Season:
2019 Outdoor
Outdoor
2222
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2006
2005
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1979
Indoor
2024
2023
2022
2020
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2006
2005
2004
2002
1982
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
40 Yard Dash
1.
12
Deveric Burrigana
5.41
PR
Mar 29
Pickerington North Quad
2.
11
Charles Perkins
5.68
PR
Mar 29
Pickerington North Quad
100 Meters
1.
11
Philip Alston
11.39
(1.6)
PR
May 18
OHSAA D1 Central District #1
2.
12
Cyrus Neville
11.69
PR
Apr 18
Wildcat Invitational - Westerville South
3.
9
Maximus Plaxico
11.76
(1.6)
PR
May 18
OHSAA D1 Central District #1
4.
9
Edwin White
12.07
(-.6)
PR
May 11
OCC Buckeye 2019
5.
10
Quincy Talmadge
12.10
(-1.3)
PR
May 11
OCC Buckeye 2019
6.
11
Abdou Keita
12.29
PR
Mar 29
Pickerington North Quad
10
Max Long
12.29
PR
Mar 29
Pickerington North Quad
8.
10
Bart Younkin
12.41
(.1)
PR
Apr 6
Stingel Invitational - Pickerington North
9.
9
Koltyn Scarantine
12.88
May 6
Panther JV Invitational - Hilliard Darby
10.
11
Andrew Thomas
12.96
Mar 29
Pickerington North Quad
200 Meters
1.
12
Ryan Cooper
23.65
(-.2)
PR
Apr 6
Stingel Invitational - Pickerington North
2.
11
Philip Alston
23.72
(-.1)
PR
May 11
OCC Buckeye 2019
3.
11
Abdou Keita
23.73
(.8)
PR
May 18
OHSAA D1 Central District #1
4.
9
Edwin White
24.17
(-.1)
PR
May 11
OCC Buckeye 2019
5.
9
Maximus Plaxico
24.42
PR
Apr 18
Wildcat Invitational - Westerville South
6.
11
Chace Perkins
24.68
PR
Mar 29
Pickerington North Quad
7.
10
Bart Younkin
25.56
PR
Mar 29
Pickerington North Quad
8.
9
Alex Hendon
26.32
May 6
Panther JV Invitational - Hilliard Darby
9.
11
Andrew Thomas
26.93
PR
Mar 29
Pickerington North Quad
400 Meters
1.
12
Ryan Cooper
51.15
PR
May 11
OCC Buckeye 2019
2.
11
McRandy Achia
53.06
PR
May 18
OHSAA D1 Central District #1
3.
9
Edwin White
58.83
PR
May 6
Panther JV Invitational - Hilliard Darby
4.
9
Damou Sakho
1:03.16
PR
Mar 29
Pickerington North Quad
5.
9
Koltyn Scarantine
1:04.23
PR
May 6
Panther JV Invitational - Hilliard Darby
800 Meters
1.
10
Isaiah Hutcherson
2:06.98
Apr 17
Gahanna Relays
2.
10
Bryce Fleshman
2:08.65
PR
May 18
OHSAA D1 Central District #1
3.
10
Ryan Mueller
2:12.81
PR
May 11
OCC Buckeye 2019
4.
10
Corbin Paulicivic
2:15.97
PR
May 11
OCC Buckeye 2019
5.
9
Brent Daubenmire
2:20.99
PR
Apr 18
Wildcat Invitational - Westerville South
6.
9
Kai Dages
2:25.89
PR
May 6
Panther JV Invitational - Hilliard Darby
7.
9
Foster Gray
2:32.48
PR
May 6
Panther JV Invitational - Hilliard Darby
8.
9
Aiden Mantenieks
2:39.47
PR
Mar 29
Pickerington North Quad
9.
10
Depash Nepal
2:50.56
PR
Mar 29
Pickerington North Quad
1600 Meters
1.
10
Isaiah Hutcherson
4:36.96
PR
May 18
OHSAA D1 Central District #1
2.
10
Seth Derstine
5:02.93
PR
Apr 18
Wildcat Invitational - Westerville South
3.
