Season:
2016 Outdoor
Outdoor
2222
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2002
1999
1998
1994
1991
1989
1985
1982
1980
1976
1971
1965
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Danzel Moore
10.75
PR
May 14
Ohio Capital Conference - Capital and Ohio Division
2.
11
Travis Marx
10.96
May 14
Ohio Capital Conference - Capital and Ohio Division
3.
9
Lance Gauthney
11.45
Mar 29
Pickerington North vs. Reynoldsburg
4.
12
PJ Gaskins
11.50
PR
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
5.
11
Tyler Frederick
11.58
PR
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
6.
12
Daniel Campbell
11.82
Mar 29
Pickerington North vs. Reynoldsburg
7.
12
Johnny Carter
11.86
PR
May 14
Ohio Capital Conference - Capital and Ohio Division
8.
12
Caleb Holbrook
12.00
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
9.
11
Tyler Britton
12.06
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
10.
9
Dezman Cooper
12.14
PR
Mar 29
Pickerington North vs. Reynoldsburg
11.
11
Sam Cooper
12.31
PR
Mar 29
Pickerington North vs. Reynoldsburg
11
Savon Pulley
12.31
PR
Mar 29
Pickerington North vs. Reynoldsburg
13.
9
Keyshawn Brown
12.39
Mar 29
Pickerington North vs. Reynoldsburg
11
Jonathan Ugarte
12.39
PR
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
15.
10
James Hickman
12.71
Mar 29
Pickerington North vs. Reynoldsburg
16.
12
Eric Starks
12.83
PR
Mar 29
Pickerington North vs. Reynoldsburg
17.
10
Darian Dunbar
13.22
PR
Mar 29
Pickerington North vs. Reynoldsburg
200 Meters
1.
11
Travis Marx
21.63
(.5)
Jun 4
OHSAA D1 State Meet
2.
12
Danzel Moore
21.97
PR
Apr 29
Marion Night Invitational
3.
12
Johnny Carter
22.84
PR
May 14
Ohio Capital Conference - Capital and Ohio Division
4.
9
Lance Gauthney
23.17
Mar 29
Pickerington North vs. Reynoldsburg
5.
12
PJ Gaskins
23.59
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
6.
12
Mark Gooden
23.72
PR
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
7.
11
Tyler Frederick
23.79
PR
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
8.
10
Elijah Moses
23.86
PR
Mar 29
Pickerington North vs. Reynoldsburg
9.
12
Daniel Campbell
24.27
Mar 29
Pickerington North vs. Reynoldsburg
10.
10
Elijah Dismuke
24.71
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
11.
12
Caleb Holbrook
24.91
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
12.
11
Savon Pulley
25.03
PR
Mar 29
Pickerington North vs. Reynoldsburg
13.
11
Sam Cooper
25.09
PR
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
14.
12
Shelton Organ
25.13
PR
Mar 29
Pickerington North vs. Reynoldsburg
11
Tyler Britton
25.13
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
16.
9
Dezman Cooper
25.16
PR
Mar 29
Pickerington North vs. Reynoldsburg
17.
11
Jonathan Ugarte
25.64
PR
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
18.
9
Keyshawn Brown
25.72
Mar 29
Pickerington North vs. Reynoldsburg
19.
10
James Hickman
25.84
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
20.
12
Eric Starks
26.02
PR
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
21.
9
William Pressie
26.61
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
22.
9
Trace Vancobb
28.56
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
400 Meters
1.
12
Johnny Carter
49.98
PR
May 21
OHSAA D1 Central District 2
2.
11
Travis Marx
51.10
PR
May 14
Ohio Capital Conference - Capital and Ohio Division
3.
9
Lance Gauthney
51.66
May 6
Larkin / Crosten Classic
4.
12
Shelton Organ
54.38
PR
Apr 8
Stingel Invitational
5.
12
Daniel Campbell
56.94
Mar 29
Pickerington North vs. Reynoldsburg
6.
11
Arrington Dulin
57.72
Mar 29
Pickerington North vs. Reynoldsburg
7.
11
Savon Pulley
58.23
PR
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
8.
