Season:
2016 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2017
2016
2011
2009
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Jake Powell
11.34c
PR
Apr 6
Yough
2.
12
Luke Durigon
11.44c
Apr 6
Yough
3.
12
Cameron Quinto
11.54c
Apr 6
Yough
4.
9
Dawson Quinto
11.94c
PR
Apr 6
Yough
5.
11
Cross Yankosky
12.03
PR
Apr 27
Big South Meet
6.
10
Jordan Clark
12.14c
PR
Apr 6
Yough
9
Nick Smaracheck
12.14c
PR
Apr 6
Yough
10
Logan Perez
12.14c
PR
Apr 16
Monessen Invite
9.
11
Evan Brown
12.43
May 6
Baldwin Invitational
10.
9
Aaron Brown
13.04c
Mar 31
Mt. Pleasant
200 Meters
1.
12
Jake Powell
22.57
May 12
AAA Qualifiers
2.
12
Cameron Quinto
23.24c
PR
Apr 21
Uniontown
3.
12
Luke Durigon
23.44c
Apr 30
FCCA
4.
10
Jordan Clark
25.24c
PR
Apr 6
Yough
9
Dawson Quinto
25.24c
PR
Apr 19
Connellsville
6.
9
Nick Smaracheck
25.54c
Apr 16
Monessen Invite
10
Logan Perez
25.54c
PR
Apr 16
Monessen Invite
8.
9
Aaron Brown
26.24c
Mar 31
Mt. Pleasant
400 Meters
1.
11
Cross Yankosky
51.95
Apr 25
MMVC
2.
12
Davis Mosco
54.04c
PR
Apr 21
Uniontown
3.
9
Aaron Brown
54.59
PR
Apr 25
MMVC
4.
11
Evan Brown
54.74c
Apr 12
LH
5.
10
Logan Perez
56.64c
PR
Apr 27
Big South Meet
6.
10
Alex Kikta
57.14c
PR
Apr 21
Uniontown
7.
11
Zach Anderson
59.84c
PR
Mar 22
GCC
8.
9
Nick Smaracheck
59.94c
PR
Mar 17
Peters Twnshp
9.
10
John Tielsh
1:00.04c
PR
Apr 16
Monessen Invite
10.
10
Brett Seich
1:00.45
PR
May 6
Baldwin Invitational
11.
12
Jonathan Susick
1:01.14c
Mar 31
Mt. Pleasant
12.
12
Chris Horan
1:03.14c
PR
Apr 21
Uniontown
13.
10
Daniel Ricker
1:05.14c
Apr 12
LH
400 Meters - Relay Split
1.
11
Cross Yankosky
51.0h
PR
May 12
AAA Qualifiers
2.
12
Davis Mosco
52.0h
PR
Apr 21
Uniontown
3.
9
Aaron Brown
54.0h
PR
May 3
Playoffs
4.
11
Evan Brown
55.0h
Apr 19
Connellsville
10
Logan Perez
55.0h
PR
Apr 25
MMVC
9
Isaac Evans
55.0h
Apr 27
Big South Meet
7.
9
Nick Smaracheck
59.0h
Apr 6
Yough
8.
11
Zach Anderson
1:00.0h
Mar 22
GCC
9.
12
Noah Wiggins
1:01.0h
Apr 6
Yough
10
Ty Robertson
1:01.0h
Apr 6
Yough
11.
12
Jonathan Susick
1:03.0h
Apr 6
Yough
10
Alex Kikta
1:03.0h
PR
Apr 6
Yough
10
Jordan Clark
1:03.0h
PR
Mar 22
GCC
14.
11
Daniel Marek
1:04.0h
Mar 17
Peters Twnshp
9
Robby Spekis
1:04.0h
PR
Mar 22
GCC
16.
11
Brennan Morgan
1:05.0h
PR
Mar 17
Peters Twnshp
10
John Tielsh
1:05.0h
Apr 12
LH
18.
12
Chris Horan
1:06.0h
Apr 12
LH
19.
12
Lincoln Mimidis
1:09.0h
Apr 12
LH
9
Dawson Quinto
1:09.0h
PR
Mar 17
Peters Twnshp
21.
10
Daniel Ricker
1:12.0h
Mar 17
Peters Twnshp
800 Meters
1.
