Season:
2009 Outdoor
Outdoor
2222
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2000
1999
1995
1994
1981
1979
1978
1977
1976
1959
Indoor
2024
2018
2017
2016
2015
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Jonathan Newport
11.16
PR
Apr 23
CBBN: Walla Walla/Eisenhower/Kamiakin @ Moses Lake
2.
10
Mike Esparza
11.59
May 6
CBBN: Eisenhower/West Valley @ Wenatchee
3.
12
Jacob Moore
11.95
Apr 9
CBBN: Kennewick/Pasco/Southridge @ Eisenhower
4.
11
Dylan Pieti
12.17
PR
Apr 23
CBBN: Walla Walla/Eisenhower/Kamiakin @ Moses Lake
5.
11
Joe Fuerst
12.33
PR
May 8
Richland Twilight
6.
10
Nelson Thai
12.59
May 5
Cadet J.V. Invite
7.
9
Jared Klingele
13.00
PR
May 5
Cadet J.V. Invite
200 Meters
1.
10
Mike Esparza
23.18
May 6
CBBN: Eisenhower/West Valley @ Wenatchee
2.
12
Jonathan Newport
23.33
Apr 30
CBBN: Sunnyside/Richland @ Eisenhower
3.
12
Jacob Moore
23.85
PR
Apr 11
Davis Invitational
4.
11
Dylan Pieti
25.29
PR
Apr 30
CBBN: Sunnyside/Richland @ Eisenhower
5.
11
Joe Fuerst
25.38
PR
May 6
CBBN: Eisenhower/West Valley @ Wenatchee
6.
12
Ricky Sanchez
25.69
PR
Apr 9
CBBN: Kennewick/Pasco/Southridge @ Eisenhower
12
Max Tikhomirov
25.69
PR
Apr 9
CBBN: Kennewick/Pasco/Southridge @ Eisenhower
8.
9
Jared Klingele
25.6h
PR
May 1
Sunnyside J.V. Invite
400 Meters
1.
12
Ryan Chapman
54.27
PR
Apr 9
CBBN: Kennewick/Pasco/Southridge @ Eisenhower
2.
11
Bryan Simison
54.75
PR
Apr 30
CBBN: Sunnyside/Richland @ Eisenhower
3.
12
Jacob Moore
56.57
PR
Apr 30
CBBN: Sunnyside/Richland @ Eisenhower
4.
10
Mike Esparza
59.34
Apr 23
CBBN: Walla Walla/Eisenhower/Kamiakin @ Moses Lake
5.
9
Jared Klingele
59.36
PR
Mar 26
CBBN: Eisenhower/Eastmont/Hanford @ Davis
6.
9
Alex Gomez-Tyler
1:04.43
PR
Mar 28
Don Holder Relays
800 Meters
1.
12
Ryan Chapman
1:58.93
PR
Apr 18
Pasco Invitational
2.
11
Bryan Simison
2:01.79
PR
Apr 11
Davis Invitational
3.
10
German Silva
2:03.75
Mar 28
Don Holder Relays
4.
10
Peter Troianello
2:09.53
May 15
CBBN 4A District Meet
5.
12
Jacob Moore
2:14.94
PR
May 8
Richland Twilight
12
Cody Johnson
2:14.94
May 8
Richland Twilight
7.
9
Luis Aguero
2:21.00
PR
Mar 28
Don Holder Relays
8.
9
Kyle Chapman
2:31.37
May 8
Richland Twilight
9.
9
Alex Gomez-Tyler
2:33.31
PR
Mar 28
Don Holder Relays
1000 Meters
1.
10
German Silva
2:51.16
PR
Mar 14
Eisenhower Jamboree
2.
10
Peter Troianello
2:58.93
Mar 14
Eisenhower Jamboree
3.
9
Luis Aguero
3:05.12
PR
Mar 14
Eisenhower Jamboree
1600 Meters
1.
11
Bryan Simison
4:19.79
PR
May 2
Shoreline Invitational
2.
10
German Silva
4:27.76
May 15
CBBN 4A District Meet
3.
