Team Results Management
Team Mascot

Valley Christian HS Free

Panthers - Spokane, WA


Event Records
Highlighter is active: an entry to show highlight options.

Mens

100 Meters
1.12James Segalla11.74cApr 20NE 1B/2B League meet
2.12Gabe Santone12.54cApr 20NE 1B/2B League meet
3.12Chase Strunk12.64cMay 10NE 1B District Meet
4.9Braden Akers12.84cApr 15Interstate Invitational
5.12Braydon Oliver12.94cApr 20NE 1B/2B League meet
6.11Connor Johnson13.14cApr 20NE 1B/2B League meet
7.12Lucas Pitotti14.04cApr 26NE 2B League
8.9Pat Chingchairit14.24cMay 10NE 1B District Meet
9.9Phillip Croft17.74cMay 10NE 1B District Meet
 
200 Meters
1.12Michael Campbell23.94cApr 20NE 1B/2B League meet
12James Segalla23.94cApr 26NE 2B League
3.9Braden Akers25.83aMay 211B District 7/9 Regional ..
4.12Chase Strunk25.86aMay 211B District 7/9 Regional ..
5.12Braydon Oliver25.94cApr 20NE 1B/2B League meet
6.12Gabe Santone26.04cApr 20NE 1B/2B League meet
7.10Josiah Steel26.74cApr 15Interstate Invitational
8.11Connor Johnson27.78aApr 30Undeberg Invitational
9.12Lucas Pitotti29.18aApr 12NE 1B/2B League Meet
10.9Pat Chingchairit30.84cMay 10NE 1B District Meet
 
400 Meters
1.12Michael Campbell52.24cMay 3NE 1B Championships Meet
2.12James Segalla52.34cMay 3NE 1B Championships Meet
3.12Braydon Oliver57.04cMay 10NE 1B District Meet
10Josiah Steel57.04cApr 20NE 1B/2B League meet
5.12Gabe Santone57.54cMay 10NE 1B District Meet
6.9Braden Akers60.04cMay 10NE 1B District Meet
7.11Connor Johnson60.14cApr 20NE 1B/2B League meet
8.12Chase Strunk60.54cApr 20NE 1B/2B League meet
9.9Phillip Croft60.84cApr 26NE 2B League
10.9Pat Chingchairit77.32aApr 1Deer Park Invite
 
800 Meters
1.12*Michael Campbell2:00.99aMay 261A, 2B, 1B State Champion..
2.9Phillip Croft2:06.60Apr 20NE 1B/2B League meet
3.12James Segalla2:07.10Apr 20NE 1B/2B League meet
4.10Josiah Steel2:13.46aApr 23King's Invitational
5.12Braydon Oliver2:18.40Apr 20NE 1B/2B League meet
6.11Connor Johnson2:21.10Apr 15Interstate Invitational
7.9Braden Akers3:03.80May 3NE 1B Championships Meet
8.9Pat Chingchairit3:06.59aApr 1Deer Park Invite
 
1600 Meters
1.9Phillip Croft4:23.00Apr 26NE 2B League
2.10Josiah Steel5:00.20aApr 1Deer Park Invite
3.11Connor Johnson5:37.60Mar 26Ezra Gordon Invitational
4.9Pat Chingchairit6:32.00Apr 20NE 1B/2B League meet
 
3200 Meters
1.10Josiah Steel11:21.66aApr 1Deer Park Invite
2.11Connor Johnson12:33.91aMay 211B District 7/9 Regional ..
3.9Pat Chingchairit13:17.46aApr 23King's Invitational
4.12Lucas Pitotti17:48.90May 3NE 1B Championships Meet
 
110m Hurdles - 39"
1.12Michael Campbell15.94cMay 10NE 1B District Meet
2.11Connor Johnson17.54cApr 26NE 2B League
 
300m Hurdles - 36"
1.12Michael Campbell39.44cMay 10NE 1B District Meet
2.11Connor Johnson45.20aMay 201B District 7/9 Regional ..
3.12Gabe Santone47.34cApr 20NE 1B/2B League meet
4.9Pat Chingchairit57.14aMay 201B District 7/9 Regional ..
 
