Season:
2016 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
1994
1992
1991
1987
1985
1981
1980
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2006
2005
2004
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Mens
100 Meters
1.
12
Carl Jones
10.90
(2.6)
PR
May 27
OHSAA D1 Region 2
2.
12
Cameron Wright
11.09
(3.2)
PR
May 7
Optimist Meet
3.
12
Antonio Butler
11.56
(-1.4)
Apr 30
Avon Reynolds Relays
4.
-
Omar Fattah
12.03
PR
May 6
Jackson Twilight Invitational
5.
-
Brandon Ballado
12.24
PR
May 6
Jackson Twilight Invitational
200 Meters
1.
12
Cameron Wright
22.87
(3.0)
PR
May 7
Optimist Meet
2.
10
Frederick Johnson
24.30
(2.5)
May 7
Optimist Meet
3.
9
Teon Smith
26.03
PR
May 6
Jackson Twilight Invitational
4.
-
Brian Haas
26.80
PR
May 6
Jackson Twilight Invitational
400 Meters
1.
10
Mike Dowell
50.22
May 27
OHSAA D1 Region 2
2.
12
Justin Thomas
54.18
May 7
Optimist Meet
3.
10
Randy Nguyen
57.89
PR
May 7
Optimist Meet
4.
-
Sam Klepek
1:04.57
PR
May 6
Jackson Twilight Invitational
5.
9
Owen Lisac
1:12.90
PR
May 6
Jackson Twilight Invitational
800 Meters
1.
12
Quinn Baker
1:57.96
PR
May 20
OHSAA D1 Northeast District (Steele)
2.
9
Alex Hauptman
2:03.44
May 20
OHSAA D1 Northeast District (Steele)
3.
11
Aidan Harrington
2:10.32
PR
May 6
Jackson Twilight Invitational
4.
12
Shaun Gaspar
2:15.35
PR
May 6
Jackson Twilight Invitational
1600 Meters
1.
12
Oscar Rodriguez
4:31.61
PR
May 20
OHSAA D1 Northeast District (Steele)
2.
10
Keegan Manderfield
4:44.67
PR
May 20
OHSAA D1 Northeast District (Steele)
3.
12
Quinn Baker
4:47.23
PR
Apr 23
Amherst Comet Relays
4.
9
David Boepple
5:08.33
PR
May 6
Jackson Twilight Invitational
5.
9
Samuel Marshall
5:31.20
PR
May 6
Jackson Twilight Invitational
6.
12
Doug Petrick
5:57.01
May 6
Jackson Twilight Invitational
3200 Meters
1.
12
Oscar Rodriguez
9:55.96
PR
Apr 23
Amherst Comet Relays
2.
10
Trevor Wright
10:13.27
May 20
OHSAA D1 Northeast District (Steele)
3.
10
Jacob Butze
10:25.72
PR
May 20
OHSAA D1 Northeast District (Steele)
110m Hurdles - 39"
1.
11
Ricky Gilmore
16.75
(-2.8)
PR
May 20
OHSAA D1 Northeast District (Steele)
2.
-
Damerisse Freeman
18.71
PR
May 6
Jackson Twilight Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
-
Damerisse Freeman
49.18
PR
Apr 15
John Hasenstab Warrior Relays
4x100 Relay
1.
Cameron Wright
Carl Jones
Mike Dowell
Antonio Butler
44.02
May 20
OHSAA D1 Northeast District (Steele)
2.
Cameron Wright
Mike Dowell
Carl Jones
Antonio Butler
44.55
Apr 15
John Hasenstab Warrior Relays
3.
Cameron Wright
Carl Jones
Tommy Hennie
Mike Dowell
44.93
May 20
OHSAA D1 Northeast District (Steele)
4.
Frederick Johnson
Cameron Wright
Mike Dowell
Caden Kolesar
46.87
Apr 30
Avon Reynolds Relays
5.
Frederick Johnson
Devin Maddox
Tommy Hennie
Caden Kolesar
46.89
May 7
Optimist Meet
4x200 Relay -
1.
Devin Maddox
Caden Kolesar
Frederick Johnson
Marty Walsh
1:35.11
Apr 15
John Hasenstab Warrior Relays
2.
Frederick Johnson
Tommy Hennie
Randy Nguyen
Cameron Wright
1:36.72
Apr 30
Avon Reynolds Relays
3.
