Season:
2021 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
Indoor
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Antavious Lawton
10.89
PR
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
2.
9
Terrell Lockett
11.62
PR
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
3.
11
Delvin Hill
11.87
Mar 10
Pelion Home Meet #1
4.
-
Rashad McMillan
12.28
PR
Mar 23
River Bluff #2
5.
9
Jayden Fuller
12.34
Apr 15
Batesville-Leesburg Second Home Meet
6.
-
Dakota Bradley
12.38
PR
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
7.
9
Braylon Staley
12.90
Mar 6
Diamond Hornets Invitational
8.
-
Christopher Holmes
13.20
PR
Apr 15
Batesville-Leesburg Second Home Meet
9.
-
Kelly Barnes
13.59
PR
Apr 15
Batesville-Leesburg Second Home Meet
10.
-
Na'kean Corley
13.82
PR
Mar 23
River Bluff #2
11.
-
Kelby Stroman
14.35
Mar 6
Diamond Hornets Invitational
12.
-
Kelvin Hardy
14.51
PR
Mar 23
River Bluff #2
200 Meters
1.
12
Antavious Lawton
22.24
PR
May 15
SCHSL Class 4A Lower State
2.
9
Braylon Staley
24.08
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
3.
11
Delvin Hill
24.66
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
4.
11
Ta'Von Mills
25.09
PR
Mar 23
River Bluff #2
5.
9
Terrell Lockett
25.22
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
6.
-
Jameat Williams
25.27
Mar 23
River Bluff #2
7.
-
Dakota Bradley
25.96
PR
Apr 15
Batesville-Leesburg Second Home Meet
8.
-
Christopher Holmes
26.14
PR
Mar 10
Pelion Home Meet #1
9.
10
Erik Strom
26.28
PR
Apr 15
Batesville-Leesburg Second Home Meet
10.
9
Joey Tracey
26.35
PR
Mar 23
River Bluff #2
11.
9
Jayden Fuller
26.46
PR
Mar 23
River Bluff #2
12.
-
Rashad McMillan
26.53
PR
Mar 23
River Bluff #2
13.
-
Kelly Barnes
29.08
PR
Apr 15
Batesville-Leesburg Second Home Meet
14.
-
Kelvin Hardy
30.68
PR
Mar 23
River Bluff #2
400 Meters
1.
12
Antavious Lawton
49.21
PR
May 22
SCHSL Class 4A State Track & Field Championships
2.
9
Joey Tracey
54.33
May 15
SCHSL Class 4A Lower State
3.
11
Ta'Von Mills
55.51
PR
Mar 27
Bob Jenkins Coaches Classic Region 3
4.
11
Christopher Bell
57.69
Apr 15
Batesville-Leesburg Second Home Meet
5.
11
Delvin Hill
58.65
Apr 15
Batesville-Leesburg Second Home Meet
6.
-
Jameat Williams
59.84
PR
Mar 23
River Bluff #2
7.
-
Dakota Bradley
59.86
PR
Apr 15
Batesville-Leesburg Second Home Meet
8.
-
Rashad McMillan
1:00.31
PR
Mar 10
Pelion Home Meet #1
9.
10
Erik Strom
1:02.61
PR
Mar 6
Diamond Hornets Invitational
10.
-
Christopher Holmes
1:03.56
Mar 23
River Bluff #2
11.
10
William Brinkley
1:04.09
PR
Apr 15
Batesville-Leesburg Second Home Meet
12.
-
Na'kean Corley
1:06.93
Mar 10
Pelion Home Meet #1
800 Meters
1.
12
Jason Embrose
2:10.13
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
2.
12
Antavious Lawton
2:17.06
PR
Apr 15
Batesville-Leesburg Second Home Meet
3.
11
Anthony Defillips
2:22.87
PR
Mar 23
River Bluff #2
4.
9
Quinn Schweder
2:24.68
Apr 15
Batesville-Leesburg Second Home Meet
5.
11
Noah Bloese-bueno
2:25.02
PR
Mar 27
Bob Jenkins Coaches Classic Region 3
6.
