Season:
2017 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
1998
1995
1989
1987
1983
1981
1980
1976
1975
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2011
2010
2009
2006
2005
2004
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Brandon Adams
10.98
PR
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
2.
10
Dante Abrams
11.66
May 10
Lake Erie League Championships
3.
11
Isaac Bizzell
12.18
Apr 22
Ranger Relays
4.
9
Chrisean Merritt
12.41
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
5.
10
Dailen Pace
12.42
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
6.
-
Arthur Burdette
12.47
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
7.
12
Jarnell Benyam
12.77
PR
Apr 22
Ranger Relays
8.
9
Melvin Carter
13.09
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
9.
9
Sean Couts
13.37
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
10.
9
Tyler Mathews
13.94
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
200 Meters
1.
12
Brandon Adams
22.78
PR
May 10
Lake Erie League Championships
2.
9
Kameran Hawkins
23.71
PR
May 10
Lake Erie League Championships
3.
11
Isaac Bizzell
25.49
PR
Apr 22
Ranger Relays
4.
9
Chrisean Merritt
26.10
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
5.
9
Tyler Mathews
27.09
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
6.
9
Sean Couts
27.75
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
400 Meters
1.
11
Kristian Chavers
52.24
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
2.
10
Dante Abrams
54.29
May 10
Lake Erie League Championships
3.
9
Kameran Hawkins
56.96
Apr 1
Bill Dodd Invitational
4.
10
Dailen Pace
58.30
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
5.
9
Melvin Carter
1:04.07
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
800 Meters
1.
12
Jaylen Womack
2:10.99
PR
May 10
Lake Erie League Championships
2.
10
Isaiah Thorton
2:13.92
PR
May 10
Lake Erie League Championships
3.
12
Cory Mcgaughy
2:15.34
Apr 1
Bill Dodd Invitational
4.
12
Adonis Pugh
2:19.87
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
5.
9
Keshan Tulshi
2:25.17
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
6.
9
Michael Shows
2:46.79
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
1600 Meters
1.
12
Cory Mcgaughy
4:51.45
PR
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
2.
12
Jaylen Womack
4:56.72
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
3.
9
Keshan Tulshi
5:19.50
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
4.
12
Adonis Pugh
5:28.46
Apr 22
Ranger Relays
5.
9
Michael Shows
6:11.23
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
6.
9
David Claybrooks
6:18.59
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
3200 Meters
1.
12
Cory Mcgaughy
10:35.00
PR
May 10
Lake Erie League Championships
2.
12
Emanuel Lopez
10:38.13
PR
Apr 29
Cardinal Relays
3.
12
Manny Lopez
10:39.63
PR
May 10
Lake Erie League Championships
110m Hurdles - 39"
1.
9
Trae'Vaughn Wilson
17.72
May 10
Lake Erie League Championships
2.
9
Melvin Carter
18.08
PR
May 10
Lake Erie League Championships
300m Hurdles - 36"
1.
9
Trae'Vaughn Wilson
44.51
May 10
Lake Erie League Championships
2.
12
Ronald Bright
44.94
Apr 1
Bill Dodd Invitational
3.
9
Melvin Carter
46.88
PR
May 10
Lake Erie League Championships
4.
12
Gevon Thoma
49.06
PR
Apr 1
Bill Dodd Invitational
4x100 Relay
1.
Ronald Bright
Dante Abrams
Bernard Bates
Brandon Adams
43.73
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
2.
Dante Abrams
Brandon Adams
Bernard Bates
Ronald Bright
44.06
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
3.
Ronald Bright
Eric Haskin
Dante Abrams
Brandon Adams
44.30
Apr 8
Nordonia Knights Relays
4.
Ronald Bright
Gevon Thoma
Isaac Bizzell
Brandon Adams
46.11
Apr 1
Bill Dodd Invitational
4x100 Throwers Relay - Throwers
1.
Da'Ray Menefield
Larry Briscoe
Chrisean Merritt
Ladarian Davis
53.50
Apr 8
Nordonia Knights Relays
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:33.20
May 10
Lake Erie League Championships
2.
