Season:
2017 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
1997
1980
1979
1978
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2011
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Maurice Turner
11.53
PR
Apr 22
Kurt Frankel Invitational
2.
12
Kody Brown
11.84c
PR
May 6
Ashtabula County Meet
3.
12
Collin Deering
12.07
PR
Apr 22
Kurt Frankel Invitational
4.
9
Justin Way
12.26
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Perry
200 Meters
1.
12
Kody Brown
23.22
PR
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Perry
2.
11
Maurice Turner
23.66
PR
Apr 22
Kurt Frankel Invitational
3.
11
Brock Reese
25.26
PR
Apr 22
Kurt Frankel Invitational
400 Meters
1.
12
Collin Deering
54.54c
PR
May 6
Ashtabula County Meet
2.
9
Justin Way
56.04c
May 6
Ashtabula County Meet
3.
11
Brandon Delia
58.84
PR
Apr 22
Kurt Frankel Invitational
4.
10
Jay Santiago
1:00.28
PR
Apr 22
Kurt Frankel Invitational
800 Meters
1.
11
Alex Bryan
1:57.23
Jun 3
OHSAA D2 State Meet
2.
10
Forrest Long
2:09.30
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Perry
3.
10
Thomas Costello
2:12.9h
May 6
Ashtabula County Meet
4.
10
Jacob Robinson
2:17.98
Apr 22
Kurt Frankel Invitational
5.
10
Kalub Kersey
2:23.49
PR
Apr 22
Kurt Frankel Invitational
1600 Meters
1.
10
Forrest Long
4:37.85
PR
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Perry
2.
11
Alex Bryan
4:46.5h
May 6
Ashtabula County Meet
3.
10
Thomas Costello
4:50.46
PR
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Perry
3200 Meters
1.
10
Forrest Long
10:39.6h
PR
May 6
Ashtabula County Meet
2.
10
Jacob Robinson
10:47.33
PR
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Perry
3.
9
Jacob Mirabell
10:47.41
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Perry
110m Hurdles - 39"
1.
12
Derek Cowles
17.82
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Perry
2.
10
Seth Goodrick
18.44c
PR
May 6
Ashtabula County Meet
3.
11
Brandon Delia
18.53
PR
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Perry
300m Hurdles - 36"
1.
10
Seth Goodrick
42.07
PR
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Perry
2.
12
Derek Cowles
42.46
PR
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Perry
3.
12
Eric Schwegler
50.16
PR
Apr 22
Kurt Frankel Invitational
4x100 Relay
1.
Maurice Turner
Justin Way
Jay Santiago
Brock Reese
46.61
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Perry
2.
Derek Cowles
Justin Way
Jay Santiago
Brock Reese
47.42
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Perry
3.
Maurice Turner
Justin Way
Collin Deering
Seth Goodrick
47.55
Apr 22
Kurt Frankel Invitational
4.
Maurice Turner
Jay Santiago
Aiden Cardaman
Derek Cowles
48.24
Apr 15
Perry Relays
4x100 Relay - Throwers
1.
Abram Alamo
Anthony Anastasia
Thomas Higgiins
Samual Davis
57.98
Apr 15
Perry Relays
4x200 Relay -
1.
Collin Deering
Derek Cowles
Seth Goodrick
Kody Brown
1:33.07
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Perry
2.
Maurice Turner
Derek Cowles
Seth Goodrick
Kody Brown
1:34.39
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Perry
4x400 Relay
1.
Collin Deering
Alex Bryan
Justin Way
Kody Brown
3:29.37
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Perry
2.
Alex Bryan
Justin Way
Collin Deering
Kody Brown
3:34.9h
May 6
Ashtabula County Meet
3.
Justin Way
Brandon Delia
Alex Bryan
Kody Brown
3:45.60
Apr 22
Kurt Frankel Invitational
4.
Alex Bryan
Brandon Delia
Forrest Long
Kody Brown
4:00.97
Apr 15
Perry Relays
4x800 Relay
1.
Forrest Long
Thomas Costello
Jacob Robinson
Alex Bryan
8:23.04
May 27
OHSAA D2 Region 5
2.
