Season:
2016 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2009
2008
2007
2006
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2013
2011
2010
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Jaylen Allen
10.64c
Mar 3
Plano Ron McNeill #1 Invitational
2.
10
Asante Fazarro
10.74c
Mar 3
Plano Ron McNeill #1 Invitational
3.
11
Samuel House
11.04c
PR
Mar 3
Plano Ron McNeill #1 Invitational
4.
12
Bryson Pennie
11.10
PR
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
5.
10
Colton Manning
11.41
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
6.
10
Michael Fratiani
11.47
PR
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
7.
10
Carson Schleker
11.49
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
8.
12
Michael Campos
11.53
PR
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
9.
9
Grant Tisdale
11.54c
PR
Apr 1
Allen Eagle Relays
10.
9
Devyn Butler
11.64c
Apr 1
Allen Eagle Relays
11.
12
Alex Robinson
11.84
PR
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
200 Meters
1.
10
Asante Fazarro
21.56
(2.3)
Apr 30
UIL 6A Region I (Fr-Sa)
2.
12
Lionell McConnell
22.32
PR
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
3.
10
Glenn Bender
22.64c
Mar 3
Plano Ron McNeill #1 Invitational
12
Bryson Pennie
22.64c
PR
Mar 3
Plano Ron McNeill #1 Invitational
5.
12
Tyler Smith
23.13
PR
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
6.
11
Xavier Miller
23.20
PR
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
7.
9
Jevon Henderson
23.24c
Apr 1
Allen Eagle Relays
8.
11
Tahj Lorthridge
23.32
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
9.
9
Devyn Butler
23.34c
PR
Apr 1
Allen Eagle Relays
10.
11
Jack Christiansen
23.64
PR
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
11.
10
Juwan Robinson
23.71
PR
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
12.
10
Colton Manning
23.74
PR
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
13.
10
CJ Johnson
23.84c
PR
Mar 3
Plano Ron McNeill #1 Invitational
400 Meters
1.
10
Glenn Bender
48.74
Apr 15
UIL 6A District 6 (Th-F)
2.
10
Kyle Hillman
51.04c
Mar 3
Plano Ron McNeill #1 Invitational
3.
10
Flores Julian
51.82
PR
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
4.
12
Kevin Ptak
51.94c
PR
Apr 1
Allen Eagle Relays
5.
11
Tahj Lorthridge
52.11
Mar 19
Jesuit-Sheaner 52nd Annual Relays
6.
12
Marshall Tousant
52.42
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
7.
10
Benoni Umunnakwe
52.74c
PR
Apr 1
Allen Eagle Relays
8.
9
Dominic Elsaw
53.34c
Apr 1
Allen Eagle Relays
9.
11
Braylon Newhouse
53.54c
Apr 1
Allen Eagle Relays
10.
10
CJ Johnson
54.34c
PR
Apr 1
Allen Eagle Relays
800 Meters
1.
12
Marshall Tousant
1:56.60
PR
Mar 19
Jesuit-Sheaner 52nd Annual Relays
2.
12
Kevin Ptak
2:03.2h
PR
Apr 1
Allen Eagle Relays
3.
12
Tim Jones
2:05.55
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
4.
11
Braylon Newhouse
2:08.49
Mar 19
Jesuit-Sheaner 52nd Annual Relays
5.
10
Joshua Santos
2:09.70
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
6.
10
Graham Santilli
2:10.19
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
7.
11
Rudy Bryce
2:12.3h
PR
Mar 3
Plano Ron McNeill #1 Invitational
8.
11
Cody Atillo
2:16.9h
PR
Mar 3
Plano Ron McNeill #1 Invitational
9.
9
Ryan Patty
2:19.39
PR
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
1600 Meters
1.
11
Jake Johnson
4:22.13
Apr 15
UIL 6A District 6 (Th-F)
2.
12
Tim Jones
4:25.94
PR
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
3.
10
Bo Byrd
4:47.22
PR
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
4.
10
Jeremy Carlo
4:49.8h
Apr 1
Allen Eagle Relays
5.
11
Colton Meyers
4:52.97
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
6.
11
Isaac Blandford
4:59.29
PR
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
7.
10
Landen Bass
5:01.03
PR
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
8.
9
Shaheer Rahman
5:10.0h
PR
Mar 3
Plano Ron McNeill #1 Invitational
1 Mile
1.