4x100 Relay
1.Chase Strunk
Braydon Oliver
Braden Akers
James Segalla
48.24aApr 15Interstate Invitational
2.Braydon Oliver
James Segalla
Chase Strunk
Gabe Santone
48.62aApr 1Deer Park Invite
3.Chase Strunk
Gabe Santone
Braden Akers
Connor Johnson
48.84cMay 3NE 1B Championships Meet
4.Chase Strunk
Gabe Santone
Braden Akers
James Segalla
48.94cApr 26NE 2B League
5.Gabe Santone
Josiah Steel
Braden Akers
James Segalla
49.33aApr 30Undeberg Invitational
6.Chase Strunk
Braydon Oliver
Gabe Santone
James Segalla
DQMay 10NE 1B District Meet
 
4x400 Relay
1.*James Segalla
Braydon Oliver
Josiah Steel
Michael Campbell
3:35.27aMay 261A, 2B, 1B State Champion..
2.-James Segalla
Gabe Santone
Braydon Oliver
Michael Campbell
3:40.26aApr 23King's Invitational
3.James Segalla
Gabe Santone
Josiah Steel
Michael Campbell
3:40.38aApr 30Undeberg Invitational
4.Braydon Oliver
Gabe Santone
Josiah Steel
Michael Campbell
3:42.60May 10NE 1B District Meet
5.James Segalla
Josiah Steel
Braydon Oliver
Michael Campbell
3:43.60Apr 15Interstate Invitational
6.Braydon Oliver
Gabe Santone
Josiah Steel
Chase Strunk
3:47.50May 3NE 1B Championships Meet
7.Braydon Oliver
Josiah Steel
Gabe Santone
Chase Strunk
3:53.60Apr 26NE 2B League
 
Shot Put - 12lb
1.12Lucas Pitotti40' 8.00Apr 26NE 2B League
 
Discus - 1.6kg
1.12Lucas Pitotti108' 5.00May 10NE 1B District Meet
 
Javelin - 800g
1.12Chase Strunk115' 8.00Apr 23King's Invitational
2.12Michael Campbell115' 3.00Apr 20NE 1B/2B League meet
3.12Gabe Santone97' 8.00Mar 16Jamboree
4.12Lucas Pitotti84' 7.00Apr 1Deer Park Invite
5.11Connor JohnsonNDMar 26Ezra Gordon Invitational
 
High Jump
1.12Braydon Oliver5' 4.00Apr 26NE 2B League
2.10Josiah Steel5' 0.00Apr 20NE 1B/2B League meet
 
Long Jump
1.12Chase Strunk15' 7.50Mar 26Ezra Gordon Invitational
2.12Gabe Santone15' 5.50Apr 12NE 1B/2B League Meet
3.9Braden Akers13' 11.00Apr 23King's Invitational
4.10Josiah SteelNDMar 26Ezra Gordon Invitational
 
Triple Jump
1.12Braydon Oliver37' 4.75May 10NE 1B District Meet
2.12Gabe Santone34' 10.50Apr 30Undeberg Invitational
 

Womens

100 Meters
1.10Courtney Strunk13.64aMay 211B District 7/9 Regional ..
2.9Julia Hayes14.14cApr 20NE 1B/2B League meet
3.9Vivianna Segalla14.74cApr 20NE 1B/2B League meet
12Adrienne Valenti14.74cApr 20NE 1B/2B League meet
5.9Kendra Pope14.94cApr 20NE 1B/2B League meet
6.10Veranica Alexenyenko15.16aApr 1Deer Park Invite
7.11Kaleen Pope15.34cApr 20NE 1B/2B League meet
8.12Hannah Fields15.54cApr 20NE 1B/2B League meet
9.12Kailee Hayek16.04cApr 20NE 1B/2B League meet
10.9Khyra Santone20.94cMay 10NE 1B District Meet
 
200 Meters
1.10Courtney Strunk29.24cMay 3NE 1B Championships Meet
2.9Vivianna Segalla29.84cApr 20NE 1B/2B League meet
3.9Julia Hayes30.37aMar 26Ezra Gordon Invitational
4.9Kendra Pope30.57aApr 23King's Invitational
5.12Adrienne Valenti30.72aMar 26Ezra Gordon Invitational
6.10Veranica Alexenyenko31.21aApr 12NE 1B/2B League Meet
7.12Hannah Fields32.34cApr 20NE 1B/2B League meet
8.11Kaleen Pope32.90aApr 23King's Invitational
9.12Kailee Hayek33.24cApr 26NE 2B League
 
400 Meters
1.9Vivianna Segalla66.24cMay 10NE 1B District Meet
2.9Kendra Pope67.64cMay 10NE 1B District Meet
3.10Courtney Strunk69.84cApr 20NE 1B/2B League meet
4.10Veranica Alexenyenko73.74cApr 26NE 2B League
5.12Kailee Hayek75.86aApr 1Deer Park Invite
6.9Khyra Santone1:54.14cApr 20NE 1B/2B League meet
 