11
Brennan Morgan
2:08.0h
PR
Apr 19
Connellsville
11
Paul Amicucci
2:08.0h
PR
May 12
AAA Qualifiers
3.
10
Brett Seich
2:09.0h
PR
Apr 27
Big South Meet
9
Isaac Evans
2:09.0h
Apr 25
MMVC
5.
12
Noah Wiggins
2:11.0h
Apr 19
Connellsville
6.
11
Zach Anderson
2:17.0h
Mar 31
Mt. Pleasant
7.
12
Davis Mosco
2:21.0h
PR
Mar 31
Mt. Pleasant
8.
12
Lincoln Mimidis
2:22.0h
PR
Apr 16
Monessen Invite
9.
10
Alex Kikta
2:32.0h
PR
Mar 22
GCC
10.
12
Jonathan Susick
2:34.0h
Apr 6
Yough
11.
11
Kevin Kinik
2:38.0h
PR
Mar 31
Mt. Pleasant
12.
12
Chris Horan
2:40.0h
Apr 12
LH
13.
10
Daniel Ricker
2:43.0h
Apr 6
Yough
14.
10
Ty Robertson
2:49.0h
PR
Apr 12
LH
15.
12
Vincenzo Lopez
2:51.0h
PR
Apr 6
Yough
16.
10
John Tielsh
2:52.0h
PR
Mar 31
Mt. Pleasant
800 Meters - Relay Split
1.
11
Paul Amicucci
2:05.0h
PR
Apr 27
Big South Meet
2.
10
Brett Seich
2:07.0h
Apr 30
FCCA
9
Isaac Evans
2:07.0h
Apr 30
FCCA
11
Brennan Morgan
2:07.0h
PR
Apr 30
FCCA
5.
12
Noah Wiggins
2:09.0h
Apr 25
MMVC
6.
11
Zach Anderson
2:12.0h
Apr 21
Uniontown
7.
9
Jake Sepesky
2:15.0h
Mar 22
GCC
8.
12
Tyler Boff
2:16.0h
PR
Apr 16
Monessen Invite
9.
10
Alex Kikta
2:25.0h
PR
Mar 17
Peters Twnshp
10.
12
Chris Horan
2:29.0h
PR
Mar 17
Peters Twnshp
11.
12
Jonathan Susick
2:32.0h
PR
Mar 22
GCC
1600 Meters
1.
9
Jake Sepesky
4:45.0h
May 12
AAA Qualifiers
2.
11
Paul Amicucci
4:49.0h
PR
Apr 19
Connellsville
3.
10
Brett Seich
5:00.0h
Apr 12
LH
4.
12
Tyler Boff
5:01.94
PR
May 6
Baldwin Invitational
5.
11
Brennan Morgan
5:11.0h
PR
Mar 22
GCC
6.
12
Davis Mosco
5:23.0h
Mar 31
Mt. Pleasant
7.
12
Lincoln Mimidis
5:25.0h
PR
Apr 12
LH
8.
10
Alex Kikta
5:33.0h
PR
Mar 31
Mt. Pleasant
9.
11
Kevin Kinik
5:39.0h
Mar 31
Mt. Pleasant
10.
10
Daniel Ricker
5:48.0h
PR
Apr 16
Monessen Invite
11.
10
John Tielsh
6:26.0h
Mar 31
Mt. Pleasant
12.
12
Vincenzo Lopez
6:32.0h
PR
Apr 21
Uniontown
13.
10
Ty Robertson
6:37.0h
PR
Mar 17
Peters Twnshp
14.
10
Tucker West
6:49.0h
PR
Mar 22
GCC
12
Chris Horan
6:49.0h
Mar 31
Mt. Pleasant
3200 Meters
1.
10
Brett Seich
10:45.0h
May 3
Playoffs
2.
11
Paul Amicucci
11:06.0h
PR
Apr 12
LH
3.
9
Jake Sepesky
11:16.0h
Apr 21
Uniontown
4.
12
Tyler Boff
11:37.0h
PR
Apr 16
Monessen Invite
5.
12
Lincoln Mimidis
11:52.0h
PR
Apr 21
Uniontown
6.
11
Kevin Kinik
13:28.0h
Mar 22
GCC
110m Hurdles - 39"
1.
12
Max Durigon
16.24c
Apr 30
FCCA
2.
11
Daniel Marek
16.64c
PR
Apr 6
Yough
3.
9
Hunter Martin
16.68
May 3
Playoffs
4.
