Season:
2015 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1983
1973
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2017
2014
2012
2011
2010
2008
2005
2004
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Aulden Knight
11.20
PR
May 9
Woodridge Wrap Up
2.
10
Weston Bridges
11.29
May 9
Woodridge Wrap Up
3.
10
Cameron Davis
11.48
May 9
Woodridge Wrap Up
200 Meters
1.
12
Aulden Knight
22.24
PR
May 9
Woodridge Wrap Up
2.
11
Kyle Boles
22.53
May 9
Woodridge Wrap Up
3.
10
Cameron Davis
23.49
(-1.2)
May 13
Akron Suburban League Championship
400 Meters
1.
11
Kyle Boles
50.67
May 13
Akron Suburban League Championship
2.
12
Spencer Kalavity
52.52
PR
May 13
Akron Suburban League Championship
3.
12
Anthony Smith
54.73
PR
May 2
35th Optimist Meet
800 Meters
1.
12
Austin Burton
2:02.10
PR
May 13
Akron Suburban League Championship
2.
12
Jacob Davis
2:09.35
PR
May 2
35th Optimist Meet
3.
12
Troy Nagy
2:10.44
PR
May 9
Woodridge Wrap Up
1600 Meters
1.
12
Jacob Davis
4:40.14
PR
May 13
Akron Suburban League Championship
2.
12
Ryan Webb
4:57.45
PR
May 9
Woodridge Wrap Up
3.
12
Gavin Fano
4:58.62
PR
May 13
Akron Suburban League Championship
3200 Meters
1.
12
Ryan Webb
10:51.53
PR
May 20
D1 Nordonia
2.
12
Jacob Davis
10:57.45
PR
May 13
Akron Suburban League Championship
3.
12
Gavin Fano
11:04.42
PR
May 20
D1 Nordonia
110m Hurdles - 39"
1.
11
Jared Davis
14.38
(2.1)
May 29
D1 Region 01 Finals
2.
11
Ryan Chapman-Smith
17.14
(2.9)
PR
May 13
Akron Suburban League Championship
3.
11
Ashten Garrett
18.00
PR
May 9
Woodridge Wrap Up
300m Hurdles - 36"
1.
11
Jared Davis
37.97
May 29
D1 Region 01 Finals
2.
11
Ashten Garrett
41.77
PR
May 13
Akron Suburban League Championship
3.
11
Ryan Chapman-Smith
42.97
PR
May 2
35th Optimist Meet
4x100 Relay
1.
-
Jared Davis
Weston Bridges
Kyle Boles
Aulden Knight
42.56
May 29
D1 Region 01 Finals
4x200 Relay -
1.
-
Aulden Knight
Jared Davis
Weston Bridges
Kyle Boles
1:27.27
Jun 6
OHSAA Division 1 State Championship Day 2
2.
-
Aulden Knight
Weston Bridges
Jared Davis
Kyle Boles
1:28.24
May 13
Akron Suburban League Championship
4x400 Relay
1.
-
Anthony Smith
Austin Burton
Spencer Kalavity
Kyle Boles
3:30.59
May 20
D1 Nordonia
2.
-
Anthony Smith
Austin Burton
Cameron Davis
Spencer Kalavity
3:31.07
May 13
Akron Suburban League Championship
3.
-
Anthony Smith
Austin Burton
Spencer Kalavity
Cameron Davis
3:36.39
May 20
D1 Nordonia
4.
-
Aulden Knight
Spencer Kalavity
Jared Davis
Kyle Boles
3:44.99
May 2
35th Optimist Meet
4x800 Relay
1.
-
Austin Burton
Troy Nagy
Jacob Davis
Ryan Webb
8:27.11
May 13
Akron Suburban League Championship
2.
-
Austin Burton
Evan Malpass
Jacob Davis
Ryan Webb
8:35.50
May 9
Woodridge Wrap Up
3.
-
Austin Burton
Spencer Kalavity
Jacob Davis
Ryan Webb
8:41.84
May 2
35th Optimist Meet
Shot Put - 12lb
1.
11
Cameron Green
43' 3.75
PR
May 13
Akron Suburban League Championship
2.
12
Dustin Frlich
39' 9.5
PR
May 20
D1 Nordonia
3.
9
Blake Traylor
38' 10
PR
May 9
Woodridge Wrap Up
Discus - 1.6kg
1.
11
Cameron Green
138' 8
PR
May 9
Woodridge Wrap Up
2.
-
Peyton Flasco
134' 5
PR
May 13
Akron Suburban League Championship
3.
12
Dustin Frlich
111' 8.5
May 9
Woodridge Wrap Up
High Jump
1.
12
Dae Quan Collins
6' 3
PR
May 13
Akron Suburban League Championship
2.
12
Shaquoi Farrington
6' 0
PR
May 13
Akron Suburban League Championship
3.
-
Cole Aufdenberg
5' 0
PR
May 9
Woodridge Wrap Up
Pole Vault
1.
10
Jacob Binkley
9' 6
May 20
D1 Nordonia
Long Jump
1.
11
Kyle Boles
20' 2
PR
May 13
Akron Suburban League Championship
2.
11
Tyson Smith
16' 8
May 9
Woodridge Wrap Up
3.
-
Michael Ruch
15' 4
PR
May 9
Woodridge Wrap Up
4.
-
Deon Millender
14' 7.5
PR
May 9
Woodridge Wrap Up
Womens
100 Meters
1.
