Season:
2021 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2004
Indoor
2023
2022
2020
2018
2015
2014
2011
2010
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
60 Meter Dash
1.
12
Jacob McBeth
7.12
PR
Nov 21
Fall Time Trial
2.
11
Justin Harvey
7.62
Nov 21
Fall Time Trial
3.
10
Jonathan Davis
7.77
PR
Nov 21
Fall Time Trial
4.
10
Stephen Dahdouh
7.98
Nov 21
Fall Time Trial
5.
11
Atum Vong
8.20
PR
Nov 21
Fall Time Trial
6.
11
Samuel Cruz
8.26
PR
Nov 21
Fall Time Trial
100 Meters
1.
12
Jacob McBeth
10.88
(3.6)
PR
May 19
Delta: Pleasant Grove @ Davis
2.
10
Noah Gula
11.58
(4.9)
PR
May 19
Delta: Pleasant Grove @ Davis
3.
10
Jonathan Davis
11.75
(1.9)
PR
May 19
Delta: Pleasant Grove @ Davis
4.
9
Benjamin Brown
12.02
(.1)
PR
Jun 20
61st Annual Golden West Invitational
5.
12
Nnaemeka Okwuosa
12.06
(-1.0)
PR
Mar 27
Pleasant Grove Time Trials
6.
10
Jayden Lombard
12.09
(4.4)
PR
May 6
Delta: Franklin @ Pleasant Grove
7.
11
Justin Harvey
12.10
(.7)
Jun 20
61st Annual Golden West Invitational
8.
11
Atum Vong
12.35
(1.4)
PR
Jun 20
61st Annual Golden West Invitational
9.
12
Michael Colbert
12.43
(-1.1)
PR
Mar 27
Pleasant Grove Time Trials
10.
11
Tyler Brown
12.66
(1.7)
PR
Apr 13
Delta: Cosumnes Oaks @ Pleasant Grove
11.
9
Charlie Easton
12.67
(2.1)
PR
May 26
Delta: Sheldon @ Pleasant Grove
11
Isaiah Singh
12.67
(3.6)
PR
May 19
Delta: Pleasant Grove @ Davis
13.
11
Ryan Breakfield
12.74
(4.9)
PR
May 19
Delta: Pleasant Grove @ Davis
14.
9
Khailel Royster
13.01
(1.9)
May 19
Delta: Pleasant Grove @ Davis
15.
10
Javae Ellis
13.03
(.5)
PR
Apr 19
Delta: Pleasant Grove @ Elk Grove
16.
11
Tarrance Johnson
13.10
(-.5)
PR
Apr 19
Delta: Pleasant Grove @ Elk Grove
17.
11
Zachary Fong
13.12
(-.5)
PR
Apr 19
Delta: Pleasant Grove @ Elk Grove
18.
10
Savion Ward
13.32
(3.7)
PR
Apr 13
Delta: Cosumnes Oaks @ Pleasant Grove
19.
11
Kaden Morgan
13.53
(-1.1)
Mar 27
Pleasant Grove Time Trials
20.
9
Omar Mehr
13.58
(4.4)
PR
May 6
Delta: Franklin @ Pleasant Grove
21.
9
Matthew Bowman
13.92
(4.4)
PR
May 6
Delta: Franklin @ Pleasant Grove
200 Meters
1.
12
Jacob McBeth
22.42
(-1.7)
PR
Jun 5
Marauder Invitational D#lta League Schools
2.
12
Nnaemeka Okwuosa
23.19
(.5)
PR
Jun 20
61st Annual Golden West Invitational
3.
12
Michael Colbert
23.95
(-.6)
PR
Jun 20
61st Annual Golden West Invitational
4.
10
Stephen Dahdouh
24.29
(2.0)
May 26
Delta: Sheldon @ Pleasant Grove
5.
9
Benjamin Brown
25.17
(.2)
Jun 20
61st Annual Golden West Invitational
6.
10
Jonathan Davis
25.25
(-.2)
PR
Jun 20
61st Annual Golden West Invitational
7.
10
Jayden Lombard
25.29
(1.9)
PR
May 26
Delta: Sheldon @ Pleasant Grove
8.
11
Atum Vong
25.61
(3.4)
PR
May 26
Delta: Sheldon @ Pleasant Grove
9.
11
Justin Harvey
25.94
(-2.0)
PR
Mar 27
Pleasant Grove Time Trials
10.
11
Tyler Brown
26.07
(2.3)
PR
Apr 13
Delta: Cosumnes Oaks @ Pleasant Grove
11.
10
Javae Ellis
26.41
(3.7)
PR
Apr 13
Delta: Cosumnes Oaks @ Pleasant Grove
12.
11
Ryan Breakfield
26.45
(3.4)
PR
May 26
Delta: Sheldon @ Pleasant Grove
13.
11
Isaiah Singh
26.50
(3.4)
PR
May 26
Delta: Sheldon @ Pleasant Grove
14.
9
Charlie Easton
26.71
(1.9)
PR
May 26
Delta: Sheldon @ Pleasant Grove
15.
