Season:
2017 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
Indoor
2016
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
David Gorleola
11.96
PR
Mar 4
Mesquite Carl Norris Relays
2.
11
Timothy Thomas
12.71
PR
Mar 24
Lakeview Centennial Patriot Relays
3.
10
De'Vonte Duncan
13.35
Mar 31
Allen Eagle Relays
200 Meters
1.
10
Rudy Carreon
25.01
PR
Mar 31
Allen Eagle Relays
2.
10
De'Vonte Duncan
26.00
PR
Mar 31
Allen Eagle Relays
3.
11
Timothy Thomas
26.46
PR
Feb 17
North Garland Raider Relays
4.
10
David Gorleola
26.95
PR
Mar 4
Mesquite Carl Norris Relays
400 Meters
1.
11
Lanre Akande
56.67
Mar 31
Allen Eagle Relays
2.
12
Trenton Smith
56.80
Mar 4
Mesquite Carl Norris Relays
3.
10
Rudy Carreon
57.37
PR
Mar 31
Allen Eagle Relays
4.
11
Timothy Thomas
1:00.95
PR
Feb 17
North Garland Raider Relays
5.
11
Daveion Jones
1:01.53
PR
Feb 17
North Garland Raider Relays
800 Meters
1.
12
Ayodeji Otunuga
2:11.63
PR
Mar 4
Mesquite Carl Norris Relays
2.
11
Dylan Desosa
2:12.62
Mar 31
Allen Eagle Relays
3.
11
Timothy Thomas
2:14.60
PR
Mar 31
Allen Eagle Relays
4.
11
Daniel Gallegos
2:15.47
PR
Mar 31
Allen Eagle Relays
1600 Meters
1.
11
Dylan Desosa
5:13.65
PR
Mar 31
Allen Eagle Relays
4x100 Relay
1.
Relay Team
42.89
Apr 12
UIL 6A District 10 (Tu-W)
2.
John Anthony Person
Bamidele Otunuga
Joshua Thompson
Joshua Brown
42.94
Apr 20
UIL 6A Area 09/10
3.
Joshua Thompson
Bamidele Otunuga
John Anthony Person
Joshua Brown
43.53
Mar 4
Mesquite Carl Norris Relays
4.
Joshua Thompson
Jaron Holcomb
John Anthony Person
Joshua Brown
43.80
Feb 25
N Mesquite Ben Robertson Relays
5.
Trenton Smith
Jabari Ellis
Alonza Fennell
Jaron Holcomb
44.90
Mar 4
Mesquite Carl Norris Relays
6.
Alonza Fennell
Jaron Holcomb
Trenton Smith
Tyson Dixson
44.96
Feb 17
North Garland Raider Relays
7.
Trenton Smith
Alonza Fennell
Daveion Jones
Jabari Ellis
45.49
Feb 25
N Mesquite Ben Robertson Relays
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:31.63
Apr 12
UIL 6A District 10 (Tu-W)
2.
Joshua Thompson
Chukwudi Agbakwu
Bamidele Otunuga
Joshua Brown
1:34.78
Mar 4
Mesquite Carl Norris Relays
3.
Trenton Smith
Jabari Ellis
Alonza Fennell
Jaron Holcomb
1:35.03
Mar 4
Mesquite Carl Norris Relays
4.
Alonza Fennell
Trenton Smith
Jaron Holcomb
Tyson Dixson
1:35.48
Feb 17
North Garland Raider Relays
5.
Trenton Smith
Daveion Jones
Alonza Fennell
Jabari Ellis
1:41.07
Feb 25
N Mesquite Ben Robertson Relays
4x400 Relay
1.
Sidney Onyekewe
Tyson Dixson
Daveion Jones
Alonza Fennell
3:43.62
Feb 17
North Garland Raider Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Sidney Onyekewe
Caleb Williams
Dylan Desosa
Otunuga Ayodiji
3:54.20
Feb 25
N Mesquite Ben Robertson Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Austin Clemons
43' 6.5
Mar 31
Allen Eagle Relays
2.
10
Andres Najar
33' 11
PR
Mar 31
Allen Eagle Relays
3.
11
Keith Crosby
30' 9
Feb 17
North Garland Raider Relays
4.
10
Zion Mays
29' 6.5
PR
Feb 17
North Garland Raider Relays
Discus - 1.6kg
1.
12
Austin Clemons
118' 1
PR
Mar 31
Allen Eagle Relays
2.