12
Ryan Chapman
4:35.93
Apr 30
CBBN: Sunnyside/Richland @ Eisenhower
4.
10
Peter Troianello
4:42.86
PR
May 8
Richland Twilight
5.
12
Andy Romfo
4:45.20
May 2
Keith Jewett Invitational
6.
10
Timothy Cummings
4:45.71
May 15
CBBN 4A District Meet
7.
12
Cody Johnson
4:46.94
PR
May 15
CBBN 4A District Meet
8.
12
Ivan Alfaro
4:48.45
PR
Mar 21
Ray Cockrum Relays
9.
9
Luis Aguero
5:02.95
PR
Mar 21
Ray Cockrum Relays
10.
11
Dennis Diaz
5:20.59
May 8
Richland Twilight
11.
9
Kyle Chapman
5:21.13
May 8
Richland Twilight
12.
9
Alex Gomez-Tyler
5:41.66
PR
May 8
Richland Twilight
2000 Meters
1.
11
Bryan Simison
5:51.46
Mar 14
Eisenhower Jamboree
2.
12
Ivan Alfaro
6:26.21
Mar 14
Eisenhower Jamboree
3.
12
Andy Romfo
6:35.53
Mar 14
Eisenhower Jamboree
4.
11
Dennis Diaz
7:04.52
Mar 14
Eisenhower Jamboree
5.
9
Kyle Chapman
7:07.59
Mar 14
Eisenhower Jamboree
3200 Meters
1.
11
Bryan Simison
9:20.55
Apr 18
Pasco Invitational
2.
12
Ivan Alfaro
9:47.56
PR
May 15
CBBN 4A District Meet
3.
12
Andy Romfo
10:16.63
May 6
CBBN: Eisenhower/West Valley @ Wenatchee
4.
9
Luis Aguero
10:46.22
PR
May 8
Richland Twilight
5.
11
Dennis Diaz
11:32.43
May 8
Richland Twilight
60m Hurdles - 39"
1.
9
Andrew Hino
10.6h
Mar 14
Eisenhower Jamboree
9
Jack Girard
10.6h
PR
Mar 14
Eisenhower Jamboree
110m Hurdles - 39"
1.
12
Ricky Sanchez
17.99
PR
May 6
CBBN: Eisenhower/West Valley @ Wenatchee
2.
9
Andrew Hino
18.47
May 8
Richland Twilight
3.
12
Max Tikhomirov
19.06
PR
Apr 9
CBBN: Kennewick/Pasco/Southridge @ Eisenhower
4.
9
Jack Girard
21.03
PR
Apr 30
CBBN: Sunnyside/Richland @ Eisenhower
300m Hurdles - 36"
1.
12
Ricky Sanchez
44.42
PR
May 15
CBBN 4A District Meet
2.
12
Jonathan Newport
44.92
PR
Apr 23
CBBN: Walla Walla/Eisenhower/Kamiakin @ Moses Lake
3.
12
Max Tikhomirov
45.47
PR
Apr 9
CBBN: Kennewick/Pasco/Southridge @ Eisenhower
4.
9
Andrew Hino
48.46
Mar 26
CBBN: Eisenhower/Eastmont/Hanford @ Davis
5.
9
Jack Girard
48.75
PR
Apr 30
CBBN: Sunnyside/Richland @ Eisenhower
2k Steeplechase
1.
12
Ryan Chapman
6:33.20
PR
Mar 28
Don Holder Relays
2.
12
Cody Johnson
7:37.1h
Mar 14
Eisenhower Jamboree
4x100 Relay
1.
-
Joe Fuerst
Jonathan Newport
Jacob Moore
Mike Esparza
44.82
Apr 11
Davis Invitational
2.
-
Dylan Pieti
Jonathan Newport
Jacob Moore
Mike Esparza
45.28
Apr 9
CBBN: Kennewick/Pasco/Southridge @ Eisenhower
3.
-
Joe Fuerst
Mike Esparza
Dylan Pieti
Jonathan Newport
45.39
May 6
CBBN: Eisenhower/West Valley @ Wenatchee
4.