12
Luke Durigon
17.04c
Apr 6
Yough
5.
9
Robby Spekis
18.44c
PR
Apr 19
Connellsville
300m Hurdles - 36"
1.
12
Max Durigon
42.90
PR
May 12
AAA Qualifiers
2.
9
Hunter Martin
43.44c
Apr 12
LH
3.
12
Luke Durigon
43.54c
PR
Apr 30
FCCA
4.
11
Daniel Marek
44.04c
PR
Apr 6
AG
5.
10
Ty Robertson
45.24c
Apr 19
Connellsville
6.
9
Robby Spekis
49.74c
PR
Apr 6
Yough
7.
10
Daniel Ricker
53.14c
PR
Mar 17
Peters Twnshp
8.
10
Jordan Clark
53.24c
PR
Mar 22
GCC
4x100 Relay
1.
Relay Team
43.32
May 28
PIAA Class AAA State Championships
2.
Luke Durigon
Jake Powell
Cameron Quinto
Dawson Quinto
43.34
May 12
AAA Qualifiers
3.
Aaron Brown
Jordan Clark
Joe Gruber
Nick Smaracheck
47.84c
Mar 31
Mt. Pleasant
4.
Logan Perez
Jordan Clark
Isaac Evans
Nick Smaracheck
48.34c
Apr 16
Monessen Invite
5.
Nick Smaracheck
Aaron Brown
Joe Gruber
Jordan Clark
48.94c
Mar 17
Peters Twnshp
6.
Aaron Brown
Jordan Clark
Logan Perez
Nick Smaracheck
49.14c
Apr 21
Uniontown
7.
Daniel Ricker
Collin Pallotta
Jacob Herron
Ian Pollota
56.44c
Apr 16
Monessen Invite
4x400 Relay
1.
Davis Mosco
Aaron Brown
Isaac Evans
Cross Yank oaky
3:35.0h
May 12
AAA Qualifiers
2.
Evan Brown
Davis Mosco
Logan Perez
Cross Yankosky
3:37.0h
Apr 21
Uniontown
3.
Aaron Brown
Davis Mosco
Logan Perez
Cross Yankosky
3:38.0h
Apr 25
MMVC
4.
Evan Brown
Davis Mosco
Isaac Evans
Cross Yankosky
3:40.0h
Apr 30
FCCA
Davis Mosco
Logan Perez
Isaac Evans
Cross Yankosky
3:40.0h
Apr 27
Big South Meet
6.
Relay Team
3:40.8h
Apr 27
Big South Meet
7.
Aaron Brown
Davis Mosco
Isaac Evans
Cross Yankosky
3:47.0h
Apr 6
Yough
8.
Logan Perez
Isaac Evans
Nick Smaracheck
Cross Yankosky
3:51.0h
Apr 16
Monessen Invite
9.
Aaron Brown
Isaac Evans
Noah Wiggins
Cross Yankosky
3:52.0h
Mar 22
GCC
10.
Evan Brown
Isaac Evans
Daniel Marek
Cross Yankosky
3:57.0h
Mar 17
Peters Twnshp
11.
Zach Anderson
Noah Wiggins
Jonathan Susick
Ty Robertson
4:05.0h
Apr 6
Yough
12.
Logan Perez
Jordan Clark
Alex Kikta
Nick Smaracheck
4:06.0h
Apr 6
Yough
13.
Logan Perez
John Tielsh
Chris Horan
Ty Robertson
4:15.0h
Apr 12
LH
Zach Anderson
Logan Perez
Jordan Clark
Robby Spekis
4:15.0h
Mar 22
GCC
15.
Zach Anderson
Logan Perez
Daniel Ricker
Chris Horan
4:29.0h
Mar 17
Peters Twnshp
16.
Zach Anderson
Jordan Clark
Robby Spekis
Nick Smaracheck
4:30.0h
Mar 31
Mt. Pleasant
17.
Noah Wiggins
Lincoln Mimidis
Alex Kikta
Nick Smaracheck
4:31.0h
Apr 12
LH
18.
Brennan Morgan
Dawson Quinto
Nick Smaracheck
Jordan Clark
4:33.0h
Mar 17
Peters Twnshp
Ty Robertson
Daniel Ricker
Jonathan Susick
Alex Kikta
4:33.0h
Mar 31
Mt. Pleasant
4x800 Relay
1.