11
Miguel Velasco
111' 1
Mar 24
Lakeview Centennial Patriot Relays
3.
10
Andres Najar
98' 8
PR
Mar 24
Lakeview Centennial Patriot Relays
4.
10
Zion Mays
76' 3
PR
Mar 31
Allen Eagle Relays
Pole Vault
1.
10
Andrew Pham
9' 6
PR
Feb 17
North Garland Raider Relays
Long Jump
1.
11
Lanre Akande
18' 2.5
PR
Mar 31
Allen Eagle Relays
2.
10
David Gorleola
16' 4.5
PR
Mar 31
Allen Eagle Relays
Triple Jump
1.
12
Williams Caleb
38' 3.75
PR
Mar 31
Allen Eagle Relays
Womens
100 Meters
1.
12
Devynn King
11.88
PR
Apr 20
UIL 6A Area 09/10
2.
12
Johna Diggs
12.46
Apr 12
UIL 6A District 10 (Tu-W)
3.
12
Alysa Morgan
12.76
Apr 7
Rockwall Rockin' R Relays Sponsored by: Sunrise Home He..
4.
9
Amaya Young
13.02
PR
Mar 31
Allen Eagle Relays
5.
10
Makayla Simms
13.35
Mar 31
Allen Eagle Relays
6.
11
Jade Williams
13.55
PR
Feb 18
Wylie Chris Givens Invitational
7.
10
Destiny Williams
14.09
PR
Mar 9
Charles Qualls Relays
8.
9
Victoria Brown
14.11
PR
Mar 9
Charles Qualls Relays
9.
9
Taylan Gault
14.18
PR
Mar 9
Charles Qualls Relays
200 Meters
1.
12
Devynn King
25.12
PR
Apr 20
UIL 6A Area 09/10
2.
12
Johna Diggs
26.68
PR
Feb 18
Wylie Chris Givens Invitational
3.
12
Alysa Morgan
27.11
Mar 31
Allen Eagle Relays
4.
9
Amaya Young
27.12
PR
Mar 25
Highland Park Tracy Wills Invitational
5.
10
Makayla Simms
27.59
Mar 25
Highland Park Tracy Wills Invitational
6.
11
Jade Williams
27.68
PR
Mar 9
Charles Qualls Relays
7.
11
Alexis Nelson
29.35
PR
Mar 31
Allen Eagle Relays
8.
9
Victoria Brown
29.47
PR
Mar 9
Charles Qualls Relays
9.
11
Fernando Pargas
33.79
PR
Feb 18
Wylie Chris Givens Invitational
400 Meters
1.
11
Dorian Marks
1:00.74
Mar 31
Allen Eagle Relays
2.
9
Tia Lemma
1:03.76
Apr 7
Rockwall Rockin' R Relays Sponsored by: Sunrise Home He..
3.
10
Joelle Montrel
1:05.55
Mar 31
Allen Eagle Relays
4.
11
Jade Williams
1:06.92
PR
Apr 7
Rockwall Rockin' R Relays Sponsored by: Sunrise Home He..
5.
9
Cydney Waddleton
1:10.98
PR
Mar 25
Highland Park Tracy Wills Invitational
6.
11
Fernando Pargas
1:21.90
PR
Mar 31
Allen Eagle Relays
800 Meters
1.
10
Alexys Aquino
2:26.12
PR
Feb 18
Wylie Chris Givens Invitational
2.
10
Isabel Borrego
2:26.70
Apr 7
Rockwall Rockin' R Relays Sponsored by: Sunrise Home He..
3.
10
Kristen Osborn
2:40.48
Mar 4
Mesquite Carl Norris Relays
4.
9
Madeline Garcia
2:42.56
PR
Mar 31
Allen Eagle Relays
5.
9
Alexandra Padilla
2:46.80
PR
Mar 31
Allen Eagle Relays
6.
10
Aracelli Castro
2:49.21
PR
Mar 31
Allen Eagle Relays
7.
9
Elika Reyna
2:51.71
PR
Mar 31
Allen Eagle Relays
8.
9
Elizabeth Thomas
3:07.07
PR
Mar 4
Mesquite Carl Norris Relays
1600 Meters
1.
10
Isabel Borrego
5:19.68
Apr 20
UIL 6A Area 09/10
2.
10
Kristen Osborn
6:02.62
PR
Mar 9
Charles Qualls Relays
3.