9
Keyshawn Brown
58.28
Mar 29
Pickerington North vs. Reynoldsburg
9.
11
Sam Cooper
58.46
PR
Mar 29
Pickerington North vs. Reynoldsburg
10.
10
James Hickman
59.46
Mar 29
Pickerington North vs. Reynoldsburg
11.
9
William Pressie
1:00.90
PR
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
12.
9
Dezman Cooper
1:04.44
PR
Mar 29
Pickerington North vs. Reynoldsburg
13.
12
Eric Starks
1:08.76
PR
Mar 29
Pickerington North vs. Reynoldsburg
800 Meters
1.
11
Warrick Stanford
2:04.69
PR
May 21
OHSAA D1 Central District 2
2.
11
Brandon Abernathy
2:11.78
PR
May 14
Ohio Capital Conference - Capital and Ohio Division
3.
11
Arrington Dulin
2:15.87
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
4.
10
Nat Shewaye
2:20.47
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
5.
11
John Mauritz
2:21.49
PR
Mar 29
Pickerington North vs. Reynoldsburg
6.
9
Keyshawn Brown
2:32.90
PR
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
7.
9
Boyd Davis
2:40.24
PR
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
8.
9
Kacey Douglas
2:41.30
PR
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
9.
9
Bryan Collier
2:52.80
PR
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
1600 Meters
1.
11
John Mauritz
4:57.34
PR
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
2.
11
Warrick Stanford
5:03.23
Apr 29
Marion Night Invitational
3.
10
Nat Shewaye
5:20.70
May 14
Ohio Capital Conference - Capital and Ohio Division
4.
10
Jared Dye
5:37.60
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
5.
9
Andy Young
5:37.90
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
6.
9
Zac Albrecht
5:44.36
PR
Mar 29
Pickerington North vs. Reynoldsburg
7.
10
Andrew Crider
5:53.20
PR
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
8.
9
Kacey Douglas
6:10.06
PR
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
3200 Meters
1.
11
John Mauritz
10:45.96
May 21
OHSAA D1 Central District 2
2.
9
Andy Young
11:50.60
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
3.
10
Jared Dye
11:55.35
May 14
Ohio Capital Conference - Capital and Ohio Division
4.
9
Brody Swisher
12:19.30
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
5.
10
Andrew Crider
12:40.20
PR
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
110m Hurdles - 39"
1.
10
Elijah Moses
15.44
PR
May 21
OHSAA D1 Central District 2
2.
12
Shelton Organ
15.89
PR
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
3.
10
Alec Myers
20.29
PR
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
300m Hurdles - 36"
1.
12
Shelton Organ
39.90
PR
May 14
Ohio Capital Conference - Capital and Ohio Division
2.
11
Sterling Smith
41.07
PR
May 14
Ohio Capital Conference - Capital and Ohio Division
3.
10
Elijah Moses
41.15
PR
May 21
OHSAA D1 Central District 2
4.
10
Alec Myers
52.30
PR
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
4x100 Relay
1.
Danzel Moore
Travis Marx
Sterling Smith
Johnny Carter
41.78
May 27
OHSAA D1 Region 3
2.
Relay Team
42.28
Mar 26
Hammond Relays
3.
Danzel Moore
Travis Marx
Sterling Smith
Charles Bixby
42.64
May 21
OHSAA D1 Central District 2
4.
Danzel Moore
Lance Gauthney
Sterling Smith
Charles Bixby
44.09
May 14
Ohio Capital Conference - Capital and Ohio Division
5.
Jonathan Ugarte
Sam Cooper
Tyler Frederick
Savon Pulley
46.30
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
6.
Mark Gooden
Anthony Bailey
Tyler Britton
Desman Cooper
49.03
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
7.
Trace Vancobb
Keyshawn Brown
Elijah Dismuke
William Pressie
49.82
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
4x200 Relay -
1.
Danzel Moore
Travis Marx
Johnny Carter
Sterling Smith
1:26.90
May 27
OHSAA D1 Region 3
2.
Danzel Moore
Travis Marx
Lance Gauthney
Sterling Smith
1:28.06
May 21
OHSAA D1 Central District 2
3.
