Season:
2021 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
1995
1994
1993
Indoor
2024
2018
2017
2016
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
8
Paul Komarav
12.64c
PR
Apr 1
District 7 1B League Meet
2.
12
Aaron Tabish
13.16
PR
Apr 21
District 9 1B League Meet #4
3.
8
Daniel Hisel
14.12
Apr 21
District 9 1B League Meet #4
200 Meters
1.
9
Nathan Moore
26.74c
Apr 23
District #7 1B Meet #2
2.
11
Cameron Simonds
26.96
Apr 21
District 9 1B League Meet #4
3.
10
Ben Eichelsbacher
27.25
Apr 21
District 9 1B League Meet #4
4.
12
Aaron Tabish
27.45
PR
Apr 21
District 9 1B League Meet #4
5.
11
Evan Craciun
28.84c
PR
Apr 1
District 7 1B League Meet
6.
8
Kade Mariner
29.14c
Apr 23
District #7 1B Meet #2
7.
8
Connor Simonds
30.64c
Apr 23
District #7 1B Meet #2
8.
8
Thomas Albrecht
31.84c
PR
Apr 1
District 7 1B League Meet
9.
8
Paul Komarav
34.04c
Mar 25
Valley Christian Jamboree
400 Meters
1.
11
Cameron Simonds
59.14c
Apr 23
District #7 1B Meet #2
2.
9
Nathan Moore
59.84c
Apr 23
District #7 1B Meet #2
3.
12
Aaron Tabish
1:00.54c
PR
Apr 23
District #7 1B Meet #2
4.
12
Jonathan Moore
1:01.20
PR
Apr 21
District 9 1B League Meet #4
5.
9
Simon Hill
1:01.94c
Apr 1
District 7 1B League Meet
6.
8
Kade Mariner
1:04.24c
May 1
District #7 1B Championships
7.
8
Thomas Albrecht
1:08.84c
PR
Apr 1
District 7 1B League Meet
8.
8
Paul Komarav
1:17.34c
PR
Mar 25
Valley Christian Jamboree
800 Meters
1.
9
Simon Hill
2:18.83
Apr 21
District 9 1B League Meet #4
2.
12
Caleb Malen
2:25.41
PR
May 7
D7 D9 1B Outdoor Track & Field EWA Championships
3.
11
Evan Craciun
2:32.96
Apr 21
District 9 1B League Meet #4
4.
8
Job Hill
2:44.00
Apr 17
District 7&9 1B Track Meet #3
5.
8
Connor Simonds
2:44.6h
Apr 23
District #7 1B Meet #2
8
Preston Arnold
2:44.6h
Apr 23
District #7 1B Meet #2
7.
8
Kade Mariner
2:49.1h
PR
Apr 1
District 7 1B League Meet
8.
8
Jonathan Drick
2:51.76
Apr 21
District 9 1B League Meet #4
1600 Meters
1.
12
Caleb Malen
5:08.4h
PR
May 1
District #7 1B Championships
2.
9
Simon Hill
5:20.6h
Apr 23
District #7 1B Meet #2
3.
11
Evan Craciun
5:26.29
PR
May 7
D7 D9 1B Outdoor Track & Field EWA Championships
4.
8
Connor Simonds
5:51.15
May 7
D7 D9 1B Outdoor Track & Field EWA Championships
5.
8
Preston Arnold
5:51.64
May 7
D7 D9 1B Outdoor Track & Field EWA Championships
6.
8
Job Hill
5:56.0h
May 1
District #7 1B Championships
7.
8
Jonathan Drick
5:57.2h
May 1
District #7 1B Championships
3200 Meters
1.
12
Caleb Malen
11:25.6h
PR
Apr 23
District #7 1B Meet #2
2.
11
Evan Craciun
12:13.3h
PR
Apr 23
District #7 1B Meet #2
3.
8
Preston Arnold
12:31.54
May 7
D7 D9 1B Outdoor Track & Field EWA Championships
4.
8
Job Hill
12:40.3h
Apr 1
District 7 1B League Meet
5.
8
Jonathan Drick
12:57.2h
Apr 23
District #7 1B Meet #2
6.
8
Connor Simonds
13:26.1h
Apr 1
District 7 1B League Meet
110m Hurdles - 39"
1.
8
Daniel Hisel
21.71
PR
May 7
D7 D9 1B Outdoor Track & Field EWA Championships
2.
8
Thomas Albrecht
22.74c
PR
Apr 23
District #7 1B Meet #2
300m Hurdles - 36"
1.
8
Daniel Hisel
52.74c
May 1
District #7 1B Championships
2.