10
Eliot Toury
2:25.73
PR
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
7.
11
Aubrey Schweder
2:29.83
Mar 10
Pelion Home Meet #1
8.
11
Monte Curry
2:30.36
Mar 6
Diamond Hornets Invitational
9.
9
Zorobabel Baez
2:43.78
PR
Apr 15
Batesville-Leesburg Second Home Meet
10.
-
James Howard
2:58.91
Mar 10
Pelion Home Meet #1
1600 Meters
1.
11
Anthony Defillips
4:57.65
Mar 23
River Bluff #2
2.
12
Peter Caldwell
5:14.44
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
3.
11
Noah Bloese-bueno
5:38.82
PR
Mar 10
Pelion Home Meet #1
4.
10
Eliot Toury
5:39.58
PR
Mar 6
Diamond Hornets Invitational
5.
11
Aubrey Schweder
5:44.04
Mar 23
River Bluff #2
6.
9
Zorobabel Baez
5:49.98
Mar 23
River Bluff #2
3200 Meters
1.
11
Anthony Defillips
10:47.45
Mar 10
Pelion Home Meet #1
2.
12
Peter Caldwell
11:48.76
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
3.
12
Jason Embrose
12:26.89
PR
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
4.
10
Eliot Toury
12:58.96
PR
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
5.
11
Aubrey Schweder
14:18.39
Mar 27
Bob Jenkins Coaches Classic Region 3
110m Hurdles - 39"
1.
11
Noah Bloese-bueno
18.41
PR
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
2.
-
Jameat Williams
18.59
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
3.
11
Ta'Von Mills
19.28
PR
Mar 27
Bob Jenkins Coaches Classic Region 3
4.
10
William Brinkley
21.03
PR
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
5.
10
Erik Strom
24.33
PR
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
400m Hurdles - 36"
1.
11
Noah Bloese-bueno
1:03.66
PR
May 15
SCHSL Class 4A Lower State
2.
-
Jameat Williams
1:06.67
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
3.
11
Monte Curry
1:07.28
Apr 15
Batesville-Leesburg Second Home Meet
4.
11
Ta'Von Mills
1:08.85
Mar 23
River Bluff #2
5.
-
Dakota Bradley
1:09.35
PR
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
6.
10
Erik Strom
1:16.92
PR
Apr 15
Batesville-Leesburg Second Home Meet
4x100 Relay
1.
Relay Team
44.78
Mar 10
Pelion Home Meet #1
2.
Delvin Hill
Rashad McMillan
Antavious Lawton
Braylon Staley
45.25
Mar 6
Diamond Hornets Invitational
3.
Delvin Hill
Antavious Lawton
Terrell Lockett
Braylon Staley
45.61
Apr 17
Border Brawl Relays
4.
Delvin Hill
Terrell Lockett
Jayden Fuller
Braylon Staley
45.84
Apr 15
Batesville-Leesburg Second Home Meet
5.
Delvin Hill
Jayden Fuller
Braylon Staley
Terrell Lockett
45.93
May 15
SCHSL Class 4A Lower State
6.
Delvin Hill
Terrell Lockett
Rashad McMillan
Ta'Von Mills
46.04
Mar 23
River Bluff #2
4x200 Relay -
1.
Antavious Lawton
Braylon Staley
Travis Taylor
Delvin Hill
1:36.19
Apr 17
Border Brawl Relays
4x400 Relay
1.
Joey Tracey
Travis Taylor
Delvin Hill
Antavious Lawton
3:37.73
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
2.
Delvin Hill
Jameat Williams
Joey Tracey
Travis Taylor
3:42.58
Apr 15
Batesville-Leesburg Second Home Meet
3.
Relay Team
3:44.25
Mar 27
Bob Jenkins Coaches Classic Region 3
4.
Travis Taylor
Joey Tracey
Ta'Von Mills
Terrell Lockett
3:46.55
Mar 23
River Bluff #2
5.
