Season:
2019 Outdoor
Outdoor
2222
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2002
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1978
1976
1971
1968
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2006
2005
2004
1984
1983
1982
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
9
Eli Rathburn
11.28
(3.6)
May 9
OCC Capital Championships
2.
12
Ty Schmelzer
11.31
PR
Mar 30
Rocky Brands Invitational
3.
10
George Sherrick
11.50
(2.2)
PR
May 9
OCC Capital Championships
4.
12
Mason Hamilton
11.69
(4.0)
PR
May 9
OCC Capital Championships
5.
12
Jesse Fragoso
11.92
(.3)
Apr 6
Stingel Invitational - Pickerington North
6.
10
Ben Lebbie
12.21
(1.6)
May 18
OHSAA D1 Central District #1
7.
11
Daniel Perrault
12.33
PR
Mar 30
Rocky Brands Invitational
8.
11
Brock Thomas
12.44
Mar 30
Rocky Brands Invitational
9.
10
Bryce Snyder
12.50
PR
Apr 23
Gene Cole Invitational
10.
9
Robbie Tucker
13.06
PR
Apr 23
Gene Cole Invitational
11.
12
Kin Wong
13.13
PR
May 4
Canal Winchester Quad
12.
9
Aiden Hallas
14.08
PR
May 4
Canal Winchester Quad
13.
9
Nathan Hale
14.32
PR
May 4
Canal Winchester Quad
200 Meters
1.
12
Ty Schmelzer
22.14
(-1.4)
PR
May 18
OHSAA D1 Central District #1
2.
10
George Sherrick
22.92
(1.0)
PR
May 9
OCC Capital Championships
3.
12
Jesse Fragoso
23.22
(3.6)
May 9
OCC Capital Championships
4.
9
Eli Rathburn
23.37
(-.8)
Apr 6
Stingel Invitational - Pickerington North
5.
12
Mason Hamilton
24.13
Mar 30
Rocky Brands Invitational
6.
12
Kin Wong
27.56
PR
May 4
Canal Winchester Quad
7.
10
Trevor Riggs
28.79
PR
Apr 23
Gene Cole Invitational
8.
9
Aiden Hallas
29.04
PR
May 4
Canal Winchester Quad
9.
10
Marquice Queen
29.93
PR
May 4
Canal Winchester Quad
10.
9
Nathan Hale
30.29
PR
May 4
Canal Winchester Quad
400 Meters
1.
12
Justin Anderson
52.51
PR
Apr 6
Stingel Invitational - Pickerington North
2.
10
Ben Munroe
52.91
Apr 23
Gene Cole Invitational
3.
9
Owen McCandlish
52.92
May 9
OCC Capital Championships
4.
10
Tyler Mayle
54.97
PR
Apr 23
Gene Cole Invitational
5.
12
Tj Ooten
55.38
May 9
OCC Capital Championships
6.
11
Houston Allen
55.98
PR
May 3
Larkin & Crosten Classic
7.
9
Styron Lebbie
56.39
PR
Mar 30
Rocky Brands Invitational
8.
10
Eric Johnson
59.98
PR
May 4
Canal Winchester Quad
9.
12
Jacob Robinson
1:03.39
PR
Mar 30
Rocky Brands Invitational
10.
9
Nathan Hale
1:03.81
PR
May 4
Canal Winchester Quad
11.
9
Aiden Hallas
1:08.90
PR
May 4
Canal Winchester Quad
800 Meters
1.
12
Justin Anderson
1:56.40
PR
May 18
OHSAA D1 Central District #1
2.
11
Caleb Cordle
1:57.73
PR
May 9
OCC Capital Championships
3.
12
Ambronsio Suarez
2:00.93
PR
May 3
Larkin & Crosten Classic
4.
10
Jaxon Bunting
2:04.11
PR
Apr 23
Gene Cole Invitational
5.
12
Kaleb Goodyear
2:07.49
PR
Mar 30
Rocky Brands Invitational
6.
9
Mason Bales
2:12.53
PR
Apr 23
Gene Cole Invitational
7.
11
Houston Allen
2:12.57
PR
Mar 30
Rocky Brands Invitational
8.
10
Avery Greulich
2:17.76
PR
Apr 23
Gene Cole Invitational
9.
10
Dillon Porter
2:23.3h
PR
May 4
Canal Winchester Quad
10.
9
Tylor Rager
2:23.6h
May 4
Canal Winchester Quad
11.
10
Zach Franke
2:32.2h
PR
May 4
Canal Winchester Quad
12.
9
Hunter Beck
2:34.2h
PR
May 4
Canal Winchester Quad
13.
11
Nic Leach
2:43.7h
PR
May 4
Canal Winchester Quad
1600 Meters
1.
11
Orion Thress
4:24.55
PR
May 9
OCC Capital Championships
2.
11
Caleb Cordle
4:31.39
PR
May 3
Larkin & Crosten Classic
3.
12
Drew Ward
4:31.97
May 18
OHSAA D1 Central District #1
4.
12
Nathan Craft
4:35.90
PR
May 3
Larkin & Crosten Classic
5.
11
Andrew Smith
4:44.72
PR
May 9
OCC Capital Championships
6.
10
Noah Johnson
4:50.57
May 2
Westerville South 9-10 Relays
7.