11
Jake Johnson
4:23.8h
PR
May 21
Texas Top40 Mile (grass)
3200 Meters
1.
11
Jake Johnson
9:23.93
Apr 15
UIL 6A District 6 (Th-F)
2.
12
Tim Jones
9:50.96
Mar 19
Jesuit-Sheaner 52nd Annual Relays
3.
11
Colton Meyers
10:04.93
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
4.
10
Jeremy Carlo
10:32.9h
PR
Apr 1
Allen Eagle Relays
5.
11
Isaac Blandford
10:36.14
PR
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
6.
10
Bo Byrd
10:40.97
PR
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
7.
10
Landen Bass
10:54.71
PR
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
8.
10
Joshua Santos
11:19.1h
PR
Mar 3
Plano Ron McNeill #1 Invitational
9.
9
Shaheer Rahman
11:25.8h
PR
Mar 3
Plano Ron McNeill #1 Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
12
Bryce Douglas
13.59
PR
Apr 22
UIL 6A Area 5/6 (Th-F)
2.
12
Ikechi Iromuanya
14.44c
(2.4)
PR
Mar 19
Jesuit-Sheaner 52nd Annual Relays
3.
11
Kyle-Brian Kenfack
15.45
PR
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
4.
11
Cameron Bivens
16.84c
PR
Apr 1
Allen Eagle Relays
5.
10
Courtney Moore
17.69
PR
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
6.
9
Taggart Hudson
17.74c
PR
Mar 3
Plano Ron McNeill #1 Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
12
Bryce Douglas
36.70
PR
Apr 15
UIL 6A District 6 (Th-F)
2.
12
Ikechi Iromuanya
38.40
PR
Apr 15
UIL 6A District 6 (Th-F)
3.
11
Kyle-Brian Kenfack
41.61
PR
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
4.
11
Xavier Miller
41.74c
PR
Mar 3
Plano Ron McNeill #1 Invitational
5.
10
Obi-Tabot Tabe
45.32
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
6.
11
Cameron Bivens
45.64c
Mar 3
Plano Ron McNeill #1 Invitational
7.
9
Lugard Onyendi
49.24c
PR
Mar 3
Plano Ron McNeill #1 Invitational
8.
9
Taggart Hudson
52.54
PR
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
4x100 Relay
1.
Asante Fazarro
Lionell McConnell
Glenn Bender
Jaylen Allen
41.54c
Apr 1
Allen Eagle Relays
2.
Asante Fazarro
Bryson Pennie
Glenn Bender
Jaylen Allen
41.72
Apr 22
UIL 6A Area 5/6 (Th-F)
3.
Relay Team
41.85
Apr 15
UIL 6A District 6 (Th-F)
4.
Jaylen Allen
Glenn Bender
Asante Fazarro
Lionell McConnell
42.11
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
5.
Asante Fazarro
Lionell McConnell
Bryson Pennie
Jaylen Allen
42.45
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
6.
Jaylen Allen
Asante Fazarro
Bryson Pennie
Lionell McConnell
42.65
Mar 19
Jesuit-Sheaner 52nd Annual Relays
7.
Jack Christiansen
Michael Fratiani
Kyle Hillman
Samuel House
44.13
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
8.
Samuel House
Jack Christiansen
Michael Fratiani
Juwan Robinson
44.17
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
9.
Michael Fratiani
Juwan Robinson
Devyn Butler
Jack Christiansen
44.24c
Apr 1
Allen Eagle Relays
4x200 Relay -
1.
Asante Fazarro
Bryson Pennie
Samuel House
Tyler Smith
1:27.06
Apr 30
UIL 6A Region I (Fr-Sa)
2.
Asante Fazarro
Lionell McConnell
Bryson Pennie
Tyler Smith
1:27.69
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
3.
Asante Fazarro
Bryson Pennie
Tyler Smith
Lionell McConnell
1:28.22
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
4.
Relay Team
1:28.3h
Mar 3
Plano Ron McNeill #1 Invitational
Asante Fazarro
Tyler Smith
Samuel House
Lionell McConnell
1:28.3h
Apr 1
Allen Eagle Relays
6.
Xavier Miller
Jevon Henderson
Jack Christiansen
Juwan Robinson
1:31.4h
Apr 1
Allen Eagle Relays
7.
Lionell McConnell
Jaylen Allen
Asante Fazarro
Tahj Lorthridge
1:32.21
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
8.