12
D'Angelo Phillips
5:14.76
PR
Apr 17
Gahanna Relays
4.
9
Brent Daubenmire
5:16.26
PR
May 2
Westerville South 9-10 Relays
5.
11
Ryan Iarussi
5:16.46
Apr 17
Gahanna Relays
10
Matt Rollins
5:16.46
PR
May 2
Westerville South 9-10 Relays
7.
9
Dillon Lauer
5:20.98
PR
Apr 17
Gahanna Relays
8.
9
Robert Houser
5:21.30
PR
May 2
Westerville South 9-10 Relays
9.
10
Max Long
5:39.03
PR
May 2
Westerville South 9-10 Relays
1600 Meters - Relay Split
1.
9
Robert Houser
5:29.90
PR
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
2.
9
Owen DeTemple
5:33.30
PR
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
3.
10
Max Long
5:49.64
PR
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
4.
10
Kyle Augsburger
5:52.05
PR
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
3200 Meters
1.
9
Dillon Lauer
11:28.88
PR
May 18
OHSAA D1 Central District #1
2.
9
Owen DeTemple
11:31.20
PR
May 11
OCC Buckeye 2019
3.
9
Robert Houser
11:56.00
PR
May 18
OHSAA D1 Central District #1
4.
10
Max Long
12:05.56
PR
May 11
OCC Buckeye 2019
5.
9
Joey Endres
12:27.97
May 6
Panther JV Invitational - Hilliard Darby
6.
12
Ryan Heighton
12:38.26
PR
May 6
Panther JV Invitational - Hilliard Darby
110m Hurdles - 39"
1.
12
Cyrus Neville
16.24
(.2)
PR
Apr 6
Stingel Invitational - Pickerington North
2.
12
Rondale Smith
17.51
(.2)
PR
May 11
OCC Buckeye 2019
3.
11
Brandon Lam
17.59
(.2)
PR
May 11
OCC Buckeye 2019
4.
10
Shafin Alam
22.68
May 6
Panther JV Invitational - Hilliard Darby
300m Hurdles - 36"
1.
12
Cyrus Neville
40.52
PR
May 11
OCC Buckeye 2019
2.
12
Rondale Smith
42.45
May 11
OCC Buckeye 2019
3.
11
Brandon Lam
44.59
PR
May 11
OCC Buckeye 2019
4.
10
Shafin Alam
50.87
PR
May 6
Panther JV Invitational - Hilliard Darby
4x100 Relay
1.
Maximus Plaxico
Philip Alston
Chace Perkins
Cyrus Neville
43.85
May 18
OHSAA D1 Central District #1
2.
Philip Alston
Chace Perkins
Maximus Plaxico
Cyrus Neville
44.16
May 11
OCC Buckeye 2019
3.
McRandy Achia
Philip Alston
Abdou Keita
Cyrus Neville
44.38
Apr 17
Gahanna Relays
4.
Maximus Plaxico
Philip Alston
Ryan Cooper
Abdou Keita
44.61
May 18
OHSAA D1 Central District #1
5.
Maximus Plaxico
Philip Alston
Rondale Smith
Abdou Keita
45.31
Apr 18
Wildcat Invitational - Westerville South
6.
Maximus Plaxico
Bart Younkin
Quincy Talmadge
Chace Perkins
45.85
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
7.
Maximus Plaxico
Philip Alston
Bart Younkin
Abdou Keita
47.57
Mar 29
Pickerington North Quad
8.
Chris Campbell
Micah Tillman
Brandon Lam
Quincy Talmadge
47.62
May 6
Panther JV Invitational - Hilliard Darby
9.
Chris Campbell
Sylvester Bockarie
Alex Hendon
Koltyn Scarantine
49.48
May 2
Westerville South 9-10 Relays
10.
Relay Team
49.54
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
4x200 Relay -
1.
Cyrus Neville
McRandy Achia
Philip Alston
Ryan Cooper
1:30.58
May 11
OCC Buckeye 2019
2.