11
Justin Garey
4:53.72
PR
Mar 30
Rocky Brands Invitational
8.
10
Luke Seymour
4:55.75
PR
Mar 23
Hammond Relays
9.
11
Jack Nauman
4:56.42
PR
Mar 23
Hammond Relays
10.
9
Kaleb Stull
4:58.25
May 2
Westerville South 9-10 Relays
11.
11
Zach Boch
4:58.40
PR
Mar 23
Hammond Relays
12.
9
Eli Young
5:02.63
PR
Apr 23
Gene Cole Invitational
13.
10
Eric Johnson
5:03.08
PR
Apr 23
Gene Cole Invitational
14.
9
Aiden Whitlatch
5:12.16
May 2
Westerville South 9-10 Relays
15.
11
Houston Allen
5:13.54
May 4
Canal Winchester Quad
16.
10
Avery Greulich
5:14.51
May 2
Westerville South 9-10 Relays
17.
10
Dalton Alspaugh
5:22.32
PR
May 2
Westerville South 9-10 Relays
18.
9
Jacob Koenig
5:27.48
May 2
Westerville South 9-10 Relays
19.
9
Ian Guerrerro
5:27.86
PR
May 2
Westerville South 9-10 Relays
20.
9
John Anderson
5:28.71
May 4
Canal Winchester Quad
21.
9
Jacob Anderson
5:47.60
May 4
Canal Winchester Quad
1600 Meters - Relay Split
1.
10
Noah Johnson
4:56.79
PR
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
2.
11
Justin Garey
4:58.38
PR
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
3.
9
Kaleb Stull
5:03.43
PR
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
4.
9
Eli Young
5:06.76
PR
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
5.
9
Mason Bales
5:12.98
PR
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
6.
10
Luke Seymour
5:15.29
PR
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
7.
11
Zach Boch
5:17.55
PR
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
8.
9
Jacob Koenig
5:39.82
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
3200 Meters
1.
11
Orion Thress
9:55.45
PR
May 9
OCC Capital Championships
2.
12
Nathan Craft
10:09.81
PR
Apr 6
Stingel Invitational - Pickerington North
3.
11
Andrew Smith
10:18.85
PR
May 3
Larkin & Crosten Classic
4.
12
Ambronsio Suarez
10:18.89
May 9
OCC Capital Championships
5.
11
Justin Garey
10:30.35
PR
May 3
Larkin & Crosten Classic
6.
11
Kobe Fetty
10:37.16
PR
Mar 30
Rocky Brands Invitational
7.
11
Zach Boch
10:39.17
PR
Mar 30
Rocky Brands Invitational
8.
10
Noah Johnson
10:45.63
Apr 23
Gene Cole Invitational
9.
10
Luke Seymour
10:51.23
PR
Apr 23
Gene Cole Invitational
10.
9
Aiden Whitlatch
11:16.44
PR
Apr 23
Gene Cole Invitational
11.
10
Dalton Alspaugh
11:37.43
PR
May 4
Canal Winchester Quad
12.
9
Ian Guerrerro
11:39.66
PR
May 4
Canal Winchester Quad
13.
9
Jacob Koenig
12:05.57
May 4
Canal Winchester Quad
110m Hurdles - 39"
1.
11
Curtis Young
16.04
(-1.5)
Apr 6
Stingel Invitational - Pickerington North
11
Riley Wright
16.04
PR
May 3
Larkin & Crosten Classic
3.
12
Payton Woltz
18.13
PR
May 3
Larkin & Crosten Classic
4.
11
Owen Snyder
18.82
PR
Mar 30
Rocky Brands Invitational
5.
10
Nick Grayson
20.87
PR
May 4
Canal Winchester Quad
6.
9
Holden Arnold
21.06
Apr 23
Gene Cole Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
11
Curtis Young
44.12
Apr 6
Stingel Invitational - Pickerington North
2.
9
Styron Lebbie
45.17
May 9
OCC Capital Championships
3.
10
Landon Simmons
46.13
PR
May 9
OCC Capital Championships
4.
12
Payton Woltz
48.75
PR
Apr 6
Stingel Invitational - Pickerington North
5.
10
Nick Grayson
49.66
PR
Apr 23
Gene Cole Invitational
4x100 Relay
1.
Eli Rathburn
George Sherrick
Mason Hamilton
Ty Schmelzer
43.32
May 9
OCC Capital Championships
2.
Eli Rathburn
Jesse Fragoso
Mason Hamilton
Ty Schmelzer
43.70
May 18
OHSAA D1 Central District #1
3.
Eli Rathburn
George Sherrick
Ben Lebbie
Mason Hamilton
44.84
May 3
Larkin & Crosten Classic
4.
Eli Rathburn
Ben Lebbie
Mason Hamilton
Daniel Perrault
45.03
Apr 6
Stingel Invitational - Pickerington North
5.
Eli Rathburn
George Sherrick
Ben Lebbie
Clayton Mohler
45.74
Apr 23
Gene Cole Invitational
6.
Curtis Young
Brock Thomas
Ben Lebbie
Daniel Perrault
46.10
Apr 4
Dick Houston Relays
7.
Mason Hamilton
Ben Lebbie
Eli Rathburn
Ethan Poe
46.38
Mar 23
Hammond Relays
8.
