Season:
2024 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
Indoor
2018
2016
2009
2008
2005
2004
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Talan Patridge
11.44
PR
Apr 11
TAPPS 4A District 1 & 3A-1 Meet
2.
9
Noah Bonjour
11.54
PR
Apr 11
TAPPS 4A District 1 & 3A-1 Meet
3.
10
Joseph Irvin
11.64
PR
Mar 9
Arl Bowie Volunteer 30th Annual Relays
4.
11
Dominiq Vann
11.94
PR
Apr 5
FW Christian Lena Nelson HS Relays
5.
12
Ryan Griffin
12.42
Mar 23
Covenant Classical Invitational
6.
9
Sawyer Jordan
13.39
PR
Apr 5
FW Christian Lena Nelson HS Relays
7.
10
Zy Iwasaki
15.09
PR
Mar 23
Covenant Classical Invitational
200 Meters
1.
12
Jackson Benton
23.10
PR
Apr 11
TAPPS 4A District 1 & 3A-1 Meet
2.
11
Dominiq Vann
23.39
PR
Apr 11
TAPPS 4A District 1 & 3A-1 Meet
3.
10
Joseph Irvin
23.67
PR
Mar 9
Arl Bowie Volunteer 30th Annual Relays
4.
9
Noah Bonjour
23.96
PR
Feb 16
Oakridge Opener
5.
10
Jacob Wambsganss
25.26
PR
Mar 23
Covenant Classical Invitational
6.
11
Mikeelen Sturns
25.53
PR
Apr 5
FW Christian Lena Nelson HS Relays
7.
10
Zy Iwasaki
32.17
PR
Mar 9
Arl Bowie Volunteer 30th Annual Relays
400 Meters
1.
12
Tucker Franklin
51.31
PR
Apr 25
TAPPS 4A North Regional
2.
9
Ernest Briggs
55.61
PR
Apr 5
FW Christian Lena Nelson HS Relays
3.
12
James (Jamie) Clark
55.76
PR
Apr 11
TAPPS 4A District 1 & 3A-1 Meet
4.
12
Jackson Benton
57.48
Feb 16
Oakridge Opener
5.
10
Alek Degtyar
58.22
PR
Mar 9
Arl Bowie Volunteer 30th Annual Relays
6.
11
Preston Capuli
58.34
PR
Apr 5
FW Christian Lena Nelson HS Relays
7.
9
Jack Chappell
58.41
PR
Mar 23
Covenant Classical Invitational
800 Meters
1.
12
Tucker Franklin
2:02.65
PR
Apr 25
TAPPS 4A North Regional
2.
9
Ernest Briggs
2:11.66
PR
Mar 9
Arl Bowie Volunteer 30th Annual Relays
3.
12
James (Jamie) Clark
2:13.89
PR
Mar 16
John Paul II Spring Break Meet
4.
11
Luke Woolbright
2:14.24
PR
Apr 5
FW Christian Lena Nelson HS Relays
5.
11
Jackson Durand
2:14.27
PR
Apr 5
FW Christian Lena Nelson HS Relays
6.
10
Sabastian Patterson
2:15.89
PR
Mar 23
Covenant Classical Invitational
1600 Meters
1.
11
Luke Woolbright
5:10.39
PR
Apr 11
TAPPS 4A District 1 & 3A-1 Meet
2.
9
Luke Yates
5:47.91
PR
Mar 23
Covenant Classical Invitational
3200 Meters
1.
11
Luke Woolbright
11:41.47
PR
Apr 5
FW Christian Lena Nelson HS Relays
2.
9
Luke Yates
13:07.82
PR
Apr 11
TAPPS 4A District 1 & 3A-1 Meet
110m Hurdles - 39"
1.
10
Alek Degtyar
19.61
PR
Apr 11
TAPPS 4A District 1 & 3A-1 Meet
2.
10
Sabastian Patterson
21.91
PR
Apr 11
TAPPS 4A District 1 & 3A-1 Meet
300m Hurdles - 36"
1.
10
Alek Degtyar
46.13
PR
Apr 11
TAPPS 4A District 1 & 3A-1 Meet
2.
11
Jackson Durand
47.24
PR
Apr 11
TAPPS 4A District 1 & 3A-1 Meet
3.