11
Tarrance Johnson
26.93
(2.5)
PR
Apr 13
Delta: Cosumnes Oaks @ Pleasant Grove
16.
11
Zachary Fong
27.02
(2.3)
PR
Apr 13
Delta: Cosumnes Oaks @ Pleasant Grove
17.
11
Kaden Morgan
27.06
(-.2)
PR
Apr 19
Delta: Pleasant Grove @ Elk Grove
18.
9
Khailel Royster
27.27
(1.9)
May 26
Delta: Sheldon @ Pleasant Grove
19.
10
Savion Ward
27.80
(3.7)
PR
Apr 13
Delta: Cosumnes Oaks @ Pleasant Grove
20.
11
Samuel Cruz
28.02
(2.5)
May 6
Delta: Franklin @ Pleasant Grove
21.
9
Omar Mehr
29.06
(1.9)
PR
May 26
Delta: Sheldon @ Pleasant Grove
22.
9
Matthew Bowman
30.42
(2.2)
PR
May 6
Delta: Franklin @ Pleasant Grove
300 Meters
1.
12
Jacob McBeth
36.91
PR
Nov 21
Fall Time Trial
2.
11
Justin Harvey
42.18
Nov 21
Fall Time Trial
3.
10
Stephen Dahdouh
42.37
Nov 21
Fall Time Trial
4.
11
Atum Vong
43.97
PR
Nov 21
Fall Time Trial
5.
11
Samuel Cruz
45.10
PR
Nov 21
Fall Time Trial
6.
10
Jonathan Davis
45.48
PR
Nov 21
Fall Time Trial
400 Meters
1.
12
Michael Colbert
53.84
Jun 5
Marauder Invitational D#lta League Schools
2.
12
Esteban Moctezuma
54.85
PR
Jun 5
Marauder Invitational D#lta League Schools
3.
9
John Funderburg IV
59.90
Apr 19
Delta: Pleasant Grove @ Elk Grove
4.
11
Tyler Brown
1:00.96
PR
Apr 19
Delta: Pleasant Grove @ Elk Grove
5.
10
Javae Ellis
1:01.33
PR
Apr 13
Delta: Cosumnes Oaks @ Pleasant Grove
6.
9
Riley Ho
1:01.74
May 26
Delta: Sheldon @ Pleasant Grove
7.
11
Samuel Cruz
1:05.74
Mar 27
Pleasant Grove Time Trials
8.
11
Ryan Breakfield
1:05.76
PR
Apr 19
Delta: Pleasant Grove @ Elk Grove
9.
10
Savion Ward
1:09.07
PR
Apr 19
Delta: Pleasant Grove @ Elk Grove
10.
11
Kaden Morgan
1:10.07
Apr 13
Delta: Cosumnes Oaks @ Pleasant Grove
11.
11
Michael Le
1:28.58
May 6
Delta: Franklin @ Pleasant Grove
800 Meters
1.
12
Esteban Moctezuma
2:08.10
PR
Jun 20
61st Annual Golden West Invitational
2.
9
John Funderburg IV
2:11.47
May 19
Delta: Pleasant Grove @ Davis
3.
12
John Williams
2:14.96
May 19
Delta: Pleasant Grove @ Davis
4.
12
Kyle Nguyen
2:19.07
PR
May 15
Delta: Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
5.
12
Derrick Pickrel
2:21.28
Apr 13
Delta: Cosumnes Oaks @ Pleasant Grove
6.
9
Riley Ho
2:23.85
Apr 19
Delta: Pleasant Grove @ Elk Grove
7.
11
Michael Le
2:24.66
Apr 19
Delta: Pleasant Grove @ Elk Grove
8.
12
Jaeden Palmquist
2:28.74
May 6
Delta: Franklin @ Pleasant Grove
9.
11
Kelvin Trinh
2:33.43
May 6
Delta: Franklin @ Pleasant Grove
10.
10
Adam Monteverde
3:34.66
May 26
Delta: Sheldon @ Pleasant Grove
1000 Meters
1.
12
Esteban Moctezuma
2:59.74
PR
Nov 21
Fall Time Trial
2.
12
John Williams
3:01.96
PR
Nov 21
Fall Time Trial
3.
11
Michael Le
3:15.81
PR
Nov 21
Fall Time Trial
4.
9
Riley Ho
3:22.03
PR
Nov 21
Fall Time Trial
1600 Meters
1.
12
Derrick Pickrel
4:43.52
PR
May 15
Delta: Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
2.
9
John Funderburg IV
4:46.40
Apr 19
Delta: Pleasant Grove @ Elk Grove
3.
11
Chas O'Bear
4:51.11
May 26
Delta: Sheldon @ Pleasant Grove
4.
12
John Williams
4:52.30
May 26
Delta: Sheldon @ Pleasant Grove
5.
12
Kyle Nguyen
4:54.04
PR
May 26
Delta: Sheldon @ Pleasant Grove
6.
12
Esteban Moctezuma
4:54.70
PR
May 15
Delta: Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
7.
12
Hayden Roach
5:16.01
May 19
Delta: Pleasant Grove @ Davis
8.
12
Jaeden Palmquist
5:16.82
May 15
Delta: Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
9.
