulaich
43.79
May 4
Southwest Preparatory Conference (SPC) Championships
2.
Ben Ngishu
Luke Eubanks
Kane Aldrich
Hughes Bowerman
44.73
Mar 2
FW Country Day Invitational
3.
Ben Ngishu
Luke Eubanks
Hughes Bowerman
Sean Perryman
45.10
Apr 5
FW Christian Lena Nelson HS Relays
4.
Ben Ngishu
Charlie Bulaich
Luke Eubanks
Hughes Bowerman
46.09
Mar 22
Brewer Ben Davis Relays
5.
Campbell Barham
Charlie Bulaich
Noah Seleny
Jimmy Rosell
46.13
Mar 2
FW Country Day Invitational
6.
Charlie Bulaich
Beckett Drennan
Robert Masterson
Will Bekish
48.06
Feb 22
TVS Kickoff
7.
Beckett Drennan
Noah Seleny
Jimmy Rosell
Will Bekish
48.55
Mar 22
Brewer Ben Davis Relays
8.
James Hart
Christian Bowman
John Mark Connally
Foster Good
50.15
Feb 22
TVS Kickoff
9.
Gray Ballweg
Owen Martin
Hudson Lewis
Jimmy Rosell
50.25
Feb 22
TVS Kickoff
10.
-
Kane Aldrich
Luke Eubanks
Ben Ngishu
Hughes Bowerman
51.64
Feb 22
TVS Kickoff
11.
Graham Kennedy
Dillan Parker-Richmond
Nolan Callaway
Thomas Young
55.62
Feb 22
TVS Kickoff
4x200 Relay -
1.
Luke Eubanks
Ben Ngishu
Hughes Bowerman
Sean Perryman
1:36.53
Mar 22
Brewer Ben Davis Relays
2.
Jimmy Rosell
Noah Seleny
Charlie Bulaich
Campbell Barham
1:39.81
Mar 27
Cistercian Hawk Relays (Meet Full)
3.
Eche Anyadiegwu
Dillan Parker-Richmond
Sami Bismar
Owen Martin
1:45.71
Mar 22
Brewer Ben Davis Relays
4x400 Relay
1.
Luke Eubanks
Robert Masterson
Sean Perryman
John Mark Connally
3:31.76
Apr 5
FW Christian Lena Nelson HS Relays
2.
Sean Perryman
Luke Eubanks
John Mark Connally
James Hart
3:38.68
Mar 22
Brewer Ben Davis Relays
3.
*
Robert Masterson
Luke Eubanks
Sean Perryman
John Mark Connally
3:39.33
May 4
Southwest Preparatory Conference (SPC) Championships
4.
Robert Masterson
Luke Eubanks
Sean Perryman
James Hart
3:41.52
Apr 18
Oakridge Invitational
5.
*
Robert Masterson
Luke Eubanks
James Hart
John Mark Connally
3:42.85
Mar 29
Texas Clyde Littlefield Relays 96th Annual-HS
6.
Luke Eubanks
James Hart
Robert Masterson
John Mark Connally
3:45.80
Mar 2
FW Country Day Invitational
7.
Kane Aldrich
John Mark Connally
Luke Eubanks
James Hart
3:48.94
Feb 22
TVS Kickoff
8.
Reese Kennedy
Foster Good
Charlie Rosell
William Lynch
4:32.96
Feb 22
TVS Kickoff
4x800 Relay
1.
*
James Hart
Jaxson Knight
Reese Kennedy
John Mark Connally
8:57.06
May 4
Southwest Preparatory Conference (SPC) Championships
2.
James Hart
Reese Kennedy
Jimmy Rosell
Thomas Young
9:49.29
Feb 22
TVS Kickoff
3.
John Mark Connally
Graham Kennedy
Charlie Rosell
Foster Good
10:00.91
Feb 22
TVS Kickoff
Shot Put - 12lb
1.
11
Hudson Lewis
36' 3.5
PR
Apr 18
Oakridge Invitational
2.
10
Aydan Adkins
35' 2.5
Apr 18
Oakridge Invitational
3.
9
Brander Killion
33' 0
PR
Apr 18
Oakridge Invitational
4.
11
Gray Ballweg
31' 6
PR
Apr 25
FWCD Last Chance Meet
5.
11
Preston Barretto
29' 4
PR
Apr 25
FWCD Last Chance Meet
Discus - 1.6kg
1.
11
Will Bekish
128' 4
PR
Apr 18
Oakridge Invitational
2.
11
Preston Barretto
104' 1
PR
Apr 25
FWCD Last Chance Meet
3.
11
*
Beckett Drennan
102' 0
PR
May 4
Southwest Preparatory Conference (SPC) Championships
4.
11
Hardie Tucker
87' 5
PR
Apr 5
FW Christian Lena Nelson HS Relays
5.
9
Brander Killion
85' 1
PR
Feb 22
TVS Kickoff
6.
11
Evan Hurtado
76' 11
PR
Apr 25
FWCD Last Chance Meet
7.
11
Hudson Lewis
64' 4
PR
Feb 22
TVS Kickoff
High Jump
1.