Devin Maddox
Frederick Johnson
Tommy Hennie
Randy Nguyen
1:37.03
May 20
OHSAA D1 Northeast District (Steele)
4.
Devin Maddox
Caden Kolesar
Tommy Hennie
Frederick Johnson
1:37.28
May 7
Optimist Meet
5.
Tommy Klepek
Brandon Ballado
Deshane Bloodworth
Teon Smith
1:43.71
May 6
Jackson Twilight Invitational
4x400 Relay
1.
Quinn Baker
Justin Thomas
Alex Hauptman
Oscar Rodriguez
3:35.34
May 20
OHSAA D1 Northeast District (Steele)
2.
Quinn Baker
Justin Thomas
Ryan Rockwell
Mike Dowell
3:37.65
Apr 23
Amherst Comet Relays
3.
Quinn Baker
Justin Thomas
Mason Lawler
Ryan Rockwell
3:42.29
Apr 15
John Hasenstab Warrior Relays
4x800 Relay
1.
Oscar Rodriguez
Keegan Manderfield
Alex Hauptman
Quinn Baker
8:16.77
May 27
OHSAA D1 Region 2
2.
Oscar Rodriguez
Quinn Baker
Alex Hauptman
Keegan Manderfield
8:19.14
May 20
OHSAA D1 Northeast District (Steele)
3.
Quinn Baker
Oscar Rodriguez
Keegan Manderfield
Alex Hauptman
8:20.99
Apr 15
John Hasenstab Warrior Relays
4.
Aidan Harrington
Alex Hauptman
Justin Thomas
Oscar Rodriguez
8:41.56
Apr 23
Amherst Comet Relays
4x1600 Relay
1.
Oscar Rodriguez
Quinn Baker
Jacob Butze
Keegan Manderfield
19:19.31
Apr 15
John Hasenstab Warrior Relays
2.
Quinn Baker
Jared Perkowski
Jacob Butze
Trevor Wright
19:33.56
Apr 30
Avon Reynolds Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Cameron Wright
Carl Jones
Antonio Butler
Mike Dowell
1:38.28
Apr 23
Amherst Comet Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Alex Hauptman
Quinn Baker
Keegan Manderfield
Trevor Wright
11:26.08
Apr 23
Amherst Comet Relays
2.
Aidan Harrington
Justin Thomas
Keegan Manderfield
Jacob Butze
11:36.41
Apr 15
John Hasenstab Warrior Relays
3.
Alex Hauptman
Justin Thomas
Shaun Gaspar
Keegan Manderfield
11:37.42
Apr 30
Avon Reynolds Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Pat Needham
46' 7.5
PR
Apr 23
Amherst Comet Relays
2.
12
Gabe Militello
38' 11.5
PR
May 20
OHSAA D1 Northeast District (Steele)
3.
10
Patrick Kennedy
34' 3.5
Apr 23
Amherst Comet Relays
4.
-
Joelle Keeley
30' 10.5
PR
May 6
Jackson Twilight Invitational
Discus - 1.6kg
1.
12
Pat Needham
130' 6
PR
Apr 23
Amherst Comet Relays
2.
12
Gabe Militello
106' 4
PR
Apr 15
John Hasenstab Warrior Relays
3.
10
Patrick Kennedy
92' 1
Apr 15
John Hasenstab Warrior Relays
4.
-
Joelle Keeley
79' 9
PR
May 6
Jackson Twilight Invitational
High Jump
1.
12
Ryan Rockwell
5' 8
PR
Apr 30
Avon Reynolds Relays
2.
11
Kevin Dever
5' 0
PR
Apr 15
John Hasenstab Warrior Relays
Pole Vault
1.
9
Tristan Barylski
11' 0
PR
May 20
OHSAA D1 Northeast District (Steele)
Long Jump
1.
9
Caden Kolesar
18' 5.25
Apr 15
John Hasenstab Warrior Relays
2.
10
Devin Maddox
18' 4
PR
Apr 15
John Hasenstab Warrior Relays
3.
12
Tommy Hennie
18' 2.25
PR
May 20
OHSAA D1 Northeast District (Steele)
4.
11
Deshane Bloodworth
17' 5
PR
May 6
Jackson Twilight Invitational
5.
-
Rosario Riggs
13' 5.5
PR
May 6
Jackson Twilight Invitational
*Recent improvement