Season:
2014 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2012
2011
2010
2009
2005
1999
1998
1994
1993
1992
1991
1990
1985
1984
1983
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Brandon Cotrell
12.90
(-1.3)
PR
May 24
OHSAA DIII SW District Championship
2.
9
Joe Shuga
13.41
(-1.6)
PR
May 24
OHSAA DIII SW District Championship
3.
9
Drake Woodruff
13.84c
PR
Apr 8
Anna Quad
4.
9
Jonathon Yenser
13.94c
Apr 8
Anna Quad
5.
9
Konnor Burmeister
14.44c
PR
Apr 8
Anna Quad
10
Jacob Cooper
14.44c
PR
Apr 5
Versailles Boys Invitational
7.
11
Phillip Greve
14.64c
PR
Apr 8
Anna Quad
9
Trent Egbert
14.64c
PR
Apr 5
Versailles Boys Invitational
10
Nolan Greve
14.64c
PR
Apr 8
Anna Quad
10.
10
Levi Steinke
14.84c
PR
Apr 8
Anna Quad
11.
9
Damien Metz
15.34c
Apr 8
Anna Quad
200 Meters
1.
9
Jonathon Yenser
27.64c
Apr 5
Versailles Boys Invitational
10
Brandon Cotrell
27.64c
PR
Apr 8
Anna Quad
3.
9
Drake Woodruff
28.24c
PR
Apr 5
Versailles Boys Invitational
4.
9
Konnor Burmeister
28.54c
PR
Apr 8
Anna Quad
5.
9
Trent Egbert
28.64c
PR
May 16
Shelby County Athletic League
6.
10
Nolan Greve
29.34c
PR
Apr 8
Anna Quad
7.
10
Levi Steinke
30.64c
PR
Apr 8
Anna Quad
8.
9
Damien Metz
31.94c
PR
Apr 8
Anna Quad
400 Meters
1.
10
Nolan Greve
59.04c
PR
May 16
Shelby County Athletic League
2.
9
Jonathon Yenser
59.41
May 24
OHSAA DIII SW District Championship
3.
9
Drake Woodruff
1:03.84c
PR
Apr 5
Versailles Boys Invitational
4.
10
Brandon Cotrell
1:10.64c
PR
Apr 5
Versailles Boys Invitational
800 Meters
1.
11
Austin Jones
1:59.07
May 30
OHSAA DIII Region 12 - Troy
2.
10
Nolan Greve
2:18.53
PR
May 24
OHSAA DIII SW District Championship
3.
10
Aaron Fullenkamp
2:25.3h
PR
Apr 8
Anna Quad
4.
9
Konnor Burmeister
2:28.1h
May 16
Shelby County Athletic League
5.
9
Drake Woodruff
2:32.0h
PR
Apr 8
Anna Quad
6.
9
Damien Metz
2:41.7h
Apr 5
Versailles Boys Invitational
1600 Meters
1.
11
Austin Jones
4:42.2h
PR
May 16
Shelby County Athletic League
2.
10
Cameron Flora
4:45.8h
May 16
Shelby County Athletic League
3.
10
Aaron Fullenkamp
5:10.21
May 24
OHSAA DIII SW District Championship
4.
9
Jonathon Yenser
5:42.3h
PR
Apr 5
Versailles Boys Invitational
5.
9
Konnor Burmeister
5:43.7h
PR
Apr 5
Versailles Boys Invitational
3200 Meters
1.
10
Cameron Flora
10:14.7h
PR
May 16
Shelby County Athletic League
2.
10
Aaron Fullenkamp
10:52.8h
May 16
Shelby County Athletic League
3.
9
Konnor Burmeister
13:09.3h
Apr 8
Anna Quad
4.
9
Damien Metz
13:31.9h
Apr 8
Anna Quad
110m Hurdles - 39"
1.
9
Micah Smock
17.34c
May 16
Shelby County Athletic League
300m Hurdles - 36"
1.
9
Micah Smock
45.44c
May 16
Shelby County Athletic League
4x100 Relay
1.
-
Nolan Greve
Jonathon Yenser
Joe Shuga
Brandon Cotrell
50.47
May 24
OHSAA DIII SW District Championship
2.