9
Morgan Buchanan
13.01
(1.5)
May 20
D1 Nordonia
2.
10
Haley Clark
13.11
(-1.0)
PR
May 13
Akron Suburban League Championship
3.
12
Davae Starks
14.00
PR
May 9
Woodridge Wrap Up
200 Meters
1.
10
Cortney Arp
26.88
(-1.4)
PR
May 13
Akron Suburban League Championship
2.
10
Haley Clark
27.27
PR
May 9
Woodridge Wrap Up
3.
9
Mariah Durant
28.36
PR
May 9
Woodridge Wrap Up
4.
12
Davae Starks
29.65
PR
May 9
Woodridge Wrap Up
400 Meters
1.
9
Zamari Stone
1:05.77
PR
May 13
Akron Suburban League Championship
2.
-
Makayla Chillious
1:07.47
PR
May 9
Woodridge Wrap Up
3.
10
Timbrea Chillious
1:07.86
May 9
Woodridge Wrap Up
4.
9
Olivia Olorunto
1:08.28
PR
May 9
Woodridge Wrap Up
800 Meters
1.
9
Olivia Olorunto
2:35.11
PR
May 13
Akron Suburban League Championship
2.
10
Miyah Greenwood
2:37.76
PR
May 13
Akron Suburban League Championship
1600 Meters
1.
12
Sydney Bailey
6:01.00
May 20
D1 Nordonia
2.
10
Allison Dunkle
6:05.61
May 13
Akron Suburban League Championship
3.
9
Hope Strodtbeck
6:09.05
PR
May 9
Woodridge Wrap Up
4.
12
Keely Ames
6:14.35
PR
May 13
Akron Suburban League Championship
3200 Meters
1.
10
Allison Dunkle
12:28.29
May 20
D1 Nordonia
2.
12
Sydney Bailey
12:55.73
May 20
D1 Nordonia
3.
12
Keely Ames
14:17.97
PR
May 9
Woodridge Wrap Up
100m Hurdles - 33"
1.
12
Ashanee Player
15.89
(.0)
PR
May 13
Akron Suburban League Championship
2.
9
Kylie Sandquist
17.73
May 9
Woodridge Wrap Up
3.
11
Gillian Harnett
17.98
(1.4)
May 20
D1 Nordonia
4.
9
Kendall Edwards
18.91
May 9
Woodridge Wrap Up
300m Hurdles - 30"
1.
12
Ashanee Player
46.20
PR
May 20
D1 Nordonia
2.
11
Gillian Harnett
51.31
May 20
D1 Nordonia
3.
9
Kendall Edwards
53.14
May 13
Akron Suburban League Championship
4.
9
Kylie Sandquist
54.76
PR
May 9
Woodridge Wrap Up
5.
-
x Everet
56.32
PR
May 9
Woodridge Wrap Up
4x100 Relay
1.
-
Haley Clark
Zamari Stone
Cortney Arp
Morgan Buchanan
50.06
May 29
D1 Region 01 Finals
2.
-
Haley Clark
Ashleigh Barnett
Cortney Arp
Morgan Buchanan
50.22
May 13
Akron Suburban League Championship
4x200 Relay -
1.
-
Haley Clark
Ashanee Player
Cortney Arp
Morgan Buchanan
1:45.58
May 20
D1 Nordonia
2.
-
Haley Clark
Zamari Stone
Cortney Arp
Morgan Buchanan
1:47.79
May 20
D1 Nordonia
4x400 Relay
1.
-
Ashanee Player
Morgan Buchanan
Mariah Durant
Cortney Arp
4:15.98
May 13
Akron Suburban League Championship
4x800 Relay
1.
-
Kirsten Gill
Miyah Greenwood
Sydney Bailey
Olivia Olorunto
11:00.99
May 13
Akron Suburban League Championship
2.
-
Olivia Olorunto
Miyah Greenwood
Hope Strodtbeck
Allison Dunkle
11:20.55
May 9
Woodridge Wrap Up
Shot Put - 4kg
1.
12
Clare Schreiner
33' 2
PR
May 9
Woodridge Wrap Up
2.
12
Molly Schreiner
32' 6.75
PR
May 13
Akron Suburban League Championship
3.
10
Danielle Ester
31' 0.25
May 9
Woodridge Wrap Up
4.
12
Aryn Shaub
30' 7.5
PR
May 9
Woodridge Wrap Up
Discus - 1kg
1.
11
Journey Fletcher
101' 8
PR
May 20
D1 Nordonia
2.
12
Aryn Shaub
94' 9
PR
May 9
Woodridge Wrap Up
3.
10
Danielle Ester
75' 8.5
May 9
Woodridge Wrap Up
High Jump
1.
11
Isabel Alt
4' 9
May 9
Woodridge Wrap Up
9
Kayla Edwards
4' 9
PR
May 9
Woodridge Wrap Up
3.
12
Julie Samarigan
4' 8
May 13
Akron Suburban League Championship
Pole Vault
1.
11
Jennifer Esposito
9' 6
PR
May 9
Woodridge Wrap Up
2.
10
Katherine Holland
7' 6
May 13
Akron Suburban League Championship
Long Jump
1.
11
Isabel Alt
15' 7
May 20
D1 Nordonia
2.
9
Mariah Durant
14' 11.5
PR
May 20
D1 Nordonia
3.
9
Zamari Stone
13' 7
May 9
Woodridge Wrap Up
*Recent improvement