12
Esmy Villapando
6:04.27
PR
Apr 12
UIL 6A District 10 (Tu-W)
4.
10
Aracelli Castro
6:21.17
Mar 31
Allen Eagle Relays
5.
9
Madeline Garcia
6:21.96
Mar 4
Mesquite Carl Norris Relays
6.
9
Marlene Garcia
6:32.60
Mar 9
Charles Qualls Relays
7.
11
Alena Niehaus
6:42.38
PR
Mar 4
Mesquite Carl Norris Relays
8.
10
Alexys Aquino
6:49.58
Feb 18
Wylie Chris Givens Invitational
9.
9
Alexandra Padilla
6:51.36
Feb 18
Wylie Chris Givens Invitational
3200 Meters
1.
10
Isabel Borrego
11:19.90
PR
Apr 20
UIL 6A Area 09/10
2.
12
Esmy Villapando
13:02.08
PR
Mar 9
Charles Qualls Relays
3.
12
Yaasmeen Khan
13:08.90
PR
Mar 9
Charles Qualls Relays
4.
9
Marlene Garcia
13:48.82
Mar 4
Mesquite Carl Norris Relays
5.
9
Alexandra Padilla
14:19.88
Mar 4
Mesquite Carl Norris Relays
6.
11
Alena Niehaus
14:42.20
PR
Mar 4
Mesquite Carl Norris Relays
100m Hurdles - 33"
1.
11
Deiajuane Watts
18.33
Mar 25
Highland Park Tracy Wills Invitational
2.
10
Kaylie Pham
18.37
PR
Mar 9
Charles Qualls Relays
300m Hurdles - 30"
1.
11
Deiajuane Watts
47.39
Apr 20
UIL 6A Area 09/10
2.
11
Brittany Tran
48.25
PR
Apr 7
Rockwall Rockin' R Relays Sponsored by: Sunrise Home He..
3.
11
Olevia Brown
50.10
PR
Apr 12
UIL 6A District 10 (Tu-W)
4.
10
Kaylie Pham
50.15
Mar 31
Allen Eagle Relays
5.
12
Johna Diggs
52.45
PR
Mar 4
Mesquite Carl Norris Relays
4x100 Relay
1.
Alysa Morgan
Johna Diggs
Olevia Brown
Devynn King
48.00
Apr 29
UIL 6A Region II (F-Sa)
2.
Relay Team
48.08
Apr 12
UIL 6A District 10 (Tu-W)
3.
Olevia Brown
Johna Diggs
Alysa Morgan
Devynn King
48.97
Mar 25
Highland Park Tracy Wills Invitational
4.
Jade Williams
Johna Diggs
Deiajuane Watts
Devynn King
49.40
Mar 4
Mesquite Carl Norris Relays
5.
Jade Williams
Johna Diggs
Alysa Morgan
Amaya Young
49.70
Mar 9
Charles Qualls Relays
6.
Amaya Young
Johna Diggs
Deiajuane Watts
Devynn King
50.26
Feb 25
N Mesquite Ben Robertson Relays
7.
Alexis Nelson
Cynthia Onyekwe
Taylan Gault
Jennifer Camacho
53.12
Mar 9
Charles Qualls Relays
8.
Alexis Nelson
Cynthia Onyekwe
Taylan Gault
Destiny Williams
55.19
Feb 25
N Mesquite Ben Robertson Relays
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:45.05
Apr 12
UIL 6A District 10 (Tu-W)
2.
Amaya Young
Johna Diggs
Alysa Morgan
Devynn King
1:45.11
Mar 25
Highland Park Tracy Wills Invitational
3.
Amaya Young
Johna Diggs
Alysa Morgan
Jennifer Camacho
1:46.08
Apr 20
UIL 6A Area 09/10
4.
Amaya Young
Johna Diggs
Alysa Morgan
Jade Williams
1:46.36
Mar 9
Charles Qualls Relays
5.
Amaya Young
Johna Diggs
Deiajuane Watts
Devynn King
1:47.58
Feb 25
N Mesquite Ben Robertson Relays
6.
Amaya Young
Johna Diggs
Alysa Morgan
Deiajuane Watts
1:49.53
Apr 7
Rockwall Rockin' R Relays Sponsored by: Sunrise Home He..
7.
Alexis Nelson
Cynthia Onyekwe
Jennifer Camacho
Makayla Simms
1:53.25
Mar 9
Charles Qualls Relays
8.