Philip Alston
Maximus Plaxico
Abdou Keita
Ryan Cooper
1:32.65
May 18
OHSAA D1 Central District #1
3.
Ryan Cooper
McRandy Achia
Abdou Keita
Cyrus Neville
1:33.24
Apr 17
Gahanna Relays
4.
McRandy Achia
Chace Perkins
Rondale Smith
Ryan Cooper
1:34.21
Mar 29
Pickerington North Quad
5.
Ryan Cooper
Abdou Keita
McRandy Achia
Cyrus Neville
1:34.55
Apr 6
Stingel Invitational - Pickerington North
6.
Ryan Cooper
Quincy Talmadge
Abdou Keita
Cyrus Neville
1:36.88
Apr 18
Wildcat Invitational - Westerville South
7.
Maximus Plaxico
Bart Younkin
Quincy Talmadge
Chace Perkins
1:40.32
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
8.
Chris Campbell
Micah Tillman
Sylvester Bockarie
Alex Hendon
1:43.25
May 6
Panther JV Invitational - Hilliard Darby
9.
Relay Team
1:44.54
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
10.
Chris Campbell
Alex Hendon
Koltyn Scarantine
Sylvester Bockarie
1:46.36
May 2
Westerville South 9-10 Relays
4x400 Relay
1.
Ryan Cooper
McRandy Achia
Isaiah Hutcherson
Cyrus Neville
3:29.22
May 11
OCC Buckeye 2019
2.
Ryan Cooper
McRandy Achia
Isaiah Hutcherson
Chace Perkins
3:29.44
May 18
OHSAA D1 Central District #1
3.
Cyrus Neville
McRandy Achia
Abdou Keita
Ryan Cooper
3:35.34
Apr 18
Wildcat Invitational - Westerville South
4.
Ryan Cooper
McRandy Achia
Abdou Keita
Cyrus Neville
3:40.69
Apr 6
Stingel Invitational - Pickerington North
5.
McRandy Achia
Andrew Thomas
Abdou Keita
Ryan Cooper
3:44.18
Mar 29
Pickerington North Quad
6.
Quincy Talmadge
Alex Hendon
Chris Campbell
Shafin Alam
3:52.62
May 6
Panther JV Invitational - Hilliard Darby
7.
Damou Sakho
Chris Campbell
Koltyn Scarantine
Shafin Alam
4:05.92
May 2
Westerville South 9-10 Relays
8.
Maximus Plaxico
Bart Younkin
Alex Hendon
Chace Perkins
4:10.02
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
4x800 Relay
1.
Isaiah Hutcherson
Ryan Mueller
Corbin Paulicivic
Bryce Fleshman
8:37.35
May 11
OCC Buckeye 2019
2.
Isaiah Hutcherson
Bryce Fleshman
Ryan Mueller
Corbin Paulicivic
8:52.54
Apr 18
Wildcat Invitational - Westerville South
3.
Isaiah Hutcherson
Brent Daubenmire
Seth Derstine
Ryan Mueller
9:10.36
Apr 6
Stingel Invitational - Pickerington North
4.
Brent Daubenmire
Bryce Fleshman
Ryan Mueller
Corbin Paulicivic
9:12.19
Apr 17
Gahanna Relays
5.
D'Angelo Phillips
Ryan Mueller
Corbin Paulicivic
Ryan Iarussi
9:19.13
May 18
OHSAA D1 Central District #1
6.
Ryan Iarussi
Robert Houser
Kyle Augsburger
Liam Holub
9:35.00
May 6
Panther JV Invitational - Hilliard Darby
7.
Ryan Heighton
Brent Daubenmire
Ryan Iarussi
Liam Holub
9:47.86
Mar 29
Pickerington North Quad
8.
Kyle Augsburger
Kai Dages
Liam Holub
Foster Gray
9:55.93
May 2
Westerville South 9-10 Relays
9.
Foster Gray
Gabe Lorton
Kai Dages
Joey Enders
10:49.26
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Maximus Plaxico
Bart Younkin
Quincy Talmadge
Rondale Smith
1:43.42
Apr 17
Gahanna Relays
2.