Danzel Moore
Lance Gauthney
Charles Bixby
PJ Gaskins
1:31.35
May 14
Ohio Capital Conference - Capital and Ohio Division
4.
Lance Gauthney
Charles Bixby
PJ Gaskins
Savon Pulley
1:31.81
May 6
Larkin / Crosten Classic
5.
Charles Bixby
Lance Gauthney
Tyler Fredrick
Elijah Moses
1:32.71
Apr 29
Marion Night Invitational
6.
Relay Team
1:32.74
Mar 26
Hammond Relays
7.
Lance Gauthney
PJ Gaskins
Elijah Moses
Charles Bixby
1:33.57
Apr 8
Stingel Invitational
8.
Charles Bixby
PJ Gaskins
Elijah Moses
Lance Gauthney
1:34.21
Apr 2
Wildcat Premier
9.
Desman Cooper
Tyler Frederick
Caleb Holbrook
Savon Pulley
1:35.10
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
4x400 Relay
1.
Lance Gauthney
Johnny Carter
Sterling Smith
PJ Gaskins
3:25.17
May 6
Larkin / Crosten Classic
2.
Lance Gauthney
Johnny Carter
Sterling Smith
P.J Gaskins
3:25.40
Apr 29
Marion Night Invitational
3.
Lance Gauthney
Johnny Carter
Sterling Smith
Elijah Moses
3:27.06
May 21
OHSAA D1 Central District 2
4.
Lance Gauthney
Shelton Organ
Johnny Carter
Elijah Moses
3:28.67
Apr 22
Fulton Relays
5.
Relay Team
3:28.99
Mar 26
Hammond Relays
6.
Travis Marx
Johnny Carter
Lance Gauthney
Sterling Smith
3:29.40
Apr 15
Lebanon Relays
7.
Danzel Moore
Sterling Smith
Johnny Carter
Travis Marx
3:35.23
Apr 2
Wildcat Premier
8.
PJ Gaskins
Daniel Campbell
Elijah Moses
Shelton Organ
3:45.16
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
9.
Keyshawn Brown
Sam Cooper
Elijah Dismuke
Eric Starks
3:59.70
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
4x600 Relay
1.
Relay Team
6:42.35
Mar 26
Hammond Relays
4x800 Relay
1.
John Mauritz
Warrick Stanford
Brandon Abernathy
Arrington Dulin
8:38.57
May 14
Ohio Capital Conference - Capital and Ohio Division
2.
Warrick Stanford
John Mauritz
Brandon Abernathy
Arrington Dulin
8:48.33
May 6
Larkin / Crosten Classic
3.
Warrick Stanford
John Mauritz
Nat Shewaye
Arrington Dulin
9:03.96
Apr 29
Marion Night Invitational
4.
John Mauritz
Warrick Stanford
Arrington Dulin
Brandon Abernathy
9:14.18
Mar 29
Pickerington North vs. Reynoldsburg
5.
John Mauritz
Brandon Abernathy
Warrick Stanford
Arrington Dulin
9:14.46
Apr 2
Wildcat Premier
6.
Brandon Abernathy
John Mauritz
Nat Shewaye
Arrington Dulin
9:20.43
Apr 15
Lebanon Relays
7.
Brandon Abernathy
Arrington Dulin
John Mauritz
Nat Shewaye
9:28.00
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
8.
Relay Team
9:47.33
Mar 26
Hammond Relays
9.
9
Bryan Collier
Boyd Davis
Kacey Douglas
Brody Swisher
10:52.24
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
4x1600 Relay
1.
Warrick Stanford
John Mauritz
Nat Shewaye
Andy Young
21:06.35
Apr 22
Fulton Relays
2.
Relay Team
21:29.00
Mar 26
Hammond Relays
3.
John Mauritz
Warrick Stanford
Nat Shewaye
Andy Young
21:48.80
Apr 15
Lebanon Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Relay Team
1:34.19
Mar 26
Hammond Relays
2.
Charles Bixby
Tyler Fredrick
Lance Gauthney
Elijah Moses
1:37.79
Apr 15
Lebanon Relays
3.