8
Thomas Albrecht
56.33
PR
Apr 21
District 9 1B League Meet #4
4x100 Relay
1.
Daniel Hisel
Thomas Albrecht
Aaron Tabish
Connor Simonds
55.58
May 7
D7 D9 1B Outdoor Track & Field EWA Championships
2.
Kade Mariner
Connor Simonds
Thomas Albrecht
Aaron Tabish
56.54c
May 1
District #7 1B Championships
4x400 Relay
1.
Aaron Tabish
Simon Hill
Blake Sturgis
Cameron Simonds
3:59.2h
Apr 23
District #7 1B Meet #2
2.
Blake Sturgis
Evan Craciun
Cameron Simonds
Simon Hill
4:03.2h
May 1
District #7 1B Championships
3.
Aaron Tabish
Evan Craciun
Blake Sturgis
Cameron Simonds
4:03.37
Apr 21
District 9 1B League Meet #4
4.
Evan Craciun
Blake Sturgis
Cameron Simonds
Simon Hill
4:06.58
May 7
D7 D9 1B Outdoor Track & Field EWA Championships
5.
Cameron Simonds
Evan Craciun
Caleb Malen
Simon Hill
4:07.2h
Mar 25
Valley Christian Jamboree
6.
Job Hill
Blake Sturgis
Aaron Tabish
Nathan Moore
4:14.29
Apr 17
District 7&9 1B Track Meet #3
7.
Job Hill
Daniel Hisel
Simon Hill
Nathan Moore
4:15.54
Apr 21
District 9 1B League Meet #4
8.
Nathan Moore
Kade Mariner
Evan Craciun
Daniel Hisel
4:21.4h
Apr 23
District #7 1B Meet #2
9.
Blake Sturgis
Kade Mariner
Job Hill
Aaron Tabish
4:24.5h
Apr 1
District 7 1B League Meet
10.
8
Kade Mariner
Connor Simonds
Daniel Hisel
Job Hill
4:30.6h
Mar 25
Valley Christian Jamboree
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Evan Craciun
Cameron Simonds
Simon Hill
Caleb Malen
13:08.5h
Mar 25
Valley Christian Jamboree
2.
8
Connor Simonds
Kade Mariner
Jonathan Drick
Job Hill
14:21.7h
Mar 25
Valley Christian Jamboree
Shot Put - 12lb
1.
10
Eric Bertrand
28' 0.5
Apr 1
District 7 1B League Meet
2.
8
Joseph Steinbach
25' 10
May 1
District #7 1B Championships
3.
10
Martin Massie
19' 1
PR
Apr 21
District 9 1B League Meet #4
Discus - 1.6kg
1.
9
Nathan Moore
76' 9
Apr 21
District 9 1B League Meet #4
2.
8
Joseph Steinbach
76' 5
Apr 1
District 7 1B League Meet
3.
10
Martin Massie
75' 10.75
PR
Apr 17
District 7&9 1B Track Meet #3
4.
10
Eric Bertrand
73' 10
Apr 23
District #7 1B Meet #2
5.
10
Ben Eichelsbacher
59' 11
PR
Apr 21
District 9 1B League Meet #4
Javelin - 800g
1.
11
Blake Sturgis
161' 3
May 1
District #7 1B Championships
2.
10
Eric Bertrand
86' 2
Apr 17
District 7&9 1B Track Meet #3
3.
8
Thomas Albrecht
79' 0.5
PR
Apr 21
District 9 1B League Meet #4
4.
10
Ben Eichelsbacher
76' 3
Apr 1
District 7 1B League Meet
5.
8
Paul Komarav
73' 10
May 1
District #7 1B Championships
6.
10
Martin Massie
68' 8
PR
Apr 17
District 7&9 1B Track Meet #3
7.
8
Jonathan Drick
52' 4
PR
Apr 23
District #7 1B Meet #2
High Jump
1.
11
Blake Sturgis
5' 6
May 1
District #7 1B Championships
2.
10
Ben Eichelsbacher
4' 10
Apr 1
District 7 1B League Meet
3.
11
Evan Craciun
4' 6
PR
May 1
District #7 1B Championships
8
Connor Simonds
4' 6
PR
Apr 21
District 9 1B League Meet #4
Long Jump
1.
11
Blake Sturgis
16' 7
PR
May 7
D7 D9 1B Outdoor Track & Field EWA Championships
2.
11
Cameron Simonds
15' 4.5
Apr 1
District 7 1B League Meet
Triple Jump
1.
10
Ben Eichelsbacher
30' 0
PR
May 1
District #7 1B Championships
2.
