Season:
2017 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
Indoor
2021
2016
2010
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Courage Keihn
11.04c
PR
Mar 24
C-FB ISD Relays
2.
12
Robert Burns
11.14c
PR
Mar 24
C-FB ISD Relays
3.
11
Charles Larry
11.44c
PR
Mar 24
C-FB ISD Relays
4.
12
Peter Harris
11.54c
PR
Mar 24
C-FB ISD Relays
5.
10
Emanuel Blount-Gillard
11.74c
PR
Mar 24
C-FB ISD Relays
6.
9
Shareef Carela
12.24c
PR
Mar 24
C-FB ISD Relays
7.
11
Henry Landrum
12.90
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
200 Meters
1.
10
Dominick Yancy
22.52
Apr 21
UIL 6A Area 05/06 (Th-F)
2.
12
John Davis
22.94c
PR
Mar 24
C-FB ISD Relays
3.
12
Elijah Davis
23.61
PR
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
4.
11
Charles Larry
23.74c
PR
Mar 31
Fossil Ridge Panther Invitational
5.
10
Ronald Habbeshaw
24.04c
PR
Mar 24
C-FB ISD Relays
6.
10
Keanu Hill
24.06
PR
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
7.
11
Elisha Thomas
24.45
PR
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
8.
9
John Shead
25.07
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
400 Meters
1.
10
Dominick Yancy
51.09
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
2.
11
Esteban Larranaga
54.96
PR
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
3.
11
Jacob Payton
55.36
PR
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
4.
11
Isaiah Munoz
55.54c
PR
Mar 31
Fossil Ridge Panther Invitational
5.
9
Anthony Lopez
56.07
PR
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
6.
11
Kobie Roemisch
56.24c
PR
Mar 24
C-FB ISD Relays
7.
9
Benny Dongo
58.94c
PR
Mar 31
Fossil Ridge Panther Invitational
800 Meters
1.
11
Kobie Roemisch
2:11.56
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
2.
9
Anthony Lopez
2:17.0h
PR
Mar 31
Fossil Ridge Panther Invitational
3.
11
Yousef Onwukeme
2:18.0h
Mar 24
C-FB ISD Relays
1600 Meters
1.
12
Logan Roemisch
5:06.4h
PR
Mar 24
C-FB ISD Relays
2.
11
Christian Collazo
5:27.0h
Mar 24
C-FB ISD Relays
3200 Meters
1.
12
Logan Roemisch
11:22.0h
Mar 24
C-FB ISD Relays
2.
9
Daniel Salas
12:19.0h
Mar 24
C-FB ISD Relays
3.
11
William Applehans
12:59.0h
PR
Mar 24
C-FB ISD Relays
110m Hurdles - 39"
1.
12
Jareth Roberts
15.64c
PR
Mar 24
C-FB ISD Relays
2.
10
Caileb Owens
18.85
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
3.
12
Cire Daniel
19.14c
PR
Mar 31
Fossil Ridge Panther Invitational
4.
9
Kros Fetters
19.94
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
5.
9
Anthony Salinas
20.04c
PR
Mar 31
Fossil Ridge Panther Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
10
Caileb Owens
43.58
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
2.
9
Kros Fetters
48.74
PR
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
3.
9
Adrian Lassalle
49.13
PR
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
4x100 Relay
1.
Courage Keihn
John Davis
Dominique Yancy
Robert Burns
42.74c
Mar 31
Fossil Ridge Panther Invitational
2.
Emanuel Blount-Gillard
William Swindell
Elisha Thomas
Charles Larry
45.34c
Mar 24
C-FB ISD Relays
3.
Relay Team
45.55
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
4.
Courage Keihn
John Davis
Charles Carpenter
Robert Burns
48.04c
Mar 24
C-FB ISD Relays
4x200 Relay -
1.
Courage Keihn
Elijah Davis
John Davis
Robert Burns
1:29.73
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
2.
Charles Carpenter
Robert Burns
John Davis
Courage Keihn
1:31.3h
Mar 24
C-FB ISD Relays
3.
Elijah Davis
Robert Burns
John Davis
Courage Keihn
1:31.5h
Mar 31
Fossil Ridge Panther Invitational
4.
Relay Team
1:33.60
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
5.
Elisha Thomas
Adrian Johnson
Emanuel Blount-Gillard
William Swindell
1:35.1h
Mar 24
C-FB ISD Relays
4x400 Relay
1.
Elijah Davis
Peter Harris
Isaiah Munoz
Esteban Larranaga
3:34.60
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
2.
Ronald Habbeshaw
Elijah Davis
Peter Harris
Dominique Yancy
3:35.4h
Mar 24
C-FB ISD Relays
3.
Isaiah Munoz
Elisha Thomas
Adrian Johnson
William Swindell
3:40.6h
Mar 24
C-FB ISD Relays
4.
Relay Team
3:42.84
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
Shot Put - 12lb
1.
12
Manase Mose
47' 10.75
PR
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
2.
12
Penisoni Falahola
44' 11
PR
Mar 31
Fossil Ridge Panther Invitational
3.
9
Jason Vaomotou
44' 2.75
PR
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
4.