12
James Hart
6' 2
PR
Apr 18
Oakridge Invitational
2.
11
Robert Masterson
5' 10
PR
Mar 2
FW Country Day Invitational
3.
10
Shiven Dave
5' 4
Feb 22
TVS Kickoff
4.
9
Aiden Hodder
5' 2
PR
Feb 22
TVS Kickoff
Long Jump
1.
9
Princeton Cunningham
19' 10.5
PR
Mar 2
FW Country Day Invitational
2.
10
Noah Seleny
18' 10.5
PR
Apr 18
Oakridge Invitational
3.
11
Sean Perryman
18' 4
PR
Feb 22
TVS Kickoff
4.
9
Eche Anyadiegwu
18' 2
PR
Apr 18
Oakridge Invitational
5.
9
William Lynch
17' 0
PR
Mar 2
FW Country Day Invitational
6.
9
Nolan Callaway
14' 0
PR
Mar 22
Brewer Ben Davis Relays
Triple Jump
1.
11
*
Ben Ngishu
42' 9
(-2.4)
PR
May 4
Southwest Preparatory Conference (SPC) Championships
2.
9
Princeton Cunningham
39' 7
PR
Apr 25
FWCD Last Chance Meet
Womens
100 Meters
1.
12
Jane Holloway
12.67
(2.1)
PR
Mar 2
FW Country Day Invitational
2.
10
Maddy Grau
12.89
(2.1)
Mar 2
FW Country Day Invitational
3.
12
Jessica Wu
13.29
PR
Mar 27
Cistercian Hawk Relays (Meet Full)
4.
9
Daisy Johnston
13.59
PR
Apr 25
FWCD Last Chance Meet
5.
9
Hunter McWilliams
14.36
PR
Feb 22
TVS Kickoff
6.
11
Ellie Booher
15.64
PR
Feb 22
TVS Kickoff
7.
9
Victoria Nguyen
15.94
PR
Apr 25
FWCD Last Chance Meet
200 Meters
1.
10
*
Maddy Grau
26.93
(1.4)
May 4
Southwest Preparatory Conference (SPC) Championships
2.
11
Courtney McCracken
28.07
PR
Apr 25
FWCD Last Chance Meet
3.
11
Ruby White
28.16
PR
Apr 5
FW Christian Lena Nelson HS Relays
4.
9
Kristen McAlister
30.17
PR
Apr 18
Oakridge Invitational
400 Meters
1.
11
*
Courtney McCracken
1:00.17
PR
May 4
Southwest Preparatory Conference (SPC) Championships
2.
10
*
Lylah St. Peter
1:03.60
PR
May 4
Southwest Preparatory Conference (SPC) Championships
3.
12
Isabel Johnson
1:06.15
PR
Mar 27
Cistercian Hawk Relays (Meet Full)
4.
9
Kristen McAlister
1:06.57
PR
Apr 25
FWCD Last Chance Meet
5.
9
Daisy Johnston
1:07.69
PR
Apr 25
FWCD Last Chance Meet
6.
12
Marin McAlister
1:09.78
PR
Apr 18
Oakridge Invitational
7.
9
Ayomide Agboola
1:13.87
PR
Apr 5
FW Christian Lena Nelson HS Relays
800 Meters
1.
11
*
Courtney McCracken
2:16.09
May 4
Southwest Preparatory Conference (SPC) Championships
2.
9
Katelyn McCracken
2:43.94
PR
Apr 25
FWCD Last Chance Meet
3.
10
Adelyn Bibb
2:47.64
PR
Apr 5
FW Christian Lena Nelson HS Relays
4.
10
Anna Willmann
2:54.32
PR
Apr 18
Oakridge Invitational
5.
11
Bea Lee
3:00.33
PR
Mar 22
Brewer Ben Davis Relays
6.
9
Ayomide Agboola
3:00.41
PR
Mar 2
FW Country Day Invitational
1600 Meters
1.
11
*
Courtney McCracken
5:13.04
May 4
Southwest Preparatory Conference (SPC) Championships
2.
9
Katelyn McCracken
5:58.02
PR
Mar 22
Brewer Ben Davis Relays
3.
10
Anna Willmann
6:07.70
PR
Mar 27
Cistercian Hawk Relays (Meet Full)
4.
10
Adelyn Bibb
6:14.33
PR
Apr 18
Oakridge Invitational
5.
9
Ayomide Agboola
8:23.26
PR
Feb 22
TVS Kickoff
3200 Meters
1.
11
*
Courtney McCracken
11:41.91
May 4
Southwest Preparatory Conference (SPC) Championships
2.
10
Anna Willmann
12:30.36
PR
Apr 5
FW Christian Lena Nelson HS Relays
3.
9
*
Katelyn McCracken
12:32.33
PR
May 4
Southwest Preparatory Conference (SPC) Championships
100m Hurdles - 33"
1.
12
Jessica Wu
15.82
PR
Apr 25
FWCD Last Chance Meet
2.
12
Isabel Johnson
17.17
(2.6)
PR
Mar 2
FW Country Day Invitational
3.
9
Daisy Johnston
18.26
PR
Apr 18
Oakridge Invitational
4.