8
Thomas Albrecht
27' 3.5
PR
May 1
District #7 1B Championships
Womens
100 Meters
1.
12
Kenna Clark
13.93
Apr 17
District 7&9 1B Track Meet #3
2.
8
Manda Walker
14.84c
May 1
District #7 1B Championships
3.
9
Megan Hopson
15.44c
Apr 23
District #7 1B Meet #2
4.
10
Elizabeth Floch
21.65
May 7
D7 D9 1B Outdoor Track & Field EWA Championships
5.
9
Lauren Fields
21.74c
PR
Mar 25
Valley Christian Jamboree
100 Meters - Wheelchair
1.
10
Elizabeth Floch
17.74c
Mar 25
Valley Christian Jamboree
2.
9
Lauren Fields
21.84c
May 1
District #7 1B Championships
200 Meters
1.
12
Kenna Clark
29.14c
Apr 23
District #7 1B Meet #2
2.
8
Aundreya Arnold
30.04c
PR
Apr 23
District #7 1B Meet #2
3.
8
Manda Walker
31.74c
Apr 1
District 7 1B League Meet
4.
9
Megan Hopson
33.34c
May 1
District #7 1B Championships
5.
8
Baylee Brown-Sonder
34.24c
Apr 1
District 7 1B League Meet
6.
9
Tatiana Kutsar
34.35
PR
Apr 21
District 9 1B League Meet #4
400 Meters
1.
12
Kenna Clark
1:04.04c
May 1
District #7 1B Championships
2.
10
Elizabeth Floch
1:05.57
PR
May 7
D7 D9 1B Outdoor Track & Field EWA Championships
3.
9
Lauren Fields
1:18.04c
PR
Mar 25
Valley Christian Jamboree
4.
8
Baylee Brown-Sonder
1:18.34c
PR
May 1
District #7 1B Championships
5.
10
Charesa Steinbach
1:31.54c
PR
Apr 1
District 7 1B League Meet
400 Meters - Wheelchair
1.
10
Elizabeth Floch
1:03.54c
PR
Apr 1
District 7 1B League Meet
2.
9
Lauren Fields
1:16.14c
PR
Apr 1
District 7 1B League Meet
800 Meters
1.
10
Elizabeth Floch
2:20.29
PR
May 7
D7 D9 1B Outdoor Track & Field EWA Championships
2.
12
Kenna Clark
2:25.16
PR
Apr 21
District 9 1B League Meet #4
3.
9
Lauren Fields
2:46.0h
PR
Apr 23
District #7 1B Meet #2
4.
10
Olivia Brownson
3:12.7h
PR
Apr 23
District #7 1B Meet #2
5.
11
Zoey Rodgers
3:16.2h
PR
Apr 23
District #7 1B Meet #2
6.
10
Charesa Steinbach
3:26.0h
PR
Apr 23
District #7 1B Meet #2
800 Meters - Wheelchair
1.
10
Elizabeth Floch
2:08.3h
PR
May 1
District #7 1B Championships
2.
9
Lauren Fields
2:35.6h
PR
May 1
District #7 1B Championships
1600 Meters
1.
10
Elizabeth Floch
4:56.37
May 7
D7 D9 1B Outdoor Track & Field EWA Championships
2.
8
Melissa Walker
6:56.83
May 7
D7 D9 1B Outdoor Track & Field EWA Championships
3.
10
Olivia Brownson
6:58.2h
PR
Mar 25
Valley Christian Jamboree
4.
11
Zoey Rodgers
7:14.7h
PR
Apr 23
District #7 1B Meet #2
1600 Meters - Wheelchair
1.
10
Elizabeth Floch
4:25.9h
PR
Apr 23
District #7 1B Meet #2
3200 Meters
1.
10
Olivia Brownson
15:16.0h
PR
Mar 25
Valley Christian Jamboree
2.
11
Zoey Rodgers
17:20.5h
Mar 25
Valley Christian Jamboree
100m Hurdles - 33"
1.
12
Grace Bruno
17.74c
PR
Apr 1
District 7 1B League Meet
2.
8
Aundreya Arnold
19.64c
Apr 23
District #7 1B Meet #2
3.
10
Charesa Steinbach
24.13
May 7
D7 D9 1B Outdoor Track & Field EWA Championships
300m Hurdles - 30"
1.
12
Grace Bruno
49.64c
Apr 1
District 7 1B League Meet
2.
8
Aundreya Arnold
52.54c
Mar 25
Valley Christian Jamboree
3.