Alexis Nelson
Cynthia Onyekwe
Taylan Gault
Jennifer Camacho
1:54.83
Mar 25
Highland Park Tracy Wills Invitational
9.
Alexis Nelson
Cynthia Onyekwe
Taylan Gault
Makayla Simms
1:55.33
Feb 25
N Mesquite Ben Robertson Relays
4x400 Relay
1.
Brittany Tran
Deiajuane Watts
Tia Lemma
Dorian Marks
4:08.71
Apr 20
UIL 6A Area 09/10
2.
Relay Team
4:09.25
Apr 12
UIL 6A District 10 (Tu-W)
3.
Brittany Tran
Jade Williams
Tia Lemma
Dorian Marks
4:13.70
Mar 25
Highland Park Tracy Wills Invitational
4.
Brittany Tran
Bianca Ejesieme
Tia Lemma
Dorian Marks
4:17.81
Mar 9
Charles Qualls Relays
5.
Jade Williams
Brittany Tran
Dorian Marks
Joelle Montrel
4:23.31
Feb 18
Wylie Chris Givens Invitational
6.
Kaylie Pham
Cynthia Onyekwe
Taylan Gault
Jennifer Camacho
4:27.70
Mar 25
Highland Park Tracy Wills Invitational
7.
Brittany Tran
Devynn King
Alysa Morgan
Dorian Marks
4:32.38
Mar 4
Mesquite Carl Norris Relays
8.
Jennifer Camacho
Tia Lemma
Cydney Waddleton
Alexis Nelson
4:40.55
Feb 18
Wylie Chris Givens Invitational
9.
Kaylie Pham
Taylan Gault
Cydney Waddleton
Cynthia Onyekwe
4:42.45
Feb 25
N Mesquite Ben Robertson Relays
10.
Jennifer Camacho
Cynthia Onyekwe
Cydney Waddleton
Taylan Gault
4:48.87
Mar 4
Mesquite Carl Norris Relays
4x800 Relay
1.
Isabel Borrego
Madeline Garcia
Kristen Osborn
Alexys Aquino
10:42.08
Mar 25
Highland Park Tracy Wills Invitational
2.
Isabel Borrego
Kristen Osborn
Alexys Aquino
Marlene Garcia
11:05.55
Feb 25
N Mesquite Ben Robertson Relays
3.
Aracelli Castro
Marlene Garcia
Elika Reyna
Alexandra Padilla
11:44.14
Mar 25
Highland Park Tracy Wills Invitational
4x1600 Relay
1.
Isabel Borrego
Madeline Garcia
Esmy Villapando
Kristen Osborn
24:22.44
Feb 25
N Mesquite Ben Robertson Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Jade Williams
Brittany Tran
Dorian Marks
Madeline Garcia
4:43.85
Feb 25
N Mesquite Ben Robertson Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Esmy Villapando
Joelle Montrel
Kristen Osborn
Isabel Borrego
13:57.22
Feb 25
N Mesquite Ben Robertson Relays
Shot Put - 4kg
1.
11
Fennell DeShell
34' 9.25
PR
Apr 12
UIL 6A District 10 (Tu-W)
2.
11
Jaiceona Finley
33' 9.25
PR
Apr 12
UIL 6A District 10 (Tu-W)
3.
11
Kenya Harris
30' 7
Apr 12
UIL 6A District 10 (Tu-W)
4.
10
Abrielle Williams
28' 1
PR
Mar 31
Allen Eagle Relays
5.
12
Adarria Felder
27' 6.5
Feb 25
N Mesquite Ben Robertson Relays
6.
12
Ebony Reed
27' 5.25
PR
Mar 4
Mesquite Carl Norris Relays
7.
11
Victoria Picon
20' 2.5
Mar 9
Charles Qualls Relays
9
Shayla Ray
20' 2.5
Mar 9
Charles Qualls Relays
9.
11
Dakota Rose
20' 1
PR
Mar 4
Mesquite Carl Norris Relays
Discus - 1kg
1.
11
Kenya Harris
101' 11
Apr 12
UIL 6A District 10 (Tu-W)
2.
11
Jaiceona Finley
101' 5
Apr 12
UIL 6A District 10 (Tu-W)
3.
12
Adarria Felder
94' 11
PR
Mar 9
Charles Qualls Relays
4.
10
Abrielle Williams
75' 0
PR
Mar 31
Allen Eagle Relays
5.
11
Victoria Picon
60' 7
Mar 31
Allen Eagle Relays
6.