Brennan Everitt
James Duncan
John Duncan
Brayden Angle
49.88
May 2
Westerville South 9-10 Relays
9.
Brennan Everitt
James Duncan
John Duncan
Kin Wong
50.32
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
10.
Brayden Angle
James Duncan
John Duncan
Brennan Everitt
50.53
Apr 23
Gene Cole Invitational
4x200 Relay -
1.
Mason Hamilton
George Sherrick
Jesse Fragoso
Ty Schmelzer
1:30.07
May 18
OHSAA D1 Central District #1
2.
Eli Rathburn
Mason Hamilton
Jesse Fragoso
Ty Schmelzer
1:30.69
Apr 18
Lancaster - Fulton Relays
3.
Eli Rathburn
George Sherrick
Mason Hamilton
Jesse Fragoso
1:31.74
May 3
Larkin & Crosten Classic
4.
Eli Rathburn
George Sherrick
Ben Lebbie
Ben Munroe
1:34.12
Apr 23
Gene Cole Invitational
5.
Holden Arnold
Nick Grayson
Kin Wong
George Sherrick
1:40.99
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
6.
Ben Lebbie
Austyn Miller
Nathan Smith
Bryce Snyder
1:41.86
May 2
Westerville South 9-10 Relays
7.
Relay Team
1:55.25
May 4
Canal Winchester Quad
4x400 Relay
1.
Justin Anderson
Owen McCandlish
Jesse Fragoso
Ben Munroe
3:26.73
May 18
OHSAA D1 Central District #1
2.
Ty Schmelzer
Jacob Anderson
Jesse Fragoso
Ben Munroe
3:28.00
Apr 18
Lancaster - Fulton Relays
3.
Justin Anderson
Jesse Fragoso
Jaxon Bunting
Ben Munroe
3:30.17
Apr 6
Stingel Invitational - Pickerington North
4.
Jaxon Bunting
Ambronsio Suarez
Owen McCandlish
Ben Munroe
3:32.57
May 3
Larkin & Crosten Classic
5.
Justin Anderson
Caleb Cordle
Jesse Fragoso
Ben Munroe
3:33.57
Mar 30
Rocky Brands Invitational
6.
Justin Anderson
Jesse Fragoso
Ty Schmelzer
Ben Munroe
3:36.04
May 9
OCC Capital Championships
7.
Jaxon Bunting
Styron Lebbie
Owen McCandlish
Ben Munroe
3:36.88
Apr 23
Gene Cole Invitational
8.
Tyler Mayle
Clayton Mohler
Houston Allen
Styron Lebbie
3:42.61
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
9.
Tyler Mayle
Mason Bales
Clayton Mohler
Landon Simmons
3:46.26
May 2
Westerville South 9-10 Relays
10.
Owen McCandlish
Styron Lebbie
Clayton Mohler
Kaleb Goodyear
3:46.51
Apr 4
Dick Houston Relays
11.
Tyler Mayle
Clayton Mohler
Mason Bales
Landon Simmons
3:48.41
Apr 23
Gene Cole Invitational
12.
Owen McCandlish
Kaleb Goodyear
Clayton Mohler
Styron Lebbie
3:53.10
Mar 30
Rocky Brands Invitational
13.
Relay Team
4:20.19
May 4
Canal Winchester Quad
4x800 Relay
1.
Orion Thress
Caleb Cordle
Drew Ward
Justin Anderson
8:04.24
May 9
OCC Capital Championships
2.
Drew Ward
Caleb Cordle
Orion Thress
Justin Anderson
8:06.26
May 24
OHSAA D1 Region 3
3.
Jaxon Bunting
Caleb Cordle
Orion Thress
Justin Anderson
8:07.76
May 18
OHSAA D1 Central District #1
4.
Caleb Cordle
Ambronsio Suarez
Jaxon Bunting
Justin Anderson
8:14.73
Apr 18
Lancaster - Fulton Relays
5.
Orion Thress
Jaxon Bunting
Drew Ward
Kaleb Goodyear
8:15.79
May 3
Larkin & Crosten Classic
6.
Justin Anderson
Jaxon Bunting
Kaleb Goodyear
Andrew Smith
8:22.54
Apr 6
Stingel Invitational - Pickerington North
7.
Justin Anderson
Jaxon Bunting
Owen McCandlish
Caleb Cordle
8:28.36
Mar 30
Rocky Brands Invitational
8.
Kaleb Goodyear
Jaxon Bunting
Andrew Smith
Orion Thress
8:50.29
Mar 23
Hammond Relays
9.
Mason Bales
Eric Johnson
Styron Lebbie
Isaac Roberts
8:56.53
May 2
Westerville South 9-10 Relays
10.
Eric Johnson
Houston Allen
Avery Greulich
Mason Bales
9:00.33
Mar 30
Rocky Brands Invitational
11.
Houston Allen
Eric Johnson
Avery Greulich
Mason Bales
9:03.08
Apr 4
Dick Houston Relays
12.
Houston Allen
Mason Bales
Eric Johnson
Kobe Fetty
9:04.13
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
13.
Eric Johnson
Kobe Fetty
Avery Greulich
Landon Simmons
9:24.43
Mar 23
Hammond Relays
14.