Samuel House
Jack Christiansen
Xavier Miller
Juwan Robinson
1:32.43
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
9.
Xavier Miller
Jevon Henderson
Jack Christiansen
Samuel House
1:32.73
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
10.
Jack Christiansen
Jevon Henderson
Samuel House
Xavier Miller
1:32.97
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
4x400 Relay
1.
Bryce Douglas
Julian Flores
Ikechi Iromuanya
Glenn Bender
3:16.80
Apr 22
UIL 6A Area 5/6 (Th-F)
2.
Bryce Douglas
Julian Flores
Glenn Bender
Ikechi Iromuanya
3:16.83
Apr 30
UIL 6A Region I (Fr-Sa)
3.
Relay Team
3:17.84
Apr 15
UIL 6A District 6 (Th-F)
4.
Marshall Tousant
Glenn Bender
Bryce Douglas
Ikechi Iromuanya
3:22.82
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
5.
Bryce Douglas
Glenn Bender
Julian Flores
Ikechi Iromuanya
3:22.84
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
6.
Bryce Douglas
Ikechi Iromuanya
Marshall Tousant
Glenn Bender
3:23.2h
Apr 1
Allen Eagle Relays
7.
Bryce Douglas
Marshall Tousant
Ikechi Iromuanya
Glenn Bender
3:28.51
Mar 19
Jesuit-Sheaner 52nd Annual Relays
8.
Obi-Tabot Tabe
Benoni Umunnakwe
Jack Christiansen
Dominic Elsaw
3:30.3h
Apr 1
Allen Eagle Relays
9.
Kyle Hillman
Benoi Umunnakwe
Julian Flores
Obi-Tabot Tabe
3:30.87
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
10.
Obi-Tabot Tabe
Jack Christiansen
Dominic Elsaw
CJ Johnson
3:32.22
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
11.
Kyle Hillman
CJ Johnson
Braylon Newhouse
Obi-Tabot Tabe
3:34.30
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
4x800 Relay
1.
Kevin Ptak
Jake Johnson
John Gabriel
Tim Jones
8:38.63
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
2.
Josh Santos
Ryan Patty
Rudy Bryce
Sergio Bedolla
9:10.45
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Glenn Bender
Carson Schleker
Tahj Lorthridge
Braylon Newhouse
3:46.70
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
2.
Julian Flores
CJ Johnson
Kyle Hillman
Graham Santilli
3:50.82
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Tim Jones
Glenn Bender
Marshall Tousant
Jake Johnson
10:41.91
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
4x100 Shuttle Hurdles - 39"
1.
Bryce Douglas
Ikechi Iromuanya
Brian Kenfac
Cameron Bivens
1:02.59
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
Shot Put - 12lb
1.
11
Misi Tupou
45' 0.5
PR
Mar 3
Plano Ron McNeill #1 Invitational
2.
10
Trey Stratford
44' 7.5
Mar 3
Plano Ron McNeill #1 Invitational
3.
10
Jace Waters
43' 2
PR
Apr 1
Allen Eagle Relays
4.
10
Colton Manning
42' 7
PR
Mar 3
Plano Ron McNeill #1 Invitational
5.
11
James Tupou
39' 7.5
PR
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
6.
10
Omar Ramirez
37' 10
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
7.
10
Nathan Westbrook
35' 8
PR
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
8.
10
Mason Grosser
35' 6
PR
Mar 3
Plano Ron McNeill #1 Invitational
9.
9
Nichlos Gonzales
35' 1
Apr 1
Allen Eagle Relays
Discus - 1.6kg
1.
12
Gregory Little
164' 7
PR
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
2.
12
Jakob Yandell
149' 10
PR
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
3.
10
Jace Waters
133' 6
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
4.
12
Timothy Bell
122' 3
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
5.
10
Payton Kirby
120' 5
PR
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
6.
10
Courtney Moore
118' 3
PR
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
7.
9
Nichlos Gonzales
104' 5
Apr 1
Allen Eagle Relays
High Jump
1.
12
Justin Stewart
6' 6
PR
Apr 15
UIL 6A District 6 (Th-F)
2.
9
Jevon Henderson
6' 0
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
11
Terrell White
6' 0
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
4.
9
Nichlos Gonzales
5' 8
PR
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
5.
9
Grant Tisdale
5' 6
PR
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
10
Kester Obi
5' 6
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
7.