Joey Tracey
Antavious Lawton
Delvin Hill
Travis Taylor
3:57.99
Apr 17
Border Brawl Relays
4x800 Relay
1.
Noah Bloese-bueno
Quinn Schweder
Eliot Toury
Jason Embrose
9:21.65
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
2.
Noah Bloese-bueno
Jason Embrose
Monte Curry
Quinn Schweder
9:33.67
Mar 23
River Bluff #2
3.
Relay Team
9:39.66
Mar 27
Bob Jenkins Coaches Classic Region 3
4.
Noah Bloese-bueno
Monte Curry
Eliot Toury
Anthony Defillips
9:41.09
Apr 17
Border Brawl Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Terrell Lockett
Delvin Hill
Braylon Staley
Antavious Lawton
1:39.47
Apr 17
Border Brawl Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Jason Embrose
Terrell Lockett
Braylon Staley
Antavious Lawton
3:59.24
Apr 17
Border Brawl Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Peter Caldwell
Anthony Defillips
Jason Embrose
Joey Tracey
12:19.35
Apr 17
Border Brawl Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Daylen Dicks
43' 6
PR
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
2.
9
Jayden Fuller
38' 10
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
3.
10
AnDarius Lawton
37' 7
Mar 6
Diamond Hornets Invitational
4.
-
Phillip Collins
37' 2
PR
Apr 15
Batesville-Leesburg Second Home Meet
5.
11
Triston Williams
34' 2
Apr 15
Batesville-Leesburg Second Home Meet
Discus - 1.6kg
1.
12
Daylen Dicks
110' 0
PR
Apr 15
Batesville-Leesburg Second Home Meet
2.
9
Jayden Fuller
101' 1
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
3.
-
Phillip Collins
99' 11
PR
Apr 17
Border Brawl Relays
4.
11
Triston Williams
96' 7.5
Apr 15
Batesville-Leesburg Second Home Meet
5.
10
AnDarius Lawton
77' 4
Apr 9
Warrior Friday Night Meet
6.
10
Erik Strom
65' 9.5
PR
Apr 15
Batesville-Leesburg Second Home Meet
Javelin - 800g
1.
10
William Brinkley
125' 8
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
2.
11
Triston Williams
117' 4
PR
May 15
SCHSL Class 4A Lower State
3.
10
Eliot Toury
103' 4
PR
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
4.
12
Daylen Dicks
97' 1
PR
Mar 10
Pelion Home Meet #1
5.
11
Delvin Hill
88' 10
PR
Mar 6
Diamond Hornets Invitational
High Jump
1.
12
Travis Taylor
6' 0
PR
Apr 17
Border Brawl Relays
2.
-
Na'kean Corley
5' 4
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
3.
11
Noah Bloese-bueno
5' 2
PR
Apr 15
Batesville-Leesburg Second Home Meet
4.
10
Erik Strom
5' 0
PR
Apr 15
Batesville-Leesburg Second Home Meet
Pole Vault
1.
11
Delvin Hill
8' 6
PR
May 15
SCHSL Class 4A Lower State
2.
10
William Brinkley
7' 6
PR
May 15
SCHSL Class 4A Lower State
3.
-
Jameat Williams
7' 0
May 15
SCHSL Class 4A Lower State
Long Jump
1.
12
Travis Taylor
21' 8.5
PR
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
2.
9
Braylon Staley
19' 8
PR
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
3.
11
Christopher Bell
18' 0.5
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
4.
9
Terrell Lockett
17' 9
PR
Mar 23
River Bluff #2
5.
11
Noah Bloese-bueno
17' 1
PR
Mar 23
River Bluff #2
6.
11
Delvin Hill
16' 8
Apr 9
Warrior Friday Night Meet
7.
-
Kijuan Guinyard
16' 4
PR
Apr 15
Batesville-Leesburg Second Home Meet
8.
-
Na'kean Corley
15' 7
PR
Mar 23
River Bluff #2
9.
-
Christopher Holmes
13' 11
PR
Mar 23
River Bluff #2
Triple Jump
1.