800 Meters
1.12Kailee Hayek2:54.71aApr 23King's Invitational
2.9Vivianna Segalla3:00.41aApr 1Deer Park Invite
3.9Khyra Santone5:12.00May 3NE 1B Championships Meet
 
1600 Meters
1.12Kailee Hayek6:33.31aApr 23King's Invitational
2.11Kaleen Pope8:32.10May 3NE 1B Championships Meet
 
3200 Meters
1.12Kailee Hayek14:36.00Apr 15Interstate Invitational
2.11Kaleen Pope18:25.90May 3NE 1B Championships Meet
 
100m Hurdles - 33"
1.10Veranica Alexenyenko20.14cMay 10NE 1B District Meet
 
300m Hurdles - 30"
1.9Vivianna Segalla52.99aApr 23King's Invitational
2.10Veranica Alexenyenko55.79aMay 201B District 7/9 Regional ..
 
4x100 Relay
1.Adrienne Valenti
Julia Hayes
Vivianna Segalla
Courtney Strunk
54.24cMay 3NE 1B Championships Meet
 
4x200 Relay
1.Vivianna Segalla
Veranica Alexenyenko
Kendra Pope
Courtney Strunk
1:54.25aMay 201B District 7/9 Regional ..
2.Adrienne Valenti
Julia Hayes
Vivianna Segalla
Courtney Strunk
1:58.21aApr 30Undeberg Invitational
3.Adrienne Valenti
Kendra Pope
Vivianna Segalla
Courtney Strunk
1:58.68aApr 23King's Invitational
4.Courtney Strunk
Veranica Alexenyenko
Kendra Pope
Hannah Fields
1:59.90May 3NE 1B Championships Meet
5.Adrienne Valenti
Vivianna Segalla
Veranica Alexenyenko
Courtney Strunk
2:03.36aApr 15Interstate Invitational
6.Adrienne Valenti
Kendra Pope
Julia Hayes
Courtney Strunk
DQApr 1Deer Park Invite
 
4x400 Relay
1.Courtney Strunk
Kailee Hayek
Kendra Pope
Vivianna Segalla
4:40.00aMay 211B District 7/9 Regional ..
2.Vivianna Segalla
Kailee Hayek
Kendra Pope
Kaleen Pope
4:49.90May 10NE 1B District Meet
3.Courtney Strunk
Kailee Hayek
Veranica Alexenyenko
Vivianna Segalla
4:50.93aApr 30Undeberg Invitational
4.Kendra Pope
Veranica Alexenyenko
Kailee Hayek
Kaleen Pope
5:06.90May 3NE 1B Championships Meet
5.Vivianna Segalla
Kailee Hayek
Courtney Strunk
Julia Hayes
5:08.60Mar 26Ezra Gordon Invitational
 
Shot Put - 4kg
1.12Adrienne Valenti30' 9.00May 3NE 1B Championships Meet
2.11Kaleen Pope24' 10.25May 10NE 1B District Meet
3.10Courtney Strunk17' 7.50Apr 20NE 1B/2B League meet
4.9Khyra Santone16' 3.00Mar 26Ezra Gordon Invitational
 
Discus - 1kg
1.12*Adrienne Valenti97' 3.00May 261A, 2B, 1B State Champion..
2.11Kaleen Pope92' 0.00Apr 15Interstate Invitational
3.9Khyra Santone44' 5.00May 10NE 1B District Meet
 
Javelin - 600g
1.12Adrienne Valenti99' 9.00May 10NE 1B District Meet
2.12Hannah Fields85' 6.00May 211B District 7/9 Regional ..
3.11Kaleen Pope66' 7.00Apr 1Deer Park Invite
4.9Kendra Pope64' 6.00Apr 20NE 1B/2B League meet
5.9Khyra Santone29' 7.00Apr 30Undeberg Invitational
 
High Jump
1.12Hannah Fields5' 1.00Apr 26NE 2B League
2.9Julia Hayes4' 10.00Mar 26Ezra Gordon Invitational
3.9Kendra Pope4' 6.00Apr 26NE 2B League
10Veranica Alexenyenko4' 6.00Apr 20NE 1B/2B League meet
 
Long Jump
1.9Julia Hayes15' 5.50May 201B District 7/9 Regional ..
2.12Hannah Fields12' 0.00Mar 26Ezra Gordon Invitational
3.9Kendra Pope11' 7.50Apr 1Deer Park Invite
 
Triple Jump
1.9Julia Hayes31' 3.25May 211B District 7/9 Regional ..
2.12Hannah Fields29' 2.50May 211B District 7/9 Regional ..
 

* = Recent improvement