Forrest Long
Brandon Delia
Jacob Mirabell
Alex Bryan
8:53.61
Apr 15
Perry Relays
4x1600 Relay
1.
Jacob Mirabell
Kalub Kersey
Joey Anastasia
Alexander McMullen
21:31.77
Apr 15
Perry Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Forrest Long
Kody Brown
Kalub Kersey
Alex Bryan
12:10.13
Apr 15
Perry Relays
4x110 Shuttle Hurdles - 39"
1.
Derek Cowles
Eric Schwegler
Brandon Delia
Seth Goodrick
1:08.65
Apr 15
Perry Relays
Shot Put - 12lb
1.
11
Travon Miller
50' 0
PR
Apr 29
Lakeview Invitational
2.
12
Abram Alamo
41' 8
PR
Apr 29
Lakeview Invitational
3.
12
Anthony Anastasia
34' 2
PR
Apr 22
Kurt Frankel Invitational
Discus - 1.6kg
1.
11
Travon Miller
129' 9
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Perry
2.
9
Samuel Davis
105' 1
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Perry
3.
12
Anthony Anastasia
99' 0
PR
Apr 15
Perry Relays
High Jump
1.
12
David Daughters
5' 0
PR
Apr 22
Kurt Frankel Invitational
Pole Vault
1.
12
Kody Brown
13' 4
PR
May 27
OHSAA D2 Region 5
2.
11
Brock Reese
10' 6
PR
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Perry
3.
11
Aiden Cardaman
9' 6
PR
Apr 22
Kurt Frankel Invitational
Long Jump
1.
10
Seth Goodrick
18' 4.25
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Perry
2.
10
Jay Santiago
16' 9
May 20
OHSAA D2 Northeast District - Perry
Womens
100 Meters
1.
10
Paige Williams
13.32
Apr 22
Kurt Frankel Invitational
2.
11
Sarah Thompson
13.85
(3.1)
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Austintown
3.
9
Jordan Wayslaw
15.52
(2.0)
PR
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Austintown
4.
11
Celeste Gonzalez
15.65
PR
Apr 22
Kurt Frankel Invitational
200 Meters
1.
12
Emma Hanchosky
26.21
(3.4)
PR
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Austintown
2.
9
Tayler Jamison
27.62
Apr 22
Kurt Frankel Invitational
3.
11
Sarah Thompson
33.46
Apr 22
Kurt Frankel Invitational
400 Meters
1.
9
Cheyanne Santiago
1:01.16
PR
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Austintown
2.
10
Taylor Cupp
1:02.44c
May 6
Ashtabula County Meet
3.
12
Dareion Marrison
1:02.60
Apr 22
Kurt Frankel Invitational
4.
11
Maddy Rodriguez
1:05.06
PR
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Austintown
5.
9
Leah Costello
1:09.90
Apr 22
Kurt Frankel Invitational
800 Meters
1.
12
Dareion Marrison
2:20.27
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Austintown
2.
11
Emily Harriman
2:38.19
PR
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Austintown
3.
11
Maddy Rodriguez
2:46.78
Apr 22
Kurt Frankel Invitational
4.
10
Mikayla Watts
2:52.76
PR
Apr 22
Kurt Frankel Invitational
1600 Meters
1.
11
Rebecca Jackam
5:32.86
PR
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Austintown
2.
10
Mikayla Watts
5:55.26
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Austintown
3200 Meters
1.
11
Rebecca Jackam
11:40.77
PR
May 26
OHSAA D1 Region 1
100m Hurdles - 33"
1.
11
Taylor Wilms
16.13
Apr 22
Kurt Frankel Invitational
2.
11
Briana Aveni
16.78
(1.7)
PR
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Austintown
3.
12
Alex Schafer
17.51
PR
Apr 22
Kurt Frankel Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
11
Taylor Wilms
47.33
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Austintown
2.
10
Miranda Francis
48.16
PR
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Austintown
3.
10
Annika Dudik
52.19
Apr 22
Kurt Frankel Invitational
4.