11
Michael Le
5:18.22
May 19
Delta: Pleasant Grove @ Davis
10.
9
Riley Ho
5:26.46
May 6
Delta: Franklin @ Pleasant Grove
11.
11
Brandon Fong
5:46.66
May 15
Delta: Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
12.
11
Kelvin Trinh
5:49.29
PR
May 19
Delta: Pleasant Grove @ Davis
13.
10
Adam Monteverde
7:42.40
PR
May 26
Delta: Sheldon @ Pleasant Grove
1 Mile
1.
9
John Funderburg IV
4:48.98
Jun 20
61st Annual Golden West Invitational
3200 Meters
1.
9
John Funderburg IV
10:13.60
Jun 5
Marauder Invitational D#lta League Schools
2.
12
Derrick Pickrel
10:31.56
PR
Jun 5
Marauder Invitational D#lta League Schools
3.
12
Kyle Nguyen
10:32.14
PR
Jun 5
Marauder Invitational D#lta League Schools
4.
12
John Williams
10:48.29
Jun 5
Marauder Invitational D#lta League Schools
5.
12
Esteban Moctezuma
11:46.61
PR
Mar 27
Pleasant Grove Time Trials
6.
11
Brandon Fong
12:38.77
May 15
Delta: Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
7.
9
Riley Ho
13:05.06
Mar 27
Pleasant Grove Time Trials
8.
11
Kelvin Trinh
15:17.13
PR
Apr 19
Delta: Pleasant Grove @ Elk Grove
110m Hurdles - 36"
1.
10
Stephen Dahdouh
17.00
(3.8)
PR
May 6
Delta: Franklin @ Pleasant Grove
110m Hurdles - 39"
1.
12
Nnaemeka Okwuosa
15.51
(1.5)
PR
May 19
Delta: Pleasant Grove @ Davis
2.
10
Stephen Dahdouh
16.53
(.3)
Jun 20
61st Annual Golden West Invitational
3.
11
Samuel Cruz
19.74
(.0)
PR
Jun 5
Marauder Invitational D#lta League Schools
4.
11
Kaden Morgan
20.05
(1.0)
PR
May 19
Delta: Pleasant Grove @ Davis
5.
11
Tyler Brown
20.44
PR
May 15
Delta: Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
300m Hurdles - 33"
1.
10
Stephen Dahdouh
45.80
PR
May 6
Delta: Franklin @ Pleasant Grove
300m Hurdles - 36"
1.
12
Nnaemeka Okwuosa
40.81
PR
Jun 5
Marauder Invitational D#lta League Schools
2.
10
Stephen Dahdouh
43.33
Jun 20
61st Annual Golden West Invitational
3.
11
Tyler Brown
46.62
PR
Jun 5
Marauder Invitational D#lta League Schools
4.
11
Kaden Morgan
50.88
PR
May 19
Delta: Pleasant Grove @ Davis
5.
11
Samuel Cruz
52.01
Jun 20
61st Annual Golden West Invitational
4x100 Relay
1.
Stephen Dahdouh
Michael Colbert
Nnaemeka Okwuosa
Jacob McBeth
44.59
Jun 5
Marauder Invitational D#lta League Schools
2.
Justin Harvey
Michael Colbert
Nnaemeka Okwuosa
Jacob McBeth
45.45
Apr 13
Delta: Cosumnes Oaks @ Pleasant Grove
3.
Atum Vong
Noah Gula
Nnaemeka Okwuosa
Jacob McBeth
45.57
May 26
Delta: Sheldon @ Pleasant Grove
4.
Justin Harvey
Michael Colbert
Nnaemeka Okwuosa
Atum Vong
46.07
May 15
Delta: Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
5.
Isaiah Singh
Michael Colbert
Nnaemeka Okwuosa
Jacob McBeth
46.16
May 6
Delta: Franklin @ Pleasant Grove
6.
Benjamin Brown
Noah Gula
Jayden Lombard
Jonathan Davis
46.38
May 15
Delta: Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
7.
Stephen Dahdouh
Noah Gula
Jayden Lombard
Jonathan Davis
46.84
May 6
Delta: Franklin @ Pleasant Grove
8.
Jayden Lombard
Benjamin Brown
Charlie Easton
Jonathan Davis
47.66
May 26
Delta: Sheldon @ Pleasant Grove
9.
Stephen Dahdouh
Javae Ellis
Benjamin Brown
Jonathan Davis
48.66
Apr 19
Delta: Pleasant Grove @ Elk Grove
4x400 Relay
1.
Jacob McBeth
Stephen Dahdouh
Michael Colbert
Nnaemeka Okwuosa
3:38.78
May 19
Delta: Pleasant Grove @ Davis
2.
Jacob McBeth
Michael Colbert
Justin Harvey
Nnaemeka Okwuosa
3:48.39
Apr 19
Delta: Pleasant Grove @ Elk Grove
3.
Jacob McBeth
Justin Harvey
Javae Ellis
Nnaemeka Okwuosa
4:00.81
Mar 27
Pleasant Grove Time Trials
4.
John Funderburg
Esteban Moctezuma
John Williams
Derrick Pickrel
4:01.60
May 19
Delta: Pleasant Grove @ Davis
5.
