Season:
2014 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
1995
1994
1993
1979
Indoor
2024
2017
2016
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Jacob Hirsch
12.34c
Mar 26
District 9 1B/2B Meet
2.
11
Jackson Hall
12.44c
Mar 26
District 9 1B/2B Meet
3.
11
Memo Morfin
12.77
May 10
Davenport Twilight Invite
4.
11
Ruslan Schmidt
13.04c
PR
Apr 2
District 9 (Blue Moutain) Meet @ Martin
5.
9
JJ Kilgore
13.24c
PR
Apr 30
District 9 JV Meet @ Dayton
200 Meters
1.
11
Jacob Hirsch
25.14c
May 7
District 9 2B Meet
2.
11
Ruslan Schmidt
25.64c
PR
Apr 30
District 9 JV Meet @ Dayton
3.
11
Jackson Hall
26.04c
Mar 26
District 9 1B/2B Meet
4.
9
JJ Kilgore
27.09
PR
May 13
NE 1B/2B League Qualifier
400 Meters
1.
11
Jackson Hall
56.74c
PR
Apr 16
District 9 meet
1600 Meters
1.
11
Stephen Fletcher
5:33.32
PR
May 20
NE 1B District Meet
110m Hurdles - 39"
1.
12
Shawn Weisner
16.00
PR
May 1
Meet of Champions
300m Hurdles - 36"
1.
12
Shawn Weisner
41.39
PR
May 31
1A, 1B & 2B State Championship
2.
11
Ruslan Schmidt
48.24c
PR
May 7
District 9 2B Meet
4x100 Relay
1.
-
Jackson Hall
Jacob Hirsch
Memo Morfin
Shawn Weisner
45.96
May 31
1A, 1B & 2B State Championship
2.
-
Jackson Hall
Shawn Weisner
Memo Morfin
Jacob Hirsch
46.83
Apr 26
Undeberg Invitational
3.
-
Jackson Hall
Memo Morfin
Shawn Weisner
Jacob Hirsch
46.84c
May 7
District 9 2B Meet
-
Jacob Hirsch
Memo Morfin
Jackson Hall
Shawn Weisner
46.84c
Apr 30
District 9 JV Meet @ Dayton
5.
-
Jacob Hirsch
Memo Morphin
Jackson Hall
Ruslan Schmidt
47.74c
Mar 26
District 9 1B/2B Meet
6.
-
Jackson Hall
Memo Morphin
Jacob Hirsch
Ruslan Schmidt
48.64c
Apr 12
Border Wars 2B/1A Wash/Idaho Only
7.
-
Jackson Hall
Jacob Hirsch
Ruslan Schmidt
Memo Morphin
48.84c
Apr 2
District 9 (Blue Moutain) Meet @ Martin
4x200 Relay -
1.
-
Jackson Hall
Memo Morphin
Jacob Hirsch
Ruslan Schmidt
1:41.2h
Apr 12
Border Wars 2B/1A Wash/Idaho Only
4x400 Relay
1.
-
Jackson Hall
Memo Morfin
Shawn Weisner
Cole Mayfield
3:52.93
Apr 26
Undeberg Invitational
2.
-
Jackson Hall
Shawn Weisner
Cole Mayfield
Memo Morfin
3:53.59
May 1
Meet of Champions
3.
-
Jackson Hall
Jacob Hirsch
Memo Morfin
Cole Mayfield
4:02.0h
May 7
District 9 2B Meet
4.
-
Ruslan Schmidt
Stephen Fletcher
Memo Morphin
Cole Mayfield
4:02.8h
Apr 12
Border Wars 2B/1A Wash/Idaho Only
5.
-
Jackson Hall
Cole Mayfield
Memo Morfin
Jacob Hirsch
4:03.89
May 13
NE 1B/2B League Qualifier
6.
-
Jackson Hall
Memo Morphin
Jacob Hirsch
Ruslan Schmidt
4:05.0h
Apr 2
District 9 (Blue Moutain) Meet @ Martin
Shot Put - 12lb
1.
12
Tyler McGreevy
29' 6.5
PR
Apr 30
District 9 JV Meet @ Dayton
2.
11
Stephen Fletcher
21' 6.5
Apr 30
District 9 JV Meet @ Dayton
Discus - 1.6kg
1.
12
Tyler McGreevy
93' 8
PR
May 7
District 9 2B Meet
2.