Noah Wiggins
Brennan Morgan
Brett Seich
Isaac Evans
8:31.0h
Apr 30
FCCA
2.
Noah Wiggins
Brennan Morgan
Brett Seich
Zach Anderson
8:41.0h
Apr 25
MMVC
3.
Noah Wiggins
Paul Amicucci
Brett Seich
Isaac Evans
8:42.47
May 6
Baldwin Invitational
4.
Paul Amicucci
Brennan Morgan
Brett Seich
Zach Anderson
8:51.0h
Apr 27
Big South Meet
5.
Relay Team
8:51.9h
Apr 27
Big South Meet
6.
Noah Wiggins
Brennan Morgan
Zach Anderson
Isaac Evans
8:55.0h
Apr 12
LH
7.
Paul Amicucci
Brennan Morgan
Brett Seich
Isaac Evans
9:00.0h
May 12
AAA Qualifiers
8.
Jake Sepesky
Brett Seich
Tyler Boff
Isaac Evans
9:02.0h
Apr 16
Monessen Invite
9.
Noah Wiggins
Isaac Evans
Brennan Morgan
Paul Amicucci
9:14.0h
Apr 6
Yough
10.
Isaac Evans
Brennan Morgan
Jake Sepesky
Jonathan Susick
9:17.0h
Mar 22
GCC
11.
Noah Wiggins
Zach Anderson
Tyler Boff
Isaac Evans
9:22.0h
May 3
Playoffs
12.
Noah Wiggins
Paul Amicucci
Brett Seich
Tyler Boff
9:28.0h
Mar 22
GCC
13.
Brett Seich
Jake Sepesky
Alex Kikta
Chris Horan
9:41.0h
Mar 17
Peters Twnshp
14.
Isaac Evans
Noah Wiggins
Brennan Morgan
Paul Amicucci
9:52.0h
Mar 31
Mt. Pleasant
Shot Put - 12lb
1.
11
Jacob Herron
39' 8
Apr 25
MMVC
2.
12
Austin Bell
39' 2
PR
Apr 25
MMVC
3.
9
Collin Pallotta
38' 0
Apr 30
FCCA
4.
12
Omar Johnson
35' 8
PR
Apr 21
Uniontown
5.
12
Nick Sweitzer
32' 2
PR
Apr 19
Connellsville
6.
11
Ian Pallota
31' 3
Mar 31
Mt. Pleasant
Discus - 1.6kg
1.
11
Jacob Herron
126' 2
Apr 27
Big South Meet
2.
12
Nick Sweitzer
109' 4
PR
Apr 12
LH
3.
9
Collin Pallotta
96' 8
Apr 6
Yough
4.
12
Omar Johnson
87' 0
PR
Apr 12
LH
5.
11
Ian Pallota
79' 7
PR
Apr 16
Monessen Invite
6.
9
Scott Joll
61' 3
PR
Mar 22
GCC
Javelin - 800g
1.
12
Austin Bell
155' 7
PR
Apr 19
Connellsville
2.
11
Ian Pallota
123' 8
Apr 12
LH
3.
9
Collin Pallotta
120' 10
PR
Apr 21
Uniontown
4.
-
Ian Pollata
113' 11
PR
Apr 27
Big South Meet
5.
9
Scott Joll
92' 1
PR
Mar 22
GCC
High Jump
1.
12
Hunter Basista
6' 0
Apr 30
FCCA
2.
11
Daniel Marek
5' 8
Apr 19
Connellsville
3.
9
Hunter Martin
5' 4
PR
Mar 17
Peters Twnshp
4.
9
Robby Spekis
5' 2
Apr 19
Connellsville
10
Daniel Ricker
5' 2
Mar 31
Mt. Pleasant
6.
11
Brock MCulloch
5' 0
Apr 12
LH
Pole Vault
1.
11
Daniel Marek
10' 0
PR
Apr 19
Connellsville
Long Jump
1.
12
Hunter Basista
20' 4.5
PR
Apr 30
FCCA
2.
12
Jake Powell
20' 3.75
PR
Apr 30
FCCA
3.
9
Hunter Martin
20' 2
Apr 21
Uniontown
4.
11
Cross Yankosky
19' 8
Apr 21
Uniontown
5.
12
Cameron Quinto
19' 3
PR
Mar 17
Peters Twnshp
6.