10
Sabastian Patterson
48.93
PR
Apr 11
TAPPS 4A District 1 & 3A-1 Meet
4.
10
Joseph Irvin
49.55
PR
Apr 5
FW Christian Lena Nelson HS Relays
4x100 Relay
1.
Talan Patridge
Dominiq Vann
Ryan Griffin
Noah Bonjour
45.59
Apr 11
TAPPS 4A District 1 & 3A-1 Meet
2.
Noah Bonjour
Mikeelen Sturns
Ryan Griffin
Talan Patridge
46.81
Apr 5
FW Christian Lena Nelson HS Relays
3.
Daniel Keck
Mikeelen Sturns
Jack Chappell
Jacob Wambsganss
48.74
Feb 16
Oakridge Opener
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:32.67
Apr 25
TAPPS 4A North Regional
2.
Jackson Benton
Joseph Irvin
Dominiq Vann
Noah Bonjour
1:33.43
Apr 11
TAPPS 4A District 1 & 3A-1 Meet
3.
Jackson Benton
Noah Bonjour
Dominiq Vann
Tucker Franklin
1:33.58
Mar 23
Covenant Classical Invitational
4.
Tucker Franklin
Jackson Benton
JoJo Irvin
Noah Bonjour
1:34.73
Mar 9
Arl Bowie Volunteer 30th Annual Relays
5.
Jackson Benton
Tucker Franklin
Joseph Irvin
Dominiq Vann
1:34.88
Apr 5
FW Christian Lena Nelson HS Relays
6.
Preston Capuli
Ryan Griffin
Talan Patridge
Jacob Wambsganss
1:38.71
Mar 23
Covenant Classical Invitational
7.
Noah Bonjour
Mikeelen Sturns
Talan Patridge
Jacob Wambsganss
1:40.92
Apr 5
FW Christian Lena Nelson HS Relays
8.
Mikeelen Sturns
Jacob Wambsganss
kole Brown
Jack Chappell
1:42.78
Mar 9
Arl Bowie Volunteer 30th Annual Relays
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:33.92
Apr 25
TAPPS 4A North Regional
2.
Jackson Benton
Ernest Briggs
James (Jamie) Clark
Alek Degtyar
3:35.55
Apr 5
FW Christian Lena Nelson HS Relays
3.
Jackson Benton
Ernest Briggs
Jackson Durand
Tucker Franklin
3:38.61
Apr 11
TAPPS 4A District 1 & 3A-1 Meet
4.
Jackson Benton
Tucker Franklin
James (Jamie) Clark
Alek Degtyar
3:40.33
Mar 9
Arl Bowie Volunteer 30th Annual Relays
5.
Jackson Benton
Ernest Briggs
Dominiq Vann
Tucker Franklin
3:42.15
Mar 23
Covenant Classical Invitational
6.
Jackson Benton
Tucker Franklin
Ernest Briggs
Mikeelen Sturns
3:49.57
Feb 16
Oakridge Opener
7.
Jack Chappell
Jackson Durand
Sabastian Patterson
Alek Degtyar
3:51.53
Mar 23
Covenant Classical Invitational
8.
Sabastian Patterson
Jack Chappell
Alek Degtyar
Jackson Durand
3:58.95
Feb 16
Oakridge Opener
Shot Put - 12lb
1.
12
Chaz Melton
39' 0.5
PR
Apr 11
TAPPS 4A District 1 & 3A-1 Meet
2.
9
Sawyer Jordan
38' 0
PR
Apr 5
FW Christian Lena Nelson HS Relays
3.
10
Kolby McLean
36' 6.25
PR
Apr 5
FW Christian Lena Nelson HS Relays
4.
10
James McKinney
31' 1
PR
Apr 5
FW Christian Lena Nelson HS Relays
5.
10
Jackson Demond
28' 8
PR
Mar 9
Arl Bowie Volunteer 30th Annual Relays
6.
11
Caden Weathers
26' 8
PR
Mar 1
Fort Worth Christian Cardinal Way HS Invitational
Discus - 1.6kg
1.
10
Kolby McLean
102' 7
PR
Apr 11
TAPPS 4A District 1 & 3A-1 Meet
2.