10
Steven Wysocki
63' 0
Apr 30
District 9 JV Meet @ Dayton
3.
11
Stephen Fletcher
61' 9
Apr 30
District 9 JV Meet @ Dayton
Javelin - 800g
1.
11
Memo Morfin
137' 1
PR
Apr 26
Undeberg Invitational
2.
12
Tyler McGreevy
81' 9
PR
Apr 30
District 9 JV Meet @ Dayton
3.
10
Steven Wysocki
73' 8
PR
May 13
NE 1B/2B League Qualifier
4.
11
Stephen Fletcher
70' 4
PR
Apr 30
District 9 JV Meet @ Dayton
High Jump
1.
11
Cole Mayfield
5' 8
PR
May 20
NE 1B District Meet
Pole Vault
1.
11
Memo Morfin
12' 0
May 20
NE 1B District Meet
2.
11
Cole Mayfield
11' 6
May 7
District 9 2B Meet
3.
10
Steven Wysocki
7' 0
PR
Apr 16
District 9 meet
Long Jump
1.
11
Jackson Hall
18' 8
(.0)
May 31
1A, 1B & 2B State Championship
2.
11
Cole Mayfield
18' 6
PR
May 10
Davenport Twilight Invite
3.
11
Memo Morfin
16' 7.25
Apr 30
District 9 JV Meet @ Dayton
4.
11
Ruslan Schmidt
16' 3
PR
Apr 2
District 9 (Blue Moutain) Meet @ Martin
5.
9
JJ Kilgore
15' 2
PR
Apr 26
Undeberg Invitational
6.
9
Brandon Troth
12' 3.5
PR
Mar 26
District 9 1B/2B Meet
Triple Jump
1.
12
Shawn Weisner
39' 8.5
PR
Apr 30
District 9 JV Meet @ Dayton
2.
11
Memo Morfin
34' 3.5
PR
Mar 26
District 9 1B/2B Meet
3.
9
Brandon Troth
29' 1.5
PR
Mar 26
District 9 1B/2B Meet
Womens
100 Meters
1.
10
Maddie Fry
14.43
Apr 26
Undeberg Invitational
2.
10
AdreAnna Barnett
14.64c
PR
Apr 30
District 9 JV Meet @ Dayton
3.
10
Pearl Blachly
14.94c
Mar 26
District 9 1B/2B Meet
4.
11
Shaylyn Roosevelt
15.84c
Mar 26
District 9 1B/2B Meet
5.
11
Cheyenne Miller
16.44c
Mar 26
District 9 1B/2B Meet
6.
9
Lora Lyle
16.94c
Apr 12
Border Wars 2B/1A Wash/Idaho Only
200 Meters
1.
10
Maddie Fry
29.06
PR
May 13
NE 1B/2B League Qualifier
2.
10
Pearl Blachly
30.24
PR
May 10
Davenport Twilight Invite
3.
11
Skylar Smith
30.44c
PR
Mar 26
District 9 1B/2B Meet
4.
11
Shaylyn Roosevelt
31.24c
PR
May 7
District 9 2B Meet
5.
11
Cheyenne Miller
32.74c
PR
Mar 26
District 9 1B/2B Meet
6.
9
Lora Lyle
36.44c
PR
Mar 26
District 9 1B/2B Meet
400 Meters
1.
11
Stacia Davis
1:31.24c
PR
Apr 30
District 9 JV Meet @ Dayton
4x100 Relay
1.
-
Maddie Fry
Pearl Blachly
Ally Bott
Skylar Smith
53.63
May 31
1A, 1B & 2B State Championship
2.
-
Maddie Fry
Ally Bott
Pearl Blachly
Skylar Smith
54.28
May 1
Meet of Champions
3.
-
Maddie Fry
Pearl Blachly
AdreAnna Barnett
Skylar Smith
55.14c
Apr 12
Border Wars 2B/1A Wash/Idaho Only
4.
-
Maddie Fry
Pearl Blachly
AdreAnna Barnett
Ally Bott
59.90
Apr 26
Undeberg Invitational
4x200 Relay -
1.
-
Maddie Fry
Pearl Blachly
Ally Bott
Skylar Smith
1:52.96
May 31
1A, 1B & 2B State Championship
2.
-
Maddie Fry
Shaylyn Roosevelt
Ally Bott
Skylar Smith
1:57.90
May 10
Davenport Twilight Invite
3.