12
Ebony Reed
60' 5
PR
Feb 25
N Mesquite Ben Robertson Relays
7.
11
Fennell DeShell
57' 5
PR
Feb 25
N Mesquite Ben Robertson Relays
8.
9
Shayla Ray
57' 0
Mar 31
Allen Eagle Relays
9.
11
Dakota Rose
48' 2
PR
Mar 4
Mesquite Carl Norris Relays
High Jump
1.
11
Brittany Tran
5' 1
Apr 12
UIL 6A District 10 (Tu-W)
2.
10
Kaylie Pham
4' 6
Mar 31
Allen Eagle Relays
3.
10
Lauren Rose
4' 0
PR
Feb 18
Wylie Chris Givens Invitational
High Jump - Relay Split
1.
11
Brittany Tran
4' 6
PR
Feb 25
N Mesquite Ben Robertson Relays
2.
10
Kaylie Pham
4' 4
PR
Feb 25
N Mesquite Ben Robertson Relays
Pole Vault
1.
10
Lauren Rose
7' 0
PR
Mar 31
Allen Eagle Relays
2.
11
Marang Suwareh
6' 6
Mar 31
Allen Eagle Relays
11
Rachel Evans
6' 6
PR
Mar 31
Allen Eagle Relays
4.
11
Hannah Gilmore
6' 0
PR
Mar 9
Charles Qualls Relays
Pole Vault - Relay Split
1.
10
Lauren Rose
6' 0
PR
Feb 25
N Mesquite Ben Robertson Relays
Long Jump
1.
12
Devynn King
18' 5
PR
Mar 31
Allen Eagle Relays
2.
10
Bianca Ejesieme
16' 1.5
Mar 31
Allen Eagle Relays
3.
9
Temi Akande
15' 3
Mar 4
Mesquite Carl Norris Relays
4.
11
Olevia Brown
15' 1.5
Apr 7
Rockwall Rockin' R Relays Sponsored by: Sunrise Home He..
5.
11
Deiajuane Watts
15' 0.75
Mar 9
Charles Qualls Relays
6.
9
Tia Lemma
14' 9
PR
Apr 7
Rockwall Rockin' R Relays Sponsored by: Sunrise Home He..
7.
10
Makayla Simms
14' 5.5
Mar 9
Charles Qualls Relays
8.
11
Alexis Nelson
14' 3.75
PR
Mar 9
Charles Qualls Relays
9.
9
Victoria Brown
12' 9.25
Mar 25
Highland Park Tracy Wills Invitational
Long Jump - Relay Split
1.
12
Devynn King
16' 1
PR
Feb 25
N Mesquite Ben Robertson Relays
2.
9
Tia Lemma
14' 5
PR
Feb 25
N Mesquite Ben Robertson Relays
3.
9
Temi Akande
13' 5.5
PR
Feb 25
N Mesquite Ben Robertson Relays
4.
11
Deiajuane Watts
12' 9.5
PR
Feb 25
N Mesquite Ben Robertson Relays
Triple Jump
1.
12
Devynn King
38' 3.5
(1.9)
PR
Apr 29
UIL 6A Region II (F-Sa)
2.
11
Deiajuane Watts
35' 7.5
Apr 12
UIL 6A District 10 (Tu-W)
3.
10
Bianca Ejesieme
34' 2.5
PR
Apr 12
UIL 6A District 10 (Tu-W)
4.
9
Tia Lemma
31' 7
PR
Feb 18
Wylie Chris Givens Invitational
5.
9
Temi Akande
31' 6.25
Mar 4
Mesquite Carl Norris Relays
6.
10
Makayla Simms
30' 4.5
Mar 9
Charles Qualls Relays
7.
11
Olevia Brown
27' 6.25
Mar 25
Highland Park Tracy Wills Invitational
8.
11
Alexis Nelson
27' 4
Mar 31
Allen Eagle Relays
Triple Jump - Relay Split
1.
12
Devynn King
36' 6.25
PR
Feb 25
N Mesquite Ben Robertson Relays
2.
11
Deiajuane Watts
32' 4.25
PR
Feb 25
N Mesquite Ben Robertson Relays
3.
9
Temi Akande
31' 4.5
PR
Feb 25
N Mesquite Ben Robertson Relays
4.
9
Tia Lemma
30' 10.25
PR
Feb 25
N Mesquite Ben Robertson Relays
*Recent improvement