-
Relay Team
50.64c
May 16
Shelby County Athletic League
4x400 Relay
1.
-
Relay Team
3:49.1h
May 16
Shelby County Athletic League
2.
-
Austin Jones
Nolan Greve
Micah Smock
Cameron Flora
3:50.56
May 24
OHSAA DIII SW District Championship
4x800 Relay
1.
-
Austin Jones
Micah Smock
Nolan Greve
Cameron Flora
8:35.35
May 24
OHSAA DIII SW District Championship
2.
-
Relay Team
8:57.8h
May 16
Shelby County Athletic League
Shot Put - 12lb
1.
9
Josh Miller
44' 0.75
May 24
OHSAA DIII SW District Championship
2.
11
Phillip Greve
36' 8.25
PR
May 24
OHSAA DIII SW District Championship
3.
9
Joe Shuga
34' 9
Apr 8
Anna Quad
4.
-
Matt Schipper
29' 7
PR
Apr 8
Anna Quad
5.
10
Jacob Cooper
28' 3.75
PR
Apr 5
Versailles Boys Invitational
6.
10
Levi Steinke
21' 6
PR
Apr 8
Anna Quad
Discus - 1.6kg
1.
9
Josh Miller
120' 5
May 24
OHSAA DIII SW District Championship
2.
9
Joe Shuga
116' 9
Apr 5
Versailles Boys Invitational
3.
11
Phillip Greve
105' 6
PR
Apr 5
Versailles Boys Invitational
4.
10
Jacob Cooper
83' 5
PR
Apr 8
Anna Quad
5.
-
Matt Schipper
81' 4
PR
Apr 8
Anna Quad
6.
10
Levi Steinke
62' 4
PR
Apr 8
Anna Quad
High Jump
1.
9
Micah Smock
5' 0
PR
May 16
Shelby County Athletic League
Long Jump
1.
10
Brandon Cotrell
17' 4
Apr 8
Anna Quad
2.
9
Micah Smock
15' 8.5
Apr 5
Versailles Boys Invitational
3.
10
Nolan Greve
14' 11.5
PR
Apr 5
Versailles Boys Invitational
4.
9
Trent Egbert
13' 8.75
PR
Apr 8
Anna Quad
Womens
100 Meters
1.
10
Kayla Heuker
13.94c
May 16
Shelby County Athletic League
2.
12
Becca Knoop
14.04c
May 16
Shelby County Athletic League
3.
11
Lakota Running-Hawk
14.52
(-.3)
PR
May 24
OHSAA DIII SW District Championship
4.
11
Allison Guckes
14.64c
PR
Apr 8
Anna Quad
5.
-
Shelbie Mackenbach
15.64c
PR
Apr 8
Anna Quad
200 Meters
1.
11
Whitney Bornhorst
27.34c
May 16
Shelby County Athletic League
2.
10
Kayla Heuker
28.24c
PR
May 16
Shelby County Athletic League
3.
11
Allison Guckes
29.74c
PR
Apr 8
Anna Quad
4.
11
Kaylee Bailey
30.18
(2.4)
PR
May 24
OHSAA DIII SW District Championship
5.
12
Bethany Christman
31.14c
PR
Apr 8
Anna Quad
400 Meters
1.
10
Kayla Heuker
1:02.47
May 24
OHSAA DIII SW District Championship
2.
11
Allison Guckes
1:06.44c
PR
May 16
Shelby County Athletic League
3.
12
Bethany Christman
1:09.04c
PR
Apr 8
Anna Quad
4.
11
Kaylee Bailey
1:14.24c
Apr 8
Anna Quad
800 Meters
1.
10
Chloe Flora
2:21.94
May 30
OHSAA DIII Region 12 - Troy
2.
12
Bethany Christman
2:43.3h
May 16
Shelby County Athletic League
3.
11
MacKenzie Brown
2:54.7h
PR
May 16
Shelby County Athletic League
4.
10
Abby Johnson
3:19.3h
PR
Apr 8
Anna Quad
5.
11
Brandi Landreth
3:27.1h
PR
Apr 8
Anna Quad
6.