12
Luke Durigon
19' 2.5
PR
Apr 12
LH
7.
12
Joe Gruber
18' 11.5
PR
Apr 12
LH
8.
9
Dawson Quinto
17' 5
PR
Apr 6
Yough
9.
11
Brock MCulloch
17' 3
Apr 21
Uniontown
10.
10
Daniel Ricker
15' 6
PR
Apr 16
Monessen Invite
Triple Jump
1.
9
Hunter Martin
41' 11
May 12
AAA Qualifiers
2.
12
Joe Gruber
41' 6
PR
Apr 30
FCCA
3.
12
Hunter Basista
40' 0.5
PR
Apr 30
FCCA
4.
12
Max Durigon
39' 2
Apr 6
Yough
5.
11
Brock MCulloch
35' 10
Apr 12
LH
6.
10
John Tielsh
33' 8
Mar 17
Peters Twnshp
7.
11
Daniel Marek
33' 5.5
PR
Apr 25
MMVC
8.
9
Robby Spekis
33' 4
Apr 16
Monessen Invite
9.
12
Lincoln Mimidis
32' 2
PR
Apr 21
Uniontown
Womens
100 Meters
1.
11
Sierra Lynn
12.57
PR
May 12
AAA Qualifiers
2.
10
Morgan Coccari
13.14c
Apr 30
FCCA
3.
10
Jillian Kurta
13.24c
PR
Apr 16
Monessen Invite
4.
11
Monica Hughes
14.54c
PR
Apr 16
Monessen Invite
5.
11
Abby Bowers
15.04c
Mar 31
Mt. Pleasant
200 Meters
1.
11
Sierra Lynn
26.24c
Apr 21
Uniontown
2.
10
Jillian Kurta
27.64c
PR
Apr 12
LH
3.
10
Morgan Coccari
29.04c
Apr 21
Uniontown
4.
11
Maggie Schmidt
29.74c
Mar 22
GCC
400 Meters
1.
10
Jillian Kurta
1:03.14c
PR
Apr 27
Big South Meet
2.
11
Maggie Schmidt
1:03.86
Apr 25
MMVC
3.
12
Sarah Sepesky
1:07.14c
PR
Apr 6
Yough
4.
11
Sierra Lynn
1:08.14c
PR
Apr 6
Yough
5.
10
Taylor Kovatch
1:08.54c
Apr 19
Connellsville
6.
10
Caitlyn Trombley
1:16.14c
Mar 22
GCC
7.
10
Allyiah King
1:22.14c
PR
Mar 22
GCC
400 Meters - Relay Split
1.
10
Jillian Kurta
1:01.0h
PR
Apr 25
MMVC
2.
11
Maggie Schmidt
1:06.0h
May 12
AAA Qualifiers
12
Sarah Sepesky
1:06.0h
Apr 25
MMVC
11
Sierra Lynn
1:06.0h
PR
Mar 22
GCC
5.
10
Taylor Kovatch
1:09.0h
May 12
AAA Qualifiers
10
Kaitlynn Melvin
1:09.0h
May 12
AAA Qualifiers
7.
10
Caitlyn Trombley
1:12.0h
PR
Mar 17
Peters Twnshp
12
Zoe Zadrozny
1:12.0h
Mar 22
GCC
9.
11
Monica Hughes
1:14.0h
Apr 16
Monessen Invite
10.
9
Daelynn Shantz
1:20.0h
PR
Mar 22
GCC
11.
10
Morgan Coccari
1:21.0h
Mar 31
Mt. Pleasant
12.
11
Kendyle Bennett
1:23.0h
PR
Mar 31
Mt. Pleasant
800 Meters
1.
12
Sarah Sepesky
2:37.0h
PR
Apr 25
MMVC
2.
10
Taylor Kovatch
2:40.0h
Apr 25
MMVC
3.
11
Marissa Perozzi
2:49.0h
PR
Mar 31
Mt. Pleasant
4.
10
Caitlyn Trombley
3:11.0h
Mar 17
Peters Twnshp
5.
11
Kendyle Bennett
3:14.0h
Mar 22
GCC
6.
10
Allyiah King
3:22.0h
PR
Apr 6
Yough
800 Meters - Relay Split
1.
10
Kaitlynn Melvin
2:39.0h
Apr 19
Connellsville
10
Taylor Kovatch
2:39.0h
Apr 25
MMVC
3.