9
Andy Barlow
5' 0
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
9
Taggart Hudson
5' 0
PR
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
Pole Vault
1.
11
Cole Finney
11' 6
PR
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
12
Kyle Ribble
11' 6
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
3.
12
Robert Finney
11' 0
Mar 3
Plano Ron McNeill #1 Invitational
4.
9
Jonathan Greer
10' 6
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
Long Jump
1.
11
Gregory Chikaeze
22' 3
PR
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
2.
12
Tyler Smith
22' 2.25
PR
Mar 19
Jesuit-Sheaner 52nd Annual Relays
3.
11
Tahj Lorthridge
20' 7.5
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
4.
11
Will Pettijohn
19' 8.25
Mar 3
Plano Ron McNeill #1 Invitational
5.
10
Kester Obi
19' 7
PR
Mar 3
Plano Ron McNeill #1 Invitational
6.
11
Mason Wobbe
19' 3
PR
Apr 1
Allen Eagle Relays
7.
10
Obi-Tabot Tabe
18' 7
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
Triple Jump
1.
11
Gregory Chikaeze
47' 1.5
Apr 22
UIL 6A Area 5/6 (Th-F)
2.
12
Tyler Smith
44' 7
PR
Mar 19
Jesuit-Sheaner 52nd Annual Relays
3.
12
Justin Stewart
40' 10
PR
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
4.
11
Will Pettijohn
40' 8
Mar 3
Plano Ron McNeill #1 Invitational
5.
10
Obi-Tabot Tabe
40' 0
Mar 3
Plano Ron McNeill #1 Invitational
6.
10
Courtney Moore
37' 1.25
PR
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
Womens
100 Meters
1.
11
Victoria Neville
12.04c
PR
Mar 3
Plano Ron McNeill #1 Invitational
2.
11
Chelsey Cole
12.09
PR
Apr 22
UIL 6A Area 5/6 (Th-F)
3.
10
Esther Ekeanyanwu
12.38
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
4.
12
Genesis Turman
12.49
Mar 19
Highland Park Tracy Wills Invitational
5.
9
De'Ja Dade
12.52
PR
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
6.
12
Serena McAruthur
12.65
PR
Mar 19
Highland Park Tracy Wills Invitational
7.
11
Caylah Singleton
12.74c
Mar 3
Plano Ron McNeill #1 Invitational
8.
9
Tosin Alao
13.04c
Mar 3
Plano Ron McNeill #1 Invitational
9.
11
Calah Singleton
13.06
Mar 19
Highland Park Tracy Wills Invitational
10.
9
Kiara Martin
13.13
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
9
Jasmine Polk
13.13
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
12.
12
Omeelebelle Edeoga
13.20
PR
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
13.
11
Najee White
13.64c
Mar 3
Plano Ron McNeill #1 Invitational
200 Meters
1.
12
Rebecca Ekeanyanwu
25.24c
Mar 3
Plano Ron McNeill #1 Invitational
2.
10
Esther Ekeanyanwu
25.30
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
3.
11
Chelsey Cole
25.73
PR
Mar 19
Highland Park Tracy Wills Invitational
4.
12
Serena McAruthur
25.90
PR
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
5.
9
De'Ja Dade
26.15
Mar 19
Highland Park Tracy Wills Invitational
6.
11
Victoria Neville
26.54c
Mar 3
Plano Ron McNeill #1 Invitational
7.
10
Madison Polk
26.94c
PR
Mar 3
Plano Ron McNeill #1 Invitational
8.
9
Asia Robertson
27.07
Mar 19
Highland Park Tracy Wills Invitational
9.
12
Omeelebelle Edeoga
27.60
PR
Mar 19
Highland Park Tracy Wills Invitational
10.
9
Kiara Martin
28.23
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
11.
11
Najee White
31.27
PR
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
400 Meters
1.
10
Esther Ekeanyanwu
55.16
May 14
TX UIL 6A State Championships
2.
10
Cameron Cavney
1:02.59
PR
Mar 19
Highland Park Tracy Wills Invitational
3.
9
De'Ja Dade
1:02.62
PR
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
4.
11
Deborah Ekeanyanwu
1:02.94c
Apr 1
Allen Eagle Relays
5.
11
Haleigh Hill
1:03.06
PR
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
6.
12
Ivana Umunnakwe
1:03.37
PR
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
7.
11
Kameron Smith
1:03.74
PR
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
8.