Tylor Rager
Isaac Roberts
Eli Young
Styron Lebbie
9:34.52
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
15.
Isaac Roberts
Dalton Alspaugh
Gage Carlucci
Tylor Rager
9:39.17
Apr 23
Gene Cole Invitational
16.
Ian Guerrerro
Zach Franke
Jacob Koenig
Hunter Beck
10:14.95
Apr 23
Gene Cole Invitational
4x1600 Relay
1.
Ambronsio Suarez
Nathan Craft
Drew Ward
Orion Thress
18:59.02
Apr 18
Lancaster - Fulton Relays
2.
Justin Anderson
Nathan Craft
Justin Garey
Kobe Fetty
19:23.38
Apr 4
Dick Houston Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Eli Rathburn
Mason Hamilton
Ty Schmelzer
Jesse Fragoso
1:39.59
Apr 4
Dick Houston Relays
2.
Mason Hamilton
Ben Lebbie
Eli Rathburn
Jesse Fragoso
1:40.40
Mar 23
Hammond Relays
3.
Daniel Perrault
Mason Hamilton
Eli Rathburn
Ben Munroe
1:40.97
Apr 18
Lancaster - Fulton Relays
4.
Brennan Everitt
John Duncan
George Sherrick
Ambronsio Suarez
1:43.14
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
5.
Brennan Everitt
Nathan Smith
Holden Arnold
Clayton Mohler
1:45.48
May 2
Westerville South 9-10 Relays
MMR 2400m - [800-400-400-800]
1.
Justin Anderson
Owen McCandlish
Ben Munroe
Jaxon Bunting
6:05.47
Mar 23
Hammond Relays
2.
Landon Simmons
Styron Lebbie
Tyler Mayle
Avery Greulich
6:33.82
Mar 23
Hammond Relays
3.
Clayton Mohler
Kody Coakley
Tyler Mayle
Ambronsio Suarez
6:36.47
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
4.
Zach Franke
Josh Hines
Gage Carlucci
Dillon Porter
7:14.26
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Caleb Cordle
Owen McCandlish
Andrew Smith
Orion Thress
10:58.46
Apr 6
Stingel Invitational - Pickerington North
2.
Andrew Smith
Ben Munroe
Caleb Cordle
Orion Thress
11:11.34
Apr 4
Dick Houston Relays
3.
Orion Thress
Clayton Mohler
Houston Allen
Caleb Cordle
11:18.05
Mar 23
Hammond Relays
4.
Avery Greulich
Tyler Mayle
Eli Young
Noah Johnson
11:59.25
May 2
Westerville South 9-10 Relays
4x110 Shuttle Hurdles - 30"
1.
Curtis Young
Payton Woltz
Brock Thomas
Landon Simmons
1:10.33
Apr 4
Dick Houston Relays
4x110 Shuttle Hurdles - 33"
1.
Holden Arnold
Nick Grayson
Tyler Mayle
Payton Woltz
1:17.07
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
4x110 Shuttle Hurdles - 39"
1.
Curtis Young
Riley Wright
Jesse Fragoso
Payton Woltz
1:05.15
Apr 18
Lancaster - Fulton Relays
2.
Curtis Young
Riley Wright
Owen Snyder
Payton Woltz
1:08.14
Mar 23
Hammond Relays
3.
Holden Arnold
Nick Grayson
Styron Lebbie
Landon Simmons
1:11.37
May 2
Westerville South 9-10 Relays
Shot Put - 12lb
1.
11
Dalton Golden
52' 2.5
May 9
OCC Capital Championships
2.
11
Noah Burnside
46' 6.5
PR
May 18
OHSAA D1 Central District #1
3.
12
Barrik Maddox
43' 10
PR
Apr 4
Dick Houston Relays
4.
11
Bryce Roush
41' 7.5
PR
Mar 30
Rocky Brands Invitational
5.
9
Anthony Smith
40' 0
May 2
Westerville South 9-10 Relays
6.
11
Adam Nebbergall
39' 10
PR
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
7.
10
Nathan Borgan
37' 5.5
Apr 23
Gene Cole Invitational
8.
10
Cameron Black
37' 4
Apr 23
Gene Cole Invitational
9.
10
Roberto Martinez
32' 2
May 2
Westerville South 9-10 Relays
10.
10
Thomas Richardson
29' 6
May 4
Canal Winchester Quad
11.
9
Joe Zishka
24' 4
PR
May 4
Canal Winchester Quad
12.
10
Jacob Ewing
23' 9
PR
May 4
Canal Winchester Quad
Discus - 1.6kg
1.
12
Barrik Maddox
150' 8
PR
May 3
Larkin & Crosten Classic
2.
11
Bryan Connell
135' 7
Apr 4
Dick Houston Relays
3.
10
Nathan Borgan
122' 8
Mar 30
Rocky Brands Invitational
4.
11
Bryce Roush
109' 6
PR
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
5.
11
Adam Nebergall
107' 5
PR
Mar 30
Rocky Brands Invitational
6.
10
Cameron Black
104' 5
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
7.
11
Adam Nebbergall
101' 6
May 4
Canal Winchester Quad
8.
9
Anthony Smith
93' 7
May 4
Canal Winchester Quad
9.
9
Joe Zishka
92' 3
PR
May 4
Canal Winchester Quad
10.