Ryan Chapman
Mike Esparza
Dylan Pieti
Jonathan Newport
45.48
May 15
CBBN 4A District Meet
-
Edward Martinez
Mike Esparza
Dylan Pieti
Jonathan Newport
45.48
May 15
CBBN 4A District Meet
6.
-
Dylan Pieti
Jonathan Newport
Joe Fuerst
Mike Esparza
45.70
Apr 23
CBBN: Walla Walla/Eisenhower/Kamiakin @ Moses Lake
7.
-
Max Tikhomirov
Edward Martinez
Mike Esparza
Jonathan Newport
46.09
Apr 30
CBBN: Sunnyside/Richland @ Eisenhower
8.
-
Ricky Sanchez
Jonathan Newport
Jacob Moore
Mike Esparza
46.10
Mar 21
Ray Cockrum Relays
9.
-
Ricky Sanchez
Jonathan Newport
Nelson Thai
Jacob Moore
47.28
Mar 26
CBBN: Eisenhower/Eastmont/Hanford @ Davis
10.
-
Nelson Thai
Andrew Hino
Dylan Pieti
Joe Fuerst
47.44
May 8
Richland Twilight
11.
-
Relay Team
48.42
Mar 14
Eisenhower Jamboree
12.
-
Joseph Keeton
Mike Esparza
Nelson Thai
Jack Girard
48.73
Mar 28
Don Holder Relays
13.
-
Andrew Hino
Jacob Hino
Nelson Thai
Joseph Keeton
49.30
Apr 11
Davis Invitational
14.
-
Nelson Thai
Andrew Hino
Jacob Hino
Jared Klingele
49.3h
May 1
Sunnyside J.V. Invite
15.
-
Abel Soto
Chase Janosik
Mason Cooper
Edward Martinez
53.09
Mar 21
Ray Cockrum Relays
4x200 Relay -
1.
-
Jared Klingele
Joseph Keeton
Jacob Moore
Ricky Sanchez
1:43.12
Mar 21
Ray Cockrum Relays
4x300 Relay
1.
-
Luis Aguero
Jared Klingele
Jacob Hino
Cody Johnson
2:51.77
Mar 21
Ray Cockrum Relays
4x400 Relay
1.
-
Ryan Chapman
Bryan Simison
Peter Troianello
German Silva
3:28.58
Apr 9
CBBN: Kennewick/Pasco/Southridge @ Eisenhower
2.
-
Ryan Chapman
Bryan Simison
Joseph Keeton
Jacob Moore
3:41.43
Apr 30
CBBN: Sunnyside/Richland @ Eisenhower
3.
Jonathan Newport
Mike Esparza
Ryan Chapman
Bryan Simison
3:41.76
May 15
CBBN 4A District Meet
-
Jonathan Newport
Mike Esparza
Edward Martinez
Bryan Simison
3:41.76
May 15
CBBN 4A District Meet
5.
-
Ryan Chapman
Bryan Simison
German Silva
Ricky Sanchez
3:42.15
May 6
CBBN: Eisenhower/West Valley @ Wenatchee
6.
-
Mike Esparza
Jacob Moore
Jonathan Newport
Edward Martinez
3:42.20
Apr 18
Pasco Invitational
7.
-
Jonathan Newport
Edward Martinez
Mike Esparza
Bryan Simison
3:42.54
Mar 21
Ray Cockrum Relays
8.
-
Ryan Chapman
Bryan Simison
Peter Troianello
German Silva
3:43.39
Apr 23
CBBN: Walla Walla/Eisenhower/Kamiakin @ Moses Lake
9.
Peter Troianello
Jacob Moore
Mike Esparza
Ryan Chapman
3:46.03
Mar 26
CBBN: Eisenhower/Eastmont/Hanford @ Davis
10.
-
Jonathan Newport
Ryan Chapman
Andy Romfo
Mike Esparza
3:46.35
Mar 14
Eisenhower Jamboree
11.
-
Andrew Hino
Peter Troianello
Cody Johnson
Timothy Cummings
3:55.79
May 8
Richland Twilight
12.