Koltyn Scarantine
Sylvester Bockarie
Aiden Mantenieks
Alex Hendon
1:49.47
May 2
Westerville South 9-10 Relays
3.
Quincy Talmadge
Sylvester Bockarie
Micah Tillman
Damou Sakho
1:50.94
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
MMR 2400m - [800-400-400-800]
1.
Bryce Fleshman
Corbin Paulicivic
Ryan Mueller
Ryan Iarussi
6:35.90
Apr 17
Gahanna Relays
2.
Liam Holub
Angelique McCown
Ryan Heighton
Depash Nepal
7:48.35
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Seth Derstine
Andrew Thomas
D'Angelo Phillips
Dillon Lauer
12:29.87
Apr 17
Gahanna Relays
2.
Matthew Rollins
Corbin Paulicivic
D'Angelo Phillips
Andrew Thomas
12:51.34
Apr 6
Stingel Invitational - Pickerington North
3.
Joey Enders
Angelique McCown
Matthew Rollins
Depash Nepal
13:59.99
May 2
Westerville South 9-10 Relays
Shot Put - 12lb
1.
11
Charles Perkins
45' 11.75
PR
Apr 18
Wildcat Invitational - Westerville South
2.
11
Eli Detemple
39' 10
PR
May 18
OHSAA D1 Central District #1
3.
10
Evan Boyd
32' 5.5
PR
May 11
OCC Buckeye 2019
4.
12
Deveric Burrigana
32' 0
PR
Mar 29
Pickerington North Quad
5.
10
Andrew Kalista
31' 4
PR
Apr 6
Stingel Invitational - Pickerington North
6.
11
AK Kamara
27' 9
PR
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
7.
9
Nick Bagby
27' 5
PR
May 2
Westerville South 9-10 Relays
8.
10
Evan Keller
26' 6
Mar 29
Pickerington North Quad
9.
10
Adam Obringer
25' 6
May 6
Panther JV Invitational - Hilliard Darby
Discus - 1.6kg
1.
11
Eli Detemple
124' 3
PR
May 11
OCC Buckeye 2019
2.
11
Charles Perkins
105' 8
PR
Apr 17
Gahanna Relays
3.
12
Deveric Burrigana
105' 3
PR
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
4.
10
Evan Keller
99' 9
May 2
Westerville South 9-10 Relays
5.
10
Andrew Kalista
90' 7
PR
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
6.
10
Evan Boyd
89' 2
May 2
Westerville South 9-10 Relays
7.
9
Nick Bagby
72' 5
PR
May 6
Panther JV Invitational - Hilliard Darby
8.
12
Ryan Heighton
62' 1
PR
May 6
Panther JV Invitational - Hilliard Darby
High Jump
1.
11
Philip Alston
5' 10
PR
Apr 6
Stingel Invitational - Pickerington North
2.
11
Chace Perkins
5' 8
PR
Mar 29
Pickerington North Quad
Pole Vault
1.
9
Aiden Mantenieks
9' 6
PR
Apr 18
Wildcat Invitational - Westerville South
2.
9
Colin Hudnell
8' 0
PR
May 2
Westerville South 9-10 Relays
Long Jump
1.
12
Rondale Smith
20' 4.25
PR
May 18
OHSAA D1 Central District #1
2.
11
Philip Alston
20' 0.5
PR
Apr 18
Wildcat Invitational - Westerville South
3.
10
Bart Younkin
18' 10
PR
May 11
OCC Buckeye 2019
4.
9
Chris Campbell
18' 6
PR
May 2
Westerville South 9-10 Relays
5.
9
Alex Hendon
18' 4
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
6.
11
Brandon Lam
17' 11
PR
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
7.
11
Chace Perkins
16' 2
PR
Mar 29
Pickerington North Quad
Womens
100 Meters
1.
11
Jaiden Stokes
12.65
(2.1)
May 11
OCC Buckeye 2019
2.
10
Autymn Briggs
13.73
(-.6)
May 11
OCC Buckeye 2019
3.