10
Thomas Richardson
87' 5
May 2
Westerville South 9-10 Relays
11.
10
Roberto Martinez
74' 9
May 4
Canal Winchester Quad
12.
10
Jacob Ewing
60' 0
PR
May 4
Canal Winchester Quad
High Jump
1.
11
Riley Wright
6' 6
PR
Apr 18
Lancaster - Fulton Relays
2.
11
Adam Young
6' 0
Apr 4
Dick Houston Relays
3.
11
Elijah Weis
5' 6
PR
Mar 23
Hammond Relays
4.
9
Jaysen Justice
5' 2
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
9
Holden Arnold
5' 2
PR
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
6.
9
Austyn Miller
4' 10
PR
Apr 23
Gene Cole Invitational
Pole Vault
1.
12
Reese Burwell
14' 7
PR
Mar 30
Rocky Brands Invitational
2.
12
Dylan Strang
14' 0
PR
May 9
OCC Capital Championships
3.
12
Andrew Hendrickson
13' 0
PR
Mar 30
Rocky Brands Invitational
4.
9
Tyler Weilbacher
10' 0
May 4
Canal Winchester Quad
11
Caleb Hamlin
10' 0
PR
Apr 18
Lancaster - Fulton Relays
6.
11
Jacob Spires
9' 6
PR
Mar 30
Rocky Brands Invitational
7.
9
Tyler Welbacher
9' 0
PR
Apr 23
Gene Cole Invitational
8.
9
Jaysen Justice
7' 6
PR
Apr 23
Gene Cole Invitational
Long Jump
1.
11
Riley Wright
21' 8.75
PR
May 9
OCC Capital Championships
2.
11
Elijah Weis
20' 9.75
PR
May 9
OCC Capital Championships
3.
12
Ethan Poe
20' 6
PR
Mar 23
Hammond Relays
4.
12
Mason Hamilton
19' 5.5
PR
May 9
OCC Capital Championships
5.
10
Bryce Snyder
18' 8
May 2
Westerville South 9-10 Relays
6.
11
Owen Snyder
17' 4.75
Mar 30
Rocky Brands Invitational
7.
10
Nathan Smith
17' 2.5
Apr 23
Gene Cole Invitational
8.
9
Robbie Tucker
17' 1.5
PR
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
9.
9
James Duncan
16' 2
PR
May 2
Westerville South 9-10 Relays
10.
9
John Duncan
13' 3.5
PR
May 2
Westerville South 9-10 Relays
Hammer - 12lb
1.
11
Dalton Golden
148' 8
PR
Apr 18
Lancaster - Fulton Relays
2.
12
Barrik Maddox
140' 8
PR
Apr 18
Lancaster - Fulton Relays
Womens
100 Meters
1.
10
Braidyn Wise
13.79
(3.3)
PR
May 9
OCC Capital Championships
2.
9
Makayla Cody
14.27
(1.1)
PR
May 9
OCC Capital Championships
3.
10
Kaetlynn Robinson
14.71
(.4)
PR
Apr 6
Stingel Invitational - Pickerington North
4.
9
Kylee Gootee
15.09
PR
Mar 23
Hammond Relays
5.
9
Avery Clarke
15.22
Mar 30
Rocky Brands Invitational
6.
9
Megan Krutsch
15.28
PR
Apr 23
Gene Cole Invitational
7.
10
Ryliegh Klaameyer
16.36
PR
Apr 23
Gene Cole Invitational
200 Meters
1.
10
Sophia Rockwood
26.31
(1.7)
PR
May 24
OHSAA D1 Region 3
2.
11
Savannah Dryden
27.46
PR
Apr 13
Groveport Cruisers Invitational
3.
12
Katelynn Sheline
27.62
PR
Apr 13
Groveport Cruisers Invitational
4.
11
Halllie Rose
28.48
(1.6)
PR
May 9
OCC Capital Championships
5.
10
Braidyn Wise
30.10
PR
Apr 23
Gene Cole Invitational
6.
9
Kylee Gootee
30.54
(-.8)
PR
Apr 6
Stingel Invitational - Pickerington North
7.
9
Katie Green
30.56
(-.8)
PR
Apr 6
Stingel Invitational - Pickerington North
8.
9
Makayla Cody
30.69
PR
Apr 23
Gene Cole Invitational
9.
12
Sydney Bird
30.72
PR
Mar 30
Rocky Brands Invitational
10.
10
Kendal Conrad
32.02
Mar 30
Rocky Brands Invitational
400 Meters
1.
12
Anna Hartig
1:01.01
May 9
OCC Capital Championships
2.
12
Kate Smith
1:02.55
May 3
Larkin & Crosten Classic
3.
12
Allison Costanzo
1:04.26
PR
Mar 30
Rocky Brands Invitational
4.
12
Sophia Boyden
1:05.81
PR
May 9
OCC Capital Championships
5.
9
Natalie Smoot
1:05.82
Apr 6
Stingel Invitational - Pickerington North
6.
9
Ali Palmer
1:11.60
Apr 23
Gene Cole Invitational
7.
9
Abby Rushin
1:12.34
PR
Apr 23
Gene Cole Invitational
800 Meters
1.
12
Allison Costanzo
2:18.66
PR
May 24
OHSAA D1 Region 3
2.