Charles Bixby
Tyler Fredrick
Elijah Moses
Lance Gauthney
1:37.96
Apr 2
Wildcat Premier
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Danzel Moore
Daniel Campbell
Shelton Organ
Warrick Stanford
3:47.75
Apr 15
Lebanon Relays
2.
Andy Young
Daniel Campbell
PJ Gaskins
Nat Shewaye
6:48.94
Apr 22
Fulton Relays
3.
Brandon Abernathy
Charles Bixby
Jared Dye
John Mauritz
12:24.98
Apr 22
Fulton Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Brandon Abernathy
PJ Gaskins
Zac Albrecht
John Mauritz
12:36.78
Apr 15
Lebanon Relays
2.
Relay Team
12:57.60
Mar 26
Hammond Relays
3.
Brandon Abernathy
Arrington Dulin
John Mauritz
Andy Young
13:13.13
Apr 2
Wildcat Premier
4x110 Shuttle Hurdles - 39"
1.
Elijah Moses
Daniel Campbell
Shelton Organ
Alec Myers
1:08.37
Apr 22
Fulton Relays
2.
Daniel Campbell
Shelton Organ
Alec Myers
Elijah Moses
1:10.58
Apr 15
Lebanon Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Mark Gooden
51' 10.25
PR
May 14
Ohio Capital Conference - Capital and Ohio Division
2.
11
Tyler Britton
45' 0
Apr 8
Stingel Invitational
3.
12
Anthony Bailey
39' 7
PR
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
4.
10
Michael Strefelt
32' 4.5
May 14
Ohio Capital Conference - Capital and Ohio Division
5.
10
Riley Griffin
27' 11.25
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
6.
9
Brock Barry
27' 1.5
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
7.
11
Matthew Swank
26' 4
Mar 29
Pickerington North vs. Reynoldsburg
8.
10
Shaun Ingra
23' 3.5
PR
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
Discus - 1.6kg
1.
12
Mark Gooden
189' 3
PR
Jun 4
OHSAA D1 State Meet
2.
11
Tyler Britton
145' 3
Apr 29
Marion Night Invitational
3.
12
Anthony Bailey
119' 8
PR
May 14
Ohio Capital Conference - Capital and Ohio Division
4.
9
Brock Barry
79' 11
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
5.
10
Michael Strefelt
77' 7
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
6.
10
Riley Griffin
77' 4
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
7.
10
Shaun Ingra
64' 0
PR
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
8.
11
Matthew Swank
59' 4
PR
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
High Jump
1.
12
Daniel Campbell
6' 4
PR
Apr 15
Lebanon Relays
2.
12
Shelton Organ
6' 0
PR
Apr 15
Lebanon Relays
3.
10
James Hickman
5' 6
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
Long Jump
1.
11
Sterling Smith
21' 9.5
PR
May 21
OHSAA D1 Central District 2
2.
11
Travis Marx
21' 1
Apr 15
Lebanon Relays
3.
10
James Hickman
19' 1.5
May 21
OHSAA D1 Central District 2
4.
9
Brody Swisher
13' 10.5
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
5.
9
Boyd Davis
13' 2.25
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
Womens
100 Meters
1.
11
Mika Cox
12.33
(2.8)
PR
Apr 2
Florida Relays
2.
11
Tylar Mixon
12.76
May 14
Ohio Capital Conference - Capital and Ohio Division
3.
12
Bryanna Barber
12.85
PR
May 21
OHSAA D1 Central District 2
4.
11
Hannah Gaskins
12.87
PR
May 21
OHSAA D1 Central District 2
5.
11
Layanna Gauthney
13.13
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
6.
11
Jazmyn Helms
13.57
PR
Mar 29
Pickerington North vs. Reynoldsburg
7.
10
Samarra Ervin
13.61
PR
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
8.
10
Samerra Ervin
13.96
PR
Mar 29
Pickerington North vs. Reynoldsburg
9.
12
Kuziah Smith
14.30
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
10.
10
Anjelica Velez
14.31
PR
Mar 29
Pickerington North vs. Reynoldsburg
11.
10
Anaya Mallory
15.11
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
12.
9
Mary Roberts
15.34
PR
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
13.
11
Charline McClure
15.36
PR
Mar 29
Pickerington North vs. Reynoldsburg
14.