11
Bea Lee
20.22
Apr 25
FWCD Last Chance Meet
300m Hurdles - 30"
1.
12
*
Jessica Wu
49.63
PR
May 4
Southwest Preparatory Conference (SPC) Championships
2.
12
Jane Holloway
50.36
PR
Apr 25
FWCD Last Chance Meet
3.
12
Isabel Johnson
51.05
PR
Apr 5
FW Christian Lena Nelson HS Relays
4.
10
Isabel Gonzalez
51.30
PR
Apr 18
Oakridge Invitational
5.
12
Nnenna Anyadiegwo
54.08
PR
Apr 5
FW Christian Lena Nelson HS Relays
6.
11
Bea Lee
1:00.54
Apr 25
FWCD Last Chance Meet
4x100 Relay
1.
*
Jessica Wu
Jane Holloway
Isabel Gonzalez
Maddy Grau
50.25
May 4
Southwest Preparatory Conference (SPC) Championships
2.
Daisy Johnston
Lylah St. Peter
Maddy Grau
Jane Holloway
51.52
Mar 2
FW Country Day Invitational
3.
Isabel Gonzalez
Jane Holloway
Maddy Grau
Lylah St. Peter
53.38
Feb 22
TVS Kickoff
4.
Daisy Johnston
Ruby White
Ellie Booher
Jessica Wu
55.78
Feb 22
TVS Kickoff
5.
9
Katelyn Mccracken
Victoria Nguyen
Hunter McWilliams
Jordanna Martinez
1:07.85
Feb 22
TVS Kickoff
4x400 Relay
1.
*
Lylah St. Peter
Isabel Gonzalez
Maddy Grau
Jane Holloway
4:12.26
May 4
Southwest Preparatory Conference (SPC) Championships
2.
Isabel Johnson
Lylah St. Peter
Maddy Grau
Courtney McCracken
4:17.51
Apr 18
Oakridge Invitational
3.
Lylah St. Peter
Maddy Grau
Isabel Johnson
Courtney McCracken
4:19.82
Apr 5
FW Christian Lena Nelson HS Relays
4.
*
Jane Holloway
Isabel Gonzalez
Maddy Grau
Courtney McCracken
4:20.53
Mar 29
Texas Clyde Littlefield Relays 96th Annual-HS
5.
Maddy Grau
Isabel Gonzalez
Lylah St. Peter
Marin McAlister
4:20.96
Mar 22
Brewer Ben Davis Relays
6.
Lylah St. Peter
Isabel Johnson
Maddy Grau
Courtney McCracken
4:26.41
Feb 22
TVS Kickoff
7.
Lylah St. Peter
Maddy Grau
Isabel Gonzalez
Courtney McCracken
4:27.98
Mar 2
FW Country Day Invitational
4x800 Relay
1.
*
Lylah St. Peter
Katelyn McCracken
Anna Willmann
Adelyn Bibb
11:08.68
May 4
Southwest Preparatory Conference (SPC) Championships
2.
Adelyn Bibb
Courtney McCracken
Katelyn Mccracken
Anna Willmann
11:08.79
Feb 22
TVS Kickoff
Shot Put - 4kg
1.
10
*
Meghan Clark
31' 4.75
PR
May 4
Southwest Preparatory Conference (SPC) Championships
2.
11
Ruby White
30' 10
PR
Apr 18
Oakridge Invitational
3.
12
*
Nnenna Anyadiegwo
27' 9
May 4
Southwest Preparatory Conference (SPC) Championships
4.
10
Lucy Good
22' 4.5
PR
Apr 5
FW Christian Lena Nelson HS Relays
Discus - 1kg
1.
10
*
Meghan Clark
83' 5
PR
May 4
Southwest Preparatory Conference (SPC) Championships
2.
11
Ruby White
82' 0
PR
Apr 25
FWCD Last Chance Meet
3.
10
Lucy Good
38' 10
PR
Feb 22
TVS Kickoff
High Jump
1.
12
*
Jessica Wu
5' 0
PR
May 4
Southwest Preparatory Conference (SPC) Championships
2.
10
Isabel Gonzalez
4' 10
PR
Apr 18
Oakridge Invitational
Pole Vault
1.
12
Jessica Wu
8' 0
PR
Apr 25
FWCD Last Chance Meet
12
Isabel Johnson
8' 0
PR
Apr 18
Oakridge Invitational
Long Jump
1.
12
Jane Holloway
17' 4
PR
Mar 22
Brewer Ben Davis Relays
2.
10
Isabel Gonzalez
16' 9.5
PR
Apr 25
FWCD Last Chance Meet
3.
12
Jessica Wu
16' 8
PR
Apr 25
FWCD Last Chance Meet
Triple Jump
1.
12
Jane Holloway
35' 3
PR
Mar 2
FW Country Day Invitational
2.
10
Isabel Gonzalez
34' 7.5
PR
Apr 18
Oakridge Invitational
3.
12
*
Marin McAlister
32' 6
(-1.6)
PR
May 4
Southwest Preparatory Conference (SPC) Championships
*Recent improvement