-
Maddie Fry
Skylar Smith
Pearl Blachly
AdreAnna Barnett
1:58.8h
May 7
District 9 2B Meet
4.
-
Maddie Fry
Ally Bott
Skylar Smith
Shaylyn Roosevelt
1:58.83
May 1
Meet of Champions
5.
-
Maddie Fry
Ally Bott
Shaylyn Roosevelt
Skylar Smith
1:59.8h
Mar 26
District 9 1B/2B Meet
6.
-
Maddie Fry
Pearl Blachly
Skylar Smith
Shaylyn Roosevelt
2:00.4h
Apr 16
District 9 meet
7.
-
Maddie Fry
Shaylyn Roosevelt
Ally Bott
Pearl Blachly
2:01.10
Apr 26
Undeberg Invitational
8.
-
Maddie Fry
AdreAnna Barnett
Skylar Smith
Shaylyn Roosevelt
2:01.4h
Apr 2
District 9 (Blue Moutain) Meet @ Martin
4x400 Relay
1.
-
Maddie Fry
AdreAnna Barnett
Shaylyn Roosevelt
Skylar Smith
4:32.47
May 20
NE 1B District Meet
2.
-
Maddie Fry
Skylar Smith
AdreAnna Barnett
Shaylyn Roosevelt
4:41.41
Apr 26
Undeberg Invitational
3.
-
Maddie Fry
Shaylyn Roosevelt
AdreAnna Barnett
Skylar Smith
4:45.0h
May 7
District 9 2B Meet
4.
-
Maddie Fry
AdreAnna Barnett
Shaylyn Roosevelt
Cheyenne Miller
4:47.6h
Apr 12
Border Wars 2B/1A Wash/Idaho Only
5.
-
Shaylyn Roosevelt
Skylar Smith
Cheyenne Miller
Maddie Fry
4:51.5h
Apr 2
District 9 (Blue Moutain) Meet @ Martin
Shot Put - 4kg
1.
11
Katelin Turner
25' 3.75
Mar 26
District 9 1B/2B Meet
2.
11
Stacia Davis
19' 11
PR
May 7
District 9 2B Meet
3.
10
Ashley Cook
19' 6
PR
Mar 26
District 9 1B/2B Meet
4.
9
Alexis Ebeck
18' 1
PR
Apr 16
District 9 meet
Discus - 1kg
1.
11
Katelin Turner
69' 3
PR
Apr 26
Undeberg Invitational
2.
10
Ally Bott
57' 9
Mar 26
District 9 1B/2B Meet
3.
11
Stacia Davis
55' 0
PR
Apr 2
District 9 (Blue Moutain) Meet @ Martin
4.
9
Alexis Ebeck
52' 10
PR
Apr 16
District 9 meet
5.
10
Ashley Cook
51' 10
Apr 30
District 9 JV Meet @ Dayton
Javelin - 600g
1.
10
Ally Bott
90' 9
May 20
NE 1B District Meet
2.
11
Katelin Turner
69' 4
PR
May 7
District 9 2B Meet
3.
11
Stacia Davis
55' 8
PR
Mar 26
District 9 1B/2B Meet
4.
10
Ashley Cook
55' 4
PR
Mar 26
District 9 1B/2B Meet
5.
9
Alexis Ebeck
46' 0
PR
Apr 30
District 9 JV Meet @ Dayton
High Jump
1.
10
Pearl Blachly
4' 10
Mar 26
District 9 1B/2B Meet
2.
10
AdreAnna Barnett
4' 2
Apr 2
District 9 (Blue Moutain) Meet @ Martin
9
Lora Lyle
4' 2
May 7
District 9 2B Meet
4.
11
Cheyenne Miller
3' 10
PR
Apr 2
District 9 (Blue Moutain) Meet @ Martin
Pole Vault
1.
11
Skylar Smith
9' 0
PR
May 20
NE 1B District Meet
Long Jump
1.
11
Shaylyn Roosevelt
14' 10
PR
May 13
NE 1B/2B League Qualifier
2.
10
Pearl Blachly
12' 2.5
Mar 26
District 9 1B/2B Meet
3.
11
Cheyenne Miller
12' 2
PR
Apr 16
District 9 meet
4.
9
Lora Lyle
12' 0.25
May 13
NE 1B/2B League Qualifier
5.
11
Stacia Davis
8' 10
PR
Apr 30
District 9 JV Meet @ Dayton
*Recent improvement