Season:
2018 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1990
1989
1984
1983
1982
1980
1977
1976
1975
1972
1968
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2006
2005
2004
1983
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Mens
100 Meters
1.
12
Phil Zuccaro
10.92
(.9)
Jun 2
OHSAA D1 State Championships
2.
12
Connor Kennedy
11.34
(-1.7)
May 18
OHSAA D1 Northeast District - Amherst Steele
3.
10
Dominic Devengencie
11.41
May 4
Euclid Relays
4.
11
Cole Smith
12.49
PR
Mar 24
Strongsville Elite Meet
200 Meters
1.
12
Phil Zuccaro
21.68
(.4)
May 25
OHSAA D1 Region 2
2.
10
Dominic Devengencie
22.96
(-.6)
PR
May 18
OHSAA D1 Northeast District - Amherst Steele
3.
12
Connor Kennedy
24.06
Mar 24
Strongsville Elite Meet
4.
11
Julian Burnett
25.13
PR
Mar 24
Strongsville Elite Meet
400 Meters
1.
12
Kyle Hall
52.00
May 18
OHSAA D1 Northeast District - Amherst Steele
2.
10
August Slawienski
53.81
PR
May 18
OHSAA D1 Northeast District - Amherst Steele
3.
10
Cormac Nolan
54.49
Mar 24
Strongsville Elite Meet
4.
10
Liam Reilly
55.24
Mar 24
Strongsville Elite Meet
5.
9
Eric Shyne
1:01.48
PR
Mar 24
Strongsville Elite Meet
800 Meters
1.
11
Nick Saul
1:58.05
PR
May 18
OHSAA D1 Northeast District - Amherst Steele
2.
12
Liam McGuire
2:01.25
PR
May 18
OHSAA D1 Northeast District - Amherst Steele
3.
11
Matt Blouch
2:09.83
Mar 24
Strongsville Elite Meet
4.
12
Bill Deucher
2:10.56
PR
Mar 24
Strongsville Elite Meet
1600 Meters
1.
11
Nick Saul
4:19.31
PR
Jun 2
OHSAA D1 State Championships
2.
12
Liam McGuire
4:22.54
PR
May 18
OHSAA D1 Northeast District - Amherst Steele
3.
11
Logan Kijewski
4:56.72
PR
Mar 24
Strongsville Elite Meet
4.
9
Connor McAndrews
4:59.61
Apr 7
Medina Relays
5.
10
Steven Zucca
5:02.06
Apr 7
Medina Relays
3200 Meters
1.
11
Andrew Biehl
9:47.11
PR
May 18
OHSAA D1 Northeast District - Amherst Steele
2.
12
Brett Saunders
9:48.46
PR
Apr 21
Steele Comet Relays
3.
11
Nick Saul
9:48.90
Apr 27
Berea Kiwanis Titan Relays
4.
10
Steven Zucca
11:07.48
Mar 24
Strongsville Elite Meet
110m Hurdles - 39"
1.
11
John Wetula
14.21
(.5)
PR
May 25
OHSAA D1 Region 2
2.
12
Max Pike
15.40
(.8)
PR
May 18
OHSAA D1 Northeast District - Amherst Steele
3.
11
Sam Pike
18.65
Mar 24
Strongsville Elite Meet
300m Hurdles - 36"
1.
11
John Wetula
40.22
May 18
OHSAA D1 Northeast District - Amherst Steele
2.
12
Max Pike
41.65
May 18
OHSAA D1 Northeast District - Amherst Steele
3.
11
Sam Pike
45.98
Mar 24
Strongsville Elite Meet
4x100 Relay
1.
Jack Kennedy
Connor Kennedy
Dominic Devengencie
Phil Zuccaro
42.08
May 25
OHSAA D1 Region 2
2.
Connor Kennedy
Jack Kennedy
Dominic Devengencie
Phil Zuccaro
42.71
Apr 27
Berea Kiwanis Titan Relays
3.