Jacob McBeth
Atum Vong
Ryan Breakfield
Tyler Brown
4:05.55
May 6
Delta: Franklin @ Pleasant Grove
6.
John Funderburg
Esteban Moctezuma
Kyle Nguyen
Michael Le
4:10.59
Apr 13
Delta: Cosumnes Oaks @ Pleasant Grove
7.
Stephen Dahdouh
Savion Ward
Benjamin Brown
Javae Ellis
4:10.90
Apr 13
Delta: Cosumnes Oaks @ Pleasant Grove
8.
Stephen Dahdouh
Noah Gula
Benjamin Brown
Jonathan Davis
4:11.78
May 6
Delta: Franklin @ Pleasant Grove
9.
Noah Gula
Jayden Lombard
Jonathan Davis
John Funderburg
4:13.50
May 15
Delta: Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
10.
Derrick Pickrel
Ethan Ho
Riley Ho
Michael Le
4:16.23
Nov 21
Fall Time Trial
11.
Stephen Dahdouh
Savion Ward
Jonathan Davis
Javae Ellis
4:19.00
Apr 19
Delta: Pleasant Grove @ Elk Grove
12.
Justin Harvey
Jonathan Davis
Stephen Dahdouh
Jacob McBeth
4:27.25
Nov 21
Fall Time Trial
13.
Zachary Fong
Tarrance Johnson
Jonathan Davis
Kaden Morgan
4:32.29
Mar 27
Pleasant Grove Time Trials
14.
Benjamin Brown
Khailel Royster
Jonathan Davis
Jayden Lombard
4:35.08
May 26
Delta: Sheldon @ Pleasant Grove
15.
Omar Mehr
Khailel Royster
Jayden Lombard
Jonathan Davis
4:36.35
May 19
Delta: Pleasant Grove @ Davis
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
John Williams
Esteban Moctezuma
Kyle Nguyen
John Funderburg
12:03.80
May 8
Cougar Twilight Distance (+400) Track Meet
John Funderburg
Derrick Pickrel
Kyle Nguyen
Esteban Moctezuma
12:03.80
May 8
Cougar Twilight Distance (+400) Track Meet
3.
Ethan Ho
Esteban Moctezuma
Michael Le
Derrick Pickrel
12:49.70
Nov 21
Fall Time Trial
Shot Put - 10lb
1.
10
Noah Gula
44' 10
PR
May 15
Delta: Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
2.
9
Jacob Lozano
39' 11
May 26
Delta: Sheldon @ Pleasant Grove
3.
9
Jaiden Lal
34' 8.5
PR
May 15
Delta: Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
4.
10
Garrett Winuk
34' 4.5
PR
May 19
Delta: Pleasant Grove @ Davis
5.
9
Luke Stuckey
31' 4
May 19
Delta: Pleasant Grove @ Davis
Shot Put - 12lb
1.
12
Evan Revillas
43' 6.5
PR
Jun 5
Marauder Invitational D#lta League Schools
2.
11
Holden Mijares
43' 4
May 15
Delta: Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
3.
11
Axel Verdoorn
41' 9
PR
Apr 13
Delta: Cosumnes Oaks @ Pleasant Grove
4.
10
Noah Gula
41' 6
PR
May 19
Delta: Pleasant Grove @ Davis
5.
11
Joe Espy
40' 5
PR
Mar 11
Winter Throws Trial #2
6.
11
Carlo Sotelo
38' 11
PR
Feb 5
Winter Throws Trial
7.
11
John Sahota
30' 11
Feb 5
Winter Throws Trial
8.
12
Lincoln Banez
30' 10
PR
May 26
Delta: Sheldon @ Pleasant Grove
9.
9
Jaiden Lal
27' 8
PR
Mar 11
Winter Throws Trial #2
10.
10
Garrett Winuk
26' 1
Apr 3
Spring Field/Throws Trial
Discus - 1.6kg
1.
10
Noah Gula
137' 10
PR
May 15
Delta: Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
2.
12
Evan Revillas
118' 11
PR
Jun 5
Marauder Invitational D#lta League Schools
3.
11
Holden Mijares
111' 11
May 26
Delta: Sheldon @ Pleasant Grove
4.
11
Axel Verdoorn
111' 10.5
Apr 3
Spring Field/Throws Trial
5.
9
Jacob Lozano
105' 4
May 15
Delta: Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
6.
12
Lincoln Banez
95' 4
PR
May 6
Delta: Franklin @ Pleasant Grove
7.
11
Joe Espy
95' 1
PR
Apr 19
Delta: Pleasant Grove @ Elk Grove
8.
11
John Sahota
85' 11
Feb 5
Winter Throws Trial
9.
10
Garrett Winuk
80' 3
May 26
Delta: Sheldon @ Pleasant Grove
10.
11
Carlo Sotelo
78' 4
PR
Feb 5
Winter Throws Trial
11.
9
Jaiden Lal
74' 0
PR
May 6
Delta: Franklin @ Pleasant Grove
12.
9
Luke Stuckey
69' 6
May 15
Delta: Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
High Jump
1.
