Season:
2022 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
1999
1995
1993
1992
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
40 Yard Dash
1.
11
Devon Bradford
5.58
(.1)
PR
Apr 22
Anderson Invitational
2.
11
Ben Schuler
5.60
(-.1)
PR
Apr 22
Anderson Invitational
100 Meters
1.
11
Dylan Arn
11.76
PR
Apr 26
Kings HS Invitational
2.
12
Logan Campbell
11.89
PR
Apr 29
Loveland Invitational
3.
11
Ben Schuler
12.54
PR
Apr 8
Coaches Classic DI Ross Varsity
4.
10
Brian Balser
12.65
Apr 6
Coach's Classic DI Ross JV
5.
11
Mason Becht
12.91
PR
Apr 26
Kings HS Invitational
6.
9
Ryder Smith
13.03
PR
Apr 29
Goshen HS Invitational
7.
11
Devon Bradford
13.74
Apr 6
Coach's Classic DI Ross JV
8.
9
Hunter Burson
13.78
PR
Apr 6
Coach's Classic DI Ross JV
9.
9
Christian Head
13.92
PR
Mar 31
West Clermont Invitational
200 Meters
1.
12
Logan Campbell
24.37
PR
Apr 8
Coaches Classic DI Ross Varsity
2.
11
Dylan Arn
24.43
PR
Apr 29
Loveland Invitational
3.
12
Caleb Ware
25.32
PR
Apr 8
Coaches Classic DI Ross Varsity
4.
11
Ben Schuler
25.75
(-.1)
PR
May 20
OHSAA D1 Southwest District - Mason
5.
10
Brian Balser
25.94
(-.3)
Apr 22
Anderson Invitational
6.
9
Landen Verdon
26.01
PR
Apr 29
Goshen HS Invitational
7.
11
Austin McKinzie
26.54
PR
Apr 6
Coach's Classic DI Ross JV
8.
10
Ashton Friend
26.94
PR
Apr 29
Goshen HS Invitational
9.
10
Brady Cinnamon
27.93
PR
Apr 6
Coach's Classic DI Ross JV
10.
12
Wyatt Sexton
28.05
PR
Apr 6
Coach's Classic DI Ross JV
400 Meters
1.
12
Caleb Ware
53.21
Apr 26
Kings HS Invitational
2.
12
Logan Campbell
55.44
Apr 26
Kings HS Invitational
3.
10
Brian Balser
57.46
May 20
OHSAA D1 Southwest District - Mason
4.
9
David Rice
58.14
PR
Apr 6
Coach's Classic DI Ross JV
5.
11
Dylan Arn
58.58
Apr 22
Anderson Invitational
6.
12
Wyatt Sexton
1:00.05
PR
Apr 6
Coach's Classic DI Ross JV
7.
9
Landen Verdon
1:01.67
PR
Apr 14
Mt. Healthy Owls Classic
8.
11
Austin McKinzie
1:03.44
PR
Apr 22
Anderson Invitational
9.
11
Jackson Fite
1:03.53
PR
Apr 6
Coach's Classic DI Ross JV
10.
9
Marcus Williams
1:06.83
PR
Mar 31
West Clermont Invitational
11.
9
Seth VanWinkle
1:09.13
PR
Mar 31
West Clermont Invitational
12.
10
Brady Cinnamon
1:09.51
PR
Apr 29
Goshen HS Invitational
800 Meters
1.
12
Caleb Ware
1:55.94
PR
May 27
OHSAA D1 Region 4
2.
12
Luke Woodruff
2:11.62
PR
Apr 26
Kings HS Invitational
3.
9
David Rice
2:22.80
PR
Apr 14
Mt. Healthy Owls Classic
4.
12
Lee Smith
2:32.31
PR
Apr 29
Goshen HS Invitational
5.
12
Mackenzie Thorne
2:34.26
PR
Mar 31
West Clermont Invitational
6.
11
Saul Woodruff
2:43.82
PR
Apr 6
Coach's Classic DI Ross JV
1600 Meters
1.
12
Luke Woodruff
5:00.62
PR
Apr 26
Kings HS Invitational
2.
12
Lee Smith
5:11.12
PR
Apr 29
Loveland Invitational
9
David Rice
5:11.12
PR
Apr 14
Mt. Healthy Owls Classic
4.
12
Caleb Ware
5:11.93
Apr 14
Mt. Healthy Owls Classic
5.
11
Jackson Fite
5:35.35
Apr 29
Loveland Invitational
6.