-
Mike Esparza
Joseph Keeton
Peter Troianello
German Silva
3:58.43
Apr 11
Davis Invitational
13.
-
Relay Team
4:07.36
Mar 14
Eisenhower Jamboree
14.
-
Jared Klingele
Peter Troianello
Kyle Chapman
Cody Johnson
4:12.07
Apr 16
Hanford JV Invite
15.
Cody Johnson
Peter Troianello
Luis Aguero
Kyle Chapman
4:12.31
May 5
Cadet J.V. Invite
16.
Rene Riojas
Dennis Diaz
Luis Aguero
Ivan Alfaro
4:20.58
Mar 14
Eisenhower Jamboree
4x800 Relay
1.
-
Ryan Chapman
German Silva
Cody Johnson
Bryan Simison
8:39.04
Mar 21
Ray Cockrum Relays
SMR 2000m - [600-200-400-800]
1.
Bryan Simison
Andrew Hino
Jacob Moore
German Silva
5:04.06
Mar 14
Eisenhower Jamboree
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Ryan Chapman
Bryan Simison
Andy Romfo
Andrew Hino
10:55.76
Mar 21
Ray Cockrum Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Edward Martinez
44' 8
PR
Apr 11
Davis Invitational
2.
12
Cecillo Valle
44' 2.25
May 6
CBBN: Eisenhower/West Valley @ Wenatchee
3.
10
Abel Soto
41' 1
Mar 26
CBBN: Eisenhower/Eastmont/Hanford @ Davis
4.
11
Dylan Pieti
38' 5.5
PR
Apr 30
CBBN: Sunnyside/Richland @ Eisenhower
5.
10
Alex Murchie
36' 11.5
Apr 30
CBBN: Sunnyside/Richland @ Eisenhower
6.
10
Eliseo Gallegos
33' 10
PR
May 1
Sunnyside J.V. Invite
7.
10
Alex Lakey
33' 4
May 5
Cadet J.V. Invite
8.
12
Thomas Clouse
30' 4.5
PR
Mar 26
CBBN: Eisenhower/Eastmont/Hanford @ Davis
Discus - 1.6kg
1.
12
Edward Martinez
138' 0
PR
Mar 28
Don Holder Relays
2.
12
Cecillo Valle
130' 10
PR
May 15
CBBN 4A District Meet
3.
10
Abel Soto
127' 0
May 15
CBBN 4A District Meet
4.
12
Chase Janosik
120' 7
PR
Apr 23
CBBN: Walla Walla/Eisenhower/Kamiakin @ Moses Lake
5.
10
Eliseo Gallegos
104' 11
PR
May 1
Sunnyside J.V. Invite
6.
12
Max Tikhomirov
103' 2
PR
May 1
Sunnyside J.V. Invite
7.
10
Alex Murchie
99' 2
Mar 26
CBBN: Eisenhower/Eastmont/Hanford @ Davis
8.
12
Thomas Clouse
98' 6
PR
Mar 28
Don Holder Relays
9.
10
Alex Lakey
92' 6
May 1
Sunnyside J.V. Invite
10.
11
Evan Marchand
89' 6.75
Mar 14
Eisenhower Jamboree
11.
10
Mason Cooper
82' 8
PR
Apr 16
Hanford JV Invite
12.
10
Allen Gonzalez
75' 1
PR
May 1
Sunnyside J.V. Invite
Javelin - 800g
1.
12
Chase Janosik
180' 1
PR
May 15
CBBN 4A District Meet
2.
10
Mason Cooper
112' 5
PR
Apr 11
Davis Invitational
3.
12
Thomas Clouse
112' 1
PR
May 8
Richland Twilight
4.
10
Allen Gonzalez
101' 0
PR
May 5
Cadet J.V. Invite
5.
12
Max Tikhomirov
91' 11
Apr 16
Hanford JV Invite
6.
12
Edward Martinez
84' 4
PR
Apr 30
CBBN: Sunnyside/Richland @ Eisenhower
7.
11
Evan Marchand
79' 9.75
Mar 14
Eisenhower Jamboree
High Jump
1.