Ronald Bright
Eric Haskin
Dante Abrams
Brandon Adams
1:34.68
Apr 8
Nordonia Knights Relays
3.
Ronald Bright
Dante Abrams
Eric Haskin
Brandon Adams
1:36.02
Apr 29
Cardinal Relays
4.
Brandon Adams
Kameran Hawkins
Gevon Thoma
Isaac Bizzell
1:38.23
Apr 1
Bill Dodd Invitational
4x400 Relay
1.
Kameran Hawkins
Kristian Chavers
Cory Mcgaughy
Dante Abrams
3:39.19
Apr 29
Cardinal Relays
2.
Eric Haskin
Trae'Vaughn Wilson
Kristian Chavers
Dante Abrams
3:43.63
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
3.
Ronald Bright
Kameran Hawkins
Eric Haskin
Cory Mcgaughy
3:45.20
Apr 8
Nordonia Knights Relays
4.
Kameran Hawkins
Isaac Bizzell
Kristian Chavers
Isaiah Thorton
3:56.61
Apr 22
Ranger Relays
5.
Isaac Bizzell
Kameran Hawkins
Isaiah Thorton
Brandon Adams
3:58.04
Apr 1
Bill Dodd Invitational
4x800 Relay
1.
Relay Team
8:33.26
May 10
Lake Erie League Championships
2.
Jaylen Womack
Kristian Chavers
Isaiah Thorton
Cory Mcgaughy
8:54.23
Apr 29
Cardinal Relays
3.
Jaylen Womack
Kristian Chavers
Kameran Hawkins
Cory Mcgaughy
9:02.30
Apr 8
Nordonia Knights Relays
4.
Cory Mcgaughy
Jaylen Womack
Adonis Pugh
Emanuel Lopez
9:19.64
Apr 1
Bill Dodd Invitational
5.
Isaiah Thorton
Adonis Pugh
Keshan Tulshi
Kameran Hawkins
9:59.11
May 6
The Optimist Meet
4x1600 Relay
1.
Cory Mcgaughy
Isaiah Thorton
Adonis Pugh
Emanuel Lopez
20:55.3h
Apr 8
Nordonia Knights Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Isaac Bizzell
Brandon Adams
Kameran Hawkins
Kristian Chavers
1:43.30
Apr 8
Nordonia Knights Relays
2.
Brandon Adams
Bernard Bates
Kameran Hawkins
Kristian Chavers
1:46.42
Apr 29
Cardinal Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Jaylen Womack
Kristian Chavers
Adonis Pugh
Emanuel Lopez
12:17.80
Apr 8
Nordonia Knights Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Larry Briscoe
40' 11
PR
May 10
Lake Erie League Championships
2.
9
Chrisean Merritt
38' 7.5
May 10
Lake Erie League Championships
3.
10
Ladarian Davis
30' 2
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
Discus - 1.6kg
1.
12
Larry Briscoe
128' 5
PR
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
2.
9
Chrisean Merritt
104' 9
May 10
Lake Erie League Championships
3.
12
Gevon Thoma
94' 5
PR
Apr 29
Cardinal Relays
High Jump
1.
12
Ronald Bright
6' 4
May 10
Lake Erie League Championships
2.
11
Erik Haskins
6' 0
PR
May 10
Lake Erie League Championships
11
Eric Haskin
6' 0
PR
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
4.
10
Dante Abrams
5' 3
PR
Apr 1
Bill Dodd Invitational
Pole Vault
1.
11
Erik Haskins
12' 0
PR
May 10
Lake Erie League Championships
11
Eric Haskin
12' 0
PR
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
3.
11
Isaac Brizzell
10' 0
PR
May 10
Lake Erie League Championships
11
Isaac Bizzell
10' 0
PR
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
5.
9
Trae'Vaughn Wilson
8' 6
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
6.
9
Melvin Carter
7' 0
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
Long Jump
1.
12
Ronald Bright
23' 0.5
(1.3)
PR
May 26
OHSAA D1 Region 1
2.
12
Gevon Thoma
20' 4
PR
May 10
Lake Erie League Championships
3.
10
Dante Abrams
18' 6.5
Apr 29
Cardinal Relays
Womens
100 Meters
1.