11
Axel Verdoorn
5' 10
Apr 19
Delta: Pleasant Grove @ Elk Grove
2.
10
Sean Rowing
5' 4
Jun 5
Marauder Invitational D#lta League Schools
3.
11
Zachary Fong
4' 10
Apr 3
Spring Field/Throws Trial
4.
11
Tarrance Johnson
4' 8
Apr 13
Delta: Cosumnes Oaks @ Pleasant Grove
Pole Vault
1.
11
Axel Verdoorn
13' 0
Apr 3
Spring Field/Throws Trial
2.
10
Sean Rowing
10' 0
May 15
Delta: Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
3.
9
Matthew Bowman
6' 6
PR
May 19
Delta: Pleasant Grove @ Davis
Long Jump
1.
11
Axel Verdoorn
19' 3
(-.1)
Jun 20
61st Annual Golden West Invitational
2.
11
Justin Harvey
18' 8
May 15
Delta: Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
3.
10
Sean Rowing
17' 8.5
May 26
Delta: Sheldon @ Pleasant Grove
4.
11
Tarrance Johnson
16' 6
Apr 19
Delta: Pleasant Grove @ Elk Grove
5.
11
Zachary Fong
15' 3
Apr 19
Delta: Pleasant Grove @ Elk Grove
Triple Jump
1.
11
Justin Harvey
35' 9
May 15
Delta: Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
2.
10
Sean Rowing
35' 5
Jun 5
Marauder Invitational D#lta League Schools
3.
11
Tarrance Johnson
34' 4
Apr 13
Delta: Cosumnes Oaks @ Pleasant Grove
4.
11
Zachary Fong
30' 1
Apr 13
Delta: Cosumnes Oaks @ Pleasant Grove
Womens
60 Meter Dash
1.
11
Brandi LaValley
8.16
PR
Nov 21
Fall Time Trial
2.
10
Lilah Gonsalves
8.63
PR
Nov 21
Fall Time Trial
3.
10
Abigail Wagner
8.83
PR
Nov 21
Fall Time Trial
4.
10
Isabella Williams
9.01
PR
Nov 21
Fall Time Trial
5.
11
Katie Knowles
9.04
Nov 21
Fall Time Trial
6.
10
Maelani Whiting
9.10
PR
Nov 21
Fall Time Trial
7.
10
Halah Elbeshity
9.17
PR
Nov 21
Fall Time Trial
8.
10
Susan Razaqpur
9.18
PR
Nov 21
Fall Time Trial
9.
11
Anjli Tejpal
9.23
Nov 21
Fall Time Trial
100 Meters
1.
11
Jillian Dobbins
12.49
(2.2)
PR
May 26
Delta: Sheldon @ Pleasant Grove
2.
10
Favour Iyasere
13.07
(1.8)
Jun 20
61st Annual Golden West Invitational
3.
10
Lilah Gonsalves
13.60
(-1.1)
PR
Mar 27
Pleasant Grove Time Trials
4.
10
Breanna Rivas
13.75
(1.1)
May 26
Delta: Sheldon @ Pleasant Grove
5.
10
Maelani Whiting
14.02
(1.1)
PR
May 26
Delta: Sheldon @ Pleasant Grove
6.
9
Serena Pritchett
14.17
(1.1)
PR
May 26
Delta: Sheldon @ Pleasant Grove
7.
11
Anjli Tejpal
14.18
(2.0)
PR
May 6
Delta: Franklin @ Pleasant Grove
8.
10
Isabella Williams
14.33
(1.0)
Jun 20
61st Annual Golden West Invitational
9.
10
Jatyne Ellis
14.90
(.4)
PR
Mar 27
Pleasant Grove Time Trials
10.
9
Harsimar Kaur
15.20
(4.1)
Apr 13
Delta: Cosumnes Oaks @ Pleasant Grove
11.
9
Destiny Palaroan
15.46
(3.0)
May 19
Delta: Pleasant Grove @ Davis
12.
9
Anh Phan
15.59
(1.0)
Jun 20
61st Annual Golden West Invitational
13.
10
Salace Ward
15.91
(3.8)
PR
Apr 13
Delta: Cosumnes Oaks @ Pleasant Grove
14.
9
Erika Ellis Jr
15.97
(-.5)
Apr 19
Delta: Pleasant Grove @ Elk Grove
200 Meters
1.
11
Jillian Dobbins
26.18
(1.6)
PR
May 26
Delta: Sheldon @ Pleasant Grove
2.
10
Lilah Gonsalves
28.06
(-.7)
PR
Mar 27
Pleasant Grove Time Trials
3.
11
Katie Knowles
28.34
(1.6)
PR
May 26
Delta: Sheldon @ Pleasant Grove
4.
12
Aliya Stanton
28.86
(-.7)
Mar 27
Pleasant Grove Time Trials
5.
10
Breanna Rivas
28.88
(1.9)
May 26
Delta: Sheldon @ Pleasant Grove
6.
10
Ellie Leon
29.15
(.3)
Jun 20
61st Annual Golden West Invitational
7.
10
Abigail Wagner
29.52
(-1.1)
Mar 27
Pleasant Grove Time Trials
8.