9
Braylon Staley
40' 8
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
2.
12
Travis Taylor
40' 7
PR
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
3.
11
Christopher Bell
37' 4
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
4.
11
Noah Bloese-bueno
37' 1
PR
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
5.
9
Terrell Lockett
28' 9
PR
Mar 23
River Bluff #2
Womens
100 Meters
1.
12
Lasharie Mack
13.54
PR
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
2.
12
Perrin Odom
13.64
Apr 15
Batesville-Leesburg Second Home Meet
3.
9
Alira Lawton
14.64
PR
Apr 9
Warrior Friday Night Meet
4.
9
Karliyah Marshall
14.71
Mar 10
Pelion Home Meet #1
5.
11
Alejandra Brenes
14.74
PR
Mar 6
Diamond Hornets Invitational
200 Meters
1.
11
Alejandra Brenes
28.17
PR
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
2.
11
Diamond White
28.28
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
3.
12
Arianna Williams
28.66
PR
Apr 9
Warrior Friday Night Meet
4.
12
Perrin Odom
30.33
Apr 15
Batesville-Leesburg Second Home Meet
5.
12
Lasharie Mack
30.34
Apr 15
Batesville-Leesburg Second Home Meet
6.
9
Karliyah Marshall
30.73
PR
Apr 15
Batesville-Leesburg Second Home Meet
7.
9
Alira Lawton
32.79
PR
Apr 15
Batesville-Leesburg Second Home Meet
8.
10
Lailah Howard
32.8h
PR
Mar 10
Pelion Home Meet #1
400 Meters
1.
11
Diamond White
1:06.01
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
2.
9
Jordyn Mobley
1:09.63
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
3.
9
Alira Lawton
1:13.95
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
4.
9
Karliyah Marshall
1:14.59
PR
Apr 15
Batesville-Leesburg Second Home Meet
5.
10
Lailah Howard
1:16.61
PR
Apr 15
Batesville-Leesburg Second Home Meet
6.
-
Emoni Wilson
1:22.85
PR
Apr 15
Batesville-Leesburg Second Home Meet
800 Meters
1.
11
Victoria Colon-LaBorde
2:35.82
Mar 10
Pelion Home Meet #1
2.
11
Emma Poteat
2:41.96
Mar 27
Bob Jenkins Coaches Classic Region 3
3.
7
Sandi King
2:58.57
PR
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
4.
9
Emily Davis
3:30.06
Mar 10
Pelion Home Meet #1
5.
10
Lilly Judd
3:31.72
Mar 10
Pelion Home Meet #1
1600 Meters
1.
11
Victoria Colon-LaBorde
5:27.09
May 15
SCHSL Class 4A Lower State
2.
11
Emma Poteat
6:03.59
Mar 27
Bob Jenkins Coaches Classic Region 3
3.
12
Maggie O'Leary
6:58.13
Mar 6
Diamond Hornets Invitational
4.
8
Heidi Rolka
7:04.44
PR
Mar 27
Bob Jenkins Coaches Classic Region 3
5.
9
Emily Davis
7:35.94
PR
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
6.
10
Lilly Judd
7:48.90
Mar 10
Pelion Home Meet #1
3200 Meters
1.
11
Victoria Colon-LaBorde
12:32.06
Mar 10
Pelion Home Meet #1
2.
12
Maggie O'Leary
14:49.78
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
3.
10
Lilly Judd
19:17.06
PR
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
100m Hurdles - 33"
1.
12
Arianna Williams
15.56
PR
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
2.
9
Jordyn Mobley
21.47
PR
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
3.
9
Karliyah Marshall
21.52
PR
Mar 27
Bob Jenkins Coaches Classic Region 3
400m Hurdles - 30"
1.
12
Arianna Williams
1:10.54
PR
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
2.
11
Alejandra Brenes
1:26.66
PR
Mar 6
Diamond Hornets Invitational
4x100 Relay
1.
Jordyn Mobley
Lasharie Mack
Alejandra Brenes
Perrin Odom
51.90
May 15
SCHSL Class 4A Lower State
2.