12
Ryan Chapman
5' 10
PR
Mar 21
Ray Cockrum Relays
2.
12
Edward Martinez
5' 8
PR
Apr 9
CBBN: Kennewick/Pasco/Southridge @ Eisenhower
3.
9
Jacob Hino
5' 2
Mar 21
Ray Cockrum Relays
Pole Vault
1.
10
Joseph Keeton
13' 0
May 15
CBBN 4A District Meet
2.
9
Jacob Hino
10' 6
May 15
CBBN 4A District Meet
3.
9
Dustin Garvin
9' 6
PR
Apr 30
CBBN: Sunnyside/Richland @ Eisenhower
4.
10
Nelson Thai
8' 0
May 5
Cadet J.V. Invite
5.
9
Jared Klingele
7' 6
PR
Mar 28
Don Holder Relays
Long Jump
1.
12
Jacob Moore
18' 2
Mar 26
CBBN: Eisenhower/Eastmont/Hanford @ Davis
2.
9
Andrew Hino
17' 3.5
Apr 9
CBBN: Kennewick/Pasco/Southridge @ Eisenhower
3.
11
Joe Fuerst
17' 2
PR
May 6
CBBN: Eisenhower/West Valley @ Wenatchee
4.
9
Jack Girard
16' 1
PR
Apr 30
CBBN: Sunnyside/Richland @ Eisenhower
5.
9
Dustin Garvin
15' 10
PR
May 8
Richland Twilight
6.
10
Nelson Thai
14' 2
PR
Mar 21
Ray Cockrum Relays
Triple Jump
1.
12
Jonathan Newport
42' 10.5
PR
May 15
CBBN 4A District Meet
2.
12
Chase Janosik
34' 10
PR
Mar 26
CBBN: Eisenhower/Eastmont/Hanford @ Davis
3.
9
Jacob Hino
34' 3.5
Apr 16
Hanford JV Invite
4.
12
Jacob Moore
34' 0.5
Apr 9
CBBN: Kennewick/Pasco/Southridge @ Eisenhower
5.
9
Dustin Garvin
32' 9.5
PR
Apr 30
CBBN: Sunnyside/Richland @ Eisenhower
Womens
100 Meters
1.
11
Shanai Campbell
12.89
Apr 30
CBBN: Sunnyside/Richland @ Eisenhower
2.
10
McKenzie Arnold
13.15
May 15
CBBN 4A District Meet
3.
9
Beth Klingele
13.25
May 15
CBBN 4A District Meet
4.
10
Maria Suarez
14.4h
PR
May 1
Sunnyside J.V. Invite
5.
9
Kali Abrams
17.74
PR
May 5
Cadet J.V. Invite
200 Meters
1.
11
Shanai Campbell
27.36
Apr 23
CBBN: Walla Walla/Eisenhower/Kamiakin @ Moses Lake
2.
10
McKenzie Arnold
27.74
May 2
Keith Jewett Invitational
3.
9
Beth Klingele
27.75
PR
Apr 23
CBBN: Walla Walla/Eisenhower/Kamiakin @ Moses Lake
4.
10
Brianna Mares
29.81
PR
May 2
Keith Jewett Invitational
5.
10
Maria Suarez
30.2h
PR
May 1
Sunnyside J.V. Invite
6.
9
Nataly Alfaro
31.2h
PR
May 1
Sunnyside J.V. Invite
7.
9
Kali Abrams
37.81
PR
May 5
Cadet J.V. Invite
300 Meters
1.
9
Rachel Freeman
49.01
Mar 14
Eisenhower Jamboree
2.
10
Casey Guilland
50.03
Mar 14
Eisenhower Jamboree
3.
9
Nataly Alfaro
55.97
PR
Mar 14
Eisenhower Jamboree
400 Meters
1.
9
Rachel Freeman
1:01.48
May 23
4A CBBN/GSL Regional Meet
2.
9
Rachel Massey
1:03.92
May 15
CBBN 4A District Meet
3.
10
Brianna Mares
1:07.00
May 8
Richland Twilight
4.