11
Anjli Tejpal
29.84
(.0)
PR
Jun 20
61st Annual Golden West Invitational
9.
10
Isabella Williams
30.14
(.3)
PR
Jun 20
61st Annual Golden West Invitational
10.
10
Maelani Whiting
30.33
PR
May 15
Delta: Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
11.
9
Serena Pritchett
30.83
(1.9)
PR
May 26
Delta: Sheldon @ Pleasant Grove
12.
10
Halah Elbeshity
30.86
(-1.1)
Mar 27
Pleasant Grove Time Trials
13.
10
Jatyne Ellis
31.32
(3.0)
PR
Apr 13
Delta: Cosumnes Oaks @ Pleasant Grove
14.
9
Harsimar Kaur
31.34
(1.9)
May 26
Delta: Sheldon @ Pleasant Grove
15.
11
Chelsi Rowing
32.78
(-2.3)
PR
May 19
Delta: Pleasant Grove @ Davis
16.
9
Destiny Palaroan
33.06
(1.9)
May 26
Delta: Sheldon @ Pleasant Grove
17.
9
Anh Phan
33.69
(.3)
Jun 20
61st Annual Golden West Invitational
300 Meters
1.
11
Brandi LaValley
45.79
PR
Nov 21
Fall Time Trial
2.
10
Halah Elbeshity
47.55
PR
Nov 21
Fall Time Trial
3.
10
Abigail Wagner
47.71
PR
Nov 21
Fall Time Trial
4.
10
Lilah Gonsalves
47.90
PR
Nov 21
Fall Time Trial
5.
11
Katie Knowles
49.56
PR
Nov 21
Fall Time Trial
6.
10
Susan Razaqpur
49.98
PR
Nov 21
Fall Time Trial
7.
10
Isabella Williams
50.60
PR
Nov 21
Fall Time Trial
8.
11
Anjli Tejpal
51.34
Nov 21
Fall Time Trial
9.
10
Maelani Whiting
56.30
PR
Nov 21
Fall Time Trial
400 Meters
1.
12
Aliya Stanton
1:03.66
Mar 27
Pleasant Grove Time Trials
2.
11
Bridgete Schramm
1:03.84
PR
Jun 5
Marauder Invitational D#lta League Schools
3.
10
Alina Solis
1:04.64
May 15
Delta: Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
4.
10
Halah Elbeshity
1:07.49
PR
Mar 27
Pleasant Grove Time Trials
5.
10
Abigail Wagner
1:07.91
PR
Mar 27
Pleasant Grove Time Trials
6.
10
Ellie Leon
1:08.67
Jun 20
61st Annual Golden West Invitational
7.
11
Alyssa Brown
1:09.00
Apr 19
Delta: Pleasant Grove @ Elk Grove
8.
11
Anjli Tejpal
1:09.55
Apr 19
Delta: Pleasant Grove @ Elk Grove
9.
10
Felicia Do
1:11.43
PR
May 15
Delta: Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
10.
10
Daphne Waters
1:12.94
May 6
Delta: Franklin @ Pleasant Grove
11.
10
Jatyne Ellis
1:15.10
PR
Apr 13
Delta: Cosumnes Oaks @ Pleasant Grove
12.
10
Samantha Rohde
1:16.85
PR
May 15
Delta: Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
13.
10
Maelani Whiting
1:28.02
PR
Mar 27
Pleasant Grove Time Trials
800 Meters
1.
11
Bridgete Schramm
2:30.64
May 15
Delta: Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
2.
10
Alina Solis
2:40.12
May 15
Delta: Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
3.
12
Aliya Stanton
2:44.68
PR
Apr 19
Delta: Pleasant Grove @ Elk Grove
4.
10
Allison Myers
2:45.55
PR
May 26
Delta: Sheldon @ Pleasant Grove
5.
11
Alyssa Brown
2:45.61
Apr 13
Delta: Cosumnes Oaks @ Pleasant Grove
6.
9
Juliana Kellen
2:46.57
Mar 27
Pleasant Grove Time Trials
7.
9
Kylie Monson
2:47.02
Mar 27
Pleasant Grove Time Trials
8.
10
Kayla Adams
2:48.71
Jun 20
61st Annual Golden West Invitational
9.
10
Tyra Bell
2:51.03
PR
May 15
Delta: Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
10.
10
Felicia Do
2:54.63
PR
May 15
Delta: Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
11.
10
Daphne Waters
3:02.91
Apr 13
Delta: Cosumnes Oaks @ Pleasant Grove
12.
10
Samantha Rohde
3:11.74
PR
May 6
Delta: Franklin @ Pleasant Grove
1000 Meters
1.
9
Natalie Underwood
3:26.35
PR
Nov 21
Fall Time Trial
2.
10
Allison Myers
3:30.49
PR
Nov 21
Fall Time Trial
3.
11
Bridgete Schramm
3:34.41
PR
Nov 21
Fall Time Trial
4.
11
Alyssa Brown
3:50.41
PR
Nov 21
Fall Time Trial
5.
9
Juliana Kellen
3:54.68
PR
Nov 21
Fall Time Trial
6.