11
Lakota Running-Hawk
3:32.2h
PR
Apr 8
Anna Quad
1600 Meters
1.
10
Chloe Flora
5:12.70
Jun 7
OHSAA D3 State Track & Field Championships
2.
11
MacKenzie Brown
6:21.9h
PR
Apr 8
Anna Quad
3.
10
Sarah Knoop
6:49.1h
PR
Apr 8
Anna Quad
4.
10
Abby Johnson
7:17.4h
PR
Apr 8
Anna Quad
5.
-
Bailey Johnson
7:27.4h
PR
Apr 8
Anna Quad
6.
11
Brandi Landreth
7:56.4h
PR
Apr 8
Anna Quad
3200 Meters
1.
10
Chloe Flora
11:55.6h
May 16
Shelby County Athletic League
2.
11
Tayler Weatherhead
14:12.81
PR
May 24
OHSAA DIII SW District Championship
3.
10
Sarah Knoop
14:33.98
PR
May 24
OHSAA DIII SW District Championship
100m Hurdles - 33"
1.
11
Whitney Bornhorst
17.94c
May 16
Shelby County Athletic League
300m Hurdles - 30"
1.
11
Whitney Bornhorst
47.10
May 30
OHSAA DIII Region 12 - Troy
4x100 Relay
1.
-
Allison Guckes
Lakota Running-Hawk
Kaylee Bailey
Becca Knoop
55.12
May 24
OHSAA DIII SW District Championship
2.
-
Relay Team
56.14c
May 16
Shelby County Athletic League
4x200 Relay -
1.
-
Becca Knoop
Kayla Heuker
Allison Guckes
Whitney Bornhorst
1:52.31
May 24
OHSAA DIII SW District Championship
2.
-
Relay Team
1:58.2h
May 16
Shelby County Athletic League
4x400 Relay
1.
-
Whitney Bornhorst
Kayla Heuker
Bethany Christman
Chloe Flora
4:11.92
May 24
OHSAA DIII SW District Championship
2.
-
Whitney Bornhorst
Kayla Heuker
Allison Guckes
Chloe Flora
4:20.18
May 24
OHSAA DIII SW District Championship
3.
-
Relay Team
4:21.3h
May 16
Shelby County Athletic League
4x800 Relay
1.
-
Kayla Heuker
Whitney Bornhorst
Bethany Christman
Chloe Flora
9:47.22
May 30
OHSAA DIII Region 12 - Troy
2.
-
Kayla Heuker
Bethany Christman
Whitney Bornhorst
Chloe Flora
10:10.65
Jun 7
OHSAA D3 State Track & Field Championships
3.
-
Relay Team
11:19.5h
May 16
Shelby County Athletic League
Shot Put - 4kg
1.
10
Taylor Doseck
29' 11.5
PR
Apr 8
Anna Quad
2.
11
Jocelyn Counts
28' 1
May 16
Shelby County Athletic League
3.
10
Amber Buehler
25' 9.5
PR
Apr 8
Anna Quad
4.
-
Katie Skinner
25' 7.5
PR
Apr 8
Anna Quad
5.
-
Shelbie Mackenbach
24' 1.5
PR
Apr 8
Anna Quad
6.
-
Maddison Haught
21' 8.5
PR
Apr 8
Anna Quad
Discus - 1kg
1.
11
Jocelyn Counts
105' 9
PR
May 24
OHSAA DIII SW District Championship
2.
-
Shelbie Mackenbach
88' 10
PR
Apr 8
Anna Quad
3.
10
Taylor Doseck
87' 6
PR
Apr 8
Anna Quad
4.
-
Maddison Haught
74' 11
PR
Apr 8
Anna Quad
5.
-
Katie Skinner
70' 10
PR
Apr 8
Anna Quad
6.
10
Amber Buehler
69' 4
Apr 8
Anna Quad
High Jump
1.
12
Bethany Christman
4' 4
PR
May 16
Shelby County Athletic League
Pole Vault
1.
10
Amber Buehler
7' 0
May 24
OHSAA DIII SW District Championship
Long Jump
1.
11
Lakota Running-Hawk
12' 9.75
May 16
Shelby County Athletic League
*Recent improvement