9
Hope Stanley
53.23
PR
Apr 22
Kurt Frankel Invitational
4x100 Relay
1.
Taylor Cupp
Cheyanne Santiago
Paige Williams
Tayler Jamison
49.30
Jun 3
OHSAA D1 State Meet
4x100 Relay - Throwers
1.
Miranda Francis
Bella George
Gracie Krashoc
Brooke Mottley
1:01.34
Apr 15
Perry Relays
4x200 Relay -
1.
Emma Hanchosky
Paige Williams
Taylor Cupp
Cheyanne Santiago
1:44.64
May 26
OHSAA D1 Region 1
2.
Emma Hanchosky
Cheyanne Santiago
Taylor Cupp
Paige Williams
1:45.47
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Austintown
3.
Emma Hanchosky
Cheyanne Santiago
Taylor Cupp
Tayler Jamison
1:45.65
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Austintown
4x400 Relay
1.
Emma Hanchosky
Taylor Cupp
Cheyanne Santiago
Dareion Marrison
3:58.42
May 26
OHSAA D1 Region 1
2.
Emma Hanchosky
Cheyanne Santiago
Dareion Marrison
Maddy Rodriguez
4:20.7h
May 6
Ashtabula County Meet
4x800 Relay
1.
Rebecca Jackam
Emily Harriman
Maddy Rodriguez
Dareion Marrison
9:57.94
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Austintown
2.
Maddy Rodriguez
Emily Harriman
Rebecca Jackam
Dareion Marrison
10:23.21
Apr 22
Kurt Frankel Invitational
3.
Emily Harriman
Maddy Rodriguez
Rebecca Jackam
Dareion Marrison
10:33.10
Apr 15
Perry Relays
4x1600 Relay
1.
Dareion Marrison
Taylor Bruinsma
Mikayla Watts
Rebecca Jackam
23:23.57
Apr 15
Perry Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Paige Williams
Hope Stanley
Sarah Thompson
Tayler Jamison
1:59.77
Apr 15
Perry Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Mikayla Watts
Dareion Marrison
Emily Harriman
Rebecca Jackam
14:17.00
Apr 15
Perry Relays
4x100 Shuttle Hurdles - 33"
1.
Miranda Francis
Annika Dudik
Hope Stanley
Alex Schafer
1:09.18
Apr 15
Perry Relays
Shot Put - 4kg
1.
10
Paige Williams
30' 8.75
PR
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Austintown
2.
9
Brooke Mottley
28' 5.5
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Austintown
3.
11
Tabitha Seames
27' 8
PR
Apr 22
Kurt Frankel Invitational
4.
10
Janessa Baker
25' 5
Apr 15
Perry Relays
5.
9
Myla Rhodes
24' 7.75
PR
Apr 22
Kurt Frankel Invitational
Discus - 1kg
1.
9
Brooke Mottley
87' 2
May 6
Ashtabula County Meet
2.
11
Tabitha Seames
82' 4
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Austintown
3.
9
Myla Rhodes
72' 0
PR
Apr 22
Kurt Frankel Invitational
4.
10
Janessa Baker
69' 1
May 6
Ashtabula County Meet
High Jump
1.
11
Taylor Wilms
5' 0
May 19
OHSAA D1 Northeast District - Austintown
2.
10
Annika Dudik
4' 8
May 6
Ashtabula County Meet
10
Paige Williams
4' 8
Apr 15
Perry Relays
Pole Vault
1.
11
Deidra Marrison
13' 1.5
PR
May 26
OHSAA D1 Region 1
2.
11
Taylor Wilms
10' 0
PR
Apr 22
Kurt Frankel Invitational
3.
11
Briana Aveni
9' 6
Apr 22
Kurt Frankel Invitational
4.
9
Hope Stanley
6' 0
Apr 15
Perry Relays
Long Jump
1.
9
Cheyanne Santiago
15' 8.25
Apr 29
Lakeview Invitational
2.
9
Hope Stanley
13' 11
Apr 15
Perry Relays
3.
12
Alex Schafer
13' 9.75
PR
Apr 29
Lakeview Invitational
*Recent improvement