9
Jude Woodruff
5:59.64
Apr 6
Coach's Classic DI Ross JV
7.
12
Mackenzie Thorne
6:04.94
PR
Apr 29
Goshen HS Invitational
8.
12
Jesse Addison
6:40.34
PR
Apr 6
Coach's Classic DI Ross JV
3200 Meters
1.
12
Luke Woodruff
10:44.10
PR
Apr 29
Loveland Invitational
2.
12
Colton O'Hara
11:10.30
Apr 8
Coaches Classic DI Ross Varsity
3.
9
David Rice
11:15.98
PR
Apr 8
Coaches Classic DI Ross Varsity
4.
9
Jude Woodruff
11:37.17
Apr 22
Anderson Invitational
5.
12
Lee Smith
12:23.56
PR
Apr 6
Coach's Classic DI Ross JV
110m Hurdles - 39"
1.
11
Mason Becht
16.00
(.0)
PR
May 20
OHSAA D1 Southwest District - Mason
2.
12
Donta Schoen
20.43
(-.5)
PR
May 20
OHSAA D1 Southwest District - Mason
3.
9
Trayven Jacobs
20.60
PR
Apr 8
Coaches Classic DI Ross Varsity
4.
9
Landen Verdon
21.16
PR
Apr 29
Goshen HS Invitational
5.
9
Seth VanWinkle
21.51
PR
Mar 31
West Clermont Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
11
Mason Becht
44.55
PR
Apr 14
Mt. Healthy Owls Classic
2.
12
Caleb Ware
44.87
PR
Mar 31
West Clermont Invitational
3.
12
Donta Schoen
48.91
PR
May 20
OHSAA D1 Southwest District - Mason
4.
9
Trayven Jacobs
52.39
PR
Apr 8
Coaches Classic DI Ross Varsity
2k Steeplechase
1.
12
Caleb Ware
6:55.41
PR
Apr 26
Kings HS Invitational
2.
9
David Rice
8:08.50
PR
Apr 26
Kings HS Invitational
4x100 Relay
1.
Relay Team
46.64
Apr 26
Kings HS Invitational
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:39.15
Apr 29
Loveland Invitational
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:49.08
Apr 8
Coaches Classic DI Ross Varsity
4x800 Relay
1.
Relay Team
9:14.09
Apr 8
Coaches Classic DI Ross Varsity
4x110 Shuttle Hurdles - 30"
1.
Relay Team
1:05.05
Apr 29
Goshen HS Invitational
Shot Put - 12lb
1.
11
Dane Tomlin
46' 10.5
Apr 29
Loveland Invitational
2.
12
Connor Iaroli
46' 9.5
PR
May 20
OHSAA D1 Southwest District - Mason
3.
12
Cameron Weil
43' 0
PR
Apr 6
Coach's Classic DI Ross JV
4.
9
Brian Smith
30' 5
Apr 29
Goshen HS Invitational
5.
9
Izaiah Snow
28' 11
Apr 6
Coach's Classic DI Ross JV
6.
10
Johnathon Kempf
28' 8
PR
Apr 6
Coach's Classic DI Ross JV
Discus - 1.6kg
1.
12
Connor Iaroli
158' 0
PR
Apr 26
Kings HS Invitational
2.
12
Cameron Weil
125' 3
PR
Apr 22
Anderson Invitational
3.
11
Dane Tomlin
121' 2
Apr 14
Mt. Healthy Owls Classic
4.
-
Connor Irolle
110' 6
PR
Apr 24
Criss & Rita Somerlot Field Events Classic
5.
-
Cameron White
100' 6
PR
Apr 24
Criss & Rita Somerlot Field Events Classic
6.
9
Brian Smith
94' 9
PR
Apr 6
Coach's Classic DI Ross JV
7.
9
Damian Valdez
80' 5
PR
Mar 31
West Clermont Invitational
8.
10
Johnathon Kempf
68' 5
PR
Apr 6
Coach's Classic DI Ross JV
High Jump
1.
9
Marcus Williams
5' 8
May 20
OHSAA D1 Southwest District - Mason
2.
9
Landen Verdon
5' 6
May 20
OHSAA D1 Southwest District - Mason
11
Mason Becht
5' 6
Apr 14
Mt. Healthy Owls Classic
4.
12
Logan Campbell
5' 0
Apr 8
Coaches Classic DI Ross Varsity
12
Donta Schoen
5' 0
PR
Apr 29
Goshen HS Invitational
Pole Vault
1.
