Season:
2008 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Indoor
2010
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Jed Antoun
11.36
PR
Mar 7
Greenhill Invitational
2.
10
Alexander Goessler
12.01
PR
Mar 7
Greenhill Invitational
3.
12
Phillip Chu
12.04c
PR
Apr 16
TAPPS 3A - District 2 - Meet
4.
9
Flint Culp
12.69
PR
Mar 7
Greenhill Invitational
5.
10
Taevin Gove
13.01
PR
Apr 4
Tom Landry Relays HS
6.
9
KJ Roelke
14.04c
PR
Apr 16
TAPPS 3A - District 2 - Meet
200 Meters
1.
10
Alexander Goessler
23.14c
PR
Apr 24
TAPPS 3A North Regional
2.
12
Jed Antoun
24.14c
PR
Apr 11
Warrior Relays
3.
9
Flint Culp
24.94c
PR
Apr 16
TAPPS 3A - District 2 - Meet
4.
12
Phillip Chu
27.21
Mar 7
Greenhill Invitational
5.
10
Spencer Wilson
29.20
Apr 4
Tom Landry Relays HS
6.
9
KJ Roelke
29.74c
PR
Apr 11
Warrior Relays
400 Meters
1.
12
Jed Antoun
52.50
Apr 4
Tom Landry Relays HS
2.
10
Alexander Goessler
53.27
Apr 4
Tom Landry Relays HS
3.
10
Ricky Hofstra
58.34c
Mar 1
Pantego Panther Relays
4.
9
Flint Culp
58.72
PR
Mar 7
Greenhill Invitational
5.
10
Alex Waterbury
1:02.99
PR
Mar 29
Bradley V. Urschel Invitational
6.
9
Joey Daly
1:03.04c
PR
Mar 1
Pantego Panther Relays
7.
10
Nathaniel Givens
1:05.44c
PR
Apr 16
TAPPS 3A - District 2 - Meet
800 Meters
1.
11
Josh Koeppe
2:02.40
PR
Apr 4
Tom Landry Relays HS
2.
10
Ricky Hofstra
2:09.9h
PR
Apr 24
TAPPS 3A North Regional
3.
10
Spencer Wilson
2:25.4h
PR
Apr 16
TAPPS 3A - District 2 - Meet
4.
10
Alex Waterbury
2:48.3h
PR
Apr 11
Warrior Relays
1600 Meters
1.
11
Josh Koeppe
4:55.1h
Mar 1
Pantego Panther Relays
2.
11
Kyle Lonquist
5:01.61
Mar 29
Bradley V. Urschel Invitational
3.
10
Ryan Knotts
5:31.3h
PR
Apr 11
Warrior Relays
4.
9
Zach Strater
5:47.70
Mar 7
Greenhill Invitational
5.
10
Taevin Gove
5:48.90
Apr 4
Tom Landry Relays HS
3200 Meters
1.
11
Kyle Lonquist
10:59.00
Apr 4
Tom Landry Relays HS
2.
9
Zach Strater
12:51.70
PR
Apr 4
Tom Landry Relays HS
3.
10
Taevin Gove
13:03.3h
Apr 16
TAPPS 3A - District 2 - Meet
4.
10
Nathaniel Givens
14:07.43
Mar 7
Greenhill Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
12
Andrew Goessler
15.94c
PR
Apr 24
TAPPS 3A North Regional
2.
9
Connor Ryan
16.94c
Apr 11
Warrior Relays
3.
9
Joey Daly
19.74c
PR
Apr 11
Warrior Relays
300m Hurdles - 36"
1.
9
Connor Ryan
42.84c
Apr 24
TAPPS 3A North Regional
2.
12
Andrew Goessler
43.92
PR
Apr 4
Tom Landry Relays HS
3.
9
Joey Daly
48.34c
PR
Apr 11
Warrior Relays
2k Steeplechase
1.
10
Taevin Gove
8:36.42
PR
Mar 29
Bradley V. Urschel Invitational
2.