9
Natalie Smoot
2:30.87
May 18
OHSAA D1 Central District #3
3.
9
Kailyn Lanoy
2:32.43
PR
Apr 23
Gene Cole Invitational
4.
12
Malauri Edwards
2:34.62
Mar 30
Rocky Brands Invitational
5.
11
Tae'Lyn Wallis
2:40.18
PR
May 3
Larkin & Crosten Classic
6.
9
Gracie Thress
2:44.89
Mar 30
Rocky Brands Invitational
7.
10
Grace Parrett
2:46.37
Mar 30
Rocky Brands Invitational
8.
9
Sylvia Boyden
2:51.97
PR
Apr 23
Gene Cole Invitational
1600 Meters
1.
10
Meagan Ward
5:11.20
PR
Apr 6
Stingel Invitational - Pickerington North
2.
12
Elise Johnson
5:12.30
PR
May 9
OCC Capital Championships
3.
10
Sarah Craft
5:26.59
May 9
OCC Capital Championships
4.
12
Malauri Edwards
5:34.59
Mar 23
Hammond Relays
5.
10
Kayla DAY
6:20.57
PR
Mar 30
Rocky Brands Invitational
6.
10
Gia Freeman
6:24.05
PR
Apr 23
Gene Cole Invitational
7.
10
Grace Jones
6:45.30
PR
Apr 23
Gene Cole Invitational
1600 Meters - Relay Split
1.
11
Tae'Lyn Wallis
6:00.80
PR
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
2.
9
Liberty Sexton
6:07.33
PR
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
3.
10
Gia Freeman
6:22.70
PR
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
4.
10
Kayla DAY
6:25.25
PR
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
3200 Meters
1.
12
Elise Johnson
11:09.63
PR
May 24
OHSAA D1 Region 3
2.
10
Meagan Ward
11:35.22
PR
Apr 13
Groveport Cruisers Invitational
3.
12
Malauri Edwards
11:55.91
Apr 6
Stingel Invitational - Pickerington North
4.
10
Sarah Craft
12:06.14
May 9
OCC Capital Championships
5.
11
Tae'Lyn Wallis
13:07.02
PR
Mar 30
Rocky Brands Invitational
6.
10
Kayla DAY
13:54.99
Apr 23
Gene Cole Invitational
7.
9
Liberty Sexton
14:01.57
Apr 23
Gene Cole Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
11
Lizzy Thompson
17.13
(3.5)
May 9
OCC Capital Championships
2.
9
Katie Green
17.75
PR
Apr 23
Gene Cole Invitational
3.
12
Sydney Bird
18.02
(3.5)
PR
May 9
OCC Capital Championships
4.
10
Madison Garber
19.90
PR
Apr 23
Gene Cole Invitational
5.
9
Avery Clarke
20.71
PR
Apr 23
Gene Cole Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
10
Chloe Knight
48.33
PR
May 9
OCC Capital Championships
2.
11
Lizzy Thompson
51.84
PR
May 9
OCC Capital Championships
3.
12
Sydney Bird
53.73
PR
May 18
OHSAA D1 Central District #3
4.
9
Megan Krutsch
56.25
PR
Apr 23
Gene Cole Invitational
5.
9
Avery Clarke
58.48
PR
Apr 23
Gene Cole Invitational
4x100 Relay
1.
Chloe Knight
Savannah Dryden
Katelynn Sheline
Sophia Rockwood
51.51
Apr 18
Lancaster - Fulton Relays
2.
Katelynn Sheline
Savannah Dryden
Makayla Cody
Lizzy Thompson
52.46
May 18
OHSAA D1 Central District #3
3.
Lizzy Thompson
Braidyn Wise
Halllie Rose
Makayla Cody
54.22
May 3
Larkin & Crosten Classic
4.
Braidyn Wise
Savannah Dryden
Sydney Bird
Kaetlynn Robinson
54.69
Apr 6
Stingel Invitational - Pickerington North
5.
Katelynn Sheline
Sydney Bird
Halllie Rose
Chloe Knight
54.83
Mar 30
Rocky Brands Invitational
Braidyn Wise
Makayla Cody
Halllie Rose
Lizzy Thompson
54.83
May 9
OCC Capital Championships
7.
Kaetlynn Robinson
Makayla Cody
Katie Green
Kylee Gootee
55.58
Apr 23
Gene Cole Invitational
8.
Katelynn Sheline
Savannah Dryden
Halllie Rose
Lizzy Thompson
55.81
Apr 13
Groveport Cruisers Invitational
9.
Braidyn Wise
Katie Green
Halllie Rose
Kylee Gootee
56.35
Mar 23
Hammond Relays
10.
9
Avery Clarke
Makayla Cody
Katie Green
Kylee Gootee
56.58
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
11.
Sydney Bird
Avery Clarke
Kaetlynn Robinson
Braidyn Wise
56.86
Apr 4
Dick Houston Relays
12.
Sophia Reindle
Kaylee Anderson
Maddie Lentz
Lydia Thompson
1:01.58
Apr 23
Gene Cole Invitational
4x200 Relay -
1.
Sophia Rockwood
Savannah Dryden
Chloe Knight
Katelynn Sheline
1:45.93
May 24
OHSAA D1 Region 3
2.