11
Corbyn Cunningham
9' 6
Apr 29
Goshen HS Invitational
2.
9
Ryder Smith
9' 0
Apr 22
Anderson Invitational
Long Jump
1.
12
Logan Campbell
20' 11.75
(1.5)
PR
May 27
OHSAA D1 Region 4
2.
11
Dylan Arn
18' 6
PR
May 20
OHSAA D1 Southwest District - Mason
3.
9
Landen Verdon
18' 3
PR
Apr 29
Goshen HS Invitational
4.
10
Brady Cinnamon
15' 0
Apr 29
Goshen HS Invitational
5.
9
Marcus Williams
13' 4.75
PR
Apr 6
Coach's Classic DI Ross JV
6.
9
Ryder Smith
12' 9.25
PR
Apr 6
Coach's Classic DI Ross JV
7.
9
Ryder Bates
8' 0
PR
Apr 6
Coach's Classic DI Ross JV
Hammer - 12lb
1.
12
Connor Iaroli
117' 8
PR
Apr 26
Kings HS Invitational
2.
12
Cameron Weil
102' 10
PR
Apr 26
Kings HS Invitational
Womens
100 Meters
1.
11
Tiana Roland
13.63
(.7)
Apr 14
Mt. Healthy Owls Classic
2.
12
Madison McGhee
13.98
PR
Apr 8
Coaches Classic DI Ross Varsity
3.
11
Sierra Elam
14.05
(-1.1)
Apr 22
Anderson Invitational
4.
10
Lacey Patten
14.24
Apr 26
Kings HS Invitational
5.
9
Carlee Ware
14.87
PR
Apr 8
Coaches Classic DI Ross Varsity
6.
12
Lois Dapper
15.29
PR
Apr 29
Loveland Invitational
7.
9
Esta Timmers
15.35
(-1.8)
PR
Apr 22
Anderson Invitational
8.
11
Olivia Stephens
15.95
PR
Apr 29
Goshen HS Invitational
9.
9
Alexis Fultz
16.00
PR
Apr 6
Coach's Classic DI Ross JV
10.
9
Natalie Evans
16.57
PR
Apr 6
Coach's Classic DI Ross JV
11.
10
Hailey O'hara
18.92
PR
Mar 31
West Clermont Invitational
200 Meters
1.
11
Tiana Roland
27.73
Apr 8
Coaches Classic DI Ross Varsity
2.
12
Madison McGhee
28.52
PR
Apr 29
Loveland Invitational
3.
10
Lacey Patten
30.37
(-1.7)
PR
Apr 22
Anderson Invitational
4.
9
Carlee Ware
30.38
PR
Apr 26
Kings HS Invitational
5.
9
Esta Timmers
32.04
(-.6)
PR
Apr 22
Anderson Invitational
6.
9
Madelyn Miller
32.64
PR
Apr 29
Goshen HS Invitational
7.
12
Lois Dapper
33.52
Apr 29
Loveland Invitational
8.
9
Alexis Fultz
34.24
PR
Apr 6
Coach's Classic DI Ross JV
9.
9
Natalie Evans
35.31
PR
Apr 6
Coach's Classic DI Ross JV
400 Meters
1.
11
Tiana Roland
1:02.61
Apr 8
Coaches Classic DI Ross Varsity
2.
11
Jewels Davis
1:06.98
Apr 26
Kings HS Invitational
3.
12
Paige Abbinante
1:09.05
PR
Apr 14
Mt. Healthy Owls Classic
4.
9
Carlee Ware
1:10.08
PR
Apr 22
Anderson Invitational
5.
12
Lois Dapper
1:17.41
PR
Apr 29
Loveland Invitational
6.
9
Alexis Fultz
1:17.51
PR
Apr 6
Coach's Classic DI Ross JV
7.
9
Natalie Evans
1:20.70
PR
Apr 6
Coach's Classic DI Ross JV
8.
12
Hannah Klette
1:20.82
PR
Apr 29
Goshen HS Invitational
800 Meters
1.
10
Natalie Rice
2:31.70
PR
Apr 26
Kings HS Invitational
2.
10
Hadley Jones
2:35.64
PR
Apr 22
Anderson Invitational
3.
10
Avery Vance
2:43.50
Apr 22
Anderson Invitational
4.
11
Jewels Davis
2:43.85
Apr 14
Mt. Healthy Owls Classic
5.
12
Paige Abbinante
2:50.37
Mar 31
West Clermont Invitational
6.