11
Tamara Rodgers
12.75
PR
May 10
Lake Erie League Championships
2.
12
Crystal Powell
13.31
PR
May 10
Lake Erie League Championships
3.
10
Kayla Corlew
13.94
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
4.
9
Tamera Maple
14.10
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
5.
9
R'Mya Weatherspoon
14.18
PR
Apr 29
Cardinal Relays
6.
9
Nijah Jackson
14.21
Apr 22
Ranger Relays
7.
10
Ky'lee Long
14.63
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
8.
9
Kamari Finley
15.37
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
9.
-
Yonah Means
15.49
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
200 Meters
1.
11
Tamara Rodgers
26.69
PR
May 10
Lake Erie League Championships
2.
11
Autumn Hale
27.82
May 10
Lake Erie League Championships
3.
12
Crystal Powell
28.51
(.4)
PR
May 6
The Optimist Meet
4.
9
Nijah Jackson
28.58
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
5.
10
Kayla Corlew
29.53
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
6.
10
Ky'lee Long
30.42
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
7.
9
Tamera Maple
30.60
PR
Apr 1
Bill Dodd Invitational
8.
-
Yonah Means
33.05
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
9.
9
Kamari Finley
34.10
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
400 Meters
1.
11
Tamara Rodgers
59.32
PR
May 10
Lake Erie League Championships
2.
11
Autumn Hale
1:01.12
May 10
Lake Erie League Championships
3.
9
Nijah Jackson
1:04.80
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
4.
11
Sidney Angel
1:06.71
Apr 22
Ranger Relays
5.
10
Kayla Corlew
1:08.42
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
6.
9
Tamera Maple
1:18.16
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
800 Meters
1.
11
Sydney Angel
2:39.87
PR
May 10
Lake Erie League Championships
2.
12
Kayla Thompson
2:47.45
Apr 22
Ranger Relays
3.
10
Jazmine Williams
2:51.88
PR
May 10
Lake Erie League Championships
4.
11
Sidney Angel
3:03.09
PR
Apr 1
Bill Dodd Invitational
1600 Meters
1.
12
Kayla Thompson
6:01.61
PR
May 10
Lake Erie League Championships
2.
10
Jazmine Williams
6:14.90
PR
May 10
Lake Erie League Championships
3200 Meters
1.
12
Kayla Thompson
13:21.57
PR
May 10
Lake Erie League Championships
2.
10
Jazmine Williams
15:04.20
PR
May 10
Lake Erie League Championships
100m Hurdles - 33"
1.
9
R'Mya Weatherspoon
18.28
PR
May 10
Lake Erie League Championships
2.
12
Meshay Washington
18.92
PR
May 10
Lake Erie League Championships
300m Hurdles - 30"
1.
11
Shanya Peters
50.95
May 10
Lake Erie League Championships
2.
12
Bobbie Fort'e
51.92
PR
May 10
Lake Erie League Championships
3.
9
R'Mya Weatherspoon
1:07.14
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
4x100 Relay
1.
Nijah Jackson
Crystal Powell
Shanya Peters
Sidney Angel
52.48
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
2.
Autumn Hale
Tamara Rodgers
Shanya Peters
Sidney Angel
52.63
Apr 29
Cardinal Relays
3.
Sidney Angel
Nijah Jackson
Shanya Peters
Crystal Powell
52.64
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
4.
Relay Team
52.74
May 10
Lake Erie League Championships
5.
Tamera Maple
R'Mya Weatherspoon
Ky'lee Long
Kayla Corlew
55.64
Apr 1
Bill Dodd Invitational
6.
Meshay Washington
Kamari Finley
Tamera Maple
Nijah Jackson
56.31
Apr 22
Ranger Relays
4x200 Relay -
1.
Autumn Hale
Tamara Rodgers
Shanya Peters
Sidney Angel
1:47.78
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
2.
-
Tamara Rodgers
Shanya Peters
Sidney Angel
Autumn Hale
1:48.42
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
3.
Autumn Hale
Shanya Peters
Nijah Jackson
Bobbie Fort'e
1:53.02
Apr 8
Nordonia Knights Relays
4.