9
Nataly Alfaro
1:13.98
Apr 16
Hanford JV Invite
9
Lisa Montoya
1:13.98
PR
Mar 28
Don Holder Relays
600 Meters
1.
11
Kirsten Sheffield
1:53.80
Mar 14
Eisenhower Jamboree
2.
10
Lindsey Thomas
2:07.32
Mar 14
Eisenhower Jamboree
800 Meters
1.
11
Kirsten Sheffield
2:25.63
May 15
CBBN 4A District Meet
2.
9
Mayra Chavez
2:25.78
May 2
33rd Lake Washington Invitational
3.
9
Rachel Massey
2:40.33
PR
May 8
Richland Twilight
9
Rachel Freeman
2:40.33
PR
May 8
Richland Twilight
5.
10
Berenice Penaloza
2:40.72
May 6
CBBN: Eisenhower/West Valley @ Wenatchee
6.
9
Lisa Montoya
2:46.76
May 15
CBBN 4A District Meet
7.
10
Lindsey Thomas
2:51.74
May 8
Richland Twilight
1000 Meters
1.
9
Mayra Chavez
3:32.89
Mar 14
Eisenhower Jamboree
1500 Meters
1.
10
Berenice Penaloza
5:01.33
May 2
33rd Lake Washington Invitational
1600 Meters
1.
9
Mayra Chavez
5:22.67
May 15
CBBN 4A District Meet
2.
10
Berenice Penaloza
5:33.30
Apr 30
CBBN: Sunnyside/Richland @ Eisenhower
3.
9
Lisa Montoya
6:20.24
Apr 16
Hanford JV Invite
4.
10
Lindsey Thomas
6:36.1h
May 1
Sunnyside J.V. Invite
2000 Meters
1.
10
Berenice Penaloza
7:33.43
Mar 14
Eisenhower Jamboree
3200 Meters
1.
10
Berenice Penaloza
11:30.63
May 15
CBBN 4A District Meet
2.
9
Mayra Chavez
11:47.72
May 15
CBBN 4A District Meet
3.
11
Kirsten Sheffield
12:46.46
May 6
CBBN: Eisenhower/West Valley @ Wenatchee
55m Hurdles - 33"
1.
11
Megan Kinney
10.22
PR
Mar 14
Eisenhower Jamboree
100m Hurdles - 33"
1.
11
Megan Kinney
17.99
PR
May 6
CBBN: Eisenhower/West Valley @ Wenatchee
10
Katherine Bravo
17.99
Apr 23
CBBN: Walla Walla/Eisenhower/Kamiakin @ Moses Lake
300m Hurdles - 30"
1.
10
Katherine Bravo
47.54
May 23
4A CBBN/GSL Regional Meet
2.
10
Casey Guilland
52.72
PR
May 6
CBBN: Eisenhower/West Valley @ Wenatchee
4x100 Relay
1.
-
Beth Klingele
McKenzie Arnold
Lizzie Blanchard
Shanai Campbell
51.09
May 23
4A CBBN/GSL Regional Meet
-
Relay Team
51.09
May 23
4A CBBN/GSL Regional Meet
3.
-
McKenzie Arnold
Lizzie Blanchard
Shanai Campbell
Beth Klingele
51.33
Apr 18
Pasco Invitational
4.
-
Beth Klingele
Kelsey Dix
Lizzie Blanchard
Shanai Campbell
51.59
Apr 30
CBBN: Sunnyside/Richland @ Eisenhower
5.
Beth Klingele
Kelsey Dix
Lizzie Blanchard
Shanai Campbell
51.97
May 2
33rd Lake Washington Invitational
6.
-
Katy Allen
Lizzie Blanchard
Beth Klingele
Kelsey Dix
52.02
Apr 23
CBBN: Walla Walla/Eisenhower/Kamiakin @ Moses Lake
7.
Haydee Mendoza
Beth Klingele
McKenzie Arnold
Kelsey Dix
52.54
Mar 26
CBBN: Eisenhower/Eastmont/Hanford @ Davis
8.
-
Jazmine Frazier
McKenzie Arnold
Katherine Bravo
Shanai Campbell
53.09
Mar 21
Ray Cockrum Relays
9.