12
Sarah Sepesky
2:40.0h
Apr 21
Uniontown
4.
11
Marissa Perozzi
2:46.0h
PR
Apr 25
MMVC
5.
11
Maggie Schmidt
2:52.0h
PR
Apr 19
Connellsville
6.
10
Caitlyn Trombley
2:57.0h
Mar 17
Peters Twnshp
7.
9
Daelynn Shantz
3:11.0h
Apr 16
Monessen Invite
8.
11
Kendyle Bennett
3:25.0h
Apr 6
Yough
1600 Meters
1.
10
Kaitlynn Melvin
6:04.0h
Mar 31
Mt. Pleasant
2.
12
Sarah Sepesky
6:36.0h
Apr 6
Yough
3.
11
Kendyle Bennett
6:49.0h
PR
Mar 22
GCC
4.
11
Marissa Perozzi
6:55.0h
Mar 31
Mt. Pleasant
3200 Meters
1.
10
Kaitlynn Melvin
13:03.0h
PR
Mar 17
Peters Twnshp
2.
10
Caitlyn Trombley
14:57.0h
Mar 31
Mt. Pleasant
3.
11
Marissa Perozzi
17:00.0h
Mar 17
Peters Twnshp
100m Hurdles - 33"
1.
11
Monica Hughes
17.20
PR
Apr 25
MMVC
2.
9
Daelynn Shantz
19.14
PR
Apr 25
MMVC
3.
9
Ava Bialon
20.34c
Mar 22
GCC
300m Hurdles - 30"
1.
11
Monica Hughes
54.14c
Apr 6
Yough
2.
9
Daelynn Shantz
55.34
PR
Apr 25
MMVC
3.
9
Ava Bialon
1:02.04c
Mar 22
GCC
4.
11
Abby Bowers
1:11.14c
Mar 31
Mt. Pleasant
4x100 Relay
1.
Morgan Coccari
Sierra Lynn
Maggie Schmidt
Jillian Kurta
51.44c
Apr 21
Uniontown
2.
Morgan Coccari
Sierra Lynn
Taylor Kovatch
Jillian Kurta
54.07
Apr 27
Big South Meet
3.
Relay Team
54.24c
Apr 27
Big South Meet
4.
Morgan Coccari
Sierra Lynn
Monica Hughes
Sarah Sepesky
54.34c
Apr 30
FCCA
5.
Jillian Kurta
Sierra Lynn
Monica Hughes
Zoe Zadrozny
54.84c
Apr 16
Monessen Invite
4x400 Relay
1.
Sarah Sepesky
Maggie Schmidt
Taylor Kovatch
Jillian Kurta
4:24.0h
Apr 25
MMVC
2.
Sarah Sepesky
Sierra Lynn
Monica Hughes
Jillian Kurta
4:31.0h
Apr 16
Monessen Invite
3.
Sierra Lynn
Sarah Sepesky
Maggie Schmidt
Jillian Kurta
4:33.0h
Apr 21
Uniontown
4.
Maggie Schmidt
Sarah Sepesky
Zoe Zadrozny
Sierra Lynn
4:41.0h
Mar 22
GCC
5.
Sarah Sepesky
Maggie Schmidt
Monica Hughes
Sierra Lynn
4:50.0h
Apr 12
LH
Maggie Schmidt
Sarah Sepesky
Taylor Kovatch
Zoe Zadrozny
4:50.0h
Mar 17
Peters Twnshp
Maggie Schmidt
Taylor Kovatch
Zoe Zadrozny
Jillian Kurta
4:50.0h
Apr 6
Yough
Maggie Schmidt
Taylor Kovatch
Sierra Lynn
Kaitlynn Melvin
4:50.0h
Mar 31
Mt. Pleasant
9.
Maggie Schmidt
Taylor Kovatch
Kaitlynn Melvin
Sierra Lynn
4:58.0h
May 12
AAA Qualifiers
10.
Jillian Kurta
Sierra Lynn
Monica Hughes
Caitlyn Trombley
5:19.0h
Mar 17
Peters Twnshp
11.
Taylor Kovatch
Caitlyn Trombley
Monica Hughes
Daelynn Shantz
5:28.0h
Mar 22
GCC
12.
Morgan Coccari
Monica Hughes
Maggie Schmidt
Kendyle Bennett
5:32.0h
Mar 31
Mt. Pleasant
4x800 Relay
1.