9
Penilotu Asaeli
42' 4
PR
Mar 31
Fossil Ridge Panther Invitational
5.
10
David Aleamotua
36' 10.5
PR
Mar 24
C-FB ISD Relays
6.
10
Viliami Latu
36' 10
PR
Mar 31
Fossil Ridge Panther Invitational
7.
10
Chandler Sorber-Perry
36' 4
PR
Mar 31
Fossil Ridge Panther Invitational
Discus - 1.6kg
1.
12
Penisoni Falahola
145' 9
PR
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
2.
11
Jason Vakasiola
137' 3
PR
Mar 31
Fossil Ridge Panther Invitational
3.
11
Izaih Filikitonga
129' 3
PR
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
4.
11
David Toutai
127' 1
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
5.
10
Viliami Latu
111' 5
PR
Mar 31
Fossil Ridge Panther Invitational
6.
10
David Aleamotua
109' 2
PR
Mar 31
Fossil Ridge Panther Invitational
High Jump
1.
12
Jareth Roberts
6' 4
PR
Mar 31
Fossil Ridge Panther Invitational
2.
12
Peter Harris
5' 10
Mar 24
C-FB ISD Relays
3.
11
Graham Louis
5' 6
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
11
Katerian Lewis
5' 6
PR
Mar 24
C-FB ISD Relays
5.
10
Keanu Hill
5' 4
Mar 24
C-FB ISD Relays
10
Emanuel Blount-Gillard
5' 4
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
11
Elie Amani
5' 4
PR
Mar 24
C-FB ISD Relays
Pole Vault
1.
11
Esteban Larranaga
12' 0
Mar 31
Fossil Ridge Panther Invitational
Long Jump
1.
-
X Davis
21' 4
PR
Feb 23
Haltom Hays Relays
2.
12
Peter Harris
19' 9
PR
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
3.
9
John Shead
19' 4.75
Mar 24
C-FB ISD Relays
4.
12
Elijah Davis
19' 3.25
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
5.
11
Adrian Johnson Jr
19' 2
Mar 24
C-FB ISD Relays
6.
10
Keanu Hill
17' 5
Mar 31
Fossil Ridge Panther Invitational
7.
10
Ronald Habbeshaw
16' 11
PR
Mar 24
C-FB ISD Relays
Triple Jump
1.
10
Emanuel Blount-Gillard
39' 4.5
PR
Mar 31
Fossil Ridge Panther Invitational
2.
10
Ronald Habbeshaw
38' 6.25
PR
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
3.
9
John Shead
36' 9.25
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
Womens
100 Meters
1.
10
Blaique Webster
12.49
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
2.
11
Tierra Daniels
12.54c
PR
Feb 23
Haltom Hays Relays
3.
11
Teairre Daniels
12.66
PR
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
4.
10
Channing Hill
12.94c
PR
Feb 23
Haltom Hays Relays
5.
11
Fatoumata Bah
13.04c
PR
Mar 24
C-FB ISD Relays
6.
10
Shannon Farnsworth
13.14
PR
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
7.
10
Holly Guzman
13.34c
PR
Mar 24
C-FB ISD Relays
8.
10
Britanae White
13.44c
PR
Mar 24
C-FB ISD Relays
9.
9
Kearcia Ahovelo
13.61
PR
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
200 Meters
1.
12
Precious Ogba
25.24c
PR
Mar 24
C-FB ISD Relays
2.
12
Anne Longangu
25.28
PR
Apr 21
UIL 6A Area 05/06 (Th-F)
3.
10
Channing Hill
26.64c
PR
Mar 31
Fossil Ridge Panther Invitational
4.
10
Blaique Webster
26.94c
Feb 23
Haltom Hays Relays
5.
10
Shannon Farnsworth
27.15
PR
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
6.
11
Abrianna Santiago
27.84
PR
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
7.
10
Holly Guzman
28.09
PR
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
8.
9
Kearcia Ahovelo
28.10
PR
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
9.
10
Shemarea Carter
29.24c
PR
Mar 24
C-FB ISD Relays
10.
10
Tyleyan Grimes
29.54c
PR
Mar 24
C-FB ISD Relays
400 Meters
1.
12
Precious Ogba
55.09
PR
Apr 21
UIL 6A Area 05/06 (Th-F)
2.
9
Tiara Wade
1:01.44
PR
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
3.
11
Skyy Berry
1:04.66
PR
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
4.
9
Andrea Malek
1:04.77
PR
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
800 Meters
1.
9
Charlotte Lewis
2:30.21
PR
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
2.
10
Vanessa Nava
2:31.4h
Mar 24
C-FB ISD Relays
3.
9
Abby Theile
2:48.7h
PR
Mar 24
C-FB ISD Relays
4.
9
Laura Sonko
2:49.0h
PR
Mar 24
C-FB ISD Relays
1600 Meters
1.
9
Abby Theile
6:01.4h
PR
Mar 31
Fossil Ridge Panther Invitational
2.
9
Charlotte Lewis
6:15.1h
PR
Mar 31
Fossil Ridge Panther Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
9
Jordan Hawkins
16.15
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
2.