-
Shanai Campbell
McKenzie Arnold
Beth Klingele
Lizzie Blanchard
53.15
Mar 28
Don Holder Relays
10.
9
Lizzie Blanchard
Rachel Freeman
Beth Klingele
Edith Zaragoza
54.11
Apr 11
Davis Invitational
11.
Katy Allen
McKenzie Arnold
Kelsey Dix
Shanai Campbell
54.87
Apr 11
Davis Invitational
12.
-
Stevie Thayer
McKenzie Arnold
Beth Klingele
Shanai Campbell
55.25
Mar 14
Eisenhower Jamboree
4x200 Relay -
1.
-
Katherine Bravo
Kelsey Dix
Beth Klingele
Lizzie Blanchard
1:51.72
Apr 30
CBBN: Sunnyside/Richland @ Eisenhower
2.
-
Shanai Campbell
Kelsey Dix
Lizzie Blanchard
Beth Klingele
1:52.69
May 2
33rd Lake Washington Invitational
Shanai Campbell
Kelsey Dix
Lizzie Blanchard
Beth Klingele
1:52.69
May 2
33rd Lake Washington Invitational
4.
-
McKenzie Arnold
Kelsey Dix
Shanai Campbell
Katherine Bravo
1:54.40
May 6
CBBN: Eisenhower/West Valley @ Wenatchee
5.
-
Shanai Campbell
Brianna Mares
Lizzie Blanchard
Kelsey Dix
1:55.54
Apr 23
CBBN: Walla Walla/Eisenhower/Kamiakin @ Moses Lake
6.
-
McKenzie Arnold
Shanai Campbell
Lizzie Blanchard
Beth Klingele
1:56.51
Mar 21
Ray Cockrum Relays
7.
-
Shanai Campbell
Beth Klingele
Lizzie Blanchard
Kelsey Dix
1:56.75
May 15
CBBN 4A District Meet
8.
Beth Klingele
Brianna Mares
Kelsey Dix
McKenzie Arnold
1:56.97
Mar 26
CBBN: Eisenhower/Eastmont/Hanford @ Davis
9.
-
Shanai Campbell
Katherine Bravo
McKenzie Arnold
Lizzie Blanchard
1:57.04
Apr 9
CBBN: Kennewick/Pasco/Southridge @ Eisenhower
10.
-
Nataly Alfaro
Monique de La Combe
Haydee Mendoza
Maria Suarez
1:59.16
Apr 16
Hanford JV Invite
11.
-
Katy Allen
Ana Solorzano
Jenna Davison
Monique de La Combe
2:07.44
May 8
Richland Twilight
12.
-
Relay Team
2:09.53
May 5
Cadet J.V. Invite
4x300 Relay
1.
-
Lety Clark-Olivero
Maria Suarez
Jenna Davison
Casey Guilland
3:20.28
Mar 21
Ray Cockrum Relays
4x400 Relay
1.
Rachel Freeman
Kelsey Dix
Katherine Bravo
Mayra Chavez
4:13.26
May 15
CBBN 4A District Meet
-
Rachel Freeman
Kelsey Dix
Katherine Bravo
Mayra Chavez
4:13.26
May 15
CBBN 4A District Meet
3.
-
Relay Team
4:13.95
May 23
4A CBBN/GSL Regional Meet
4.
-
Katherine Bravo
Jessica Montoya
Mayra Chavez
Katy Allen
4:20.70
Apr 23
CBBN: Walla Walla/Eisenhower/Kamiakin @ Moses Lake
5.
-
Lizzie Blanchard
Katherine Bravo
Mayra Chavez
Kelsey Dix
4:21.09
Apr 18
Pasco Invitational
6.
-
Rachel Freeman
Edith Zaragoza
Kirsten Sheffield
Mayra Chavez
4:24.32
Apr 30
CBBN: Sunnyside/Richland @ Eisenhower
7.
-
Katy Allen
Brianna Mares
Berenice Penaloza
Rachel Freeman
4:29.43
May 6
CBBN: Eisenhower/West Valley @ Wenatchee
8.