Dominic Devengencie
Connor Kennedy
Phil Zuccaro
Jack Kennedy
42.78
May 4
Euclid Relays
4.
Jack Kennedy
Connor Kennedy
Phil Zuccaro
Luke Griffiths
43.63
Apr 7
Medina Relays
5.
Connor Kennedy
Luke Griffiths
Dominic Devengencie
Phil Zuccaro
44.06
Apr 21
Steele Comet Relays
6.
Dominic Devengencie
Connor Kennedy
Phil Zuccaro
Luke Griffiths
44.21
Mar 24
Strongsville Elite Meet
7.
Andrew Phillips
Oscar Barillias
Luke Rohloft
Cole Smith
47.24
Mar 24
Strongsville Elite Meet
4x200 Relay -
1.
Luke Griffiths
Andrew Phillips
Dominic Devengencie
Connor Kennedy
1:32.66
May 4
Euclid Relays
2.
Andrew Phillips
Oscar Barillias
Julian Burnett
Luke Griffiths
1:32.90
May 18
OHSAA D1 Northeast District - Amherst Steele
3.
Luke Griffiths
Kyle Hall
Dominic Devengencie
Andrew Phillips
1:33.71
Mar 24
Strongsville Elite Meet
4.
Oscar Barillias
Luke Rohloft
Julian Burnett
Cole Smith
1:39.32
Mar 24
Strongsville Elite Meet
4x400 Relay
1.
Luke Griffiths
John Wetula
Cormac Nolan
Kyle Hall
3:27.82
May 18
OHSAA D1 Northeast District - Amherst Steele
2.
Kyle Hall
Luke Griffiths
John Wetula
Phil Zuccaro
3:29.10
Apr 27
Berea Kiwanis Titan Relays
3.
Kyle Hall
Luke Griffiths
Max Pike
John Wetula
3:33.58
Apr 7
Medina Relays
4.
Kyle Hall
Luke Griffiths
Max Pike
Joe Ripepi
3:38.01
Mar 24
Strongsville Elite Meet
5.
Liam Reilly
August Slawienski
Chris Velotta
Cormac Nolan
3:48.23
Mar 24
Strongsville Elite Meet
4x800 Relay
1.
Nick Saul
Matt Blouch
Andrew Biehl
Liam McGuire
7:51.79
May 25
OHSAA D1 Region 2
2.
Nick Saul
Andrew Biehl
Matt Blouch
Liam McGuire
7:57.99
May 18
OHSAA D1 Northeast District - Amherst Steele
3.
Matt Blouch
John Mayer
Liam McGuire
Nick Saul
8:11.77
May 4
Euclid Relays
4.
Nick Saul
Joe Ripepi
Matt Blouch
Andrew Biehl
8:17.36
Apr 21
Steele Comet Relays
5.
Nick Saul
John Mayer
Liam McGuire
Andrew Biehl
8:27.08
Apr 7
Medina Relays
6.
Matt Blouch
John Mayer
Joe Ripepi
Nathan Soria
8:38.33
Mar 24
Strongsville Elite Meet
7.
Andrew Biehl
Pat Krebs
John Mayer
Brett Saunders
8:41.63
Apr 27
Berea Kiwanis Titan Relays
8.
Pat Krebs
Ben Crane
Elliot Rodstrom
Charlie Rooney
9:04.69
Mar 24
Strongsville Elite Meet
4x1600 Relay
1.
Nick Saul
Andrew Biehl
Matt Blouch
Liam McGuire
18:06.91
Apr 21
Steele Comet Relays
2.
Andrew Biehl
Liam McGuire
Matt Blouch
Brett Saunders
18:20.20
Apr 27
Berea Kiwanis Titan Relays
3.
Andrew Biehl
John Mayer
Liam McGuire
Nick Saul
18:36.78
Apr 7
Medina Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Jack Kennedy
Connor Kennedy
Phil Zuccaro
Kyle Hall
1:35.40
Apr 27
Berea Kiwanis Titan Relays
2.