10
J'Reyanna Jones
15.52
PR
Mar 29
Pickerington North vs. Reynoldsburg
15.
11
Tahji Crumpler
15.82
PR
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
16.
10
Layneisha Tilley
16.02
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
17.
9
Angel White
16.23
PR
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
18.
9
Tayla Lee
16.30
PR
Mar 29
Pickerington North vs. Reynoldsburg
19.
11
Nantenin Camara
17.50
Mar 29
Pickerington North vs. Reynoldsburg
200 Meters
1.
11
Mika Cox
24.98
May 21
OHSAA D1 Central District 2
2.
11
Tylar Mixon
25.30
PR
May 27
OHSAA D1 Region 3
3.
12
Bryanna Barber
26.72
PR
May 14
Ohio Capital Conference - Capital and Ohio Division
4.
11
Layanna Gauthney
27.75
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
5.
11
Jazmyn Helms
28.37
PR
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
6.
9
Tyra Barber
28.46
PR
Mar 29
Pickerington North vs. Reynoldsburg
7.
10
Alayah Hughes
29.79
PR
Mar 29
Pickerington North vs. Reynoldsburg
8.
10
Anjelica Velez
30.23
PR
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
9.
10
Sherita Ingram
31.18
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
10.
10
Anaya Mallory
31.61
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
11.
10
J'Reyanna Jones
32.00
PR
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
12.
9
Mary Roberts
32.39
PR
Mar 29
Pickerington North vs. Reynoldsburg
13.
11
Tahji Crumpler
33.17
PR
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
14.
10
Layneisha Tilley
34.04
PR
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
15.
9
Tayla Lee
34.26
Mar 29
Pickerington North vs. Reynoldsburg
16.
9
Angel White
34.32
PR
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
17.
11
Nantenin Camara
35.46
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
400 Meters
1.
11
Mika Cox
57.85
May 14
Ohio Capital Conference - Capital and Ohio Division
2.
9
Nia Grant
59.42
May 21
OHSAA D1 Central District 2
3.
11
Tylar Mixon
1:01.36
PR
May 14
Ohio Capital Conference - Capital and Ohio Division
4.
9
Tyra Barber
1:06.85
PR
Mar 29
Pickerington North vs. Reynoldsburg
5.
10
Dalajah Long
1:10.07
Apr 8
Stingel Invitational
6.
10
Anjelica Velez
1:15.29
PR
Mar 29
Pickerington North vs. Reynoldsburg
7.
9
Tayla Lee
1:17.68
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
8.
10
Anaya Mallory
1:19.49
Mar 29
Pickerington North vs. Reynoldsburg
800 Meters
1.
10
Alayah Hughes
2:43.63
PR
May 21
OHSAA D1 Central District 2
2.
9
Jasmine Blueter
3:01.76
Apr 29
Marion Night Invitational
3.
10
Dalajah Long
3:03.94
PR
May 14
Ohio Capital Conference - Capital and Ohio Division
1600 Meters
1.
9
Natalie Castello
6:16.27
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
2.
9
Jasmine Blueter
7:12.32
May 14
Ohio Capital Conference - Capital and Ohio Division
3200 Meters
1.
9
Natalie Castello
13:37.50
Apr 29
Marion Night Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
12
Gloria Opoku
14.44
PR
May 21
OHSAA D1 Central District 2
2.
12
Alexis Anderson
15.48
PR
May 21
OHSAA D1 Central District 2
3.
9
Tyra Barber
16.68
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
4.
10
Samarra Ervin
17.67
PR
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
5.
11
Samerrah Phillips
19.19
PR
Mar 29
Pickerington North vs. Reynoldsburg
6.
9
Uju Ezeudu
19.42
PR
Mar 29
Pickerington North vs. Reynoldsburg
7.
11
Charline McClure
21.05
Mar 29
Pickerington North vs. Reynoldsburg
300m Hurdles - 30"
1.
12
Gloria Opoku
45.63
PR
May 21
OHSAA D1 Central District 2
2.
9
Tyra Barber
49.24
PR
May 14
Ohio Capital Conference - Capital and Ohio Division
3.