Katelynn Sheline
Chloe Knight
Anna Hartig
Sophia Rockwood
1:47.49
Apr 18
Lancaster - Fulton Relays
3.
Katelynn Sheline
Anna Hartig
Chloe Knight
Sophia Rockwood
1:49.44
Apr 6
Stingel Invitational - Pickerington North
4.
Anna Hartig
Savannah Dryden
Chloe Knight
Katelynn Sheline
1:50.25
May 3
Larkin & Crosten Classic
5.
Katelynn Sheline
Chloe Knight
Savannah Dryden
Sophia Rockwood
1:52.51
Mar 23
Hammond Relays
6.
Katelynn Sheline
Savannah Dryden
Halllie Rose
Sophia Rockwood
1:53.43
Mar 30
Rocky Brands Invitational
7.
Braidyn Wise
Kendal Conrad
Kylee Gootee
Katie Green
1:59.43
Apr 23
Gene Cole Invitational
8.
Braidyn Wise
Sydney Bird
Lizzy Thompson
Kaetlynn Robinson
2:00.27
Apr 4
Dick Houston Relays
9.
Sophia Reindle
Emi Reindle
Tabitha Marcum
Kaetlynn Robinson
2:05.32
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
10.
Sophia Reindle
Ryliegh Klaameyer
Ashley Porter
Lydia Thompson
2:05.49
Apr 23
Gene Cole Invitational
4x400 Relay
1.
Meagan Ward
Kate Smith
Anna Hartig
Allison Costanzo
4:03.59
May 18
OHSAA D1 Central District #3
2.
Meagan Ward
Kate Smith
Anna Hartig
Allison Costanzo
4:07.63
May 9
OCC Capital Championships
3.
Anna Hartig
Allison Costanzo
Meagan Ward
Kate Smith
4:10.12
Apr 18
Lancaster - Fulton Relays
4.
Kate Smith
Allison Costanzo
Meagan Ward
Anna Hartig
4:11.08
May 3
Larkin & Crosten Classic
5.
Allison Costanzo
Elise Johnson
Natalie Smoot
Sophia Boyden
4:17.29
Apr 13
Groveport Cruisers Invitational
6.
Allison Costanzo
Kate Smith
Meagan Ward
Anna Hartig
4:20.22
Mar 30
Rocky Brands Invitational
7.
Kate Smith
Allison Costanzo
Anna Hartig
Elise Johnson
4:22.52
Mar 23
Hammond Relays
8.
Natalie Smoot
Abby Rushin
Kailyn Lanoy
Chloe Knight
4:33.56
Apr 23
Gene Cole Invitational
9.
Abby Rushin
Emi Reindle
Amarissa Kerns
Natalie Smoot
4:44.80
Apr 4
Dick Houston Relays
10.
Amelia Borchers
Abby Rushin
Amarissa Kerns
Liberty Sexton
4:56.89
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
11.
Sylvia Boyden
Chloe Kern
Ava Holbrook
Emmalee Do
5:14.37
Apr 23
Gene Cole Invitational
4x800 Relay
1.
Elise Johnson
Meagan Ward
Allison Costanzo
Sarah Craft
9:30.26
May 24
OHSAA D1 Region 3
2.
Elise Johnson
Meagan Ward
Allison Costanzo
Sarah Craft
9:34.41
May 18
OHSAA D1 Central District #3
3.
Elise Johnson
Meagan Ward
Allison Costanzo
Sarah Craft
9:36.10
May 9
OCC Capital Championships
4.
Elise Johnson
Meagan Ward
Allison Costanzo
Kailyn Lanoy
9:40.59
Apr 18
Lancaster - Fulton Relays
5.
Elise Johnson
Meagan Ward
Malauri Edwards
Allison Costanzo
10:12.43
Apr 13
Groveport Cruisers Invitational
6.
Elise Johnson
Meagan Ward
Malauri Edwards
Allison Costanzo
10:17.97
Mar 30
Rocky Brands Invitational
7.
Natalie Smoot
Gracie Thress
Sarah Craft
Malauri Edwards
10:24.36
May 3
Larkin & Crosten Classic
8.
Malauri Edwards
Kailyn Lanoy
Gracie Thress
Tae'Lyn Wallis
10:44.35
Mar 23
Hammond Relays
9.
Malauri Edwards
Kailyn Lanoy
Gracie Thress
Kayla DAY
10:50.31
Apr 6
Stingel Invitational - Pickerington North
10.
9
Abby Rushin
Gracie Thress
Natalie Smoot
Kailyn Lanoy
10:56.05
Apr 23
Gene Cole Invitational
11.
Kailyn Lanoy
Gracie Thress
Tae'Lyn Wallis
Alicia Crist
11:19.64
Apr 4
Dick Houston Relays
12.
Liberty Sexton
Chloe Kern
Grace Jones
Kayla DAY
11:33.35
Apr 23
Gene Cole Invitational
13.
Kayla DAY
Alicia Crist
Tae'Lyn Wallis
Ava Holbrook
11:40.01
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
4x1600 Relay
1.
Elise Johnson
Meagan Ward
Malauri Edwards
Sarah Craft
22:10.42
Apr 18
Lancaster - Fulton Relays
2.