10
Kayla Adams
3:55.65
PR
Nov 21
Fall Time Trial
7.
10
Tyra Bell
4:01.80
PR
Nov 21
Fall Time Trial
8.
9
Kylie Monson
4:28.34
PR
Nov 21
Fall Time Trial
9.
11
Chelsi Rowing
4:31.32
PR
Nov 21
Fall Time Trial
10
Samantha Rohde
4:31.32
PR
Nov 21
Fall Time Trial
1600 Meters
1.
10
Allison Myers
5:46.05
PR
May 15
Delta: Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
2.
9
Juliana Kellen
5:59.72
Mar 27
Pleasant Grove Time Trials
3.
9
Kylie Monson
6:04.53
Mar 27
Pleasant Grove Time Trials
4.
10
Kayla Adams
6:11.32
Apr 19
Delta: Pleasant Grove @ Elk Grove
5.
10
Alina Solis
6:14.07
PR
Apr 13
Delta: Cosumnes Oaks @ Pleasant Grove
6.
10
Tyra Bell
6:25.60
May 19
Delta: Pleasant Grove @ Davis
7.
11
Bridgete Schramm
6:42.65
Apr 13
Delta: Cosumnes Oaks @ Pleasant Grove
8.
10
Samantha Rohde
7:17.73
PR
Mar 27
Pleasant Grove Time Trials
1 Mile
1.
10
Kayla Adams
6:08.19
PR
Jun 20
61st Annual Golden West Invitational
3200 Meters
1.
9
Juliana Kellen
12:59.58
Jun 5
Marauder Invitational D#lta League Schools
2.
10
Allison Myers
13:06.65
Apr 13
Delta: Cosumnes Oaks @ Pleasant Grove
3.
9
Kylie Monson
13:33.09
Jun 5
Marauder Invitational D#lta League Schools
4.
10
Tyra Bell
14:15.80
PR
Jun 5
Marauder Invitational D#lta League Schools
5.
10
Kayla Adams
14:18.55
Mar 27
Pleasant Grove Time Trials
6.
10
Samantha Rohde
17:06.20
PR
May 6
Delta: Franklin @ Pleasant Grove
100m Hurdles - 33"
1.
12
Aliya Stanton
17.32
(-.3)
Apr 19
Delta: Pleasant Grove @ Elk Grove
2.
11
Chelsi Rowing
19.16
(1.4)
PR
Jun 5
Marauder Invitational D#lta League Schools
3.
10
Halah Elbeshity
19.32
(1.3)
May 26
Delta: Sheldon @ Pleasant Grove
4.
9
Harsimar Kaur
21.73
(1.6)
PR
May 19
Delta: Pleasant Grove @ Davis
300m Hurdles - 30"
1.
10
Halah Elbeshity
53.53
May 26
Delta: Sheldon @ Pleasant Grove
2.
11
Chelsi Rowing
56.87
Jun 5
Marauder Invitational D#lta League Schools
3.
9
Harsimar Kaur
59.77
PR
Jun 20
61st Annual Golden West Invitational
4x100 Relay
1.
Halah Elbeshity
Breanna Rivas
Serena Pritchett
Favour Iyasere
55.00
Apr 19
Delta: Pleasant Grove @ Elk Grove
2.
Halah Elbeshity
Breanna Rivas
Jatyne Ellis
Favour Iyasere
55.32
Apr 13
Delta: Cosumnes Oaks @ Pleasant Grove
3.
Halah Elbeshity
Maelani Whiting
Harsimar Kaur
Breanna Rivas
55.33
May 26
Delta: Sheldon @ Pleasant Grove
4.
Breanna Rivas
Lilah Gonsalves
Anjalina Dahdouh
Favour Iyasere
55.69
Jun 5
Marauder Invitational D#lta League Schools
5.
Halah Elbeshity
Maelani Whiting
Destiny Palaroan
Breanna Rivas
57.83
May 6
Delta: Franklin @ Pleasant Grove
4x400 Relay
1.
Anjli Tejpal
Ellie Leon
Bridgete Schramm
Alina Solis
4:26.61
Jun 5
Marauder Invitational D#lta League Schools
2.
Anjli Tejpal
Bridgete Schramm
Alyssa Brown
Alina Solis
4:32.69
Apr 19
Delta: Pleasant Grove @ Elk Grove
3.
Halah Elbeshity
Abigail Wagner
Lilah Gonsalves
Aliya Stanton
4:41.92
Mar 27
Pleasant Grove Time Trials
4.
Bridgete Schramm
Alyssa Brown
Allison Myers
Alina Solis
4:44.08
May 26
Delta: Sheldon @ Pleasant Grove
5.
Anjli Tejpal
Aliya Stanton
Alyssa Brown
Alina Solis
4:46.32
Apr 13
Delta: Cosumnes Oaks @ Pleasant Grove
6.
Abigail Wagner
Susan Razaqpur
Katie Knowles
Halah Elbeshity
4:49.83
Nov 21
Fall Time Trial
7.
Bridgete Schramm
Alyssa Brown
Natalie Underwood
Alina Solis
4:50.42
Nov 21
Fall Time Trial
8.