12
Alexis Anderson
49.27
PR
May 6
Larkin / Crosten Classic
4.
10
Samerra Ervin
53.38
PR
Apr 15
Lebanon Relays
5.
10
Samarra Ervin
54.13
PR
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
6.
11
Charline McClure
57.06
Apr 15
Lebanon Relays
4x100 Relay
1.
Tylar Mixon
Mika Cox
Gloria Opoku
Bryanna Barber
48.24
May 6
Larkin / Crosten Classic
2.
Tylar Mixon
Gloria Opoku
Layanna Gauthney
Bryanna Barber
48.42
May 21
OHSAA D1 Central District 2
3.
Tylar Mixon
Gloria Opoku
Hannah Gaskins
Bryanna Barber
48.86
Apr 15
Lebanon Relays
4.
Relay Team
49.16
Mar 26
Hammond Relays
5.
Bryanna Barber
Gloria Opoku
Hannah Gaskins
Layanna Gauthney
49.39
May 14
Ohio Capital Conference - Capital and Ohio Division
6.
Tylar Mixon
Gloria Opoku
Hannah Gaskins
Layanna Gauthney
49.96
Apr 8
Stingel Invitational
7.
Bryanna Barber
Gloria Opoku
Nia Grant
Tylar Mixon
50.06
Apr 2
Wildcat Premier
8.
Nantenin Camara
Bevia Frimpong
J'Reyanna Jones
Layneisha Tilley
1:05.10
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
4x200 Relay -
1.
Tylar Mixon
Nia Grant
Hannah Gaskins
Mika Cox
1:40.90
May 27
OHSAA D1 Region 3
2.
Tylar Mixon
Mika Cox
Hannah Gaskins
Gloria Opoku
1:42.41
Jun 4
OHSAA D1 State Meet
3.
Tylar Mixon
Layanna Gauthney
Hannah Gaskins
Mika Cox
1:42.48
May 27
OHSAA D1 Region 3
4.
Tylar Mixon
Layanna Gauthney
Hannah Gaskins
Bryanna Barber
1:43.35
May 21
OHSAA D1 Central District 2
5.
Bryanna Barber
Mika Cox
Hannah Gaskins
Layanna Gauthney
1:43.89
Apr 22
Fulton Relays
6.
Tylar Mixon
Gloria Opoku
Hannah Gaskins
Bryanna Barber
1:44.16
Apr 15
Lebanon Relays
7.
Tylar Mixon
Gloria Opoku
Layanna Gauthney
Hannah Gaskins
1:44.61
May 6
Larkin / Crosten Classic
8.
Tylar Mixon
Layanna Gauthney
Hannah Gaskins
Dalajah Long
1:46.39
Apr 29
Marion Night Invitational
9.
Kuziah Smith
Layanna Gauthney
Hannah Gaskins
Nia Grant
1:51.80
Apr 2
Wildcat Premier
10.
Relay Team
1:52.66
Mar 26
Hammond Relays
11.
Dalajah Long
Alayah Hughes
Jazmyn Helms
Kuziah Smith
1:55.76
Apr 8
Stingel Invitational
12.
Jazmyn Helms
Sherita Ingram
Kuziah Smith
Anjelica Velez
2:02.24
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
4x400 Relay
1.
Tylar Mixon
Mika Cox
Hannah Gaskins
Nia Grant
3:50.75
Jun 4
OHSAA D1 State Meet
2.
Tylar Mixon
Gloria Opoku
Nia Grant
Hannah Gaskins
4:00.15
May 21
OHSAA D1 Central District 2
3.
Tylar Mixon
Mika Cox
Nia Grant
Bryanna Barber
4:03.50
Apr 29
Marion Night Invitational
4.
Tylar Mixon
Mika Cox
Hannah Gaskins
Gloria Opoku
4:04.33
Apr 22
Fulton Relays
5.
Tylar Mixon
Mika Cox
Nia Grant
Hannah Gaskins
4:07.53
May 14
Ohio Capital Conference - Capital and Ohio Division
6.
Tylar Mixon
Nia Grant
Gloria Opoku
Hannah Gaskins
4:09.45
Apr 15
Lebanon Relays
7.