10
Olivia Foley
14.08
(.4)
PR
Apr 6
Stingel Invitational - Pickerington North
4.
12
Riley Welsheimer
14.24
PR
Mar 29
Pickerington North Quad
5.
9
Nicole Fernandez
15.06
PR
May 6
Panther JV Invitational - Hilliard Darby
6.
9
Asiya Booth
15.47
PR
Mar 29
Pickerington North Quad
200 Meters
1.
11
Jaiden Stokes
25.61
(2.9)
PR
May 11
OCC Buckeye 2019
2.
10
Chrissy Widman
28.47
(.3)
PR
May 11
OCC Buckeye 2019
3.
12
Mikayla Martin
28.57
(1.3)
PR
May 18
OHSAA D1 Central District #1
4.
9
Ashley Kisor
29.70
May 6
Panther JV Invitational - Hilliard Darby
5.
9
Asiya Booth
31.29
(-.2)
PR
Apr 6
Stingel Invitational - Pickerington North
400 Meters
1.
11
Jaiden Stokes
59.24
PR
May 11
OCC Buckeye 2019
2.
12
Katie Koch
1:04.80
PR
May 11
OCC Buckeye 2019
3.
9
Ashley Kisor
1:05.22
May 11
OCC Buckeye 2019
4.
9
Erin Mayle
1:09.06
Apr 18
Wildcat Invitational - Westerville South
5.
9
Lilia Monzalvo
1:12.72
PR
Apr 6
Stingel Invitational - Pickerington North
800 Meters
1.
11
Audrey Smith
2:24.81
PR
May 11
OCC Buckeye 2019
2.
11
Grace Blanchong
2:32.93
PR
May 11
OCC Buckeye 2019
3.
9
Erin Mayle
2:44.31
Apr 17
Gahanna Relays
4.
12
Katie Koch
2:45.49
Mar 29
Pickerington North Quad
5.
11
Bryce Gabelman
2:57.80
PR
May 6
Panther JV Invitational - Hilliard Darby
6.
11
Maddie Simms
3:17.28
PR
Mar 29
Pickerington North Quad
7.
9
Zuhur Sofe
3:19.69
PR
May 6
Panther JV Invitational - Hilliard Darby
1600 Meters
1.
12
Christina Prokop
5:45.31
May 11
OCC Buckeye 2019
2.
11
Samantha Dages
6:03.85
May 11
OCC Buckeye 2019
3.
12
Erica Mobley
6:06.37
Apr 17
Gahanna Relays
4.
12
Eva Bernhardt
6:07.73
May 11
OCC Buckeye 2019
5.
9
Sophie Rentschler
6:32.60
PR
May 2
Westerville South 9-10 Relays
6.
9
Emily Widman
6:38.19
Apr 17
Gahanna Relays
7.
11
Rachel Murray
6:50.22
PR
May 6
Panther JV Invitational - Hilliard Darby
8.
9
Emily Bartholomew
7:03.04
Mar 29
Pickerington North Quad
9.
9
Rachel Couchot
7:23.73
PR
May 2
Westerville South 9-10 Relays
10.
9
Zuhur Sofe
7:39.25
May 2
Westerville South 9-10 Relays
1600 Meters - Relay Split
1.
9
Julia Meacham
6:43.69
PR
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
2.
11
Rachel Murray
6:54.65
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
3.
9
Rachel Couchot
7:08.81
PR
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
4.
9
Emily Bartholomew
7:17.74
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
3200 Meters
1.
9
Paige Miracle
12:10.90
PR
May 11
OCC Buckeye 2019
2.
12
Erica Mobley
12:50.62
May 11
OCC Buckeye 2019
3.
12
Eva Bernhardt
13:51.15
Mar 29
Pickerington North Quad
4.
9
Emily Widman
14:08.48
Mar 29
Pickerington North Quad
5.
9
Julia Meacham
14:36.05
PR
Mar 29
Pickerington North Quad
6.
9
Erin Mayle
14:43.56
PR
May 6
Panther JV Invitational - Hilliard Darby
300m Hurdles - 30"
1.