10
Peyton Gaskill
1:07.34c
PR
Mar 3
Plano Ron McNeill #1 Invitational
9.
11
Chelsey Cole
1:07.40
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
800 Meters
1.
12
Claudine Blancaflor
2:26.60
PR
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
2.
12
Madison Robicheaux
2:33.1h
PR
Apr 1
Allen Eagle Relays
3.
10
Cameron Cavney
2:33.58
PR
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
4.
11
Kendall VanNatter
2:37.6h
PR
Apr 1
Allen Eagle Relays
5.
9
Casey Dean
2:38.1h
PR
Apr 1
Allen Eagle Relays
6.
12
Abril Patino
2:40.4h
PR
Mar 3
Plano Ron McNeill #1 Invitational
7.
10
Lexi Nickal
2:43.2h
PR
Mar 3
Plano Ron McNeill #1 Invitational
8.
11
Zenia Ahmed
2:45.28
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
9.
11
Deborah Ekeanyanwu
2:47.35
PR
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
10.
10
Genevieve Bono
3:16.33
PR
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
1600 Meters
1.
12
Claudine Blancaflor
5:16.5h
PR
Apr 1
Allen Eagle Relays
2.
9
Payton VanNatter
5:35.3h
Apr 1
Allen Eagle Relays
3.
12
Madeleine Lokey
5:44.96
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
4.
12
Alyssa Fowler
5:45.09
PR
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
5.
9
Michelle Monroe
5:46.82
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
6.
12
Madison Robicheaux
5:46.94
PR
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
7.
11
Kendall VanNatter
5:49.02
Mar 19
Highland Park Tracy Wills Invitational
8.
11
Renee Cole
5:58.32
PR
Mar 19
Highland Park Tracy Wills Invitational
9.
10
Sammi Montemayor
6:06.0h
PR
Mar 3
Plano Ron McNeill #1 Invitational
10.
9
Ashley Sekhon
6:13.5h
PR
Apr 1
Allen Eagle Relays
11.
10
Lexi Nickal
6:15.99
PR
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
12.
9
Paola Huynh
6:16.7h
PR
Apr 1
Allen Eagle Relays
3200 Meters
1.
12
Claudine Blancaflor
11:21.4h
PR
Apr 1
Allen Eagle Relays
2.
12
Alyssa Fowler
12:19.42
PR
Mar 19
Highland Park Tracy Wills Invitational
3.
9
Michelle Monroe
12:25.97
Mar 19
Highland Park Tracy Wills Invitational
4.
9
Payton VanNatter
12:27.59
Mar 19
Highland Park Tracy Wills Invitational
5.
12
Madeleine Lokey
12:36.53
PR
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
6.
10
Sammi Montemayor
12:44.68
PR
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
7.
11
Renee Cole
12:57.89
PR
Mar 19
Highland Park Tracy Wills Invitational
8.
9
Ashley Sekhon
13:05.06
PR
Mar 19
Highland Park Tracy Wills Invitational
9.
9
Paola Huynh
13:30.17
PR
Mar 19
Highland Park Tracy Wills Invitational
10.
12
Abril Patino
13:47.16
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
100m Hurdles - 33"
1.
11
Caroline Pruitt
15.19
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
2.
11
Uzoamaka Onyendi
17.04c
Apr 1
Allen Eagle Relays
3.
12
Ashley Winkler
17.14c
Mar 3
Plano Ron McNeill #1 Invitational
4.
10
Lauren Gallardo
17.34c
Apr 1
Allen Eagle Relays
5.
9
Kiara Martin
18.97
PR
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
6.
9
Sydney Tasker
19.94
PR
Mar 19
Highland Park Tracy Wills Invitational
7.
9
Brittany Pipitone
20.24
PR
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
8.
9
Alexis McKee
21.19
PR
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
300m Hurdles - 30"
1.
11
Caroline Pruitt
44.26
PR
Apr 30
UIL 6A Region I (Fr-Sa)
2.
11
Uzoamaka Onyendi
47.84c
Mar 3
Plano Ron McNeill #1 Invitational
3.
10
Emma Morell
51.76
PR
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
4.
9
Alexis McKee
53.82
PR
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
5.
10
Lauren Gallardo
53.94c
Mar 3
Plano Ron McNeill #1 Invitational
6.
9
Kiara Martin
58.44c
PR
Mar 3
Plano Ron McNeill #1 Invitational
4x100 Relay
1.