10
Spencer Wilson
8:50.73
PR
Mar 29
Bradley V. Urschel Invitational
3.
10
Nathaniel Givens
9:23.88
PR
Mar 29
Bradley V. Urschel Invitational
4x100 Relay
1.
-
Jed Antoun
Phillip Chu
Alex Goessler
AC Casimiro
45.38
Mar 7
Greenhill Invitational
2.
-
Kai Whiting
Alex Goessler
Phillip Chu
Jed Antoun
46.24c
Apr 16
TAPPS 3A - District 2 - Meet
-
Jed Antoun
Phillip Chu
Alex Goessler
Kai Whiting
46.24c
Apr 11
Warrior Relays
4.
-
Jed Antoun
Alex Goessler
Phillip Chu
Flint Culp
46.52
Apr 4
Tom Landry Relays HS
4x200 Relay -
1.
-
Flint Culp
Ryan Knotts
Josh Koeppe
Phillip Chu
1:41.3h
Apr 16
TAPPS 3A - District 2 - Meet
2.
-
Phillip Chu
Flint Culp
Ryan Knotts
Kai Whiting
1:41.9h
Apr 24
TAPPS 3A North Regional
3.
-
Phillip Chu
Flint Culp
Josh Koeppe
Kai Whiting
1:44.30
Apr 4
Tom Landry Relays HS
4.
-
Phillip Chu
Kai Whiting
Taevin Gove
Ryan Knotts
1:46.7h
Apr 11
Warrior Relays
4x400 Relay
1.
-
Jed Antoun
Alex Goessler
Josh Koeppe
Connor Ryan
3:35.20
Apr 4
Tom Landry Relays HS
2.
-
Jed Antoun
Ricky Hofstra
Alex Goessler
Connor Ryan
3:37.46
Mar 7
Greenhill Invitational
3.
-
Connor Ryan
Alex Goessler
Jed Antoun
Ricky Hofstra
3:37.84
Mar 29
Bradley V. Urschel Invitational
4.
-
Jed Antoun
Alex Goessler
Ricky Hofstra
Connor Ryan
3:38.8h
Apr 24
TAPPS 3A North Regional
5.
-
Alex Goessler
Josh Koeppe
Connor Ryan
Jed Antoun
3:41.6h
Apr 16
TAPPS 3A - District 2 - Meet
6.
-
Jed Antoun
Alex Goessler
Andrew Goessler
Connor Ryan
3:43.2h
Apr 11
Warrior Relays
7.
-
Connor Ryan
Zack Strater
Ricky Hofstra
Kai Whiting
4:03.1h
Mar 1
Pantego Panther Relays
4x800 Relay
1.
-
Kyle Lonquist
Josh Koeppe
Jed Antoun
Alex Goessler
8:57.85
Mar 29
Bradley V. Urschel Invitational
2.
-
Ryan Knotts
Taevin Gove
Spencer Wilson
Ricky Hofstra
10:01.3h
Apr 11
Warrior Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Morgan Schwab
38' 1
PR
Apr 16
TAPPS 3A - District 2 - Meet
2.
10
Reid Knotts
33' 9
PR
Apr 24
TAPPS 3A North Regional
3.
9
Will Jones
30' 6
PR
Mar 29
Bradley V. Urschel Invitational
4.
10
Luke Midkiff
26' 8.5
PR
Mar 29
Bradley V. Urschel Invitational
Discus - 1.6kg
1.
12
Morgan Schwab
114' 4
PR
Mar 7
Greenhill Invitational
2.
9
Will Jones
98' 11
PR
Apr 11
Warrior Relays
3.
10
Reid Knotts
86' 3
PR
Apr 16
TAPPS 3A - District 2 - Meet
4.
10
Luke Midkiff
66' 2
PR
Mar 29
Bradley V. Urschel Invitational
High Jump
1.
12
Billy Fenske
6' 0
PR
Apr 24
TAPPS 3A North Regional
2.