-
Edith Zaragoza
Kirsten Sheffield
Brianna Mares
Rachel Freeman
4:29.86
Mar 21
Ray Cockrum Relays
9.
Edith Zaragoza
Katy Allen
Rachel Freeman
Kirsten Sheffield
4:31.49
Mar 26
CBBN: Eisenhower/Eastmont/Hanford @ Davis
10.
-
Edith Zaragoza
Katy Allen
Mayra Chavez
Brianna Mares
4:33.75
Apr 9
CBBN: Kennewick/Pasco/Southridge @ Eisenhower
11.
9
Lizzie Blanchard
Edith Zaragoza
Rachel Freeman
Mayra Chavez
4:34.20
Apr 11
Davis Invitational
12.
-
Brianna Mares
Adrianna Garcia
Edith Zaragoza
Shanai Campbell
4:55.60
Mar 14
Eisenhower Jamboree
13.
-
Brianna Mares
Lisa Montoya
Ana Solorzano
Lindsy Thomas
4:57.99
May 8
Richland Twilight
14.
-
Lisa Montoya
Rachel Freeman
Stevie Thayer
Lindsy Thomas
4:58.26
Apr 16
Hanford JV Invite
15.
9
Nataly Alfaro
Lisa Montoya
Ana Solorzano
Rachel Freeman
5:02.23
Mar 14
Eisenhower Jamboree
4x800 Relay
1.
-
Mayra Chavez
Katherine Bravo
Kirsten Sheffield
Berenice Penaloza
10:10.24
May 2
33rd Lake Washington Invitational
2.
-
Berenice Penaloza
Destiny Dill
Mayra Chavez
Lisa Montoya
11:06.25
Mar 21
Ray Cockrum Relays
SMR 2000m - [600-200-400-800]
1.
-
Lizzie Blanchard
Mayra Chavez
Berenice Penaloza
Brianna Mares
6:12.09
Mar 14
Eisenhower Jamboree
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Edith Zaragoza
Rachel Freeman
Mayra Chavez
Kirsten Sheffield
13:46.37
Mar 21
Ray Cockrum Relays
Shot Put - 4kg
1.
11
Jessica Bush
40' 8.75
May 30
Washington State 2A, 3A, 4A Championships (All Days)
2.
9
Beth Klingele
30' 4.25
PR
Mar 21
Ray Cockrum Relays
Discus - 1kg
1.
11
Jessica Bush
127' 2
May 2
33rd Lake Washington Invitational
2.
10
Carrie Johnston
98' 6
Apr 9
CBBN: Kennewick/Pasco/Southridge @ Eisenhower
3.
11
Anne Smart
77' 7
Apr 16
Hanford JV Invite
Javelin - 600g
1.
11
Anne Smart
97' 9
May 6
CBBN: Eisenhower/West Valley @ Wenatchee
2.
10
Carrie Johnston
96' 11
PR
May 15
CBBN 4A District Meet
3.
11
Jessica Bush
64' 9
PR
Apr 30
CBBN: Sunnyside/Richland @ Eisenhower
High Jump
1.
9
Lisa Montoya
3' 10
PR
Mar 28
Don Holder Relays
Pole Vault
1.
10
Maria Suarez
8' 6
May 6
CBBN: Eisenhower/West Valley @ Wenatchee
Long Jump
1.
9
Lizzie Blanchard
16' 1
PR
May 2
33rd Lake Washington Invitational
2.
9
Beth Klingele
15' 7
Mar 26
CBBN: Eisenhower/Eastmont/Hanford @ Davis
3.
11
Megan Kinney
15' 1
PR
May 2
33rd Lake Washington Invitational
Triple Jump
1.
11
Megan Kinney
32' 5.5
Apr 30
CBBN: Sunnyside/Richland @ Eisenhower
2.
9
Lizzie Blanchard
32' 3
May 2
33rd Lake Washington Invitational
3.
10
Casey Guilland
31' 2
May 15
CBBN 4A District Meet
4.
10
Maria Suarez
28' 6
May 15
CBBN 4A District Meet
*Recent improvement