Relay Team
53.87
Mar 27
Bob Jenkins Coaches Classic Region 3
3.
Alejandra Brenes
Lasharie Mack
Perrin Odom
Arianna Williams
54.07
Mar 23
River Bluff #2
4.
Lasharie Mack
Alejandra Brenes
Arianna Williams
Perrin Odom
55.37
Mar 6
Diamond Hornets Invitational
4x200 Relay -
1.
Jordyn Mobley
Diamond White
Alejandra Brenes
Perrin Odom
1:54.75
Apr 17
Border Brawl Relays
4x400 Relay
1.
Diamond White
Victoria Colon-LaBorde
Jordyn Mobley
Eliza King
4:28.95
May 15
SCHSL Class 4A Lower State
2.
Jordyn Mobley
Diamond White
Eliza King
Victoria Colon-LaBorde
4:29.09
Apr 17
Border Brawl Relays
3.
Relay Team
4:38.16
Mar 27
Bob Jenkins Coaches Classic Region 3
4.
Diamond White
Arianna Williams
Jordyn Mobley
Emma Poteat
4:50.31
Apr 15
Batesville-Leesburg Second Home Meet
5.
Alejandra Brenes
Diamond White
Alira Lawton
Lailah Howard
4:50.44
Mar 23
River Bluff #2
4x800 Relay
1.
Sandi King
Maggie O'Leary
Heidi Rolka
Eliza King
11:32.41
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
2.
Victoria Colon-LaBorde
Maggie O'Leary
Eliza King
Sandi King
11:40.67
Apr 17
Border Brawl Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Lasharie Mack
Karliyah Marshall
Arianna Williams
Diamond White
2:07.15
Apr 17
Border Brawl Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Alejandra Brenes
Arianna Williams
Jordyn Mobley
Victoria Colon-LaBorde
4:40.42
Apr 17
Border Brawl Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Victoria Colon-LaBorde
Eliza King
Sandi King
Diamond White
14:18.52
Apr 17
Border Brawl Relays
Shot Put - 4kg
1.
11
Kezia Jones
27' 1
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
2.
8
Makenzie Staley
23' 0
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
3.
-
Zion Johnson
17' 8.5
PR
Mar 6
Diamond Hornets Invitational
Discus - 1kg
1.
8
Makenzie Staley
67' 1
Mar 27
Bob Jenkins Coaches Classic Region 3
2.
11
Kezia Jones
65' 2.5
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
3.
-
Zion Johnson
32' 0
PR
Apr 17
Border Brawl Relays
Javelin - 600g
1.
9
Eliza King
136' 0
May 22
SCHSL Class 4A State Track & Field Championships
2.
7
Sandi King
88' 2.5
May 15
SCHSL Class 4A Lower State
3.
12
Perrin Odom
59' 8
PR
Apr 15
Batesville-Leesburg Second Home Meet
4.
8
Makenzie Staley
54' 9
PR
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
5.
11
Kezia Jones
43' 7
PR
Apr 15
Batesville-Leesburg Second Home Meet
High Jump
1.
12
Arianna Williams
4' 10
PR
Apr 17
Border Brawl Relays
Pole Vault
1.
12
Arianna Williams
5' 0
PR
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
Long Jump
1.
10
Lailah Howard
15' 5
PR
Mar 27
Bob Jenkins Coaches Classic Region 3
2.
12
Perrin Odom
14' 10
PR
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
3.
12
Arianna Williams
14' 4.25
PR
Apr 15
Batesville-Leesburg Second Home Meet
4.
12
Lasharie Mack
13' 9
PR
Mar 27
Bob Jenkins Coaches Classic Region 3
5.
9
Alira Lawton
12' 8.25
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
Triple Jump
1.
10
Lailah Howard
30' 2
Apr 15
Batesville-Leesburg Second Home Meet
2.
12
Lasharie Mack
28' 8
PR
Apr 30
SCHSL Region 5-4A
*Recent improvement