12
Robby Denison
5' 8
PR
Apr 24
TAPPS 3A North Regional
3.
9
Connor Ryan
5' 0
PR
Apr 16
TAPPS 3A - District 2 - Meet
Pole Vault
1.
10
Ricky Hofstra
11' 6
Apr 11
Warrior Relays
2.
10
Royce Leiker
11' 0
Apr 24
TAPPS 3A North Regional
12
Robby Denison
11' 0
PR
Apr 16
TAPPS 3A - District 2 - Meet
Long Jump
1.
12
Jed Antoun
20' 2
PR
Mar 1
Pantego Panther Relays
2.
10
Alexander Goessler
17' 11
Mar 7
Greenhill Invitational
3.
9
Connor Ryan
17' 4
PR
Mar 7
Greenhill Invitational
Triple Jump
1.
12
Billy Fenske
39' 10.25
PR
Apr 16
TAPPS 3A - District 2 - Meet
2.
12
Andrew Goessler
38' 7
PR
Apr 24
TAPPS 3A North Regional
3.
10
Ricky Hofstra
34' 6
Apr 16
TAPPS 3A - District 2 - Meet
Womens
100 Meters
1.
9
Miranda Myers
13.85
PR
Mar 7
Greenhill Invitational
2.
10
Anne Summers
15.14
Apr 4
Tom Landry Relays HS
3.
12
DJ Jeanne
16.48
Apr 4
Tom Landry Relays HS
4.
11
Lauren Salas
16.85
PR
Apr 4
Tom Landry Relays HS
5.
11
Sarah Koeppe
17.04c
PR
Apr 16
TAPPS 3A - District 2 - Meet
200 Meters
1.
9
Miranda Myers
27.14c
PR
Apr 24
TAPPS 3A North Regional
2.
10
Erin Bessera
28.84c
Apr 11
Warrior Relays
3.
10
Anne Summers
31.04c
Apr 16
TAPPS 3A - District 2 - Meet
4.
11
Lauren Salas
35.50
PR
Apr 4
Tom Landry Relays HS
400 Meters
1.
10
Erin Bessera
1:05.13
PR
Mar 29
Bradley V. Urschel Invitational
2.
9
Taylor Keplin
1:23.34c
PR
Apr 16
TAPPS 3A - District 2 - Meet
800 Meters
1.
10
Michelle Mercher
2:45.2h
Apr 11
Warrior Relays
2.
9
Annee Hofstra
2:51.9h
Apr 24
TAPPS 3A North Regional
3.
11
Sarah Koeppe
3:05.0h
PR
Apr 16
TAPPS 3A - District 2 - Meet
4.
9
Taylor Keplin
3:10.50
Mar 7
Greenhill Invitational
5.
11
Lauren Salas
3:17.80
PR
Mar 7
Greenhill Invitational
1600 Meters
1.
10
Stephanie Wright
6:04.60
Apr 4
Tom Landry Relays HS
2.
9
Annee Hofstra
6:31.6h
Apr 24
TAPPS 3A North Regional
3.
10
Melissa Harris
7:02.16
PR
Mar 29
Bradley V. Urschel Invitational
4.
9
Taylor Keplin
7:25.20
Mar 7
Greenhill Invitational
5.
11
Lauren Salas
7:49.90
PR
Mar 7
Greenhill Invitational
3200 Meters
1.
10
Stephanie Wright
13:02.0h
Apr 11
Warrior Relays
2.
9
Taylor Keplin
14:08.8h
PR
Apr 24
TAPPS 3A North Regional
3.
10
Melissa Harris
15:33.4h
PR
Apr 16
TAPPS 3A - District 2 - Meet
4.
11
Sarah Koeppe
17:25.89
PR
Mar 29
Bradley V. Urschel Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
11
Sloan Brandon
17.74c
Apr 24
TAPPS 3A North Regional
2.
9
Riley Brandon
18.74c
Apr 16
TAPPS 3A - District 2 - Meet
3.