9
Dashanti Jenkins
17.97
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
3.
10
Amaya Green
18.23
PR
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
4.
10
Shawnee McNew
18.34c
Feb 23
Haltom Hays Relays
5.
11
Jemina Mbmobo
19.74c
PR
Mar 24
C-FB ISD Relays
6.
9
Abby Diamba
21.84c
PR
Mar 24
C-FB ISD Relays
7.
9
Keyaire Daniels
22.04c
PR
Mar 31
Fossil Ridge Panther Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
9
Jordan Hawkins
48.04c
Mar 31
Fossil Ridge Panther Invitational
2.
10
Shawnee McNew
48.67
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
3.
9
Dashanti Jenkins
51.54c
PR
Mar 31
Fossil Ridge Panther Invitational
4.
11
Jemina Mbmobo
51.85
PR
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
5.
9
Abby Diamba
53.44c
PR
Mar 31
Fossil Ridge Panther Invitational
6.
9
Keyaire Daniels
54.14c
PR
Mar 31
Fossil Ridge Panther Invitational
4x100 Relay
1.
Teairre Daniels
Anne Longangu
Blaique Webster
Precious Ogba
47.10
Apr 21
UIL 6A Area 05/06 (Th-F)
2.
Tierra Daniels
Anne Longangu
Channing Hill
Precious Ogba
48.54c
Mar 31
Fossil Ridge Panther Invitational
3.
Relay Team
51.13
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
4.
Plamedi Mizele
Connie Session
Fatoumata Bah
Abrianna Santiago
51.24c
Mar 24
C-FB ISD Relays
4x200 Relay -
1.
Shannon Farnsworth
Shawnee McNew
Channing Hill
Teairre Daniels
1:44.64
Apr 21
UIL 6A Area 05/06 (Th-F)
2.
Tierra Daniels
Blaique Webster
Channing Hill
Shawnee McNew
1:45.1h
Mar 24
C-FB ISD Relays
3.
Tierra Daniels
Blaique Webster
Channing Hill
Shannon Farnsworth
1:45.6h
Mar 31
Fossil Ridge Panther Invitational
4.
Relay Team
1:50.05
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
5.
Plamedi Mizele
Abrianna Santiago
Fatoumata Bah
Connie Session
1:51.0h
Mar 31
Fossil Ridge Panther Invitational
4x400 Relay
1.
Blaique Webster
Anne Longangu
Shawnee McNew
Precious Ogba
3:55.01
Apr 29
UIL 6A Region I (F-Sa)
2.
Relay Team
4:19.76
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
3.
Andrea Malek
Skyy Berry
Tiara Wade
Holly Guzman
4:21.8h
Mar 31
Fossil Ridge Panther Invitational
Shot Put - 4kg
1.
11
Hilita Paipa
38' 4.75
PR
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
2.
10
Jamaya Hawkins
35' 3
Mar 24
C-FB ISD Relays
3.
10
Finau Fakahua
34' 3.5
PR
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
4.
9
Tianalei Ikakoula
29' 7
Mar 31
Fossil Ridge Panther Invitational
5.
9
Kristen Francis
28' 10
PR
Mar 31
Fossil Ridge Panther Invitational
6.
11
Sarahfina Vimahi
28' 3
PR
Mar 31
Fossil Ridge Panther Invitational
7.
11
Shamillah Iga
27' 11.75
PR
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
Discus - 1kg
1.
11
Hilita Paipa
100' 11
PR
Feb 23
Haltom Hays Relays
2.
9
Tianalei Ikakoula
96' 4
PR
Mar 24
C-FB ISD Relays
3.
12
Ane Tenifa
93' 4
PR
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
4.
11
Mele Finau
91' 1
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
5.
11
Telysha Vaenuku
90' 11
Mar 24
C-FB ISD Relays
6.
9
Princess Leaatoa
77' 8
PR
Mar 31
Fossil Ridge Panther Invitational
7.
9
Kristen Francis
76' 3
Mar 31
Fossil Ridge Panther Invitational
High Jump
1.
9
Jordan Hawkins
5' 0
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
2.
10
Amaya Green
4' 4
PR
Mar 31
Fossil Ridge Panther Invitational
3.
11
Jemina Mbmobo
4' 2
PR
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
Pole Vault
1.
9
Jaidyn Carter
7' 6
PR
Mar 24
C-FB ISD Relays
Long Jump
1.
11
Abrianna Santiago
15' 9.5
Mar 31
Fossil Ridge Panther Invitational
2.
9
Dashanti Jenkins
15' 6.25
Mar 31
Fossil Ridge Panther Invitational
3.
11
Skyy Berry
14' 10.5
PR
Mar 24
C-FB ISD Relays
4.
10
Channing Hill
14' 7.5
PR
Mar 24
C-FB ISD Relays
5.
11
Tierra Daniels
14' 0.5
Mar 24
C-FB ISD Relays
6.
11
Teairre Daniels
13' 11
PR
Apr 13
UIL 6A District 05 (W-Th)
Triple Jump
1.
10
Shannon Farnsworth
31' 9
Mar 24
C-FB ISD Relays
*Recent improvement