Tae'Lyn Wallis
Liberty Sexton
Kailyn Lanoy
Kayla DAY
24:40.28
Apr 4
Dick Houston Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Katelynn Sheline
Chloe Knight
Savannah Dryden
Meagan Ward
1:56.87
Apr 18
Lancaster - Fulton Relays
2.
Braidyn Wise
Savannah Dryden
Katelynn Sheline
Anna Hartig
2:00.31
Mar 23
Hammond Relays
3.
9
Kylee Gootee
Avery Clarke
Sophia Reindle
Natalie Smoot
2:08.40
Apr 4
Dick Houston Relays
4.
Kaetlynn Robinson
Makayla Cody
Sophia Reindle
Ali Palmer
2:13.57
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
MMR 2400m - [800-400-400-800]
1.
Kailyn Lanoy
Sophia Boyden
Abby Rushin
Sarah Craft
7:56.48
Mar 23
Hammond Relays
2.
Grace Jones
Ali Palmer
Abby Rushin
Gracie Thress
8:02.57
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Elise Johnson
Anna Hartig
Allison Costanzo
Meagan Ward
12:34.36
Apr 6
Stingel Invitational - Pickerington North
2.
Elise Johnson
Kate Smith
Allison Costanzo
Meagan Ward
13:04.14
Mar 23
Hammond Relays
3.
Gracie Thress
Ali Palmer
Grace Jones
Riley Griffith
15:01.69
Apr 4
Dick Houston Relays
4x100 Shuttle Hurdles - 30"
1.
Lizzy Thompson
Sydney Bird
Madison Garber
Hannah Krutsch
1:15.82
Apr 4
Dick Houston Relays
2.
Katie Green
Avery Clarke
Makayla Cody
Madison Garber
1:16.55
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
4x100 Shuttle Hurdles - 33"
1.
Sydney Bird
Katie Green
Chloe Knight
Lizzy Thompson
1:09.64
Apr 18
Lancaster - Fulton Relays
2.
Chloe Knight
Sydney Bird
Madison Garber
Katie Green
1:14.06
Mar 23
Hammond Relays
Shot Put - 4kg
1.
9
Isabella Anderson
32' 7.5
PR
Apr 18
Lancaster - Fulton Relays
2.
9
Maddie Deitz
32' 5.75
PR
Apr 18
Lancaster - Fulton Relays
3.
10
Carington Crowell
32' 2.5
May 9
OCC Capital Championships
4.
10
Presleigh Bebout
28' 6
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
5.
9
Brienne Sark
28' 3
Apr 4
Dick Houston Relays
6.
12
Chloe Becker
27' 8.5
PR
Apr 4
Dick Houston Relays
7.
9
Gabby Henwood
27' 2.5
PR
Apr 4
Dick Houston Relays
8.
9
Rylee Patrick
26' 0
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
Discus - 1kg
1.
11
Makayla Franks
112' 9
PR
May 9
OCC Capital Championships
2.
9
Maddie Deitz
112' 6
PR
May 18
OHSAA D1 Central District #3
3.
10
Carington Crowell
105' 3
Apr 6
Stingel Invitational - Pickerington North
4.
10
Presleigh Bebout
98' 5
May 3
Larkin & Crosten Classic
5.
10
Elizabeth Shipley
78' 7
PR
Apr 4
Dick Houston Relays
6.
9
Rylee Patrick
77' 10
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
High Jump
1.
12
Anna Hartig
5' 2
Mar 23
Hammond Relays
11
Savannah Dryden
5' 2
PR
Apr 18
Lancaster - Fulton Relays
3.
11
Halllie Rose
4' 8
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
4.
10
Ashley Porter
4' 6
Apr 4
Dick Houston Relays
5.
9
Kylee Gootee
4' 4
PR
Mar 30
Rocky Brands Invitational
6.
12
Sydney Bird
4' 2
PR
Apr 4
Dick Houston Relays
10
Ryliegh Klaameyer
4' 2
PR
Apr 23
Gene Cole Invitational
Pole Vault
1.
10
Sophia Rockwood
11' 0
PR
Apr 23
Gene Cole Invitational
2.
10
Grace Parrett
10' 6
PR
May 3
Larkin & Crosten Classic
3.
12
Katelynn Sheline
9' 6
May 3
Larkin & Crosten Classic
4.
10
Kendal Conrad
9' 0
Mar 30
Rocky Brands Invitational
5.
10
Tia Flowers
8' 6
PR
Mar 23
Hammond Relays
Long Jump
1.
10
Sophia Rockwood
16' 10.75
PR
May 9
OCC Capital Championships
2.
10
Chloe Knight
15' 10
PR
May 9
OCC Capital Championships
3.
9
Makayla Cody
14' 10
PR
May 9
OCC Capital Championships
4.
11
Anna Vanderbilt
13' 8.5
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
5.
9
Avery Clarke
13' 3
PR
Apr 16
John Hammond JV Relays - Hilliard Darby
6.
10
Madison Garber
12' 1
PR
Apr 23
Gene Cole Invitational
Hammer - 4kg
1.
11
Makayla Franks
104' 11
PR
Apr 18
Lancaster - Fulton Relays
2.
12
Chloe Becker
99' 6
PR
Apr 18
Lancaster - Fulton Relays
*Recent improvement