9
Sawyer Jordan
102' 6
PR
Mar 23
Covenant Classical Invitational
3.
10
James McKinney
101' 9
PR
Apr 11
TAPPS 4A District 1 & 3A-1 Meet
4.
12
Chaz Melton
97' 7.5
PR
Apr 5
FW Christian Lena Nelson HS Relays
5.
10
Jackson Demond
74' 0
PR
Apr 5
FW Christian Lena Nelson HS Relays
6.
11
Caden Weathers
61' 0
PR
Mar 16
John Paul II Spring Break Meet
High Jump
1.
10
Jacob Wambsganss
5' 10
PR
Apr 25
TAPPS 4A North Regional
2.
-
John Patterson
5' 2
PR
Mar 23
Covenant Classical Invitational
10
Alek Degtyar
5' 2
PR
Feb 16
Oakridge Opener
10
Sabastian Patterson
5' 2
PR
Apr 11
TAPPS 4A District 1 & 3A-1 Meet
Long Jump
1.
11
Dominiq Vann
19' 10
PR
Mar 16
John Paul II Spring Break Meet
2.
10
Jacob Wambsganss
19' 8
PR
Feb 16
Oakridge Opener
3.
10
Daniel Keck
19' 4.25
PR
Feb 16
Oakridge Opener
4.
11
Mikeelen Sturns
18' 7
PR
Apr 5
FW Christian Lena Nelson HS Relays
5.
12
Jackson Benton
17' 11
Apr 11
TAPPS 4A District 1 & 3A-1 Meet
Triple Jump
1.
10
Joseph Irvin
36' 7
PR
Feb 16
Oakridge Opener
Womens
100 Meters
1.
11
Katen Burgin
13.40
PR
Apr 11
TAPPS 4A District 1 & 3A-1 Meet
2.
11
Emerson Minor
13.63
PR
Apr 11
TAPPS 4A District 1 & 3A-1 Meet
3.
11
Harmony Guyton
13.80
Feb 16
Oakridge Opener
4.
9
Simone Underwood
14.06
PR
Apr 11
TAPPS 4A District 1 & 3A-1 Meet
5.
11
Iyanu Lawson
14.87
Feb 16
Oakridge Opener
6.
11
Phallon Jones
15.07
Mar 9
Arl Bowie Volunteer 30th Annual Relays
7.
10
Daphane Bolton
15.16
Mar 23
Covenant Classical Invitational
200 Meters
1.
9
Kelsey Evans
27.99
PR
Apr 11
TAPPS 4A District 1 & 3A-1 Meet
2.
11
Emerson Minor
28.31
PR
Apr 11
TAPPS 4A District 1 & 3A-1 Meet
3.
11
Harmony Guyton
29.04
Apr 5
FW Christian Lena Nelson HS Relays
4.
11
Megan Snyder
29.44
Feb 16
Oakridge Opener
5.
9
Simone Underwood
29.50
PR
Apr 11
TAPPS 4A District 1 & 3A-1 Meet
6.
10
Daphane Bolton
29.94
PR
Mar 9
Arl Bowie Volunteer 30th Annual Relays
7.
9
Cora Cook
31.90
PR
Apr 5
FW Christian Lena Nelson HS Relays
8.
11
Phallon Jones
32.56
PR
Mar 9
Arl Bowie Volunteer 30th Annual Relays
400 Meters
1.
10
Kadyn Brimberry
1:04.98
PR
Apr 11
TAPPS 4A District 1 & 3A-1 Meet
2.
11
Henley Gentry
1:08.66
PR
Apr 11
TAPPS 4A District 1 & 3A-1 Meet
3.
11
Megan Snyder
1:10.50
PR
Feb 16
Oakridge Opener
4.
9
Cora Cook
1:11.40
PR
Apr 11
TAPPS 4A District 1 & 3A-1 Meet
5.
11
Emerson Minor
1:14.13
PR
Mar 23
Covenant Classical Invitational
800 Meters
1.
12
Addi (Addison) Durand
2:23.49
PR
Apr 5
FW Christian Lena Nelson HS Relays
2.
10
Kadyn Brimberry
2:41.31
PR
Mar 23
Covenant Classical Invitational
3.