Andrew Phillips
Connor Kennedy
Dominic Devengencie
Kyle Hall
1:37.59
Apr 21
Steele Comet Relays
3.
Luke Griffiths
Jack Kennedy
Connor Kennedy
Kyle Hall
1:37.93
Apr 7
Medina Relays
4.
Jack Kennedy
Luke Griffiths
Connor Kennedy
Kyle Hall
1:39.38
May 4
Euclid Relays
5.
Julian Burnett
Luke Tai
Oscar Barillias
August Slawienski
1:41.57
Apr 27
Berea Kiwanis Titan Relays
6.
Julian Burnett
Oscar Barillias
Andrew Phillips
Liam Reilly
1:44.48
Apr 7
Medina Relays
MMR 2400m - [800-400-400-800]
1.
Logan Kijewski
Steven Zucca
Liam Reilly
Nathan Soria
6:11.99
Apr 27
Berea Kiwanis Titan Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Matt Blouch
Cormac Nolan
Joe Ripepi
Liam McGuire
10:57.64
Apr 27
Berea Kiwanis Titan Relays
2.
Joe Ripepi
Liam Reilly
Steven Zucca
Nathan Soria
11:08.17
May 4
Euclid Relays
3.
Steven Zucca
Cormac Nolan
John Mayer
Nathan Soria
11:14.35
Apr 21
Steele Comet Relays
4.
Bill Deucher
Cormac Nolan
Elliot Rodstrom
Nathan Soria
11:31.55
Apr 7
Medina Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Darian Kinnard
59' 11
PR
Apr 27
Berea Kiwanis Titan Relays
2.
11
Tom Eichenberg
56' 0
PR
May 25
OHSAA D1 Region 2
3.
12
Alex Misencik
45' 5.5
Apr 7
Medina Relays
4.
10
Tony Georges
39' 2
Apr 7
Medina Relays
Discus - 1.6kg
1.
12
Darian Kinnard
182' 0
PR
Jun 2
OHSAA D1 State Championships
2.
12
Alex Misencik
158' 3
PR
May 18
OHSAA D1 Northeast District - Amherst Steele
3.
11
Tom Eichenberg
124' 0
PR
Apr 27
Berea Kiwanis Titan Relays
4.
10
Tony Georges
119' 3
PR
Apr 7
Medina Relays
5.
11
Aiden Wells
108' 8
PR
Apr 21
Steele Comet Relays
High Jump
1.
10
Andrew Eicher
6' 0
PR
Apr 27
Berea Kiwanis Titan Relays
10
Nate Sommerfield
6' 0
PR
Mar 24
Strongsville Elite Meet
3.
11
Dante Frabotta
5' 8
Mar 24
Strongsville Elite Meet
4.
11
Luke Tai
5' 6
Apr 27
Berea Kiwanis Titan Relays
Pole Vault
1.
12
Craig Cirino
13' 0
PR
May 4
Euclid Relays
2.
10
Daniel Drellishak
12' 6
May 4
Euclid Relays
3.
12
Ryan Sweeney
10' 0
Apr 21
Steele Comet Relays
11
Zack Morgan
10' 0
Mar 24
Strongsville Elite Meet
Long Jump
1.
11
Luke Tai
20' 6.25
PR
May 18
OHSAA D1 Northeast District - Amherst Steele
2.
10
Dominic Devengencie
20' 0.25
PR
Apr 21
Steele Comet Relays
3.
12
Andrew Phillips
19' 11.25
PR
Apr 21
Steele Comet Relays
4.
10
James Crosby
19' 6.5
PR
Apr 27
Berea Kiwanis Titan Relays
5.
12
Oscar Barillias
16' 3
PR
Apr 7
Medina Relays
6.
-
Steve Woytek
15' 6
PR
Apr 7
Medina Relays
*Recent improvement