9
Twonge Thewu
1:05.42
PR
May 6
Panther JV Invitational - Hilliard Darby
4x100 Relay
1.
Chrissy Widman
Jalyse Cornley
Autymn Briggs
Mikayla Martin
52.60
May 18
OHSAA D1 Central District #1
2.
Chrissy Widman
Riley Welsheimer
Autymn Briggs
Mikayla Martin
54.01
Apr 17
Gahanna Relays
3.
Olivia Foley
Mikayla Martin
Riley Welsheimer
Autymn Briggs
54.10
Apr 18
Wildcat Invitational - Westerville South
4.
Autymn Briggs
Asiya Booth
Riley Welsheimer
Mikayla Martin
54.51
Mar 29
Pickerington North Quad
5.
Kamryn Bennett
Mikayla Martin
Olivia Foley
Autymn Briggs
54.99
Apr 6
Stingel Invitational - Pickerington North
6.
Grace Freeman
Chrissy Widman
Nicole Fernandez
Kamryn Bennett
57.91
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
7.
Chrissy Widman
Candice Talmadge
Twonge Thewu
Nicole Fernandez
1:00.27
May 6
Panther JV Invitational - Hilliard Darby
8.
9
Asiya Booth
Jessica Ramirez
Twonge Thewu
Nicole Fernandez
1:02.85
May 2
Westerville South 9-10 Relays
4x200 Relay -
1.
Autymn Briggs
Ashley Kisor
Jalyse Cornley
Mikayla Martin
1:51.34
May 11
OCC Buckeye 2019
2.
Autymn Briggs
Audrey Smith
Olivia Foley
Jaiden Stokes
1:51.81
Apr 6
Stingel Invitational - Pickerington North
3.
Autymn Briggs
Riley Welsheimer
Audrey Smith
Jaiden Stokes
1:52.23
Apr 17
Gahanna Relays
4.
Katie Koch
Riley Welsheimer
Autymn Briggs
Mikayla Martin
1:56.21
Mar 29
Pickerington North Quad
5.
Mikayla Martin
Riley Welsheimer
Ashley Kisor
Autymn Briggs
1:56.25
Apr 18
Wildcat Invitational - Westerville South
6.
Grace Freeman
Chrissy Widman
Ashley Kisor
Kamryn Bennett
2:02.60
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
7.
Nicole Fernandez
Kellie Koch
Asiya Booth
Autymn Briggs
2:03.92
May 6
Panther JV Invitational - Hilliard Darby
8.
Chrissy Widman
Nicole Fernandez
Grace Freeman
Kellie Koch
2:06.51
May 2
Westerville South 9-10 Relays
4x400 Relay
1.
Jaiden Stokes
Jalyse Cornley
Grace Blanchong
Audrey Smith
4:09.21
May 18
OHSAA D1 Central District #1
2.
Jaiden Stokes
Grace Blanchong
Riley Welsheimer
Audrey Smith
4:21.34
Apr 17
Gahanna Relays
3.
Jaiden Stokes
Grace Blanchong
Katie Koch
Audrey Smith
4:24.82
Apr 6
Stingel Invitational - Pickerington North
4.
Autymn Briggs
Riley Welsheimer
Katie Koch
Grace Blanchong
4:32.24
Mar 29
Pickerington North Quad
5.
Ashley Kisor
Chrissy Widman
Rachel Couchot
Maddie Simms
4:54.24
May 6
Panther JV Invitational - Hilliard Darby
6.
Erin Mayle
Chrissy Widman
Grace Freeman
Lilia Monzalvo
4:54.80
May 2
Westerville South 9-10 Relays
7.
Chrissy Widman
Ashley Kisor
Asiya Booth
Kamryn Bennett
5:17.80
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
4x800 Relay
1.
Audrey Smith
Grace Blanchong
Christina Prokop
Erin Mayle
10:15.48
May 11
OCC Buckeye 2019
2.
Audrey Smith
Christina Prokop
Erin Mayle
Grace Blanchong
10:27.34
May 18
OHSAA D1 Central District #1
3.