11
Henley Gentry
2:44.97
PR
Apr 11
TAPPS 4A District 1 & 3A-1 Meet
100m Hurdles - 33"
1.
9
Kelsey Evans
18.12
PR
Apr 5
FW Christian Lena Nelson HS Relays
2.
9
Dayna Bolton
22.79
PR
Apr 11
TAPPS 4A District 1 & 3A-1 Meet
300m Hurdles - 30"
1.
9
Kelsey Evans
58.43
PR
Mar 23
Covenant Classical Invitational
2.
9
Dayna Bolton
1:07.80
PR
Apr 11
TAPPS 4A District 1 & 3A-1 Meet
4x100 Relay
1.
Relay Team
51.58
Apr 25
TAPPS 4A North Regional
2.
Katen Burgin
Kelsey Evans
Harmony Guyton
Megan Snyder
51.91
Apr 11
TAPPS 4A District 1 & 3A-1 Meet
3.
Harmony Guyton
Kelsey Evans
Megan Snyder
Katen Burgin
52.01
Apr 5
FW Christian Lena Nelson HS Relays
4.
Kelsey Evans
Harmony Guyton
Katen Burgin
Megan Snyder
53.61
Feb 16
Oakridge Opener
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:49.11
Apr 25
TAPPS 4A North Regional
2.
Harmony Guyton
Megan Snyder
Sophie Jordan
Addi (Addison) Durand
1:49.43
Apr 11
TAPPS 4A District 1 & 3A-1 Meet
3.
Addi (Addison) Durand
Harmony Guyton
Megan Snyder
Sophie Jordan
1:49.79
Mar 23
Covenant Classical Invitational
4.
-
Harmony Guyton
Sophie Jordan
Addison Durand
Megan Snyder
1:51.94
Apr 5
FW Christian Lena Nelson HS Relays
5.
Daphane Bolton
Emerson Minor
Phallon Jones
Iyanu Lawson
2:00.00
Apr 5
FW Christian Lena Nelson HS Relays
6.
Emerson Minor
Daphane Bolton
Iyanu Lawson
Briana Cooper
2:03.71
Mar 23
Covenant Classical Invitational
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:13.78
Apr 25
TAPPS 4A North Regional
2.
Kadyn Brimberry
Sophie Jordan
Megan Snyder
Addi (Addison) Durand
4:16.54
Apr 11
TAPPS 4A District 1 & 3A-1 Meet
3.
Kadyn Brimberry
Sophie Jordan
Addi (Addison) Durand
Megan Snyder
4:19.92
Mar 23
Covenant Classical Invitational
4.
Kadyn Brimberry
Addi (Addison) Durand
Megan Snyder
Sophie Jordan
4:28.85
Apr 5
FW Christian Lena Nelson HS Relays
Shot Put - 4kg
1.
9
Zaria Howard
33' 11.5
PR
Apr 11
TAPPS 4A District 1 & 3A-1 Meet
2.
10
Tatum Harris
28' 2.75
PR
Apr 5
FW Christian Lena Nelson HS Relays
3.
10
Ava Thomas
27' 4.5
PR
Feb 16
Oakridge Opener
4.
11
Iyanu Lawson
23' 11
PR
Apr 11
TAPPS 4A District 1 & 3A-1 Meet
Discus - 1kg
1.
9
Zaria Howard
94' 7
PR
Apr 11
TAPPS 4A District 1 & 3A-1 Meet
2.
10
Tatum Harris
75' 10
PR
Mar 9
Arl Bowie Volunteer 30th Annual Relays
3.
10
Ava Thomas
72' 11
PR
Feb 16
Oakridge Opener
4.
11
Iyanu Lawson
55' 10
PR
Apr 11
TAPPS 4A District 1 & 3A-1 Meet
Long Jump
1.
12
Addi (Addison) Durand
14' 0.5
PR
Apr 11
TAPPS 4A District 1 & 3A-1 Meet
2.
9
Kelsey Evans
14' 0
PR
Feb 16
Oakridge Opener
Triple Jump
1.
9
Kelsey Evans
33' 11
PR
Apr 25
TAPPS 4A North Regional
*Recent improvement