Breanna Rivas
Anjli Tejpal
Jatyne Ellis
Ellie Leon
4:50.78
Mar 27
Pleasant Grove Time Trials
9.
Halah Elbeshity
Breanna Rivas
Destiny Palaroan
Maelani Whiting
4:58.51
Apr 19
Delta: Pleasant Grove @ Elk Grove
10.
Breanna Rivas
Kayla Adams
Samantha Rohde
Kylie Monson
4:59.30
May 19
Delta: Pleasant Grove @ Davis
11.
Halah Elbeshity
Samantha Rohde
Felicia Do
Breanna Rivas
4:59.47
May 26
Delta: Sheldon @ Pleasant Grove
12.
Halah Elbeshity
Breanna Rivas
Maelani Whiting
Jatyne Ellis
5:06.15
Apr 13
Delta: Cosumnes Oaks @ Pleasant Grove
13.
Daphne Waters
Kayla Adams
Tyra Bell
Felicia Do
5:08.37
Apr 13
Delta: Cosumnes Oaks @ Pleasant Grove
14.
Halah Elbeshity
Destiny Palaroan
Maelani Whiting
Breanna Rivas
5:10.68
May 6
Delta: Franklin @ Pleasant Grove
15.
Kylie Monson
Kayla Adams
Tyra Bell
Juliana Kellen
5:13.74
Mar 27
Pleasant Grove Time Trials
16.
Juliana Kellen
Chelsi Rowing
Tyra Bell
Kayla Adams
5:30.81
Nov 21
Fall Time Trial
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Juliana Kellen
Alina Solis
Bridgete Schramm
Allison Myers
14:07.59
May 15
Delta: Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
2.
Bridgete Schramm
Alina Solis
Allison Myers
Natalie Underwood
14:15.49
Nov 21
Fall Time Trial
3.
Bridgete Schramm
Alina Solis
Juliana Kellen
Allison Myers
14:28.90
May 8
Cougar Twilight Distance (+400) Track Meet
4.
Chelsi Rowing
Maelani Whiting
Samantha Rohde
Kylie Monson
16:46.39
Nov 21
Fall Time Trial
Shot Put - 4kg
1.
11
Hailey Hernandez
31' 3
May 15
Delta: Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
2.
11
Katie Knowles
29' 2
Jun 5
Marauder Invitational D#lta League Schools
3.
10
Marielle Winuk
26' 10
May 15
Delta: Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
4.
10
Abigail Wagner
26' 6
PR
May 6
Delta: Franklin @ Pleasant Grove
5.
10
Salace Ward
23' 10
PR
Apr 13
Delta: Cosumnes Oaks @ Pleasant Grove
6.
11
Gabrielle Cortez
22' 9
Apr 3
Spring Field/Throws Trial
7.
11
Hannah Bates
19' 0
PR
May 19
Delta: Pleasant Grove @ Davis
Discus - 1kg
1.
11
Hailey Hernandez
116' 3
May 15
Delta: Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
2.
10
Abigail Wagner
96' 3
PR
Jun 5
Marauder Invitational D#lta League Schools
3.
10
Marielle Winuk
93' 5
May 26
Delta: Sheldon @ Pleasant Grove
4.
11
Gabrielle Cortez
76' 2
PR
May 26
Delta: Sheldon @ Pleasant Grove
5.
10
Salace Ward
68' 8
PR
Apr 19
Delta: Pleasant Grove @ Elk Grove
6.
11
Katie Knowles
57' 7
May 15
Delta: Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
7.
11
Hannah Bates
47' 1
PR
May 6
Delta: Franklin @ Pleasant Grove
High Jump
1.
10
Favour Iyasere
5' 2
Jun 5
Marauder Invitational D#lta League Schools
2.
12
Aliya Stanton
4' 11
PR
Apr 19
Delta: Pleasant Grove @ Elk Grove
3.
10
Abigail Wagner
4' 10
May 19
Delta: Pleasant Grove @ Davis
Pole Vault
1.
10
Abigail Wagner
10' 0
Jun 20
61st Annual Golden West Invitational
2.
11
Katie Knowles
9' 6
PR
Jun 5
Marauder Invitational D#lta League Schools
3.
10
Allison Myers
7' 6
PR
May 15
Delta: Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
4.
9
Kylie Monson
7' 0
PR
May 19
Delta: Pleasant Grove @ Davis
5.
10
Samantha Rohde
6' 6
May 19
Delta: Pleasant Grove @ Davis
6.
10
Felicia Do
6' 0
PR
May 6
Delta: Franklin @ Pleasant Grove
10
Daphne Waters
6' 0
PR
May 6
Delta: Franklin @ Pleasant Grove
Long Jump
1.
10
Abigail Wagner
16' 2
PR
Apr 3
Spring Field/Throws Trial
2.
11
Katie Knowles
15' 10.5
Apr 19
Delta: Pleasant Grove @ Elk Grove
3.
10
Favour Iyasere
15' 3
Apr 19
Delta: Pleasant Grove @ Elk Grove
4.
10
Samantha Rohde
11' 9
(.0)
Jun 20
61st Annual Golden West Invitational
*Recent improvement