Chelsey Cole
Rebbecca Ekeanyanwu
Serena McArthur
Victoria Neville
47.48
Apr 30
UIL 6A Region I (Fr-Sa)
2.
Relay Team
47.54c
Mar 3
Plano Ron McNeill #1 Invitational
3.
Chelsey Cole
Rebecca Ekeanyanwu
Serena McArthur
Victoria Neville
47.64
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
4.
Chelsey Cole
Omeelebelle Edeoga
Rebbecca Ekeanyanwu
Serena McAruthur
47.81
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
5.
Chelsey Cole
Rebbecca Ekeanyanwu
Serena McAruthur
Victoria Neville
48.44
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
6.
Chelsey Cole
Serena McArthur
Victoria Neville
Genesis Turman
48.77
Mar 19
Highland Park Tracy Wills Invitational
7.
Caylah Singleton
Jasmine Polk
Madison Polk
Asia Robertson
51.44
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
8.
Calah Singleton
Jasmine Polk
Madison Polk
Asia Robertson
51.90
Mar 19
Highland Park Tracy Wills Invitational
9.
Caylah Singleton
Madison Polk
Jasmine Polk
Najee White
52.04c
Apr 1
Allen Eagle Relays
10.
Jasmine Polk
Madison Polk
Calah Singleton
Najee White
52.39
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
4x200 Relay -
1.
Chelsey Cole
Rebbecca Ekeanyanwu
Serena McArthur
De'Ja Dade
1:39.53
Apr 30
UIL 6A Region I (Fr-Sa)
2.
Relay Team
1:40.79
Apr 15
UIL 6A District 6 (Th-F)
3.
Chelsey Cole
Rebecca Ekeanyanwu
Serena McArthur
Victoria Neville
1:41.79
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
4.
Chelsey Cole
Tosin Alao
Rebbecca Ekeanyanwu
Serena McAruthur
1:42.20
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
5.
Chelsey Cole
Rebbecca Ekeanyanwu
Serena McAruthur
Victoria Neville
1:42.44
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
6.
Chelsey Cole
Serena McArthur
Victoria Neville
Genesis Turman
1:44.04
Mar 19
Highland Park Tracy Wills Invitational
7.
Calah Singleton
Jasmine Polk
Madison Polk
Asia Robertson
1:48.57
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
8.
Calah Singleton
Kiara Martin
Jasmine Polk
Madison Polk
1:49.81
Mar 19
Highland Park Tracy Wills Invitational
9.
Caylah Singleton
Madison Polk
Jasmine Polk
De'Ja Dade
1:50.75
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
10.
Caylah Singleton
Madison Polk
Jasmine Polk
Asia Robertson
1:52.2h
Apr 1
Allen Eagle Relays
11.
Jasmine Polk
Madison Polk
Calah Singleton
Najee White
1:52.56
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
4x400 Relay
1.
Uzoa Onyendi
De'Ja Dade
Caroline Pruitt
Esther Ekeanyanwu
3:54.14
Apr 22
UIL 6A Area 5/6 (Th-F)
2.
Uzoa Onyendi
Cameron Cavney
Caroline Pruitt
Esther Ekeanyanwu
3:55.29
Apr 30
UIL 6A Region I (Fr-Sa)
3.
Relay Team
3:56.23
Apr 15
UIL 6A District 6 (Th-F)
4.
Uzoa Onyendi
Cameron Smith
Caroline Pruitt
Esther Ekeanyanwu
4:02.01
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
5.
Esther Ekeanyanwu
Uzoa Onyendi
Caroline Pruitt
Ivana Umunnakwe
4:04.40
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
6.
Ivana Umunnakwe
Cameron Cavney
Esther Ekeanyanwu
Haleigh Hill
4:04.42
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
7.
Peyton Gaskill
Deborah Ekeanyanwu
Lauren Gallardo
Emma Morell
4:25.37
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
8.
De'Ja Dade
Deborah Ekeanyanwu
Lauren Gallardo
Emma Morell
4:29.10
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
9.
Lauren Gallardo
Emma Morell
Deborah Ekeanyanwu
De'Ja Dade
4:30.5h
Apr 1
Allen Eagle Relays
10.
Deborah Ekeanyanwu
De'Ja Dade
Lauren Gallardo
Peyton Gaskill
4:31.66
Mar 19
Highland Park Tracy Wills Invitational
4x800 Relay
1.
