Season:
2018 Indoor
Outdoor
2222
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2003
2002
2000
1999
1996
1995
1993
1992
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1983
1981
1980
1976
1975
1968
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2007
2006
2005
2004
2002
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
55 Meter Dash
1.
9
Dawson Oliver
6.99
PR
Jan 28
Capital University HS Meet
60 Meter Dash
1.
9
Dawson Oliver
7.48
PR
Feb 11
Otterbein Valentine Invitational
2.
12
Nick Barker
7.72
Jan 14
Otterbein HS Qualifier 2
200 Meters
1.
9
Dawson Oliver
24.86
PR
Feb 25
Central District Division 2-3 Championship
800 Meters
1.
12
Brook Taylor
2:11.91
PR
Feb 25
Central District Division 2-3 Championship
1600 Meters
1.
12
Brook Taylor
4:49.24
PR
Feb 25
Central District Division 2-3 Championship
2.
11
Kelton French
5:03.40
PR
Jan 14
Otterbein HS Qualifier 2
3.
9
Josh Rhoads
6:18.14
PR
Feb 25
Central District Division 2-3 Championship
3200 Meters
1.
11
Kelton French
10:38.88
PR
Feb 17
Akron Rubber City Open HS
2.
12
Brook Taylor
10:59.33
PR
Feb 17
Akron Rubber City Open HS
3.
9
Josh Rhoads
13:42.99
PR
Feb 17
Akron Rubber City Open HS
60m Hurdles - 39"
1.
10
Aaron Basso
9.99
PR
Feb 25
Central District Division 2-3 Championship
2.
9
Jimmy Rhoads
10.78
PR
Jan 14
Otterbein HS Qualifier 2
4x200 Relay -
1.
Nick Barker
Brent McClure
Dawson Oliver
Cole Peardon
1:42.18
Jan 14
Otterbein HS Qualifier 2
Shot Put - 12lb
1.
12
Jackson Smith
40' 5
PR
Feb 25
Central District Division 2-3 Championship
2.
12
Colton MIller
36' 6.75
PR
Feb 25
Central District Division 2-3 Championship
High Jump
1.
10
Nathan Winkler
5' 10
PR
Feb 25
Central District Division 2-3 Championship
Pole Vault
1.
9
Jimmy Rhoads
12' 10
Feb 25
Central District Division 2-3 Championship
Long Jump
1.
12
Cole Peardon
18' 7.25
PR
Jan 14
Otterbein HS Qualifier 2
2.
9
Dawson Oliver
17' 7
PR
Jan 6
Otterbein Early Bird HS Track Open
3.
10
Aaron Basso
15' 8.5
Jan 14
Otterbein HS Qualifier 2
Womens
60 Meter Dash
1.
12
Cassidy Howell
8.80
PR
Feb 11
Otterbein Valentine Invitational
200 Meters
1.
12
Destiny Kemmerling
33.46
PR
Feb 25
Central District Division 2-3 Championship
400 Meters
1.
9
Jayden Roach
1:04.16
PR
Feb 25
Central District Division 2-3 Championship
2.
12
Destiny Kemmerling
1:16.39
PR
Feb 25
Central District Division 2-3 Championship
800 Meters
1.
12
Sydnee Mangette
2:28.41
Jan 6
Otterbein Early Bird HS Track Open
2.
11
Elayna Miracle
2:42.30
PR
Feb 25
Central District Division 2-3 Championship
3.
9
Jasmine Roach
2:47.37
PR
Feb 25
Central District Division 2-3 Championship
4.
12
Destiny Kemmerling
3:00.98
PR
Feb 11
Otterbein Valentine Invitational
1600 Meters
1.
12
Sydnee Mangette
5:20.51
Jan 20
Sid Sink HS Open
2.
12
Destiny Kemmerling
6:45.83
PR
Feb 11
Otterbein Valentine Invitational
4x800 Relay
1.
Elayna Miracle
Jasmine Roach
Jayden Roach
Sydnee Mangette
10:35.01
Feb 11
Otterbein Valentine Invitational
2.
Sydnee Mangette
Elayna Miracle
Jasmine Roach
Jayden Roach
11:00.21
Jan 6
Otterbein Early Bird HS Track Open
3.
Relay Team
11:11.30
Jan 28
Capital University HS Meet
*Recent improvement