12
Raven Woods
2:57.68
Apr 29
Goshen HS Invitational
7.
10
Ashlyn Jetter
3:02.44
Apr 6
Coach's Classic DI Ross JV
8.
9
Summer Woodruff
3:10.08
PR
Apr 29
Goshen HS Invitational
9.
9
Rebekah Bernhardt
3:11.81
PR
Apr 6
Coach's Classic DI Ross JV
1600 Meters
1.
10
Natalie Rice
5:29.63
PR
Apr 26
Kings HS Invitational
2.
12
Paige Abbinante
5:51.58
PR
Apr 22
Anderson Invitational
3.
10
Avery Vance
6:05.82
Apr 14
Mt. Healthy Owls Classic
4.
10
Aubrey Vance
6:34.01
Apr 29
Loveland Invitational
5.
9
Rebekah Bernhardt
6:39.10
PR
Apr 29
Goshen HS Invitational
6.
10
Ashlyn Jetter
6:43.69
Apr 6
Coach's Classic DI Ross JV
7.
9
Summer Woodruff
6:45.44
PR
Apr 29
Goshen HS Invitational
8.
12
Raven Woods
6:49.75
Apr 6
Coach's Classic DI Ross JV
3200 Meters
1.
10
Natalie Rice
11:27.69
PR
Apr 29
Loveland Invitational
2.
12
Paige Abbinante
13:06.77
PR
Apr 26
Kings HS Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
10
Alyssa Campbell
18.71
Apr 8
Coaches Classic DI Ross Varsity
2.
12
Madison McGhee
20.48
PR
Apr 26
Kings HS Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
10
Alyssa Campbell
51.04
Apr 29
Loveland Invitational
2.
12
Madison McGhee
53.50
PR
May 20
OHSAA D1 Southwest District - Mason
3.
11
Olivia Stephens
1:05.51
PR
Apr 29
Goshen HS Invitational
2k Steeplechase
1.
10
Ashlyn Jetter
9:55.36
PR
Apr 22
Anderson Invitational
2.
12
Raven Woods
10:29.43
PR
Apr 22
Anderson Invitational
4x100 Relay
1.
Relay Team
54.33
May 20
OHSAA D1 Southwest District - Mason
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:54.02
Apr 29
Loveland Invitational
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:31.63
Apr 14
Mt. Healthy Owls Classic
4x800 Relay
1.
Relay Team
10:28.82
May 20
OHSAA D1 Southwest District - Mason
Shot Put - 4kg
1.
10
Cassidy Armstrong
35' 2.25
May 20
OHSAA D1 Southwest District - Mason
2.
9
Makayla Kyle
31' 11.75
Apr 22
Anderson Invitational
3.
11
Kayli Cover
27' 3
Apr 6
Coach's Classic DI Ross JV
4.
11
Abi Miller
25' 4.5
PR
Apr 6
Coach's Classic DI Ross JV
5.
12
Sophie Murrell
25' 4
Mar 31
West Clermont Invitational
6.
10
Gabby Griffth
21' 9.5
PR
Apr 6
Coach's Classic DI Ross JV
Discus - 1kg
1.
11
Abi Miller
91' 10
PR
Apr 29
Loveland Invitational
2.
9
Makayla Kyle
89' 2
May 20
OHSAA D1 Southwest District - Mason
3.
11
Kayli Cover
87' 2
Apr 29
Loveland Invitational
4.
12
Sophie Murrell
84' 9
PR
Apr 8
Coaches Classic DI Ross Varsity
5.
10
Gabby Griffth
70' 7.5
PR
Apr 29
Goshen HS Invitational
6.
10
Hailey O'hara
46' 4
PR
Apr 6
Coach's Classic DI Ross JV
High Jump
1.
10
Oliva Fischer
5' 0
Apr 29
Loveland Invitational
2.
9
Carlee Ware
4' 4
Apr 8
Coaches Classic DI Ross Varsity
Pole Vault
1.
9
Madelyn Miller
9' 0
May 20
OHSAA D1 Southwest District - Mason
2.
11
Olivia Stephens
7' 6
PR
Apr 29
Goshen HS Invitational
3.
10
Shyla Burson
7' 0
PR
Apr 26
Kings HS Invitational
Long Jump
1.
11
Sierra Elam
15' 9
May 20
OHSAA D1 Southwest District - Mason
2.
10
Lacey Patten
14' 9
PR
May 20
OHSAA D1 Southwest District - Mason
*Recent improvement