Relay Team
1:53.64
May 10
Lake Erie League Championships
5.
Sidney Angel
Bobbie Fort'e
Shanya Peters
Crystal Powell
1:56.70
Apr 22
Ranger Relays
6.
R'Mya Weatherspoon
Kayla Corlew
Nijah Jackson
Crystal Powell
1:57.54
May 6
The Optimist Meet
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:06.84
May 10
Lake Erie League Championships
2.
Nijah Jackson
Autumn Hale
Tamara Rodgers
Sidney Angel
4:08.78
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
3.
Nijah Jackson
Autumn Hale
Sidney Angel
Tamara Rodgers
4:11.16
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
4.
Nijah Jackson
Sidney Angel
Autumn Hale
Kayla Thompson
4:13.46
May 26
OHSAA D1 Region 1
5.
Autumn Hale
Nijah Jackson
Sidney Angel
Tamara Rodgers
4:19.08
Apr 8
Nordonia Knights Relays
6.
Autumn Hale
Kayla Thompson
Bobbie Fort'e
Sidney Angel
4:22.33
Apr 1
Bill Dodd Invitational
7.
Autumn Hale
Tamara Rodgers
Kayla Thompson
Sidney Angel
4:23.20
Apr 29
Cardinal Relays
8.
Kamari Finley
Crystal Powell
Ky'lee Long
Nijah Jackson
4:44.12
Apr 22
Ranger Relays
4x800 Relay
1.
Relay Team
10:35.80
May 10
Lake Erie League Championships
2.
Sidney Angel
Jazmine Williams
Kamari Finley
Kayla Thompson
11:04.45
Apr 8
Nordonia Knights Relays
3.
Kayla Thompson
Bobbie Fort'e
Jazmine Williams
Kayla Corlew
11:08.03
Apr 29
Cardinal Relays
4.
Kayla Thompson
Autumn Hale
Tamara Rodgers
Sidney Angel
11:28.94
May 6
The Optimist Meet
5.
Autumn Hale
Jazmine Williams
Sidney Angel
Kayla Thompson
11:35.63
Apr 1
Bill Dodd Invitational
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Autumn Hale
Tamara Rodgers
Shanya Peters
Sidney Angel
1:58.07
Apr 29
Cardinal Relays
2.
Kayla Corlew
Bobbie Fort'e
Sidney Angel
Kamari Finley
2:06.63
Apr 8
Nordonia Knights Relays
Shot Put - 4kg
1.
12
Brandi Boddy
37' 6.25
PR
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
2.
12
Aneisha Young
28' 8.75
Apr 22
Ranger Relays
3.
11
Aja Battle-Gibson
24' 11.5
PR
Apr 8
Nordonia Knights Relays
4.
11
Kynisha Bouldin
20' 7
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
Discus - 1kg
1.
12
Aneisha Young
94' 2
PR
May 10
Lake Erie League Championships
2.
12
Brandi Boddy
91' 1
PR
Apr 22
Ranger Relays
3.
12
Daina Dasher
75' 6
Apr 1
Bill Dodd Invitational
4.
11
Aja Battle-Gibson
67' 7.5
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
5.
11
Kynisha Bouldin
62' 1
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
6.
-
Aja Gibbson-Bottles
60' 0
PR
Apr 8
Nordonia Knights Relays
High Jump
1.
11
Shanya Peters
4' 4
PR
May 10
Lake Erie League Championships
2.
12
Bobbie Fort'e
4' 0
PR
May 10
Lake Erie League Championships
Pole Vault
1.
11
Shanya Peters
7' 6
PR
Apr 22
Ranger Relays
2.
12
Kayla Thompson
7' 0
PR
Apr 8
Nordonia Knights Relays
3.
12
Crystal Powell
6' 0
PR
May 6
The Optimist Meet
Long Jump
1.
10
Ky'lee Long
14' 4
PR
May 10
Lake Erie League Championships
2.
12
Meshay Washington
13' 6
PR
May 10
Lake Erie League Championships
3.
9
Tamera Maple
11' 4
PR
May 8
Woodridge Stars of Track & Field
*Recent improvement