9
Bella Clark
1:12.94c
PR
Mar 25
Valley Christian Jamboree
4x100 Relay
1.
Karrah Pope
Aundreya Arnold
Grace Bruno
Kenna Clark
58.07
May 7
D7 D9 1B Outdoor Track & Field EWA Championships
2.
Karrah Pope
Punky Pappas
Grace Bruno
Kenna Clark
58.08
Apr 17
District 7&9 1B Track Meet #3
3.
Manda Walker
Melissa Walker
Baylee Brown-Sonder
Charessa Steinbach
1:03.64
Apr 17
District 7&9 1B Track Meet #3
4.
Karrah Pope
Melanie Alexeyenko
Punky Pappas
Susanna Hill
1:04.24c
Apr 1
District 7 1B League Meet
5.
Baylee Brown-Sonder
Manda Walker
Melissa Walker
Tatiana Kutsar
1:05.16
Apr 21
District 9 1B League Meet #4
4x200 Relay -
1.
Megan Hopson
Manda Walker
Melissa Walker
Tatiana Kutsar
2:10.84
May 7
D7 D9 1B Outdoor Track & Field EWA Championships
2.
Baylee Brown-Sonder
Manda Walker
Melissa Walker
Tatiana Kutsar
2:12.49
Apr 21
District 9 1B League Meet #4
3.
Baylee Brown-Sonder
Melissa Walker
Manda Walker
Tatiana Kutsar
2:12.6h
May 1
District #7 1B Championships
4x400 Relay
1.
Baylee Brown-Sonder
Manda Walker
Melissa Walker
Charessa Steinbach
5:22.27
May 7
D7 D9 1B Outdoor Track & Field EWA Championships
2.
Grace Bruno
Aundreya Arnold
Mei Rodenberger
Baylee Brown-Sonder
5:24.2h
Mar 25
Valley Christian Jamboree
3.
Megan Hopson
Charessa Steinbach
Melissa Walker
Manda Walker
5:34.5h
May 1
District #7 1B Championships
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Manda Walker
Bella Clark
Tatiana Kutsar
Charessa Steinbach
2:44.2h
Mar 25
Valley Christian Jamboree
Shot Put - 4kg
1.
10
Melanie Alexeyenko
27' 3
May 7
D7 D9 1B Outdoor Track & Field EWA Championships
2.
11
Karrah Pope
26' 10
Apr 23
District #7 1B Meet #2
3.
11
Suzanna Hill
23' 6
May 1
District #7 1B Championships
4.
12
Angel Zhang
22' 11
PR
Apr 23
District #7 1B Meet #2
5.
11
Cassidy White
21' 0
PR
Apr 23
District #7 1B Meet #2
6.
9
Daylene Isley
19' 9
PR
Apr 21
District 9 1B League Meet #4
Discus - 1kg
1.
11
Karrah Pope
90' 6
Apr 23
District #7 1B Meet #2
2.
10
Melanie Alexeyenko
73' 2
May 1
District #7 1B Championships
3.
12
Punky Pappas
72' 10
PR
Apr 23
District #7 1B Meet #2
4.
11
Suzanna Hill
61' 7
Apr 17
District 7&9 1B Track Meet #3
5.
11
Cassidy White
60' 9
PR
Apr 21
District 9 1B League Meet #4
6.
9
Daylene Isley
55' 8
PR
Apr 23
District #7 1B Meet #2
7.
12
Angel Zhang
52' 9
PR
Apr 21
District 9 1B League Meet #4
Javelin - 600g
1.
11
Karrah Pope
89' 4.75
Apr 17
District 7&9 1B Track Meet #3
2.
9
Tatiana Kutsar
84' 8.5
PR
Apr 21
District 9 1B League Meet #4
3.
12
Punky Pappas
65' 4.5
Apr 17
District 7&9 1B Track Meet #3
4.
10
Melanie Alexeyenko
65' 2
Apr 23
District #7 1B Meet #2
5.
11
Suzanna Hill
57' 8
May 1
District #7 1B Championships
6.
12
Angel Zhang
54' 5
PR
Apr 1
District 7 1B League Meet
7.
10
Charesa Steinbach
45' 11
PR
Apr 23
District #7 1B Meet #2
8.
9
Daylene Isley
45' 8
PR
Apr 23
District #7 1B Meet #2
9.
9
Bella Clark
38' 4.5
Apr 21
District 9 1B League Meet #4
High Jump
1.
12
Grace Bruno
5' 2
PR
May 1
District #7 1B Championships
Triple Jump
1.
10
Charesa Steinbach
26' 0.5
May 1
District #7 1B Championships
*Recent improvement