Sarah Sepesky
Taylor Kovatch
Marissa Perozzi
Kaitlynn Melvin
10:46.00
Apr 25
MMVC
2.
Sarah Sepesky
Taylor Kovatch
Maggie Schmidt
Kaitlynn Melvin
10:58.0h
Apr 19
Connellsville
3.
Sarah Sepesky
Taylor Kovatch
Marissa Perozzi
Maggie Schmidt
11:14.0h
Apr 21
Uniontown
4.
Sarah Sepesky
Kaitlynn Melvin
Marissa Perozzi
Maggie Schmidt
11:17.0h
Apr 12
LH
5.
Sarah Sepesky
Taylor Kovatch
Caitlyn Trombley
Kaitlynn Melvin
11:18.0h
Mar 17
Peters Twnshp
6.
Sarah Sepesky
Kaitlynn Melvin
Marissa Perozzi
Daelynn Shantz
11:28.0h
Apr 16
Monessen Invite
7.
Taylor Kovatch
Caitlyn Trombley
Marissa Perozzi
Kaitlynn Melvin
11:38.0h
Mar 31
Mt. Pleasant
8.
Sarah Sepesky
Taylor Kovatch
Kendyle Bennett
Kaitlynn Melvin
13:05.0h
Apr 6
Yough
Shot Put - 4kg
1.
9
Ezra Johnson
28' 2
Apr 21
Uniontown
2.
11
Aleah Belczyk
25' 7.5
Apr 25
MMVC
3.
11
Caitlyn Szakal
25' 5.25
PR
Mar 22
GCC
4.
11
Sarah McGowan
24' 8
PR
Mar 17
Peters Twnshp
5.
9
Anastasia Woosley
22' 4
Apr 16
Monessen Invite
6.
10
miranda Derkach
21' 8
PR
Mar 31
Mt. Pleasant
7.
10
Cheyenne Hart
20' 8
PR
Apr 21
Uniontown
8.
11
Halley Gray
20' 6
Apr 19
Connellsville
9.
9
Alyssa Gilliam
19' 1
PR
Mar 31
Mt. Pleasant
Discus - 1kg
1.
9
Ezra Johnson
94' 9
Apr 12
LH
2.
11
Aleah Belczyk
70' 8
Apr 12
LH
3.
11
Caitlyn Szakal
69' 4
Apr 21
Uniontown
4.
11
Sophie Yantko
66' 7
Mar 17
Peters Twnshp
5.
11
Sarah McGowan
65' 8
PR
Apr 6
Yough
6.
10
miranda Derkach
63' 10
PR
Mar 17
Peters Twnshp
7.
9
Anastasia Woosley
63' 7
Apr 21
Uniontown
8.
11
Halley Gray
54' 7
Apr 19
Connellsville
9.
9
Alyssa Gilliam
48' 7
PR
Apr 12
LH
10.
10
Cheyenne Hart
44' 5
PR
Apr 21
Uniontown
Javelin - 600g
1.
11
Sophie Yantko
120' 4
PR
Mar 17
Peters Twnshp
2.
11
Caitlyn Szakal
85' 5
Apr 27
Big South Meet
3.
11
Aleah Belczyk
65' 4
PR
Apr 21
Uniontown
4.
10
Cheyenne Hart
58' 4
PR
Apr 12
LH
5.
9
Anastasia Woosley
57' 8
Apr 21
Uniontown
6.
9
Alyssa Gilliam
46' 0
PR
Apr 19
Connellsville
High Jump
1.
12
Zoe Zadrozny
4' 6
PR
Apr 21
Uniontown
Long Jump
1.
12
Zoe Zadrozny
15' 1
PR
Mar 17
Peters Twnshp
2.
9
Daelynn Shantz
13' 9
Mar 31
Mt. Pleasant
3.
11
Sophie Yantko
13' 6
PR
Mar 17
Peters Twnshp
Triple Jump
1.
12
Zoe Zadrozny
32' 0
PR
Apr 16
Monessen Invite
2.
9
Daelynn Shantz
24' 9
Apr 19
Connellsville
3.
12
Sarah Sepesky
23' 7.5
PR
Apr 16
Monessen Invite
4.
11
Caitlyn Szakal
23' 5
PR
Apr 16
Monessen Invite
*Recent improvement