10
Jessica Shadley
20.44c
Mar 1
Pantego Panther Relays
300m Hurdles - 30"
1.
10
Jessica Shadley
52.14c
PR
Apr 11
Warrior Relays
2.
11
Sloan Brandon
53.44c
Apr 24
TAPPS 3A North Regional
3.
9
Riley Brandon
56.31
Apr 4
Tom Landry Relays HS
4x100 Relay
1.
-
Miranda Myers
Anne Summers
Erin Bessera
Michelle Mercher
55.04c
Apr 24
TAPPS 3A North Regional
2.
-
Erin Bessera
Miranda Myers
Anne Summers
Michelle Mercher
57.34c
Apr 16
TAPPS 3A - District 2 - Meet
4x200 Relay -
1.
-
Michelle Mercher
Anne Summers
Miranda Myers
Riley Brandon
1:59.2h
Apr 24
TAPPS 3A North Regional
2.
-
Miranda Myers
Michelle Mercher
Anne Summers
Riley Brandon
2:00.4h
Apr 16
TAPPS 3A - District 2 - Meet
3.
-
Michelle Mercher
Anne Summers
Stephanie Wright
Erin Bessera
2:00.9h
Apr 11
Warrior Relays
4x400 Relay
1.
-
Jessica Shadley
Erin Bessera
Stephanie Wright
Michelle Mercher
4:30.1h
Apr 16
TAPPS 3A - District 2 - Meet
2.
-
Michelle Mercher
Jessica Shadley
Erin Bessera
Stephanie Wright
4:30.4h
Apr 24
TAPPS 3A North Regional
3.
-
Erin Bessera
Jessica Shadley
Anne Summers
Michelle Mercher
4:31.2h
Apr 11
Warrior Relays
4.
-
Michelle Mercher
Erin Bessera
Jessica Shadley
Miranda Myers
4:39.78
Mar 29
Bradley V. Urschel Invitational
5.
-
Erin Bessera
Michelle Mercher
Jessica Shadley
Stephanie Wright
4:40.50
Apr 4
Tom Landry Relays HS
6.
-
Riley Brandon
Madi Cantu
Miranda Myers
Jessica Shadley
4:42.72
Mar 7
Greenhill Invitational
Shot Put - 4kg
1.
12
DJ Jeanne
24' 0
PR
Apr 24
TAPPS 3A North Regional
2.
10
Michelle Mercher
22' 5.25
PR
Apr 16
TAPPS 3A - District 2 - Meet
3.
10
Erin Bessera
21' 5.5
PR
Apr 16
TAPPS 3A - District 2 - Meet
Discus - 1kg
1.
10
Erin Bessera
72' 10
PR
Apr 16
TAPPS 3A - District 2 - Meet
2.
12
DJ Jeanne
70' 3
PR
Apr 16
TAPPS 3A - District 2 - Meet
3.
10
Michelle Mercher
55' 1
Apr 16
TAPPS 3A - District 2 - Meet
High Jump
1.
10
Jessica Shadley
5' 2
PR
Mar 1
Pantego Panther Relays
2.
11
Sloan Brandon
5' 0
PR
Apr 24
TAPPS 3A North Regional
3.
9
Riley Brandon
4' 10
Apr 24
TAPPS 3A North Regional
Pole Vault
1.
10
Jessica Shadley
9' 7
Apr 24
TAPPS 3A North Regional
2.
10
Anne Summers
7' 0
Apr 11
Warrior Relays
Long Jump
1.
10
Jessica Shadley
16' 0.25
Apr 24
TAPPS 3A North Regional
2.
9
Riley Brandon
14' 7
PR
Apr 4
Tom Landry Relays HS
3.
10
Anne Summers
13' 4.75
Apr 11
Warrior Relays
Triple Jump
1.
11
Sloan Brandon
33' 1
PR
Apr 24
TAPPS 3A North Regional
*Recent improvement