Grace Blanchong
Paige Miracle
Lilia Monzalvo
Audrey Smith
10:35.07
Apr 17
Gahanna Relays
4.
Audrey Smith
Katie Koch
Lilia Monzalvo
Grace Blanchong
10:36.55
Apr 6
Stingel Invitational - Pickerington North
5.
Grace Blanchong
Lilia Monzalvo
Erin Mayle
Audrey Smith
10:50.84
Apr 18
Wildcat Invitational - Westerville South
6.
Erin Mayle
Bryce Gabelman
Sophie Rentschler
Zuhur Sofe
11:02.04
Mar 29
Pickerington North Quad
7.
Erin Mayle
Emily Widman
Bryce Gabelman
Elaine Sherrard
12:15.42
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
8.
Grace Blanchong
Katie Koch
Lilia Monzalvo
Paige Miracle
12:23.43
Mar 29
Pickerington North Quad
9.
Julia Meacham
Emily Bartholomew
Maddie Simms
Elaine Sherrard
12:42.72
May 6
Panther JV Invitational - Hilliard Darby
10.
9
Emily Widman
Zuhur Sofe
Rachel Couchot
Emily Bartholomew
13:28.11
May 2
Westerville South 9-10 Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Mikayla Martin
Asiya Booth
Chrissy Widman
Christina Prokop
2:04.43
Apr 17
Gahanna Relays
2.
9
Grace Freeman
Nicole Fernandez
Asiya Booth
Ashley Kisor
2:10.40
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
3.
9
Nicole Fernandez
Jessica Ramirez
Twonge Thewu
Asiya Booth
2:15.56
May 2
Westerville South 9-10 Relays
MMR 2400m - [800-400-400-800]
1.
Lilia Monzalvo
Erin Mayle
Autymn Briggs
Samantha Dages
7:45.63
Apr 17
Gahanna Relays
2.
Sophie Rentschler
Maddie Simms
Asiya Booth
Zuhur Sofe
9:16.79
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Audrey Smith
Jaiden Stokes
Grace Blanchong
Paige Miracle
13:33.08
Apr 17
Gahanna Relays
2.
Paige Miracle
Samantha Dages
Erin Mayle
Christina Prokop
14:37.82
Apr 6
Stingel Invitational - Pickerington North
3.
Emily Widman
Autymn Briggs
Lilia Monzalvo
Sophie Rentschler
15:47.78
May 2
Westerville South 9-10 Relays
Shot Put - 4kg
1.
11
Lynn Burton
35' 9
PR
May 18
OHSAA D1 Central District #1
2.
12
Candice Talmadge
28' 10.5
PR
May 18
OHSAA D1 Central District #1
3.
9
Ashley Kisor
28' 2.25
PR
Apr 18
Wildcat Invitational - Westerville South
4.
9
Raelynn Broady
24' 4
PR
Mar 29
Pickerington North Quad
Discus - 1kg
1.
11
Lynn Burton
84' 8
PR
May 18
OHSAA D1 Central District #1
2.
9
Raelynn Broady
75' 3
PR
May 6
Panther JV Invitational - Hilliard Darby
3.
9
Ashley Kisor
73' 10
PR
Apr 17
Gahanna Relays
4.
12
Candice Talmadge
58' 10
PR
May 6
Panther JV Invitational - Hilliard Darby
High Jump
1.
12
Mikayla Martin
4' 8
PR
Apr 18
Wildcat Invitational - Westerville South
Pole Vault
1.
10
Kellie Koch
8' 6
PR
May 18
OHSAA D1 Central District #1
Long Jump
1.
9
Ashley Kisor
14' 3
May 18
OHSAA D1 Central District #1
2.
9
Grace Freeman
13' 11
PR
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
3.
12
Candice Talmadge
13' 4.5
PR
May 6
Panther JV Invitational - Hilliard Darby
4.
10
Chrissy Widman
13' 2.5
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
5.
10
Autymn Briggs
12' 5
PR
Apr 18
Wildcat Invitational - Westerville South
6.
9
Nicole Fernandez
11' 7.5
PR
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
*Recent improvement