Relay Team
4:16.30
Mar 26
Hammond Relays
8.
Tylar Mixon
Gloria Opoku
Nia Grant
Bryanna Barber
4:28.74
Apr 2
Wildcat Premier
9.
Layanna Gauthney
Tyra Barber
Tayla Lee
Kuziah Smith
4:38.40
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
10.
Jazmyn Helms
Sherita Ingram
Anaya Mallory
Mary Roberts
4:53.21
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
4x800 Relay
1.
Jasmine Blueter
Natalie Castello
Alayah Hughes
Tyra Barber
11:29.69
Apr 29
Marion Night Invitational
2.
Alayah Hughes
Natalie Castello
Dalajah Long
Jasmine Blueter
11:30.42
May 14
Ohio Capital Conference - Capital and Ohio Division
3.
Alayah Hughes
Natalie Castello
Tyra Barber
Dalajah Long
11:30.46
May 6
Larkin / Crosten Classic
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Tylar Mixon
Layanna Gauthney
Mika Cox
Nia Grant
1:50.12
Apr 22
Fulton Relays
2.
Relay Team
1:55.18
Mar 26
Hammond Relays
3.
Kuziah Smith
Layanna Gauthney
Hannah Gaskins
Nia Grant
1:55.56
Apr 2
Wildcat Premier
4.
Layanna Gauthney
Dalajah Long
Alayah Hughes
Nia Grant
1:56.00
Apr 15
Lebanon Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Kuziah Smith
Dalajah Long
Jazmyn Helms
Jasmine Blueter
5:03.25
Apr 15
Lebanon Relays
2.
Natalie Castello
Alayah Hughes
Dalajah Long
Jasmine Blueter
8:01.83
Apr 22
Fulton Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Alayah Hughes
Layanna Gauthney
Jasmine Blueter
Natalie Castello
15:17.28
Apr 15
Lebanon Relays
4x100 Shuttle Hurdles - 33"
1.
Gloria Opoku
Alexis Anderson
Tyra Barber
Samerra Ervin
1:06.17
Apr 22
Fulton Relays
2.
Alexis Anderson
Samerra Ervin
Tyra Barber
Gloria Opoku
1:07.08
Apr 15
Lebanon Relays
Shot Put - 4kg
1.
10
Jallynda Salley
30' 4
PR
Mar 29
Pickerington North vs. Reynoldsburg
2.
11
Rachel Thomas
29' 4
PR
Mar 29
Pickerington North vs. Reynoldsburg
3.
10
Ayo Alabi
26' 4.75
PR
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
4.
9
Aliyah Holt
25' 0.5
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
5.
10
Cilena Mason
24' 6
Mar 29
Pickerington North vs. Reynoldsburg
6.
9
Belvia Frimpong
24' 2.75
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
7.
9
Olivia Holt
22' 6.5
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
Discus - 1kg
1.
11
Rachel Thomas
110' 5
PR
May 21
OHSAA D1 Central District 2
2.
9
Aliyah Holt
77' 11
PR
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
3.
10
Cilena Mason
77' 1
PR
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
4.
10
Jallynda Salley
76' 5
PR
Apr 2
Wildcat Premier
5.
9
Belvia Frimpong
75' 1
PR
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
6.
9
Olivia Holt
66' 4
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
7.
10
Ayo Alabi
61' 4
May 3
Olentangy Orange Tri # 2
High Jump
1.
11
Hannah Gaskins
5' 2
May 21
OHSAA D1 Central District 2
2.
10
Samerra Ervin
4' 6
PR
Apr 29
Marion Night Invitational
Long Jump
1.
12
Alexis Anderson
16' 5
PR
Apr 22
Fulton Relays
2.
11
Jazmyn Helms
14' 1
PR
Apr 15
Lebanon Relays
3.
9
Tyra Barber
13' 7.5
PR
May 14
Ohio Capital Conference - Capital and Ohio Division
4.
12
Kuziah Smith
13' 3.5
PR
May 14
Ohio Capital Conference - Capital and Ohio Division
5.
10
Alayah Hughes
11' 5.5
PR
Apr 2
Wildcat Premier
*Recent improvement