Claudine Blancaflor
Zenia Ahmed
Cameron Cavney
Madison Robicheaux
10:26.90
Mar 19
Highland Park Tracy Wills Invitational
2.
Casey Dean
Deborah Ekeanyanwu
Abril Patino
Kendall VanNatter
10:53.95
Mar 19
Highland Park Tracy Wills Invitational
3.
Abril Patino
Lexi Nickal
Deborah Ekeanyanwu
Zenia Ahmed
11:22.74
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Chelsey Cole
Rebecca Ekeanyanwu
Esther Ekeanyanwu
Cameron Cavney
4:24.39
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
2.
Caylah Singleton
Madison Polk
De'Ja Dade
Casey Dean
4:54.61
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Madison Robicheaux
Cameron Smith
Cameron Cavney
Alyssa Fowler
13:56.60
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
4x100 Shuttle Hurdles - 33"
1.
Lauren Gallardo
Uzoa Onyendi
Ashley Winkler
Caroline Pruitt
1:12.39
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
Shot Put - 4kg
1.
10
Klaire Bentley
38' 0.5
Apr 22
UIL 6A Area 5/6 (Th-F)
2.
10
Esther Ekeanyanwu
33' 0.5
PR
Mar 3
Plano Ron McNeill #1 Invitational
3.
11
Jasmine McCallop
32' 0
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
4.
10
Chyna Nelson
29' 11
PR
Mar 3
Plano Ron McNeill #1 Invitational
5.
9
RaTara Lee
29' 3.25
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
6.
10
Gabby Perez
25' 11.5
Apr 1
Allen Eagle Relays
7.
11
Arianna Wilson
25' 3.5
PR
Mar 3
Plano Ron McNeill #1 Invitational
Discus - 1kg
1.
12
Riley Hoogerwerf
117' 0
PR
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
2.
12
Sophia Priest
100' 0
PR
Apr 15
UIL 6A District 6 (Th-F)
3.
11
Jasmine McCallop
87' 3
Apr 1
Allen Eagle Relays
4.
11
Nileyah Vaughn
73' 6
Apr 1
Allen Eagle Relays
5.
9
Jaz Stinson
70' 7
PR
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
6.
11
Alia Ardhuerumly
67' 3
PR
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
7.
11
Arianna Wilson
53' 3
Mar 3
Plano Ron McNeill #1 Invitational
High Jump
1.
9
Morgan Christon
5' 4
PR
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
2.
11
Ayanna Dixon
5' 2
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
9
De'Ja Dade
5' 2
Mar 3
Plano Ron McNeill #1 Invitational
4.
11
Temi Alao
5' 0
PR
Mar 3
Plano Ron McNeill #1 Invitational
10
Peyton Gaskill
5' 0
PR
Mar 3
Plano Ron McNeill #1 Invitational
11
Deborah Ekeanyanwu
5' 0
PR
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
7.
10
Maya Bullock
4' 10
PR
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
Pole Vault
1.
9
Sally Clemmons
7' 6
PR
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
Long Jump
1.
11
Chelsey Cole
19' 1.25
PR
Apr 22
UIL 6A Area 5/6 (Th-F)
2.
9
Tosin Alao
17' 7
Mar 3
Plano Ron McNeill #1 Invitational
3.
11
Deborah Ekeanyanwu
16' 3.5
PR
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
4.
12
Serena McAruthur
16' 2
PR
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
5.
10
Esther Ekeanyanwu
15' 10.75
PR
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
6.
9
De'Ja Dade
15' 9.75
PR
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
7.
10
Madison Polk
15' 3
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
8.
9
Lela Wobbe
14' 11.5
Apr 1
Allen Eagle Relays
9.
9
Taylor Hooper
13' 1
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
Triple Jump
1.
11
Chelsey Cole
40' 11.5
(-2.5)
PR
May 14
TX UIL 6A State Championships
2.
9
Tosin Alao
40' 5
(.0)
Apr 30
UIL 6A Region I (Fr-Sa)
3.
11
Ayanna Dixon
33' 3.25
Mar 24
Mesquite Skeeter Relays
4.
11
Macaya Jones
32' 4.5
PR
Apr 1
Allen Eagle Relays
5.
9
Ahjanay Dixon
30' 7.75
PR
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
6.
9
Taylor Hooper
29' 7
PR
Feb 20
Jacket Classic - Sponsored by: The Reynolds Company
*Recent improvement